PDA

Pogledaj cijelu verziju : Large Hadron Collider



Stranica : 1 [2] 3

Luka
06-09-2008, 21:12
Dakle, unistenje Zemlje se po Bibliji ili ne moze dogoditi ili ce biti pokretac uznesenja sto znaci da nije nesto cega bi se pravi vjernik trebao bojati.

Joj.. Biblija je pisana za ljude prije 2k godina s mentaliteom majmuna, kad bi takvom čovjeku rekli ono što se dogoditi mislio bi da ste ludi. Vjerovali ili ne u nju, biblija nije pisana s razlogom da kaže što/kako će se dogoditi/se dogodilo, a i bilo bi glupo da negdje piše sudbina svjeta ;)

Dakle, sasvim je "kršanski" vjerovati da može doći do ovakvog smaka svjeta (premda do ovakvog neće doči :) ).

###DK###
06-09-2008, 21:13
Ne brini se, uvijek podrobno pročitam post prije nego što ga citiram.

Ako hoćeš promijeniti svoju izjavu, koristiš jednu zgodnu tipku - Backspace. Ne nabacuješ kontradikcije na tu izjavu.

Ne znam. Koliko vidim čovjek je napisao da ima svoj stav. To što je odgajan kao vjernik nije jedini razlog zašto je vjernik.
Sad ja ne znam jesi li ti to podrobno pročitao ili nisi ali po komentaru rekao bih da nisi.

Sonic_Moronic
06-09-2008, 21:24
Možda ima svoj stav, ali ga se ne može spasiti pod tonama društvenog smeća na njegovom umu.

DrunkyDuck
06-09-2008, 21:32
Vjerovali ili ne u nju, biblija nije pisana s razlogom da kaže što/kako će se dogoditi/se dogodilo, a i bilo bi glupo da negdje piše sudbina svjeta
Vjerovao ti ili ne, oni koji se nazivaju pravim Krscanima Bibliju smatraju autenticnom Bozjom rijeci.


Možda ima svoj stav, ali ga se ne može spasiti pod tonama društvenog smeća na njegovom umu.
Ne zvuci bas kao stav.

Luka
06-09-2008, 21:48
Vjerovao ti ili ne, oni koji se nazivaju pravim Krscanima Bibliju smatraju autenticnom Bozjom rijeci.

Da, u prenesenom smislu.

Sonic_Moronic
06-09-2008, 21:53
Nekada sam se i ja tješio da nije moguće da oni slijepo vjeruju u to, da se moraju tjerati na to.

Nažalost, bio sam u krivu.

DrunkyDuck
06-09-2008, 21:58
Da, u prenesenom smislu.
Ja sam govorio o doslovnom smislu. Knjiga ima "disclaimer". Da skratim, svaki pokusaj da se bilo koji dio izvadi iz konteksta je Sotonino maslo. To ti je to.

The Boz
06-09-2008, 21:59
Koliko ste sigurni da ste još unutar granica pravila foruma s ovom raspravom?

Sonic_Moronic
06-09-2008, 22:01
Kad se već cilja na što veću posjećenost i što manju kvalitetu - there you have it. Ovakve teme. Preko msn-a se ljudi dozivaju da dođu na forum.

Nodakim
06-09-2008, 22:11
Koliko ste sigurni da ste još unutar granica pravila foruma s ovom raspravom?



Isto onoliko siguran da će nastati crna rupa

cropir
07-09-2008, 09:28
fakat mi je žao šta se tu ne može raspravljati. :(

McPingvin_v2.0
07-09-2008, 09:49
ako su motori tebi skupi onda si zadrzi taj cekic.
Yamaha YZF R1 dođe, okvirno, 100 000 HRK. To je cca dvogodišnja plaća prosječnog hrvatskog radnika. To JE skupo, a Vama se, gospodine Todorić junior, ispričavam što smo mi, eto, srednji sloj.

I zato šalju sonde na rub sunčeva sustava, a još nisu ni potpuno istražili oceane, niti shvatili kao funkcionira ljudsko tijelo?
Možda neke stvari nije moguće napraviti s današnjom tehnologijom? ;)





BTW, nisam li ja rekao da je religija no go?

njub
07-09-2008, 11:32
8qJT-M3cEUI
smak svita
xDDDDDD

cropir
07-09-2008, 12:11
ane, nece bit past last fm server 10.9. koliko ce se to skroblat.

m777
07-09-2008, 12:28
BTW, nisam li ja rekao da je religija no go?
Ja to stvarno ne mogu naći u pravilima foruma.

Ako i postoji to pravilo, nije mi jasno zašto bi rasprave o religiji morale biti zabranjene. Pa nije to nacionalizam, to je vrlo rasprostranjena tema i aspekt ljudskog života o kojem bi se moralo moći slobodno raspravljati.
Naravno, ako dođe do vrijeđanja, to se treba sankcionirati; ali samo osobe koje su u tome sudjelovale (kao u svim drugim temama na forumu), a ne da se odmah zaključava cijela tema (kao što je obično slučaj s temama o religiji).

Aerial
07-09-2008, 12:36
BTW, nisam li ja rekao da je religija no go?
Ja to stvarno ne mogu naći u pravilima foruma.

Ako i postoji to pravilo, nije mi jasno zašto bi rasprave o religiji morale biti zabranjene. Pa nije to nacionalizam, to je vrlo rasprostranjena tema i aspekt ljudskog života o kojem bi se moralo moći slobodno raspravljati.
Naravno, ako dođe do vrijeđanja, to se treba sankcionirati; ali samo osobe koje su u tome sudjelovale (kao u svim drugim temama na forumu), a ne da se odmah zaključava cijela tema (kao što je obično slučaj s temama o religiji).

+1

ali pokušaj to objasniti modovima/adminima...

Ja sam se povukao nakon polugodišnjeg rata :)

Constantine
07-09-2008, 22:22
http://www.bug.hr/vijesti/?id=90944

RayDX
07-09-2008, 22:43
http://www.bug.hr/vijesti/?id=90944

Neka, kako novine govore... I oni će nas :D

RIDER32
07-09-2008, 23:07
ako su motori tebi skupi onda si zadrzi taj cekic.
Yamaha YZF R1 dođe, okvirno, 100 000 HRK. To je cca dvogodišnja plaća prosječnog hrvatskog radnika. To JE skupo, a Vama se, gospodine Todorić junior, ispričavam što smo mi, eto, srednji sloj.
1- tocnije 110,000hrk :D
2- nemoras uzet odam najskuplji imas motora koji su u cjenovnom rangu sa manjim gradskim automobilcicem. A i sigurno nebi imo nista protiv da Zagreb-Lipovac odvozis za ~1,5h :D

Back ontopic

Da bi se došlo do ovoga otkrića potrebne su energije od oko 5 do 7 TeV za koje neki spekuliraju da mogu dovesti do stvaranja minijaturnih crnih rupa, koje će se odmah početi širiti usisavajući svu materiju u sebe, pa tako i čitavu Zemlju, što bi značilo kraj čovječanstva.
Pa i bill gates je rekao da cemo svi prec na vistu pa je 70% ovog foruma ostalo na XPu. :D

Konj42
08-09-2008, 01:26
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=77988&web_page_id=main_page_news

toga se ja bojim više od 2012 i mayanskog kalendara. :cry:

Kak se možeš bojati toga više od 2012-e?

