PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pa vi onda kupite Ati grafičku..



vex
23-08-2008, 19:32
http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=317723

Kakve koristi od toga što ATI napravi dobru karticu za manje para nego nvidia , pa imaš ovakva sr*nja s njom..


Još i problemi s driverima.
Ne hvala?

:thumbs1:

bezimeni
23-08-2008, 19:38
Tvrdiš da su 4870 kartice neispravne i da ih ljudi ne bi trebali kupovati ? To potvrđuješ linkom na kojemu vjerovatno gpu-z krivo očitava vrijednosti...ako je fan na 0 rpm kako onda temperatura može biti 57 stupnjeva ? I koji je to točno problem sa driverima ?

narf
23-08-2008, 19:45
ionako su zasad defaultna riješenja za hlađenje očajna, tako da se i više nego isplati uzeti nešto malo skuplje.. al kartica je odlična i to se ne može pobiti :D

bezimeni
23-08-2008, 19:47
Zašto su difoltna riješenja za hlađenje očajna ? Zato jer su to rekli neki forumaši ili je stvarno neka kartica pregorila zbog pregrijavanja ?

W3DR4N
23-08-2008, 19:54
Inače, uz grafičku karticu se dobije papir na kojem piše JAMSTVENI LIST. Mnogo korisna stvarčica.

Bartuc
23-08-2008, 19:58
Ma bezimeni pusti ih neka se vesele. Vidiš da gluposti melju čim zinu :D

I meni sada piše Fan Speed 0 RPM-a, i di je tu problem?

I da, ali ozbiljno, koji su to problemi sa ATI driverima. Osobno nisam nikada imao trokutić na ekranu, a vidim da vam je to JEDAN JEDINI argument protiv ATI drivera. Nemate 2 argumenta, imate samo JEDAN JEDINI. Tak da je svako pljuvanje suvišno i žalosno...

Herr Schnitzel
23-08-2008, 19:59
Ma bezimeni pusti ih neka se vesele. Vidiš da gluposti melju čim zinu :D

I meni sada piše Fan Speed 0 RPM-a, i di je tu problem?

I da, ali ozbiljno, koji su to problemi sa ATI driverima. Osobno nisam nikada imao trokutić na ekranu, a vidim da vam je to JEDAN JEDINI argument protiv ATI drivera. Nemate 2 argumenta, imate samo JEDAN JEDINI. Tak da je svako pljuvanje suvišno i žalosno...


Hvala, kolega Atijevče. :)

narf
23-08-2008, 20:00
Zašto su difoltna riješenja za hlađenje očajna ? Zato jer su to rekli neki forumaši ili je stvarno neka kartica pregorila zbog pregrijavanja ?

činjenica je da zagrijava okolne komponente.. istina da imaš garanciju, al kaj ne bi htio da ti je grafa ipak hladija? :D

btw. nisam anti ati-ovac, čak uskoro kupujem HD4870 ;)

Bartuc
23-08-2008, 20:02
činjenica je da zagrijava okolne komponente.. istina da imaš garanciju, al kaj ne bi htio da ti je grafa ipak hladija? :D

btw. nisam anti ati-ovac, čak uskoro kupujem HD4870 ;)

NE, činjenica je da su Stock hlađenja dizajnirana tako da ispuhuju topli zrak van iz kućišta...

@Herr Schnitzel, nema frke :D

IGoR_2803
23-08-2008, 20:07
Zašto su difoltna riješenja za hlađenje očajna ? Zato jer su to rekli neki forumaši ili je stvarno neka kartica pregorila zbog pregrijavanja ?

činjenica je da zagrijava okolne komponente.. istina da imaš garanciju, al kaj ne bi htio da ti je grafa ipak hladija? :D

btw. nisam anti ati-ovac, čak uskoro kupujem HD4870 ;)

a nvidia se ne grije, a? po meni bi ovakve fan boy ispade trebalo cenzurirati na forumu, uvesti neke sankcije, jer su to ciste nebuloze... kad cete vec jednom shvatiti da je cistokrvni idiotizam natezati se kaj je bolje: ati/nvidia, amd/intel... kad cete shvatiti da je vama u interesu kupiti cim bolji proizvod za cim manje love... a cinjenica je da je ati/amd sa serijom hd38xx imao super omjer performanse/cijena, sto ne znaci da nvidia ne valja ili ima lose proizvode...

bezimeni
23-08-2008, 20:08
Meni se tempertura čipseta nije podignula ni za jedan jedini stupanj a grafa je odmah ispod njega.Da, sa tvornički podešenim ventom koji je stavljem na smješnih 7% je stvarno tempertura previsoka u 2D.U 3 D se podizala na 21%.Stvarno mi nije jasna politika ati-a zašto stavlja u bios tako malu vrtnju venta kada se recimo ni na 35% ne čuje.Uglavnom sa ATT se to fino podesi:
http://max-save.org/pix/0rh6z8g_thumb.jpg (http://max-save.org/img.php?file=0rh6z8g.jpg)
S time da se meni do sada nije aktiviralo više od 42% jer temp nikada ne prelazi nekih 77 stupnjeva po ovim postavkama.

23-08-2008, 20:10
I da, ali ozbiljno, koji su to problemi sa ATI driverima. Osobno nisam nikada imao trokutić na ekranu, a vidim da vam je to JEDAN JEDINI argument protiv ATI drivera. Nemate 2 argumenta, imate samo JEDAN JEDINI. Tak da je svako pljuvanje suvišno i žalosno...

http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=1164

"I updated the driver and rebooted. Next I noticed a small white square a few pixels across in the upper left hand corner of the screen which looks like a serious case of stuck pixels but it’s not that because I switch monitors and it’s still there. I rebooted and saw it was gone - or at least it was gone until the Catalyst icon appeared in the system tray and then it was back.

Downgrading the driver seems to make it go away so I’m certain that it’s a driver issue."

http://i27.photobucket.com/albums/c180/digitaltoast/strange_corner.png

Bartuc
23-08-2008, 20:12
@AMD, čitao sam i ja o tom famoznom trokutiću, ali nisu svi korisnici imali takvih problema, ja sam jedan od njih.

EDIT: Sad vidim da je square na slici, a ja pričam o trokutiću :D Nisam niti kvadratić imao :P

23-08-2008, 20:19
@AMD, čitao sam i ja o tom famoznom trokutiću, ali nisu svi korisnici imali takvih problema, ja sam jedan od njih.

EDIT: Sad vidim da je square na slici, a ja pričam o trokutiću :D Nisam niti kvadratić imao :P

Vjerovatno jer nisi koristio CCC.

Bartuc
23-08-2008, 20:31
Nebih znao, uvijek ga instaliram, ali rijetko ga koristim pošto baš i ne OC-am karticu. Možda bi je sad i mogao OC-nuti pošto imam bolje hlađenje, samo ne znam koliko mi se to isplati.

kvakomekiki
23-08-2008, 20:32
ATI = odlične grave za dobru cjenu
nVidia = exstremne grefe extremna cjena (s onom gtx280 mos uzet 2 monitora i grate i i frend crysis na najjacoj grafici bez stekanja)

Bartuc
23-08-2008, 20:34
:|

IGoR_2803
23-08-2008, 20:38
ATI = odlične grave za dobru cjenu
nVidia = exstremne grefe extremna cjena (s onom gtx280 mos uzet 2 monitora i grate i i frend crysis na najjacoj grafici bez stekanja)

evo opet generaliziranja, nevjerojatno... a kaj je recimo ovo (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=8800gs&x=0&y=0)?

narf
23-08-2008, 20:59
ATI = odlične grave za dobru cjenu
nVidia = exstremne grefe extremna cjena (s onom gtx280 mos uzet 2 monitora i grate i i frend crysis na najjacoj grafici bez stekanja)

evo opet generaliziranja, nevjerojatno... a kaj je recimo ovo (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=8800gs&x=0&y=0)?

gle, ati je zasad imao više politiku izbalansirane cijene prihvatljive većini, a kartice vrlo dobrih performansi za tu cijenu.. dok je Nvidia do sada često pucala na sam vrh ponude i derala Ati.

narf
23-08-2008, 21:00
ATI = odlične grave za dobru cjenu
nVidia = exstremne grefe extremna cjena (s onom gtx280 mos uzet 2 monitora i grate i i frend crysis na najjacoj grafici bez stekanja)

da, ta grafa može pogoniti 2 crysisa na svakom monitoru i na trećem vrtiti benchmark da joj nije dosadno.. :rotfl:

IGoR_2803
23-08-2008, 21:02
s onom gtx280 mos uzet 2 monitora i grate i i frend crysis na najjacoj grafici bez stekanja

naprosto ne vjerujem kaj čitam... :?

Ivan_87
23-08-2008, 21:05
HD4850 od sapphire-a sa zalmanom dođe 1250kn ne grije se jako+odlične preformanse

9800GTX 1800-2100kn sa običnom hladnjakom koja se možda čak i više grije od HD4850 sa zalmanom i koja je podjednako jaka kao 4850 možda čak i sporija

e onda tko je bolji i što se više isplati

Naravno AMD tu sigurno pobjeđuje.. :rambo: pa vi serite što hoćete

Dommyshell
23-08-2008, 21:07
Ja koristim Ati otkad se koristim kompjuterom tj. vec 10godina nikad nisam imo nVidiu u kompu niti sam ju ikad koristio i s Ati sam prezadovoljan NIKAD nisam imo ni najmanjih problema s njom niti s njenim driverima i ostat cu vjeran Ati grafama no ko voli nVidiu neka kupuje svatko sastavlja svoj komp i ima pravo na vlastito mišljenje. :gitara: :gitara:
Po meni je HD4xxx serija Atica najbolja serija grafa u omjeru uluženo/dobiveno. :thumbs2: :thumbs2: :thumbs2:

Bartuc
23-08-2008, 21:19
HD4850 od sapphire-a sa zalmanom dođe 1250kn ne grije se jako+odlične preformanse

9800GTX 1800-2100kn sa običnom hladnjakom koja se možda čak i više grije od HD4850 sa zalmanom i koja je podjednako jaka kao 4850 možda čak i sporija

e onda tko je bolji i što se više isplati

Naravno AMD tu sigurno pobjeđuje.. :rambo: pa vi serite što hoćete

Objasni to AMD Freaku i ekipi :P

Konstantno pljuju po ATI-u, a i sami znaju da ATI ima jače kartice u svakom cijenovnom rangu :D Želiš li Budget level ili MainStream ili High End, ATI ima jače kartice za nižu cijenu. A cijenu naravno moraš rihtati prema ATI-u pošto je jeftiniji, te je ATI taj koji određuje pojedine "slojeve" kartica...

