PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pouzdanost Razer miševa



W3DR4N
01-09-2008, 17:51
Razer slovi kao jedan od najboljih proizvođača miševa na svijetu, no koliko su u stvari pouzdani.

Statistike po dućanima govore drugačije. Svi Razerovi miševi se u velikom broju primjeraka vraćaju nazad i zamjenjuju.
Ukoliko se dobije primjerak bez greške, on funkcionira besprijekorno,a miševi s greškom se uvijek bez problema zamijene.

No, opet stoji da ih je jako puno isporučeno s greškom.

Jeste li imali problema s kupljenim Razer mišem?

Uskoro bih kupio njihov model, ali mi se ne ide dva ili više puta u trgovinu.

Sickmanno1
01-09-2008, 17:54
Preko godinu dana mi radi savrseno, a lupao sam ga i tukao zbog slabih zivaca u odredenim igrama. Iskreno da ti kazem, neznam nikoga tko je imao problema s Razerom.

Btw se moze znati koji model je pao dragom nam adminu u oko :D?

Nodakim
01-09-2008, 18:02
Cim je nesto malo sofisticiranije "raja" mislim da je tehnički kvar a ne npr. da su oni nešto sjebali kada su ga testirali bacanjem kroz prozor,polivanjem vodom i ostalim glupostima
:)

W3DR4N
01-09-2008, 18:07
mislim da si krivo krenuo,

razer miševi se vraćaju u prvih par dana korištenja, i doista dolaze s greškama u izradi, jer će svaka trgovina prihvatiti uređaj i dati kupcu potpuno novi



@sick
Ukoliko se financije fino poklope oko 15., mogao bi se počastiti Lachesisom, kako mi je Copperhead previše sličan MX300/G1/G3 Logitechovoj liniji, a sve ispod ta dva modela mi ja Blah.

nick praskaton
01-09-2008, 18:17
evo imam i ja razera vec godinu dana i nikakvih problema


btw. vec vidim bartuca i ekipu sa MX518 :rotfl:

Constantine
01-09-2008, 18:18
Odlično mi izgledaju ti razeri,mogao bi i ja upecat jednog.

Ogg The Dogg
01-09-2008, 18:41
misevi rade savrseno ali se ja ne mog una tu ergonomiju njihovu priviknut... jednostavno mi ne leži u ruci... nijeda je neudoban al mi je moj g5 bolji ^^

nick praskaton
01-09-2008, 18:54
misevi rade savrseno ali se ja ne mog una tu ergonomiju njihovu priviknut... jednostavno mi ne leži u ruci... nijeda je neudoban al mi je moj g5 bolji ^^


neznam....ja sam se na svog navikao nakon svega par dana i sad ga nebi mjenjao ni za kojeg lođiteka

pimp
01-09-2008, 19:00
u svoje 4 godine igranja online fpsova promjenio sam gro miševa ( ovih boljih) od copperheada , preko kraita pa do lachesisa ( od razera) i s ni jednim nisam imao problema , inace imam fetiš na miševe pa ih stalno mijenjam , ali do sada mi ni jedan razer (a bome ni logitech) nije zakazao

W3DR4N
01-09-2008, 19:03
pimp, kakav ti je lachesis iz prve ruke?

pimp
01-09-2008, 19:06
pa kad sam ga uzeo , prvih par sati rada mi je bio čudan zato sto mu je zadnji kraj zadignut , to sma prvi puta kod njega sreo i više nigdje , ako se ima malo veća šapica onda lijepo legne u ručicu , bolji mi je od coperheada zato sto su mu ove bočne tipke veće i dostupačnije , driveri su mu isto dobri , sve se da namjestiti ,

evo , kad sam ga uzeo napisao sam i recenziju


Evo pošto je nedavno stigao na hrvatsko tržište odlucio sam se za Božić počastiti jednim "mišićem". 10.12.2007 sam se zaputio u Links s 500 krznenih životinjica u novčaniku i priuštio si trenutni vrh ponude "gamerske opreme" u svijetu. Točna cijena u linksu je 513 kn. U ponudi su 2 verzije koje se razlikuju samo u boji loga , Phantom White i Banshee blue. Do sada sam bio ponosni vlasnik Copperheada u tempest blue verziji , g5 v2.0 u plavoj verziji te sam se odlučio za malo promjene i uzeo Phantom white verziju.

