PDA

Pogledaj cijelu verziju : Large Hadron Collider



Stranica : [1] 2 3

josip_kraš
02-09-2008, 14:36
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=77988&web_page_id=main_page_news

toga se ja bojim više od 2012 i mayanskog kalendara. :cry:

Maja
02-09-2008, 14:43
Mene baš zanima ta 'moguća' crna rupa ^^

Sgt. Bull
02-09-2008, 14:44
Čitao sam o tome, nema se tu šta brinuti, komadić Big Banga će uskoro svima biti dostupan na kioscima...ali doslovno na kioscima

The Boz
02-09-2008, 14:45
I ti SAD saznaš za ovo? Jel znaš da nisu pomaknuli raspored, otprilike ovaj tjedan je trebalo biti prvo križanje, right?
Pffft!

Flippy
02-09-2008, 14:47
2999 post Boz :pray:

Bartuc
02-09-2008, 14:49
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=77988&web_page_id=main_page_news

toga se ja bojim više od 2012 i mayanskog kalendara. :cry:

Kak se možeš bojati toga više od 2012-e?

Pa lijepo ti piše, "One bi u idućih pet godina mogle narasti i spojiti se u jednu veliku rupu koja će usisati Zemlju.", to je znači 2014 godina. Do tada buš već gotovo 2 godine mrtav zbog 2012-e :P

Flippy
02-09-2008, 14:56
Sve su to gluposti.

pimp
02-09-2008, 15:13
cim vidis da 24 sata pise o tome....

Aerial
02-09-2008, 16:03
http://en.wikipedia.org/wiki/Half-Life_(video_game)#Synopsis

Hellboy
02-09-2008, 16:07
we're doomed...njušim invaziju...milijuni slovenaca će ispuzati iz portala koji će se otvoriti... :cry:

seahawk37
02-09-2008, 16:12
http://www.index.hr/vijesti/clanak/vide ... 00515.aspx (http://www.index.hr/vijesti/clanak/video-smak-svijeta-eksperiment-koji-bi-to-mogao-postici/400515.aspx)
ipak smo gotovi...

Jerry
02-09-2008, 16:19
a jeste i vi naivni ove glupe novine samo da neku novu pricu imaju i da se bolej prodaju samo seru pffffffffffffff

R@pt0r
02-09-2008, 16:22
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=77988&web_page_id=main_page_news

toga se ja bojim više od 2012 i mayanskog kalendara. :cry:

Kak se možeš bojati toga više od 2012-e?

Pa lijepo ti piše, "One bi u idućih pet godina mogle narasti i spojiti se u jednu veliku rupu koja će usisati Zemlju.", to je znači 2014 godina. Do tada buš već gotovo 2 godine mrtav zbog 2012-e :P
Zapravo to bi se i trebalo ubrajat pod 2012. znaći moguće je da je to to. Ako računaš od 2008. pa do točnog datuma 21.12.2012. što je već skoro početak 2013. Kad malo izračunaš to je za ~5 godina.

Angel
02-09-2008, 16:25
"Oni su čak sudskim putem zatražili zabranu eksperimenta."
To su zatrazili znanstvenici, znaci nije zajebancija!
Kao sto je Raptor vec napiso da ce se za odprilike 5 god. te male crne rupe spojit u jednu veliku koja bi progutala Zemlju.
Znaci negdje oko 2012 bi se to desilo, a to znaci da su Maye imale pravo !
Zivi bili pa vidili do tad uzivajte !

seahawk37
02-09-2008, 16:26
a jeste i vi naivni ove glupe novine samo da neku novu pricu imaju i da se bolej prodaju samo seru pffffffffffffffne ovaj put smo stvarno gotovi, idem zvat familiju da se pozdravim, i umocit za kraj..
btw ovo nisu novine

Lord Jambrek
02-09-2008, 16:29
Isuse kaj niko od vas ne čita National Geographic, nastanci crne rupe su ogromni, ovom napravom koja je dugačka 30KM se pokušava dobit Adamova čestica.

Evo i slika da vidite koliko je to zapravo. Educirajte se malo, ovo je najveći znanstveni eksperiment ikad.

http://it-div.web.cern.ch/it-div/images ... l-view.jpg (http://it-div.web.cern.ch/it-div/images/PhotosForSite/site-aerial-view.jpg)

Vjerujem da bi RayDX nešto više znao o ovome

eddie2142
02-09-2008, 16:32
alo ljudi, ja cu pokusat sebe isprogramirati u C programu da ne riknem

long long int LenghtOfPenus.....

Jerry
02-09-2008, 16:32
:rotfl:
vi ste bolesni

Demon Hunter
02-09-2008, 16:41
Ma to su sve gluposti.....te crne rupe koje ce se napravit...nece biti vece od prasine i nestat ce odmah!

A i sami znate kolka crna rupa treba biti.

A tek i kad bi progutala Zemlju i cjeli Solarni planet...nebi bila veca od pikule.....

Angel
02-09-2008, 16:43
Zanima me samo ako npr. ta crna rupa ne usiše zemlju..
Ako budu premale ili nesto.. Moze li sta uci kroz te crne rupe ?!?!

Fireblade
02-09-2008, 16:44
uvijek me zanimala teorija crne rupe
neda mi se wikipedijat
more li iko ukratko??

Death By Sexy
02-09-2008, 16:45
imam ja jednu crnu rupu ali ništa ne ulazi već izlazi

Bartuc
02-09-2008, 16:47
Kad malo izračunaš to je za ~5 godina.


Kao sto je Raptor vec napiso da ce se za odprilike 5 god. te male crne rupe spojit u jednu veliku koja bi progutala Zemlju. Znaci negdje oko 2012 bi se to desilo, a to znaci da su Maye imale pravo !

Pa tko vama matematiku predaje? Za 5 godina od danas, biti će 02.09.2013 :o

Angel
02-09-2008, 16:51
Kad malo izračunaš to je za ~5 godina.


Kao sto je Raptor vec napiso da ce se za odprilike 5 god. te male crne rupe spojit u jednu veliku koja bi progutala Zemlju. Znaci negdje oko 2012 bi se to desilo, a to znaci da su Maye imale pravo !

Pa tko vama matematiku predaje? Za 5 godina od danas, biti će 02.09.2013 :o

Stvarno lijepo si to izracunao.. svaka cast!
Ali ja sam napisao za odprilike 5 god.
Pa nemogu znanstvenici tocno odredit kad bi se te crne rupe trebale spojit u jednu!
Zato kazem odprilike, a 9 mj. razlike je malo! Kad se gleda pet godina u naprijed!

Demon Hunter
02-09-2008, 16:54
Ma cujte nemojte se brinit oko jebenog smaka svjeta..

Smak Svjeta ce se desit kad Bog to odluci i kad Isus...ponovo sidje na zemlju!

A i smrt je pocetak novog zivota!

R@pt0r
02-09-2008, 16:55
Kad malo izračunaš to je za ~5 godina.


Kao sto je Raptor vec napiso da ce se za odprilike 5 god. te male crne rupe spojit u jednu veliku koja bi progutala Zemlju. Znaci negdje oko 2012 bi se to desilo, a to znaci da su Maye imale pravo !

Pa tko vama matematiku predaje? Za 5 godina od danas, biti će 02.09.2013 :o
Ma nisam mislio tako... LoL
Nisam računao od današnjeg datuma nego od 2008.Sdo 21.12.2012. Za eksperiment se zna već od prije, ne od danas. Ajmo reć, da se zna od 2008. Ne zna se da će to bit TOČNO za 5 godina. I sad malo izraćunaj... E o tome ti ja pričam... :D

Luka
02-09-2008, 17:09
uvijek me zanimala teorija crne rupe
neda mi se wikipedijat
more li iko ukratko??

Crna rupa je objekt ogromne gustoće, koji zbog nevjerojatne gravitacije "asimilira" sve oko sebe.. crna je zato što iz nje ne može ništa pobjeći, sve što uđe (a objekt je ušao kad je prešao tzv. horizont događanja) više ne izađe - pa time ni fotoni.

eddie2142
02-09-2008, 17:13
ajmo mi skok u to

pimp
02-09-2008, 17:16
ali pošto je hrvatska 3rd world country i za svijetom kasnimo jedno 5 godina , onda ce kod nas smak svijeta biti 2017 godine...

btw. ja se bum zvezal užetom za nogu a drugim krajem za rasvjetni stup pa me nitko nece progutati...

eddie2142
02-09-2008, 17:17
ode u picku materinu i stup i konapa i ti

Death By Sexy
02-09-2008, 17:20
ode u picku materinu i stup i konapa i ti

šta sve ti mami šalješ

v4MP1r3
02-09-2008, 17:37
ode u picku materinu i stup i konapa i ti
skrati jezik. opomena.


a dobro, smakovi svijeta, vec su toliko njih bili na planu, a ni jedan se nije desio. uvijek ans nesto izvuce.
ajde dobro, maje su malo pametnije pa bi to mozda mogao uzeti u obzir, al i dalje shema da cu sjediti u velikoj fotelji na trgu, s frendicom, dok ce svi okolo vristati i panicariti...

mi ce mo jesti kokice, tortilje i piti veliki pepsi.
i onda ce mo lijepo rec, "we told you so"

zato jer nemozes raditi sranja a da ti se to ne odbije u glavu, upuceno svim ljudima.

McPingvin_v2.0
02-09-2008, 17:47
Za početak, par stvari o crnim rupama:

- o njima se zna da usisavaju sve, neke čak i svijetlost te kako nastaju
- o njima se, osim toga, apsolutno ništa ne zna

Nitko ne zna kuda idu te stvari koje crna rupa "proguta". Možda nestanu, možda se stovre u nekom drugom kraju svemira, a možda odu u neki novi svemir.

Sva ta razglabanja "oh noes it's gonna suck us" su na bazi čistih nagađanja, kao i sama ideja pokusa. Koliko znam, zvijezda mora biti određene veličine da nakon supernove postane crna rupa. Primjerice, naše Sunce nije dovoljno veliko da postane crna rupa pa mi sada nije jasno kako oni to namjeravaju učiniti s par atoma :)

Jerry
02-09-2008, 17:52
brate pingu ja ti kazem samo seru lol :D

croat1gamer
02-09-2008, 17:54
Sva ta razglabanja "oh noes it's gonna suck us" su na bazi čistih nagađanja, kao i sama ideja pokusa. Koliko znam, zvijezda mora biti određene veličine da nakon supernove postane crna rupa. Primjerice, naše Sunce nije dovoljno veliko da postane crna rupa pa mi sada nije jasno kako oni to namjeravaju učiniti s par atoma :)
jedini problem je antimaterija, jer ona sve sto dotakne pretvori u antimateriju, i to ce unistiti svemir, a jedino sto ovime mogu postici jest par atoma, odnosno fuziju atoma, nista vise (mozda i malu eksplozijicu, velicine chenromila, i par milijuna jako napaljenih fenrira koji ce ispuzati iz toga :cry: sad me je strah )

btw. najvise me zabirnjava ovo

"Zemlja neće biti u opasnosti većoj od one u kojoj se svakodnevno nalazi".
odnosno: lose nam se pise :(

Aerial
02-09-2008, 18:00
Ja mislio da antimaterija u kontaktu s materijom napravi ... kako se to zvalo u srednjoj školi... anihilacija? Ilitiga, boom, you got yourself a lot of energy.

croat1gamer
02-09-2008, 18:16
neznam, antimateriju sa mbubnuo, ima neki drugi naziv, ali je nesto sto stvara antimateriju, i u kontaktu s istom se siri, ili tako nekako

###DK###
02-09-2008, 18:28
Jeli to dokazano?
Ta antimaterija.
Čuo sam za to ali ne znam jesu li to samo nagađanja ili su dokazali.

croat1gamer
02-09-2008, 18:32
postoji, i opipljiva je (postoje nakupine u nekim laboratorijima, drzi ih nesto izvan dodira s okolinom, mislim magnetsko polje)

McPingvin_v2.0
02-09-2008, 18:42
jedini problem je antimaterija, jer ona sve sto dotakne pretvori u antimateriju
Ne, to je Tiberium :)

Antimaterija s materijom radi jako korisnu eksplozijicu :)

RayDX
02-09-2008, 19:02
Isus krist alah bog. Šta serete, pa Index živi od toga da maže oči ljudima... Evo mene milijun ljudi napalo na MSNu... El Ha Ce vam neće popapati Zemlju, chill out. I antimaterija postoji, ali PCP nije mjesto za ovo... Uvjerio sam se u to već n puta.

Nodakim
02-09-2008, 19:05
Mi te baš htjeli pozvati :P
Inače kako znaju da će crne rupe širiti :)

RayDX
02-09-2008, 19:21
Mi te baš htjeli pozvati :P
Inače kako znaju da će crne rupe širiti :)

Mikro crne rupe "igraju po pravilima" kvantne mehanike. A to je potpuno druga priča, teoretska zasad jer ljudi nikad nisu imali priliku vidjeti jednu niti istražiti detaljno.