Ivan_87
23-08-2008, 21:22
HD4850 od sapphire-a sa zalmanom dođe 1250kn ne grije se jako+odlične preformanse

9800GTX 1800-2100kn sa običnom hladnjakom koja se možda čak i više grije od HD4850 sa zalmanom i koja je podjednako jaka kao 4850 možda čak i sporija

e onda tko je bolji i što se više isplati

Naravno AMD tu sigurno pobjeđuje.. :rambo: pa vi serite što hoćete

Objasni to AMD Freaku i ekipi :P

Konstantno pljuju po AMD-u, a i sami znaju da AMDSima jače kartice u svakom cijenovnom rangu :D Želiš li Budget level ili MainStream ili High End, AMDSima jače kartice za nižu cijenu. A cijenu naravno moraš rihtati prema AMD-u pošto je jeftiniji, te je AMDStaj koji određuje pojedine "slojeve" kartica...

pametni ljudi znaju što kupuju,a pametni ljudi (vrijedi za nas smrtnike) uvijek kupuju best buy

bartuc malo sam te ispravio :P

Bartuc
23-08-2008, 21:24
Nisi me trebao ispraviti, ipak je ATI zadržao ime, ili nije... :D

EDIT:

Ili to želiš dokazati nekaj zbog procesora koji si kupio :D Ali to je druga priča, tu INTEL dere AMD-a uzduž i poprijeko, pa makar bio skuplji :P

narf
23-08-2008, 21:24
And so the flame wars begin.. :D

Ivan_87
23-08-2008, 21:41
Nisi me trebao ispraviti, ipak je ATI zadržao ime, ili nije... :D

EDIT:

Ili to želiš dokazati nekaj zbog procesora koji si kupio :D Ali to je druga priča, tu INTEL dere AMD-a uzduž i poprijeko, pa makar bio skuplji :P

ne ne :nonono:

nego vidim sve stranice na netu pišu AMD HD3XXX ili 4XXX

a vidim amd je u totalnoj banani i što se procova tiče
imaju ogromne gubitke ...
8)

Bartuc
23-08-2008, 21:46
Evo službene stranice, gore je AMD logo, ali pod imena kartica i drivera stoji ATI (desno) :P -> http://ati.amd.com/support/driver.html

A što se procesora tiče, to niti ne sumnjam pošto već dugo AMD ne predstavlja neku konkurenciju Intelu. Kaj ti to vrijedi što su procevi i matične jeftinije kad je Intel toliko superiorniji već na default brzinama, a kamoli kad se OC-a. Mislim da sam usporedio svojega Intela sa AMD Freakovim bivšim AMD-om ako se ne varam, sjećam se da je razlika bila drastična u izračunavanju SuperPI-a (ili nečeg takvoga)... A radili su gotovo na indentičnim frekvencijama, mislim da je njegov AMD čak i na kojih 100-injak MHz više radio.

bezimeni
23-08-2008, 21:52
Super pi i 3d čmark su jedno a stvarnost je nešto drugo viewtopic.php?f=6&t=16324&start=2355 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=6&t=16324&start=2355).

Bartuc
23-08-2008, 21:55
To se nekaj zbugiralo Karlu :D

bezimeni
23-08-2008, 22:00
Moguće...ja samo znam da meni moj proc koji košta 360 kn na matičnoj od 350 kn vrti sve igre na 1680x1050 na high bez ikakvih problema.A izračun broja pi mi je manje važan.Da, Intel je trenutno bolji i tu rasprave nema ali nije ni AMD loš...daleko od toga.

23-08-2008, 22:02
Objasni to AMD Freaku i ekipi :P

Ej nemo se tak spominali...

Samo vi uživajte u svojim aticama nitko vam ništ ne radi...samo...kad ti je već tak dobra...zakaj si uzimal novi hladnjak??? :) Sigurno zato jer namjeravaš klokat...o daaa..



Moguće...ja samo znam da meni moj proc koji košta 360 kn na matičnoj od 350 kn vrti sve igre na 1680x1050 na high bez ikakvih problema.A izračun broja pi mi je manje važan.Da, Intel je trenutno bolji i tu rasprave nema ali nije ni AMD loš...daleko od toga.

ha ha ha opet si počeo pričat gluposti...1680x1050..o da sanjaj...juuuj zaboravio sam...tebi AA i AF ne spada pod "high detalje"...joj sry...

Mislim već si mi zbilja opako smiješan s tim...pa kome ti lažeš čovjeće?

Bartuc
23-08-2008, 22:05
Uzeo sam novi hladnjak zato kaj onaj stock niš ne valja :P

@Bezimeni, dobar je AMD. Pogotovo ako se slaže neka budget konfiguracija koja mora tjerati nove igre zadovoljavajučom kvalitetom. Danas možeš složiti AMD baziranu konfiguraciju za stvarno sitne novce, a vrtila bu gotovo sve igre sasvim pristojno.

23-08-2008, 22:07
Uzeo sam novi hladnjak zato kaj onaj stock niš ne valja :P

Tj zato jer ti se grafa pregrijava i dobivaš artefakte...GG za ATI.. :)

Bartuc
23-08-2008, 22:08
To je bilo slućajno :D Trenutak slabosti :P

Ivan_87
23-08-2008, 22:12
je bartuc al tvoj intel je naspram amdovom 4000 imo 1mb keša više :)

najači amdov dvojezgreni procesor ima 2mb keša za razliku od jednog sredjeg intela koji ima 4mb keša a kamo li najačeg intelovog dual cora koji ima 6mb keša

da bi amd uspio prvo treba izbacit bar 3-4 nova dvojezgrena proca koji će se moć nosit s intelom,a kako stvari stoje meni se čini da će 6400x2 bit zadnji amdovi dvojezgreni proc nažalost

što se kartica tiče trebali su stavit za svaku seriju nove hladnjake a ne štedit na tome
al opet moja asus 8800gt se isto vraški grije a kad su izlazile prve 8800gt s onim tankim dugim kulerom govorilo se da se uopće negriju :? 8)

23-08-2008, 22:15
Ma joj bezimenom je dosta valjda i 512kb..njemu sve leti...mi smo svi luzeri koji smo prešli na intela...na 1024x768 se vidi razlika...a kamoli tek na 1600x xxxx,,,,fluidnost igara je puno veća i bolja...no svako ima svoje veselje...jednostavno sam off od ovog topica...

bezimeni
23-08-2008, 22:18
Ha...meni sve leti ..sad tko je luzer ili nije baš me briga 8) .

Ivan_87
23-08-2008, 22:20
Ha...meni sve leti ..sad tko je luzer ili nije baš me briga 8) .

meni moj proc za moje potrebe itekako leti,a sad kolko će još dugo stvar je vremena :D

iskreno bio bi mi dosta i 4000x2 :)

Bartuc
23-08-2008, 22:22
Da, bitna je grafa, procesor više-manje. Tak da ne sumnjam da Bezimenome dobro igre rade na 1680x1050.

bezimeni
23-08-2008, 22:23
A 6 jezgreni i 8 jezgreni procesori samo što nisu tak da bu 4 jezgreni ubrzo standard...tko još gleda na dvojezgrene :D .

Bartuc
23-08-2008, 22:33
Uff, ja ne vidim jasno datum kada bum se pomaknuo sa ovog procesora i ove grafe :D

Stvarno mi svi naslovi fenomenalno rade, ako nekaj slućajno trza (Crysis na High), onda si stavim Med/High kombo i sve 5. Nekako sumnjam da bu tak skoro izašla igra koja je toliko kvalitetna i dobra da bi me natjerala na nekakavu nadogradnju kako bi je mogel s guštom odigrati na visokim postavkama. Eventualno bi nadogradio komp zbog Witchera da mi trza pošto je igra fenomenalna, ali pošto mi dobro radi, onda me baš briga :D

bezimeni
23-08-2008, 22:37
Ma meni vrag neda mira...kad me pukne ja nekaj moram promjeniti trebalo ili ne trebalo.Sad , da li je to hobi ili bolest , nemam pojma :D .

Bartuc
23-08-2008, 22:39
Znam, i ja sam takav, uvijek kažem da neću raditi nikakve upgradeove i onda me već drugi dan pukne neki nemir i moram ulupati neke pare u komp. Mislim da je to bolest, a ako nije bolest nego je hobi, onda je to bolesno skup hobi :D


EDIT: Odo ja zgasiti komp, nešto jako grmi tu u ZGB-u :o

bezimeni
23-08-2008, 22:41
Dobra :thumbs2: .

Ivan_87
23-08-2008, 22:55
Znam, i ja sam takav, uvijek kažem da neću raditi nikakve upgradeove i onda me već drugi dan pukne neki nemir i moram ulupati neke pare u komp. Mislim da je to bolest, a ako nije bolest nego je hobi, onda je to bolesno skup hobi :D


EDIT: Odo ja zgasiti komp, nešto jako grmi tu u ZGB-u :o

veća bolest od ovisnosti o duhanu nije,al kad i ovisan o duhanu i hardveru onda si stvarno bolestan,poput mene :D :P
na sreću netrošim previše na hardver,cura bi me ubila :)
već sam planiro prodat ovu konfu i upiknut četverojezgrenog phenoma i sve ostalo novo al nema se para,tako da do drugog ljeta nebude ništa od toga :)

bezimeni
23-08-2008, 23:01
He...moja žena je odavno digla ruke...mogu kupovati kaj me volja samo da joj ne pilim dok nekaj ne kupim...Ima li kakvih djelotvornih tableta za tu bolest ili bum ovak do staračkog doma ?

Sickmanno1
23-08-2008, 23:05
He...moja žena je odavno digla ruke...mogu kupovati kaj me volja samo da joj ne pilim dok nekaj ne kupim...Ima li kakvih djelotvornih tableta za tu bolest ili bum ovak do staračkog doma ?

Nema tableta, ali ima uvijek stari dobri pistolj ^^

Gwin
23-08-2008, 23:06
Samo vi uživajte u svojim aticama nitko vam ništ ne radi...samo...kad ti je već tak dobra...zakaj si uzimal novi hladnjak??? :) Sigurno zato jer namjeravaš klokat...o daaa..
hmm.. prije godinu dana si ti imao X1950 a bartuc GF7900..
pričao si istu priču, ali sa druge strane..

Powercolor 1950gt "review" by amd freak (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=6&t=16131&start=0&st=0&sk=t&sd=a)


X1950Pro je brza i od 7900GT a kamoli ne od 7900GS...A pošto moja gt ide na pro frekve sve ti može bit jasno....a ima 36 pajpi
A i kaj se tvojeg linka tiče 1950 pro i ima veči skor od 7900gs o čemu ja i govorim cijelo vrijeme!
1950 pro na default je 100% brži od 7900gs

a kao šećer na kraju..

A još k tome sam nvidia fanpa bi ti kao trebali vjerovat kad recenziraš grafe??

