PDA

Pogledaj cijelu verziju : rezer ili logitech



kvakomekiki
23-08-2008, 20:45
Logitech g15/g11

Razer Tarantula/Licosa

Nezelim se natrosit jer uskoro kupujem novi comp

Koja s obzirom na cjemu najisplativija od ovih gaming tastatura
8)

Bartuc
23-08-2008, 20:48
G11 ti je identična G15 tipkovnici, samo nema LCD panel koji je beskoristan. Osim ako naravno ne gledaš onu novu, crvenu G15-icu. Od te 3 Logitechove tipkovnice, preporučio bi ti niti jednu :P Ja sam kupio G11 i žali bože para, mogao sam si kupiti tipkovnicu za 200 kuna i uživaj. Nema nikakve razlike u osjećaju pod prstima, jedino je Gxx izrađena od nešto čvršćih materijala.

Sve u svemu, savjetujem ti da si kupiš neku Multimedijalnu ili Internet navigator tipkovnicu do 200 kuna, a ostatak si spremiš za bolje napajanje ili bolji cooler u novoj mašini.

kvakomekiki
23-08-2008, 20:59
G11 ti je identična G15 tipkovnici, samo nema LCD panel koji je beskoristan. Osim ako naravno ne gledaš onu novu, crvenu G15-icu. Od te 3 Logitechove tipkovnice, preporučio bi ti niti jednu :P Ja sam kupio G11 i žali bože para, mogao sam si kupiti tipkovnicu za 200 kuna i uživaj. Nema nikakve razlike u osjećaju pod prstima, jedino je Gxx izrađena od nešto čvršćih materijala.

Sve u svemu, savjetujem ti da si kupiš neku Multimedijalnu ili Internet navigator tipkovnicu do 200 kuna, a ostatak si spremiš za bolje napajanje ili bolji cooler u novoj mašini.

hvala na savjetu ali ako jebeš 2 ure min na tipkovnici zbilja ti treba neka kvalitetna gaming tipkovnica a ove su najbolje i samo želim znat koja se najviše isplati kupit jer staru vise smislit nemogu

Dommyshell
23-08-2008, 21:02
Onda si kupi Razer Tarantulu i bit ćeš prezadovoljan.!! :pray: :pray: :pray:
Jedini nedostatak joj je cijena koja iznosi oko 700kn. :yuck: :yuck:

narf
23-08-2008, 21:03
G11 ti je identična G15 tipkovnici, samo nema LCD panel koji je beskoristan. Osim ako naravno ne gledaš onu novu, crvenu G15-icu. Od te 3 Logitechove tipkovnice, preporučio bi ti niti jednu :P Ja sam kupio G11 i žali bože para, mogao sam si kupiti tipkovnicu za 200 kuna i uživaj. Nema nikakve razlike u osjećaju pod prstima, jedino je Gxx izrađena od nešto čvršćih materijala.

Sve u svemu, savjetujem ti da si kupiš neku Multimedijalnu ili Internet navigator tipkovnicu do 200 kuna, a ostatak si spremiš za bolje napajanje ili bolji cooler u novoj mašini.

hvala na savjetu ali ako dragaš 2 ure min na tipkovnici zbilja ti treba neka kvalitetna gaming tipkovnica a ove su najbolje i samo želim znat koja se najviše isplati kupit jer staru vise smislit nemogu

uzmi bilo koju od logitecha koja je od 100, 150 kuna nadalje.. jedino ako si neki uber gamer pa ti treba tipkovnica tipa g11, ali to je više šminka.. :D ( ne kažem da je nekvalitetna, ali šteta para ak buš na njoj igrao CoD il Crysis )

kvakomekiki
23-08-2008, 21:13
Onda si kupi Razer Tarantulu i bit ćeš prezadovoljan.!! :pray: :pray: :pray:
Jedini nedostatak joj je cijena koja iznosi oko 700kn. :yuck: :yuck:

oko 900http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_51&products_id=5896

Bartuc
23-08-2008, 21:14
hvala na savjetu ali ako dragaš 2 ure min na tipkovnici zbilja ti treba neka kvalitetna gaming tipkovnica a ove su najbolje i samo želim znat koja se najviše isplati kupit jer staru vise smislit nemogu

Ako baš moraš birati između te 4 tipkovnice, uzmi si najjeftiniju, a to je G11 ako se ne varam!?

