PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sins of a Solar Empire u pola milijuna primjeraka



IgGy
05-09-2008, 10:09
Optuživati piratstvo na PC-u za bilo koji oblik neuspjeha danas je vrlo popularan sport, tako da se ne bi začudili da netko za neuspjeh svog naslova optuži piratstvo na PC-u, bez obzira što naslov uopće i nije na PC platformi. "Our console exclusive sucked. BLAME THE PC PIRACY!!!1". Stardock i Ironclad Games, izdavač i proizvođač sci-fi strategije Sins of a Solar Empire doduše nemaju tih problema. Čak štoviše - kupaju se u lovi.

Sins of a Solar Empire koji je u paketu došao bez raznoraznih DRM zaštita (kojima vas neki izdavači proglašavaju kriminalcem nakon što ste njihovu igru nabavili legalnim putem), budžetom od, za današnje standarde, super tankih milijun američkih dolara - prodan je u pola milijuna primjeraka. Od toga je 400 000 primjeraka prošlo klasičnim putem, kroz trgovine, dok je 100 000 primjeraka prodano putem Stardockovog servisa za digitalnu distribuciju, Impulse.

Arbiter of Change
05-09-2008, 11:08
Hmmm.... SPORE? :)
Inače drago mi je da je SotSE prošao tako dobro, posebno jer je to uspio bez ovih razvikanih zaštita.

IgGy
05-09-2008, 14:07
Hmmm.... SPORE? :)
Inače drago mi je da je SotSE prošao tako dobro, posebno jer je to uspio bez ovih razvikanih zaštita.

rofl. htio napisat SOAE :)

The Boz
05-09-2008, 21:12
He he he he he... Nemjerljivo mi je drago zbog ovoga.

Constantine
05-09-2008, 22:07
Zbog toga što je SOAE prodan u pola milijuna primjeraka ili zbog toga što je IgGy napisao SPORE umjesto SOAE?

The Boz
06-09-2008, 00:21
Zbog Sinsa. Stardock je zakon. (http://www.stardock.com/about/newsitem.asp?id=1095)

Arbiter of Change
06-09-2008, 01:37
Wow, svaka čast na popisu stvarno odličnih ideja, prije rečeno normalnih i logičnih prava koja bi trebala biti osigurana svakom gameru, samo da se neke druge kuće opamete i krenu njhovim stopama (da, gleda na vas proklete Starforce praktikante, bando jedna). Iako moram priznati da je relativno lagano držati se ovih pravila ako niste izdali igru tešku 8Gb (zamislite samo teret na serverima kad bi je svi mogli slobodno downloadati ukoliko posjeduju original).


S 1. A Gamers shall have the right to return games that don't work with their computers for a full refund.
2. A Gamers shall have the right to demand that games be released in a finished state.
3. A Gamers shall have the right to expect meaningful updates after a game's release.
4. A Gamers shall have the right to demand that download managers and updaters not force themselves to run or be forced to load in order to play a game.
5. A Gamers shall have the right to expect that the minimum requirements for a game will mean that the game will play adequately on that computer.
6. A Gamers shall have the right to expect that games won't install hidden drivers or other potentially harmful software without their consent.
7. A Gamers shall have the right to re-download the latest versions of the games they own at any time.
8. A Gamers shall have the right to not be treated as potential criminals by developers or publishers.
9. A Gamers shall have the right to demand that a single-player game not force them to be connected to the Internet every time they wish to play.
10. A Gamers shall have the right that games which are installed to the hard drive shall not require a CD/DVD to remain in the drive to play.

