PDA

Pogledaj cijelu verziju : nizak FPS, Wins 32-64 bit



blood4me
31-08-2008, 22:56
Eto, dobio sam novi komp(star oko 1 tjedan) i kada sam instalirao prve windowse sve je radilo normalno i FPS je u CoD2-u skakao do 800...
No kada sam nabavio 64.bitne winse, FPS je bio 120. Ja sam mislio da je tog zbog windowsa, zatim sam stavio 32bitne nazad, na 32bitnim mi sada je fps 300 max....
Kako da sredim da mi opet budu do 800 :cry:

narf
01-09-2008, 06:41
ne može više od 300.. + tvoje oko ne registrira razliku od 70 naviše, tako da razliku između 100 i ( teoretski ) 1100 tvoje oko neće primjetiti.

ali mi objasni jednu stvar, što će ti ta brojka od 800? na 300 fps-ova ti igra brejka?

Blacky_123
01-09-2008, 10:47
LoL
Ja igram na 50FPS i igra ide ko podmazana :D

blood4me
01-09-2008, 11:05
Al meci brze lete na 333 FPS-a, savrseno pogadam sacmom....

narf
01-09-2008, 11:23
Al meci brze lete na 333 FPS-a, savrseno pogadam sacmom....

o bože.. prva tvrdnja je nemoguća, "brzina leta metaka" ovisi samo o pingu, tj. vremenu kad ti stisneš tipknu na mišu, pa do samog pucnja u igri.

kao drugo, sačma je oružje kojem streljivo leti "random", tako da izdaleka niš ne znači..

uglavnom, fps nema nikakve veze sa stvarima koje si naveo ;)

narf
01-09-2008, 11:24
LoL
Ja igram na 50FPS i igra ide ko podmazana :D

a ni meni to nekad nije jasno, npr. cod 2 kad ograničim na 30-40 fps-a itekako se vidi kao brejka, a cod4 singleplayer s istim fps-om doslovno klizi.

C
01-09-2008, 13:01
Veliki broj FPS-a ti ne valja, nikako. Evo ti moj post, gdje preko Omega drivera možeš postići 1000 - 2000 FPS-a na ATI Radeon 9550. Ja sam na toj grafulji jurio Dark Messiah na high sve postavke, k'o podmazano je letilo, a sada imam noviju grafičku.
viewtopic.php?f=34&t=22993&st=0&sk=t&sd=a&hilit=FPS&start=15 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=34&t=22993&st=0&sk=t&sd=a&hilit=FPS&start=15)
Kao što možeš vidjeti iz mog velikog posta, podesi glafičku samo na Max. Performanse, ali nemoj podešavati neke opcije na maksimalne performanse ovog tipa (nemoj je stavljati na max. performance):
http://img520.imageshack.us/img520/1150/55967112pr7.png
Gdje si bio kada sam si shebao grafičke drivere, sa Omegom, sve izhebao, pa igrao na 7000 FPS-a, gdje ne kužiš ništa (3D jednostavni shooter), pritisneš tipku naprijed, odeš 1 km naprijed samo ako je stisneš i pustiš odmah. Zbog toga sam rušio Windows-e. :thumbs1:
Ja ti kažem, drži se ti 60-tke, max. 120-tke, jer veću razliku nećeš primjetiti (ljudsko oko vidi 100 sličica u sekundi, preko nećeš registrirati svojim okom, može FPS biti 100 000, ti ćeš njega vidjeti opet kao 100 FPS-a), a grafička će ti prije otići ako je forsiraš. Znaš li koliko je to radnih taktova GPU-a kada treba pokazivati 60 FPS-a, a ona titra na 800 FPS-a?! To je opterećenje grafičkoj kartici, a i monitoru, pogotovo ako je CRT monitor....

narf
01-09-2008, 13:10
pusti čovjeka, meci mu brže lete :pray:

C
01-09-2008, 13:17
Dobra mu je tâ. :pray:

blood4me
01-09-2008, 15:22
Dobra mu je tâ. :pray:
Si kad igrao CoD2? Aj opucaj iz sacme sa 50 FPS-a i sa 333 FPS-a...

narf
01-09-2008, 15:27
Dobra mu je tâ. :pray:
Si kad igrao CoD2? Aj opucaj iz sacme sa 50 FPS-a i sa 333 FPS-a...

pucaj sa 80 i 333 pa javi jel ima razlike.

