PDA

Pogledaj cijelu verziju : temperatura grafe..



kiflaa
26-08-2008, 18:29
zanima me kolika je maximalna temperatura grafe ..ono kad bi trebo prestat igrat ..da nebi pregorila.. xD


i u everestu jel to ono CPU ??

R@pt0r
26-08-2008, 18:42
Ne, CPU je procesor, GPU ti je grafička. Ajd ti nama reci kolika ti je temperatura grafičke pri maksimalnom opterećenju (znaći, dok si u igri).
Temperatura nebi smijela prelazit nekih ~90°C i više.

IGoR_2803
26-08-2008, 18:48
a da napises koja grafa je u pitanju... nije isto da li je neka iz najnovije atijeve ili nvidijine serije ili neka stara par godina...

R@pt0r
26-08-2008, 19:10
a da napises koja grafa je u pitanju... nije isto da li je neka iz najnovije atijeve ili nvidijine serije ili neka stara par godina...
Yep, potpis. Zaboravih napisat...

Bartuc
26-08-2008, 21:14
zanima me kolika je maximalna temperatura grafe ..ono kad bi trebo prestat igrat ..da nebi pregorila.. xD


i u everestu jel to ono CPU ??

Grafa ti može posegnuti temperature i iznad 100 celzija, neke čak i do 130 celzija prije nego se pali zaštita. Naravno, makar grafa može raditi na 100+ celzija, to nije pametno pošto čipovi/procesor pate i dugotrajno izlaganje takvoj temperaturi može imati jako negativan permanentni udarac na grafu.

Meni je do nedavno ATI radila na 91 celzij. OK je ako tako radi recimo 2-4 sata bez prestanka, ali ja sam je na toj temperaturi držao preko 5-6 sati i počela mi je bacati artefakte. Ako dođe do toga, ODMAH gasiš igru i u IDLE stanju je hladiš te se nadaš da ti grafa nije trajno oštečena :D A ako nemreš ugasiti igru zbog trzanja, gasi komp na Power Buttonu na napajanju te ga upali nazad u roku od par sekundi tako da ti radi ventilator i grafa u Idle modu.

Ako imaš temperature do 80 celzija, grafa ti bez problema može raditi gotovo non stop (10+ sati) u loadu pošto je to najnormalnija temperatura GPUa te oko te temperature ne trebaš raditi neki bauk.

Ispod 70 celzija su idealne temperature i tu stvarno nema problema sa pregrijavanjem.

narf
26-08-2008, 21:59
a ako si razmažen, kupi dobro hlađenje i spusti je do 40, 50 stupnjeva :oops:

kiflaa
26-08-2008, 22:09
ono temperatura mi je oko 60 do 65..

i imam ati radeon 3870 HD..

a i imam slabo napajanje..400W..

narf
26-08-2008, 22:13
takve temperature su ok, nemaš se kaj brinut ;)
a ni za napajanje, jer ako konfa radi.. nemaš kaj brinut.. osim ak želiš dodati nešto novo.