Sickmanno1
23-08-2008, 23:09
Glavno da ja uvijek hvalim svoju robu :(

bezimeni
23-08-2008, 23:14
Joj vi isto....nas par taman bacimo temu na šalu a sad već vidim novi "rat" :P

Ivan_87
23-08-2008, 23:15
He...moja žena je odavno digla ruke...mogu kupovati kaj me volja samo da joj ne pilim dok nekaj ne kupim...Ima li kakvih djelotvornih tableta za tu bolest ili bum ovak do staračkog doma ?

probaj s helexima ili praxitenima počet terapiju...
šalim se

najbolji ljek je što više micat se s kompa :)

Cali
23-08-2008, 23:24
je bartuc al tvoj intel je naspram amdovom 4000 imo 1mb keša više :)

najači amdov dvojezgreni procesor ima 2mb keša za razliku od jednog sredjeg intela koji ima 4mb keša a kamo li najačeg intelovog dual cora koji ima 6mb keša

da bi amd uspio prvo treba izbacit bar 3-4 nova dvojezgrena proca koji će se moć nosit s intelom,a kako stvari stoje meni se čini da će 6400x2 bit zadnji amdovi dvojezgreni proc nažalost

što se kartica tiče trebali su stavit za svaku seriju nove hladnjake a ne štedit na tome
al opet moja asus 8800gt se isto vraški grije a kad su izlazile prve 8800gt s onim tankim dugim kulerom govorilo se da se uopće negriju :? 8)


što se tiče amd-a i male količine keša, to je zbog integriranog memorijskog kontrolera, pa amd ne profitira od veće količine keša. nemojte se začudit ako i nova serija core i7 bude imala manje keša od c2d serije cpu-a.

a moja 8800gt sa originalnim coolerom u loadu radi prosječno na oko 95 stupnjeva, tako da ne vidim čemu ta frka oko grijanja ati-jevih kartica. jake kartice se griju i to je normalno. ako vas to zamara, kupite bolji cooler i sve ok.

IGoR_2803
23-08-2008, 23:30
a moja 8800gt sa originalnim coolerom u loadu radi prosječno na oko 95 stupnjeva, tako da ne vidim čemu ta frka oko grijanja ati-jevih kartica. jake kartice se griju i to je normalno. ako vas to zamara, kupite bolji cooler i sve ok.

prva pametna u ovoj temi...

vex
24-08-2008, 06:13
Kao prvo , ova tema nije bila namjenjena kao početak svađe , nego primjer kako je ati nemaran.
Inače nisam nvidia fanboy ali frend ima hd3870 pojavljuje mu se i taj kvadratić , ruše mu se driveri (zbog pregrijavanja) , ati ako da tjera korisnike da kupe aftermarket hlađenje. No nažalost nemaju svi novca svako malo kupovati nove komponente.


I da , wedrane , koji je smisao garancije kad će mu u trgovini dati istu tu grafu koja će se opet pregrijavati?

bezimeni
24-08-2008, 07:57
Ako mu se pojavljuje kvadratić onda koristi stare drivere...neka ih nadogradi.Ako mu se pregrijava (u što sumljam) neka provjeri hladnjak i makne prašinu sa venta ako je ima.A sistem mu se može rušiti iz xy razloga.Neka stavi windowse na novo za početak.A ako je stvarno do grafe onda na servis...A sad ti tvrdiš da se sve 3870 pregrijavaju (a pregrijava se moj k. ) što je nebulozno ,neinformirano ,zadrto i glupo. Uostalom i ti si na svojoj svršenoj nvidi mjenjao hladnjak dok ja na svojoj atici nisam još nikada :wink: .

narf
24-08-2008, 08:04
pa nisam baš čuo da se svaki 2. kupac vraća po novu.. :thumbs1:

vex
24-08-2008, 08:21
Ja sam hladnjak na nvidiji mjenjao jer je bio glasan , dok su temperature bile i više nego ok.
Šta`š , nisi informiran ;)


viewtopic.php?f=6&t=25587 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=6&t=25587)S- streetlow-ova hd3870 se pregrijavala dok nije stavio zalmana.
viewtopic.php?f=6&t=25985 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=6&t=25985)S- bartucova hd3850 se pregrijavala , isti slučaj.



I onda ja pričam gluposti , nebuloze i nisam informiran.

bezimeni
24-08-2008, 08:29
Da nisi informiran...tvoja grafa je bila preglasna jer joj se vent vrtio na koliko...100% dok se aticama vrti na koliko...20%.Vidiš li razliku ?Da ati želi putem drivera bi svima podigao brzinu venta i svi bi po difoltu dobili 20 stupnjeva manje temperture (i više od toga) ali bi tada dobili glasne grafe kakvu si i sam imao i nisi ju takvu mogao trpiti :wink: .

Hoćemo li sada po forumu prebrojavati tko je sve mjenjao hladnjak i na kojoj firmi ? Navodiš dva primjera i kaj sad..po tebi sve ne valjaju :rotfl: .Daj prestani pisati gluposti.

IGoR_2803
24-08-2008, 08:32
ja ne vidim da se bartucu kartica pregrijavala. to kaj je on imao 90C u full loadu sa stock hladnjakom ne znaci nista. jer ako proizvodjac dopusta da se temp dizu do tih razina, znaci da je to ok... a to kaj svi zele imati nize temperature je druga stvar, to ne znaci da se kartica pregrijava. uostalom, dobro ti bezimeni kaze, mozes si napraviti profil u riva tuneru da se vent brze vrti ovisno o temperaturi, pa ti grafa nece dosezati 90C, ali onda ce biti glasna... i onda mozes reci da si promjenio stock ne zbog temp. vec zbog preglasnog venta... isto ko i ti na svojoj nvdiji...

24-08-2008, 08:38
@Gwin:Biti fan nečeg ne znači samo gledati tu stvar.Kao što si i pročitao kupio sam aticu makar sam nvidia fan.Nvidiju volim više samo zbog bržih drivera(dakle brža instalacija i brže loadanje u winsima-a to možeš i sam provjeriti).Striktno ne postoji zakon tko je bolji od te dvije firme.Već postoji "zakon" koja grafička kartica je isplativija u koje doba.I dok neki gledaju 4850 ja gledam 8800gt verziju sa zalmanom koja me dođe jeftinije.Dakle ne gubim puno na performansama,dobijem bolji hladnjak,ostane mi love i uživam.Kada je izašla 8800 serija grafa ati je bio u banani.Dakle nvidija se držala dosta dugo.Sad nakon nekog vremena je ati pokazao svoju novu paletu grafa,no to neznači da će nvidia prestati.Vrijeme lijeći sve rane.Ista stvar je bila i kad je izašla 8800 serija.Nvidija je sa svojom ultrom dosta dugo bila na tronu najbrže kartice.Sada je to trenutno ati,ali ja ti garantiram da če je nvidia opet isprašiti kroz vrijeme.I tako se to vrti cijelo vrijeme.Pa ne znam čemu uopče ovakve rasprave.Svatko neka uživa u onome što ima.Ali ono s čime se ne slažem je da je jedan 4000+X2 dovoljan da tjera sve današnje igre kako spada na visokim detaljima na rezama od 1600x xxxx...tu se ne slažem..Da je tako nitko ne bi prelazio na intela i trošio lovu na proc.


ja ne vidim da se bartucu kartica pregrijavala. to kaj je on imao 90C u full loadu sa stock hladnjakom ne znaci nista. jer ako proizvodjac dopusta da se temp dizu do tih razina, znaci da je to ok... a to kaj svi zele imati nize temperature je druga stvar, to ne znaci da se kartica pregrijava. uostalom, dobro ti bezimeni kaze, mozes si napraviti profil u riva tuneru da se vent brze vrti ovisno o temperaturi, pa ti grafa nece dosezati 90C, ali onda ce biti glasna... i onda mozes reci da si promjenio stock ne zbog temp. vec zbog preglasnog venta... isto ko i ti na svojoj nvdiji...

Ne Bartuc je dobivao artefakte pa je stavio bolji hladnjak.Pitam se koji je bio razlog artefaktima.

vex
24-08-2008, 08:49
Da nisi informiran...tvoja grafa je bila preglasna jer joj se vent vrtio na koliko...100% dok se aticama vrti na koliko...20%.Vidiš li razliku ?Da ati želi putem drivera bi svima podigao brzinu venta i svi bi po difoltu dobili 20 stupnjeva manje temperture (i više od toga) ali bi tada dobili glasne grafe kakvu si i sam imao i nisi ju takvu mogao trpiti S:wink: .

Hoćemo li sada po forumu prebrojavati tko je sve mjenjao hladnjak i na kojoj firmi ? Navodiš dva primjera i kaj sad..po tebi sve ne valjaju :rotfl: .Daj prestani pisati gluposti.


Ali ATI to nije napravio.
I onda se događaju takve stvari poput crasheva u igrama zbog pregrijavanja (ako ne vjeruješ meni , koristi google) , kada taj isti ventlator ne radi svoj posao kako treba , što se vidi u uvodnom postu.

Moja je kartica bila glasna , ali mi se nikada u igri nije srušio driver , što i je moja poanta.
Zašto ATI nije onda stavio sve hladnjake da rade brže , pa onda ne bi bilo problema.

bezimeni
24-08-2008, 08:53
Neznam...pitaj ati.Meni osobno se ne ruši ni jedna igra.A ti si tvrdoglav kao i po pitanju monitora kada nisi želio slušati dobronamjerne savjete pa si na kraju opet kupio šipak.Tako da se više ne namjeravam natezati po ovoj glupoj temi.

IGoR_2803
24-08-2008, 08:57
Ne Bartuc je dobivao artefakte pa je stavio bolji hladnjak.Pitam se koji je bio razlog artefaktima.

ok, nije ni bitno, ja samo znam da imam identicnu karticu i da nisam imao ni jedan crash ni artefakte, a temp se nerijetko u loadu dolazile do 90C, tako dugo dok nisam napravio tweak u rivi, kad je temp pala za kojih 7,8 u full loadu... sa drugim dijelom tvoga posta se apsolutno slazem...

Karlo_from_Bjelovar
24-08-2008, 08:58
1. igor je ovdje bio najracionalniji, i slazem se sa svime sto je napisao...
2. kada je meni vent na 40%, grafa u full loadu ne prelazi 70c, a ktome mi je protok zraka u kucistu u qurcu... kasnije se ispostavilo da moja crashanja NISU zbog ATi drivera nego zbog "starog" biosa na mojoj MBO koji se tukao sa kingmaxima... evo, otkad asm flashao bios NITI JEDAN crash nisam imao... bio to bsod, freeze ili nesto trece...
3. @bezimeni: ajde izvrti benchmark crysis: high postavke; 8xAA; assult harbor demo; 1.2 patch (izvrti na 1680x1080 i 1280x1024 rezi, evo ja sad idem)... uletio si sa onim linkom, a imam jaci proc i jacu grafu (sto u ovom slucaju uopce nije upitno)... ne, to nije bug... :thumbs2:

e da, time of day nek ti bude 5...
i vsync nek ti bude ukljucen...

bezimeni
24-08-2008, 09:02
Nažalost zavrišio sam igru prije par dana po četvrti puta i deinstalrao ju jer nemam viška mjesta na hardu.Sada mi se neda ponovno sve instalirati.Ali ti izvrti slobodno...I znam da imaš puno bolji komp i da rezultati moraju biti bolji od mojih.

edit: izvrti na 1280x1024 sve na high i aa na 0 pa lako usporediš sa onime što sam ja postao.