Pa lijepo ti piše, "One bi u idućih pet godina mogle narasti i spojiti se u jednu veliku rupu koja će usisati Zemlju.", to je znači 2014 godina. Do tada buš već gotovo 2 godine mrtav zbog 2012-e :P
pitanje je samo koliko se anime stigne pogledat do tada. :o

Lord Jambrek
08-09-2008, 02:02
ako su motori tebi skupi onda si zadrzi taj cekic.
Yamaha YZF R1 dođe, okvirno, 100 000 HRK. To je cca dvogodišnja plaća prosječnog hrvatskog radnika. To JE skupo, a Vama se, gospodine Todorić junior, ispričavam što smo mi, eto, srednji sloj.
1- tocnije 110,000hrk :D
2- nemoras uzet odam najskuplji imas motora koji su u cjenovnom rangu sa manjim gradskim automobilcicem. A i sigurno nebi imo nista protiv da Zagreb-Lipovac odvozis za ~1,5h :D

Back ontopic

Da bi se došlo do ovoga otkrića potrebne su energije od oko 5 do 7 TeV za koje neki spekuliraju da mogu dovesti do stvaranja minijaturnih crnih rupa, koje će se odmah početi širiti usisavajući svu materiju u sebe, pa tako i čitavu Zemlju, što bi značilo kraj čovječanstva.
Pa i bill gates je rekao da cemo svi prec na vistu pa je 70% ovog foruma ostalo na XPu. :D

Gle rider retardiran si, doslovno se pokopavaš.

110000 Kn koje ti želiš dat za motor rađe ti daj u afriku.

i kaj onda 1.5h zagreb-lipovac, ja ću se rađe vuć normalnim brzinama, izbjeć kazne i ugrožavanje drugih zbog toga jer bi trebao do lipovca stić za 1.5h, to što možeš, ne znači da bi trebao.

Svi su pljuvali i XP u početku ;)

RIDER32
08-09-2008, 02:53
110000 Kn koje ti želiš dat za motor rađe ti daj u afriku.

Nedam. :nonono:


Gle rider retardiran si, doslovno se pokopavaš.

Gle jambrek, svako ima pravo na svoje misljenje, svidlo se to tebi ili ne.
Ja kazem da ta istrazivanja nebi trebali JOŠSradit. Kad budemo tolko razvijeni da praznike provodimo na mjesecu onda nek rade sta oce. Dakako bit ce mi drago da to istraze.
Al ajd eto kad su vec sve napravili nek naprave i taj pokus. Ko ga jebe. :rambo:

McPingvin_v2.0
08-09-2008, 07:25
110000 Kn koje ti želiš dat za motor rađe ti daj u afriku.

Nedam. :nonono:
Onda se makni s teme. Dok god nemaš nakanu većeg dobra u sebi, a drugima sereš zbog istog ("BOLJE DA NAHRANE AFRIKU CRKVA HRANI AFRIKU JA ZNAM ALI NE DAM NI LIPE NEK CRNA GAMAD UMRE VAŽNO DA MOGU DO LIPOVCA PRIJE NEGO ŠTO ZAVRŠI FILM IAKO TOM MOTORU NEĆU ZAKONSKI SMJET PRIMIRISATI JOŠ CCA 10 GODINA") svaki tvoj post bit će važan kao ti Crnci Crkvi. Who gives a damn?

RayDX
08-09-2008, 07:32
http://blogs.mysanantonio.com/weblogs/atlarge/epic_fail.jpg

Chappi
08-09-2008, 09:20
http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it/ek ... -neki.html (http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it/eksperiment-sudnjeg-dana-bit-ce-uskoro-smak-svijeta-kazu-neki.html)Sa jebiga di bas na hrvatska-engleska...igrat ce nogomet i samo ce nas posisat.Ova recenica u svemu tome je najgora 'Vrlo je vjerojatno da će te male crne rupe preživjeti, narasti i pojesti cijelu planetu iznutra,'

Neven <R>
08-09-2008, 10:04
Gledam izvore vijesti, 24 sata, nova tv, sve senzacionalističko smeće.

Hellboy
08-09-2008, 10:35
[quote=Lord Jambrek]
110000 Kn koje ti želiš dat za motor rađe ti daj u afriku.

Nedam. :nonono:


Gle rider retardiran si, doslovno se pokopavaš.

Gle jambrek, svako ima pravo na svoje misljenje, svidlo se to tebi ili ne.
Ja kazem da ta istrazivanja nebi trebali JOŠSradit. Kad budemo tolko razvijeni da praznike provodimo na mjesecu onda nek rade sta oce. Dakako bit ce mi drago da to istraze.
Al ajd eto kad su vec sve napravili nek naprave i taj pokus. Ko ga draga. :rambo:[/quote:24b4isx9]
upravo zato što nismo razvijeni radimo takve pokuse...kako bismo se trebali razvijati bez pokusa? ići samo sa ziher stvarima? znači, i projekt LISA kojim se planira napraviti sličan stroj samo veličine zemljine orbite oko sunca bi isto trebalo otkazati jer nismo razvijeni? a sad nek mi neki mod da warn ako želi ali glup si... jezivo si glup... i makni se sa ove teme... IQ ti je jednak IQ-u kante puževa...

BTW znanstenicima koji rade za CERN šalju prijetnje smrću jer smatraju da su zli i žele uništiti svijet...kreteni...

Ripaz
08-09-2008, 13:10
Hmmm ja sam se ispovidio. May I rest in peace.

Ma mislim da je sve to veliki bullshit. Kao sto je ves netko rekao nema sanse da se stvori toliko velika crna rupa da proguta zemlju. Cak ni nase sunce nije u stanju toliki rupu stvorit. Jedino se bojim jer je su Maye prorekle 2012 g. Respect Maye and all will be OK. A onaj koji tuži 12 zemlja koje finaciraju projekt (poznati osporavatelj Steven Hawkovih teorija) govori samo za sebe. Još jedan rispect za Stevena Hawka.

Peace all

RIDER32
08-09-2008, 13:26
Onda se makni s teme. Dok god nemaš nakanu većeg dobra u sebi, a drugima sereš zbog istog ("BOLJE DA NAHRANE AFRIKU CRKVA HRANI AFRIKU JA ZNAM ALI NE DAM NI LIPE NEK CRNA GAMAD UMRE VAŽNO DA MOGU DO LIPOVCA PRIJE NEGO ŠTO ZAVRŠI FILM IAKO TOM MOTORU NEĆU ZAKONSKI SMJET PRIMIRISATI JOŠ CCA 10 GODINA") svaki tvoj post bit će važan kao ti Crnci Crkvi. Who gives a damn?

upravo zato što nismo razvijeni radimo takve pokuse...kako bismo se trebali razvijati bez pokusa? ići samo sa ziher stvarima? znači, i projekt LISA kojim se planira napraviti sličan stroj samo veličine zemljine orbite oko sunca bi isto trebalo otkazati jer nismo razvijeni? a sad nek mi neki mod da warn ako želi ali glup si... jezivo si glup... i makni se sa ove teme... IQ ti je jednak IQ-u kante puževa...

BTW znanstenicima koji rade za CERN šalju prijetnje smrću jer smatraju da su zli i žele uništiti svijet...kreteni...
Ajd... pizdrav.
http://www.imagesforme.com/out.php/i148326_bananadance.gif

LorlonWarrior
08-09-2008, 13:42
Uff dobro da je ošo neko da orekinete offtopic više...
Nego, daj jel neko stvarno misli da će nas onaj LHC sve poubijat??? :o

TeraBajt
08-09-2008, 17:29
Gledam izvore vijesti, 24 sata, nova tv, sve senzacionalističko smeće.
da, kad zabijemo gol, bilic ce trcat, veselit se i uletit ravno u rupu :( ^^

Neven <R>
08-09-2008, 18:03
Eh kad se naučite civilizirano raspravljati možda će i biti dozvoljene rasprave o religiji.

Do tada :cheer

The Boz
08-09-2008, 18:10
LL i Rider, imate warnove. Sad ste službeno na dasci nad vodom.
Topic odlokan sa jednim disclaimerom... IKAKVO osobno vrijeđanje IKOGA ili IČIJIH osobnih stajališta rezultirati će automatskim isključivanjem s foruma. Ponašajte se kao nešta više od derištadi...

Flippy
08-09-2008, 18:16
Ja i dalje mislim da su svakakve spekulacije o smaku svijeta glupe.

Smak svijeta će doć kad će doć. Dal će to biti hladni rat Rusije i Amerike po 2. put ili Meteor.