Tipkovnica je dobra, lijepa, kvalitetna, ima full sexy osvjetljenje ispod tipki i ima iznad 50 programabilnih tipki koje možeš programirati kako ti srce želi. Te programabilne tipke su bogom dane za rad u recimo Photoshopu ili Dreamweaveru, meni su puno olakšale posao, ali u gamingu i nemaju neku svrhu.

Za razliku od G11, G15 kao što sam rekao ima samo LCD panel koji ti stvarno ne treba. Šminka koja košta preko 100 kuna, a realno, taj LCD će ti biti zabavan prvih tjedan dana, iza toga ga nećeš niti otvarati.

Razer Tarantula, kako Gwin kaže, je zvjer od tipkovnice, ali ona ti nema pozadinsko osvjetljenje. Svjetli ti samo par tipki ako se ne varam, što je loše ako se uzme u obzir tako ogromna cijena. Ipak ljudi kupuju skuplje tipkovnice isključivo zbog pozadinskog osvjetljenja.

Kažem, ja jesam zadovoljan sa G11, ali iskreno mi je žao novaca pošto sam za iste te novce mogao kupiti 2 Multimedijalne tipkovnice od Logitecha koje nude stvarno izvrsnu kvalitetu i udobnost. Jedino nemaju G tipke i pozadinsko osvjetljenje :(

kvakomekiki
23-08-2008, 21:16
hm 11 ili 15 a cemu taj lcd monitor sluzi

narf
23-08-2008, 21:17
meni je uvijek bilo logičnije potrošiti više na miš, a kvalitetnih tipkovnica ima i do 200 kuna.

kvakomekiki
23-08-2008, 21:18
a i imam g5 pa bolje da uzmen logitech slagat ce mi se s misem

narf
23-08-2008, 21:18
hm 11 ili 15 a cemu taj lcd monitor sluzi

za gluposti tipa health u igri ili pjesma koja ti svira na kompu.. stvarno glupost, jer kaj će ti taj display ako imaš ekran pred nosom.

kvakomekiki
23-08-2008, 21:19
meni je uvijek bilo logičnije potrošiti više na miš, a kvalitetnih tipkovnica ima i do 200 kuna.
kao sta sam reko logitech G5 (starija verzija kupjo sam je pre 4 god mozda i vise)

narf
23-08-2008, 21:20
a i imam g5 pa bolje da uzmen logitech slagat ce mi se s misem

aj sad pogledam koju tipkovnicu imam od logitecha, već 2 godine i nikad nisam požalio lovu.. model je UltraX Media Keyboard.

crne tipke, onako lijepo spojene kao na tipkovnicama laptopa ( ne volim razmaknute tipke ) :D

Bartuc
23-08-2008, 21:20
Evo rekao ti je čovjek gore čemu služi LCD panel. Ničemu :D

kvakomekiki
23-08-2008, 21:21
hvala na savjetu ali ako dragaš 2 ure min na tipkovnici zbilja ti treba neka kvalitetna gaming tipkovnica a ove su najbolje i samo želim znat koja se najviše isplati kupit jer staru vise smislit nemogu

Ako baš moraš birati između te 4 tipkovnice, uzmi si najjeftiniju, a to je G11 ako se ne varam!?

Tipkovnica je dobra, lijepa, kvalitetna, ima full sexy osvjetljenje ispod tipki i ima iznad 50 programabilnih tipki koje možeš programirati kako ti srce želi. Te programabilne tipke su bogom dane za rad u recimo Photoshopu ili Dreamweaveru, meni su puno olakšale posao, ali u gamingu i nemaju neku svrhu.

Za razliku od G11, G15 kao što sam rekao ima samo LCD panel koji ti stvarno ne treba. Šminka koja košta preko 100 kuna, a realno, taj LCDSće ti biti zabavan prvih tjedan dana, iza toga ga nećeš niti otvarati.

Razer Tarantula, kako Gwin kaže, je zvjer od tipkovnice, ali ona ti nema pozadinsko osvjetljenje. Svjetli ti samo par tipki ako se ne varam, što je loše ako se uzme u obzir tako ogromna cijena. Ipak ljudi kupuju skuplje tipkovnice isključivo zbog pozadinskog osvjetljenja.