Pakiranje

Lachesis dolazi u standardnom razerovom pakiranju , ništa novo.
Evo slike pakiranja:

http://img159.imageshack.us/img159/8594/misvx7.th.jpg (http://img159.imageshack.us/my.php?image=misvx7.jpg)

Naviknut sam na ovo pakiranje i tu Razer ima prednost prek konkurentom Logitechom u dizanju i jednostavnosti pakiranja. Puno je informacija o proizvodu , njegove karakteristike , tehničke usporedbe i što je meni vrlo zanimljivo opis i pravo značenje imena Lachesis (kako se izgovara i sl.)

U kutiji se nalaze standardne upute
http://img504.imageshack.us/img504/7688/mis1hz9.th.jpg (http://img504.imageshack.us/my.php?image=mis1hz9.jpg)

Za neupučene tu se nalazi:
Master Guide ( cd s driverima , upute za korištenje Razer Lachesis configa)
Certificate of authenticity (potvrda da si sretni vlasnik Razerovog proizvoda)
Opis imena "lachesis" (bringer of silent death)
Quic start guide (kako instalirati miša)
Mini katalog s aktualnim Razerovima proizvodima
2 naljepnice Razer loga


Dizajn Lachesisa
Evo slike mog macana :
http://img167.imageshack.us/img167/3008/mis2sg2.th.jpg (http://img167.imageshack.us/my.php?image=mis2sg2.jpg)
Miš je vrlo lijep i moderan ali moram priznati da mi je copperhead bio ljepši ali samo to. Lachesis mi puno bolje leži u ruci , prsti mi ne skližu s tipki sto mi je bio slučaj na g5 v2.0 di mi je padao prst s desne tipke. Također je prilagođen i lijevacima i dešnjacima. S donje strane se nalaze teflonske nožice koje uz kvalitetu podlogu mišu omogućuju glatko pomicanje po podlozi. Na mišu je sada veći logo neko što je bio kod copperheada i svijetli u istom ritmu kao kod copperheada.


Performanse

Miš je namijenjem FPS-ovima , opremljen je vrlo preciznom 3G tehnologijom te razvija osjetljivost do 4000 dpi-a. Trackin speed iznosi od oko 60 pa do nevjerovatnih 100 lips-a. Acceleration koji nije preporućen za gaming iznosi oko 25g. Kao i njegovi predhodnici sadrži 32kb onboard memorije. Na sebi ima 9 programatibilnih tipki. Odaziv mu je 1ms.

Razer Lachesis Config (software)

Software je malo kompliciran ali se vrlo brzo naučite koristiti ga. Kao što vidite ovaj model za sada ima najviše opcija. Moguće je programirati po volji svih 9 tipki . Za multimediju je vrlo korisna opcija "Macros" . Pomoću nje je moguče namjestiti da 1 tipka obavlja funkciju za koju bi inače trebali stisnuti veću kombinaciju tipki na tipkovnici . Na ovom modelu je moguce određivati indikatorsko svijetlo na scrool tipki i na snake logu. Na izboru imate 5 profila koje sami modificirate. U ostalim opcijama je moguče uštimati Sensitivity options , scrool speed , on the fly sensitivity , double click speed i acceleration.
Evo i slike "Razer Lachesis configa"
http://img338.imageshack.us/img338/7198/mis3na2.th.jpg (http://img338.imageshack.us/my.php?image=mis3na2.jpg)


Ukupan dojam

OCJENA: 9.5/10
PLUS: 4000dpi , 9 programatibilnih tipki , dizajn
MINUS: cijena

Uglavnom , ne žalim ni kune potrošene na ovaj miš. Iako je cijena trenutno dosta visoka miš to opravdava u svim pogledima. Vrhunske karakteristike u po mojem mišljenju trenutno najbolje "gamerskom" mišu na svijetu. Pogazio je Logitechov vrh ponude (g9) s nižom cijenom i boljim osobinama.