Nodakim
08-09-2008, 19:16
LL i Rider, imate warnove. Sad ste službeno na dasci nad vodom.
Topic odlokan sa jednim disclaimerom... IKAKVO osobno vrijeđanje IKOGA ili IČIJIH osobnih stajališta rezultirati će automatskim isključivanjem s foruma. Ponašajte se kao nešta više od derištadi...



give me some love and i wont give you spam
:)

Constantine
08-09-2008, 19:24
Nešto me zanima,ovo što će sad napravit pokus u LHC-u je samo puštanje protona u jednom smjeru,kad će biti prvo puštanje protona u suprotnim smjerovima da se sudaraju?

lizard
08-09-2008, 19:44
jao ovo su takve gluposti ..... oni ce valjda stvorit situaciju big banga ... prije par godina u SAD-u je bio slican pokus s ubrzivacem protona i nista nije bilo a isto su tako neki ljudi digli frku smak svijeta ovo ono crna rupa ce nas sve progutat ... a cuo sam da i ako se stvori ta mala crna rupa , da se moze ponistiti nekom radijacijom... tako da ... cekamo 2012 i prognozu Maya bwah haha ...

croat1gamer
08-09-2008, 19:45
mi moze netko objasniti ovo:
kada se sudaraju protoni, tada je fuzija poprilicno moguca, ali to nije dovoljno za crnu rupu, samo za nastanak helija (2 protona, fali 1 neutron), i sto se oni tu uzbuduju, jer da bi crna rupa uopce ista progutala, treba joj divovska gravitacijska masa, jer inace bi ispalo da smo svi mi isto crne rupe, zbog toga sto smo sastavljeni od atoma koji su stvoreni od mnogo subatomskih cestica

seahawk37
08-09-2008, 19:46
a morat ce se jednom dogodit... samo sto ce bit kad nitko nece ocekivat jer su ovo sve besmislena nagadanja

###DK###
08-09-2008, 19:50
Nije mi jasno kako bi ta crna rupa trebala narasti.

LorlonWarrior
08-09-2008, 19:56
Nije mi jasno kako bi ta crna rupa trebala narasti.

Pa ni ne može narast jer joj treba Sunčeva radijacija da bi narasla. A tog u tunelu nema. To su one glupe babe i dede digli paniku da ćemo svi izginuti

The Boz
08-09-2008, 20:11
Nije mi jasno kako bi ta crna rupa trebala narasti.

Pa ni ne može narast jer joj treba Sunčeva radijacija da bi narasla. A tog u tunelu nema. To su one glupe babe i dede digli paniku da ćemo svi izginuti
Eh!? Crna rupa nije superman...

Evo, da u vrlo kratko i grubo pojasnim situaciju(oni koji su upućeni neka me ne sude po ovim provalama):
Postoje dvije(ima ih jako puno, ali za potrebe ovog posta ajmo reć da su dvije) teorije o ponašanju svježe crne rupe; zasićenje i hranjenje. Zasićenje kaže da kad bi se svježa crna rupa našla u okruženju punom tvari, da bi se "zasitila" i izgubila svoja svojstva crnoruposti. Hranjenje kaže da bi ta ista crna rupa cuclala masu oko sebe, i time punila svoju masu, i time pojačavala svoju crnorupost, i time rasla, i time cuclala još više mase itd itd.
Osim ako su i jedna i druga teorija potpuno krive, nemamo se ničega bojat, jer prve crne rupe nestanu instantno(i do sada je dokazano da se određene pojave u svemiru punašaju na sličan način), a druge se mogu "ugasiti" brzim i snažnim izbojem radijacije.

v4MP1r3
08-09-2008, 20:17
malo zaostajem s temom
jel su to oni znanstvenici koji zele vidjeti kako je nastao veliki prasak a zapravo je jedna velika teorija da ce nastati crna rupa od tih sranja sta oni rade u podzemlju svicarske?
da,da jos nekoliko sati do ukljucenja projekta.

Dreadlock
08-09-2008, 20:23
znanstvenici traze novu cesticu bozon.Ukoliko nadu bozon ovim pokusom,to im je jedan plus vise u teoriji da je svemir nastao big bangom jer ce imati sve cestice koje su sudjelovale u nastanku svemira.Samo im ta nedostaje

i daj vise maknite ovaj naslov,dvanaestogodisnjaci bi se mogli uplasiti

Hellboy
08-09-2008, 20:26
mi moze netko objasniti ovo:
kada se sudaraju protoni, tada je fuzija poprilicno moguca, ali to nije dovoljno za crnu rupu, samo za nastanak helija (2 protona, fali 1 neutron), i sto se oni tu uzbuduju, jer da bi crna rupa uopce ista progutala, treba joj divovska gravitacijska masa, jer inace bi ispalo da smo svi mi isto crne rupe, zbog toga sto smo sastavljeni od atoma koji su stvoreni od mnogo subatomskih cestica
teorija koja pogoni LHC se u mnogome razlikuje od zakona fizike makrosvijeta...ono što se događa unutar tog prstena sasvim odstupa od svega što shvaćaš...kvantna fizika na djelu kolega...traže Higgsov bozon - česticu koja svemu (u teoriji) daje masu...međutim protivnici tog pokusa smatraju kako bi hvatanje božje čestice (higgsovog bozona) uzrokovalo stvaranje crne rupe upravo zbog teorije da ta čestica daje masu svemu...
enivej, jedva čekam prve rezultate pokusa...

Wishmaster
08-09-2008, 20:30
Zaroteraj ga Miško!!

Kolko ja znam "smak sveta" nebu v sredu jer se onda tek pušta v jednom smjeru radi nečega, zbog nečega..malo su to mediji preveč napuhali...
Ima još jedna jako dobra stvar v svemu tome:kolko znam razvili su neki super brzi internet koji bi trebal prikupljati podatke za vrijeme pokusa, a kasnije bi ga mogli podariti nama smrtnicima ako ne zginemo...
druga stvar: kolko se sjećam ovi s CERN-a su sudjelovali v "izgradnji" interneta kakšnega vezda imamo, pa se onda niko ni buni...
..ožeži po protonima!!..

Hellboy
08-09-2008, 20:32
Zaroteraj ga Miško!!

Kolko ja znam "smak sveta" nebu v sredu jer se onda tek pušta v jednom smjeru radi nečega, zbog nečega..malo su to mediji preveč napuhali...
Ima još jedna jako dobra stvar v svemu tome:kolko znam razvili su neki super brzi internet koji bi trebal prikupljati podatke za vrijeme pokusa, a kasnije bi ga mogli podariti nama smrtnicima ako ne zginemo...
druga stvar: kolko se sjećam ovi s CERN-a su sudjelovali v "izgradnji" interneta kakšnega vezda imamo, pa se onda niko ni buni...
..ožeži po protonima!!..
jel mi može tko ovo prevesti na hrvatski? izgleda zanimljivo a ne znam što piše...

josip_kraš
08-09-2008, 20:37
Zaroteraj ga Miško!!

Kolko ja znam "smak sveta" nebu v sredu jer se onda tek pušta v jednom smjeru radi nečega, zbog nečega..malo su to mediji preveč napuhali...
Ima još jedna jako dobra stvar v svemu tome:kolko znam razvili su neki super brzi internet koji bi trebal prikupljati podatke za vrijeme pokusa, a kasnije bi ga mogli podariti nama smrtnicima ako ne zginemo...
druga stvar: kolko se sjećam ovi s CERN-a su sudjelovali v "izgradnji" interneta kakšnega vezda imamo, pa se onda niko ni buni...
..ožeži po protonima!!..
jel mi može tko ovo prevesti na hrvatski? izgleda zanimljivo a ne znam što piše...
da ja pokušam:

???????? ga Miško!!
koliko ja znam smak svijeta neće biti u srijedu jer se onda tek pušta u jednom smijeru radi nečega, zbog nečega...malo su to mediji previše napuhali...
ima još jedna jako dobra stvar u svemu tome:koliko znam razvili su neki super brzi internet koji bi trebao prikupljati podatke za vrijeme pokusa, a kasnije bi ga mogli podariti nama smrtnicima ako ne poginemo...
druga stvar:koliko se sjećam ovi s cern-a su sudjelovali u izradi interneta kakvoga ga danas imamo, pa se onda nitko ne buni

ožeži po protonima!!

