PDA

Pogledaj cijelu verziju : LINUX



Ubizec Corporation
31-08-2008, 14:14
Pozzz svima jel mi moze neko rec kak da nabavim Linux ?

Luka
31-08-2008, 14:20
Linux je jezgra sustava, ne sam sustav, ono što ti tražiš je distribucija Linuxa - kompletan OS.

Danas je jako popularna distribucija Ubuntu, ovdje ga je moguće downloadati: http://www.ubuntu.com/getubuntu/download

Ubizec Corporation
31-08-2008, 17:07
E jel ima di za narucit ili tako nesto jel nemam mb za skinut?

Burek_fr0m_SPACE
31-08-2008, 17:28
Možeš sa njihovog sitea naručiti, besplatan je CD. Upiši adresu, ime, prezime i to, sačekaj sedmicu ili dvije i stiće ti. Ja sam naručivao već par puta i uredno je stizalo. Platićeš samo poštarinu, što će te doći nekih 10-ak kuna.

Ubizec Corporation
31-08-2008, 19:29
e mozes mi re jel sigurno to kak si ti to napravio malo detaljnije ak nije bed nisam nikad to radio pa se bojm :shock:

Burek_fr0m_SPACE
01-09-2008, 10:56
Prvo idi ovdje (https://launchpad.net/+login?origin=shipit-ubuntu)Si pod "Not registered yet?" upiši svoju e-mail adresu i potvrdi je ako bude potrebno (kao kad se registruješ na forum). Zatim, ako već ne budeš logovan na site, loguj se (https://shipit.ubuntu.com/login)Si doćeš na stranicu gdje u donjem dijelu imaš "I would like :" gdje će ti biti ponuđena 32-bitna i 64-bitna verzija od kojih bi ti ja onu prvu preporučio. Ispod toga popuni ime, prezime, adresu, grad, poštanski broj, državu, broj telefona i klikni Submit. Za dan-dva dođi opet na ShipIt (https://shipit.ubuntu.com/login), loguj se i vidi da li ti je narudžba odobrena - ako jeste (a nema razloga da ne bude), očekuj Ubuntu na vratima kroz otprilike dvje sedmice. Međutim, moram ti napomenuti da će ti za neko efektivno korišćenje Linuxa trebati dosta više snalažljivosti od naručivanja CDa preko interneta - zato poradi na tome =)

Ubizec Corporation
01-09-2008, 13:22
e puno ti hvala za ovo! :pray: e znaci nema nikakve opasnosti da mi na vrata pokuca policija xD ili neki manijak ? :D i kaj ak me zovu kaj da velim?i kolko je odprilik kosta to kad postar donese da nebude 9999$ ?

Burek_fr0m_SPACE
02-09-2008, 19:03
Uvijek je moguće da ti policija ili manijaci (ili oboje odjednom) lupaju na vrata, ali to neće imati veze s ovom narudžbom. Poštarina već spomenuo dva posta iznad, a da ne moraš skrolati - oko 10 kuna.

SkunK
02-09-2008, 20:35
e puno ti hvala za ovo! :pray: e znaci nema nikakve opasnosti da mi na vrata pokuca policija xD ili neki manijak ? :D i kaj ak me zovu kaj da velim?i kolko je odprilik kosta to kad postar donese da nebude 9999$ ?

Zašto bi ti policija ili manijak pokucali na vrata?

Ovo me baš zanima.

Ubizec Corporation
02-09-2008, 23:47
a lol :rotfl: :rotfl: pa ja to onak figurativno iso miki sve od slova do slova shvacate :rotfl: :rotfl:

SkunK
03-09-2008, 08:22
Ne?

Nisi ništa odgovorio, pitao sam te jednostavno pitanje, nekuzim zasto bi ti policija ili manijak pokucali na vrata ako naručiš Ubnutu CD? I što to ima veze s figurativnošću?

Ubizec Corporation
03-09-2008, 10:55
gle policija ili manijak recimo da se moze desit neko sranje da ja recimo nesto krivo ispunim ili da se nesto dogodi kaj nije planirano cd kosta 9999999$ jel treba platit carinu i ostalo ak dolazi iz sad-a :wink:

SkunK
03-09-2008, 13:26
Stvaro ti se divim.

Ubizec Corporation
03-09-2008, 16:13
Hvala, da se i meni neko divi :D ! Gle ak se okrenes oko sebe vidio bi da u svjetu ima tolko sranja i prijevara da je sve moguce odlucio sam da downloadam :cry: :D

SkunK
03-09-2008, 19:16
Ma meni još nije jasno zašto bi ti policija ili manijak pokucali na vrata, zašto, naručuješ legani Ubnutu CD kakve veze ima policija s time a još više me zanima kakve veze manijaci imaju veze s time??

Ubizec Corporation
03-09-2008, 19:18
gle bojm se nisam nikad poslovo prek interneta :cry:

SkunK
03-09-2008, 20:33
Ali još nisi objasnio koji je razlog straha? Navedi jedan razlog zašto bi ti došla policija ili manijak na vrata zbog naručivanja Linux distribucije Ubnutu?

Ubizec Corporation
03-09-2008, 21:52
gle bojm se nisam nikad poslovo prek interneta :cry:
evo ti ljepog odgovora nisam poslovo prek interneta neznam kaj je legalno a kaj ne :o

SkunK
04-09-2008, 07:58
Pa to što nisi poslovao preko interneta... kakve to veze ima s policijom i sa manijacima?
Kako naručivanje Ubnutu distribucije moze biti nelegalno kad je ona jedna od poznatijih i priznanijih distribucija kao i najpopularnija na svjetu, sa svojom legalnom stranicom, i još ti je ljudi preporučuju. To što nisi "poslovao" preko interneta nema veze s odgovorom o manijacima, znači svi koji posluju preko interneta se trebaju bojati policije ili manijaka? Zašto, to me zanima, kakve veze oni imaju s Linuxom?