C
01-09-2008, 15:32
Dobra mu je tâ. :pray:
Si kad igrao CoD2? Aj opucaj iz sacme sa 50 FPS-a i sa 333 FPS-a...
pucaj sa 80 i 333 pa javi jel ima razlike.
Šta ćeš, čovjek je Terminator, može vidjeti 800 slika u sekundi. Šta je za njega 333? Pih, ništa.... :pray:

blood4me
01-09-2008, 15:38
Daj odjebi s ove teme, ako kazem da mi nepase onda mi nepase, pitao sam kako da to namjestim da bude kao prije, ne kako meni pase, kada budes dulje vrijeme igrao CoD2, vidit ces da je razlika izmedu 50 i 333 FPS velika, em primas veci DMG na 50 em cesto RANJAVAS sa bolt, zato ODJEBI...
A i kak znas da nisam terminator :killyou:

C
01-09-2008, 15:43
Daj odjebi s ove teme, ako kazem da mi nepase onda mi nepase, pitao sam kako da to namjestim da bude kao prije, ne kako meni pase, kada budes dulje vrijeme igrao CoD2, vidit ces da je razlika izmedu 50 i 333 FPS velika, em primas veci DMG na 50 em cesto RANJAVAS sa bolt, zato ODJEBI...
A i kak znas da nisam terminator :killyou:
Kao prvo, odgovorio sam ti kako i šta, a to što ti ne čitaš je tvoja stvar.
A kao drugo, pročitaj pravila foruma. Za prvi put, oprošteno, novače.

Edit: I kao treće, dobio si odgovore, ne samo od mene, nego i od ostalih. Brzinu metka ne određuje puno FPS, nego skripta.

narf
01-09-2008, 16:05
Daj odjebi s ove teme, ako kazem da mi nepase onda mi nepase, pitao sam kako da to namjestim da bude kao prije, ne kako meni pase, kada budes dulje vrijeme igrao CoD2, vidit ces da je razlika izmedu 50 i 333 FPS velika, em primas veci DMG na 50 em cesto RANJAVAS sa bolt, zato ODJEBI...
A i kak znas da nisam terminator :killyou:

djud.. igrao sam CoD 2 u klanu profesionalno, ak dokažeš da postoji razlika između 100 i 1000 fps-ova, klanjam ti se.

C
01-09-2008, 16:18
Kako ne kužiš razliku? :P
Jednostavno je veći broj! :D
Kao kod većine danas, radije bi da imaju 512 MB-a grafičku sa 250 MHz-a GPU-a, nego 256 MB-a grafičke sa 500 MHz-a GPU-a. Samo je riječ o brojevima i danas većinom ljudi plaćaju primarno marku i veličinu VRAM-a, a sekundarno radni takt, frekvenciju i performanse.

narf
01-09-2008, 16:21
Kako ne kužiš razliku? :P
Jednostavno je veći broj! :D
Kao kod većine danas, radije bi da imaju 512 MB-a grafičku sa 250 MHz-a GPU-a, nego 256 MB-a grafičke sa 500 MHz-a GPU-a. Samo je riječ o brojevima i danas većinom ljudi plaćaju primarno marku i veličinu VRAM-a, a sekundarno radni takt, frekvenciju i performanse.

tako sam se i ja zaebao kad sam kupovao grafu.. bio sam klinac, i reko "oću grafu od 256mb" i jbg, cod2 sam jedva pokrenuo.

može lock na temu, mi smo svoje rekli.

pimp
01-09-2008, 16:29
narf - ako si igrao cod2 profi u klanu onda bi trebao znati koja je razlika između 50 fps , ili zbetoniranih 125 , 250 ili 333 , a to je dosta velika razlika , šta misliš zašto na lanovima u codu svi smanjujemo graficke detalje samo da bi imali 250 ili 333 fpsa...

narf
01-09-2008, 16:34
narf - ako si igrao cod2 profi u klanu onda bi trebao znati koja je razlika između 50 fps , ili zbetoniranih 125 , 250 ili 333 , a to je dosta velika razlika , šta misliš zašto na lanovima u codu svi smanjujemo graficke detalje samo da bi imali 250 ili 333 fpsa...

meni je 70-120 fps-ova bilo dovoljno.. :D

pimp
01-09-2008, 16:38
a sad su svi poceli koristiti skriptice i slične gluposti , npr s 333 fpsa se garand brže isprazni nego s 40-50 fpsa , s zbetoniraih 333 se može doci na neka mjesta di se inace nemože , koriste se glitchevi i jumpovi za koje je potreban određeni fps a to je najcesce 250 ili 333 , tako je za cod serijal , za ostale igre neznam...