Gwin
24-08-2008, 09:38
[quote="amd freak":6thtixes]Ne Bartuc je dobivao artefakte pa je stavio bolji hladnjak.Pitam se koji je bio razlog artefaktima.

ok, nije ni bitno, ja samo znam da imam identicnu karticu i da nisam imao ni jedan crash ni artefakte, a temp se nerijetko u loadu dolazile do 90C, tako dugo dok nisam napravio tweak u rivi, kad je temp pala za kojih 7,8 u full loadu... sa drugim dijelom tvoga posta se apsolutno slazem...[/quote:6thtixes]
definitivno.. 8 mjeseci kak imam HD3870 s stock hlađenjem. bez rušenja, bez artifakata, bez kvadratića u ćošku..
bez riva profila, bez ikakvih modanja.. grafa se grije.. do 90C. ali dalje nejde.. a ATI je dizajnirao taj čip da se gasi na 110C. znači da je 20C sasvim dovoljno lufta između. mislim.. halooo.. ako CPU radi 20C ispod shutdowna, onda kažemo da je dobro.. zašto cendramo oko grafe??

malo je bezobrazno tvrdit da grafe, hlađenje ili drajveri ne valjaju na temelju 3 loše grafe. treba pogledat samo na ovom forumu.. od nekoliko desetaka ljudi koji ovdje imaju HD3xxx seriju, samo trojica su iskazali nezadovoljstvo tehničkim ponašanjem navedenih kartica.. plus, koliko se ja sjećam, nije li bartuc clockao svoju grafu? onaj tko clocka grafu gubi pravo prigovora na stock hlađenje..

@amd freak. citiranjem one teme sam htio reć upravo ono šta i ti sad.. samo sam možda trebao stavit smajli.. možemo govorit da je neka serija ili čak i proizvođač "bolji", ali "u danom trenutku".. jer se kao što si rekao, situacija mijenja svakih 6 mjeseci..ali rečenica
Samo vi uživajte u svojim aticama nitko vam ništ ne radi...samo...kad ti je već tak dobra...zakaj si uzimal novi hladnjak??? Sigurno zato jer namjeravaš klokat...o daaazvuči malo onak.. arogantno..

i još jedna stvar.zar vi zaista mislite da je pregrijavanje ATI kartica normalna pojava?? nije.. jer ih inače velike firme poput Sapphire, Tul i njima sličnih ne bi nikad ni proizvodile da su znali da će morat u garantnom roku zamijenit većinu proizvoda.

IGoR_2803
24-08-2008, 09:58
i još jedna stvar.zar vi zaista mislite da je pregrijavanje ATI kartica normalna pojava?? nije.. jer ih inače velike firme poput Sapphire, Tul i njima sličnih ne bi nikad ni proizvodile da su znali da će morat u garantnom roku zamijenit većinu proizvoda.

upravo to... mislim da se svi mozemo sloziti da si takve tvrtke to jednostavno nemaju luksuza priustiti...

Frozen
24-08-2008, 10:01
Ja sam imo tu kuckicu u kutu jednom, al prije neg sam stavil bilo kakve drivere, znači na friškom win kockica. No nebitno, imam drugi problem.
Imam 3870x2 i problem je sljedeći, Sinoć instaliral Kane and Lynch i animacije idu bez bada, zvukovi super, al dok igra počne je slideshow, na min ili max detaljima, opće je ne pika, driveri su 8.8, XP Sp3, prije sam isto tak probal na 8.3, XP Sp2, ista priča. :S
Čak ni smanjenje rezolucije nije pomoglo. :/

narf
24-08-2008, 10:01
i opet umlaćeno nekoliko stranica prazne slame.. :D

( ATI ftw! :P )

Bartuc
24-08-2008, 10:47
[quote="IGoR_2803":1qpw14h5]ja ne vidim da se bartucu kartica pregrijavala. to kaj je on imao 90C u full loadu sa stock hladnjakom ne znaci nista. Ne Bartuc je dobivao artefakte pa je stavio bolji hladnjak.Pitam se koji je bio razlog artefaktima.[/quote:1qpw14h5]

@Igor & AMD Freak...

Ja sam zapravo imao ispod 80 celzija temperature pošto sam imao Profile sređene, ali onaj dan kad mi se grafa pregrijala sam gotovo čitav dan igrao Witchera ali sam zaboravio upaliti Profil da se vent vrti na 50% snage. Tak da mi se čitav dan vrtio Witcher na 12% (mislim da je 12% bio default moje kartice) vrtnje ventilatora i normalno da se kartica pregrijala nakon tolikih silnih sati igranja.

Zalmana VF900Cu sam kupio isključivo zato kaj često zaboravim pokrenuti profil za vrtnju venta, a Auto mod mi u Rivi ne radi kako spada, pa da se ne desi opet isti slućaj kao gore. Znači preventivno sam kupio Zalmana. A možete se i sjetiti da sam prije par mjeseci tvrdio da nebum ulagao u bolje hlađenje (razgovor sa AMD Freakom i Bezimenime) pošto sam bio zadovoljan sa temperaturamaSdok si sredim profile, ali ipak sam uložio u Zalmana tak da ne moram imati to na umu prije svakog igranja.

U ovoj temi sam napisao kakve su mi temperature na 70% vrtnje ventilatora bile, gotovo indentične temperature sam imao i na 50% vrtnje što je nečujno -> viewtopic.php?f=6&t=25985 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=6&t=25985)S

Tak da nemrete reč da je cooler na ATI karticama loš, već je jednostavno podešen na pre niske okretaje kako bi ljudi mogli imati nešto što se zove Silent PC.

IGoR_2803
24-08-2008, 11:18
Tak da nemrete reč da je cooler na ATI karticama loš, već je jednostavno podešen na pre niske okretaje kako bi ljudi mogli imati nešto što se zove Silent PC.

pa i bolje je da je tako, zato jer onaj tko zeli, moze si srediti te profile i voila... da je podeseno da se incijalno vent vrti na vecim okretajima onda ljudi nebi zanovijetali da su previsoke temperature, nego da je vent prebucan... nikad zadovoljni... :)

Xeno Zero
24-08-2008, 23:07
Ma svi vi kaj serete po Hd 3800 seriji govorite takve gluposti, da je to prestrašno.

1. 3850 se zagrijava??? a kakve su temperature na 8800 Gt
2. Nvidija je imala 2 god. monopol u grafama i lijepo su si prodavali kartice po astronomskim cijenama, a kad je Ati izbacio 3800 seriju nekim čudom Nvidija izbacuje 8800 Gt karticu po cijeni tada kod nas od min. 2000 Kn koja ima bolje performanse od 3870 za 10 % uz 400 kn skuplju pa sad neznam koja je bila isplativija
3.Atijevi driveri rade ko urica , onaj kvadratić nisam vidio nikada, glavno je da Nvidija izbacuje drivere tolko brzo da mjenjaš driver 2 puta na godinu.

Sphinx
24-08-2008, 23:13
nekima se 3850 zagrijava veoma jako, ja imam powercolor radeon 3850 sa zerothermom pa su joj temperature odlicne

Sickmanno1
24-08-2008, 23:16
1. Da. Evo trenutacna na mojoj Inno3D tvornici klokanoj grafickoj temeratura je 48 stupnjeva, vent na 52% (radi na senzor, tj. povecava se i smanjuje po potrebi)...
2. Jel ti znas sta znaci monopol :(....inace 8800GT je izasla prije radeon 3800 serije...i ima vise od 10% bolje performanse...
3. Ja sam u godini dana 3 puta promijeno drivere i nikad problema nisam imao sa driverima....ovo je totalni fanboyizam, jer svi znaju cak i najveci ATI fanovi, da su driveri najveca mana ATI grafickih kartica.

Xeno Zero
24-08-2008, 23:37
1.Pa ja na svojoj 3850 tvornički overclokiranoj imam u ovom trenutku 53 stupnjeva na 30 % vrtnje.
2.Nije poanta koja je izašla prije , već to da Ati nije napravio seriju Hd 38XX toliko dobru koliko je, Nvidija nikad nebi ni izdala 8800 Gt i dalje bi pljačkali ljude mislim kolko je koštala prije 8800 Gts, a koliko je bila povoljna 3870 kada je došla kod nas?
3.Nisu Atiju driveri mana, mana je onaj mutavi This Way its Meant to Be Played kod kojeg se Nvidijini driveri optimiziraju u kodu same igre, mislim daj molim te pogledaj su perfe Atijevim kartica u crossfire-u u Crysis, i isto tako možeš napravit i usporedit Nvidju u Call of Juarezu.
Kak neće bit "bolja" kad je razvikana i skoro svaki hit naslov je optimiziran za njene drivere.

bezimeni
24-08-2008, 23:39
Da zaključimo...ako se želiš igrati kupiš si nvidiu a ako ti treba grafa za tv out onda si kupiš aticu .Tako da dolazimo do zaključka da oni koji se igraju igrice kupuju nvidiu a oni koji rade ozbiljan multimedijalni posao kupuju aticu.Tak je bar meni objasnio jedan kvartovski guru koji se jako kuži u hardver.Moram ga pozvati na ovaj forum jer bi se jako dobro uklopio u ovakve teme....

Xeno Zero
24-08-2008, 23:41
Isto je meni takav jedan "guru" rekao pa Ati nema gamerske kartice to ima samo Nvidija :) .

Sickmanno1
24-08-2008, 23:45
1. Hocu ScreenShot, taktova i temeprature u istom screenshotu...nije da ti nevjerujem :P
2. Velis nije bitino koja je izasla prva, al nvidia nikad nebi izdala 8800GT, da ATI nije izdao 3800 seriju, koja je kasnije izasla...OVO NEMA NIKAKVOG SMISLA. Nadalje, tom tvom ATIu je trebalo bogami dosta vremena da skine jednu 8800GTS 320mb, sa trona, dok se sjetim samo problema sa temeraturama velikog aduta ATI-a 2900 serije, koja je takav promasaj da je to nevjerovatno...em je zderala struje ko sam vrag, em se grijala do zla boga...pa kad si zadnji put cuo da netko spominje 2900 seriju...a gle 8800 serija je jos u igri, a izasla je godinu prije 2900 serije <_<....A o tome koliko je ATI-u trebalo da skine jednu 8800GTX sa trona necu ni pricati...I da nisam cuo sad nekoga da mi serucka kak ATI nije ciljao na High End graficke....to nije istina...istina je da nisu imali proizvod za takve stvari. I sad dok imaju kartice vrijedne spomena i dok imaju graficku u koju su morali staviti 2 GPU chipa da bi bila najjaca, pitanje je vremena kad ce je nVidia srusiti, a budi siguran da im nece trebati godina i vise...
3. No Comment.