blood4me
01-09-2008, 19:39
[quote="Ogg The Dogg":791rzxef]misevi rade savrseno ali se ja ne mog una tu ergonomiju njihovu priviknut... jednostavno mi ne leži u ruci... nijeda je neudoban al mi je moj g5 bolji ^^


neznam....ja sam se na svog navikao nakon svega par dana i sad ga nebi mjenjao ni za kojeg lođiteka[/quote:791rzxef]
Pa mozes se na svaki mis priviknut hehe, nije tesko, samo da nije premal mis, onda je malo teze
I da, ja sam skoro ucinio samoubojstvo kada sam vidio koliko mi mali prst "visi", ali drugog dana molio sam boga da mi da para za jos jednu rezervu xD

W3DR4N
01-09-2008, 19:41
Pročitao sam tu recenziju no mišljenje o stvarima se mijenja s vremenom. Drago mi je da čuti da je kasniji još bolji nego li u početku.

ezav
01-09-2008, 20:40
Imam DeathAdder skoro godinu dana i nikad ni jedan problem .. niti vjerujem da ce biti ... iz dana u dan samog sebe hvalim na kupnji :) ...

MasaKrisT
02-09-2008, 08:28
Evo diamondbacka(plasma limited edition) ima skoro dvije godine i jedino sto na njemu ne valja je da se dosada izlizao komad naslova ''razer''na njemu.Mis ima dovoljno tipaka,odlican je da ljude sa dugim prstima,a ne velikom sapom,izlaskom novijih drivera za njega postao je meni ultimate killer.On the fly sensitivity,profili,razlicite DPI rezolucije,programiranje tipaka,rad na svakoj podlozi meni mis cine odlicnim.Ispod njega sam stavio 1/3 Speed mantisa(prerezali ja i dva frenda svakom komad),jer mi vise ne stane,i odlicno radi.Za tipkovnicu ti nemogu reci al punkuo bi si razerovu uskoro:)cim bude mjesta za tarantulu:)

Karlo_from_Bjelovar
02-09-2008, 15:18
btw. vec vidim bartuca i ekipu sa MX518 :rotfl:

nah nah nemoj toliko "nasiroko" pricat... da sada kupujem mauza, kupio bi deathaddera...

Xeno Zero
02-09-2008, 22:32
Kod mojeg Copperhead-a radi sve za 10+, ali imo sam jedan problem kad sam ga udarao svom snagom jedno 10 puta po excatmat-u (jedna osoba mi je jako digla tlak :) ) lijevi klik mi je počeo štekat pa sam ga otvorio i malo i vidio da se plastika od tipke malo pomaknula, malo sam to izravnao natrag i sve radi i dalje ko beba.

Gothmog
03-09-2008, 18:07
Moj Diamondback radi bez greške,jedine "zamjerke" imam na forward i back tipke,koje nikako ne odgovaraju mojoj šapi...
U svakom slucaju,bilo se isplatilo cekat blue edition da doje u Rijeku,pa da upotpunim blue glow kompa i periferije...

omgfz
13-09-2008, 12:57
Kupio sam Copperhead-a i za razliku od miša kojeg sam do tada koristio (MX 510-ka) bio je osjetno bolji, u skoro svim segmentima. Unatoč tome, tkz. ''side rails'' su me dosta živcirali, a tipke na desnoj strani miša (za sensitivity) bi u žaru borbe znao slučajno pritisnuti. Nakon mjesec dana počeo se iz čista mira gasiti, pa su mi nakon mjesec dana dali novoga, i od tada nemam nikakvih problema. Cijena nije napumpana, kao što je slučaj sa slušalicama i tipkovnicom. Slični gamerski proizvodi kod npr. Icemat'a (slušalice) i Logitech'a (tipkovnice) imaju bolje cijene, a razlika nije uopće velika.

I napomena, nemoj kupovat njihove padove, krajevi se nakon nekog vremena raščerupaju, a površina je grozna. Svi gameri se slažu u tome da Razerovi miševi najbolje rade sa Steelseries padovima.

Sickmanno1
13-09-2008, 13:16
I napomena, nemoj kupovat njihove padove, krajevi se nakon nekog vremena raščerupaju, a površina je grozna. Svi gameri se slažu u tome da Razerovi miševi najbolje rade sa Steelseries padovima.

lol....