C
01-09-2008, 17:44
Hoćeš reći da na 333 FPS-a metak od sačme leti brže nego na 60 FPS-a?
Moguće je, jer je grafika brža, ali da ćeš ti primjetiti brzinu leta metka, nevjerojatno....
Za SP, veći FPS nije samo tebi, nego i AI-u, a što se tiče MP-a, ako je tebi veći FPS od drugog online igrača, nećeš ništa postići (veći FPS je veća brzina radnog takta (tebi, ne ostalim online igračima), tj. titraja, što znači da možeš igrati na velikom FPS-u gdje moraš biti brz, jer je sve oko tebe brzo kao i ti (SP), ali ako si zakržljao, moraš na malom FPS-u, gdje si ti spor, a i sve oko tebe).

Većim FPS-om se povećava titranje sličica, ne povećava se jačina metka, brzina metka, snaga, veći skok, ili veća brzina naspram ostalih igrača, bilo umjetnih ili online igrača, tako, da ne pričaš gluparije....

To su kao one dječije fore kada je bilo za PlayStation 1, pri loadingu pritišći što brže tipke na joysticku, i loading će biti brži....

Ako je u 3D-u napravljeno da lik kada skoči, skoči 1 metar u daljinu, on će tako skakati, bio FPS na 7 000 ili na 1 FPS-u. Samo će ti lik na 7 000 FPS-a 1 metar u dalj skočiti za 0.01 sekundu, a na 1 FPS-u će ti skočiti isto toliko za 1.00 sekundu.

blood4me
01-09-2008, 18:11
Hoćeš reći da na 333 FPS-a metak od sačme leti brže nego na 60 FPS-a?
Moguće je, jer je grafika brža, ali da ćeš ti primjetiti brzinu leta metka, nevjerojatno....
Za SP, veći FPS nije samo tebi, nego i AI-u, a što se tiče MP-a, ako je tebi veći FPS od drugog online igrača, nećeš ništa postići (veći FPS je veća brzina radnog takta (tebi, ne ostalim online igračima), tj. titraja, što znači da možeš igrati na velikom FPS-u gdje moraš biti brz, jer je sve oko tebe brzo kao i ti (SP), ali ako si zakržljao, moraš na malom FPS-u, gdje si ti spor, a i sve oko tebe).

Većim FPS-om se povećava titranje sličica, ne povećava se jačina metka, brzina metka, snaga, veći skok, ili veća brzina naspram ostalih igrača, bilo umjetnih ili online igrača, tako, da ne pričaš gluparije....

To su kao one dječije fore kada je bilo za PlayStation 1, pri loadingu pritišći što brže tipke na joysticku, i loading će biti brži....

Ako je u 3D-u napravljeno da lik kada skoči, skoči 1 metar u daljinu, on će tako skakati, bio FPS na 7 000 ili na 1 FPS-u. Samo će ti lik na 7 000 FPS-a 1 metar u dalj skočiti za 0.01 sekundu, a na 1 FPS-u će ti skočiti isto toliko za 1.00 sekundu.
Pa ako sa Kar98k-om gadas na drugi kraj mape like koji trci jako se osjeti, nisam ja kriv sta nemam isto misljenje kao i ti, zasto bi ja dobio ban kad me provociras? Boli tebe briga koliko ja slicica vidim, nego ja sam pitao zasto mi je FPS manje nego prije, sve mi je podeseno na Preformance jos otkad tako da... I napisi mi link direkt na post, ne ja da cijelu temu citam... A i npr... Kako moze biti isto na MP(samo o MP i pricam boli me k.... za SP) ako lik ima 1 fps i sve mu ide sporo i meni koji imam 333 fps-a a sve mi ide brzo, kako onda isto igramo? E i da ja jos uvijek igram u clanu profesionalno(pro skill, profesionalno bi valjda trebalo znacit igrat za zaradu...), eto bas danas sam pobijedio war na 333 FPS-a ali sam morao sniziti detalje... Eto to... :|

narf - ako si igrao cod2 profi u klanu onda bi trebao znati koja je razlika između 50 fps , ili zbetoniranih 125 , 250 ili 333 , a to je dosta velika razlika , šta misliš zašto na lanovima u codu svi smanjujemo graficke detalje samo da bi imali 250 ili 333 fpsa...
O tomu ja pricam....