Recite starcima i bakama da ne idu skupljati suncokrete, nisu se još osušili...

Bob Dylan
02-09-2008, 19:44
yihaaaa...jedva čekam!!!!




That’s great, it starts with an earthquake, birds and snakes, an aeroplane -
Lenny Bruce is not afraid. Eye of a hurricane, listen to yourself churn -
world serves its own needs, don’t misserve your own needs. Feed it up a knock,
speed, grunt no, strength no. Ladder structure clatter with fear of height,
down height. Wire in a fire, represent the seven games in a government for
hire and a combat site. Left her, wasn’t coming in a hurry with the furies
breathing down your neck. Team by team reporters baffled, trump, tethered
crop. Look at that low plane! Fine then. Uh oh, overflow, population,
common group, but it’ll do. Save yourself, serve yourself. World serves its
own needs, listen to your heart bleed. Tell me with the rapture and the
reverent in the right - right. You vitriolic, patriotic, slam, fight, bright
light, feeling pretty psyched.

It’s the end of the world as we know it.
It’s the end of the world as we know it.
It’s the end of the world as we know it and I feel fine.

Six o’clock - TV hour. Don’t get caught in foreign tower. Slash and burn,
return, listen to yourself churn. Lock him in uniform and book burning,
blood letting. Every motive escalate. Automotive incinerate. Light a candle,
light a motive. Step down, step down. Watch a heel crush, crush. Uh oh,
this means no fear - cavalier. Renegade and steer clear! A tournament,
a tournament, a tournament of lies. Offer me solutions, offer me alternatives
and I decline.

It’s the end of the world as we know it.
It’s the end of the world as we know it.
It’s the end of the world as we know it and I feel fine.

The other night I tripped a nice continental drift divide. Mountains sit in a line.
Leonard Bernstein. Leonid Breshnev, Lenny Bruce and Lester Bangs.
Birthday party, cheesecake, jelly bean, boom! You symbiotic, patriotic,
slam, but neck, right? Right.

It’s the end of the world as we know it.
It’s the end of the world as we know it.
It’s the end of the world as we know it and I feel fine...fine...

Game_Fan
02-09-2008, 20:03
http://www.sarajevo-x.com/clanak/080628023

ovo je me malo spustilo na zemlju

Constantine
02-09-2008, 20:32
Glupost za članak,ali mi je zanimljiv taj eksperiment,nisam znao da će se to napravit za par danačito sam tekst u VIDI-u o rome LHC-u i ATLAS-u,zanimljivo,nadam se da će otkrit Božju česticu.To se valjda u tome ubrzavaju čestice do brzine svjetlosti pa se onda sudaraju i raspadaju se na još manje čestice koje detektiraju gore navedeni detektori.

Aerial
02-09-2008, 20:40
Na drugoj strani, postoje brige od stvaranja nepoznatih jedinjenja ovim eksperimentom. Prvi put je ovaj potencijalni problem iznijet 2000. godine. Hipotetički, mogle bi se proizvesti čestice koje bi uništile Zemlju kao po scenariju iz Sudnjeg dana.

Dakle, sad nije problem da će nas usisati crna rupica, nego da će nas raznijeti kolizija nepoznatih čestica. Woohoo :)

croat1gamer
02-09-2008, 21:16
[quote="Doktor Adrian Kent sa Cambridge univerziteta":xrjmcfxi]Na drugoj strani, postoje brige od stvaranja nepoznatih jedinjenja ovim eksperimentom. Prvi put je ovaj potencijalni problem iznijet 2000. godine. Hipotetički, mogle bi se proizvesti čestice koje bi uništile Zemlju kao po scenariju iz Sudnjeg dana.

Dakle, sad nije problem da će nas usisati crna rupica, nego da će nas raznijeti kolizija nepoznatih čestica. Woohoo :)[/quote:xrjmcfxi]
jej, probit ce nas srapneli cestica koje ce se svugdje razbjezati, kao da nas je netko pogodio flak cannonom sa eksplozivnim punjenjem :D jej

:toilet:

sto je sljedece: uspijeli revivati neku poznatu licnost?

Maloki
02-09-2008, 22:43
Ako te crne rupe ustvari prebace na neko drugo mjesto u svemiru i ako ih možemo sami kreirati i održavati ih stabilnima, mogli bi imat instant put po svemiru. LJUDI IMAT ĆEMO SVOJA ZVJEZDANA VRATA!!!!

Constantine
02-09-2008, 22:46
Ili možda vode u alternativni svemir.

Wishmaster
02-09-2008, 22:57
kolko ja znam crne rupe uništavaju tj. rastežu svako tijelo koje im se približi jer imaju ogromnu gravitaciju tak da teško da bi to putovanje po svemiru prek tih rupa bilo izvedivo...
uglavnom niti jedno tijelo nebi moglo proći kroz tu rupu bez da ga rupa doslovno rastegne i rastrga...

kikl0p
02-09-2008, 23:08
nemislim da ce nas pojest crna rupa al ocekujem ce nes poc po krivu ionda ovi nece to objavit u medijima i cjela stvar ce se zataskat

Jopax
02-09-2008, 23:34
Jej za napuhavanje priče od strane ljudi sa nezavršenom osnovnom školom
:dancing banana:

str33t6l0w
03-09-2008, 00:05
kontam da na taj dernek "crna rupa" moram ponjet neku svijeću il tak nešt... (po mogućnosti agregat).... još ako je kao sensation black.. ufff... pravi dernek.... samo da bude dobre glazbe...

Jopax
03-09-2008, 00:12
Bit će seka aleksić na otvorenju :D
:dancing banana:

Sova
03-09-2008, 00:26
A jbg ljudi ja ocekujem da ce to valjda bit kraj svita.

Jopax
03-09-2008, 00:37
Sova je rekao da će biti smak svijeta, onda će ga i biti, svi se boje sove i namjerno će napraviti sranje i uništiti svijet...
Baš ti hvala sova a ja sam se nadao da se neće desit sranje:(

RIDER32
03-09-2008, 01:05
Jebo im pas mater. Na kake pizdarije oni trose pare. WoW znat cemo zasto se dogodio big beng. Ja sam zapalio petardu, bacio ju i ono BIG BENG. Kake koristi imamo od toga. Imat cemose kome pohvalit da to znamo. Svojoj djeci. Trose triliarde para na to a nemogu osigurat kilu kruha crnčićima u Africi. Izigravaju Boga. Rade iza leđa Majci prirodi a dobro znaju da ce ona svaki slican pokusaj kaznit.
Eto sad znam da 2012 moram otic u crkvu ispovjedat se prije nego sto po nas dođe Isus jer ipak mislim zavrsit u Raju.

Arbiter of Change
03-09-2008, 01:18
STrose triliarde para na to a nemogu osigurat kilu kruha crnčićima u Africi. Izigravaju Boga. Rade iza leđa Majci prirodi a dobro znaju da ce ona svaki slican pokusaj kaznit.
Jer im hranjenje malih crnaca neće osigurati Nobela i općenito zbrkani prioriteti.

RIDER32
03-09-2008, 01:42
Nisi cuo da se za to djele Nobelove nagrade za mir?

Arbiter of Change
03-09-2008, 01:47
Nisi cuo da se za to djele Nobelove nagrade za mir?
Da, ali omjeri kandidata i nagrada im tu nisu baš naklonjeni, zar ne?

LorlonWarrior
03-09-2008, 02:14
Smak svijeta?
Kad zvijezda Beteleguese u Orionu (ona crvene boje koja je jako aktivna i izgleda ko da blica stalno) explodira, bit će to Supernova vraški jaka da će nas sve pobit iako smo daleko od te zvijezde (427 svijetlosnih godina, a to je 4.039.731.911.791.660 kilometara! (iskreno ne znam ni izgovorit taj broj :? ))

Inače to će se dogodit od 10 do 10.000 godina :D

McPingvin_v2.0
03-09-2008, 02:21
Četiri bilijarde, trideset i devet bilijuna, sedamsto trideset i jedna milijarda, devetsto jedanaest milijuna, sedamsto devedeset i jedna tisuća šest i šezdeset kilometara.

Još nešto? http://www.imagesforme.com/out.php/i131852_awesome.JPG

LorlonWarrior
03-09-2008, 02:26
Četiri bilijarde, trideset i devet bilijuna, sedamsto trideset i jedna milijarda, devetsto jedanaest milijuna, sedamsto devedeset i jedna tisuća šest i šezdeset kilometara.

Haha bokte mazo nisi normalan! :D

Aj sad probaj zamislit kolika je to "mala udaljenost"! :D

Znači i da putuješ brzinom svijetlosti (što je približno 300.000 Km/Skunda (ne sat, sekunda!) moro bi 427 godina tako putavat... Đizs ko napravi tako velik svemir? :?

A mogo bi neko otvorit topic i nazvat ga Svemir pa da klaframo o ovom budući da ja sad radim offtopic... :D

McPingvin_v2.0
03-09-2008, 02:44
Haha bokte mazo nisi normalan! :D
It happens after midnight.
























http://www.imagesforme.com/out.php/i131852_awesome.JPG

Jerry
03-09-2008, 06:17
@rider
u raju je lijepo ali...u paklu je ekipa:D

Aerial
03-09-2008, 08:04
Ako 10-tog bude smak svijeta, super, ionako mi 11.09. treba biti ispit...

streetrace777
03-09-2008, 08:09
Ma kakav deseti, ako se i naprave rupe, one ce se spojit tek u procesu nakon 100+ godina.

eddie2142
03-09-2008, 08:11
tebi godra HAHA
stvarno mislim da bi se trealo uciniti nesto s tim parama a ne praviti velike praskove
ALI OPET
ljudi su se od postojanja istih pitali kako smo nastali, okle ova jebena zemlja a sad imamo priliku to otkriti
iskreno ja sam za ovo prvo IAKO je potpuno razumljivo zasto to rade

eddie2142
03-09-2008, 08:16
Zbog ljudi kao ti nauka nebi napredovala :(
i know and Im dang proud of it :wink:
ps
moderatori nemojte ban plz

Sova
03-09-2008, 10:19
Ljudi mislim da bi smo svi tribali uzivat dok mozemo ako bude kraj svita zato amo lipo svi opljackat banke i lipo otic na karibe i radit sta ocemo.

Maloki
03-09-2008, 10:21
Jebo im pas mater. Na kake pizdarije oni trose pare. WoW znat cemo zasto se dogodio big beng. Ja sam zapalio petardu, bacio ju i ono BIG BENG. Kake koristi imamo od toga. Izigravaju Boga. Rade iza leđa Majci prirodi a dobro znaju da ce ona svaki slican pokusaj kaznit.
Da, tako je, zašto da išta znamo kad možemo ne znati ništa?


Izigravaju Boga. Rade iza leđa Majci prirodi a dobro znaju da ce ona svaki slican pokusaj kaznit.
Da, Majka priroda je vrlo osvetoljubiva i prvom prilikom će nam odma priredit neko sranje jer istražujemo.


Eto sad znam da 2012 moram otic u crkvu ispovjedat se prije nego sto po nas dođe Isus jer ipak mislim zavrsit u Raju
Uživaj u Crkvi i kad vidiš Isusa reci mu da mi je još uvjek dužan.

Nodakim
03-09-2008, 10:23
Ljudi mislim da bi smo svi tribali uzivat dok mozemo ako bude kraj svita zato amo lipo svi opljackat banke i lipo otic na karibe i radit sta ocemo.



I ako ne bude kraja svijeta završiti u grobu kada postane izvanredno stanje...
@rider
taj test rade jer žele dokazati da je bing bangom nastao svemir :(
Onako konkretan dokaz da nije bog stvorio i ti oćeš to zabraniti....

Sova
03-09-2008, 10:39
Ljudi ovo ce nas spasit TNhMXCdoLwkSkad ta velika crna rupa nastane pripast ce se kad cuje cajke.

eddie2142
03-09-2008, 10:51
sovi je drugo ime spam

Paran0a
03-09-2008, 11:07
Da,Rider,ajmo spaljivati jeretike to vele da je zemlja okrugla i da nema kornjaca ispod :(
ne zaboravi slonove.

Lord Jambrek
03-09-2008, 11:45
Isuse sova uzmi sjekiru i propucaj se, molim te :rotfl:

Sova
03-09-2008, 12:02
Sa sjekirom se ne mogu propucat.

Death By Sexy
03-09-2008, 12:06
http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/2229449/2/istockphoto_2229449_axe_gun.jpg

###DK###
03-09-2008, 12:57
Evo da nešto napišem o crnim rupama.
To su tijela u svemiru koja imaju ogromnu gravitacijsku silu i gustoću.
Tako sam učio i koliko ja znam to nisu nikakva teleportacijska vrata nego svemirska tijela.

