PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tastatura



Gregor847
26-08-2008, 22:23
Kad sam prolio sok po tastaturi (po brojevima kod num locka :D ) primjetio sam da mi neke tipke ne rade ili izbacuju druga slova a kad sam je malo "promućkao" nije ništa radilo. Otvorio sam tastaturu da sok iscuri i stavio je na balkon da se suši :s Trenutno koristim staru, pomalo istrošenu tastaturu. Pitanje je hoće li mi opet radit kad i ako se osuši ili da kupujem novu?...

narf
26-08-2008, 22:29
Imam savjet kak ćeš najlakše saznati: pričekaš da se posuši, onda probaš kako radi :)
Doduše, sumnjam da će raditi, al bilo je i sličnih priča, a da su ljudima kasnije radile, tak da niš ne gubiš ako je isprobaš kad se posuši.

Death By Sexy
26-08-2008, 22:29
teško da će ti raditi... mislim da bi trebao kupiti novu, danas ionako nisu tak skupe

C
26-08-2008, 22:39
@narf je dobro rekao. Ja svaka 2-3 mjeseca perem tastaturu pod vodom, i svako malo mi neka kapljica zaluta negdje, pa ne radi, ali kada se osuši, radi savršeno. Nemaš se potrebe brinuti, samo pričekaj da se osuši.

Blacky_123
01-09-2008, 10:50
hhhh??
Pa kaj se smije tastatura prat pod vodom
Ja ovu svoju kaj imam,bojim se stavit casu blizu nje

C
01-09-2008, 12:30
Joj, daj.
Ja imam dvije tastature i dva miša spojena na PC.
Jedan miš žični i jedna tastatura žična, a drugi miš i tastatura su u paru bezžični.
Obično koristim bezžičnu tipkovnicu, dok mi je druga laptopskog stila (stisnuta i skurena) i ona mi je za slučaj nužde samo.

Znači, bezžičnu perem. Odvidam joj sve šarafe, izvadim odašiljač iz nje, komandnu pločicu i velike komandne ploče. Zatim sve tipke izbijem i stavim ih u umivaonik koji je natopljen vrućom vodom i svakakvih čistačima (domestos + arf + vim + deterdžent za suđe + sapun + sapunica za ruke + šapmon za tuširanje + ....), zatim dva dijela plastike od tastature operem u kadi pa šamponom za tuširanje (jer diže pjenom svu nečistoću), i ostavim da se suši.
Zatim tipke koje su se kiselile ostavim u umivaoniku, samo pustim da voda otiđe, natopim ih opet čistom vodom, da se sapere sapunica, opet pustim da ta voda ode i opet ih natopim čistom ledenom vodom i dodam onaj vrag za pranje stakla (dodaje sjaj, odbija dlačice/prašiu, voda sva sklizne jer je lijepo staklenasto, pa nema puno brisanja), zatim ih malo promješam u umivaoniku i ostavim. Onda ona dva dijela plastike od tastature namočim tim deterdžentom za pranje stakala (može i za pranje ploče na štednjaku), i saperem, i ta plastika je finished, pustim da se osuši, a onih 5 kapljiva obrišem peškirom.
Zatim u umivaoniku pustim vodu, i pod mlazom ode isperem sve tipke, zatim ih posložim po peškiru, da se suše pokraj prozora.
U donju lastiku tastature poslažem elektriku, a u gornji dio tastature upiknem sve tipke (šipkice ponekad podmažem malo) i spojim ta dva dijela i zavidam im šarafiće.

Da je vidiš, kao nova bude, sjajna, bez i jedne dlačice, crna boja, odsjaj, staklenasti izgled, kristalno čista, perfektno....
Sve skupa traje 30 minuta, do max. 60 minuta, i tako svaka 2-3 mjeseca, ponekad i svakih 6 mjeseci, ovisno koliko se zaprlja i koliko je korištena (i ovisno što je sve jedeno nad njom :D ). Sada sam bio mjesec i pol na putu, pa nije korištena i čista je još uvijek.


hhhh??
Pa kaj se smije tastatura prat pod vodom
Ja ovu svoju kaj imam,bojim se stavit casu blizu nje
Smiješ proliti vodu po njoj. Firme su pri izradi tastature mislile i na to. Okreni svoju tastaturu naopačke i vidjeti ćeš barem 5 rupa u njoj. Na nekim tastaturama su te rupe okrugle, no većinom su kvadratnog oblika. Te rupe su ti u slučaju da proliješ nešto po tastaturi, ta voda ti ide među tipke do južnog djela tastature, do tih rupa i preko tih rupa voda ide ispod tastature, tj. ta voda prolazi kroz tastaturu, bez da dolazi u dotijac s elektronikom i izlazi van, što znači, kada proliješ vodu po tastaturi, nećeš imati poplavu na tastaturi, niti u tastaturi, nego ispod tastature, na podlozi na kojoj ti stoji tastatura i okolo nje.

Eto, tome ti služe ti kanali, tj. ti prolazi i rupe koje idu kroz cijelu tastaturu. ;)

Frky
02-09-2008, 16:08
Napomena: voda i sok nije isto! Kad se sok osusi stane pljepljivo po tipkovnici (secer i te gluposti) pa bi bilo dobro da autor ove teme opere tipkovnicu s vodom (i osusi naravno) prije ponovnog ukljucivanja!

Gregor847
06-09-2008, 13:57
Hvala vam svima na savjetima :)