C
01-09-2008, 18:32
Slušaj. Ako tebi puška gađa 100% brzo, to znači da se i lik miče 100% brzo. A ako tebi puška gađa 350% brzo, to znači da se i taj lik kreće 350% brzo. FPS nije samo u SP da si ti brz 400%, a ostali 100%. Gledaj na to realno, sve je oko tebe brzo, nisi ti brz, a sve ostalo sporo. Tu nema slažemo li se ja i ti, jer je to tako. Nadam se da razumiješ. CoD nije kao u Crysis-u "Excellent Speed" pa si brz, a svi oko tebe spori. FPS ti znači da je brže, ne da je player brži, nego je svima sve brže. Govorim za SP, MP je tu drugačiji, tu ide brzina tvog FPS-a i brzina neta. Ja imam dial up modem i u F.E.A.R.-u sam drugim korisnicima znao stojati na jednom mjestu, pa nestanem i pojavim se na drugom mjestu, kao fantom, a u biti sam ih mogao rokati bez problema, oni meni nisu mogli ništa.

Razumijem ja tebe za brzinu FPS-a, ali mislim na tvoj post na prvoj stranici, pri vrhu, meci brže lete na 333 FPS-a, nego na 60....

Pazi, 60 FPS-a, metak ide 550 km/h, fak, pao mi FPS na 45 FPS-a, brzina metka mi je 400 km/h, ali ja hoću da bude FPS na 333 FPS-a, tada će metak letiti 1780 km/h!

Kako samo primjetiš "brzinu metka"....

Edit: Dođeš ovdje i čitaj zadnji post, nemaš šta tražiti, zadnji post čovječe.
viewtopic.php?f=34&t=22993&st=0&sk=t&sd=a&hilit=FPS&start=15 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=34&t=22993&st=0&sk=t&sd=a&hilit=FPS&start=15)

A što se tiče FPS-a u MP-u, jednostavno uzmi "T-Fix"-eve, moći ćeš sve raditi, 200 metaka u 2 sekunde, skakati 20 metara u zrak, trčati brzinom od 2 maha, imati 4 energije, pucati noževe, beskonačno streljiva, itd., kada već voliš varati (to sa FPS-ima je za mene jedan način varanja)....Pa bolje ti koristiti T-Fixeve....

blood4me
01-09-2008, 19:22
Ma ok je, nisam ja mislio na brzinu metaka nego nisam znao kako da to objasnim, samo za MP i govorim ;)
Ovako cu probat objasnit hehe, gle ako moj enemy ima 30 FPS-a on se sporije krece, te on mora malo ispred mene gadat posto imam 333 FPS-a, a navikao sam na 333 zato jer mi je to nekako najbolje, kuzis sta mislim? Nekako najpreciznije gadam, ako ovaj trči a ja opucam isti sekund kad on stisne da se pomakne, ja ga pogodim... Dok mi na 50 FPS bas i nije tako.
Ajd sad cu pogledat onaj tut pa ti javim jel sve valja.

Tsumetai Ryujin
01-09-2008, 19:31
blood imas "usmenu" opomenu

The Boz
01-09-2008, 22:55
Ma ima on i pismenu. Mislim stvarno ste se našli teme oko koje se zakačit...
I BTW, C, metak na 550 kmh je vrlo spor metak. Al onaj na 333 FPSa se već osjeti :)

C
01-09-2008, 23:20
Ma nismo se zakačili, jednostavno se čudim čovjeku što je govorio kao da vidi metak kako leti, pa ono, brzina mu je metka mala/velika, kao da vidi svaki metak, ali čovjek nije mislio tako. :)
550 km/h sam bubnuo brzinu (s obzirom da je sačma), kao i ostale brzine metka. Razumijem se ovako solidno u metke, ali ne i u njihovu brzinu. Sada kada sam bio u B&H sam učio o par eksplozivnih naprava. :D
Ne trebaš mu pucati za badava opomene, bio je mali nesporazum, i sve je OK.

Uz to, ja sam dobio opomenu jer sam postao link na http://www.gameburnworld.com/Skoji je legalan, i ima fix-eve (tzv. ćraćkove) koji su legalni ako imaš legalno igru, itd. U glavnom, vladala je legala, vidi se i na web-u da su sva prava pridržana, itd., i ja sam dobio opomenu za illegalu, jer sam dao link na legalu....

Može li mi se ta jedna opomena maknuti, ako budem dobar? :)