PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nvidia boot agent [Rijeseno]



Tsumetai Ryujin
04-09-2008, 21:40
NVIDIA Boot Agent, PXE-2.0 (build 082 V1.82)
Copyright (C) 2001 NVIDIA Corporation
Copyright (C) 1997-2000 Intel Corporation
PXE-E61: Media Test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting NVIDIA Boot Agent
Disk Boot Failure, Insert system Disk and Press Enter

Problem se prvi put javio kad sam instalirao vistu i ne dopusta mi bootati windowse dok u DVD ROMu nije DVD winsa.
Problem nije do boot device prioritiya jer sam ga saltal, al sve isto. Updejtovi nisu, jer mi javlja to i dok nemam nikakvih updejtova na winsima.

Imate kakvih ideja?

C
04-09-2008, 22:49
Vista illegalna?
To se inače javlja kada ti HDD ne može očitati ili nije instaliran system.

Tsumetai Ryujin
05-09-2008, 06:21
Sve je legalno...
-----------------------
Znam kad se javlja taj tekst, ali da mi OS nije instaliran ili da mi ga nemre ocitat onda ne bih mogel niti uc u njega ili?. Nije ni do krivo instaliranih ili uopce ne instaliranih boot filova.
-----------------------
Pokuso sam sad i sa XPom ali ista stvar.

EDIT: Sad sam probao istekati sekundarni hard i vise mi ne pokazuje probleme sa Boot Agentom. Ali mi sad pokazuje neke vise, netom prije bootanja kompami se izlistaju dva nova teksta (tj dva nova ekrana) ali u par sekundi tako da se nista ne vidi sto pise. To je inace normalno za vistu?

C
05-09-2008, 08:42
EDIT: Sad sam probao istekati sekundarni hard i vise mi ne pokazuje probleme sa Boot Agentom. Ali mi sad pokazuje neke vise, netom prije bootanja kompami se izlistaju dva nova teksta (tj dva nova ekrana) ali u par sekundi tako da se nista ne vidi sto pise. To je inace normalno za vistu?
Da. Dva brza milisekundarna ekrana pod DOS-om.
Postoji par verzija Viste, neki nemaju to, tj. imaju ali skriveno, a na nekima se vidi brzinski.
U noviijim verzijama Viste je to skriveno, pa umjesto dva puta rad pod DOS-om ne prikaže, nego bude samo crni ekran (kao da je DOS na hidden), a na starijim verzijama Viste izlista dva puta rad u DOS-u (kao da je DOS na show).

To ti valjda ne smeta? Mislim, jako kratko budu, nema potrebe smetati. :roll:

Tsumetai Ryujin
05-09-2008, 13:29
Ne smeta nego me samo zanimalo el to neke tipa ovog nvidia boot agenta, kojeg sam na rkaju uspio sam rijesit...

Fala sve jedno...