RayDX
03-09-2008, 13:01
Ajme, kakvi ste vi... :pray:

CRNA RUPA != CRVOTOČINA

Shvatite ovo kako hoćete, neki ovdje jednostavno nisu stvoreni za "ovakav" kalibar rasprave. Preograničeni ste mentalno, tj. sami sebe ograničavate prihvaćajući koncepte koje je nametnula ista stvar (nemam druge riječi) koja je pokrenula inkvizicijski sud i unazadila razvoj tehnologije 500 godina... Ljudi znaju točno na koga se ovo odnosi, ima par iznimaka na forumu, no bolje da se suzdržite ovoga. Ovo je moje iskreno mišljenje, nije umišljeno niti ništa, to je jednostavno činjenica.

Pola vas do jučer nije ni čulo za CERN niti za čestične akceleratore, samo imate "svetu dužnost" da serete. Koliko sam ja primijetio, protive se ljudi bez obrazovanja u specifičnom polju ili "akademici" koje je pregazilo vrijeme. A svatko tko ne poštuje S. Hawkinga nema pravo se nazivati znanstvenikom. Ljudi su zaboravili da smo nastali sa nagonom za istraživanje nepoznatog te se boje prdnuti. TeoretskeSkvantne crne rupe koje mogu nastati pri ovom eksperimentu mogu se teoretskiSukloniti kontroliranim gamma zračenjem.


"Many people have asked me why I am taking this flight. I am doing it for many reasons. First of all, I believe that life on Earth is at an ever increasing risk of being wiped out by a disaster such as sudden nuclear war, a genetically engineered virus, or other dangers. I think the human race has no future if it doesn’t go into space. I therefore want to encourage public interest in space."

McPingvin_v2.0
03-09-2008, 15:04
Samo da napomenem pošto je kolega RayDX zaboravio, sve je to na teoretskoj bazi.

Hellboy
03-09-2008, 18:06
ja svejedno mislim da će taj experiment otvoriti portal iz kojeg će izaći milijuni slovenaca...
BTW lik koji se protivi experimentu u isto vrijeme se protivi i teorijama gosna Hawkinga, što govori nešto o njegovom znanju o dotičnoj temi...
tko ovom čovjeku ne bi vjerovao:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/eb/Stephen_Hawking.StarChild.jpg

josip_kraš
03-09-2008, 18:20
bemti gledao sam dokumentarac o njemu al se nemogu sjetit imena da ga jebeš.

Hellboy
03-09-2008, 18:22
lik sa slike? Stephen Hawking...ima IQ veći od zbrojenih IQ-ova polovice foruma...

TeraBajt
03-09-2008, 18:28
da, još uvijek se sjecam legendarne izjave da postoje izvanzemaljci no vjerojatno ne inteligentni, da kao i na zemlji, tek treba stupiti inteligentna vrsta^^

Hellboy
03-09-2008, 18:30
što je dokazao bezbrojnim pogreškama dosad, right?

Hellboy
03-09-2008, 18:33
tr00 dat, ali afaik, dosad nije fulao...

Ubizec Corporation
03-09-2008, 18:35
BAS STE MI COOL SOVIM SMAKOVIMA SVJETA! :rotfl: KAD DODE ZNAT CETE I BIT CETE OBAVJESTENI SREST CETE SE LICEM U LICE S NJIM I DO TAD VAM SE JEBE ZIVI ZIVOT I UZIVAJ! :rotfl:

Hellboy
03-09-2008, 18:38
yo buraz madafaka, ugasi caps... pravi muškarci koriste shift kad je potreban i izbjegavaju cenzuru...

Death By Sexy
03-09-2008, 18:39
napisao je draga malim.. :( :D

Sonic_Moronic
03-09-2008, 18:44
Jedini mogući smak svijeta je zbog masovnog samoubojstva bivših religioznih fanatika koji su konačno pokleknuli pod dostignućima znanosti.

Mda...

Hellboy
03-09-2008, 18:44
@Death By Sexy htio je napisati JEBE sa capsom ali ne zna zaobići cenzuru...lejmer...

Ubizec Corporation
03-09-2008, 18:48
majketi kojih tu seljacina ima ko babe su kad ce ovo kad ce on tatatattatatta,nemaju pametnijeg posla neg bezveze srat o smaku svjeta kolko se secam ta tema vec postoj i ne kuzim kak mod nije vidio to ja neznam :yuck:
evo vam teme jedna te ista http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=24923
I KAJ IMAS PROTIV CAPSA TO Je DA NAROD CUJE!

Hellboy
03-09-2008, 18:49
caps = :fof: = retard za keybom...

Ubizec Corporation
03-09-2008, 18:51
MA J3BI SI MATER SELJACINO

Hellboy
03-09-2008, 18:52
dude...ako želiš ostati na ovom forumu stat ćeš još dok možeš...

Nodakim
03-09-2008, 18:54
bemti gledao sam dokumentarac o njemu al se nemogu sjetit imena da ga dragaš.



Onaj na National Geographicu?Me 2...bio je negdje opet u 7. mjesecu ove godine....cwas gg
@harababoy
O CERN-u

Ubizec Corporation
03-09-2008, 18:55
caps = :fof: = retard za keybom...
cek jesi ti mene prvi poco vrijedat gledaj ovo gore oces da ti prevedem?
evo prijevod: CAPS=¸PUSI KUR@C J3BISE odjebi=retard za tipkovnicom
i sad reci da nisi reko za mene onda si stvarno budala

Hellboy
03-09-2008, 18:57
[quote="Hellboy v2.0":1wt0xa8y]caps = :fof: = retard za keybom...
cek jesi ti mene prvi poco vrijedat gledaj ovo gore oces da ti prevedem?
evo prijevod: CAPS=¸PUSI prozor J3BISE odjebi=retard za tipkovnicom
i sad reci da nisi reko za mene onda si stvarno budala[/quote:1wt0xa8y]
ej...nečem se flejmati s tobom...nisi vrijedan toga... ignore mode je dar s nebesa...

Aerial
03-09-2008, 18:57
udri brigu na veselje...

Death By Sexy
03-09-2008, 18:58
@hellboy: znam zato je i smiješno :D

@ubizec: taj smajlek znači ovo kaj je desno od znaka jednako.. tak da nije potrebno psovat..

Sonic_Moronic
03-09-2008, 19:00
Hoću natrag vremena kada smo svaku pridošlicu blatili do iznemoglosti kao inicijaciju...

Hellboy
03-09-2008, 19:00
eh...tad sam ih još benao kad sam se sjetio ^^

LorlonWarrior
03-09-2008, 19:01
Evo došo jedan pametan :D
Da, mi smo babe koje tračamo o smaku svijeta, a ako ti nisi tolka baba, šta si onda koji k došo vamo gledat naše tračeve?

BTW Možda neki meteor lupi u Zemlju, to se nikako ne može znati, a može se dogoditi tako iznenada. (znam da je to najkomercijalniji prikaz smaka svijeta al šta ćeš, i to dolazi u mogućnost)

Al prije mislim da će nas Supernova pobit

Nodakim
03-09-2008, 19:02
eh...tad sam ih još benao kad sam se sjetio ^^



Di si sada hellboy?Spao na pretvaranje svojih postova u warez linkaonice?(onako jebote....kada si to napravio morao si znati da cemo te prcati 5 godina)

Hellboy
03-09-2008, 19:03
Evo došo jedan pametan :D
Da, mi smo babe koje tračamo o smaku svijeta, a ako ti nisi tolka baba, šta si onda koji k došo vamo gledat naše tračeve?

BTW Možda neki meteor lupi u Zemlju, to se nikako ne može znati, a može se dogoditi tako iznenada. (znam da je to najkomercijalniji prikaz smaka svijeta al šta ćeš, i to dolazi u mogućnost)

Al prije mislim da će nas Supernova pobit
zašto ne bi moglo iznenada? sve svemirske agencije na svijetu znaju samo za dio potencijalno opasnih objekata u bližem nam susjedstvu...lako se neki od njih dovuče do nas i pretvori nas u gnojivo...
@Nodakim bah...možeš me probati prcati zbog toga...doduše vjerojatno nečem vidjeti tvoj drugi post o tome...

Ubizec Corporation
03-09-2008, 19:04
ti fkt nemas mozak lik je meni prvi poceo srat ja sam samo reko da tema vec postoji i da bezveze tracate dao svoje misljenje i lik meni poco srat kaj koristim caps wtc jel zabranjen? :?

LorlonWarrior
03-09-2008, 19:05
Pa nisam ja reko da ne može iznenada... Ja sam baš reko da se to i može dogodit iznenadno, neočekivano :D

A da, ja nemam mozak... A ti samo nastavi vrijeđati okolo pa će mo vidit ko će ostat na forumu a ko ne... I šta što ti on kenja za Caps Lock? Pa lijepo mu objasni i stvar gotova. Ako ti i dalje kenja, imaš lijepo opciju "Prijavi post" pa ga prijavi. Nee, al ti bi se svađo, pa normalno...

Death By Sexy
03-09-2008, 19:06
wtc jel zabranjen? :?

da zabranjen je, umjesto toga koristimo wtf..ja osobno wtš

Ubizec Corporation
03-09-2008, 19:07
molim jedan pljesak za tebe bravo ti!ja sam debil a ti si pametan kaj baljezgas o smaku svjeta lol :| e necemo spamat vise temu bar ja pricaj kaj oces ti i paklenimomak

Human m0nst3r
03-09-2008, 19:07
Ovo ce se dogoditi nikada. Ne kuzim svaki put tema od 100 stranica o tome, a nece se desiti ...

Ubizec Corporation
03-09-2008, 19:09
dali imate konkretne informacije o smaku svjeta?

Death By Sexy
03-09-2008, 19:10
konkretno ako ti dobiš misao doći će do smaka svijeta

nhf al morao sam baš je pasalo

Nodakim
03-09-2008, 19:10
ti fkt nemas mozak lik je meni prvi poceo srat ja sam samo reko da tema vec postoji i da bezveze tracate dao svoje misljenje i lik meni poco srat kaj koristim caps wtc jel zabranjen? :?



Tema ne postoji....smak svijeta uzrokovan znanstvenim eksperimentom i trabunanje idiota koji misle da su u prošlome životu bile Maye je kao reći da su mass effect i witcher isto jer su oboje rpg :(
Caps Lock nije potreban i ispao si debil do vijeke vijekova na ovome forumu(citaj do sljedecih izbora)

LorlonWarrior
03-09-2008, 19:11
dali imate konkretne informacije o smaku svjeta?

Pametni, ne postoje informacije o smaku svijeta... Postoje samo teorije kako se može dogoditi i na koji način. Da postoje informacije već bi zavlado opći kaos...

Aerial
03-09-2008, 20:19
Inače, ovo je tema o konkretnom znanstvenom eksperimentu koji će se provesti za 7 dana, a ne o nekakvim hipotezama na bazi majanskih kvazi-proročanstava...

Lord Jambrek
03-09-2008, 21:10
Jedini mogući smak svijeta je zbog masovnog samoubojstva bivših religioznih fanatika koji su konačno pokleknuli pod dostignućima znanosti.

Mda...

Pa samoubojstvo religioznih fanatika je više čišćenje svijeta od kretena, a ne smak.

Sonic_Moronic
03-09-2008, 21:16
Zafrkancija. Ali mogao bi nastati popriličan kaos...

Constantine
03-09-2008, 21:57
Inače, ovo je tema o konkretnom znanstvenom eksperimentu koji će se provesti za 7 dana, a ne o nekakvim hipotezama na bazi majanskih kvazi-proročanstava...
Kad se budu znali prvi rezultati i to?I zanimaju me nazivi četiri detektora koji se nalaze pod zemljom,znam da je jedan LHC,drugi ATLAS,koji su ostali?

Lord Jambrek
03-09-2008, 22:00
http://www.net.hr/znanost/page/2008/09/03/0121006.html

Constantine
03-09-2008, 22:42
Ne povezano sa temom,kad ljudi krenu u svemir(mislim kad izume warp pogon) kako bi mogli izbjegavat crne rupe posto ih ima posvude te jel se spominje nešto o crnim rupama u star treku,kako enterprise nikad nije naletio na neku...

RIDER32
04-09-2008, 00:02
@rider
taj test rade jer žele dokazati da je bing bangom nastao svemir :(
Onako konkretan dokaz da nije bog stvorio i ti oćeš to zabraniti....

Da,Rider,ajmo spaljivati jeretike to vele da je zemlja okrugla i da nema kornjaca ispod :(
Ajd ljepo pazite sta vam govori profesor na satu. To sto je napisano u Bibliji je napisano "da bi covjeku bilo lakse za razumit" ali crkva netvrdi da se to tako uistinu dogodilo.
I necemo vise o vjeri. Procitajte pravila...


Zast to moramo saznat odma sada odma. Pa ostavimo i trekerima da nesto istraze :D

Lord Jambrek
04-09-2008, 00:06
Ajd ljepo pazite sta vam govori profesor na satu. To sto je napisano u Bibliji je napisano "da bi covjeku bilo lakse za razumit"

Je, samo što 90% ljudi je uvjereno u to da je to istina.

RIDER32
04-09-2008, 00:09
To ipak nije moj problem.

