PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gdje je nestala umjetnost gaminga?



croat1gamer
27-08-2008, 15:00
op.a. par dijelova sam uzeo iz iggyeve i mravojedove kolumne, ako vam bude zvucalo poznato, uzeo sam ih jer imaju odlican nacin pisanja i kritiziranja
sada tema:
malo sam gledao gaming i gamere, i vidim da je prije gaming bio umjetnost, a gameri su bili pojedinci koji su vjezbali, i usavrsavali se, oni su bili tada umjetnici, a i danas su, ali njih je malo, morali su naci posao i stosta, pa su morali prestati, ili smanjili koliko cesto igraju, obveze su ih prekrile, pa tesko da cete ih naci da igraju. A vi, vi ste svi supci! (w1k1n6 kao primjer)

idemo na srednji (prijelazni) dio gamera, oni su nastali u vrijeme kada su nestajali ovi prvi, umjetnicki, gameri. kod njih se vidi prijelazna dob, oni se usavrsavaju, i postaju umjetnici, ali ova treca vrsta isto ima utjecaj na njih, o toj vrsti cu kasnije, oni uglavnom stoje na prijelaznom dijelu gaminga, taj dio bi se mogao gledati uz rame sa igrama, prvi bi se mogli staviti uz starcraft, wolf i ut, drugi bi bili halo (1), ut2k3/4, team fortress 1 i 2 etc., kao sto im ime kaze, izmedu prvih i trecih su (ja se svrstavam u ovu skupinu, drugu, da ne bude zabune)

sada je treca skupina, poznatija kao zombie gameri, ili kako cu ih ja zvati 1337 gameri, sad se pitate "pa pobogu sto sada govoris 1337, to su nubovi, i stosta jos" pa evo vam par primjera kada igrate u mp: neki tip ubije 2 igraca sa jednom granatom i pocne ogvoriti " j00, im 1337, i pwn u all, u re n00bs, i am 1337, i am ownah" i nastavi par minuta, i onda mu k/d ratio izgleda ovako 2/50, o onda ga vi ubijte sa granatom, i pocne on whinati oko toga, i ide onda "0mg, u h4x, u has aimb0t, h4xer, kick h1m, he h4x3s" i vota kick protiv vas i razlog je "0mg h3 h4xor, he h4s a1mb0" i sto je vama tu 1337, to su izmislili neki balavci da se pokazu da su bolji od ostalih, jer imaju svoj rijecnik, iako je to jako lejm (vidite utjecaj trece grupe gamera na autora), i sada dio o igrama, u kojim igrama ih najcesce nadete, jednostavno, u svim full price naslovima od velikih trvrtki ako igra ima bljestavu grafiku, je*e se njima za gameplay, oni samo gledaju grafiku, i kada vas ubiju, se hvale, kada ih ubijete whinaju, i tvrde da koristite citove, ako nadete negdje gdje vidite takvo ponasanje, disconnectajte se, nije vrijedno vasih zivaca snizavati nekoga tko je na du

sada zakljucak glavne teme: posto je sve vise 1337 gamera, gaming umire kao umjetnost, sve se svodi na glupi 1337 rijecnik, i na whinanje kad ih se ubije, i sada mogu reci otvoreno, da je stari gaming na samrti, ako se ovako nastavi, nece ga vise biti, u ovome dijelu moram pohvaliti skoro pa sve gaming forume, jer 1337 gameri njima ne zele niti prismrditi, sto je i dobro jer se tu odrzava dio gaminga koji se moze jos uvijek nazvati umjetnost

ako mi netko nade dokaze da je danasnji gaming umjetnost, ajde, stavite, i sami znate da je to nemoguce

op.a. nije bas sve ispalo kako sam mislio, par dijelova sam zaboravio, prokleta telefonska anketa

McPingvin_v2.0
27-08-2008, 15:23
A vi, vi ste svi supci! (w1k1n6 kao primjer)
Ovo, za početak, ne kužim. Po čemu je Viking šupak? Ili je to citat, nisam shvatio :)

Nadalje, ne kužim ni ostatak tvog teksta. Boli te što nezrela ekipa ima pristup internetu? Oh ne.