Hellboy
08-09-2008, 20:38
izgledalo je smislenije dok je bilo napisano hekeš-mekeš jezikom... :?

ssalG
08-09-2008, 20:44
druga stvar: kolko se sjećam ovi s CERN-a su sudjelovali v "izgradnji" interneta kakšnega vezda imamo, pa se onda niko ni buni...
..ožeži po protonima!!..
Ljudi se nebune protiv CERN-a, nego protiv LHC (http://en.wikipedia.org/wiki/Large_Hadron_Collider).


Teorije su tu da padnu ili se razviju u cinjenice. Projekt ove velicine sigurno nije nastao iz zezancije.
Istina, ali ja mislim da je previše novca uloženo u LHC samo zato da bi se testirale teorije temeljene na teorijama.
Ti novci su mogli biti daleko bolje uloženi, ako ne u Afriku onda u medicinu, oceanografiju, hidrologiju...itd.

Hellboy
08-09-2008, 20:44
a nema novca i za druge projekte, ha?

Nodakim
08-09-2008, 20:48
druga stvar: kolko se sjećam ovi s CERN-a su sudjelovali v "izgradnji" interneta kakšnega vezda imamo, pa se onda niko ni buni...
..ožeži po protonima!!..
Ljudi se nebune protiv CERN-a, nego protiv LHC (http://en.wikipedia.org/wiki/Large_Hadron_Collider).


Teorije su tu da padnu ili se razviju u cinjenice. Projekt ove velicine sigurno nije nastao iz zezancije.
Istina, ali ja mislim da je previše novca uloženo u LHC samo zato da bi se testirale teorije temeljene na teorijama.
Ti novci su mogli biti daleko bolje uloženi, ako ne u Afriku onda u medicinu, oceanografiju, hidrologiju...itd.


To nisu tvoje pare i sumnjam da bih i to uložio u jedno od ovih.Jeh...ovo je jedno nisko spustanje...ako se već žalimo da se to mogli bolje uloziti...e pa mogli ste si vi lijepo umjesto novog kompa,xx igra staviti sve to u banku ne?
Uostalom ako jedan eksperiment uspije napraviti crnu rupu zar to nije nesto vrijedno istrazivanja?Pa jebote...sta ce ti nuklearne bombe ako napravis jednu lijepu crnu rupu :D
Think about it as a weapon

Constantine
08-09-2008, 20:54
E sad sam se sjetio zanimljivosti,LHC će svake sekunde generirat 1,5 gigabajta podatako i brzina prijenosa podataka između CERN-a i ostalih znanstvenih centara je nevjerovatnih 600 megabajta po sekundi.

Chappi
08-09-2008, 21:01
Uuu da mi je tu brzinu neta imat,al bi tete plesale po ekranu ;D

Mjutant
08-09-2008, 21:34
i da ce bit smak svijeta, nebi ljudi bili tak mirni...
gluposti,a i da bude nek krepamo..jedino ce mi bit zao sto nisam cijeli t6 skupio :D

v4MP1r3
08-09-2008, 23:00
E sad sam se sjetio zanimljivosti,LHC će svake sekunde generirat 1,5 gigabajta podatako i brzina prijenosa podataka između CERN-a i ostalih znanstvenih centara je nevjerovatnih 600 megabajta po sekundi.
narajcani znanstvenici.
znam ja dobro za sta oni koriste taj net.
*kasalj*kasalj*porn*kasalj*

King tiger
09-09-2008, 00:26
i to goth porn.

josip_kraš
09-09-2008, 07:16
ma ne, skidaju s torrenta.

Lord Jambrek
09-09-2008, 07:24
???????? ga Miško!!
koliko ja znam smak svijeta neće biti u srijedu jer se onda tek pušta u jednom smijeru radi nečega, zbog nečega...malo su to mediji previše napuhali...
ima još jedna jako dobra stvar u svemu tome:koliko znam razvili su neki super brzi internet koji bi trebao prikupljati podatke za vrijeme pokusa, a kasnije bi ga mogli podariti nama smrtnicima ako ne poginemo...
druga stvar:koliko se sjećam ovi s cern-a su sudjelovali u izradi interneta kakvoga ga danas imamo, pa se onda nitko ne buni

ožeži po protonima!!

Zarotiraj ga Miško.

Oni gledaju s takvom vezom FullHD pr0n i to još streamaju

Hellboy
09-09-2008, 09:13
fukaj CERN-ovu vezu
http://www.somadollara.com/novosti/23-n ... na-svijetu (http://www.somadollara.com/novosti/23-novosti/61-najbra-kua263na-internetska-veza-na-svijetu)

josip_kraš
09-09-2008, 11:52
fukaj CERN-ovu vezu
http://www.somadollara.com/novosti/23-n ... na-svijetu (http://www.somadollara.com/novosti/23-novosti/61-najbra-kua263na-internetska-veza-na-svijetu)
:o :o :o

majstoro
09-09-2008, 12:25
molim te boze da bude smak svijeta

Chappi
09-09-2008, 12:36
Sta radis dabl postove :kill: Inace nece sigurno doc smak svijeta to samo mediji dizu paniku :twisted:

croat1gamer
09-09-2008, 12:56
fukaj CERN-ovu vezu
http://www.somadollara.com/novosti/23-n ... na-svijetu (http://www.somadollara.com/novosti/23-novosti/61-najbra-kua263na-internetska-veza-na-svijetu)
:| :o :shock:
s time mozes raditi live stream slow motion kamere (koja inace, zauzima 1 gb po sekundi) hehe, slow motion p0rn :D

Constantine
09-09-2008, 14:01
fukaj CERN-ovu vezu
http://www.somadollara.com/novosti/23-n ... na-svijetu (http://www.somadollara.com/novosti/23-novosti/61-najbra-kua263na-internetska-veza-na-svijetu)
:shock:
DVD za manje od sekunde,a ja sam mislio da je moj internet dovoljno brz.

Što se tiče CERN-a,tek sljedeći mjeseci bude prvi sudar,sad je samo puštanje elektrona u jednom smjeru.

Nodakim
09-09-2008, 14:14
ma idioti ne znaju kada će biti ekpseriment i šta će raditi a rade teorije u crnim rupama

cropir
09-09-2008, 17:40
jel sigurno da se sutra ne sudaraju?

Constantine
09-09-2008, 17:42
Je.

DrunkyDuck
09-09-2008, 18:18
molim te boze da bude smak svijeta
:thumbs2:

Sonic_Moronic
09-09-2008, 18:58
Ma ne mora biti, samo da unište većinu stanovništva i osnuju bolje društvo od početka. :P

Hellboy
09-09-2008, 18:59
e... postapokaliptični filmovi puni anarhista očito nisu dobra ideja za tebe ^^

Human m0nst3r
09-09-2008, 19:10
Evo ga do kraja svijeta jos par sati....




NOT!!!!

Sudska tuzba pokrenuta. Nece od ovoga biti nista. Ovo je isto hype kao i izlazak duke nukema

njub
09-09-2008, 19:25
xD
eo sad sam imo posljednju veceru

Bob Dylan
09-09-2008, 20:09
posljednja večera u tijeku :o
:rambo: :rambo: :D

Maloki
09-09-2008, 20:11
Sudska tuzba pokrenuta. Nece od ovoga biti nista. Ovo je isto hype kao i izlazak duke nukema
čega neće bit? Pokusa, bit će ga itekako, a jedini hype ovdje je oko toga da ćemo svi krepat. Mislim, krepat ćemo mi svi, ali ne sutra i ne zbog umjetne crne rupe :)

Aerial
09-09-2008, 20:17
http://quegrande.org/countdown/

Nodakim
09-09-2008, 20:20
pravi test bing banga je za mjesec dana...pa neka pomakne tajmer

Constantine
09-09-2008, 20:41
http://quegrande.org/countdown/
Prekrasno izgleda,podsjeća me na onaj mlazni motor na odijelu u prvom traileru starcrafta 2

Dreadlock
09-09-2008, 21:25
e zanima me ko od vas vjeruje u to?

majstoro
09-09-2008, 21:26
pozdrav f0restu
moj najveci san je bio da se upoznam sa njim
xd

Aerial
09-09-2008, 21:46
e zanima me ko od vas vjeruje u to?