Kažem, ja jesam zadovoljan sa G11, ali iskreno mi je žao novaca pošto sam za iste te novce mogao kupiti 2 Multimedijalne tipkovnice od Logitecha koje nude stvarno izvrsnu kvalitetu i udobnost. Jedino nemaju G tipke i pozadinsko osvjetljenje :(

cemu sluzi LCD???

narf
23-08-2008, 21:21
meni je uvijek bilo logičnije potrošiti više na miš, a kvalitetnih tipkovnica ima i do 200 kuna.
kao sta sam reko logitech G5 (starija verzija kupjo sam je pre 4 god mozda i vise)

ja imam onu noviju verziju G5-ice, a probaj potražiti tipkovnicu koju ja imam, il neš slično. Mislim da me nije došla ni 200 kuna, a za tu lovu je odlična.. nit se tipke nisu izlizale il istrošile u bilo kojem smislu, dosta je tanka, prsti ti onako brzo putuju jer su tipke "spojene".. ma zakon :D

kvakomekiki
23-08-2008, 21:22
pa mora biti tamo radi necega zasto bi ga inace stavljali

narf
23-08-2008, 21:22
cemu sluzi LCD???[/quote]

nauči čitati, napisao sam već..

"za gluposti tipa health u igri ili pjesma koja ti svira na kompu.. stvarno glupost, jer kaj će ti taj display ako imaš ekran pred nosom."

kvakomekiki
23-08-2008, 21:23
meni je uvijek bilo logičnije potrošiti više na miš, a kvalitetnih tipkovnica ima i do 200 kuna.
kao sta sam reko logitech G5 (starija verzija kupjo sam je pre 4 god mozda i vise)

ja imam onu noviju verziju G5-ice, a probaj potražiti tipkovnicu koju ja imam, il neš slično. Mislim da me nije došla ni 200 kuna, a za tu lovu je odlična.. nit se tipke nisu izlizale il istrošile u bilo kojem smislu, dosta je tanka, prsti ti onako brzo putuju jer su tipke "spojene".. ma zakon :D

sritni jade

narf
23-08-2008, 21:23
pa mora biti tamo radi necega zasto bi ga inace stavljali

da klinci se klinci mogu *určiti? :D

kvakomekiki
23-08-2008, 21:24
pa mora biti tamo radi necega zasto bi ga inace stavljali

da klinci se klinci mogu *určiti? :D

al ovo je stvarno za puknit no ozbiljno

narf
23-08-2008, 21:25
pa mora biti tamo radi necega zasto bi ga inace stavljali

da klinci se klinci mogu *určiti? :D

al ovo je stvarno za puknit no ozbiljno

pa čovječe jesam ti 2 puta napisao čemu služi lcd?? :shock:

Bartuc
23-08-2008, 21:27
Čovjek ti je 2x napisao čemu služi LCD :D

- Pokazuje koja muzika svira
- pokazuje u igrama koliko municije imaš
- pokazuje u igrama koliko HP-a imaš
- neke random gluposti

Drugim riječima, nikaj korisnoga pošto to sve imaš na monitoru pred sobom...

narf
23-08-2008, 21:28
kud mu ti još treći put pišeš.. nek se nauči čitati :D

kvakomekiki
23-08-2008, 21:28
ok ok dosta o LCD

ima li jos kakve razlike osim LCD-a

narf
23-08-2008, 21:29
ne.

nemoj bacati lovu, kupi si kebap il pc play kad dođe.

kvakomekiki
23-08-2008, 21:31
neznam ni ja vise koju da kupim eo gledam ih u adm-a g15 mi izgleda nekak udobnije al g11 jeftinije

Bartuc
23-08-2008, 21:31
ok ok dosta o LCD

ima li jos kakve razlike osim LCD-a

Apsolutno nikakve, obje imaju indentičan dizajn, indentičan broj tipki, indentično pozadinsko osvjetljenje. Jedna jedina razlika je taj LCD ekrančić koji košta gotovo 150 kuna.

EDIT: Osim ako ne gledaš crvenu G15-icu. Ona je meni jako lijepa, ali je i skupa.

narf
23-08-2008, 21:32
ok.. ajmo ovako.

zašto želiš baš te 2?

kvakomekiki
23-08-2008, 21:34
15 ima stalak za zapresce i sve joj tipke svidle a 11 samo osnovna slova

Bartuc
23-08-2008, 21:34
Tu jednu -> G11

G15 -> ne isplativa zbog LCD-a
Tarantula -> pre skupa, nema pozadinsko osvjetljenje
Licosa -> ne znam gdje je ima uopće za kupiti :o

EDIT: G11 ima također stalak za zglobove, slikam ti ako ne vjeruješ. Samo nije istaknuto na slikama od dučana...

narf
23-08-2008, 21:36
GAAAAAAAAAAAH ZAŠTO TE 2 TIPKOVNICEEEE :twisted:

Bartuc
23-08-2008, 21:37
@Narf, tebi sam slućajno i odgovorio u gornjem postu -> "Tu jednu -> G11" :D Zabrijao sam malo :P

kvakomekiki
23-08-2008, 21:39
ok.. ajmo ovako.

zašto želiš baš te 2?

zato jer su te jedine logitechove gaming tastature a ta je marka po meni za pc opremu najkvalitetnija i pouzdanija iman sluse mis (4 god bezprijekoran iako sam sve cod prisa 3 puta 1000 sati obliviona prisa sve gospodar prstenova strategije crysis 2 puta itako dolje...
taj je mis prosao sve i svasta a i danas bezprijekoran) i gamepad

narf
23-08-2008, 21:40
ok.. ajmo ovako.

zašto želiš baš te 2?

zato jer su te jedine logitechove gaming tastature a ta je marka po meni za pc opremu najkvalitetnija i pouzdanija iman sluse mis (4 god bezprijekoran iako sam sve cod prisa 3 puta 1000 sati obliviona prisa sve gospodar prstenova strategije crysis 2 puta itako dolje...
taj je mis prosao sve i svasta a i danas bezprijekoran) i gamepad

ali eeeeej rekao sam ti koju ja imam, i bit ćeš uber zadovoljan s tom.. nisi neki zahtjevni korisnik jbt..

kvakomekiki
23-08-2008, 21:43
Tu jednu -> G11

G15 -> ne isplativa zbog LCD-a
Tarantula -> pre skupa, nema pozadinsko osvjetljenje
Licosa -> ne znam gdje je ima uopće za kupiti :o

EDIT: G11 ima također stalak za zglobove, slikam ti ako ne vjeruješ. Samo nije istaknuto na slikama od dučana...

si siguran za stalag za zglob???

Bartuc
23-08-2008, 21:47
1'000'000 % :D

http://www.pczenith.com/veliko_pile/logitech_g11_files/g11_1.jpg

kvakomekiki
23-08-2008, 21:49
g11 ce biti
hahahahahahahhaahahahahaaha

narf
23-08-2008, 21:49
ma to je photoshop.. :rotfl:

Bartuc
23-08-2008, 21:50
Prema Nabavi si pogledaj gdje su ti najjeftinije -> http://www.nabava.net/trazilica.php?q=l ... 11&x=0&y=0 (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=logitech+g11&x=0&y=0)

EDIT:

@Narf, lol :D

kvakomekiki
23-08-2008, 21:50
jos joj tipke svitle pa kad se bude kasno igralo sve se vidi

kvakomekiki
23-08-2008, 21:51
i jos nes kak se zove g15 crvena verzija da je samo vidim

Bartuc
23-08-2008, 21:53
Da, imaš 2 inteziteta osvjetljenja tipki, a možeš ih i ugasiti.

Još kaj je najbolje, svaka tipka ti je zasebno osjetljena zahvaljujuči kanaličima i cjevčicama :D Tak da nema osvjetljenja između tipki kao što Saitek Eclipse i što odvrato djeluje, već ti se vidi osvjetljenje drito kroz slova na tipkama...


EDIT: G15, crvena:

http://galaxy.hr/uploaded/Image/G9214.JPG

kvakomekiki
23-08-2008, 21:53
di mogu vidit sliku

Bartuc
23-08-2008, 21:54
gore sam stavio

narf
23-08-2008, 21:54
jos joj tipke svitle pa kad se bude kasno igralo sve se vidi

ja sam već preko 2 sata pred kompom, a tipkovnicu sam pogledao možda 2 puta.. ne znam, mene bilo kakav izvor svjetlosti ( osim monitora ) smeta.

kvakomekiki
23-08-2008, 21:55
jel ima i plava verzija svjetla

Bartuc
23-08-2008, 21:57
Stari model svjetli plavo (ona G11 kaj si misliš kupiti i stara G15 koju nebuš kupio :D), novi model crveno što je uber ružno...

kvakomekiki
23-08-2008, 21:57
sta kazes za ovu red g15

Bartuc
23-08-2008, 21:58
Jako lijep dizajn, pre visoka cijena i ružno pozadinsko osvjetljenje. G11 je po meni bolja investicija.

narf
23-08-2008, 21:58
nema ti kaj reći.. to je do tvog osjećaja za estetiku :D il ti se sviđa, il ne.

kvakomekiki
23-08-2008, 21:58
ah i bolje ce mi ic uz g5

narf
23-08-2008, 21:59
Jako lijep dizajn, pre visoka cijena i ružno pozadinsko osvjetljenje. G11 je po meni bolja investicija.

pitanje: kaj ti nisu udobnije tipkovnice tipa laptop gdje su tipke skupa? meni je nekak lakše na njima pisati, ma u biti sve raditi.

