PDA

Pogledaj cijelu verziju : GAME MAKER NESPORAZUM



markostanix
22-08-2008, 20:00
ljudi...kolko sam ja uspio vidit, vi na ovom forumu jako (mozda previse) ocrnjujete Game Maker. ja za to ne vidim razloga, program je dobar za pocetnike i napredne programere. ovaj post shvatite kao upozorenje...
-GM je izuzetno mocan alat kojim je moguce napraviti bilo koju vrstu igre. ovo govorim iz vlastitog iskustva. morete napravit neki super mario klon,ali i neki quake tip igre
-ako ocete napravit igru koja nekaj vredi,trebate dosta poznat GML (game maker language)
pa s ovim shvatite da se klonite idijota koji vele da igru more napravit bilo koji kreten...
-GM je prosiriv raznim addonovima i dllovima.

dok sve ovo zbrojite - gamemaker je najbolji alat za izradu indie igara,treba dosta znanja o programiranju, ali ima i najvecu zajednicu indie developera. pa zato ga nemojte ga tako crnit jer ja osobno napravih dosta igara,kolko 2d,tolko i 3d. sad trenutno radim na klonu serious sama,pa zato keep ur eyes open on this forum :D

Luka
22-08-2008, 20:03
ne slažem se ni sa čim navedenim (program je dobar za pocetnike i napredne programere.S??? ), ali neću zbog toga lockati temu nego jednostavno jer će se svesti na još jednu besmislenu raspravu o gm-ima koja nije potrebna

locked