Nije pitanje vjere nego vjerojatnosti. Vjerojatnosti da se u stotinki sekunde planet pretvori u nevjerojatno gustu i tešku nakupinu kvarkova.

Vjerojatnost je 43.5528501 % :D

Luka
09-09-2008, 21:50
e zanima me ko od vas vjeruje u to?

Nije pitanje vjere nego vjerojatnosti. Vjerojatnosti da se u stotinki sekunde planet pretvori u nevjerojatno gustu i tešku nakupinu kvarkova.

Vjerojatnost je 43.5528501 % :D


prije bi bilo 43.5528501* 10^-100000000000

Human m0nst3r
09-09-2008, 22:31
Niste normalni :| Ugl. svi cete umrijet. Bolje maloki ? I sejtani ce sa little sejtanima setati po zemlji.

Chappi
10-09-2008, 06:59
http://www.index.hr/vijesti/clanak/hawk ... 01534.aspx (http://www.index.hr/vijesti/clanak/hawking-se-okladio-da-lhc-nece-ostvariti-svoj-cilj/401534.aspx)

Sterpo
10-09-2008, 09:06
sranje, živi smo :)

Aerial
10-09-2008, 09:17
Sve je ok, danas je u programu samo testiranje jačine, neće biti sudara... save your fears for another day:)

Chappi
10-09-2008, 09:18
da jbg proslo je vec vise od 30 minuta od starta projekta a mi zivi :(..Ali su rekli da idu slabo od pocetka jer da se moraju upoznat sa strojem

Lord Jambrek
10-09-2008, 09:20
Jeste vidli google?

Odlično su napravili.

Samo odite na google i vidit ćete o čemu pričam :D

TheJopa
10-09-2008, 09:20
Uostalom ako još ima magaradi uvjerene da je bolje ulagat u medicinu neka pogledaju kako radi MRI uređaj.

Hellboy
10-09-2008, 09:59
http://www.google.hr/logos/lhc.gif
owna...

Fireblade
10-09-2008, 10:00
taman sam to vidio

Ivan_87
10-09-2008, 10:43
ljudi gotovi smo :)
glupi znanstvenici će si uništit projekt :D

Hellboy
10-09-2008, 10:44
zašto bi si uništili najveći znanstveni pokus u povijesti naše male mutave vrste?

Chappi
10-09-2008, 10:54
Ljudi mrtvi smo stvorile su se 27 mini crnih rupa koje nisu nestale i i vec se se sad pocinju "udruzivat" znanstvenici kazu imamo jos 6 dana zivota dok ne narastu u jednu veliku crnu rupu i pruguta zemlju...Do tad ljudi pozdrav

Neven <R>
10-09-2008, 11:19
ok

Chappi
10-09-2008, 11:27
Ma sali se,usput imam jedno pitanje...Jeli im uspio projekt ili jos moraju radit?

Aerial
10-09-2008, 12:06
Ma danas je samo testno paljenje, nema još nikakvih eksperimenata... Cijela stvar će trajati još mjesecima.

Jerry
10-09-2008, 12:17
ovaj...još sam živ

LorlonWarrior
10-09-2008, 13:02
Ja sam mrtav. Ma daj molim te. Crna rupa? Behehehehe! :D

Lord Jambrek
10-09-2008, 13:16
Jeste vi svjesni da uopće nije pokrenut LHC na način da se sudaraju čestice nego da sam prolete u jednom smjeru.

croat1gamer
10-09-2008, 13:19
da, ali smijesno je sto su oni govorili da ce nas ovo ubiti, iako su znali da ce biti u samo jednome smijeru

btw.
http://quegrande.org/countdown/S
the countdown continues :rotfl:

LorlonWarrior
10-09-2008, 13:19
Jeste vi svjesni da uopće nije pokrenut LHC na način da se sudaraju čestice nego da sam prolete u jednom smjeru.

:?

Jesi mi moro to reči? :?

cropir
10-09-2008, 14:42
jambrek je parti puper. :(

Lord Jambrek
10-09-2008, 14:45
LHC je pokrenut, zraka je puštena u jednom smjeru i u drugom, ali tek za oko godinu dana će LHC radit u punoj snazi, postepeno će podizat energiju.

Constantine
10-09-2008, 17:35
Ja sam čuo da će tek za tri godine radit u punoj snazi :(

Dreamer Deceiver
10-09-2008, 17:42
oh noes, famozna 2012 godina :(

croat1gamer
10-09-2008, 17:43
oh noes, famozna 2012 godina :(
ukrao si mi rijeci, btw. viewtopic.php?f=83&t=26462 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=83&t=26462)Sgospon gordon je bio tamo, lose nam se pise

Constantine
10-09-2008, 17:44
oh noes, famozna 2012 godina :(
A,da,nisam to skužio,opet ta godina :( sad će netko doć i izračunat te dobit da to nije 2012 godina nego neki mjesec 2011

Lord Jambrek
10-09-2008, 17:46
Ja sam čuo da će tek za tri godine radit u punoj snazi :(


Ovdje sam čuo za godinu

http://webcast.cern.ch/

Constantine
10-09-2008, 17:49
Ja sam za 3 godine čuo ovdje:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/hawk ... 01534.aspx (http://www.index.hr/vijesti/clanak/hawking-se-okladio-da-lhc-nece-ostvariti-svoj-cilj/401534.aspx)

Tvoj izvor vijesti je bolji :(

Lord Jambrek
10-09-2008, 18:00
Ja sam za 3 godine čuo ovdje:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/hawk ... 01534.aspx (http://www.index.hr/vijesti/clanak/hawking-se-okladio-da-lhc-nece-ostvariti-svoj-cilj/401534.aspx)

Tvoj izvor vijesti je bolji :(

Prvo mi link na webcast dao naš forumski sajentist, a onda sam ga opet našao na net.hr.

Net.hr rula :D

DrunkyDuck
10-09-2008, 19:25
opet smo na pocetku gdje je**ne kmetovske mase pokusavaju unistiti nekog tko pokusava nesto uciniti jer same to ne znaju.

Zapocnimo ispocetka, eksperiment nije upalio.

Molim Te, neka kisi 40 dana i noci, molim Te, speri ovo tracenje ljudskih kosti i mesa s ovog planeta.

WDrgwZsGC9A

The Boz
10-09-2008, 19:27
Nije upalio? Eh?

Constantine
10-09-2008, 19:57
:rotfl: ,tema je preimenovana a unutar teme još uvijek piše mogući smak svijeta.

TeraBajt
10-09-2008, 20:52
http://quegrande.org/countdown/Sisusati sta su ljudi naivni :(

Nightyx
10-09-2008, 20:53
ma smak svijeta ce bit 2012...svejedno govore kako ce se posljedice osjetit tek nakon 3-4 godine, a ako se uzme u obzir mayanski kalendar sta drugo reci nego banana =)

Jerry
10-09-2008, 21:10
i vi u svasta vjerujete

Nightyx
10-09-2008, 21:12
i vi u svasta vjerujete
to je reko i nostradamus prije nego sto je poceo sam proricat XD

Constantine
10-09-2008, 21:20
Mislim da je spuštanje svemiraca na zemlju zakazano za 2009 godinu,a smak svijeta za 2012 godinu,ali se naravno ništa od toga neće dogoditi.

Neven <R>
10-09-2008, 21:20
Ljudi se tolko brinu o smaku svijeta i ne znam čemu, a na kraju umru od infarkta, raka, prometne nesreće ili nečeg trećeg.