Nodakim
23-08-2008, 22:00
meni ne...cesto fulam slova....

kvakomekiki
23-08-2008, 22:00
Jako lijep dizajn, pre visoka cijena i ružno pozadinsko osvjetljenje. G11 je po meni bolja investicija.

pitanje: kaj ti nisu udobnije tipkovnice tipa laptop gdje su tipke skupa? meni je nekak lakše na njima pisati, ma u biti sve raditi.

to je za gaming sjebano di je preciznost sve i nista nebi trebalo klizit

Bartuc
23-08-2008, 22:02
Nemam pojma, meni je tak sve jedno, G11 ima čist dobre tipke, udobne su i ne škripe već lagano klize kad ih sisneš. Tak da se nikad nisam pitao koje mi je udobnije.

Na svakoj tastaturi se u roku od 10-ak minuta naviknem bez gledanja pisati tak da mi opet niti razmak nije bitan. A baš zato kaj bez gledanja već godinama pišem, mi je još više žao što sam uzeo G11, pošto mi fakat ne treba pozadinsko osvjetljenje :D

narf
23-08-2008, 22:03
Jako lijep dizajn, pre visoka cijena i ružno pozadinsko osvjetljenje. G11 je po meni bolja investicija.

pitanje: kaj ti nisu udobnije tipkovnice tipa laptop gdje su tipke skupa? meni je nekak lakše na njima pisati, ma u biti sve raditi.

to je za gaming sjebano di je preciznost sve i nista nebi trebalo klizit

igrao sam profesionalno cod2 na toj tipkovnici i bio sam snajper.. tak da teorija pada u vodu :D

kvakomekiki
23-08-2008, 22:04
pitanje: kaj ti nisu udobnije tipkovnice tipa laptop gdje su tipke skupa? meni je nekak lakše na njima pisati, ma u biti sve raditi.[/quote]

to je za gaming sjebano di je preciznost sve i nista nebi trebalo klizit[/quote]

igrao sam profesionalno cod2 na toj tipkovnici i bio sam snajper.. tak da teorija pada u vodu :D[/quote]

a jesi uporan nema sta

narf
23-08-2008, 22:07
pitanje: kaj ti nisu udobnije tipkovnice tipa laptop gdje su tipke skupa? meni je nekak lakše na njima pisati, ma u biti sve raditi.

to je za gaming sjebano di je preciznost sve i nista nebi trebalo klizit[/quote]

igrao sam profesionalno cod2 na toj tipkovnici i bio sam snajper.. tak da teorija pada u vodu :D[/quote]

a jesi uporan nema sta[/quote]

nisam, samo govorim istinu :D

kvakomekiki
23-08-2008, 22:07
pitanje: kaj ti nisu udobnije tipkovnice tipa laptop gdje su tipke skupa? meni je nekak lakše na njima pisati, ma u biti sve raditi.

to je za gaming sjebano di je preciznost sve i nista nebi trebalo klizit

igrao sam profesionalno cod2 na toj tipkovnici i bio sam snajper.. tak da teorija pada u vodu :D[/quote]

a jesi uporan nema sta[/quote]

nisam, samo govorim istinu :D[/quote]

koji ti je nick u codu

narf
23-08-2008, 22:09
Archer.. klan RoA.

sad igram ponekad po par stranih servera.

Gwin
23-08-2008, 23:15
Razer Tarantula, kako Gwin kaže, je zvjer od tipkovnice, ali ona ti nema pozadinsko osvjetljenje. Svjetli ti samo par tipki ako se ne varam, što je loše ako se uzme u obzir tako ogromna cijena. Ipak ljudi kupuju skuplje tipkovnice isključivo zbog pozadinskog osvjetljenja.
tarantula se kupuje isključivo zbog antighostinga
a fizički nije moguće imati osvjetljenje i antighosting istovremeno

kvakomekiki
24-08-2008, 10:22
Razer Tarantula, kako Gwin kaže, je zvjer od tipkovnice, ali ona ti nema pozadinsko osvjetljenje. Svjetli ti samo par tipki ako se ne varam, što je loše ako se uzme u obzir tako ogromna cijena. Ipak ljudi kupuju skuplje tipkovnice isključivo zbog pozadinskog osvjetljenja.
tarantula se kupuje isključivo zbog antighostinga
a fizički nije moguće imati osvjetljenje i antighostingSistovremeno
antighosting???

