PDA

Pogledaj cijelu verziju : MX518 - best buy miš?



Bartuc
30-08-2008, 20:18
E, ali danas ga opet držim u ruci i smješak na licu (znam da zvuči čudno :D), pitam curu da li da ga kupim za rezervu... i na kraju nikaj, predomislim se :|

Samo se nadam da bu za koju godinu opet toliko jeftin i pristupačan pošto je miš fenomenalan. Prvi miš koji bi uzeo u obzir nakon mx518 je G9, sve između ili ispod je krajnje glupo i ne isplativo (od Logija - naravno) :pray:

blood4me
30-08-2008, 21:17
g5 je glup? :?
Nijeeeeee 8)
Ja se nasmijem svaki put kad ga vide moji frendovi... Oni to nemaaju mwhahah oci im se cakle, kada gledaju u moj 2232BW, sline im cure kada vide soprana.....

Bartuc
30-08-2008, 21:47
Nije miš loš, ali pokraj mx518 koji košta 199 kuna je krajnje glup pošto nije apsolutno nikaj bolji :P

30-08-2008, 22:17
no no mx518 nije zasigurno najbolji miš na svijetu...već je najbolji izbor s obzirom na svoju cijenu,tako da neka extremna hvaljenja i dizanja u nebesa su nepotrebna.

I prestanite s offtopicom.

Bartuc
30-08-2008, 22:20
no no mx518 nije zasigurno najbolji miš na svijetu...već je najbolji izbor s obzirom na svoju cijenu,tako da neka extremna hvaljenja i dizanja u nebesa su nepotrebna.

Pa to sam i rekel...


"Nije miš loš, ali pokraj mx518 koji košta 199 kunaSje krajnje glup pošto nije apsolutno nikaj bolji...".


I sorry na off topicu, mičem se od teme...

blood4me
30-08-2008, 22:40
Nije miš loš, ali pokraj mx518 koji košta 199 kuna je krajnje glup pošto nije apsolutno nikaj bolji :P
Nece MX518 bit forever za 200kn ;) Aaaa cekaj do G5-u spuste cijenu :killyou:
srry na OT-u i ja se micem iz teme

IGoR_2803
30-08-2008, 23:10
@ Bartuc: cekaj, nisam te skuzil, ti vec jednog mx518 imas, ne? znaci uzeo bi jos jednoga za rezervu? :) ja sam sebi uzeo mx518 nakon kaj je Hrvatska pobijedila Njemacku na Euru, kladio se i dobio oko 300 kn, inace se nikad ne kladim, pa sam se pocastil sa misonjom... sam kaj sam ga ja platil cca. 270 kn u vemulju... :)

Bartuc
30-08-2008, 23:32
Da, za te novce ga se isplati uzeti u duploj dozi i jednoga spremiti za crne dane :D

PS: I da, nisam ja otvorio ovu temu... ovo je tak prebačeno van iz sticky-a pošto smo prešli u OffTopic :(

RIDER32
31-08-2008, 00:34
MX518 - best buy miš?
Po meni definitivno.
Kupio sam ga i nisam pozalio.
Od svega mi je najdraza tipka back koju abnormalno koristim :D
Mis savrseno lezi u ruci. Svaki prst ti je naslonjen i postavljen u prirodnom polozaju (osim malog prsta koji doslovno "visi")
A o performansama da i nepricam. Laser mi jos amabas nijednom nije potivljo sto je bio vrlo cest i problematican problem sa Navigatorom 335.
Mis je definitivno best buy, naravno ako ga kupujete u Vemilu. :D
Ako ga vec nemate, pozurite i kupite ga. :wink:

Blacky_123
31-08-2008, 01:07
Negdje Ve-mil ima profita s tim misevima :D
Brijem da svaki dan otidu po 5 miseva

Human m0nst3r
31-08-2008, 08:24
Ako treba nes u vemilu reci. Cya.

Karlo_from_Bjelovar
31-08-2008, 09:34
MX518 - best buy miš?
Po meni definitivno.
Kupio sam ga i nisam pozalio.
Od svega mi je najdraza tipka back koju abnormalno koristim :D
Mis savrseno lezi u ruci. Svaki prst ti je naslonjen i postavljen u prirodnom polozaju (osim malog prsta koji doslovno "visi")
A o performansama da i nepricam. Laser mi jos amabas nijednom nije potivljo sto je bio vrlo cest i problematican problem sa Navigatorom 335.
Mis je definitivno best buy, naravno ako ga kupujete u Vemilu. :D
Ako ga vec nemate, pozurite i kupite ga. :wink:

ofc da ti visi kad ne drzis mis pravilno... ja sam isto tako drzao "od pocetka" [mladosti hehe :D ]Si sad se ucim "pravilno" na logiu... :wink:

hint: palac ti ide u lijevu udubinu, kažiprst na lijevi button, srednji prst na scroll, prstenjak na desni button, a mali prst u desnu udubinu...
pa onda reci da visi... :D :friends: :P

