PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Clash



smartass
26-08-2008, 18:49
The Clash je bio engleski punk rock bend koji je bio aktivan od 1976. do 1986. godine i bio je dio početnog vala punka u UK u kasnim 70-ima. Bend je miješao punk sa reggae, rockom, danceom,jazzom, ska i brojnim ostalim stilovima.

Clashova izuzetna glazba i stravstveni, lijevo orijentirani idealizam frontmena Joea Strummera i Micka Jonesa je bio u oštrom kontrastu sa nilihizmom Sex Pistolsa.

Iako je Clash polučio ogroman uspijeh u Engleskoj još od puštanja njihovog prvog albuma u 1977 , nisu bili popularni u SAD do 1979. Njihov treći album, London Calling, pušten u kasnoj 1979. je jedan od najvažnijih albuma u povijesti rock glazbe; bio je pušten u SAD-u u siječnju 1980. i deset godina kasnije časopis Rolling Stone ga je proglasio najboljim albumom 80-ih. Rolling Stone ga je 2003. stavio na 8. mjesto među 500 najboljih albuma svih vremena.

Clashov stav i stil, kao i njihova glazba, utjecali su na mnoge grupe nakon 1980-ih. Epski Record A&R producent nazvao ih je "jedinom važnom grupom". U 2003. uvedeni su u Rock and Roll Hall Of Fame. U 2004. Rolling Stone ih je stavio na 30. mjesto na njihovoj listi 100 najvećih umjetnika svih vremena.


dakle , ako ovdje ima slušatelja , neka komentiraju bend, i ako znate neke pjesme od njih , slobodno napišite

###DK###
26-08-2008, 18:50
Dobri su mi.
Imam samo London Calling i album je super. :D

Death By Sexy
26-08-2008, 18:52
apsolutno najbolja njihova pjesma..ikad

nwzJKEiPh5A

wiseguy
26-08-2008, 18:56
iako ih ne slušam, stvarno imaju dobrih pjesama...

Falus
26-08-2008, 19:55
The Clash i London Calling su izvrsni albumi, a druge nisan ni slusa :)

Sickmanno1
26-08-2008, 20:54
Joe Strummer :pray:

Rock The Casbah, London Calling, Should I stay or should I go :pray:

Obozavam ih :D

whiskey
26-08-2008, 21:19
Postoji dokumentarac o Joe Strummeru zvan "The Future is Unwritten". Pogleda san neki dan i preporuka ide svima koji vole Clash. Jedan od must have band dokumentaraca. Omiljene stvari: Complete Control, White Riot, I Fought the Law, Train in Vain, Clampdown.. Iako su davno gotovi i Joe Strummer je RIP meni su jedan od najboljih bendova koji je ikad postoja.

croat1gamer
26-08-2008, 21:21
Should I stay or should I go :pray:

Obozavam ih :D
prva koju sam od njih cuo, :pray: najbolja od njih, a inace ne slusam punk i punk rock

Baldrick
26-08-2008, 21:25
kao prvo, šta je to ska?

kao drugo, black sabbath je najvažnija grupa, i nazvati clash važnijom grupom od nje, a kamoli jedinom važnom je glupost.

Neven <R>
26-08-2008, 21:36
kao prvo, šta je to ska?

EsW4FGLpHLE

Educiraj se.


kao drugo, black sabbath je najvažnija grupa, i nazvati clash važnijom grupom od nje, a kamoli jedinom važnom je glupost.
Znaš da bi bend bio važan ne mora biti vezan uz metal, uz to tvrdnja da je black sabbath po ičemu najvažnija grupa na svijetu me nasmijava. :rotfl:

Ne kažem da je Clash najvažnija grupa svih vremena, ali shvaćam da je gornji tekst novinarsko napuhavanje, međutim tvoje reakcija je neprocjenjiva.

Baldrick
26-08-2008, 21:37
ne poredim ih po muzici, nego po važnoći, a to se sme.. mogu, zašto ne? sabbath je uticao na mnogo više mjetal grupa najrazličitijih mjetal pravaca nego clash na punk grupa.. sad, ja se ne razumem mnogo u punk, pa ne znam kolko je clash uticao na njega, ali znam da je mjetal mnogo raznovrsniji žanr nego pank, samim tim je grupa koja je najuticajnija na mjetal uticajnica od bilo koje pank grupe, čak i od najuticajnije pank grupe.

Baldrick
26-08-2008, 21:38
kao drugo, black sabbath je najvažnija grupa, i nazvati clash važnijom grupom od nje, a kamoli jedinom važnom je glupost.
Znaš da bi bend bio važan ne mora biti vezan uz metal, uz to tvrdnja da je black sabbath po ičemu najvažnija grupa na svijetu me nasmijava. :rotfl:

Ne kažem da je Clash najvažnija grupa svih vremena, ali shvaćam da je gornji tekst novinarsko napuhavanje, međutim tvoje reakcija je neprocjenjiva.
ko kaže da mora biit vezan za mjetal? naravno da je novinarsko napuhavanje, to i kažem. sabbath uticao na klasični heavy, apsolutno sav doom mjetal, thrash (symptom of the universe), a naročito na stoner i southern mjetal. pa ti nađi uticajniji bend.

Neven <R>
26-08-2008, 21:43
E kužiš ovo je topic o Clashu, a ne metalu niti se sav glazbeni svijet vrti oko metala, niti je ovdje itko spominjao metal ili Black Sabbath. Tvoja ograničenost i to što sve vidiš kroz prizmu metala je tvoj problem.

Po toj logici su blueseri i jazzeri s početka 20. st. debelo važniji za glazbu nego što će ikakav black sabbath ikada biti, međutim nitko to nije spominjao jer nije potrebno za ovu temu. Onda bi mogli na klasične glazbenike itd itd. Molim te ne pokušavaj se razbacivati svojim glazbenim "znanjem" jer to ne koristi ničemu.

Now back on topic, dalji spomen metala i pokušaji uzurpiranja topica će završiti kaznenim progonom.

whiskey
27-08-2008, 14:49
Još jedan put napominjem. Fanovi obavezno pogledajte dokumentarac "The Future is Unwritten"! :)

GaTa666
02-09-2008, 12:30
Meni najdrazi punk bend.
Iako bas i ne volim punk al oni su mi carevi.

###DK###
02-09-2008, 13:05
London Calling mi je najbolja njihova pjesma. :D
Počeo sam pomalo slušati punk.