Karlo_from_Bjelovar
24-08-2008, 10:32
http://www.google.hr/search?q=razer+ant ... =firefox-a (http://www.google.hr/search?q=razer+antighosting&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a)

drugi link...

koliko truda i muke...

Bartuc
24-08-2008, 10:32
Antighosting ti pruža mogučnost pritiskanja više tipki od jednom, a da se tipkonvnica ne zaključa na trenutak. To ti garantira minimalan odaziv tipkovnice, a i u žaru borbe, kada znaš postiskati brdo tipki kako bi došao do one prave ili kada moraš pritisnuti više tipki od jednom, onda nebuš gubio živce zbog neodazivnosti tipkovnice.

Gwin
24-08-2008, 10:42
standardna tastatura koristi koordinatni sustav za registriranje tipki.

najćešće u setovima od 4 tipke

x-x
x-x
šta se dešava kad stisneš 3 tipke odjednom?? zatvara se strujni krug kroz sve 4 tipke. i umjesto 3 signala, keyba šalje 4. što pri tipkanju rezultira viškom slova, čudnim simbolima, a pri gejmanu neželjenim pojavama. to uključuje otvaranje inventorija usred borbe, okretanje kamere da odjednom gleda u pod i sličnim glupostima. skoro sve keybe koje imaju ovakav sustav sa 4 tipke u setu jednostavno ne dozvoljavaju igraču da napravi kontrolirani power-slide u lijevo u simulacijama vožnje jer se zatvara puni strujni krug sa uključenim "lijevo" i "desno" istovremeno (naravno, govorimo o standardnom wasd setu odnosno o strelicama, ako netko remapa skretanja na lijevu ruku, a gas-kočnica na desnu, onda nema kolizije... ali tko zaista vozi na takav način). desni power-slide ide bez problema, jer se ne zatvara puni strujni krug nego samo "desno"

tarantula je jedina keyba na svijetu (zasad) koja ima antighosting na svim tipkama. tj, ima zasebne žice za svaku tipku i u kombinaciji sa 1000Hz pollingom, jednostavno je nemoguće da se dvije-tri tipke istovremeno zablokiraju, nego SVI signali dođu do kompa. što znači da se može stisnut do 10 tipki odjednom i da ih keyba prepozna sve..

/edit, ja naravno moram napisat seminar.. umjesto da dam link.. jebeš mene..

kvakomekiki
24-08-2008, 10:51
ali dat 900 kuna za to LOOOOOOOOOOOOOL to antighosting i nije tako bitno u fps (koje ja najčešće igram)

Bartuc
24-08-2008, 10:51
@Gwin

Ma ne dragaš, lijepo si to opisao :D Moj odgovor je za laike, tvoj za one koji žele znati više :D

ber0
24-08-2008, 11:04
nije 900kn već 740 ^^
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=tarantula&x=0&y=0

narf
24-08-2008, 11:08
ali dat 900 kuna za to LOOOOOOOOOOOOOL to antighosting i nije tako bitno u fps (koje ja najčešće igram)

onda ti ni ne trebaju tipkovnice tipa g11.

kvakomekiki
24-08-2008, 11:51
ma svejefnu cu uzet g11

Gwin
24-08-2008, 12:05
ali dat 900 kuna za to LOOOOOOOOOOOOOL to antighosting i nije tako bitno u fps (koje ja najčešće igram)
osim činjenice da je naspram ostalih keybi superiorna u svemu osim u osvetljenju..

kvakomekiki
24-08-2008, 12:15
ali dat 900 kuna za to LOOOOOOOOOOOOOL to antighosting i nije tako bitno u fps (koje ja najčešće igram)
osim činjenice da je naspram ostalih keybi superiorna u svemu osim u osvetljenju..

a boga ti u cemu mze biti superiornija

Bartuc
24-08-2008, 12:28
Po kvaliteti, ergonomiji, ugođaju, dizajnu, antighostingu, itd.

Dommyshell
24-08-2008, 12:32
Po kvaliteti, ergonomiji, ugođaju, dizajnu, antighostingu, itd.
Još da ima osvijetljanje onda bi se bome isplatila ma da se i ovako isplati.