IGoR_2803
31-08-2008, 09:38
ofc da ti visi kad ne drzis mis pravilno... ja sam isto tako drzao "od pocetka" [mladosti hehe :D ]Si sad se ucim "pravilno" na logiu... :wink:

hint: palac ti ide u lijevu udubinu, kažiprst na lijevi button, srednji prst na scroll, prstenjak na desni button, a mali prst u desnu udubinu...
pa onda reci da visi... :D :friends: :P

omg, probao sam sad tako drzati mis i nema sanse... meni na mx518 je savresno, palac u lijevoj udubini, kažiprst na lijevi button, srednji na desni button, prstenjak točno na onaj gumeni dio pokraj desnog buttona, a mali prst negdje u udubini, a malo i podlogu dodiruje...

Karlo_from_Bjelovar
31-08-2008, 09:40
[quote="Karlo_from_Bjelovar":16as9r2q]
ofc da ti visi kad ne drzis mis pravilno... ja sam isto tako drzao "od pocetka" [mladosti hehe :D ]Si sad se ucim "pravilno" na logiu... :wink:

hint: palac ti ide u lijevu udubinu, kažiprst na lijevi button, srednji prst na scroll, prstenjak na desni button, a mali prst u desnu udubinu...
pa onda reci da visi... :D :friends: :P

omg, probao sam sad tako drzati mis i nema sanse... meni na mx518 je savresno, palac u lijevoj udubini, kažiprst na lijevi button, srednji na desni button, prstenjak točno na onaj gumeni dio pokraj desnog buttona, a mali prst negdje u udubini, a malo i podlogu dodiruje...[/quote:16as9r2q]

tak sam i ja prije drzao misa, i na pocetku uopce nisam mogo headshoot u CoDu... :P
zahtjeva privikavanje... :wink:

IGoR_2803
31-08-2008, 09:42
tak sam i ja prije drzao misa, i na pocetku uopce nisam mogo headshoot u CoDu... :P
zahtjeva privikavanje... :wink:

probat cu, ali nekak mi se ne cini prirodno... :)

Bartuc
31-08-2008, 10:12
Laser mi jos amabas nijednom nije potivljo sto je bio vrlo cest i problematican problem sa Navigatorom 335.

Kak bi ti laser mogel podivljati na optičkom mišu :D

RIDER32
31-08-2008, 11:11
A kad sam to piso u pola 2 :D


ofc da ti visi kad ne drzis mis pravilno... ja sam isto tako drzao "od pocetka" [mladosti hehe :D ]Si sad se ucim "pravilno" na logiu... :wink:

hint: palac ti ide u lijevu udubinu, kažiprst na lijevi button, srednji prst na scroll, prstenjak na desni button, a mali prst u desnu udubinu...
pa onda reci da visi... :D :friends: :P
Pa ovako :?
http://www.imagesforme.com/out.php/t141294_Clipboard02.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/141294_Clipboard02.jpg)

Bartuc
31-08-2008, 11:16
Ja držim miša kao i 98% ljudi ovoga planeta -> Palac u udubini, kaži-prst na lijevoj tipku, srednji prst na desnoj tipki, prstenjak na rubu miša i mali prst visi ko mrtav :D A kad moram koristiti Scroll, onda koristim kaži-prst :P

RIDER32
31-08-2008, 11:39
I ja doslovno isto tako :D

Karlo_from_Bjelovar
31-08-2008, 11:43
Ja držim miša kao i 98% ljudi, nepravilno

:D

Ogg The Dogg
31-08-2008, 11:44
pa jel ima neko da korsiti prstenjak da stisce desnu tipku? :?

Bartuc
31-08-2008, 11:45
Ljudi sam malim ručicama :D

W3DR4N
31-08-2008, 11:54
Ja držim miša kao i 98% ljudi, nepravilno

:D

Ne postoji pravilno i nepravilno, samo udobno i neudobno. To kako si ti opisao držanje miša je totalno neprirodno i grči ruku.

Bartuc
31-08-2008, 11:55
@Wedran, koje grči ruku, ono kaj sam ja napisao ili Karlo?

Pošto primjeti da je Karlo editirao moje riječi, nisam napisao nepravilno, to je on stavio :cry:

Karlo_from_Bjelovar
31-08-2008, 12:02
zamisli da igras neki FPS i sad scrollas wepon na "udoban"/"nepravilan" nacin (s kaziprstom)... izleti ti neko a ti nisi uspio stic prebacit prst... da si scrollo sa srednjim uspio bi... :wink:

Bartuc
31-08-2008, 12:05
Ja nemam ugrađen Antoghosting u živčani sistem moje ruke i mozga tak da bi korištenje kažiprsta i srednjeg prsta u isto vrijeme izazvalo ogroman lag pa čak i zatajivanje u mom neuro-biološkom sistemu.