Constantine
10-09-2008, 21:29
Mene to ne brine,jedino se nadam da će se čovječanstvo susresti sa drugim alienima za mog životnog vijeka,to bi bilo zanimljivo za vidjet.
Vezano uz temu,jel ima jedan veći tunel i jedan manji ili je samo jedan veliki?

Neven <R>
10-09-2008, 21:36
Pogledaj filmić: qQNpucos9wc

Constantine
10-09-2008, 21:57
Odličan video,najbolji na youtube-u što se tiče te teme.Sad sve kužim.

Konj42
10-09-2008, 22:29
Mislim da je spuštanje svemiraca na zemlju zakazano za 2009 godinu,a smak svijeta za 2012 godinu,ali se naravno ništa od toga neće dogoditi.S
Jesi siguran da nece?

Wishmaster
10-09-2008, 22:41
Jesam ja to dobro čul da se neka cura v Indiji ubila zbog prevelike depresije ili čega već,nakon ovih najava o smaku svijeta?
...ah ljudska glupost...

Constantine
10-09-2008, 22:52
Uvijek ima takvih pacijenata,ta bi se ubila i zbog nekog drugog razloga.

Constantine
10-09-2008, 23:38
Pogledajte ih sve,predobri su:
http://www.youtube.com/profile_videos?user=cernettes

Jerry
11-09-2008, 06:28
zakazujem veliki rat s svemircima za 2010 godinu,moram jos datum odredit i zapisite u svoje kalendare,moze?

RayDX
11-09-2008, 07:43
zakazujem veliki rat s svemircima za 2010 godinu,moram jos datum odredit i zapisite u svoje kalendare,moze?
Taj će rat trajati nekih... 9 minuta? (Vrlo sam optimističan) : )))

ZorgTheBorg
11-09-2008, 09:02
zakazujem veliki rat s svemircima za 2010 godinu,moram jos datum odredit i zapisite u svoje kalendare,moze?
Taj će rat trajati nekih... 9 minuta? (Vrlo sam optimističan) : )))
10 ako ga odluče počistiti, 1 ako ga odluče gravitygun-at u Sunce.

Inače, komet se trebao spljuskat u Zemlju 2003... al se u međuvremenu zakazalo još par apokalipsa pa će morati pričekati :(

Jerry
11-09-2008, 09:13
@raydx
ovisi ko bude vodio,zvati ćemo one heroje iz kol of djutija

Hellboy
11-09-2008, 10:03
*sigh*
treba nam wipe...hitno...

Cthulhu
11-09-2008, 10:38
što se dogodi,dogodit će se...

LorlonWarrior
11-09-2008, 13:32
što se dogodi,dogodit će se...

Pa nije. Još pogotovo kad znam da se to može spriječit...

Aerial
11-09-2008, 20:13
Live-stream kamera iz LHC-a, pa možete gledati što se tamo odvija (ako vam je zbilja dosadno) :)

http://www.lhc-live.com/

Chappi
11-09-2008, 20:18
Daj jebote usro sam se skoro me srcani ulovio tj.kad je alarm poceo tulit :pray:

josip_kraš
11-09-2008, 20:25
:pray: :pray:

Flippy
11-09-2008, 20:26
Live-stream kamera iz LHC-a, pa možete gledati što se tamo odvija (ako vam je zbilja dosadno) :)

http://www.lhc-live.com/


:pray: :pray: :pray:

Prebolesno

McPingvin_v2.0
11-09-2008, 20:37
BTW, jesam ja jedini koji konstantno čita "Large Hardon Colider"? :(

Chappi
11-09-2008, 20:38
nisi

Flippy
11-09-2008, 20:40
BTW, jesam ja jedini koji konstantno čita "Large Hardon Colider"? :(


Ne :(

The Boz
11-09-2008, 20:47
http://www.imagesforme.com/out.php/i151280_hardon.jpg

Flippy
11-09-2008, 20:48
:rotfl: :rotfl: :rotfl:


A piše hadron :(

Flippy
11-09-2008, 20:54
Boz


http://www.imagesforme.com/out.php/i151287_hardoncopy.jpg

The Boz
11-09-2008, 20:57
I da, primjetio sam nešto zbog čega sam vrlo, vrlo hepi.
http://www.imagesforme.com/out.php/i151290_happy.JPG
Science wins!

Flippy
11-09-2008, 20:58
Hand up for SCIENCE!

Constantine
11-09-2008, 20:58
Live-stream kamera iz LHC-a, pa možete gledati što se tamo odvija (ako vam je zbilja dosadno) :)

http://www.lhc-live.com/
Jebeno.
Nekak netko da link na pravi live stream LHC-a

Cthulhu
11-09-2008, 22:06
što se dogodi,dogodit će se...

Pa nije. Još pogotovo kad znam da se to može spriječit...
možda se i može spriječiti,ali TI to ne možeš zaustaviti...

Nodakim
11-09-2008, 22:07
Kako znaš?

Konj42
11-09-2008, 22:13
oso LHC u pm :rotfl:

Chappi
11-09-2008, 22:15
đe je ošo?

LorlonWarrior
12-09-2008, 16:18
đe je ošo?

U Private Message

lol lol lol lol
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Neven <R>
12-09-2008, 16:36
Poštedite topic od loših šala. Hvala.

Constantine
12-09-2008, 16:48
Live-stream kamera iz LHC-a, pa možete gledati što se tamo odvija (ako vam je zbilja dosadno) :)

http://www.lhc-live.com/
Jebeno.
Nekak netko da link na pravi live stream LHC-a
Dajte neki link za live stream,trebalo bi bit ali ja nisam našao na google-u.

Flippy
12-09-2008, 16:54
Brijem da ne postoji ;)

cropir
12-09-2008, 16:59
pa šta se ima za gledat? znanstvenici u kutama idu lijevo desno i pišu neš (crtaju stickmane kako se kolju) u one notese. osim ako imaju neki lager di...idu na wc? :D

Flippy
12-09-2008, 17:03
pa šta se ima za gledat? znanstvenici u kutama idu lijevo desno i pišu neš (crtaju stickmane kako se kolju) u one notese. osim ako imaju neki lager di...idu na wc? :D
Zaboravio si na natjecanja u nabrajanju poznatih zvijezda itd.

Constantine
12-09-2008, 17:22
pa šta se ima za gledat? znanstvenici u kutama idu lijevo desno i pišu neš (crtaju stickmane kako se kolju) u one notese. osim ako imaju neki lager di...idu na wc? :D
Tak da vidim kak to izgleda,nemam pametnijeg posla.

Flippy
12-09-2008, 17:43
A škola i učenje?

Constantine
12-09-2008, 17:47
Ako nisi znao,danas je petak.

Flippy
12-09-2008, 18:02
Petak? ffs

:(

The Boz
12-09-2008, 18:36
ISUSE KRISTE! POMOLITE SE I IZLJUBITE VAŠE BLIŽNJE!

Sigurnosne kamere u LHCu su za vrijeme pokusa snimile ovo prije sedam minuta! (http://www.cyriak.co.uk/lhc/lhc-webcams.html)

Neven <R>
12-09-2008, 18:42
Već je aerial postao stranicu prije. :(

Flippy
12-09-2008, 18:46
Boz zahebo si se :rotfl:

Ripaz
12-09-2008, 18:52
YOU FAIL BOZ

The Boz
12-09-2008, 18:56
I fail to detect my fail. Care to elaborate?

Kenyi
12-09-2008, 19:00
aerial je to postao maloprije.

Flippy
12-09-2008, 19:02
@ BOZ

http://icanhascheezburger.files.wordpress.com/2007/08/128296997102501250ifailztosee.jpg

:D

The Boz
12-09-2008, 19:03
Ah, vidi... Ma vidio sam da je neki link poslao, ali sam skužio da nije ovaj... Dang...
Note to self: check OTHER PEOPLE'S links next time...

TeraBajt
12-09-2008, 19:04
kako lolcatsovi postaju lejmcatsovi kad ih ti postas :(

Nodakim
12-09-2008, 21:08
kako lolcatsovi postaju lejmcatsovi kad ih ti postas :(


čudno samo pseto uspije to napraviti...
:o

The Boz
12-09-2008, 22:23
Opće je poznata stvar da pseto nema ukusa.