Bartuc
24-08-2008, 12:40
Po kvaliteti, ergonomiji, ugođaju, dizajnu, antighostingu, itd.
Još da ima osvijetljanje onda bi se bome isplatila ma da se i ovako isplati.


Ma nebi se niti onda isplatila, za tipkovnicu je suludo dati takve novce, čak se i Gwin mora sa time složiti :D Uvijek ti mora biti primaran miš, podloga, zvučna kartica i zvučnici od periferije. Tek nakon te 4 komponente, kupiš tipkovnicu za pare koje ti ostanu.

Kužiš, relano, miš ti mora biti odazivan i kvalitetan da bi uživao u gamingu, a za to ti treba dobar podložak. Dok sa druge strane, zvučnici ti moraju biti dobri i kvalitetni kako bi uživao u atmosferi igre, ali i oni moraju imati dobru zvučnu kako nebi ispaštali i kako bi ih mogao iskoristiti u punome sjaju. Dok kod tipkovnice, onak kak se možeš igrati na Tarantuli, isto tak se možeš igrati i na tipkovnici od 100 do 200 kuna, jedino nemreš skretati u lijevo pod ručnom u NFS-u i sl. naslovima :D

kvakomekiki
24-08-2008, 12:41
Po kvaliteti, ergonomiji, ugođaju, dizajnu, antighostingu, itd.
Još da ima osvijetljanje onda bi se bome isplatila ma da se i ovako isplati.
ma isplati se *urac mos za to uzet neku odlicnu komponentu

Gwin
24-08-2008, 12:51
Tek nakon te 4 komponente, kupiš tipkovnicu za pare koje ti ostanu.
da.. točno.. i onda ti ostane soma kuna pa kupiš tarantulu :D

@kvakomekiki.. ne seri.. kaj da ja u ovu konfu uzmem za soma kuna ?? odnosno 750kn kolko sad košta tarantula?
proc? na 939 socketu?? grafu? kad mi je proc usko grlo? napajanje? hladnjak? case? ploču? ha ??

kvakomekiki
24-08-2008, 12:54
Po kvaliteti, ergonomiji, ugođaju, dizajnu, antighostingu, itd.
Još da ima osvijetljanje onda bi se bome isplatila ma da se i ovako isplati.


Ma nebi se niti onda isplatila, za tipkovnicu je suludo dati takve novce, čak se i Gwin mora sa time složiti :D Uvijek ti mora biti primaran miš, podloga, zvučna kartica i zvučnici od periferije. Tek nakon te 4 komponente, kupiš tipkovnicu za pare koje ti ostanu.

Kužiš, relano, miš ti mora biti odazivan i kvalitetan da bi uživao u gamingu, a za to ti treba dobar podložak. Dok sa druge strane, zvučnici ti moraju biti dobri i kvalitetni kako bi uživao u atmosferi igre, ali i oni moraju imati dobru zvučnu kako nebi ispaštali i kako bi ih mogao iskoristiti u punome sjaju. Dok kod tipkovnice, onak kak se možeš igrati na Tarantuli, isto tak se možeš igrati i na tipkovnici od 100 do 200 kuna, jedino nemreš skretati u lijevo pod ručnom u NFS-u i sl. naslovima :D
slazem se u potpunosti :wink:

kvakomekiki
24-08-2008, 12:57
Tek nakon te 4 komponente, kupiš tipkovnicu za pare koje ti ostanu.
da.. točno.. i onda ti ostane soma kuna pa kupiš tarantulu :D

@kvakomekiki.. ne seri.. kaj da ja u ovu konfu uzmem za soma kuna ?? odnosno 750kn kolko sad košta tarantula?
proc? na 939 socketu?? grafu? kad mi je proc usko grlo? napajanje? hladnjak? case? ploču? ha ??
ma ja ti ocu samo rec da je tipkovnica za sve sto nudi preskupa

Gwin
24-08-2008, 12:59
kao što rekoh prije par dana, sve ovisi kome je šta bitno..

ja sam zbog ghostinga na jeftinim keybama izludio .. i slomio ih nekoliko.. letjele su prek stana usvim smjerovima..

tarantula me preporodila..