Sickmanno1
24-08-2008, 23:47
Da zaključimo...ako se želiš igrati kupiš si nvidiu a ako ti treba grafa za tv out onda si kupiš aticu .Tako da dolazimo do zaključka da oni koji se igraju igrice kupuju nvidiu a oni koji rade ozbiljan multimedijalni posao kupuju aticu.Tak je bar meni objasnio jedan kvartovski guru koji se jako kuži u hardver.Moram ga pozvati na ovaj forum jer bi se jako dobro uklopio u ovakve teme....

Zapravo davno prije je takva situacija i bila ^^

Tegla Ajvara
24-08-2008, 23:52
zakljucimo temu: envidija je bolja i skuplja i nema tu price vise.

sta je asus reko?!: blago onima koji su posjedovali envidijine graficke, njihovo je kraljevstvo gejmersko. :pray:

Sickmanno1
24-08-2008, 23:57
nemojte samo pretvoriti ovu u ATI-nVidia flejm...

Jel bude brisanja postova koji se meni nesvidaju :P

bezimeni
25-08-2008, 00:04
Osobno nikada (nikad ne reci nikad) nebih kupio grafu sa dva gpu-a.Pogotovo ovu 4870X2 koja troši ko lcd televitor od 52" ....to mi je prevelika mana bez obzira na trenutno najbolje perfomanse.Isto tako 29XX serija grafi je bila poluproizvod.To sam napisao nebrojeno puta.Trošila je i grijala se previše.Tek prelaskom na niži proizvodni proces ati ima pošteni proizvod ako gledamo novije vrijeme.3850, 3870 ,4850 i 4870 grafe su odlične uz odličnu cijenu.Trenutno slićno kao i ati sa 2900 grafama i nvida sa 280 serijom grafa ima problema.Grafe troše pun k. i griju se pošteno a sama proizvodnja ih košta previše tako da trenutno samo gube na njima.Kada pređe na niži proizvodni proces postati će odlične.Viši taktovi ,manja potrošnja ,niže grijanje i niža cijena.Tako da ima nedostataka u oba tabora.Bilo ih je biti će.A problemi sa driverima su obična predrasuda.Forumi su puni problema sa vistinim driverima na nvidinim karticama tako da ni jedna firma nema savršene drivere.

Sik..kada je izašla 8500 serija grafi od strane ati-a ? Bila je ljuti konkurent GF3 ti karticama.Tako da davno može biti jako relativan pojam.

Xeno Zero
25-08-2008, 00:19
Evo i temperatura stime da su stock taktovi 700 Gpu/ 900 mema, moja je sad na 735/950 a ide i dalje.

http://img98.imageshack.us/img98/7979/shootjv1.th.jpg (http://img98.imageshack.us/my.php?image=shootjv1.jpg)

8800 Gt je bila proizvedena i pospremnjena uladicu sigurno jedno godinu dana prije nego je izbačena na tržište, i samo je čekala 3800 seriju od Atija a za to vrijeme je Nvidija lijepu sumu novaca sebi stavljala sa 8800 Ultra/Gtx/Gts karticama.Pa kad su vidli da je 3800 serija ponudila lijepi best buy onda su obrisali prašinu sa 8800 Gt čipova i izbacili ih na tržište opet po većoj cijeni nego Ati , ma riga mi se od te tvrtke :toilet:.
Veliš sad Ati ima x2 karticu koja je jača od single Nvidija čipa, ok šta ti znači to šta se ispod coolera nalaze 2 fizička čipa ako je ona bolja i iste veličine kao i Gtx 280.
Za razliku od Nvidije Ati je barem dokazao da zna napravit pravu x2 karticu a ne Nvidijini promašaji 7950 Gx2 i 9800 Gx2 koji se sastoje od dvije pločice dok je to Ati to smjestio na jednu, a o težini , zagrijavanju i isplativosti jedne 9800 Gx 2 neželim pričat.
Može o Atiju pričat tko god šta želi ali je istina da je jedna 4850 trenutno najisplativija kartica danas.
A Atijevi problemi sa Hd 2900 serijom , ok Ati je tada kupljen od strane Amd-a (ne freaka :) ),i imali su jako tešku situaciju te Amd zbog dominacije Intela.
A tko se danas više sijeća genijalni Geforce serije 5 kad je Nvidija daval uz njih dx 9 uz kartice koje ga nisu podržavale stvarno super, a isto opče se nisu grijale i opče nisu bile skupe i opče ih tad Ati nije zgazio ko crve.

Sickmanno1
25-08-2008, 00:22
Osobno nikada (nikad ne reci nikad) nebih kupio grafu sa dva gpu-a.Pogotovo ovu 4870X2 koja troši ko lcd televitor od 52" ....to mi je prevelika mana bez obzira na trenutno najbolje perfomanse.Isto tako 29XX serija grafi je bila poluproizvod.To sam napisao nebrojeno puta.Trošila je i grijala se previše.Tek prelaskom na niži proizvodni proces ati ima pošteni proizvod ako gledamo novije vrijeme.3850, 3870 ,4850 i 4870 grafe su odlične uz odličnu cijenu.Trenutno slićno kao i ati sa 2900 grafama i nvida sa 280 serijom grafa ima problema.Grafe troše pun k. i griju se pošteno a sama proizvodnja ih košta previše tako da trenutno samo gube na njima.Kada pređe na niži proizvodni proces postati će odlične.Viši taktovi ,manja potrošnja ,niže grijanje i niža cijena.Tako da ima nedostataka u oba tabora.Bilo ih je biti će.A problemi sa driverima su obična predrasuda.Forumi su puni problema sa vistinim driverima na nvidinim karticama tako da ni jedna firma nema savršene drivere.

Sik..kada je izašla 8500 serija grafi od strane ati-a ? Bila je ljuti konkurent GF3 ti karticama.Tako da davno može biti jako relativan pojam.

Ovo je tak dobro napisano da cu dat jedan potpis.... :bravo:

Znam da davno moze biti relativan pojam, al ono, sjecam se dana kad se ATI kupovao ako se zeljela lijepsa slika...samo se toga sjecam...dobro nisam onda bio upoznat sa harwerom kao danas, al eto to mi ostalo u sjecanju...mozda sam i ja bash onda naletio na Gurua ^^

Sickmanno1
25-08-2008, 00:28
Ja sam ATI fanboy...

Upravo iz tog razloga je i dodano novo pravilo, bez tema sa ATI vs nVidia, jer dode jedan fanboy...da mislim tocno na tebe, a vidi se iz vise stvari da si fanboy...po tome sto branis jedan poluproizvod, po tome sto pljujes po nVidij, tocnije nisi napisao niti jednu pozitivnu stvar kod njih, a i vidi se po avartaru tko je no1...i onda prica gluposti...

Ostavit cu temu otvorenu jer ipak ima pametnih postova...no smatraj se javno upozorenim, da necu tolerirat takve gluparije...

Gwin
25-08-2008, 00:34
tom tvom ATIu je trebalo bogami dosta vremena da skine jednu 8800GTS 320mb, sa trona,
sorry, stari, ali ATI je skinuo sa trona nvidiju onaj tren kad se pojavila gejmerska HD3870 za 1500kn.
da.. 8800GT je bila bolja, brža, jača.
ali si HD3870 kupio za porciju pečenih kestena

isto kao i sad HD4870 za 1705,94kn. nvidia je jača. brža... ali šta im to znači kad se ati razbacuje s cijenama kao da čipovi rastu na drveću

više nema "trona", nego bespoštedna borba u areni do zadnje kapi krvi .. performanse ili cijena?? tko će prije popustit.. a tu trenutnu bitku vodi ati. jer većina gejmera NEMA neograničen kapital za kupnju kompa

Sickmanno1
25-08-2008, 00:38
tom tvom ATIu je trebalo bogami dosta vremena da skine jednu 8800GTS 320mb, sa trona,
sorry, stari, ali ATI je skinuo sa trona nvidiju onaj tren kad se pojavila gejmerska HD3870 za 1500kn.

Ne bi rekao dude...jos je onda to bilo li-la...

Danas svakako ATI razvaljuje nVidiu, sa serijom 4800...ko to neprizna taj je glupan u najmanju ruku...

Gwin
25-08-2008, 00:54
o tom li-la ti i pričam.. nema jasnog pobjednika.

Pippin
25-08-2008, 08:26
Tvrdiš da su 4870 kartice neispravne i da ih ljudi ne bi trebali kupovati ? To potvrđuješ linkom na kojemu vjerovatno gpu-z krivo očitava vrijednosti...ako je fan na 0 rpm kako onda temperatura može biti 57 stupnjeva ? I koji je to točno problem sa driverima ?


ok, ljudi

- ovdje se konkretno radi o powercolor modelu hd4870 kartice i to PCS izvedba. Dakle ne referentni modeli, vec s "custom modelom" hladnjaka.
Te sve graficke su imale veliki problem (a i dalje imaju) jer hladnjak nemoze drzati korak s zagrijavanjem i nisu mogle na default taktu (jezgra 800, samo za usporedbu) prolaziti futuremark testove i druge testove stabilnosti.
Kako se to rijesilo? Prvo su korisnici sami snizavali taktove (na 730 i manje) da bi prosli testove, kad je powercolor upozoren su izdali novi bios koji je promjenio brzinu vrtnje na min (vishe nije bilo 3% min, vec 31%) medjutim i dalje nije bila grafa najstabilnija.
Onda je upozoren ati, koji da bi sacuvao dobar glas hd4870 serije je khm, izdao mali tweak (8.8 driveri) s kojim je "prilagodio" futuremark i gle cuda - grafe su prolazile test stabilnosti...



Meni se tempertura čipseta nije podignula ni za jedan jedini stupanj a grafa je odmah ispod njega.

Ovo tvrdim da je notorna laz. Ti ocito neznas s cime mjeriti temperature north bridge-a.
Ne samo da ti je temp toga otisla gore nego i temp. samog procesora.
Lijepo stavi screen shotove everesta pa da vidimo (mada nemas od stare serije u istim uvjetima) - i ne, motherboard temp nije temp koju ocitava senzor na samom northbridgeu (neke maticne nemaju to, neke verzije programa ne citaju tu temp etc...).
Nakon svega toga uzmi termometar pa izmjeri...