TheJopa
04-09-2008, 00:39
Ne povezano sa temom,kad ljudi krenu u svemir(mislim kad izume warp pogon) kako bi mogli izbjegavat crne rupe posto ih ima posvude te jel se spominje nešto o crnim rupama u star treku,kako enterprise nikad nije naletio na neku...

Zapravo nema ih posvuda. Tamo di ih ima lako će ih bit detektirat.

To su mega mega masivna tijela, ne sitni meteori.

Ajd ujutro ću stavit neki svoj mudri komentar na ovu temu.

R@pt0r
04-09-2008, 01:08
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show ... _page_news (http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=78376&web_page_id=main_page_news)

E sad sam siguran da smo nahebali ^^

Constantine
04-09-2008, 01:20
Jedva čekam "Small Bang".Nisam znao da ih ima tako puno iz hrvatske,dobro je što smo uključeni u taj projekt.Nego,kako će oni obradit te sve podatke,jel pomoću GRID-a?

RIDER32
04-09-2008, 01:25
U postrojenju LHC vrijednom pet milijardi dolara
E to je ono sto mene boli.

Tvrde da je na Zemlji već bilo sudara jednake veličine, a da planet još postoji
Sta je nisu onda hvatali :?

Constantine
04-09-2008, 01:29
Tvrde da je na Zemlji već bilo sudara jednake veličine, a da planet još postoji
Sta je nisu onda hvatali :?
A jesi pametan ,zbilja.Kako bi ti molim te u prirodi "uhvatio" božju česticu ili nešto drugo.Pomoću pocket LHC-a :P

RIDER32
04-09-2008, 02:55
Ovim (http://image.com.com/gamespot/images/2004/reviews/914642_11302004_screen005.jpg)Sbi ju uhvatio :P

LorlonWarrior
04-09-2008, 04:43
Ne povezano sa temom,kad ljudi krenu u svemir(mislim kad izume warp pogon) kako bi mogli izbjegavat crne rupe posto ih ima posvude te jel se spominje nešto o crnim rupama u star treku,kako enterprise nikad nije naletio na neku...

Zapravo nema ih posvuda. Tamo di ih ima lako će ih bit detektirat.

To su mega mega masivna tijela, ne sitni meteori.

Ajd ujutro ću stavit neki svoj mudri komentar na ovu temu.

U središtu svake galxije nalazi se Crna Rupa. Ona usisava sva tijela u čitavoj galaxiji. Zato sve galaxije gledane odozgora idu u spiralu. JOš jedna moguća teorija o smaku svijeta. Samo kad? Piiiih, to niko ne zna... :?

DrunkyDuck
04-09-2008, 06:27
U postrojenju LHC vrijednom pet milijardi dolara
E to je ono sto mene boli.
U usporedbi sa novcem koji odlazi na naoruzanje i ulaganje za razvoj istog, ovih 5 milijardi su sitnica.

Tebe naravno boli razvoj i spoznaja o svemiru u kojem zivimo.

eddie2142
04-09-2008, 06:49
U postrojenju LHC vrijednom pet milijardi dolara
E to je ono sto mene boli.
U usporedbi sa novcem koji odlazi na naoruzanje i ulaganje za razvoj istog, ovih 5 milijardi su sitnica.

Tebe naravno boli razvoj i spoznaja o svemiru u kojem zivimo.

znanost, vojska, ekonomija?
izbor armija-malo bi pripomoglo u prcenju talibana
ekonomija - fokusiralo bi se na ocuvanje okolisa i ublazili bi zagadjenja
znanost nam samo pomaze sada da otkrijemo kako smo nastali, a postoji rizik da bi nas mogla crna rupa razvuci
vise bi volio da me direkt nukaju s nuklearkom nego da me proguta crna rupa

Constantine
04-09-2008, 08:52
Ne povezano sa temom,kad ljudi krenu u svemir(mislim kad izume warp pogon) kako bi mogli izbjegavat crne rupe posto ih ima posvude te jel se spominje nešto o crnim rupama u star treku,kako enterprise nikad nije naletio na neku...

Zapravo nema ih posvuda. Tamo di ih ima lako će ih bit detektirat.

To su mega mega masivna tijela, ne sitni meteori.

Ajd ujutro ću stavit neki svoj mudri komentar na ovu temu.

U središtu svake galxije nalazi se Crna Rupa. Ona usisava sva tijela u čitavoj galaxiji. Zato sve galaxije gledane odozgora idu u spiralu. JOš jedna moguća teorija o smaku svijeta. Samo kad? Piiiih, to niko ne zna... :?
Nezna se jel se nalazi,ali je velika vjerovatnost da se nalazi,ne brine,neće se to dogodit za tvojeg pa ni mojeg života,mene boli briga što će se dogodit za nekih 500 milijuna godina,znam da tada neću bit živ.

Hellboy
04-09-2008, 10:22
bombardiranje je zabavnije od proučavanja svemira...

josip_kraš
04-09-2008, 10:24
bombardiranje je zabavnije od proučavanja svemira...

posebno bacanje napalma po malim žutim vjetkongovcima 8)

Human m0nst3r
04-09-2008, 11:21
Na forumu je zabranjen nacionalizam. I da to samo rade retardus ameri, pa ono go and join them

josip_kraš
04-09-2008, 11:41
samo se zezam. :wink:

Sonic_Moronic
04-09-2008, 12:17
Ajd ljepo pazite sta vam govori profesor na satu. To sto je napisano u Bibliji je napisano "da bi covjeku bilo lakse za razumit"



:rotfl: Je li moguće da si toliko naivan... Umirem... XD

Štujmo našeg dragog boga koji nam je omogućio sve te lijepote... Inkvizicija, velika poplava, katastrofe kojima je uništavao narode... To je sve bilo za naše dobro, sada je postao milostiv jer smo na pravom putu... :rotfl: Trudim se prihvaćati tuđa mišljenja, ali biblija je tolika komedija da je to strašno...

Nodakim
04-09-2008, 12:36
E,Fabia,nema svrhe pricati sa njima...
Da,uberkul je sipati napalm po zenama i djeci,idi ti to radi,facooo :bravo:



Pa je...

###DK###
04-09-2008, 13:12
Ajd ljepo pazite sta vam govori profesor na satu. To sto je napisano u Bibliji je napisano "da bi covjeku bilo lakse za razumit"



:rotfl: Je li moguće da si toliko naivan... Umirem... XD

Štujmo našeg dragog boga koji nam je omogućio sve te lijepote... Inkvizicija, velika poplava, katastrofe kojima je uništavao narode... To je sve bilo za naše dobro, sada je postao milostiv jer smo na pravom putu... :rotfl: Trudim se prihvaćati tuđa mišljenja, ali biblija je tolika komedija da je to strašno...

Komedija tebi.
Ali zašto uvijek imate potrebu za pisanjem takvih gluposti.
Ne smeta meni što ste vi ateisti ali samo provocirate svađu.

RayDX
04-09-2008, 13:15
DK, kad si u manjini, šutiš... Ne vidiš mene da uzimam mikrofon svećeniku dok laprdeka na misi ( na koju moram ići ). Uostalom, nitko se ovdje ne igra Boga, samo se pokušava saznati više o našem postanku te iskoristiti ta saznanja u budućnosti. Ako postoji i najmanja mogućnost da to otkrijemo, treba istražiti. Ja osobno neću čekati zagrobni život i ne zanima me toliko... Ako ćemo uistinu biti "jedno s bogom", to znači da ćemo razumjeti cijeli svemir, a u čemu je štos ako više nema ništa novog za otkriti. Bah, jebeš to.

LorlonWarrior
04-09-2008, 13:17
O kakim vi svećenicima pričate? Ja mislio da je tema o smaku svijeta : :?

RayDX
04-09-2008, 13:21
O kakim vi svećenicima pričate? Ja mislio da je tema o smaku svijeta : :?

To je slikovito bilo i ovdje se ne "raspravlja" o ničem... Uz par pametnih postova, ovo je mjesto gdje manje upućeni bacaju svoj moždani otpad.

LorlonWarrior
04-09-2008, 13:23
Pa kad nemaju šta pametnije reći pa govre tu da pričamo gluposti... Da, da. samo nek oni pametuju... Budale :thumbs1:

K4ciga
04-09-2008, 13:24
Znanstvenici su toliko opterećeni vjerom,strašno,sad će oni riskirati smrt 6 milijuna ljudi da bi dobili neku blesavu medaljicu i bili u novinama.Već sam rekao svoje mišljenje o njima,kako će to pomoći svijetu? Hoće li nekome u Africi,Afganistanu ili Kubi značiti nešto da je svijet nastao Bing Bangom? A i ti RayDX,nisi za glavu viši od drugih jer znaš što je UMCIROP ili ultramegabiskularnokvantne čestice,niti imaš pravo ikome govoriti da su glupi jer vjeruju u Boga,kao ni ti Sonic,koji nazivaš Bibliju "komedijom".

LorlonWarrior
04-09-2008, 13:28
Nemam ja niš protiv Biblije... Al možda ni Biblija nikome ne znači ništa u Africi i zemljama koje si nabrojo...
Znanstvenici se bave Big Bangom da bi obrazovali nas i dali nam doznanja kako smo i zašto tu. Ja tu ne vidim ništa loše

RayDX
04-09-2008, 13:29
Znanstvenici su toliko opterećeni vjerom,strašno,sad će oni riskirati smrt 6 milijuna ljudi da bi dobili neku blesavu medaljicu i bili u novinama.Već sam rekao svoje mišljenje o njima,kako će to pomoći svijetu? Hoće li nekome u Africi,Afganistanu ili Kubi značiti nešto da je svijet nastao Bing Bangom? A i ti RayDX,nisi za glavu viši od drugih jer znaš što je UMCIROP ili ultramegabiskularnokvantne čestice,niti imaš pravo ikome govoriti da su glupi jer vjeruju u Boga,kao ni ti Sonic,koji nazivaš Bibliju "komedijom".

PA OVO NIJE ZBOG VJERE. Kada ćeš shvatiti? Ovo je radi napretka ljudske rase, odgovaranja na neka od najvažnijih pitanja ( ili pronalaženja još pitanja). Jedini način da ljudska rasa preživi je da počne otkrivati prostranstva svemira te da se ujedine kad shvate da nisu same te da svaki njihov rat je bio toliko beznačajan i glup. To što vama smeta što će možda znanost ovaj puta nagaziti na temelje vaše vjere, to se ne tiče nas. Zašto se svi želite sakriti od te istine i zaustaviti istraživanja, činjenica da možda što nema ovozemaljske formacije vjere? Postoji nešto puno više od vjere ljudske, puno više od koncepta Boga, to je sigurno. Ali ja ne vjerujem interpretaciji katoličkoj niti jednoj drugoj vjeri... Kažeš da čvrsto vjeruješ, ok poštujem to, ja nisam od nikog za glavu veći niti me to pati da budem iznad sviju.

Mi vama ne branimo da idete u crkvu, molite se, klanjate... Zašto bi nama branili da izvodimo eksperimente i dobivamo istinske činjenice o našem svemiru. Ljudi su toliko postali kmeljavi i jadni da mi se plače kad vidim neke individualce, zatucane i staromodne. Smak svijeta je teoretska glupost za koju je šansa da se ostvari moguća manje od šanse potrebne da ti u wowu dropaju svi elementi T6 isprve, ali to izgleda tako ludo za gledanost pa su svi to upregnuli.

###DK###
04-09-2008, 13:39
Znanstvenici su toliko opterećeni vjerom,strašno,sad će oni riskirati smrt 6 milijuna ljudi da bi dobili neku blesavu medaljicu i bili u novinama.Već sam rekao svoje mišljenje o njima,kako će to pomoći svijetu? Hoće li nekome u Africi,Afganistanu ili Kubi značiti nešto da je svijet nastao Bing Bangom? A i ti RayDX,nisi za glavu viši od drugih jer znaš što je UMCIROP ili ultramegabiskularnokvantne čestice,niti imaš pravo ikome govoriti da su glupi jer vjeruju u Boga,kao ni ti Sonic,koji nazivaš Bibliju "komedijom".

PA OVO NIJE ZBOG VJERE. Kada ćeš shvatiti? Ovo je radi napretka ljudske rase, odgovaranja na neka od najvažnijih pitanja ( ili pronalaženja još pitanja). Jedini način da ljudska rasa preživi je da počne otkrivati prostranstva svemira te da se ujedine kad shvate da nisu same te da svaki njihov rat je bio toliko beznačajan i glup. To što vama smeta što će možda znanost ovaj puta nagaziti na temelje vaše vjere, to se ne tiče nas. Zašto se svi želite sakriti od te istine i zaustaviti istraživanja, činjenica da možda što nema ovozemaljske formacije vjere? Postoji nešto puno više od vjere ljudske, puno više od koncepta Boga, to je sigurno. Ali ja ne vjerujem interpretaciji katoličkoj niti jednoj drugoj vjeri... Kažeš da čvrsto vjeruješ, ok poštujem to, ja nisam od nikog za glavu veći niti me to pati da budem iznad sviju.