IGoR_2803
31-08-2008, 12:07
zamisli da igras neki FPS i sad scrollas wepon na "udoban"/"nepravilan" nacin (s kaziprstom)... izleti ti neko a ti nisi uspio stic prebacit prst... da si scrollo sa srednjim uspio bi... :wink:

da ali to je ok za ljude koji imaju krace prste, jer meni ako srednji prst drzim na scrollu, prst mi dodje doslovce preko onoga buttona za povecanje DPIa (govorimo o mx518)... tak da bi scrollati onda morao sa onim podrucjem prsta di mi je pregib zadnjeg clanka... ak ste me skuzili... a to mi je totalno neprirodno... :)

W3DR4N
31-08-2008, 12:19
@Wedran, koje grči ruku, ono kaj sam ja napisao ili Karlo?

Pošto primjeti da je Karlo editirao moje riječi, nisam napisao nepravilno, to je on stavio :cry:

Dobro sam ja skužio. Pričam o položaju ruke koji je opisao karlo, i u kojem su prsti nekako zbijeni na mišu.



zamisli da igras neki FPS i sad scrollas wepon na "udoban"/"nepravilan" nacin (s kaziprstom)... izleti ti neko a ti nisi uspio stic prebacit prst... da si scrollo sa srednjim uspio bi...

Ja držim kažiprst na lijevoj tipci i srednji prst na desnoj. Kad treba skrolati, pomaknem prste tako da skrolam sa srednjim prstom, a po potrebi desnu tipku stisnem prstenjakom. Tako lijeva tipka uvijek ima spreman svoj prst za akciju. Ovakva praksa funkcionira godinama.

bezimeni
31-08-2008, 12:23
Ma tak svi drže miš....potaknut ovom raspravom pokušao sam koristiti prstenjak na desnoj tipci, koma i meni totalno nespretno.

Karlo_from_Bjelovar
31-08-2008, 12:27
tako i meni na pocetku bilo, ali se privikavam... :gitara:

Sickmanno1
31-08-2008, 12:31
Ah jadnici sa Logijem :P

Inace ja drzim mis sa cijelom sapom...i koristim u igrama svih 7 dugmica, po potrebi...

Nodakim
31-08-2008, 13:03
Tehnički to je 9 tipaka(scroll se racuna kao 3 tipke(scrol gore,scrol dolje +1 kada stisnes)

W3DR4N
31-08-2008, 13:10
tako i meni na pocetku bilo, ali se privikavam... :gitara:

Ne kužim čemu forsirati nekakvo "ispravno" držanje miša ako ti ne paše i zahtjeva nekakva privikavanja. Ponavljam, ne postoji ispravno.
Isto kako su te u autoškoli forsirali držati volan na 10-2, a 9-3 je masu ugodniji položaj.

Karlo_from_Bjelovar
31-08-2008, 17:21
ja ne forsiram, ja samo javljam svoje "dojmove"... :wink:

i btw., ja sam jos poprilicno daleko od autoskole... :P

Gwin
31-08-2008, 18:01
Ja držim kažiprst na lijevoj tipci i srednji prst na desnoj. Kad treba skrolati, pomaknem prste tako da skrolam sa srednjim prstom, a po potrebi desnu tipku stisnem prstenjakom. Tako lijeva tipka uvijek ima spreman svoj prst za akciju. Ovakva praksa funkcionira godinama.
srednji prst uvijek na desnoj tipki, kažiprst kombnira scroll i lijevi click.. i još nikad mi se nije desilo da sam presporo reagirao..

Bartuc
31-08-2008, 18:37
@Gwin, ha ha, to je kombo za Godlike Kill :D

31-08-2008, 19:12
Ja držim kažiprst na lijevoj tipci i srednji prst na desnoj. Kad treba skrolati, pomaknem prste tako da skrolam sa srednjim prstom, a po potrebi desnu tipku stisnem prstenjakom. Tako lijeva tipka uvijek ima spreman svoj prst za akciju. Ovakva praksa funkcionira godinama.
srednji prst uvijek na desnoj tipki, kažiprst kombnira scroll i lijevi click.. i još nikad mi se nije desilo da sam presporo reagirao..

također... :bravo:

ezav
31-08-2008, 19:14
Da citiram Gwinonu :

"srednji prst uvijek na desnoj tipki, kažiprst kombnira scroll i lijevi click.. i još nikad mi se nije desilo da sam presporo reagirao.."

S tim da moja sapa "pojede" celi DeathAdder pa jos palac koristim za bocne tipke a s celom sapom micem misa iz zgloba ...

Kak sam jednom drugom topiku rekel ...

Mx518 je za moju sapu premalen, preuzak i presklizak jer mi se dlan znoji ko da sam stavil vazelina.

El Klinjo
01-09-2008, 17:00
Danas sam bio u vemilu i kupio.
Ali nema ih 20 nego 100 xD

199 kn-isplati se itekako

KingTomy
01-09-2008, 17:19
http://www.pwngamer.com/node/12

O držanju miša, flat finger grip ftw :)