PDA

Pogledaj cijelu verziju : Portscan?



Chappi
23-08-2008, 20:57
Poštovanje,zašto meni bitdefender svako malo da upozorenje port scan je blokiran.Jel to meni neko pokusava uc u komp ili?

SkunK
23-08-2008, 21:35
Netko skenira jel ti komp ima otvorene portove, tj. koji su otvoreni.

C
23-08-2008, 23:17
Ja ti imam listu od 0 do 65 301 porta, koji za šta sve služi. Svaki port je za nešto namjenjen, pa meni reci koji port, ja ću vidjeti i reći ti za šta taj port točno služi, možda ti nitko ne skenira portove, možda se ti spajaš preko tih portova, pa ti i odgovori idu preko istih portova, tj. slanje je omogućeno, ali primanje se blokira.

SkunK
24-08-2008, 08:46
Ma moze biti svašta, niti nemora značit da ti netko skenira portove(koliko mi je samo ZA lažnih ip skeniranja i port scanova javio) ali bolje biti siguran, najbolje bi bilo da rečeš o kojem je portu riječ pa da se provjeri, jer ako se javlja neki koji je relativno vurnable, moze bit da netko trazi rupu, ako javlja recimo za port 80 kojeg koriste web browseri to moze samo znaci ispuštanje paketa web browsera ili još par stvari.

Chappi
24-08-2008, 13:10
evo ss kako mi dodje

http://www.imagesforme.com/out.php/i134754_aa.bmp

SkunK
24-08-2008, 14:53
Neko skenira tvoje portove od tog IP-a koji ti je naveden. Inače, ako kaze da je blokiran i da je PC zaštićen nema razloga za brigu.

Inače whois ip mi je dao sljedeće rezultate što se odnose na taj IP :

IP Address 76.95.118.135
Host cpe-76-95-118-135.socal.res.rr.com
Location US US, United States
City South Pasadena, CA 91030
Organization Road Runner
ISP Road Runner

Chappi
24-08-2008, 17:23
A zanima me zast bi neko moje portove skeniro?

streetrace777
24-08-2008, 17:25
Mozda neko djete koje hoce biti haker

Chappi
24-08-2008, 17:26
hehe to si dobro reko,a mogu ja njega nekako zaustavit da vise uopce ne pokusava skenirat moje portove?

EDIT:Ma meni svako malo druga ip adresa pokusava skenirat

SkunK
24-08-2008, 18:36
hehe to si dobro reko,a mogu ja njega nekako zaustavit da vise uopce ne pokusava skenirat moje portove?

EDIT:Ma meni svako malo druga ip adresa pokusava skenirat


Nemozes ti al izgleda da moze bitdefender. Na zemlji postoji 3 milijardi ljudi, 1/5 od tog broja je postotak tvrtki, znači moze te skenirati 70% populacije koja ima pristup na net, uzmi da ih 35% zna kako, 15% su od toga tvrtke popout ovog IP-a koje bzvz skeniraju ... ili skeniraju iz njima poznatih razloga, uglavnom nemogu ti ništa.

C
24-08-2008, 22:22
Vjerojatno ti netko pokušava upasti u PC preko proxy-a, a US je poznat kao najjači po anonimnim proxy-ima koji vrlo dobro štite privatnost korisnika. No možda čovjek pokušava nekom drugom provaliti. Probaj promjeniti IP adresu, i tako ćeš ga se otarasiti, ili uzvrati napad, ali pošto je preko proxy-a vjerojatno, otkrivanje njegovog pravog IP-a je gotovo nemoguće.

SkunK
24-08-2008, 22:31
Mjenjati IP ( a i tako vjerovatno ima dinamički IP tako da ono, nema veze baš), a uzvraćati napad kome? Nema pojma ko ga napada, i ako ga napada netko pošto sumljam, skeniranje portova nije ilegalno, a i da "uzvrati udar" to je kao da mu rečeš da napravi deface fbi.gov-a :/

BitDefender radi svoj posao, neznam u cem je problem, bio to napad ili ne, siguran si.