Mi vama ne branimo da idete u crkvu, molite se, klanjate... Zašto bi nama branili da izvodimo eksperimente i dobivamo istinske činjenice o našem svemiru. Ljudi su toliko postali kmeljavi i jadni da mi se plače kad vidim neke individualce, zatucane i staromodne. Smak svijeta je teoretska glupost za koju je šansa da se ostvari moguća manje od šanse potrebne da ti u wowu dropaju svi elementi T6 isprve, ali to izgleda tako ludo za gledanost pa su svi to upregnuli.

Znanost ne može nikako nagaziti temelje vjere ni postojanje Boga. I nitko nikome ne brani izvoditi nikakve eksperimente.
Kaciga je htio reći kako je glupo riskirati smrt tolikog broja ljudi radi nekog eksperimenta.

RayDX
04-09-2008, 13:44
Je, glupo je... I da je postojala neka opasnost, projekt bi se ubrzo obustavio.

http://www.net.hr/znanost/page/2008/09/03/0121006.html

Evo vam tekstić mali, nije loše napisan. Tako da slobodno prespavate 10.9., nitko vas neće popapati.

Wishmaster
04-09-2008, 13:52
ma kakaf rizik...rizika gotovo da i nema, a te crne rupe su mediji preveč napuhali...pa nebre sad nastati neka gorostasna crna rupa zbog ekperimenta koji se več milijardama godina događa na našoj planeti i okolnim zvijezdama.
Znanstvenici su lepo objasnili da su jaaako male šanse za nastanak tih rupa a ako i nastaju tolko su sitne da jednostavno nestaju pošto nema uvjeta da opstanu...
Pokus ko' pokus...ako uspije svi budu govorili kak je to super uloženi novac jer se otkrila najveća tajna svemira,ako ne uspije onda budu govorili kak su to uludo potrošeni novci.Nebreš udovoljiti objema stranama..
Osobno sa zA pokus,a vi ostali imajte svoja mišljenja...

v4MP1r3
04-09-2008, 14:28
cracked.com je imao jako dobar clanak o ovome
5-scientific-experiments-most-likely-end-world.html (http://www.cracked.com/article_16583_5-scientific-experiments-most-likely-end-world.html)

R@pt0r
04-09-2008, 16:42
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show ... _page_news (http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=78535&web_page_id=main_page_news)

DrunkyDuck
04-09-2008, 17:01
znanost, vojska, ekonomija?
izbor armija-malo bi pripomoglo u prcenju talibana
ekonomija - fokusiralo bi se na ocuvanje okolisa i ublazili bi zagadjenja
znanost nam samo pomaze sada da otkrijemo kako smo nastali, a postoji rizik da bi nas mogla crna rupa razvuci
Znanost nam SAMO pomaze da otkrijemo kako smo nastali? Stvarno zelis znanje usporediti sa poboljsavanjem i proizvodnjom sredstava za unistavanje zive sile?

vise bi volio da me direkt nukaju s nuklearkom nego da me proguta crna rupa
Osim sto u slucaju nuklearke umires radi tudjih interesa.

Sonic_Moronic
04-09-2008, 17:20
Znanstvenici su toliko opterećeni vjerom,strašno,sad će oni riskirati smrt 6 milijuna ljudi da bi dobili neku blesavu medaljicu i bili u novinama.Već sam rekao svoje mišljenje o njima,kako će to pomoći svijetu? Hoće li nekome u Africi,Afganistanu ili Kubi značiti nešto da je svijet nastao Bing Bangom? A i ti RayDX,nisi za glavu viši od drugih jer znaš što je UMCIROP ili ultramegabiskularnokvantne čestice,niti imaš pravo ikome govoriti da su glupi jer vjeruju u Boga,kao ni ti Sonic,koji nazivaš Bibliju "komedijom".

Evo, opet imam osjećaj da je često mišljenje da je Kršćanstvo zauzelo nekakav nedodiriv tron.
Kao prvo, ti mene vrijeđaš kad osporavaš znanost, kao što tebe vrijeđa kad ja osporavam Bibliju. Nema tu "veće žrtve".
Kao drugo, tvoj pogled je čisti idiotizam. Ne vidim zašto forsiraš kartu "gladni u Africi". Kako vjera pomaže svijetu? Što vjera znači klincu u Africi, kad će on umrijeti od izgladnjelosti? Vjera mu neće donijeti hranu. A opet, Crkva kupi velike novce i sigurno je potrošila mnogo više nego ovaj projekat.
Što se tiče mogućnosti o smaku svijeta, to je obična medijska prenapuhana patka, kao i sve dosad. Probaj se malo informirati, ili slušati "ultramegabiskularnokvantnog" RayDX-a koji zna što govori za razliku od tebe.

###DK###
04-09-2008, 17:42
Znanstvenici su toliko opterećeni vjerom,strašno,sad će oni riskirati smrt 6 milijuna ljudi da bi dobili neku blesavu medaljicu i bili u novinama.Već sam rekao svoje mišljenje o njima,kako će to pomoći svijetu? Hoće li nekome u Africi,Afganistanu ili Kubi značiti nešto da je svijet nastao Bing Bangom? A i ti RayDX,nisi za glavu viši od drugih jer znaš što je UMCIROP ili ultramegabiskularnokvantne čestice,niti imaš pravo ikome govoriti da su glupi jer vjeruju u Boga,kao ni ti Sonic,koji nazivaš Bibliju "komedijom".

Evo, opet imam osjećaj da je često mišljenje da je Kršćanstvo zauzelo nekakav nedodiriv tron.
Kao prvo, ti mene vrijeđaš kad osporavaš znanost, kao što tebe vrijeđa kad ja osporavam Bibliju. Nema tu "veće žrtve".
Kao drugo, tvoj pogled je čisti idiotizam. Ne vidim zašto forsiraš kartu "gladni u Africi". Kako vjera pomaže svijetu? Što vjera znači klincu u Africi, kad će on umrijeti od izgladnjelosti? Vjera mu neće donijeti hranu. A opet, Crkva kupi velike novce i sigurno je potrošila mnogo više nego ovaj projekat.
Što se tiče mogućnosti o smaku svijeta, to je obična medijska prenapuhana patka, kao i sve dosad. Probaj se malo informirati, ili slušati "ultramegabiskularnokvantnog" RayDX-a koji zna što govori za razliku od tebe.

Mislim da nisi skužio što je htio reći.
Ne osporava on kao ni jedan drugi vjernik znanost nego to je rekao jer je mislio da postoji rizik za smrt svih tih ljudi kao što sam i ja mislio prije nego sam sve pročitao.

Sonic_Moronic
04-09-2008, 17:50
Postoji rizik da Bog ponovno pobije sve ljude.

Hajdemo prestati vjerovati u njega.

King tiger
04-09-2008, 17:50
važno je da je žuti tisak odradio svoje , pa mi sad zenske u razredu skacu okolo govoreci kako ce doci kraj svijeta i kako je to tako jer su to citale na netu.
jej.
a ti kacigo.
Ovaj fazon sa "hej hej nemojte to raditi imaju gladni u africi/sida/orbit" je odavno isfuran.
glup je .

LorlonWarrior
04-09-2008, 18:54
Kako god, jednom će mo krepat tako da svedno bilo to za 5 ili 50 godina. I ako krepamo za 5, bit će mo krepani i nećemo moći žalit za tim što nismo uživali u životu tako da će nam bit svedno...

RayDX
04-09-2008, 18:58
Slobodno krepaj, ja planiram još kojih 70 godina tumarati... Najmanje :)

LorlonWarrior
04-09-2008, 19:03
A dobro, al ionako niš ne znaš kad krepaš tako da ti taj loodi provod u životu neće ništa značit :?

Sonic_Moronic
04-09-2008, 19:56
Vjerojatno... Ja ne ciljam na sreću i zabavu, već želim saznati što više o čovječanstvu i svijetu i doneti svoje zaključke...

LorlonWarrior
04-09-2008, 19:57
Tako nešta i ja... Čovječe pogledo sam u zadnja 3 tjedna 11 dokumentaraca o svemiru... :?

I da, svakom je smak svijeta kad taj neko umre :D

Maloki
04-09-2008, 22:48
Svi vi koji idete sa "koliko gladnih u Africi ima a mi tu trošimo na nekakvo bezvezno otkrivanje nekog bezveznog Higgsovog bozona" spikom - odreknite se svih luksuza koje imate u životu (struja, čista voda, raznovrsna hrana) i sve što uštedite pošaljite u Afriku.

RIDER32
04-09-2008, 22:56
Znanstvenici su toliko opterećeni vjerom,strašno,sad će oni riskirati smrt 6 milijuna ljudi da bi dobili neku blesavu medaljicu i bili u novinama.Već sam rekao svoje mišljenje o njima,kako će to pomoći svijetu? Hoće li nekome u Africi,Afganistanu ili Kubi značiti nešto da je svijet nastao Bing Bangom?
Upravo to.

Nemam ja niš protiv Biblije... Al možda ni Biblija nikome ne znači ništa u Africi i zemljama koje si nabrojo...

Ne dibi. ako je ikom stalo do afrikanaca onda je to crkvi.
Mucni glavom prije nego nesto pocnes trabunjat
Nemas pojma koliko afrikanci znaju o Bibliji a dosao si nam tu nesto pametovat.


Znanstvenici se bave Big Bangom da bi obrazovali nas i dali nam doznanja kako smo i zašto tu. Ja tu ne vidim ništa loše
Afrikanci nemaju ni za jest a mi imamo pristojne skole i u uđbenmicima pise dovoljno. Niko nece umrjet ako nesazna kako je nastala zemlja.
Nemam ja nista protiv toga da saznamo nesto vise ali prvo moramo mislit kako prezivit a tek onda kako cemo biti pametniji.

Nelaprdaj :thumbs2:

Constantine
04-09-2008, 23:04
Znanstvenici su toliko opterećeni vjerom,strašno,sad će oni riskirati smrt 6 milijuna ljudi da bi dobili neku blesavu medaljicu i bili u novinama.Već sam rekao svoje mišljenje o njima,kako će to pomoći svijetu? Hoće li nekome u Africi,Afganistanu ili Kubi značiti nešto da je svijet nastao Bing Bangom?
Baš kad sam zaključio da pišeš pametne postove,prevario sam se.Komentar nije potreban,RayDX-ov je dovoljan.

m777
05-09-2008, 00:46
Znanost ne može nikako nagaziti temelje vjere ni postojanje Boga.
Može. Jednostavnim pitanjem: "Where's the beef?"


Ne dibi. ako je ikom stalo do afrikanaca onda je to crkvi.
Slatko. A čime to točno crkva toliko pomaže siromašnim Afrikancima? Sigurno ustrajnom molitvom.

I da, ljudska moralnost nema temelje u religiji. Tako da je tvrdnja da su samo vjernici "dobri" krajnje (oprosti na izrazu) idiotska, a uz to i uvredljiva.

ssalG
05-09-2008, 02:27
Meni je iz svega ovoga najgenijalnije to što oni uvjeravaju ljude da su eventualne crne rupe koje bi mogle nastati bezopasne, a neznaju kurca o njima već sve baziraju na nedokazanim matematičkim proračunima.

DrunkyDuck
05-09-2008, 06:34
Na tim istim matematickim proracunima su i stvorili teoriju da bi se crne rupe mogle otvoriti nakon eksperimenta.

McPingvin_v2.0
05-09-2008, 09:27
Na forumu je zabranjen nacionalizam. I da to samo rade retardus ameri, pa ono go and join them
Fabia, za početak, okani se moderatorskog posla. Iritantan si. Nadalje, ne budi licemjer. Hvala :*

Postoji nešto puno više od vjere ljudske, puno više od koncepta Boga, to je sigurno.
Eh, tu se varaš. Ljudima će trebati kocept boga dokle god nećemo znati apsolutno sve. Nije važno hoće li taj bog biti Bog, Alah, Budha ili Jasmin Stavros.

Ljudi se boje nepoznatih stvari, a s bogom možeš apsolutno sve objasniti. Zašto se djeca boje mraka? Ne znaju što se skriva iza njega. Tako je i s ljudima. Ne znamo kako je život započeo? OK, onda ćemo reći da je nastao intervencijom nečega puno "većeg" od nas.

Ne dibi. ako je ikom stalo do afrikanaca onda je to crkvi.
Mucni glavom prije nego nesto pocnes trabunjat
Nemas pojma koliko afrikanci znaju o Bibliji a dosao si nam tu nesto pametovat.
Reci mi samo, molim te, koliko je ovo dijete (http://www.huaren.com/UnitedNations/sad-1.jpg)Sznalo o Bibliji? Sve da nešto i je znalo, ne bi mu pomoglo da prijeđe još taj jedan kilometar. Znaš što bi mu pomoglo? To da ju je taj novinar uzeo pod ruku (ne bi bilo teško, ionako ima 5 kila) i odveo ju u taj kamp.

Rider, ti isto tako nemaš pojma koliko ekipa iz Afrike zna o Bibliji pa ni ti nisi poželjan predavač.