Temp odu gore u prosjeku za 10 stupnjeva (i to s s1 i ventovima montiranim). Radi cega? Radi toga jer pozadina kartice doseze od 80 do 100c. Jel znas koliko je to? Sigurno u rangu onog sta proizvodjac dopusta (opet oni to mjere u idealnim uvjetima, prozracenom kucistu, temp. okoline od 24c i sl.), medjutim to je bazdareno tocno da traje u granicama garantnog roka. Nadam se da je ovdje svima jasno da je prekomjerno izlaganje prevelikim temp. stetno za sve elektronicke komponente - naravno vecina ce do tada promjeniti grafu ali ima onih koji ju hoce imat po 5 godina ili vishe, ili nekom kasnije pokloniti nakon toga.
Za garanciju zbog pregrijavanja ce ti vecina zamjeniti grafu - medjutim naci ce se i onih koji ce predbaciti neadekvatno prozraceno kuciste i loshe uvjete pa pokazati na pregorjete chipove i zakljuciti da je doslo do nestrucnog rukovanja (ili meh ostecenja ili drugog vidljivog traga) i od garancije nista. Links mi prvi pada napamet ovdje.

No, da se vratimo na temp maticne - razlika izmedju hd3870 crossfire setupa pod s1 i crossfire h4870 setupa pod s1 ? - temperature chipseta vece za 10 do 15c (uz klimu na 25c i 10 ventova po kucistu), temp jezgri procesora u prosjeku za 4-5c isto visha.
Zabrinjavajuce ? Ne, jer sam freak i sve drzim pod kontrolom, mogu samo misliti kako je drugima koji rade ovakve setupe.




sorry, stari, ali ATI je skinuo sa trona nvidiju onaj tren kad se pojavila gejmerska HD3870 za 1500kn.
da.. 8800GT je bila bolja, brža, jača.
ali si HD3870 kupio za porciju pečenih kestena


Jeste, i to je trajalo manje od 1 mjeseca.
Nakon toga je doslo do velikog snizavanja cijena 8800gt i one su se bolje prodavale i preporucivale zbog boljih performansi a razlike u cijeni od 100 kn ili manje u odredjenom trenutku.

To se isto dogadja i u ovom trenu. Hd4870 je super nastupio i prodao se u enormnim kolicinama da bi sada dosli do toga da je gtx260 povoljnija kupnja jer je razlika oko 150 kn kod nas, a sam vrh nvidia ponude je jeftiniji za 500+ kn od atijevog pandema.


ps. samo da se razumijemo - imam 2 hd4870 trenutno, prije toga 2 hd 3870 i nisam nikakav nvidia fan. Medjutim pokusavam ovdje biti objektivan jer su cinjenice ipak malo drugacije od ovog:
"kupio sam atijevku jer sam htio usparat 100 kn i to je najbolja grafa na svijetu, nitko me nemoze natjerati na suprotno misljenje, pa nisam budala kad sam isao to kupovat".
Nakraju ionako sve to padne na osobni izbor, nekome je zelena boja ljepsa, nekome crvena.

bezimeni
25-08-2008, 08:31
http://max-save.org/pix/3ar1wy_thumb.jpg (http://max-save.org/img.php?file=3ar1wy.jpg)

Konstataciju o notornim lažima zadrži za sebe. Nastup ti je bezobrazan a post dosdan da bi ga pročitao do kraja :thumbs1: .

Pippin
25-08-2008, 08:38
http://max-save.org/pix/3ar1wy_thumb.jpg (http://max-save.org/img.php?file=3ar1wy.jpg)

Konstataciju o notornim lažima zadrži za sebe. Nastup ti je bezobrazan a post dosdan da bi ga pročitao do kraja :thumbs1: .


ovaj tvoj ss nema veze s vezom.

To ti nije temp. northbridgea nego senzora na maticnoj koji se nalazi tko zna gdje i to na zadnjoj stranici u vecini slucajeva...

Ali eto, ti sebe uvjeravaj da je i dalje sve isto - pozdrav

bezimeni
25-08-2008, 08:45
A zašto taj senzor ( gdje je da je ) ne pokazuje više temperature nakon nadogradnje grafe ? Zato jer pričaš napamet !Da li si ti probao 4850 grafu na mom čipsetu ili zaključke donosiš iz nećega što si pročitao negdje ? Tako da ponavljam....konstatacije o notornim lažima zadrži za sebe.I nemam ja koga što uvjeravati a pogotovo ne sebe jer ja znam kako moj sistem radi i koliko je stabilan.I TI si upravo tražio sliku iz eversta da bi sada (kada ti nejede u prilog ) napisao da nema veze sa vezom :shock: .Svašta.

IGoR_2803
25-08-2008, 08:50
cim sa videl naslov ove teme znal sam u kaj ce se ovo pretvoriti... ocigledno da ovdje nema dovoljno racionalnih ljudi koji znaju da njihovome novacniku spike nvidija je bolja/ati suxxa, ili obrnuto ne pomazu previse... ili pak su svi puni para, pa si to mogu priustiti... ja znam da kupujem ono kaj je u tom trenutku najisplativije, pa makar na naljepnici piše Žmrkljž TM

Pippin
25-08-2008, 08:54
A zašto taj senzor ( gdje je da je ) ne pokazuje više temperature nakon nadogradnje grafe ? Zato jer pričaš napamet !Da li si ti probao 4850 grafu na mom čipsetu ili zaključke donosiš iz nećega što si pročitao negdje ? Tako da ponavljam....konstatacije o notornim lažima zadrži za sebe.I nemam ja koga što uvjeravati a pogotovo ne sebe jer ja znam kako moj sistem radi i koliko je stabilan.I TI si upravo tražio sliku iz eversta da bi sada (kada ti nejede u prilog ) napisao da nema veze sa vezom :shock: .Svašta.

nisti ti procitao moj prvi post dokraja jer ti je kao dosadan, a tamo sam lijepo naveo kakvu temp. trazim (ne taj motherboard jer to nema veze s vezom)...

Plus, jel ti se ne cini da je sad okolina malo hladnija nego prije mjesec dana kad si mozda slucajno pogledao na te iste senzore?

Ma uostalom tebe nije ni briga za temp., sta i sam kazes jer je sistem stabilan, ali onda nemoj tvrditi nesto sta nije istina.
Da se razumijemo, i meni se cinilo da su temp. iste nakon montiranja hd4870, da bi shvatio da one pocinju rasti i narastu za xxx stupnjeva nakon par minuta komp. u iddleanju - dakle ne instant rast. Treba ipak i malo vremena da se grafe zagriju, pogotovo kad se radi o referentnom cooleru (slozen da izbacuje vrucinu van kucista i to je za 5, ali ne izbacuje toplinu koja se stvara na zadnjoj strani graficke a obicno je grafa odmah do northbridge-a).


ajde procitaj lijepo barem zadnji dio mog originalnog posta da vidis o cemu ja tu pricam



cim sa videl naslov ove teme znal sam u kaj ce se ovo pretvoriti... ocigledno da ovdje nema dovoljno racionalnih ljudi koji znaju da njihovome novacniku spike nvidija je bolja/ati suxxa, ili obrnuto ne pomazu previse... ili pak su svi puni para, pa si to mogu priustiti... ja znam da kupujem ono kaj je u tom trenutku najisplativije, pa makar na naljepnici piše Žmrkljž TM

jeste i zato ja kazem da je upravo u ovom trenutku isplativija gtx260 od hd4870 (razlika u cijeni skorom i nepostojeca), a gtx280 i hd4870x2 ovise samo o osobnom izboru.

Pippin
25-08-2008, 08:55
edit- double post moze brisanje

bezimeni
25-08-2008, 09:02
Stao sam sa čitanjem na dijelu gdje pišeš da pričam notorne laži tako da neka normalna komunikacija između nas dvojice više nije moguća :wink: .Ubuduće piši odmjerenije postove ako želiš normalno komunicirati.A ako želiš flejmanje , ne brini, ne bježim ja od toga.
Temperature su iste jer poanta je..da mi se i 3850 grijala gotovo jednako kao i 4850 (nakon editiranja profila) a za to mi ne trebaju nikakvi softverski senzori jer imam i termalne diode na prednjem panelu kućišta a jedna je stavljena 3-4 cm iznad grafe te mi tem. kućišta ne prelazi ugodnih tridesetak stupnjeva.

Gwin
25-08-2008, 10:24
pogotovo kad se radi o referentnom cooleru (slozen da izbacuje vrucinu van kucista i to je za 5, ali ne izbacuje toplinu koja se stvara na zadnjoj strani graficke a obicno je grafa odmah do northbridge-a).sorry, ali ovo ne stoji..

većina ljudi koja ima ovakav setup ima i veliki hladnjak na procu, odmah iznad grafe.. i pokoji vent na stražnjoj strani kejsa..
ta toplina koju generira grafa ne stoji na mjestu nego se miješa s zrakom iz coolera i ide van..

osim toga, nemaju sve ploče northbridge iznad grafe. kod mene recimo je northbridge na prednjoj strani ploče, točno između PCI-e slotova.

25-08-2008, 10:54
Stao sam sa čitanjem na dijelu gdje pišeš da pričam notorne laži tako da neka normalna komunikacija između nas dvojice više nije moguća :wink: .Ubuduće piši odmjerenije postove ako želiš normalno komunicirati.A ako želiš flejmanje , ne brini, ne bježim ja od toga.

Kaj budeš i njega tužil mami kao i mene? :)

Vidim da si opet ostao povrijeđen kao curica.Ako ne možeš prihvačati neke stvari tada nemaš tu što raditi.Što se tiče flejma ja ga ne vidim.Vidim normalnu komunikaciju uz žar i bedastoće.A takve stvari prepusti modovima i adminima da riješavaju.

bezimeni
25-08-2008, 11:00
Dobro, šefe.

Nebih se osjećao povrijeđen kada bi to stvarno bilo istina...da lažem.Stvar logike.

Pippin
25-08-2008, 11:41
sorry, ali ovo ne stoji..

većina ljudi koja ima ovakav setup ima i veliki hladnjak na procu, odmah iznad grafe.. i pokoji vent na stražnjoj strani kejsa..
ta toplina koju generira grafa ne stoji na mjestu nego se miješa s zrakom iz coolera i ide van..

osim toga, nemaju sve ploče northbridge iznad grafe. kod mene recimo je northbridge na prednjoj strani ploče, točno između PCI-e slotova.


Pa normalno da ne stoji 100%, jer onda nebi bilo povecanje od 10-tak stupnjeva nego 40-tak kolika je razlika izmedju temperatura northbridgea i pozadine graficke. Naravno da se toplina gubi, i nesto ce ventovi isisati van.
Medjutim ako je kuciste zatvoreno koliko-toliko i nema vishe isisnih ventova te recimo mrezice i rupice po stranicama onda ce porast temp. biti itekako zamjetan u odnosu recimo na zadnju seriju hd3xxx.
Poanta svega je da ta serija atijeva povecava temperature okolnih komponenti i to dosta u odnosu na druge grafe, to je ionako dokazano na bezbroj topica s termalnim slikama i razlicitim mjerenjima.

Ovo drugo za northbridge je tako :) - u danasnje doba je skorom pa standard da je northbridge smjesten izmedju procesora i pcie gornjeg (primarnog slota). Za vrijeme s.939 arhitekture je bilo drugacije...

