PDA

Pogledaj cijelu verziju : hard disk error



Hidraulicar Kreso
29-08-2008, 22:15
Frend ima veliki problem, kada mu se komp pali, prođe onaj crni screen gdje mu piše koji proc ima i onda mu izbaci disk read error. Press ctrl+alt+delete to restart. Dali je moguće da je krepao hard

Sickmanno1
29-08-2008, 22:32
Dakako da je moguce...

Pogledaj u biosu da li uopce nalazi HDD...

C
29-08-2008, 22:59
Već tri dana popravljam PC s takvim istim problemom.

Stalno će ti javljati error tipa da ne može čitati HDD, pa da pritisneš CTRL+ALT+DEL za resetiranje, a nekada će ti reći da je boot pokvaren, pa da staviš boot (CD/Disk) i pokreneš PC. Interesantno je to što kada hoćeš dizati Windows, ja sam ga dizao na samsung HDD-u od 500 GB (SATA II), i pisalo je da ima 8 GB, no to je prošlo, i sada više-manje teško se formatira. Ali da stvar bude još zanimljivija, PC si stalno pali i gasi, na način, upališ, HDD se zavrti, ako ne bude radio, ugasiš, dok se HDD ne zaustavi, pa ga opet upališ, i vidjeti ćeš da će se PC pokrenuti, kad-tad. Ja sam danas tako gubio živce, izgledao sam usput na TV-u jedan film i Cobra 11 seriju, dok se PC napokon nije upalio.

No kada se upalio, usred igranja Assassin's Creed-a je "navodno" crkla muzička kartica koja je proradila odmah nakon resetiranja PC-a...

Ja isto sumnjam na HDD, no i BIOS je brljavio neke znakove kada bi se palio PC, pa ne isključujem mogućnost da je i do matične ploče nešto.

Odnesi HDD na neki drugi PC, spoji ga i ako bude opet isti problem, znači da je HDD otišao na vječna lovišta, a ako bude radio bez problema, pokušavaj gasiti i paliti PC više puta, da vidiš dali HDD stvarno radi OK i ako radi, onda je do matične ploče.

Hidraulicar Kreso
29-08-2008, 23:30
u BIOSU ga nađe, provjeravao ja. Pomislio sam da je crko hard, sad ne znam šta da kažem frendu, dal da kupi novi hard ili da se zahebava sa ovim, i dali je moguće kako ovoga popraviti osim da palim i gasim PC.

C
30-08-2008, 00:05
U BIOS-u ga detektira normalno, ali on ne radi normalno.
Vjerojatno ga je moguće popraviti, samo kako bez otvaranja? Pokušaj uraditi kako sam ti rekao, pa ćemo vidjeti. Jer, znaš kakav je servis za HDD, neki dio može koštati 10 kn, a neki dio može koštati 2000 kn, a za 1000 kn dobiješ novi HDD....

Hidraulicar Kreso
30-08-2008, 09:09
ok, budem probao kako si rekao.

C
30-08-2008, 13:07
Pa onda javi. :)

Sickmanno1
30-08-2008, 13:45
Ma daj C, pa tko jos popravlja hardove :D...ima samo recovery podataka, i to se skupo placa po megabajtu...

C
30-08-2008, 14:41
Pa popravljaju ljudi, ali nema posla u tom dijelu. :P
Znao sam ja da mene neće nikad nitko popraviti. :D