Gaming nije umijetnost niti će ikada biti. Omogućavanje istoga je. Smeta ti njubasta ekipa? Traži dobru ekipu po serverima. Upoznaj scenu. Moji prvi koraci online gaminga su bili u W: ET-u, igri koja je imala tako dobru scenu da mi je sve toplo oko srca kad se sjetim tih dana.

croat1gamer
27-08-2008, 15:31
A vi, vi ste svi supci! (w1k1n6 kao primjer)
Ovo, za početak, ne kužim. Po čemu je Viking šupak? Ili je to citat, nisam shvatio :)

Nadalje, ne kužim ni ostatak tvog teksta. Boli te što nezrela ekipa ima pristup internetu? Oh ne.

Gaming nije umijetnost niti će ikada biti. Omogućavanje istoga je. Smeta ti njubasta ekipa? Traži dobru ekipu po serverima. Upoznaj scenu. Moji prvi koraci online gaminga su bili u W: ET-u, igri koja je imala tako dobru scenu da mi je sve toplo oko srca kad se sjetim tih dana.
promijenio si mi tekst :| ja nikada ne pisem sa velikim slovima na pocetku, i cudo je da sam stavio tocku negdje, a kamoli usklicnik

zelim samo pokazati na to da je u gamingu nestalo igranje iz zabave, umjetnost je bila sto si bio konkurentan prema nekome, ali i dalje da ti je dobar prijatelj, danas toga nema (opet, prokleta telefonska anketa mi unistila nesto sto sam htio dodati)

McPingvin_v2.0
27-08-2008, 15:38
Ja tebi nisam ništa promijnio, paranoičan si.

Dok ima gaminga bit će i igranja iz zabave. Što misliš zašto igram San Andreas, EU3, UT3? Zabava. Natjecanje je sporedeno, ali, da, jedna od najlijepših partija Wolfe mi je bila kada sam našao lika koji je imao skill jednak mome. Doslovno jednak. Borbe bi uvijek završavale tako da bi jedan umro, a drugi imao nekoliko HP-a.

Poanta je u tome da je uz pomoć Interneta svijet postao globalno selo. Svi se mogu okupiti. A znaš i sam da svako selo ima svoju budalu...

Herr Schnitzel
27-08-2008, 15:50
Umjetnost gaminga ne postoji (barem to tako dozivljavam). Je li gledanje slike umjetnost? Gaming je (sub)kultura.
Kao sto kolega Pingvin kaze, stvaranje igara je umjetnost.

Sad. Tebe smeta, sto? Igraci koji su presli na druge stvari pa su supci (ovo za w1k1n6a je neoprostivo)? Ili l337 igraci?
Cuj, l337 igraca ima oduvijek. Derista koja, nazalost, imaju pristup internetu. Ignoriraj, iako je ponekad tesko.
Nedostatak kulture s njihove strane je problem koji je tesko rijesiti na drugi nacin.

To je trenutacno tako, ali to je klinjara koja ce ubrzo odustati. I tako igraju samo zato jer je to sad u modi.
Redovito ponizavanje istih na serveru jos pomaze u odluci da odustanu.

Ali definitivno ne bih rekao da gaming propada. Uvijek ce pametni i dobri igraci biti u manjini, ali upravo su ti oni koji drze gaming respektabilnim "sportom". Kad oni nestanu, onda se moze reci da je gaming kakvim ga poznajemo nestao. Oni su sad malo pritajeni pod navalom gore spomenute djerucrlije, ali oni su ovdje, cekaju da im se pridruzite u dobroj igri :)

DrunkyDuck
27-08-2008, 15:52
ako mi netko nade dokaze da je danasnji gaming umjetnost, ajde, stavite, i sami znate da je to nemoguce
Ajde ti meni nadji dokaz da je gaming ikad bio umjetnost. Samo da napomenem, igranje iste igre 10 ili vise sati na dan radi skilla nema nikakve veze s umjetnoscu.

bezimeni
27-08-2008, 15:52
neki bi rekli...get a life.

Grim
27-08-2008, 15:56
Da vidimo ja ne vjezbam niti igram multiplayer preko neta da budem najbolji na serveru ownam sve i takve gluposti, ja igram da se zabavim. Svaki put kada se spojim na server i vidim da neko pocne pisat nakon sto me ubije: " n00b you suck" ili kad a killam nekog: " - moj nick - has aimb0t, h4xer" dissconectam se sa serverima jer znam da su debili i da necu trosit slobodno vrijeme koje imam nego cu nastojat naci server na kojem su igraci normalni ne debili i igrati igru bez brige koji sam jer je glavno da se zabavim, a ne izivciram svadajuci se se nekim igracem koji se ispostavi da ima 9 godina.

