PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nadogradnja RAM-a



GODSKILLER
04-09-2008, 13:41
sad imam 2x1GB Kingmax...sad se mislim još 2x1GB ili sad 1x2GB a onda još 1x2GB,jel će to normalno radit
1+1+2 pa kad zatriba još+2,ili mora biti 1+1+1+1...OS je vista ultimate x64

Bartuc
04-09-2008, 13:49
Gle 4GB će ti biti dosta i sljedeći put kad ćeš trebati nadograđivati komp, DDR3 (ili veći - tko zna) će biti aktualan. Tak da ti se više isplati kupiti 2x1GB tak da imaš Dual Channel memoriju (paran broj). Tak i onak ti neće trebati DDR2 memorije više od 4GB... Tak da ne brini oko nadogradnje, pošto je ta memorija praktički zastarjela.

Ivan_87
04-09-2008, 14:05
a vjerojatnost kad bude trebalo više od 4gb rama ubudućnosti ne baš bliskoj trebat ćeš i jači proc tako da sad uzmi 2x1gb iste frekvencije memorije predpostavljam na 800mhz i bit ćeš miran dosta dugo ako te ostale konponente ne koče

GODSKILLER
04-09-2008, 14:41
Zahvaljujem,onda kupim 2x1GB...konfa je stara tek 10miseci(asus mbo p35,E6750..itd)

Bartuc
04-09-2008, 14:53
Konfiguracija je fenomenalna, brdo takvih sam i sam složio. 4GB na tu konfiguraciju je odlično imati, pogotovo ako si na Visti. Ali iznad 4GB nemoj ići. Morao bi kupovati nove DIMM-ove od po 2GB ili 4GB, a kao što sam već rekao, nemaš koristi od 4+GB. A kada će ti zastariti taj procesor i matična, dajem ruku u vatru da nećeš kupovati DDR2 memoriju, već DDR3 ili veću ako do tada izađe.

Drugo bi bilo da već sada imaš 1 pločicu od 2GB, onda bi ti se isplatilo uzeti još jednu takvu i kočnica. Ali ovako je bolje 2 pločice po 1GB.

Samo pazi kada kupuješ memoriju da je isti Brand i da ima istu nativnu frekvenciju (što je manje bitno) kao memorija koju imaš u kompu. Tako da izbjegneš potencijalne nekompatibilnosti.

bezimeni
04-09-2008, 16:33
Neka predviđanja govore da će 64 bitni os-ovi ( vista , win. 7 ) znati iskoristiti velike količine rama.Navodno će igre u skoroj budućnosti trebati hrpu rama.Ide se na to da više neće biti loadinga unutar nekog nivoa ili igre.Nebih se čudio da nekih 8 giga uskoro postane standard nakon što zaživi u potpunosti 64 bitni os.Također novi čipseti u kombinaciji sa ddr 3 donose četverokanalni rad .Pa tko bu to sve pratil.Za par godina današni komp od 10 somova bu digitron :( .