Uglavnom evo o cemu se tu radi (malo nek se zanemari prljavoca na ultra 120 extreme-u :P ):

slika sistema (http://i139.photobucket.com/albums/q316/Deranja/sistem4.jpg)

Na slici se josh nevidi gornji 140mm isisni vent, zatim je napajanje slozeno da ispuhuje isto tako prema gornjem otvoru, te je josh vent od naprijed koji upuhuje prema diskovima.
Svi ventovi na kucistu su spojeni na 2 vent kontrolera preko kojih palim kako mi odgovara ovisno o buci i loadu grafa.
Maticna ima heatpipe sustav koji odlicno preuzima temperaturu na sebe, a slozen je 1x50mm vent na northbridgeu (vidi se ispod ultra 120 extreme-a) i 1x40 mm odmah kod ispuha da raspuse toplinu koja se nakupi pri kraju pasivca.

Uz to acceleri imaju i ventove na sebi:

ventovi (http://i139.photobucket.com/albums/q316/Deranja/sistem2.jpg)

Klima stalno radi, - suma svega: temperature u odnosu na crossfire hd3870 (isto s1 gore) otisle gore za onoliko koliko sam prije napisao.
Da ne govorim da temp. vrm-a gornje grafe ide preko 90c u loadu

Sta to sve govori?
Da sam temp. freak prije svega, a onda i da znam otprilike o cemu govorim jer sam koristio razlicite uredjaje i mjerenja i provjerio to u praksi i usporedjivao, a nisam teoretizirao i zakljucivao prema tom & jerry (stranica s kul imenom, ili recimo Teo Valich newsi) clancima s neta :|


toliko, sad odoh off jer je ovdje izgledno da ce svatko svoje gurat

Gwin
25-08-2008, 12:21
može.. prihvaćam tvoje stajalište.. sa jednom primjedbom.. toplina koju proizvode tvoje grafe ostaje u kejsu jer accelero ne izbacuje topli zrak van, no to ne bi trebalo previše utjecat..

ali sad uspoređujući tvoj raspored i raspored od bezimenog dolazim do dva bitna razloga zbog kojih se vama ne poklapaju rezultati temperatura.

jedan je činjenica da ti imaš dva generatora topline na tom dijelu ploče. te da je gornja grafa po defaultu toplija jer se nalazi između proca i donje grafe, a njen accelero ima smanjen protok zraka.
drugi razlog je ECS A770M-A ploča koju ima bezimeni..
http://www.legitreviews.com/images/reviews/608/ECS_A770M-A_allinstalled.JPG
daj pogledaj koliko prostora ima između 8800GTS320 grafe i proca? tu stane tetrapak mlijeka :D i to onaj veliki :D
taj northbridge ima veliki pasivni hladnjak, ali NISKI.. koja god toplina da se generira na stražnjoj strani čipa, uopće ne dođe do northbridgea, a ono malo što i dođe neće imat puno efekta zbog strujanja zraka, a ako bezimeni ima bar jedan 120mm usis, onda je na tom dijelu ploče kod njega propuh..

tak da je po meni vrlo vjerojatno da obojica imate ispravne rezultate, a da raspravu bazirate na krivim pretpostavkama.

bezimeni
25-08-2008, 12:24
I dalje ne vidim kako sam ja lagao...to što si ovako fino napisao sve stoji ali konkretno u tvom slućaju.Tebi su se temperature povisile i nema razloga da ti ne vjerujem.Meni je kućište daleko manje zatrpano.Boćni vent puše direktno iznad grafe i po čipsetu.Stražnja dva izvlače zrak dok jedan naprijed upuhuje.Sve su 80 mm ventovi i smanjeni na 9V putem potenciometara tako da proizvode minimalnu buku.Klimu palim rijetko ili nikada jer mi smeta.Nakon prelaska sa 3850 na 4850 teperatura čipseta i procesora se nije povisila ni najmanje.Sliku iz everesta sam poslao (sistem je radio dobrih 15 minuta).Slikati kućište ne želim jer mi kablovi nisu posloženi i imam prašine untra tako da nije za neko hvaljenje. E sad tko to želi prihvatiti ili ne želi nije moj problem.

edit:eto Gwin je postao sliku koja skoro pa indetična kao kod mene...jedino ne kužim kako ima Pippin volje paliti stroj sa toliko propelera...mora da je nesnosno.

Pippin
25-08-2008, 12:39
edit:eto Gwin je postao sliku koja skoro pa indetična kao kod mene...jedino ne kužim kako ima Pippin volje paliti stroj sa toliko propelera...mora da je nesnosno.


i jeste, zato rade samo par komada prilikom rada u windowsima :)

kad se upali aoc, onda se ukljuci avion i stave slusalice na usi i sve 5.


Ja i dalje stojim pri onome da sam tvrdoglav kao magarac i imam iskustva i da je temp chipseta na northbridgeu kod bezimenog otisla barem za 5c gore :evil: :friends:


edit. i josh jedna stvar - stock hladnjak na hd4870 seriji je ustvari odlican. Bolji nego kod vecine grafa. Sta ga unistava? - slaba default brzina vrtnje (podesive), ali i ogromna buka jer se vrti i do 7000 okretaja. Prije S1 je bio referentni hladnjak gore i radio jedan dan - na 60% (malo manje od 4000 okretaja) je ta turbina bila daleko bucnija nego cijeli ovaj moj sistem dok se upali 10+ ventova. Ovdje ne pretjerujem :)
Ali da hladi super, hladi - par cepica na usi, podesavanje brzine vrtnje i neki custom moded 120mm vent da puse po zadnjoj strani grafe i prva liga hladjenje

Pippin
25-08-2008, 12:52
edit:eto Gwin je postao sliku koja skoro pa indetična kao kod mene...jedino ne kužim kako ima Pippin volje paliti stroj sa toliko propelera...mora da je nesnosno.


i jeste, zato rade samo par komada prilikom rada u windowsima :)

kad se upali aoc, onda se ukljuci avion i stave slusalice na usi i sve 5.


Ja i dalje stojim pri onome da sam tvrdoglav kao magarac i imam iskustva i da je temp chipseta na northbridgeu kod bezimenog otisla barem za 5c gore :evil: :friends:


edit. i josh jedna stvar - stock hladnjak na hd4870 seriji je ustvari odlican. Bolji nego kod vecine grafa. Sta ga unistava? - slaba default brzina vrtnje (podesio), ali i ogromna buka jer se vrti i do 7000 okretaja. Prije S1 je bio referentni hladnjak gore i radio jedan dan - na 60% (malo manje od 4000 okretaja) je ta turbina bila daleko bucnija nego cijeli ovaj moj sistem dok se upali 10+ ventova. Ovdje ne pretjerujem :)
Ali da hladi super, hladi - par cepica na usi, podesavanje brzine vrtnje i neki custom moded 120mm vent da puse po zadnjoj strani grafe i prva liga hladjenje

Xeno Zero
25-08-2008, 15:55
Ja sam ATI fanboy...

Upravo iz tog razloga je i dodano novo pravilo, bez tema sa ATI vs nVidia, jer dode jedan fanboy...da mislim tocno na tebe, a vidi se iz vise stvari da si fanboy...po tome sto branis jedan poluproizvod, po tome sto pljujes po nVidij, tocnije nisi napisao niti jednu pozitivnu stvar kod njih, a i vidi se po avartaru tko je no1...i onda prica gluposti...

Ostavit cu temu otvorenu jer ipak ima pametnih postova...no smatraj se javno upozorenim, da
necu tolerirat takve gluparije...

Branim poluproizvode ???

Ja i dalje stojim iza toga što sam rekao i nevidim gdje sam pogriješio, a smatram da nisam jedini koji je danas na Atijevoj strani, Sick ako tebi moji postovi smetaju fakat oprosti ali nemoraš ih čitat.

Sickmanno1
25-08-2008, 17:17
Branim poluproizvode ???

Rekao sam poluproizvod, a ne poluproizvodi sto serija 2900 i je...nevjerujes meni? Vjeruj Gwinu, bezimenom, a vjerujem da ce se i AMD s tim sloziti...

Nadalje, ja kao moderator moram citati tvoje postove, htio ili nehtio...

W3DR4N
25-08-2008, 17:27
Da sad ne idem unazad, šta znači taj kvadratić u kutu?

Bartuc
25-08-2008, 17:31
Da sad ne idem unazad, šta znači taj kvadratić u kutu?

Slućajni propust u jednoj prastaroj verziji ATI drivera. Ispravilo se u roku od par dana, ali se i dalje zbog toga diže buka kao da ATI ima loše drivere!?

Lol, a argument zašto su nVidia driveri bolji -> Brže se instaliraju i brže se dižu kod StartUpa sistema :rotfl:

bezimeni
25-08-2008, 17:34
Samo dizanje drivera kod startupa je jednako kod ati-a i nvidie.Ono što se kod ati diže duže (lol) je CCC.Kada sam ga deinstalirao i stavio ATT više se ne čeka tih 5 sekundi da se pojavi ati logo pored sata u donjem desnom kutu.

Bartuc
25-08-2008, 17:39
Ne moraš meni to pričati, nisam ja izvalio onakvu glupost :D

25-08-2008, 18:17
Da sad ne idem unazad, šta znači taj kvadratić u kutu?

Slućajni propust u jednoj prastaroj verziji ATI drivera. Ispravilo se u roku od par dana, ali se i dalje zbog toga diže buka kao da ATI ima loše drivere!?

Ne nego već u roku od 24 sata.

Gle u tom slučaju pljujem po ATIJU...i to iz dobrog razloga.A taj razlog je da mi je gotovo nezamislivo da si takva velika i ugledna firma može dozvoliti takav propust.Zar nije logično da se isti driveri i provjere na niz konfiguracija prije stavljanja na net???Normalno da da.



Samo dizanje drivera kod startupa je jednako kod ati-a i nvidie.Ono što se kod ati diže duže (lol) je CCC.Kada sam ga deinstalirao i stavio ATT više se ne čeka tih 5 sekundi da se pojavi ati logo pored sata u donjem desnom kutu.

E pa nije isto sigurno,očito je da neznaš.Sama instalacija je na NVIDIJI puno puno brža...a isto tako je i dizanje u winsima.Znam to jako dobro.


Ne moraš meni to pričati, nisam ja izvalio onakvu glupost :D

I ne to nije glupost nego vaše neznanje.

Bartuc
25-08-2008, 18:47
Ne nego već u roku od 24 sata.

Gle u tom slučaju pljujem po ATIJU...i to iz dobrog razloga.A taj razlog je da mi je gotovo nezamislivo da si takva velika i ugledna firma može dozvoliti takav propust.Zar nije logično da se isti driveri i provjere na niz konfiguracija prije stavljanja na net???Normalno da da.