Onda ja i moja ekipa sa lana nismo gameri jer svi koristimo razerove podloge :(

Gwin
13-09-2008, 15:25
I napomena, nemoj kupovat njihove padove, krajevi se nakon nekog vremena raščerupaju, a površina je grozna. Svi gameri se slažu u tome da Razerovi miševi najbolje rade sa Steelseries padovima.
1. raščerupaju?? zanimljiva konstatacija. pogotovo s obzirom da radim na exactmatu.. njega možeš raščerupat samo sa black&decker brusilicom..
2. površina je grozna?? u usporedbi sa čime? mramorom u Taj Mahalu ??
3. tko su to SVI GAMERI ?? jer recimo Razer sponzorira hrpu pro-gamera (http://team.razerzone.com/teamrazer.php). a da ne govorimo o tisućama gamera koji koriste razer periferiju, a da nisu pod sponzorstvom. a o svima nama na ovom forumu koji koristimo razer podloge da ne pričam..

omgfz
13-09-2008, 17:46
@Sickmanno: Svi gameri nisu konstatirali da su Razerovi padovi za neku stvar, nego su konstatirali da Razerovi miševi najbolje rade s Steelseries padovima. Nisi me shvatio.

@Gwin: Moje isprike što nisam specifirao, mislio sam na Razer Mantis podlogu. Mantis podloga ima nekakve čudne rupice, i kada preko njih miš prelazi, ne ide pravocrtno. Rubovi pak iritiraju kožu.

Da pojasnim jednu stvar, Razer kad sponzorira LAN Eventse (poput WCGa ili Extreme Mastersa) u zamjenu za novac zahtijeva da se igra s njihovim proizvodima. I na takvim LAN eventsima gameri ne smiju koristiti svoju opremu. Među profesionalnim WC3 gamerima, provedena je anketa ''čije proizvode koriste profesionalci'' na FourKingsovom site-u (u doba kad je 4Kova WC3 ekipa postojala) i najviše gamera za WC3 koristila je spoj Razerova miša i Steelseries pada (poput DeMuslima, Grubbya itd.). Razerovi proizvodi upravo jesu najviše korišteni od tkz. običnih gamera radi sveopćeg prisutstva u profesionalnim eventima i teamovima.

Ostalo je moj stav, njega ne trebam opravdavati. ;)

Sickmanno1
13-09-2008, 18:40
W3 zahtijeva toliko preciznog misa da je to za poludit :kotrljanjeocima:

Inace ja imam Mantis podlogu godinu i nesto mjeseci i nemam nikakve cudne rupice :(

Mozda sam dobio strganu podlogu :(

W3DR4N
13-09-2008, 18:58
Sick, bilo bi vrijeme da izvadiš tu podlogu iz ambalaže.

Dommyshell
13-09-2008, 20:46
Sick, bilo bi vrijeme da izvadiš tu podlogu iz ambalaže.
Pa nema ambalaže na njoj nego je samo urolana i stavljena u valjkastu kutiju na kojoj piše razer mantis control/speed.Valjda ju je sick izvadio iz te kutije ili možda nije????? :shock: :rotfl:

ber0
13-09-2008, 20:58
>.<
sarkazam

Nodakim
13-09-2008, 20:59
Sick, bilo bi vrijeme da izvadiš tu podlogu iz ambalaže.
Pa nema ambalaže na njoj nego je samo urolana i stavljena u valjkastu kutiju na kojoj piše razer mantis control/speed.Valjda ju je sick izvadio iz te kutije ili možda nije????? :shock: :rotfl:


Sarkazam....wedran ima one of those momments :)

Dommyshell
13-09-2008, 21:27
Pa vidite da sam za kraj stavio :rotfl: :rotfl: :rotfl: da se zna da je sala no ono sa kutijom je istina jer imam mantis control podlogu tak da znam.

MTF*
13-09-2008, 22:03
evo da se pozalim u zadnje me vrijeme copper nesto zajebava...i pizdim...PREJAKO...
skoro 2 godine radi savrseno, i od nedavno ima neki prob...
kad kliknem lijevi klik misa, on kao da prima informaciju da sam kliknuo 2 puta...
to nije stalno, negdje oko 30-40% slucajeva, i vec sam looood... :(
napravio sam format c jer sam mislio da je do toga, no ipak ne, i dalje hebe...
da reklamiram il kaj? :(

Nodakim
13-09-2008, 22:49
ja cu mozda reklamirati jer mi scroll proizvodi pištući zvuk...onako to sam samo ja :)

Karlo_from_Bjelovar
14-09-2008, 19:36
pa reklamiraj prije neg ode garancija...