W1k1n6
27-08-2008, 16:01
Ne znam što je mislio reći ali i ja sam pomislio da mi hoće reći da sam šupak. Bilo bi dobro da razjasni sve to još malo, neće biti banan što god mu značilo :)

croat1gamer
27-08-2008, 16:02
Ja tebi nisam ništa promijnio, paranoičan si.
ja nikada ne pisem velikim slovima na pocetku recenice :| onda je netko drugi promijenio, ali ti si prvi na listi sumnjivih

onda da se ispravim, pogresno izrazavanje je krivo, pod umjetnost, nisam mislio na pravu umjetnost, poput slikarstva, to je vise bilo gledano (suprotno od doslovno, mozak mi ne radi -.-')

Bartuc
27-08-2008, 16:03
Lol, vidim, nisam jedini koji je ostao paf kad je pročitao taj dio sa šupkom :D

GeForce
27-08-2008, 16:05
na ovaj post ti imam samo jedno za reći.
1.razlog zašto su ljudi napravili geekove i ismijavali si ti.
2.nađi curu
3.shvati da su igre samo IGRE.čim počneš govoriti one su umjetost,to je drugi svijet,star wars je snimljen prema stvarnome događaju nešto nije u redu sa tobom.
4.igre su igre i igraš ih nefantaziraš...najači su mi ti duboko mišljenici...
grow up...

bezimeni
27-08-2008, 16:05
@ Bartuc... valjda je više ljudi mislilo reći da je W1k1n6 šupak ali se nije usudilo :D

croat1gamer
27-08-2008, 16:06
dosadilo mi je vec objasnjavati taj dio, netko mi je ubacio, pa jel moze netko maknuti taj dio

btw. pod umjetnost nisam mislio za pravu umjetnost

Durin
27-08-2008, 16:11
Nitko od moderatora ti nije dirao post.

Herr Schnitzel
27-08-2008, 16:12
3.shvati da su igre samo IGRE.čim počneš govoriti one su umjetost,to je drugi svijet,star wars je snimljen prema stvarnome događaju nešto nije u redu sa tobom.


Hm, nemojmo sada debilizirati stvaranje igara. Ako igra nije umjetnost, ja ne znam sto je. To je spoj 2D, 3D grafike, glazbe, modeliranja i pismenog stvaralastva (ako si developeri daju truda napraviti dobru pricu). A o "tehnickom" dijelu da ne govorim, pod time mislim na programiranje, optimizaciju i beta-testing. Vjerujem da sam i dobar dio stvaranja igara izostavio.

A ovo o Star Warsima mi nije bas jasno.

GeForce
27-08-2008, 16:12
ma daj kolega moj savjet ti je igraj i ako ti se igra svidi bora je ako nije nemoj je igrati.prestanite više filozofirati postajete nevjerovatni što se toga tiče.

McPingvin_v2.0
27-08-2008, 16:16
Nitko od moderatora ti nije dirao post.
Mogu ovo potvrditi, moderator log je prazan po tom pitanju.

Eh... Kako se teško izvući s tim mod-mi-je-prepravio-post spikama na phpBB3...

SkunK
27-08-2008, 16:20
Neznam što je pisac htio reći, iskreno toliko mi je weird bio tekst do neke mjere da ga nisam pročitao do kraja :D
Došao sam do Starcraft djela, i da, Starcraft je umjetnost...oops, znanost :)

croat1gamer
27-08-2008, 16:20
onda je netko na poslu promijenio (netko s kime radim), kunem se da nisam ja, ozbiljno

DrunkyDuck
27-08-2008, 16:20
Ako igra nije umjetnost, ja ne znam sto je.
Proizvod. Nije nacin izrazavanja, radjena u okvirima istrazivanja trzista i osakacena rokovima izdavaca. Kompliciranost izrade to ne mijenja.

OK, ima indie iznimaka, ali mali broj, a i ne govorimo o njima.

Herr Schnitzel
27-08-2008, 16:49
Ako igra nije umjetnost, ja ne znam sto je.
Proizvod. Nije nacin izrazavanja, radjena u okvirima istrazivanja trzista i osakacena rokovima izdavaca. Kompliciranost izrade to ne mijenja.

OK, ima indie iznimaka, ali mali broj, a i ne govorimo o njima.


To ovisi o developeru i izdavacu.
Ja gledam vedriju stranu.

