PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hrvatski nogometaši na Olimpijadi



W1k1n6
22-08-2008, 13:36
Naravno, nema ih. Nije ih ni bilo još od vremena Juge. Po meni je to strašna rupa u politici HNS-a, koji sve podređuje isključivo A reprezentaciji, jer jedino preko nje Marković i ekipa mogu napuniti džepove. Po meni bi u budućnosti HNS morao svim resursima navaliti na plan slanja nogometne repke na Olimpijadu, koristeći uz one mlade i najbolje igrače A repke koji imaju pravo igrati. Sramota je da neuspjesi kvalifikacija naših olimpijskih repki čak ni medijski ne podižu prašinu. Kao da se svi boje javno reći da ni Bilić, a još manje Ladić, nisu uspjeli proći niti jedne kvalifikacije za bilo kakvo međunarodno natjecanje mlade reprezentacije. Svaka čast svim našim olimpijcima, pogotovo osvajačima medalja, ali bez nogometne repke na Olimpijadi, kompletan hrvatski olimpijski program je totalno promašen i sve bi odgovorne glavonje morale dati ostavke.

Neven <R>
22-08-2008, 13:38
Ma daj, OI su jedan od rijetkih događaja gdje nogomet nije na 1. mjestu, stvarno nam ne treba takve medijske halabuke.

SkunK
22-08-2008, 13:57
Ma daj, OI su jedan od rijetkih događaja gdje nogomet nije na 1. mjestu, stvarno nam ne treba takve medijske halabuke.

Pa OI bi i ostale iste, i nebi nogomet bio na 1. mjestu, ali bi imali još jedne predstavnike koji bi nas mogli kvalitetno predstaviti u svjetu, donjeti nova uzbuđenja...ništa ne gubimo time. Ako naša repka ode na OI to ne znači da će nogomet postati no.1 na OI.

Nodakim
22-08-2008, 14:18
nakon turske..naša repka može se polako jebati....pre umišljeni i svi nešto sami pokušavaju...nema tu timskoga duha....

pimp
22-08-2008, 14:22
i ti se možeš slobodno jebati s tim svojim duhom....


btw. sta sve treba da bi repka nogometna išla na olimpijske?

Nodakim
22-08-2008, 14:23
o da...3:2 protiv slovenije je uspjeh...kako da ne....

pimp
22-08-2008, 14:26
kako mi tlak dignu takvi likovi koji cekaju samo jednu grešku i onda seru po svemu , lako je biti general poslije bitke...

King tiger
22-08-2008, 14:29
polufinale u evropskom za u-21

Neven <R>
22-08-2008, 14:53
Pa OI bi i ostale iste, i nebi nogomet bio na 1. mjestu, ali bi imali još jedne predstavnike koji bi nas mogli kvalitetno predstaviti u svjetu, donjeti nova uzbuđenja...ništa ne gubimo time. Ako naša repka ode na OI to ne znači da će nogomet postati no.1 na OI.
U našim medijima itekako hoće.

Death By Sexy
22-08-2008, 15:48
čuo sam nešto kao da će se prijaviti za london... mislim da se treba prijaviti pa rpoći neke kvalifikacije ili preko dobrih plasmana na prvenstvima

King tiger
22-08-2008, 16:13
mene niko ne primjecuje :(

TheJopa
22-08-2008, 20:04
Problem je u tom šta mi na neki način GUBIMO ako ulažemo u OI. Jer ti igrači koji bi igrali na OI igraju u Hajduka, Dinama... Koji se bore za upad u Kup Uefa ili Ligu Prvaka. Da smo nastupali na OI onda nekoliko igrača ne bi moglo igrati u pretkolima lige prvaka. A za naš nogomet bi bilo bolje da napokon dobijemo klub u skupinama Lige Prvaka.

W1k1n6
22-08-2008, 20:06
Olimpijada je daleko iznad klupskih interesa.
Postavlja se tu i pitanje kako je Bilić uopće mogao postati selektorom A repke kada su mu jedini trenerski dometi bili ispadanje iz kvalifikacija za Europsko prvenstvo repke U21.
Ah da, dobro, "osvojio" je i drugo mjesto s Hajdukom u domaćem prvenstvu :)

lizard
22-08-2008, 20:24
kako god on dobio to mjesto , nemoze se reci da lose radi svoj posao...

W1k1n6
22-08-2008, 20:43
kako god on dobio to mjesto , nemoze se reci da lose radi svoj posao...
Nisam rekao da je loš, ali mislim kako je trebao prvo pokazati neke rezultate s mladom repkom prije nego što mu je povjerena "velika". Bojim se da Ladić od mladih neće napraviti ništa, bolje bi mu bilo da igra golf, a ako nećemo imati mladu repku koja nešto predstavlja, neće biti ni rezultata s A selekcijom. Olimpijada je veliki motiv i izazov svim igračima i trenerima... osim u Hrvatskoj.

Ogg The Dogg
22-08-2008, 23:45
pa baš i ne... kad gledam taj nogomet na OI to je šit popriličan... možd je tu naša šansa da sa dobrom, mladom repkom poberemo medalje?

TheJopa
23-08-2008, 09:45
Olimpijada je veliki motiv i izazov svim igračima i trenerima... osim u Hrvatskoj.


pa baš i ne...

Uostalom nogomet je jedini sport na olimpijadi di se ne natječu njegovi najbolji sportaši na svitu, tako da je u startu sebe sveo na razinu natjecanja nedostojnog olimpijade. Zapravo krši bit olimpijade.