Nadalje, molim da se ubuduće sve rasprave o vjeri odvijaju u topicu: "Hej, ja kršim pravila foruma, banajte me!" kojeg će te svaki ponaosob otvoriti. Da, dragi vjernici, ovim pokusima se igramo boga. I ne dira nas jerbo je to ionako dream job. Lik prije nas je sve obavio.

Gratz :*

Nodakim
05-09-2008, 09:29
Znanstvenici su toliko opterećeni vjerom,strašno,sad će oni riskirati smrt 6 milijuna ljudi da bi dobili neku blesavu medaljicu i bili u novinama.Već sam rekao svoje mišljenje o njima,kako će to pomoći svijetu? Hoće li nekome u Africi,Afganistanu ili Kubi značiti nešto da je svijet nastao Bing Bangom?
Upravo to.

Nemam ja niš protiv Biblije... Al možda ni Biblija nikome ne znači ništa u Africi i zemljama koje si nabrojo...

Ne dibi. ako je ikom stalo do afrikanaca onda je to crkvi.
Mucni glavom prije nego nesto pocnes trabunjat
Nemas pojma koliko afrikanci znaju o Bibliji a dosao si nam tu nesto pametovat.


Znanstvenici se bave Big Bangom da bi obrazovali nas i dali nam doznanja kako smo i zašto tu. Ja tu ne vidim ništa loše
Afrikanci nemaju ni za jest a mi imamo pristojne skole i u uđbenmicima pise dovoljno. Niko nece umrjet ako nesazna kako je nastala zemlja.
Nemam ja nista protiv toga da saznamo nesto vise ali prvo moramo mislit kako prezivit a tek onda kako cemo biti pametniji.

Nelaprdaj :thumbs2:

/quote 1
Da pomoći će nam...ali ja ne kužm zasto tebe to zanima i ljuti...pod prvo ti nisi znanstvenik da znas u cemu ce nam pomoci a pod drugo to nisu tvoje pare...I još nešto ne vrijeđajte kubu jer je ta zemlja u nekim segmentima razvijenije od nase drzave(npr.zdrasvstvo...imaju jedne od najboljih svjetskih doktora,jeftini su i sada dobivaju dobru opremu)...i da pomoglo je iraqu i afganistanu...jer da nije bilo tog projekta dobar dio novaca bi otišao u fondove za rat koji se održava tamo....



/quote 2
Sereš kao Barbara Bush...da toliko pomazu Afrikancima zasto je onda Afrika jos siromasna?Jer vidis crkva ima toliko novaca i moći da ona može nahraniniti cijelu afriku u jednome danu :(
I zasto to nisu napravili?Oni samo kradu novce ljudima i pokusavaju kontrolirati pucanstvo i vladu(ovo nije rasprava o vjeri nego o profitabilnoj organizaciji).Oni prvotno pomažu u africi da bi pućanstvo preobratili na kršćanstvo i time još malo pridobili na moći ....Uostalom da rade takve dobre stvari u africi ne bi ih u prošlosti toliko ubijali


/quote 3
Idiot si.Mini crne rupe?Jebote....to mi zvuci gluplje nego biblija....


edit.pajngvajne glup si :(
krades me nesvjesno

Blacky_123
05-09-2008, 10:05
Joooj jedva cekam :D
Bas da vidim

Hellboy
05-09-2008, 10:37
zbog ovakvih tema poželim da se odmah nakon starta experimenta otvori rupetina i pocucla nas unutra...kakvih debila sam vidio u ovoj temi...isusa vam boga...

Aerial
05-09-2008, 10:37
Joooooj, nemojte Afriku u ovo uvlačiti, je*ala vas Afrika... Subsaharska Afrika već jest jedna ogromna crna rupa (metaforično i doslovno).

TheJopa
05-09-2008, 11:08
rayxd : slažem se

A šta se tiče crkve, zašto oni grade ogromne katedrale dok u Africi ima gladnih?

Aerial
05-09-2008, 12:52
U Africi ima gladnih dovoljno da požderu svu hranu svijeta.
Njima ne treba hrana nego znanje i mogućnosti. A to nemaju....

RayDX
05-09-2008, 12:55
Treba stvoriti pravilo da ovakve teme budu striktno zabranjene na ovom forumu. Milijun puta se dokazalo da žalosna većina ne zna dovoljno da bi rekla 2-3 pametne... A ovima koji uzimaju Afriku za argumentiranje svog mišljenja... :pray:

DrunkyDuck
05-09-2008, 16:14
Treba stvoriti pravilo da ovakve teme budu striktno zabranjene na ovom forumu.
Radis isto sto i ovi koji zele prekinuti eksperimente. Istina, tu ima svakakvih odgovora ali vjerujem da ih se isplati istrpiti zbog onih nekoliko zanimljivih kao i u ostalim trenutno zabranjenim raspravama.

cropir
05-09-2008, 16:41
2 pitanja.

1: zasto se vec nije okupila neka angry mob paravojska i razorila taj njihov tunel/kompleks/štagod?

2: recimo, nastanu te crne rupe. bili mi to odma saznali il?

Constantine
05-09-2008, 16:52
Evo neki video koji sam našao,dobro je napravljen:
fPxYdObyJ2A

Luka
05-09-2008, 17:13
2 pitanja.

1: zasto se vec nije okupila neka angry mob paravojska i razorila taj njihov tunel/kompleks/štagod?

2: recimo, nastanu te crne rupe. bili mi to odma saznali il?

1. jer je projekt bezopasan

2. ne bi

iznogud1515
05-09-2008, 17:20
ne da mi se o tim smakovima raspravljat više, uglavnom, i da bude, svejedno mi je. tak i tak bi svi umrli odjednom u sekundi valjda, tak da se ne brinem zbog ničega.

R@pt0r
05-09-2008, 17:28
Evo neki video koji sam našao,dobro je napravljen:
fPxYdObyJ2A
Jako dobar video! Svaka čast liku...

cropir
05-09-2008, 17:38
i da bude, svejedno mi je
right. nije te briga hoćeš li ikad više vidjet voljene/popiti ćašu kakvog hladnog napitka u vruće ljetne dane/pijan fragat po serveru/divit se kako je neka cura zgodna/vidjet sljedeci fallout, tes, assassin's creed/savršeno odsvirat neš...nije ti nimalo stalo? :(

iznogud1515
05-09-2008, 17:42
ne, baš zato, jel ak će bit smak, to će se sve desit u jednoj sec, da ne stigneš išta pomislit.

RIDER32
05-09-2008, 18:51
Znanstvenici su toliko opterećeni vjerom,strašno,sad će oni riskirati smrt 6 milijuna ljudi da bi dobili neku blesavu medaljicu i bili u novinama.Već sam rekao svoje mišljenje o njima,kako će to pomoći svijetu? Hoće li nekome u Africi,Afganistanu ili Kubi značiti nešto da je svijet nastao Bing Bangom?
Upravo to.

Nemam ja niš protiv Biblije... Al možda ni Biblija nikome ne znači ništa u Africi i zemljama koje si nabrojo...

Ne dibi. ako je ikom stalo do afrikanaca onda je to crkvi.
Mucni glavom prije nego nesto pocnes trabunjat
Nemas pojma koliko afrikanci znaju o Bibliji a dosao si nam tu nesto pametovat.


Znanstvenici se bave Big Bangom da bi obrazovali nas i dali nam doznanja kako smo i zašto tu. Ja tu ne vidim ništa loše
Afrikanci nemaju ni za jest a mi imamo pristojne skole i u uđbenmicima pise dovoljno. Niko nece umrjet ako nesazna kako je nastala zemlja.
Nemam ja nista protiv toga da saznamo nesto vise ali prvo moramo mislit kako prezivit a tek onda kako cemo biti pametniji.

Nelaprdaj :thumbs2:

/quote 1
Da pomoći će nam...ali ja ne kužm zasto tebe to zanima i ljuti...pod prvo ti nisi znanstvenik da znas u cemu ce nam pomoci a pod drugo to nisu tvoje pare...I još nešto ne vrijeđajte kubu jer je ta zemlja u nekim segmentima razvijenije od nase drzave(npr.zdrasvstvo...imaju jedne od najboljih svjetskih doktora,jeftini su i sada dobivaju dobru opremu)...i da pomoglo je iraqu i afganistanu...jer da nije bilo tog projekta dobar dio novaca bi otišao u fondove za rat koji se održava tamo....



/quote 2
Sereš kao Barbara Bush...da toliko pomazu Afrikancima zasto je onda Afrika jos siromasna?Jer vidis crkva ima toliko novaca i moći da ona može nahraniniti cijelu afriku u jednome danu :(
I zasto to nisu napravili?Oni samo kradu novce ljudima i pokusavaju kontrolirati pucanstvo i vladu(ovo nije rasprava o vjeri nego o profitabilnoj organizaciji).Oni prvotno pomažu u africi da bi pućanstvo preobratili na kršćanstvo i time još malo pridobili na moći ....Uostalom da rade takve dobre stvari u africi ne bi ih u prošlosti toliko ubijali


/quote 3
Idiot si.Mini crne rupe?Jebote....to mi zvuci gluplje nego biblija....


edit.pajngvajne glup si :(
krades me nesvjesno
A tako cemo. Ha.
Ja sam tebi samo reko da nelaprdas a ti si mene poceo vrjeđat i nazvao si me idiotom.
Molim te procitaj jos jednom pravila :thumbs2:

Kolko ja vidim ovoj temi nema kraja a i svi su vec poceli krsit pravila. Mnogima uopce nije bitno sto se novac rasipa kad se moze iskoristit za nesto pametnije. Prehranjivanje ljudi koji umiru.
Ljepo si vi fino zabite taj atom u guzicu i uzivajte. :bravo:

Ovdje se nema vise sta raspravljat.

iznogud1515
05-09-2008, 18:56
tako je, mislim da ovo treba lockat

cropir
05-09-2008, 18:59
ja bi da ostane do poslje 10.9. :D

iznogud1515
05-09-2008, 19:03
da, da u raju/paklu možemo pričat doživljaje o ulazu u crnu rupu :D

DrunkyDuck
05-09-2008, 19:10
Mnogima uopce nije bitno sto se novac rasipa kad se moze iskoristit za nesto pametnije. Prehranjivanje ljudi koji umiru.
Prijatelju, ti spadas u tu skupinu. Ako imas problem sa znanoscu, ugasi racunalo, ostavi svu materijalnu imovinu koja je nastala u okrilju znanosti i idi zivjeti od zemlje.

No, tebi trosenje smeta samo kad je za nesto sto ne mozes shvatiti ili kad se kosi sa tvojim uvjerenjima, bez obzira koliko dobrog moze donijeti.

05-09-2008, 19:24
Ja sam pobro ban radi ove teme SVAKA CAST TEMI! :(

Dreadlock
05-09-2008, 19:26
ma kakav smak svijeta,to je sve sto cu reci

Sonic_Moronic
05-09-2008, 19:29
Da, tema je kriva što si pobrao ban.

@ RIDER 32 - Dovraga, hoćeš li ti shvatiti više koliko crkva ima novca? Kao što Nodakim kaže, mogu nahraniti cijelu Afriku u jednom danu. I kako oni to pomažu čovječanstvu? Da se uskoro dogodi još neka masovna inkvizicija, baš me zanima kako bi ti reagirao.

cropir
05-09-2008, 19:30
pa, sranja po Iraku su donekle slicna križarskim ratovima... dosta toga je zbog vjere.

Sonic_Moronic
05-09-2008, 19:34
Istina... Prije su se ljudi palili na kolcu, uskoro će se paliti laserskim puškama... :D

Constantine
05-09-2008, 19:50
ja bi da ostane do poslje 10.9. :D
Stvarno nemojte je lockat prije tog datuma,ipak je tema upravo o tome.

Sonic_Moronic
05-09-2008, 19:51
Zbog ove teme sam još logiran. :*

05-09-2008, 19:52
E decki kolko se ja sjecam modovi su rekli da ne zicate lockove :?

TheJopa
05-09-2008, 20:20
Kvantna fizika je zapravo jako zanimljivo područje..Gledate svijet na jedan drugi način.

Svaki pokus i dolar potrošen na znanost je dobro potrošen. Jedan od rijetkih načina da svijet ide naprijed.

A to s Afrikom je glupost, pa i ja bi volio da je u Africi normalno stanje, ali za to su krive godine eksploatacije i strane vlasti, a ne znanstveni pokusi. Nevjerojatano kako nekome to padne na pamet.

The Boz
05-09-2008, 20:55
Oh yeah. I'm about to drop some particle physics in da club. (j50ZssEojtM)

Hellboy
05-09-2008, 21:00
sigh...da nije bilo onog idiota i njegovih teorija o crnim rupama, nitko ne bi ni obraćao pažnju na taj pokus...dobit će hate mail kakvog svijet nije vidio u ponoć i jednu minutu 11.9.

Constantine
05-09-2008, 21:07
Oh yeah. I'm about to drop some particle physics in da club. (j50ZssEojtM)
Jel su to napravili ovi koji rade u CERNU?Inače,video je fenomenalan,vrlo edukativan.

