PDA

Pogledaj cijelu verziju : No b00t Problem



SH4D0W
09-09-2008, 14:25
Oi ppl I have some problems :S

Kupih neki dan Antec 900 case, sve odspojih iz starog casea i spojih u novi... iako imam 0 iskustva u tome ^^ anyways... Vrijeme da ja to upalim i nema slike na ekranu ^^ ahhh kako lijepo ni onog popularnog Biip .. i koji k sada? Probam resetirati nista.. probam neke kablove change etc. nista iako sve svijetli i sve radi temp po osjetu odlicna jednostavno ne boota se i odoh ja spavati. Sada ujutro ja probao cmos resetati tako sto sam iskljucio psu i cmos jumperom izbrisao djidje i pokrenem pc yaaay pita me oces u bios and I'm like well duuhh.. Udjem namjestim neke djidje, save exit Y. Resetira se pc i nista isti belaj :S. Okay take 2. Isto probam opet nista i opet al ovaj put pustim da se loada tj boota stisnem F1 kad me trazlio . Udje u Windows... like hmmm wtf? Temp okay games okay net okay usb okay 1 thing that does not work is front head phone and mic jack. Fuk that. Resetam pc. Opet isti problem.. Znaci pc mi radi samo ako izbrisem cmos i onda upalim pc... Kako rijesiti ovaj problem molio bih lijepo ^^.

PC:

AMD x2 3.2 ghz 6400+ / Zalman 9700
GF 8800 GTS 640mb
Kingmax 4gb RAM
Chieftec 750W PSU
Abit AN-M2 MBO
320gb HDD

Yeah nisam neki hardware genij so plz do explain thoroughly. ty.

Lara C.
09-09-2008, 14:41
isčupaj sve vani, stavi na stol i probaj pokrenut.

Ako sve radi onda si zašarafio matičnu negdi direkt na kučište i dolazi ti do kratkog spoja. Postoju posebni
šarafići koji dođu uz kučište koje staviš na poleđinu.

streetrace777
09-09-2008, 14:43
to sto ti ne radi Front jackovi znaci da ih nisi spojio na plocu

SH4D0W
09-09-2008, 14:51
isčupaj sve vani, stavi na stol i probaj pokrenut.

Ako sve radi onda si zašarafio matičnu negdi direkt na kučište i dolazi ti do kratkog spoja. Postoju posebni
šarafići koji dođu uz kučište koje staviš na poleđinu.

Yea pa ti sarafcici su vec bili tu, ja sam samo stavio maticnu na to, lijepo pozicionirao i zavintao.

A koji bi trebao spojiti za front mic/headphone Ac'97 ili HD audio?

Lara C.
09-09-2008, 14:54
Koje napajanje ti je unutra? Imaš li na kučištu dodatne điđe-miđe što prije nisi imao a da cuclaju struju? Mislim, sad već bubam napamet s obzirom da je to isti komp u novom kučištu... nema razloga zašto nebi radio jelte.

SH4D0W
09-09-2008, 14:59
jedine nove djidje midje su novi led fanovi koji su dosli sa kucistem ali sve se vrti i imam chieftec 750 W think thats enough. To i ja kazem sve isto samo drugo kuciste wtf? I ne kuzim kako sad radi kad izbrisem cmos a kad ne onda ne radi :S rly weird ...