Flippy
06-09-2008, 02:54
S 1. A Gamers shall have the right to return games that don't work with their computers for a full refund.
2. A Gamers shall have the right to demand that games be released in a finished state.
3. A Gamers shall have the right to expect meaningful updates after a game's release.
4. A Gamers shall have the right to demand that download managers and updaters not force themselves to run or be forced to load in order to play a game.
5. A Gamers shall have the right to expect that the minimum requirements for a game will mean that the game will play adequately on that computer.
6. A Gamers shall have the right to expect that games won't install hidden drivers or other potentially harmful software without their consent.
7. A Gamers shall have the right to re-download the latest versions of the games they own at any time.
8. A Gamers shall have the right to not be treated as potential criminals by developers or publishers.
9. A Gamers shall have the right to demand that a single-player game not force them to be connected to the Internet every time they wish to play.
10. A Gamers shall have the right that games which are installed to the hard drive shall not require a CD/DVD to remain in the drive to play.

Ulijepšao si mi jutro Arby :pray:

Sybelius
07-09-2008, 17:01
Kvalitetan proizvod i postovanje svojih kupaca su najefikasniji DRM!

Nodakim
08-09-2008, 15:34
ja mislim čak da je i ovih pola miljiuna malo....cak mi je palo i pamet da jako dobra forma protekcija je povećanje veličine igre...jer 500 mb nikome nije problem za skinuti dok 5 gb amatere tjera dalje :D

The Boz
08-09-2008, 15:46
Po istoj logici možeš reći i da su mutava imena tipa Z dobra zaštita jer tjeraju amatere(your search was too short), ali ti isti amateri čine cca 0.00127% ilegalnog tržišta.

Sickmanno1
08-09-2008, 15:48
Zato boz dodas fino u search Z Game ^^

The Boz
08-09-2008, 15:57
"The" is a common word and has been excluded from your search.
"Who" is a common word and has been excluded from your search.

Hellboy
08-09-2008, 16:21
ja mislim čak da je i ovih pola miljiuna malo....cak mi je palo i pamet da jako dobra forma protekcija je povećanje veličine igre...jer 500 mb nikome nije problem za skinuti dok 5 gb amatere tjera dalje :D
pola milijuna prodanih primjeraka za jednu kompleksnu (usudim se reći i jedan od najkompleksnijih RTS-ova ikad) strategiju poput ove koju cijene rijetki nije malo...ako si igrao ovaj dragulj onda si mogao vidjeti koliko imerzije igra pruža, što mainstream igračima RTS-a (koje ne podcjenjujem) može predstavljati prevelik zalogaj... jedna partija može doslovno trajati tjednima...mjesecima čak ako se igra preko neta na najvećim mapama...

Nodakim
08-09-2008, 20:57
Igrao sam,ali imam osjećaj da je galaction civilization 2 kompleksniji i bolji...ovo igram jer je real time borba :D

Flippy
09-09-2008, 10:07
Šta će ti diplomacija kad možeš Blast & Conquer? :D

The Boz
09-09-2008, 10:08
U tom slučaju, radovati će te najava nekoliko miniekspanzija koje poboljšavaju diplomaciju, obranu, taktiku i slične druge stvari. Coming soon!

Arbiter of Change
09-09-2008, 12:26
Igra je uzasno spora,a to ne volim...i ne volim malo nerealno pokoravanje planeta,kao ni to sto svi pocinju samo sa jednom planetom...to me uvijek nerviralo kod 4X igara...diplomatija je malo siromasna :(
Igra je zapravo relativno veliki pomak od tradicionanog (sporog) tempa 4X žanra, ukoliko se ne igra na ogromnoj mapi jer se tada tek stvarno zna odužiti (hello, Andrea), ali možda onda jednostavno taj žanr i igre nisu za tebe (ali treba se znati nabrijati kako spada)?

torcida007
06-10-2008, 10:37
Drago mi je radi Stardocka.Želim im još više prodanih primjeraka i šta brži nastavak igre. :P

Deadwalker
06-10-2008, 14:50
Stardock je ovim pokazao da je nagrađivanje legalnih kupaca pun pogodak...500000 primjeraka je puno za ovakav tip igre jer ipak ovakve igre mnogima nisu zanimljive...Sta bi bilo da se radi recimo o nekakvoj kvalitetnoj pucacini? Brojke bi bile i znatno vece...