The Boz
05-09-2008, 21:11
Yeps. C to the E to the R to the N!

Constantine
05-09-2008, 21:16
Svaka im čast,lijepo je znati da i oni imaju smisla za humor.Malo sam pomnije proučio video i vidio sam da piše da će se odmah znat ima li Higgs-a ili ne.

Nodakim
05-09-2008, 21:34
@rajder
Hej!Ja samo ističem istinu...nama soliš pamet i sam sebe nesvjesno osramotiš
:thumbs2:
@boz
chuck norris te blagoslovio :D

Dreadlock
05-09-2008, 22:04
ma kakav smak svijeta....opet ponavljam

Luka
05-09-2008, 22:05
Glupo je mješati religiju/Crkvu u ovo, ovo je znanstveni projekt i uopće nema veze jedno s drugim.

Nodakim
05-09-2008, 22:06
Sada sam zapoceo flame na youtube oko toga... gg me...a jos imam onaj retaj da kada dobim replay dobim email

Cthulhu
05-09-2008, 22:47
ništa se neće dogoditi,kao i uvijek

RIDER32
05-09-2008, 22:53
Boli me za to. Odose pare.

Oh yeah. I'm about to drop some particle physics in da club. (j50ZssEojtM)
I eto u kakim je rukam anas planet :rotfl:
LL21@ daj molimte idi u afriku pa ces vidik kako je njima. Bolit cete qurac za big benove. bit ceti vazno samo da nabavis neku hranu da prezivis.


Mnogima uopce nije bitno sto se novac rasipa kad se moze iskoristit za nesto pametnije. Prehranjivanje ljudi koji umiru.
Prijatelju, ti spadas u tu skupinu. Ako imas problem sa znanoscu, ugasi racunalo, ostavi svu materijalnu imovinu koja je nastala u okrilju znanosti i idi zivjeti od zemlje.

No, tebi trosenje smeta samo kad je za nesto sto ne mozes shvatiti ili kad se kosi sa tvojim uvjerenjima, bez obzira koliko dobrog moze donijeti.
Vidi me jos tipkam

Hellboy
05-09-2008, 22:55
pokopavaš se sve dublje sa svakim postom...

Nodakim
05-09-2008, 22:56
Boli me za to. Odose pare.

Oh yeah. I'm about to drop some particle physics in da club. (j50ZssEojtM)
I eto u kakim je rukam anas planet :rotfl:
LL21@ daj molimte idi u afriku pa ces vidik kako je njima. Bolit cete qurac za big benove. bit ceti vazno samo da nabavis neku hranu da prezivis.


Mnogima uopce nije bitno sto se novac rasipa kad se moze iskoristit za nesto pametnije. Prehranjivanje ljudi koji umiru.
Prijatelju, ti spadas u tu skupinu. Ako imas problem sa znanoscu, ugasi racunalo, ostavi svu materijalnu imovinu koja je nastala u okrilju znanosti i idi zivjeti od zemlje.

No, tebi trosenje smeta samo kad je za nesto sto ne mozes shvatiti ili kad se kosi sa tvojim uvjerenjima, bez obzira koliko dobrog moze donijeti.
Vidi me jos tipkam


u rukama ljudi koji neće biti prenervozni i sve sjebati...i maštoviti su....onako nahranimo afriku i sto sada?Uskoro ce opet biti gladni...rekreiramo bing bang?Evo velikog napredka u fizici,matematici cemu sve ne....

RIDER32
05-09-2008, 22:58
pokopavaš se sve dublje sa svakim postom...
Pokopaj ti sebe :thumbs2:

cropir
05-09-2008, 22:58
da, pojeli bi hranu i nikom ništa... njima treba naći poslove i stalni izvor hrane, tj preseliti ih iz afrike (ili barem onih djelova iste koji nisu plodni).

Nodakim
05-09-2008, 23:01
pokopavaš se sve dublje sa svakim postom...
Pokopaj ti sebe :thumbs2:



Hellboy je dobra zamjena za tebe.Cak bi i pristao na to.Ti se prvi pokopaj pa ce se on pokopati.I svi sretni.

Hellboy
05-09-2008, 23:04
pokopavaš se sve dublje sa svakim postom...
Pokopaj ti sebe :thumbs2:
nisam ja taj koji je wannabe robin hood u pokušaju spašavanja svijeta...i to ne osobito obrazovan i bistar wannabe robin hood...

Maloki
05-09-2008, 23:12
pokopavaš se sve dublje sa svakim postom...
Pokopaj ti sebe :thumbs2:
Daj lik skuži kako si bezobrazan. Onako, furaš se na neke ultra retardirane motore koji koštaju pun kufer i ustvari ne koriste ničemu, a sereš tu zašto se troše pare na fiziku i govoriš da bi se te pare trebale koristit za gladne u Africi.
Za sve ima lijek, pa tako i za tebe
http://www.conrad.ba/images/conrad/810667.jpg

ssalG
06-09-2008, 04:52
Po toj tvojoj mutavoj logici,zas su koji prozor Amerikanci isli na Mjesec?
Zasto ljudi salju sonde da ispituju svemir?
Zasto planiraju poslati ljude na Mars?
Zasto su napravili Habl?

Jer pokušavaju shvatiti svemir prije nego li upravo shvate Zemlju?


Africi van 5-minutnih reportaza televizije,i ukapiraj da se vec suzbija glad u Africi,ali to nije samo stvar novca,nego i kontrolisanja lokalnih vladara kojim nije uvijek u cilju dobrobit naroda...proces je spor,i dosta otezan raznim geopolitickim faktorima,o kojima se ti nisi potrudio informisati...

Je, je suzbija se, ide ti 2 paketa riže pa 4 kalašnjikova, tim tempom možda se i napravi nešto za 30,000-40,000 godina.


Drugo,ti ne shvatas smisao ovog istrazivanja,stoga,molim te,prekini bilo kakvu raspravu...nazadni ljudi kao ti su uvijek kocili napredak nauke,nisi ni prvi ni poslednji koji ima ovakav stav

A ti pametan shvaćaš???
Smisao ovog pokusa neshvaćaju ni oni koji ga namjeravaju izvesti, jer nitko nema blage veze što će se dogoditi kada oni to naprave.

TheJopa
06-09-2008, 07:50
A ti pametan shvaćaš???
Smisao ovog pokusa neshvaćaju ni oni koji ga namjeravaju izvesti, jer nitko nema blage veze što će se dogoditi kada oni to naprave.


AAAA....

Imaju TEORIJE koje se pokusom POTVRDE ili ODBACE
To je smisao znanstvene metode posljednjih 200 godina.
I onda se nađu genijalci koji počmu propovidat kako pokus triba zaustavit zato šta ni znanstvenici nemaju pojma šta će se dogodit.
:hangin:

McPingvin_v2.0
06-09-2008, 08:47
Jer pokušavaju shvatiti svemir prije nego li upravo shvate Zemlju?
Možda pokušavaju shvatiti Svemir kako bi shvatili Zemlju? ;)

Smisao ovog pokusa neshvaćaju ni oni koji ga namjeravaju izvesti, jer nitko nema blage veze što će se dogoditi kada oni to naprave.
U tome i je stvar kod znanosti. Možeš pretpostavljati, no nikada nisi siguran što će se stvarno dogoditi. Bolje od klađenja na Naftaš - Dinamo.

majstoro
06-09-2008, 08:58
pa ako bude bit ce nemremo nis uradit

Dreadlock
06-09-2008, 11:29
cek vi stvarno mislite da su znanstvenici toliko supljoglavi da namjeravaju izvest eksperiment neznajuci sto bi on mogao napraviti?
vi stvarno milite da je njima jedan dan doslo iz dupeta u glavu dok su cugali u kantini: "Hej,ajmo napravit neki pokus kojim neznam sto cemo dobit al cemo ubit sve stanovnike svijeta!",a njegov frend ce na to: "Da,ajmo...jeeeeej" ?
I vi stvarno mislite da bi napravili neki eksperiment znajuci da bi zrtvovali obitelj,i na kraju krajeva sebe?

ne nebi,ne postoje ludi znanstvenici iz marvelovih stripova.Tj.mozebit postoje al ne rade na ovom eksperimentu.

K4ciga
06-09-2008, 11:57
Da nešto odmah razjasnim.Tko ste vi da mene idete nazivati glupanom ( ne doslovno,između redaka ) jer imam drugačije mišljenje od vas? Sve ovisi kako si odgajan,ja sam odmah naučen da vjerujem u Boga i toga se drži,jer što dijete zna? Naravno,ne znači da ja nemam svoj stav.I jedni i drugi koji su postali u ovoj temi - oni koji smatraju kako je glupo riskirati smrt 6 milijuna ljudi - a rizik postoji,koliko god bio malen - i oni koji smatraju kako bi to moglo pomoći čovječanstvu su u pravu.Nema razloga da čitate moje postove sa podsmijehom,jer matematika je jednostavna.Ili vjeruješ,ili ne vjeruješ,nema srednjeg puta,a odabirom jednoga prihvaćaš sve "članke" istoga.

Nodakim
06-09-2008, 12:04
Ne...svijet nije crno-bijeli...jer da je....svi bismo se pobili prije kojih 10 000 godina
I da matematika nije jednostavna jer da je jednostavna svaki stanovnik svijeta bi znao izracunati postotak nastajanja crne rupe 10.09....a ne znaju
"Nazivamo" te glupanom jer nemaš pojma o čemu pričaš(uglavnom kao i mi)...
Mah Fear Of The Unknown....

K4ciga
06-09-2008, 12:30
Pročitaj ponovno dio sa matematikom.

RayDX
06-09-2008, 12:42
Da nešto odmah razjasnim.Tko ste vi da mene idete nazivati glupanom ( ne doslovno,između redaka ) jer imam drugačije mišljenje od vas? Sve ovisi kako si odgajan,ja sam odmah naučen da vjerujem u Boga i toga se drži,jer što dijete zna? Naravno,ne znači da ja nemam svoj stav.I jedni i drugi koji su postali u ovoj temi - oni koji smatraju kako je glupo riskirati smrt 6 milijuna ljudi - a rizik postoji,koliko god bio malen - i oni koji smatraju kako bi to moglo pomoći čovječanstvu su u pravu.Nema razloga da čitate moje postove sa podsmijehom,jer matematika je jednostavna.Ili vjeruješ,ili ne vjeruješ,nema srednjeg puta,a odabirom jednoga prihvaćaš sve "članke" istoga.

Ti si malo neobrazovan u smislu opće kulture, a? Prvo sam mislio da uporno pišeš tipfeler, na Zemlji NEMA 6 milijuna ljudi... Nego 6,5 milijardi ljudi. Postoji, well... Mala razlika između... A ovo s "matematikom", no commentz.

Wishmaster
06-09-2008, 12:47
smrt 6 milijuna ljudi .

Izgleda da Hrvatska čini 3/5 populacije svijeta...no nije bitno...


Ovaj novac bi vjerojatno bio bolje iskorišten za razvijenje nekog prototipa Turbo-mega-laser-nuclear-magnetic-super-duper nail gun-a koji ubija pola nacije dok samo pogledaš na njega...
Ma šta će nam shvaćanje svijeta.Sad nam je dobro i dok ima kruha i igara netreba nam napredak...

/sarcasm off

EDIT:
hhhh...sporo pišem..

count_chlaus
06-09-2008, 13:27
ako nece lhc onda ce nesto drugo. http://www.cracked.com/article_16583_5- ... world.html (http://www.cracked.com/article_16583_5-scientific-experiments-most-likely-end-world.html)S:-D

Constantine
06-09-2008, 13:52
Gledao sam neki vrlo zanimljivi dokumentarac o mogućim krajevima našeg čovječanstva,većina toga je ono što se dogodilo prije,divovski asteroid,supernova zvijezde u blizini od 10 svj. godina,lanac supervulkana,nešto povezano sa vulkanima u Sibiru...Puno je veća vjerovatnost da će nešto od toga presuditi čovječanstvu,a ne neka mikro crna rupa koja se neće ni pojavit,a i ako se pojavi,postoje načini da se ukloni.

K4ciga
06-09-2008, 14:23
@RayDX,pogriješio sam,naravno da znam da na zemlji ima 6 milijardi ljudi.Ispričavam se.A za ono sa matematikom...nisam mislio na to da je jednostavno izračunati vjerojatnost,e.g smaka svijeta ili nešto slično - tim ljudima se divim i njihova inteligencija što se tiče toga nadilazi moju jedno XXXX puta.Mislio sam na to da se sve svodi na to kako si odgajan - ako te uče da vjeruješ u Boga,vjeruješ i prihvaćaš sve što se pod time podrazumijeva.Ako te uče da Bog ne postoji,prihvaćaš neke druge stvari.Ali,nemojte me krivo shvatiti.I ja imam mozak,i smatram kako ja nisam veliki vjernik ako idem redovno u crkvu - hvala Bogu,idem samo na obljetnice smrti.Niti smatram kako je sex prije braka grijeh,a bome ne podržavam ni Crkvin stav o kondomima.Bogami,ne volim ni to da se gleda tko je veći vjernik po veličini križa koji nosi.Smatram kako su puno važniji postupci koje radiš u "stvarnosti".