King tiger
12-09-2008, 22:57
nemoj biti takav prema svome sinu.
mozda je retajan.
ali je ipak tvoja krv.

The Boz
12-09-2008, 23:11
nemoj biti takav prema svome sinu.
mozda je retajan.
ali je ipak tvoja krv.
?!

Demon Hunter
13-09-2008, 00:24
ISUSE KRISTE! POMOLITE SE I IZLJUBITE VAŠE BLIŽNJE!

Sigurnosne kamere u LHCu su za vrijeme pokusa snimile ovo prije sedam minuta! (http://www.cyriak.co.uk/lhc/lhc-webcams.html)

Ovo je legendarno!!!!!!

Aerial
13-09-2008, 09:29
Ma vidio sam da je neki link poslao, ali sam skužio da nije ovaj...

Mislio si da je pornjava, jel?.. U redu, uvijek to misle :)

Flippy
13-09-2008, 09:31
[quote="King tiger":zxqimhlx]nemoj biti takav prema svome sinu.
mozda je retajan.
ali je ipak tvoja krv.
?![/quote:zxqimhlx]


http://icanhascheezburger.files.wordpress.com/2007/03/oh-my-word.jpg?w=500&h=375

Aerial
13-09-2008, 09:32
Ovaj, ne kužim ni ja tu navodnu povezanost Boza i Pseta?... O_o

Kenyi
13-09-2008, 09:36
Istrazivaci su skontali da je Pseto Bozov sin.
I daj pseto prestani postati lejmcatse.

Flippy
13-09-2008, 09:39
http://ihasahotdog.files.wordpress.com/2007/11/lol-ror-dog-smiling-loldog-cute.jpg


Kakva je to brija da sam ja Bozov sin?

Kenyi
13-09-2008, 09:41
I kad bi ti objasnili nikad ne bi shvatio.
Prestani koristit lolcatse i loldogse jer postaju lejmcatsi i lejmdogsi kad ih ti koristis.

Flippy
13-09-2008, 09:45
lolrabbits?

Flippy
13-09-2008, 09:48
Prestanite sa offtopicom ^^


BTW

Kad bi to čudo trebalo radit sa punom snagom?

Ripaz
13-09-2008, 09:55
Za mjesec dana je ubacivanje negativno nabijesnih atoma. A punom snagom bi trebao raditi za 1g. Tako sam barem negdi pročitao.

###DK###
13-09-2008, 09:58
Za mjesec dana je ubacivanje negativno nabijesnih atoma. A punom snagom bi trebao raditi za 1g. Tako sam barem negdi pročitao.

Da nije za 3 godine?

Ripaz
13-09-2008, 10:00
Mislim da je potrebno 3g da se analiziraju podaci koje su dobili.

Flippy
13-09-2008, 10:12
Ja sam mislio 10 godina :?

cropir
13-09-2008, 10:29
a jebenti CERN. :D

Hellboy
13-09-2008, 11:14
3 godine do pune snage i za to vrijeme će dobiti podataka koje će sljedeće generacije analizirati...

Flippy
13-09-2008, 12:34
A kada bi trebao biti taj ''veličanstveni'' sudar čestica?

Hellboy
13-09-2008, 14:45
6-8 tjedana nakon početka pokusa će početi sudarati čestice...za 3 godine očekuju milijardu sudara u sekundi i nadaju se da će u tisuću milijardi sudara nastati jedan Higgsov bozon...

Flippy
13-09-2008, 14:48
Tolko udaraca za samo JEDANSbozon?

streetrace777
13-09-2008, 14:53
Inace, grcki hakeri su upali u racunalo LHCa, no nema nikakve stete osim da je jedna datoteka nestala :)

Hellboy
13-09-2008, 14:55
grčki hakeri...zvuči još gluplje od turskih hakera...onak, kog boga imaju upadati u cern-ova računala? kao da čuvaju ne znam kakve tajne...cijeli pokus je medijski praćen više nego ante i simonica...

Flippy
13-09-2008, 14:57
grčki hakeri...zvuči još gluplje od turskih hakera...onak, kog boga imaju upadati u cern-ova računala? kao da čuvaju ne znam kakve tajne...cijeli pokus je medijski praćen više nego ante i simonica...

/Agree

Chappi
13-09-2008, 15:18
http://www.index.hr/vijesti/clanak/hake ... 01972.aspx (http://www.index.hr/vijesti/clanak/hakeri-provalili-u-sustav-lhca-znanstvenici-prestraseni/401972.aspx)

RayDX
13-09-2008, 15:26
grčki hakeri...zvuči još gluplje od turskih hakera...onak, kog boga imaju upadati u cern-ova računala? kao da čuvaju ne znam kakve tajne...cijeli pokus je medijski praćen više nego ante i simonica...

A osim toga, to računalo u koje su upali je dio javne mreže, kao da su blog hakirali... Sad novinari preuveličavaju da su došli skoro do aktivacijskih protokola. Nijedan kreten, a pogotovo svjetski fizičar ne bi kontrolni centar stavljao na svemrežje. Pizdarije, to se sve nalazi na internalnoj mreži i da su Isusi, ne bi ništa mogli napraviti. jedino možda umjesto teksta napisati "Mi smo grčki hakeri, divite nam se..."

Aerial
13-09-2008, 15:53
Netko je spomenuo Antu i Simonicu? :O

Lord Jambrek
13-09-2008, 16:04
Za mjesec dana je ubacivanje negativno nabijesnih atoma. A punom snagom bi trebao raditi za 1g. Tako sam barem negdi pročitao.

Da nije za 3 godine?

1 godina, ako si gledao webcast, tamo kaže.

Flippy
13-09-2008, 16:52
Netko je spomenuo Antu i Simonicu? :O


Ne...

Nodakim
13-09-2008, 18:33
grčki hakeri...zvuči još gluplje od turskih hakera...onak, kog boga imaju upadati u cern-ova računala? kao da čuvaju ne znam kakve tajne...cijeli pokus je medijski praćen više nego ante i simonica ...



@ćupakabra
ipak je

Hellboy
15-09-2008, 15:45
a to znaš kako? gledao si sudare? oni se nadaju da će jednom u tisuću milijardi sudara nastati bozon...to može značiti da će jednom u milijun milijardi sudara nastati jedan bozon...

Flippy
15-09-2008, 15:52
Previše truda za samo JEDAN bozon

Neven <R>
15-09-2008, 17:31
Imamo ovdje vrsne fizičare na forumu, vidim.

Ajde pseto reci ti meni, što bi napravio sa tisuću bozona? Je'l uopće shvaćaš koncept bozona, što bi njegovo otkriće značilo? Zašto je bitno je'l jedan ili sto milijuna bozona?

Flippy
15-09-2008, 17:36
Megaloman sam ^^

Luka
15-09-2008, 17:38
Ne, samo si spamer.

Cilj je otkriti postoji li higgsov bozon, ne raditi nešto s njim(a).

Lord Jambrek
15-09-2008, 19:07
Megaloman sam ^^

Megalejman prije.

_ZlayA_
15-09-2008, 20:22
http://www.starzaki.eu.org/~littlemaggot/blog/Largehardoncollider_118D6/1214477765427.png

Aerial
15-09-2008, 20:24
I don't get it...

_ZlayA_
15-09-2008, 20:24
you of all people don't get it :(

Flippy
15-09-2008, 20:29
http://www.starzaki.eu.org/~littlemaggot/blog/Largehardoncollider_118D6/1214477765427.png


:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :pray: :pray: :pray: :pray:

Carčino

croat1gamer
15-09-2008, 20:42
gusim se, crknut cemo svi od smjeha :rotfl:

Ripaz
15-09-2008, 20:55
Roflcopter

Captain, to much balls! We cant fight them alone!

We must

R@pt0r
15-09-2008, 21:17
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show ... _page_news (http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=79979&web_page_id=main_page_news)

Flippy
15-09-2008, 21:19
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=79979&web_page_id=main_page_news

:(


Šta još žele?