MTF*
14-09-2008, 19:51
hehe, meni je ostalo jos 2 mjeseca do isteka garancije, dobro pa se sad shebo XD

btw kak to rade s razer misevima, popravljaju ili daju novi? :D

Nodakim
14-09-2008, 20:31
ovisno o količini vrijeđanja i psovki :D

Karlo_from_Bjelovar
15-09-2008, 14:17
inzistiraj na novom stakoru...

Constantine
14-10-2008, 19:19
Užasno sam razočaran Lachesisom.Nikad više necu kupit bilo koji Razerov mis.Prelos je i moj stari opticki je preciznije od njega :(

MTF*
14-10-2008, 19:30
fulo si temu, ovo nije vicevi i sale :D

kvakomekiki
14-10-2008, 19:50
Užasno sam razočaran Lachesisom.Nikad više necu kupit bilo koji Razerov mis.Prelos je i moj stari opticki je preciznije od njega :(hm moze malo detaljnije mislim si poslat u mirovinu moju 5 god staru G5 i zamjenitje Lachesisom

Constantine
14-10-2008, 19:52
Nemoj.Detaljnije,malo prije sam pregledavao forum,maknuo ruku sa miša,a pointer je isao prema gornjem lijevom rubu ekrana bez da sam micao miš,osim toga,mis je pravi mamac za prasinu i sve ostalo.

kvakomekiki
14-10-2008, 19:59
hah to mi je bila jedina zamjena za mog veterana no jos cu vidit.

MTF*
14-10-2008, 20:01
a da ga odneses u servis?
jos nisam cuo da se mis krece bez vlasnika ili nekog utjecaja, tj da mis miruje a pointer luduje :D
probaj na drugi pc maybe...

kvakomekiki
14-10-2008, 20:12
mozda ga oni iz razera malo zaj*bavaju

vex
14-10-2008, 20:19
Nemoj.Detaljnije,malo prije sam pregledavao forum,maknuo ruku sa miša,a pointer je isao prema gornjem lijevom rubu ekrana bez da sam micao miš,osim toga,mis je pravi mamac za prasinu i sve ostalo.

Meni se to dogođalo sa starim genious mišem po 50kn.
Ošo` laser , kupi novi :(

Constantine
14-10-2008, 20:23
Da,da kupim novi mis samo dva tjedna nakon sto sam ovaj kupio.

zoky
14-10-2008, 20:24
@Constantine, jesi skinuo najnoviji firmware i driver?? Možda riješi slučaj

Constantine
14-10-2008, 20:25
Jesam.

Gwin
14-10-2008, 20:34
a da probaš očistit prašinu sa lasera??

i da.. metnut miš na pravu podlogu

W3DR4N
14-10-2008, 20:57
Užasno sam razočaran Lachesisom.Nikad više necu kupit bilo koji Razerov mis.Prelos je i moj stari opticki je preciznije od njega :(hm moze malo detaljnije mislim si poslat u mirovinu moju 5 god staru G5 i zamjenitje Lachesisom

Prva revizija G5 miša za američko tržište se pojavila u osmom mjesecu 2005. godine. Nemaš ga ti više od 3 godine nikako.

Constantine, lako moguće da je miš neispravan. Lachesis je iznimno precizan miš i ovakve se stvari ne bi trebale događati same od sebe.

kvakomekiki
14-10-2008, 20:59
Užasno sam razočaran Lachesisom.Nikad više necu kupit bilo koji Razerov mis.Prelos je i moj stari opticki je preciznije od njega :(hm moze malo detaljnije mislim si poslat u mirovinu moju 5 god staru G5 i zamjenitje Lachesisom

Prva revizija G5 miša za američko tržište se pojavila u osmom mjesecu 2005. godine. Nemaš ga ti više od 3 godine nikako.