Bartuc
24-08-2008, 12:59
Tek nakon te 4 komponente, kupiš tipkovnicu za pare koje ti ostanu.
da.. točno.. i onda ti ostane soma kuna pa kupiš tarantulu :D

Ha ha, dobra :D

W3DR4N
24-08-2008, 13:06
Kužiš, relano, miš ti mora biti odazivan i kvalitetan da bi uživao u gamingu, a za to ti treba dobar podložak. Dok sa druge strane, zvučnici ti moraju biti dobri i kvalitetni kako bi uživao u atmosferi igre, ali i oni moraju imati dobru zvučnu kako nebi ispaštali i kako bi ih mogao iskoristiti u punome sjaju. Dok kod tipkovnice, onak kak se možeš igrati na Tarantuli, isto tak se možeš igrati i na tipkovnici od 100 do 200 kuna, jedino nemreš skretati u lijevo pod ručnom u NFS-u i sl. naslovima :D

IMO, krivi ti je poredak. Zvučne kartice na pločama su danas izuzetno kvalitetne, i nisu osnovni prioritet.
Ali prije svega, kvalitetna tipkovnica je daleko, daleko potrebnija od bilo kakve podloge za miš. Jer opet, miševi su danas dovoljno kvalitetni da im podloga uopće ne treba.

Bartuc
24-08-2008, 13:09
Da, ali jesi li probao recimo MX518 na stolu i na podlošku? Jesi skužio razliku u udobnosti pokreta mišem? To je meni jako bitno u gaming seansama koje traju po nekoliko sati.

Za zvučnu se slažem, bar ako se radi o zvučnicima tipa Z3 i slabijim modelima koji nisu toliko impozantno kvalitetni da bi puno profitirali od bolje zvučne kartice. Ali ako se radi o kvalitetnijem zvučnom sistemu koji košta recimo izand 600 kuna, onda je šteta takve zvučnije držati na integriranoj kartici. Ja imam Realtek na matičnoj, prešao sam na najobičniju Audigy SE karticu i razlika u kvaliteti zvuka je očita i dobro došla. Bass mi je dobio na volumenu, neki ambijentalni zvukovi sada postoje, a prije ih nisam niti čuo i takve stvari koje poboljšavaju kvalitetu zvuka i atmosferu u igrama.

Nodakim
24-08-2008, 14:12
Po kvaliteti, ergonomiji, ugođaju, dizajnu, antighostingu, itd.
Još da ima osvijetljanje onda bi se bome isplatila ma da se i ovako isplati.



možeš dodatke stavljati na tarantulu tako lijepo kupiš osvijetljenje i igras

MTF*
24-08-2008, 14:41
Da, ali jesi li probao recimo MX518 na stolu i na podlošku? Jesi skužio razliku u udobnosti pokreta mišem? To je meni jako bitno u gaming seansama koje traju po nekoliko sati.

razerima ne smeta jel stol ili podloga :P
naravno da je bolje da je podloga, ali coppercic perfektno radi i po mom plavo lakiranom stolu, a gwin kaze i po njegovim dlakama na trbuhu ^^

Bartuc
24-08-2008, 15:28
Ma znam, MX518 nije nikaj drugačiji, ja sam ga po deci vozao i super je radio. Ali kažem da na podlošku fenomenalno klizi miš te je osjećaj daleko bolji nego kada rošta po tvrdome stolu.

Xeno Zero
24-08-2008, 22:42
Po meni nema smisla imat skupi miš i koristit ga po stolu, i auto ide sa izlizanim gumama samo kolika je razlika kad su nove i ili istrošene.

W3DR4N
25-08-2008, 12:16
slaba analogija

bezimeni
25-08-2008, 12:37
Po onome što sam ja probao vrhunski miš je bez poštene podloge tek odličan miš dok je sa podlogom ,baš to , vrhunski.Osjećaj je potpuno drugi kada ga se gura po stolu ili po visoko osjetljivoj podlozi.Ali to je sve vrlo individualno.Ja se nisam pokajao ni minute što sam kupio podlogu (http://techgage.com/article/steelpad_4d_mousepad/).

Karlo_from_Bjelovar
25-08-2008, 12:40
moze link gdje se moze kupit ta podloga? ja nisam uspio nac preko nabave... nasao sam ove telfone (il kak se vec zove), ali ne i podlogu...

bezimeni
25-08-2008, 12:49
Koliko znam to drži Links.Mislim da je trenutno nemaju pa bi bilo najbolje da njh direktno nazoveš i pitaš.Ili još bolje da im pošalješ mail.

Čux
25-08-2008, 12:52
Links ima svašta od podlga i tih pizdarija sam kaj trenutno ni pol toga više nemaju uvršteno u ponudi i naravno "nemamo imformaciju o tome kad traženi proizvodi stižu."
ja isto pecam podlogu već par mjeseci pa nikak, valjda sad kad godišnji prođu bude to krenulo.