Flippy
27-08-2008, 17:07
idemo na srednji (prijelazni) dio gamera, oni su nastali u vrijeme kada su nestajali ovi prvi, umjetnicki, gameri. kod njih se vidi prijelazna dob, oni se usavrsavaju, i postaju umjetnici, ali ova treca vrsta isto ima utjecaj na njih, o toj vrsti cu kasnije, oni uglavnom stoje na prijelaznom dijelu gaminga, taj dio bi se mogao gledati uz rame sa igrama, prvi bi se mogli staviti uz starcraft, wolf i ut, drugi bi bili halo (1), ut2k3/4, team fortress 1 i 2 etc., kao sto im ime kaze, izmedu prvih i trecih su (ja se svrstavam u ovu skupinu, drugu, da ne bude zabune)

Dodaj i Q3..


Ssada je treca skupina, poznatija kao zombie gameri, ili kako cu ih ja zvati 1337 gameri, sad se pitate "pa pobogu sto sada govoris 1337, to su nubovi, i stosta jos" pa evo vam par primjera kada igrate u mp: neki tip ubije 2 igraca sa jednom granatom i pocne ogvoriti " j00, im 1337, i pwn u all, u re n00bs, i am 1337, i am ownah" i nastavi par minuta, i onda mu k/d ratio izgleda ovako 2/50, o onda ga vi ubijte sa granatom, i pocne on whinati oko toga, i ide onda "0mg, u h4x, u has aimb0t, h4xer, kick h1m, he h4x3s" i vota kick protiv vas i razlog je "0mg h3 h4xor, he h4s a1mb0" i sto je vama tu 1337, to su izmislili neki balavci da se pokazu da su bolji od ostalih, jer imaju svoj rijecnik, iako je to jako lejm (vidite utjecaj trece grupe gamera na autora), i sada dio o igrama, u kojim igrama ih najcesce nadete, jednostavno, u svim full price naslovima od velikih trvrtki ako igra ima bljestavu grafiku, je*e se njima za gameplay, oni samo gledaju grafiku, i kada vas ubiju, se hvale, kada ih ubijete whinaju, i tvrde da koristite citove, ako nadete negdje gdje vidite takvo ponasanje, disconnectajte se, nije vrijedno vasih zivaca snizavati nekoga tko je na du


Vjeruj mi meni se ta stvar jako često događala. Igram Q3 na Public Serveru (RETRO FFA! točnije) I igram sasvim dobro. Imao sam accuracy sa railgunom na zavidnom nivou. Čak 86%.
http://www.imagesforme.com/out.php/t138252_quake32008051023214254.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/138252_quake32008051023214254.jpg)


No nakon što su par pravih n00bova vidjeli taj score odmah oni počeli kreštat preko mikrofona i preko poruka da sam cheater i te pizdarije. Nakon što mi je takva stvar dopizdila rekao sam mu ako ne vjeruje da ne cheatam neka me spectata. On je to uradio i pratio me je cijelu jednu rundu. Lik je vidio da ne cheatam i rekao je:
Man.... Cheater or Alien. Onda ja njemu moram objašnjavat da ima ljudi koji imaju veći acc sa railom od mene. I na kraju je ovako izgledalo..
http://www.imagesforme.com/out.php/t138251_quake32008051022403700.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/138251_quake32008051022403700.jpg)


Taj server mi dopizdio.

P.S. Ako igrate Q3 na netu. Pripazite na lika koji koristi handle: LoOl. Taj vota kick svakom ko ga ubije. :|


Pouka.

Klinci sad vladaju online igranjem. :|

SkunK
27-08-2008, 17:21
Zapravo Pseto, poanta ovog tvog posta nije da raspraviš jeli gaming umjetnost ,nego da nam pokazes kakav si skillz0r u Quake 3 ? :D ^^

Snake
27-08-2008, 18:35
zašto se uopće i postavlja to glupo pitanje? meni natjecanje u igrama nije umjetnost. isto je toliko skok u dalj umjetnost. umjetnost nije nikud nestala. Štoviše, razvojem grafike i hardvera umjetnost nikad nije bila prisutnija u igrama. Vidi npr. kako je izvrsno witcher odrađen po književnom predlošku; vidi na kolike su epske razmjere narasle Metal Gear animacije. Vidi samo na kojoj je razini atmosfera u Penumbri, pogledaj koliko je spore kompleksan. sve je to umjetnost. Isto kao što je 60 stranica lijepih rečenica umjetnost, tako je i skladanje glazbe za igru, razvijanje grafičkog enginea ili modeliranje virtualnog svijeta umjetnost.
a ovo što susrećeš newbije na serverima, tko te tjera da igraš. za to možeš okrivit čovječanstvo jer i u stvarnom životu se ljudi ponašaju kao i na serverima. ako su glupi - glupi su i tome nema pomoći, ako su razmaženi... shvaćaš već. uvijek se sjetim kako je @ntares rekao da ima više povjerenja u botove nego u ljude. tako i ja.

narf
27-08-2008, 20:44
nema mi gore stvari nego kupiti cod2 i slušati one idiote od 12 godina po serverima.. OMGZ, WH, PWNT,HACKZOR, PWNAGE i slične pizdarije.