C
24-08-2008, 23:15
Ma znam. :roll:

BitDefender radi svoj posao, neznam u cem je problem, bio to napad ili ne, siguran si.
Pa da, slažem se s time, vjerojatno će mu nakon 100 pokušaja dosaditi. :D

Chappi
25-08-2008, 07:48
Neznam bas,doso mi neki fakin virus i sad mi stoji upozorenje na sred desktopa da mi je doso spaywer a to se nemoze maknut.I ja pregledam sa spybotom,nadje greske i opet tak kurac stoji..Upravo skeniram sa bitedefenderom cijeli sistem pa cemo vidit.I da firewall od bd mi je 3,4 puta dao da se neko pokusava spojit na internet ali ja sam stiso blokiraj

SkunK
25-08-2008, 08:27
Cek, zbunio si me, jel imaš virus ili spyware na PC-u? Velika je razlika.
Ako se "sam" pokušava spojit na net to znači i prisutnost dialera.

streetrace777
25-08-2008, 08:47
Mjenjati IP ( a i tako vjerovatno ima dinamički IP tako da ono, nema veze baš), a uzvraćati napad kome? Nema pojma ko ga napada, i ako ga napada netko pošto sumljam, skeniranje portova nije ilegalno, a i da "uzvrati udar" to je kao da mu rečeš da napravi deface fbi.gov-a :/

BitDefender radi svoj posao, neznam u cem je problem, bio to napad ili ne, siguran si.

Zapravo je ilegalno, evo sto si pise u svim nauptcima abuse sluzbi.


skeniranje računala u potrazi za programom koji omogućuje neautorizirani pristup računalu (backdoor) ili traženje sigurnosne rupe u sustavu

SkunK
25-08-2008, 11:36
Dobra.

To što si naveo nema veze s skeniranjem portova, to što si quotao je zapravo klijent kojeg koriste trojanci, a traze backdoor kojeg je napravio trojanski server exe.

Pa ako cemo duboko u teoriju, moj browser kad se spaja na neku od stranica, "skenira" portove servera od te stranice da bi moj PC mogao dobiti informacije s druge strane.

streetrace777
25-08-2008, 12:07
evo ti jos jednom ali ovaj put sa t-coma

http://www.t-com.hr/privatni/internet/s ... /abuse.asp (http://www.t-com.hr/privatni/internet/sigurnost/abuse.asp)

Sve radnje i ponašanja korisnika protivno Općim pravilima ponašanja na internetu smatraju se abuse radnjama (eng. zlouporaba).
Najčešće abuse radnje:

* mail spam
* news spam
* lažno predstavljanje
* mail bombing
* provala korisničkog računa
S * skeniranje portova
* pokušaj upada na drugo računalo
* provala na drugo računalo

Ako primijetite neku od navedenih abuse radnji istu može prijaviti na abuse@t-com.hr

SkunK
25-08-2008, 13:37
Pa T-com je više puta dokazao koliko zna o tim stvarima, zapravo o tehnikalijama općenito, od raznih nesposobnih timova koji moraju čitati manuale za sastavljanje routera(kao da im to nije struka), pa i na kraju loše posao obave, a imaju i naviku ne razlikovati modeme od routera, a bilo je njihovih bisera puno puta na stranicama, neko je bio postao čini mi se na jednom forumu, al mi se sad neda tražiti.

Ali da, oni su skeniranje portova zamjenili totalno drugom akcijom. Normalno, mozete se vi obratiti abuse sluzbama ako vam netko skenira port, ali sumljam da ce ista poduzeti jer zakonski ne radi nista ilegalno, pa jedino nekog mozete tako uplasiti.


I da, ne isplati se...bezveze se radi od muhe slona.

C
25-08-2008, 15:15
Neznam bas,doso mi neki fakin virus i sad mi stoji upozorenje na sred desktopa da mi je doso spaywer a to se nemoze maknut.I ja pregledam sa spybotom,nadje greske i opet tak prozor stoji..Upravo skeniram sa bitedefenderom cijeli sistem pa cemo vidit.I da firewall od bd mi je 3,4 puta dao da se neko pokusava spojit na internet ali ja sam stiso blokiraj
E, čekaj, ako si izgubio opciju za promjeniti i tu pozadinu, nećeš ga se moći riješiti. Ja sam ga pobrao prije manje od tjedan dana, i to je ja mislim adware. Uspio sam ga se samo riješiti dizanjem Windows-a na novo, samo C particija.
Pogledaj malo, dali na desnom klikuproperties na desktopu imaš opcije sve koje trebaju biti. Ako ih pola fali (kartice), možeš očistiti tu infekciju, ali Windows je već osakaćen.