Constantine, lako moguće da je miš neispravan. Lachesis je iznimno precizan miš i ovakve se stvari ne bi trebale događati same od sebe.
hm, vrijeme brzo leti u drustvu dobrog misa :D

Nodakim
14-10-2008, 21:38
Užasno sam razočaran Lachesisom.Nikad više necu kupit bilo koji Razerov mis.Prelos je i moj stari opticki je preciznije od njega :(hm moze malo detaljnije mislim si poslat u mirovinu moju 5 god staru G5 i zamjenitje Lachesisom

Prva revizija G5 miša za američko tržište se pojavila u osmom mjesecu 2005. godine. Nemaš ga ti više od 3 godine nikako.

Constantine, lako moguće da je miš neispravan. Lachesis je iznimno precizan miš i ovakve se stvari ne bi trebale događati same od sebe.


Ja sam već rekao što se dogodilo.
:P

Constantine
15-10-2008, 00:22
a da probaš očistit prašinu sa lasera??

i da.. metnut miš na pravu podlogu
Jesam,ocistio sam,mis je na Steelpad Qck.

Nego ono sto mene najvise zanima,jeli ovo normalno,ove kao kapljice na senzoru(los fotić imam pa se slabo vidi):
http://www.imagesforme.com/out.php/t187265_IMG0460.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/187265_IMG0460.JPG)

http://www.imagesforme.com/out.php/t187264_IMG0461.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/187264_IMG0461.JPG)

Bartuc
15-10-2008, 09:25
Haha, pa jel znaš zašto ti se miš miče prema gore :D To se meni dešavalo i na mx518. Stvar je u tome da miš ima odlične padove na nogicama, a i Steelpad je fenomenalan. Baš zato što je minimalno trenje između miša i podloge, kadkad ti zna kabel biti u takvoj poziciji da on "odguruje" miša po podlozi nakon što ga pustiš.


Znači kabel je toliko "tvrd" i u takvoj poziciji da se želi ispraviti (čudno presavinut), da ti jednostavno gura miš dok se ne ispravi... Pretpostavljam da je to problem i kod tebe, pošto sam imao indentično iskustvo sa mx518 :D


Probaj olabaviti kabel (postaviti u neku blažu krivulju na stolu) i vidi da li se onda to dešava.

Constantine
15-10-2008, 09:40
Je u blažoj krivulji,sad radi dobro,ali nekad jednostavno poludi.Sumnjam da je u tome problem zato što sam ga ja mirno držao u ruci,a pointer se svejedno micao,i da,jel dobro izgleda laser na slici,meni se ni čini da izgleda dobro.

Bartuc
15-10-2008, 09:44
A nemam pojma, na slici se nikaj ne vidi... Ta staklena kupolica ti je okruglog oblika, a kao takva, ne može biti ravna i glatka poput prozora, tako da sumnjam da imaš kapljice u mišu, prije mislim da je to normalno zbog takvog lijevanja stakla...

Constantine
15-10-2008, 09:47
Slbao vidis,klikni na sliku da se poveća i podigni glavu(zbog lcd-a),nesjećam se jeli tako bilo kad sam kupio mis,ali mislim da nije.

Bartuc
15-10-2008, 09:55
Da, moguće da su kapljice nastale pošto ti je procurila mast i wd40 iz kugličnih ležajeva unutar kotača od miša!? :D Nemreju kapljice same od sebe nastati. Googlaj netom, možda je netko imao takav problem poput tebe...

pimp
15-10-2008, 15:39
jel obavljaš ručak pred kompom možda ili možda piješ sok ili nekaj u blizini miša , isto možeš od toga imati...

NortonCommander
15-10-2008, 22:30
Te "kapljice" imam i ja na svom Lachesisu (koji radi odlicno) pa mislim da je normalno.

Constantine
20-10-2008, 19:57
Skužio sam u čemu je problem,u podlozi,miš jednostavno grozno funkcionira na Steelpad QcK.Npr. ostavim mis na miru na podlozi i lupkam prstima lagano po podlozi a pointer se miče neprestano,znači,ja dok sa mišom radim,sa dlanom pritišćem podlogu,a mis izgubi svoju preciznost,sad sam ga stavio na stol i savršeno je precizan.Izgleda da cu ipak morat kupit Destructor :(

Karlo_from_Bjelovar
20-10-2008, 20:03
imas i goliatusa vec po ~120kn...

Constantine
20-10-2008, 20:05
Ako cu kupovat podlogu,kupit cu najbolju,a to je Destructor.