W1k1n6
24-08-2008, 09:03
Olimpijada je, što se tiče nogometa, najveće natjecanje na svijetu za igrače do 21 godine i svim reprezentacijama predstavlja najbolji filter za igrače prije angažmana u A reprezentaciji.

džidži buffon
24-08-2008, 09:34
šta ćeš kad su nogometaši za kurac,biliću odlazi pederčino i njegov stručni stožer također
ajmo se kladit da se hrvatska neće kvalificirat na svjetsko prvenstvo

McPingvin_v2.0
24-08-2008, 09:37
Buffon, još jedan takav post i imaš warn. Tri warna - ban.

Uživaj i nastavi driblati u svom šesnaestercu :*

Neven <R>
24-08-2008, 11:07
Olimpijada je, što se tiče nogometa, najveće natjecanje na svijetu za igrače do 21 godine i svim reprezentacijama predstavlja najbolji filter za igrače prije angažmana u A reprezentaciji.
Wiking jesi ti pročitao što je King Tiger napisao? Na OI idu samo polufinalisti Europskog U-21 prvenstva nema nikakvih posebnih kvalifikacija ni ničega drugog, tako da ne znam kakav bi ti poseban angažman za OI kada se naši jedva i kvalificiraju za U-21 europsko prvenstvo. Što se tiče filtera za mlade igrače, to će uvijek biti razina njihove igre u klubovima, a ne na kratkim natjecanjima tipa OI.

Eno baš sam pogledao, od naše najuspješnije mlade repke (99. su igrali svjetsko U-20 prvenstvo došli do 1/8 finala), danas za repku igraju Pletikosa te tu i tamo Budan, a još poneki igrač je odigrao 1-2 utakmice (Šerić, Banović i slični). Čisto da pokažem koliki je značaj rezultata na prvenstvima za mlade, za kasniju seniorsku repku.

Death By Sexy
24-08-2008, 15:01
Znači Argentina se plasirala preko europskog? :D

..ma velim da postoji mogućnost prijave momčadi..tako se bar pričalo.. ali ne znam koja je procedura točno

Ubizec Corporation
24-08-2008, 15:37
E vo samo da kazem da nebude zablude krivo si reko ne kaze se "Hrvatski nogometaši na Olimpijadi#nego jje ispravno "Hrvatski nogometaši na olimpiskim igrama" zato sto je olimpijada razdoblje između dvaju olimpiskih igra znaci razdoblje od kad jedne igre zavrse do pocetka onih sljedecih se naziva Olimpijada :wink:

Death By Sexy
24-08-2008, 15:42
Olimpijada je četverogodišnji period koji je počinjao sa Olimpijskim igrama a završavao se sa početkom sljedečih Olimpijskih igara..znači niš nije krivo jer uklučuje i olipm. igre... ;)

Neven <R>
24-08-2008, 15:45
..ma velim da postoji mogućnost prijave momčadi..tako se bar pričalo.. ali ne znam koja je procedura točno
Nope Europske momčadi se samo na taj način mogu plasirati, još je Engleska odustala pa su Italija i Portugal igrale za 4. mjesto za odlazak na OI. Al kao što rekoh treba se uopće plasirati na EP za U-21 da bi se o ičemu moglo raspravljati.

Ubizec Corporation
25-08-2008, 13:47
da al olimpijada ti je to razdoblje izmedu btw (u to vrijeme ne traju igre)

W1k1n6
25-08-2008, 15:37
Nemojte zaboraviti da je kompletna repka generacije Vatrenih sa SP1998. igrala prije toga u mladoj repki Jugoslavije koja je svojevremeno osvojila zlato na svjetskom omladinskom prvenstvu u Čileu 1987. godine. Nema bolje škole od velikih natjecanja, a Olimpijadu nikako ne treba potcjenjivati. Ameri su tako nakon Barcelone potcjenjivali olimpijsku košarku pa su se sramotili dvije Olimpijade za redom, sve dok nisu odlučili za ovu Olimpijadu dovući iz NBA najbolje što imaju kako bi osigurali zlato. Jeste li vidjeli kako su se Kobe i ekipa veselili kad su osvojili zlato? Nisu bili nimalo manje sretni nego kad igraju za ekipu koja uzme NBA naslov.

TheJopa
26-08-2008, 01:01
SAmeri su tako nakon Barcelone potcjenjivali olimpijsku košarku pa su se sramotili dvije Olimpijade za redom, sve dok nisu odlučili za ovu Olimpijadu dovući iz NBA najbolje što imaju kako bi osigurali zlato. Jeste li vidjeli kako su se Kobe i ekipa veselili kad su osvojili zlato? Nisu bili nimalo manje sretni nego kad igraju za ekipu koja uzme NBA naslov.

Pa da, doveli su *najbolje*, a ne one koji će možda jednog dana *biti najbolji*. Košarka nema restrikcije koje nogomet ima.

Mislim, za usporedbu, koliko je ljudi otišlo gledat u-21 prvenstvo? Malo, tribine na takvim utakmicama budu poluprazne, ne pridaje se neka važnost takvim utakmicama, a činjenica je da su ti igrači u to vrijeme potrebniji drugdje.

W1k1n6
26-08-2008, 10:19
Hehe, da ne duljimo više o ovome, jučer je Hrvatski olimpijski odbor donio službeno priopćenje po kojemu je jedan od prioriteta novog olimpijskog ciklusa sudjelovanje nogometne repke na Olimpijadi u Londonu. Izgleda i Mateša posjećuje naš forum :)