RIDER32
06-09-2008, 14:51
pokopavaš se sve dublje sa svakim postom...
Pokopaj ti sebe :thumbs2:
Daj lik skuži kako si bezobrazan. Onako, furaš se na neke ultra retardirane motore koji koštaju pun kufer i ustvari ne koriste ničemu, a sereš tu zašto se troše pare na fiziku i govoriš da bi se te pare trebale koristit za gladne u Africi.
Za sve ima lijek, pa tako i za tebe
http://www.conrad.ba/images/conrad/810667.jpg
Jel to onaj sto si ga ti vec iskoristio?

@ako su motori tebi skupi onda si zadrzi taj cekic. Pametijes mi o motorima a neznas ni kako se pokrecu.
Nepametuj mi o stvarima o kojima neznas amabas nista.

LorlonWarrior
06-09-2008, 14:57
Ja jedva čekam taj dan kad će napravit tu usranu crnu rupu pa da vidim šta će bit :D

RayDX
06-09-2008, 15:18
Svaka rasprava koja ima veze sa znanošću dobije hrpetinu religioznih likova sa masovnim moralom koji bi se sukobljavali... Da te kvantne crne rupe stvarno mogu rasti i gutati sve više materije, već bi nama alieni jebali mater što radimo sranja okolo. Zamisli da tebi netko u dvorište stavlja bombu, a ti ga vidiš... Crna rupa neće stati na Zemlji... Popapat će i solarni sustav eventualno i nastaviti dalje... Da je tako lako napraviti crnu rupu, ja bi uzgajo jednu u dvorištu... I hranio je.

Maloki
06-09-2008, 15:26
@ako su motori tebi skupi onda si zadrzi taj cekic.
Heh, sigurno sa novcima koje potrošiš na neki ultra nabrijani motor možeš prehranjivati dosta dugo neke gladne ljude u Africi o kojima toliko brineš


Pametijes mi o motorima a neznas ni kako se pokrecu.
Fala Bogu pa ti znaš i možeš me naučiti, pa mi usput objasniti koji se procesi odvijaju pri pokretanju motora, kako nastaju i zašto su bitni. RIDER32 TEH MASTA!!!


Nepametuj mi o stvarima o kojima neznas amabas nista.
Primjećuje li još netko ironiju u tome što ovo dolazi od Ridera?

RayDX
06-09-2008, 15:34
Aj, aj što misliš da mi ovdje na forumu ne znamo o motorima? Nije baš da je motor sa unutarnjim sagorijevanjem nešto posebno kompleksno. A možemo isto raspravljati o točkovima :rotfl: , kvaliteti izvedbe elektronike, aerodinamičnosti dizajna...

LorlonWarrior
06-09-2008, 15:57
Motori? Daj ajde ontopic... :thumbs1:

RayDX
06-09-2008, 16:02
Motori? Daj ajde ontopic... :thumbs1:

Ontopic se davno izgubio komšija...

Cthulhu
06-09-2008, 16:03
kad svi ljudi umru,svijet će biti ljepše mjesto....

LorlonWarrior
06-09-2008, 16:19
Dovoljno bi poboljsanje bilo da ti umres :(


Daj ajde pa poželit nekom smrt... To je stvarno neljudski :(

:thumbs1:

Duke of Earl
06-09-2008, 16:25
Dovoljno bi poboljsanje bilo da ti umres :(
I da,slusanjem Mushroomheada/Slipknota ne postajes mizantrop...ako uopste znas sto to znaci...
Radi čeg se ti nerviraš, dečec je vjerojatno sad u fazi kada želi biti poseban, ˝mrzi˝ cijeli svijet i svi su mu glupi, bude se opametio za par godina, bar se nadam.

Hellboy
06-09-2008, 17:23
for fucks sake...ovu temu treba zaključati, rideru razvaliti bulju duplonkom (BTW rideru, motor s unutarnim sagorjevanjem je jedna od najjednostavnijih sprava na planeti, svaka budala bi znala objasniti kako radi, ne pravi se pametan, previše se naprežeš...), i na kraju, zabraniti bilo kakav oblik pametnijih rasprava na ovom forumu jer vode ravno u...mhm...dobit čem opomenu ako završim ovo...

King tiger
06-09-2008, 17:45
@RayDX,pogriješio sam,naravno da znam da na zemlji ima 6 milijardi ljudi.Ispričavam se.A za ono sa matematikom...nisam mislio na to da je jednostavno izračunati vjerojatnost,e.g smaka svijeta ili nešto slično - tim ljudima se divim i njihova inteligencija što se tiče toga nadilazi moju jedno XXXX puta.Mislio sam na to da se sve svodi na to kako si odgajan - ako te uče da vjeruješ u Boga,vjeruješ i prihvaćaš sve što se pod time podrazumijeva.Ako te uče da Bog ne postoji,prihvaćaš neke druge stvari.Ali,nemojte me krivo shvatiti.I ja imam mozak,i smatram kako ja nisam veliki vjernik ako idem redovno u crkvu - hvala Bogu,idem samo na obljetnice smrti.Niti smatram kako je sex prije braka grijeh,a bome ne podržavam ni Crkvin stav o kondomima.Bogami,ne volim ni to da se gleda tko je veći vjernik po veličini križa koji nosi.Smatram kako su puno važniji postupci koje radiš u "stvarnosti".

po tome bi ja trebao ici u dzamiju i recitirat one molitve jer mi je stara vjernik i pokusavala je to usadit u mene .
neka hvala.
sam cu oformiti svoje stavove.

Plexihack
06-09-2008, 18:45
Minimalno zadnjih 30 godina se hrani gladne u africi.
Zar ih stvarno ima toliko da ih 365x30x10 kutija hrane nebi moglo nahraniti?

Ono,gladni su u africi.
Zašto,baš zašto kad se spominje humanitarnost se spominje afrika?
U africi ima ljudi koji normalno žive,a ima i plemena u pustim krajevima koji su prirodnom selekcijom odabrani za smrt,ali mi to uporno pokušavamo spriječit.

Eksperiment nam neće ništa učiniti,osim dokazati postojanje higa ili promjeniti fiziku do temelja.Vidjet ćemo proces sličan big bangu,tj. svjedočit ćemo nastajanju novog svemira iz energije.

A vi vjernici,šta se brinete,u slučaju doomsdaya bog vam pomaže,zar neeee? :D

ssalG
06-09-2008, 19:45
Možda pokušavaju shvatiti Svemir kako bi shvatili Zemlju?
I zato šalju sonde na rub sunčeva sustava, a još nisu ni potpuno istražili oceane, niti shvatili kao funkcionira ljudsko tijelo?


Imaju TEORIJE koje se pokusom POTVRDE ili ODBACE
To je smisao znanstvene metode posljednjih 200 godina.

U tome i je stvar kod znanosti. Možeš pretpostavljati, no nikada nisi siguran što će se stvarno dogoditi.
Da, ali se inače teorije baziraju na nekakvim činjenicama, oni svoje teorije baziraju na teorijma.


E,molim vas,sutite
Ne shvatate poentu ovog eksperimenta,ne shvatate poentu i duh nauke...

Srećom pa si ti obrazložio svoje stavove nekakvim argumentima, a nisi samo uokolo srao kako si ti pametan i kako ti shvaćaš poantu ovog eksperimenta i znanosti općenito.

DrunkyDuck
06-09-2008, 20:00
I zato šalju sonde na rub sunčeva sustava, a još nisu ni potpuno istražili oceane, niti shvatili kao funkcionira ljudsko tijelo?
Neke od tih stvari mozda nikad necemo znati. To ne znaci da ostale trebaju biti ignorirane. Ipak, postoji vise grana znanosti.


Da, ali se inače teorije baziraju na nekakvim činjenicama, oni svoje teorije baziraju na teorijama.
Teorije su tu da padnu ili se razviju u cinjenice. Projekt ove velicine sigurno nije nastao iz zezancije.


A vi vjernici,šta se brinete,u slučaju doomsdaya bog vam pomaže,zar neeee?
Pa, na neki si nacin u pravu. U Krscanstvu postoji ideja uznesenja (i zelja za istim) - trenutka kada ce se Isus vratiti na Zemlju i povesti sve prave Krscane u Raj, dok cemo mi ostali biti osudjeni na Pakao. Buduci da je taj trenutak najavljen u Bibliji, vjernik ga mora prihvatiti kao istinu. Sad, kako ce se Isus vratiti ako Zemlje (ili svemira, kako neki kazu) vise nece biti?
Dakle, unistenje Zemlje se po Bibliji ili ne moze dogoditi ili ce biti pokretac uznesenja sto znaci da nije nesto cega bi se pravi vjernik trebao bojati.

Nodakim
06-09-2008, 20:53
[quote]Možda pokušavaju shvatiti Svemir kako bi shvatili Zemlju?
I zato šalju sonde na rub sunčeva sustava, a još nisu ni potpuno istražili oceane, niti shvatili kao funkcionira ljudsko tijelo?


Imaju TEORIJE koje se pokusom POTVRDE ili ODBACE
To je smisao znanstvene metode posljednjih 200 godina.

U tome i je stvar kod znanosti. Možeš pretpostavljati, no nikada nisi siguran što će se stvarno dogoditi.
Da, ali se inače teorije baziraju na nekakvim činjenicama, oni svoje teorije baziraju na teorijma.


E,molim vas,sutite
Ne shvatate poentu ovog eksperimenta,ne shvatate poentu i duh nauke...

Srećom pa si ti obrazložio svoje stavove nekakvim argumentima, a nisi samo uokolo srao kako si ti pametan i kako ti shvaćaš poantu ovog eksperimenta i znanosti općenito.[/quote:1usmyiyr]



Gle....imas tisuce organizacija,fondova i stotine drzava......istrazivanje oceana,ljudskog tijela i svemira se vrše paralelno...mi znamo više o morima i oceanima nego o svemiru i zato se i istrazuje svemir vise nego ocean i mora...
nismo mi borg da se cijela civilizacija fokusira na samo jednu stvarr

Sonic_Moronic
06-09-2008, 20:58
Da nešto odmah razjasnim.Tko ste vi da mene idete nazivati glupanom ( ne doslovno,između redaka ) jer imam drugačije mišljenje od vas? Sve ovisi kako si odgajan,ja sam odmah naučen da vjerujem u Boga i toga se drži,jer što dijete zna?SNaravno,ne znači da ja nemam svoj stav.I jedni i drugi koji su postali u ovoj temi - oni koji smatraju kako je glupo riskirati smrt 6 milijuna ljudi - a rizik postoji,koliko god bio malen - i oni koji smatraju kako bi to moglo pomoći čovječanstvu su u pravu.Nema razloga da čitate moje postove sa podsmijehom,jer matematika je jednostavna.Ili vjeruješ,ili ne vjeruješ,nema srednjeg puta,a odabirom jednoga prihvaćaš sve "članke" istoga.

Ovom izjavom si za mene izgubio svaku nadu za racionalnom raspravom. Ikada.
Ja sam isto od malih nogu bio silovan na kršćanstvo, a opet ga nisam prihvatio. I ne, nisu me odvukli neki čikci u kombiju na sotonističke rituale ili nešto slično.

I daj prestanite silovati taj rizik za smrt 6+ milijardi ljudi. Otkud ti znaš da mi već nismo ušli u taj rizik? Recimo, od količine prirodnih zakona koje smo prekršili. Možda će naša arogancija prema prirodi donijeti neočekivano uništenje za koje nismo ni sanjali.
I zato upravo radimo ovakve eksperimente, DA POKUŠAMO RAZUMIJETI HEBENI SVEMIR.
Inače možemo jednostavno ostati na Zemlji dok ne iscrpimo u potpunosti njene resurse i budemo istrijebljeni.


@ako su motori tebi skupi onda si zadrzi taj cekic. Pametijes mi o motorima a neznas ni kako se pokrecu.
Nepametuj mi o stvarima o kojima neznas amabas nista.

Way to go, uspio si stvoriti paradoks! Od ove količine ironije je i sama ironija eksplodirala.

###DK###
06-09-2008, 21:01
Ovom izjavom si za mene izgubio svaku nadu za racionalnom raspravom. Ikada.
Ja sam isto od malih nogu bio silovan na kršćanstvo, a opet ga nisam prihvatio. I ne, nisu me odvukli neki čikci u kombiju na sotonističke rituale ili nešto slično.

Pročitaj njegovu sljedeću rečenicu.
Onu nakon onog dijela koji si podebljao.

Sonic_Moronic
06-09-2008, 21:07
Ne brini se, uvijek podrobno pročitam post prije nego što ga citiram.

Ako hoćeš promijeniti svoju izjavu, koristiš jednu zgodnu tipku - Backspace. Ne nabacuješ kontradikcije na tu izjavu.