Herr Schnitzel
27-08-2008, 21:00
Trebalo bi osnovati nesto slicno kao Code of Honor u Total War igrama.
Dakle, koncept je da igraci potpisu taj "dokument", kojim se obvezuje na pristojnost na serveru, sportsko ponasanje i promicanje skilla, a ne koristenja bugova u igri. Zatim stave prefiks CoH i mogu igrati na tim serverima.
A to garantira ugodnu igru sa pravim igracima, koji su ljubazni i spremni pomoci, a l3375p34k, h4xorz i ch33t3r djecica pokupe ban sa tih servera.

narf
27-08-2008, 21:09
Trebalo bi osnovati nesto slicno kao Code of Honor u Total War igrama.
Dakle, koncept je da igraci potpisu taj "dokument", kojim se obvezuje na pristojnost na serveru, sportsko ponasanje i promicanje skilla, a ne koristenja bugova u igri. Zatim stave prefiks CoH i mogu igrati na tim serverima.
A to garantira ugodnu igru sa pravim igracima, koji su ljubazni i spremni pomoci, a l3375p34k, h4xorz i ch33t3r djecica pokupe ban sa tih servera.

e, al naslovi tipa CoD žive od te prištave dječurlije.

Ixy
27-08-2008, 21:20
Wow, gle, netko je shvatio da i djeca igraju.
Ali postoji jedan problem u svemu ovome - vi (mi) bi vjerojatno bili isti da je situacija bila ista. Danas, kad baš svatko ima pristup internetu, teško je da nećete naletiti na mlađe gamere, ali sad razmislite o tome kako biste se vi ponašali da je bilo tako lako naći servere za igru kad ste vi imali 10 godina (ma 14, svejedno je).

A ovo o umjetnosti je također glupost. Netko tko provodi sulud broj sati pred kompom da bi izvježbao fenomenalan aim nikako nije umjetnik niti bilo koji aspekt toga ne spada u umjetnost. Daleko od toga. Također, u treću skupinu opet svrštavaš - djecu. A ti si kao oduvijek igre smatrao umjetnošću? Ili si kao mlađi jednostavno uživao rasturajući NFS ili FIFU s frendovima.

Umjetnost gaminga? Da bi nestala, prvo mora nastati.

narf
27-08-2008, 21:23
treba nastati, tako da se klincima objasni nekakav "online bonton", makar ima i daleko starijih idiota koji se ponašaju kao djeca :D

Sickmanno1
27-08-2008, 21:47
Dobro igranje je za mene umjetnost.....ako nogometas dobro igra, covjek je umjetnik u nogometu...nemora umjetnost strogo znaciti neko stvaralastvo...

ScorpiuS
27-08-2008, 21:55
Umjetnost u igri je kad neko nekome u CoD4 nekoga ubije tako da mu skoči na glavu.
Teško je neku igru svrstat u umjetnost, jer to nije način izražavanja kao pisanje i slikanje iako je to moguće u nekim igrama poput indie. Ono što su danas video igre je ono što je nekad bila obićna igra poput skrivača ili lovice. To nismo zvali umjetnost, pa ne trebamo ni ovo.

DrunkyDuck
27-08-2008, 22:52
Dobro igranje je za mene umjetnost.....ako nogometas dobro igra, covjek je umjetnik u nogometu...nemora umjetnost strogo znaciti neko stvaralastvo...
Da, ali kad za nogometasa nazoves umjetnikom karikiras da bi docarao koliko je dobar. Kao da ja sad tebi kazem "Care" jer smo se slozili oko neceg.

croat1gamer
27-08-2008, 23:04
Dobro igranje je za mene umjetnost.....ako nogometas dobro igra, covjek je umjetnik u nogometu...nemora umjetnost strogo znaciti neko stvaralastvo...
Da, ali kad za nogometasa nazoves umjetnikom karikiras da bi docarao koliko je dobar. Kao da ja sad tebi kazem "Care" jer smo se slozili oko neceg.
pod ovo tu sam mislio umjetnost, samo sto je bio problem kako to opisati

GeForce
28-08-2008, 00:14
opet kog briga kako igraš:D jel to umijetnost ako igraš da pokažeš drugima kako igraš ili ako igraš da igraš samo za sebe..i opet ja filozofiram sada i trebao bi prestati pistai.

igrajte igre nemojte pisati knjige o njima.