Kakve veze ima što je to velika korporacija? Jel nekome skurena komponenta ili ima trajne posljedice zbog tih drivera? Zalomilo se, ljudi su kao i ti, nisu savršeni. Moj stari se bavi skoro 20 godina sa klimatizacijom pa mu se zna desiti na jednoj od 1000 montaža da razpertla cijevi, a zaboravi staviti holender na njih... Velika stvar :o



E pa nije isto sigurno,očito je da neznaš.Sama instalacija je na NVIDIJI puno puno brža...a isto tako je i dizanje u winsima.Znam to jako dobro.

Još jedna velika stvar, instaliraju se par sekundi brže od ATI drivera :D Koliko često formatiraš komp i snimaš drivere da ti tih par sekundi nešto znače?

Kao što je Bezimeni rekao, DRIVERI se pokreču jednakim brzinama, software se na ATI-u pokreče duže, a taj software nije dio DRIVERA već se MOŽE izostaviti iz instalacije pošto je beskoristan...


I ne to nije glupost nego vaše neznanje.

Ne, nego je to tvoje neznanje i "hvaljenje svoga konja". Kao što je Gwin primjetio, prvo si pljuvao po mojoj nVidiji i dizao ATI u nebesa, a sad je situacija odjednom drugačija. Zašto onda nisi pljuvao po ATI driverima? Ili su tada nekim čudom bili "brži" od nVidijinih?

25-08-2008, 20:29
Kakve veze ima što je to velika korporacija? Jel nekome skurena komponenta ili ima trajne posljedice zbog tih drivera? Zalomilo se, ljudi su kao i ti, nisu savršeni. Moj stari se bavi skoro 20 godina sa klimatizacijom pa mu se zna desiti na jednoj od 1000 montaža da razpertla cijevi, a zaboravi staviti holender na njih... Velika stvar :o

Tvoj tata nije ATI...on je jedna osoba...A Ati korporacija se satoji od mnogo mnogo više ljudi...a bome ima i puno onih koji rade na driverima i koji dotične testiraju.Dakle neoprostivo i veoma LAME...a ponajviše iz razloga jer se niti nisu ispričali niti nisu rekli uzrok tog razloga tj greške koja je očito bila njihova.



Još jedna velika stvar, instaliraju se par sekundi brže od ATI drivera :D Koliko često formatiraš komp i snimaš drivere da ti tih par sekundi nešto znače?

Kao što je Bezimeni rekao, DRIVERI se pokreču jednakim brzinama, software se na ATI-u pokreče duže, a taj software nije dio DRIVERA već se MOŽE izostaviti iz instalacije pošto je beskoristan...

Niti jedan programa se ne loada istom brzinom..pa tako niti driveri.A to kaj bezimeni nezna,a ti mu vjeruješ onak bezveze nije moj problem.Da nvidijini driveri se loadaju brže od Atijevih čak i bez CCC.Gotovo svaki drugi dan slažem konfiguracije i vrlo dobro znam razliku.Samo što se ne spuštam svaki puta na tu razinu da dokazujem neke stvari.




Ne, nego je to tvoje neznanje i "hvaljenje svoga konja". Kao što je Gwin primjetio, prvo si pljuvao po mojoj nVidiji i dizao ATI u nebesa, a sad je situacija odjednom drugačija. Zašto onda nisi pljuvao po ATI driverima? Ili su tada nekim čudom bili "brži" od nVidijinih?

To što si zadnje vrijeme postao neobično prgav i što ti nitko nesmije reći da neznaš opet nije moj problem.Da ponavljam driveri nvidie se i brže loadaju i instaliraju.Dakle vi ste se shebali i vi neznate nego mlatite praznu slamu.Ati drivere diskutiram od kada postojim...neznam od kuda tebi stvar da su bili super...još sam na recenziji 1950 pričao o nekim pogreškama kod verifikacije i prepoznavanja grafe koja je začudo bila problem u driverima...dakle popravila se novim driverima.To što je gwin komentirao je bila moja riječ šale.Ni dan danas mi nije žao grafe koju sam uzeo i koju trenutno imam,i svi znaju da je ati s driverima u banani i da može bolje.A to kaj ti imaš Ati u sigu je tvoja stvar.Čak bih se zapitao tko svojeg konja hvala.No nisam nabrijan da se svađam.


Ko da nisam imao para za 4850?Ili 4870??Ili bilo kaj jače?Da imao sam i imam trenutno,ali nema potrebe.Zašto sam uzeo nvidiju?Došla me jeftinije i to s gotovo punom garancijim kao prvo.Kao drugo ima već na sebi zalmana što mi je itekako pasalo.Kao treće brže loadanje u winsima(gle meni je bitno,jer neam živaca za podulje loadanje winsa kada ionako imam dovoljno toga za load up) i kao četvrto 8800 serija se garantirano bolje kloka od tih novih atica.I dak kloker sam pa mi je bitno.A sad ti meni nađi jednu takvu 4850 sa gotovo full garancijom za oko 700kn...ako već znaš da joj je prednost naspram 8800 samo veća brzina tj bolji rezultati za oko 15%.A ja ti kažem da je nema.Nema tih prenosti osim te brzine.A tih 15% meni ne znače ništa.Jer mi sve,ali apsolutno sve igre idu kak spada na rezi na kojoj igram. :thumbs1:

prcko
25-08-2008, 20:35
Ja neznam zašto se svi svade oko tih grafičkih kartica dajte ljudi kupite si šta vas je volja imate jamstveni list i ak crkne nosi u serviS i ak ti se posreci dobiš novu.Kakvi su to blesavi Topici ''i oNda vi kupite ati grafičku'' mislim wtf???
I ati i Nvidia su dobri i budite sretni da jedni drugima rade konkurenciju jer ako samo jedan prevladava vidit ce te onda šta su prave cijene!
Ati je sada pokazao šta moze i sad nivida kuje planove da napravi novi stroj i tako u nedogled,a mi uzivamo u smanjenju cijena i do jaja¨!

vex
25-08-2008, 20:42
Ja neznam zašto se svi svade oko tih grafičkih kartica dajte ljudi kupite si šta vas je volja imate jamstveni list i ak crkne nosi u serviS i ak ti se posreci dobiš novu.Kakvi su to blesavi Topici ''i oNda vi kupite ati grafičku'' mislim wtf???
I ati i Nvidia su dobri i budite sretni da jedni drugima rade konkurenciju jer ako samo jedan prevladava vidit ce te onda šta su prave cijene!
Ati je sada pokazao šta moze i sad nivida kuje planove da napravi novi stroj i tako u nedogled,a mi uzivamo u smanjenju cijena i do jaja¨!

Ajd molim te .. zašto komentiraš nešto što očito ne razumiješ..
Garancija baš i ne znači puno kod grafe koja radi i povremeno se pregrijava. A neznaju svi raditi profile u rivi i pobrzavat stock cooler , niti stavljati aftermarket hlađenja. Financijske sitacije ni ne spominjem.

IGoR_2803
25-08-2008, 21:35
Ja neznam zašto se svi svade oko tih grafičkih kartica dajte ljudi kupite si šta vas je volja imate jamstveni list i ak crkne nosi u serviS i ak ti se posreci dobiš novu.Kakvi su to blesavi Topici ''i oNda vi kupite ati grafičku'' mislim wtf???
I ati i Nvidia su dobri i budite sretni da jedni drugima rade konkurenciju jer ako samo jedan prevladava vidit ce te onda šta su prave cijene!
Ati je sada pokazao šta moze i sad nivida kuje planove da napravi novi stroj i tako u nedogled,a mi uzivamo u smanjenju cijena i do jaja¨!

Ajd molim te .. zašto komentiraš nešto što očito ne razumiješ..
Garancija baš i ne znači puno kod grafe koja radi i povremeno se pregrijava. A neznaju svi raditi profile u rivi i pobrzavat stock cooler , niti stavljati aftermarket hlađenja. Financijske sitacije ni ne spominjem.

covjek ti je dobro rekao, ako se grafa pregrijava sa stock hladenjem ima da ti je u bilo kojem shopu zamijene u garantnom roku... i kaj ti znaci da grafa radi, ali povremeno se pregrijava... ako se pregrijava, a imas garanciju onda lijepo dodes tamo i ako ti stvaraju probleme samo im malo zaprijetis sa udrugom za zastitu potrosaca... a druga stvar je ako grafa radi bez problema, ali je tebi ljepse vidjeti 50 ili 60 C u full loadu nego 90C...

prcko
25-08-2008, 22:46
Ja neznam zašto se svi svade oko tih grafičkih kartica dajte ljudi kupite si šta vas je volja imate jamstveni list i ak crkne nosi u serviS i ak ti se posreci dobiš novu.Kakvi su to blesavi Topici ''i oNda vi kupite ati grafičku'' mislim wtf???
I ati i Nvidia su dobri i budite sretni da jedni drugima rade konkurenciju jer ako samo jedan prevladava vidit ce te onda šta su prave cijene!
Ati je sada pokazao šta moze i sad nivida kuje planove da napravi novi stroj i tako u nedogled,a mi uzivamo u smanjenju cijena i do jaja¨!

Ajd molim te .. zašto komentiraš nešto što očito ne razumiješ..
Garancija baš i ne znači puno kod grafe koja radi i povremeno se pregrijava. A neznaju svi raditi profile u rivi i pobrzavat stock cooler , niti stavljati aftermarket hlađenja. Financijske sitacije ni ne spominjem.

covjek ti je dobro rekao, ako se grafa pregrijava sa stock hladenjem ima da ti je u bilo kojem shopu zamijene u garantnom roku... i kaj ti znaci da grafa radi, ali povremeno se pregrijava... ako se pregrijava, a imas garanciju onda lijepo dodes tamo i ako ti stvaraju probleme samo im malo zaprijetis sa udrugom za zastitu potrosaca... a druga stvar je ako grafa radi bez problema, ali je tebi ljepse vidjeti 50 ili 60 C u full loadu nego 90C...
Vex nisam ti ja kriv kaj se ne kuziš u to što ti zapravo jamstvo pruza potrazi pomoc i nemoj više otvarat ovakve blesave teme,kaj sad se tebi grafa pregrijava i odmah Ati nevalja,ma daj molim te,kaj misliš da svi imaju problem ko ti????ak ti tolko nevalja zovi sve sluzbe i i tuzi se njima,a ne gluparije poput ovih otvarat na forumu :thumbs1: :hangin:

narf
25-08-2008, 22:50
Svađanje na forumu je kao Specijalna olimpijada. Možda pobjediš na kraju ali si i dalje retardiran.

Sickmanno1
25-08-2008, 23:11
Prevrsili ste svaku mjeru :(

Lock...

Lord Jambrek
26-08-2008, 02:23
Svađanje na forumu je kao Specijalna olimpijada. Možda pobjediš na kraju ali si i dalje retardiran.

Znam da je tema lockana al moram :D

http://movementarian.com/wp-content/uploads/2008/01/arguing_on_the_internet.jpg