Napraviti Crnu rupu?

W3DR4N
15-09-2008, 21:29
Naravno da rade pokuse. Nisu radili laboratorij da bi se međusobno gledali.

Nodakim
15-09-2008, 21:31
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=79979&web_page_id=main_page_news

:(


Šta još žele?

Napraviti Crnu rupu?

E ako se ne razumijes u to...suti...

Flippy
15-09-2008, 21:33
lol

A kaj je onda nuklearka? Igračka?

:rotfl:

Fejlo si

Flippy
15-09-2008, 21:48
Po čemu je nuklearka dobra? ;) (ne mislim na elektranu)

Constantine
15-09-2008, 21:50
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=79979&web_page_id=main_page_news
Cool,jedva čekam da to naprave,vi koji se bojite crne rupe bi se više trebali bojat tog eksperimenta.Nego, ako naprave antimateriju,kakao bi to koristilo čovječanstvu?

iznogud1515
15-09-2008, 21:50
kaj se vas dvoje vječno prepirete. LL, iza svakog Psetovog posta koji ti nije po volji pišeš gluposti i pljuješ po njemu. ak ti tak smeta ignoriraj ga.

Nodakim
15-09-2008, 22:00
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=79979&web_page_id=main_page_news
Cool,jedva čekam da to naprave,vi koji se bojite crne rupe bi se više trebali bojat tog eksperimenta.Nego, ako naprave antimateriju,kakao bi to koristilo čovječanstvu?



stvar je u tome...da cemo saznati zasto je materija prevladala anti materijom...i pokusi se radi da bi se otkrilo kako će nam pomoći...u tome je cijeli smisao eksperimenta i ako te ne kužite žalim vas...

K4ciga
15-09-2008, 22:01
Zbilja LL21,pretjerao si sa Psetom i nazivanjem istoga retajom.Odsad,za svaki sličan post napravi 10 sklekova :)

Nodakim
15-09-2008, 22:06
Mislim da bi mu teže bilo 10 grizova na hamburgeru

Aerial
15-09-2008, 22:21
Nego, ako naprave antimateriju,kakao bi to koristilo čovječanstvu?

Jednostavno rečeno, antimaterija se u kontaktu s materijom "poništava" i pretvara u energiju. I to ne malu energiju. Ogromnu.
Sad, ovisno o tome kome takvu tehnologiju daš u ruke, ispadne više stvari za čovječanstvo.
Energetičar u tome vidi nepresušan izvor energije.
General vidi efektno oružje za sravnati još jednu Hiroshimu.
Za nekog tko se bavi pogonom vozila, to je potencijalno najjači pogon.
itd
:)

Nodakim
15-09-2008, 22:33
Braniacu jedan.Samo se nadam da to nisi prije 5 minuta upravo zbog toga posta pročitao.
/mantra*

Aerial
15-09-2008, 23:14
Nope, naučio me Splićo u srednjoj, barem onoliko koliko se sjećam :D

McPingvin_v2.0
16-09-2008, 09:17
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=79979&web_page_id=main_page_news
Cool,jedva čekam da to naprave,vi koji se bojite crne rupe bi se više trebali bojat tog eksperimenta.Nego, ako naprave antimateriju,kakao bi to koristilo čovječanstvu?
Antimaterija u jako malim dimenzijama sadrži jako puno energije i trenutno je najbolja opcija za duga, svemirska putovanja.

Osim toga, u CERN-u se antimaterija radi već relativno dugo vremena, nije to nova stvar.

Ripaz
16-09-2008, 09:22
Za boga miloga sta ovi preuveličavaju savki ku*ac. Još samo fali naslov u novinama "Steven Hawkings predviđa skori napad svemiraca".

Hellboy
16-09-2008, 09:49
daj nek netko bude dobar pa nek neke sudionike na ovoj temi upuca...počnite od koljena...

RayDX
18-09-2008, 14:29
daj nek netko bude dobar pa nek neke sudionike na ovoj temi upuca...počnite od koljena...

Ja volontiram. Ko će prvi.

http://www.imagesforme.com/out.php/i158727_DSC00173.JPG

Flippy
18-09-2008, 14:31
Kud sa tom igračkom. Rađe daj da ja sa .45 :D

http://www.imagesforme.com/out.php/i158731_dsc00666atu5.jpg
http://www.imagesforme.com/out.php/i158730_dsc00665afx2.jpg

:wink:

Lord Jambrek
18-09-2008, 14:34
KRALJU EHEHEHEHEHEHE KAK SI KUL, IMAŠ GAN!!!

Flippy
18-09-2008, 14:39
50 € -.-'

Human m0nst3r
18-09-2008, 14:41
Stricek mogu dobiti vas autogram. Vi ste prekull za sve ovdje na forumu. Vi ste moj najdrazi uzor. Mozda u svijetu di vladaju majmuni i gorile, a tarazan im presjeda. Pseto fali ti jos 24 karatni lanac oko vrata i crni bmw i to je to. E da pseto. Sta sa time lovis? Cure u narodnjackim klubovima ili?

Death By Sexy
18-09-2008, 14:42
malo si fat :D čevapi za prste :rotfl: .. al holster ti je uberkul ja bi isto sony pištača :( ;)

Flippy
18-09-2008, 14:43
Narodnjački klubovi FTW.

Ali ajmo ontopic. :D

Death By Sexy
18-09-2008, 14:44
ma dosta o LHCu ajmo malo o tebi pričat

RayDX
18-09-2008, 14:59
Evo, svi na LHC projektu se slažu da Flippy bude beta tester.

http://www.imagesforme.com/out.php/i158752_DSC00180.JPG

Hellboy
18-09-2008, 15:06
lulz...large hole creator :D

LorlonWarrior
18-09-2008, 19:22
Narodnjački klubovi FTW.

Ali ajmo ontopic. :D

Kad LHC proradi ni tri taka gana ti neće pomoći

Konj42
18-09-2008, 21:03
Antimaterija u jako malim dimenzijama sadrži jako puno energije i trenutno je najbolja opcija za duga, svemirska putovanja.

malo puno smo gledali star dreka? :boohoo:

Constantine
18-09-2008, 21:06
Ovaj idiot iznad stvarno treba pokupit ban.

RayDX
18-09-2008, 21:22
Antimaterija u jako malim dimenzijama sadrži jako puno energije i trenutno je najbolja opcija za duga, svemirska putovanja.

malo puno smo gledali star dreka? :boohoo:

Jak si mi ti kad ne razlikuješ ST i stvarnost. :pray:
Upravo si se pokopao.

http://i180.photobucket.com/albums/x38/Dragonteen1/SELFPWNED.jpg

Konj42
18-09-2008, 21:23
http://loltapirs.files.wordpress.com/2007/05/loltapir015.jpg

Jerry
18-09-2008, 21:25
pseto?

McPingvin_v2.0
18-09-2008, 21:25
malo puno smo gledali star dreka? :boohoo:
Ne, samo smo razumni. Trenutnom tehnologijom je svemirsko putovanje izvan našeg sustava veći SF od Dinamovog prezimljavanja u Europi.

Human m0nst3r
18-09-2008, 21:28
Konj42 ime dovoljno govori sta si.

Konj42
18-09-2008, 22:13
malo puno smo gledali star dreka? :boohoo:
Ne, samo smo razumni. TrenutnomStehnologijom je svemirsko putovanje izvan našeg sustavaSveći SFSod Dinamovog prezimljavanja u Europi.
Ok, slazem se sa boldanim djelom. Samo ne vidim kakve to ima veze sa tvojom tvrdnjom da je "antimaterija trenutnoSnajbolja opcija za duga, svemirska putovanja". A to je tvrdnja koja zasluzuje roflkopter.

Constantine
18-09-2008, 22:52
Trenutno je putovanje izvan suncevog sustava SF,ali kad bi uspješno stvorili antimateriju,postojala bi sansa za nesto vise,to je čovjek htio reci.