W1k1n6
28-08-2008, 03:08
1. Igre mogu imati elemente umjetnosti, ali isključivo u vizualnom i glazbenom dijelu. Eventualno bi se još u dobrim scenarijima (pričama) najboljih igara moglo govoriti i o formi književne umjetnosti.
2. Dakle određeni proizvođači igara koji se bave scenarijem, dizajnom ili glazbom mogli bi se nazvati umjetnicima.
3. Igrači nemaju veze s umjetnosti niti su ikada imali. To bi bilo kao da se posjetitelja likovne izložbe ili koncerta nazove umjetnikom.
4. Najbolji igrači MP igara bi se prije mogli nazvati sportašima, obzirom da je taj segment gaminga doista blizak sportu.
5. Svi koji misle da sam šupak su naravno... šupci :)

Snake
28-08-2008, 08:23
zna čovjek šta priča, slažem se sa svakom rečenicom.

croat1gamer
28-08-2008, 08:24
napokon sam nasao pravi naziv- virtuoznost
jeli moze netko promijeniti naslov teme u "gdje je nestala virtuoznost gaminga"

ScorpiuS
28-08-2008, 08:41
Nemožeš svakog tko je napravio neku igru nazvat virtuozom gaminga. Oni koji su napravili Turoka i slične crapy igre sigurno nisu virtuozi.

croat1gamer
28-08-2008, 09:42
nisam mislio na developere, nego na gamere

Wishmaster
28-08-2008, 11:28
Ja sam mislil da se jače čuje dok tema udari v dno.
Igre su umjetnost(neke) a ne igrači...mi smo obični šljakeri koji promatramo tu umjetnost i tu i tam stisnemo koju tipku da bi se osjećali važnima..

:|

Sickmanno1
28-08-2008, 13:06
3. Igrači nemaju veze s umjetnosti niti su ikada imali. To bi bilo kao da se posjetitelja likovne izložbe ili koncerta nazove umjetnikom.

Netocno. Ja sam bio pravi umjetnik u Mario Paintu....

GeForce
28-08-2008, 16:10
1. Igre mogu imati elemente umjetnosti, ali isključivo u vizualnom i glazbenom dijelu. Eventualno bi se još u dobrim scenarijima (pričama) najboljih igara moglo govoriti i o formi književne umjetnosti.
2. Dakle određeni proizvođači igara koji se bave scenarijem, dizajnom ili glazbom mogli bi se nazvati umjetnicima.
3. Igrači nemaju veze s umjetnosti niti su ikada imali. To bi bilo kao da se posjetitelja likovne izložbe ili koncerta nazove umjetnikom.
4. Najbolji igrači MP igara bi se prije mogli nazvati sportašima, obzirom da je taj segment gaminga doista blizak sportu.
5. Svi koji misle da sam šupak su naravno... šupci :)

nije to mogo ljepše napisati
:bravo:
sve iza ovog posta neka se obriše i loka tema :rotfl:

Constantine
28-08-2008, 16:13
Admini su uvijek u pravu.

croat1gamer
28-08-2008, 22:10
napokon sam naso malo originalniju sliku
http://i256.photobucket.com/albums/hh183/vicky_fxz/Demotivator__Epic_Fail.jpg
mozete lockati, tema nema smisla

ScorpiuS
29-08-2008, 10:08
LoLoLoLoLoLoL!!!

Gdje si pronašao tu sliku. Rječima se nemože uveličat!!! :d

Luka
05-09-2008, 17:32
W1k je sve rekao, smatram da su svi developeri (uključujući i zle EA timove) umjetnici.

Rang€r
05-09-2008, 18:13
eno je iza grma sere...

anyway slažem se s w1kom... a kolko sam služio u igri se ne radi o izdavačima/proizvođačima več o gamerima... de ti men rec šta ti očekuješ od djeteta 12-14 god(60% PGa aka CoDaša)

DrunkyDuck
05-09-2008, 19:15
Paziti na datume postova. I citati vise od zadnjeg prije odgovaranja.

LV-426
08-09-2008, 08:47
Umjetnost je izražaj+vještina i proizlazi iz ljudske mašte. Znači game-developeri jesu umjetnici al gameri sigurno ne!