PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem oko zvučne



Ivan_87
20-08-2008, 15:20
molio bi moderatore čim ovo vide da isprave grešku u naslovu,problem oko zvučne je pravi naslov

prije cca 5 dana sestri sam složio konfiguraciju od starih djelova tek tako za net i muziku

sve radi savršeno samo nema zvuka..
oni kablovi za spojit ih na ploču da bi bilo zvuka su odavno pukli tako da stim nemogu dobit ništa

drugi način mi je da spojim one sitne spojnice na iglice na matičnoj (znači iglice od zvučne kartice ) i to me hebe nemogu nikako nač prave iglice i kako okrenut te spojnice da bi bilo zvuka ,u knjižici ništa nije označeno i ne piše za te spojnice samo za kablove od kućišta (mic,gnd,line2..)

ploča je od Gigabyte-a GA-K8N51GMF-9 evo i slika
http://di1.shopping.com/images1/pi/c9/16/2d/35160907-177x150-0-0_Gigabyte+GA+K8N51GMF+9+RH.jpg
http://www.hardwarezone.com/img/data/articles/2005/1753/K8N51GMF_expansion.jpg

tu je adresa di imate knjižicu u pdf format http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... leID=16508 (http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/Manual_DownloadFile.aspx?FileType=Manual&FileID=16508)Spa tko voli pomoć neka mi pomogne jer me sestra već danima proganja da nema zvuka :-x :(

znači u knjižici pod F_audio
imate sliku,deset iglica di treba te spojnice stavit,nije označeno pa neznam na koja dva mjeta moram stavit te dvije spojnice da bi bilo zvuka ..

ostatak njene konfiguracije je AMD athlon 3200+,2x512 ddr 400 rama,6600GT,160gb hdd

:pray:

C
21-08-2008, 22:31
Provjeri u Devica Manager-u dali je zvučna instalirana, ima li je uopće.
Ako nema uopće, tj. ako je nema u Devica Manager-u, niti u opcijama za zvuk, nikako, idi na Add New Hardware i instaliraj Sound Blaster WDM (nađi na cijeloj listi od tisuću drivera) ručno, baciti će ti ga na AC'97 (ne znam točno), i trebalo bi da ima zvuka, makar i kržljav bio (16 WAVE). Ako ga nema onda je hardware-ski kvar.

@Za Hardware ti ne bi znao.

Ivan_87
21-08-2008, 23:50
Provjeri u Devica Manager-u dali je zvučna instalirana, ima li je uopće.
Ako nema uopće, tj. ako je nema u Devica Manager-u, niti u opcijama za zvuk, nikako, idi na Add New Hardware i instaliraj Sound Blaster WDM (nađi na cijeloj listi od tisuću drivera) ručno, baciti će ti ga na AC'97 (ne znam točno), i trebalo bi da ima zvuka, makar i kržljav bio (16 WAVE). Ako ga nema onda je hardware-ski kvar.

@Za Hardware ti ne bi znao.

sve je sa softverom savršeno i instalirano,samo neznam kako da spojim te dvije spojnice na iglice od zvučne a u knjizi nepiše... ako me kužite uopće :?

da su ok kablov koje se dobi s kućištem (za zvuk) onda nebi bilo problema ..
sve ja to znam al neznam na koje dvije iglice idu te spojnice a ima točno 10 iglica na matičnoj za zvuk

Lord Jambrek
22-08-2008, 07:21
Meni samo nije jasno koji ti vrag moraš spajat? Intergrirana zvučna je na matičnoj i na nju ne treba ništa spajat, nikakve pizdarije na pinove. Ako ti pričaš o onom kablu koji ide iz optičkog uređaja na matičnu ili zvučnu, to je nepotrebno za zvuk.

Vanjski paneli su već druga stvar. No ako imaš prednji panel onda on neće ni funkcionirat ako sama zvučna ne radi.

Meni se više čini da je nekaj na zvučnoj otišlo.

Čux
22-08-2008, 09:03
ak ovi otraga jackovi ne valjaju onda probaj na prednji panel skrpat, ak nema niš u uputstvima probaj po ploči zujat i nać jer bi svi pinovi trebali oznake imat, al svakako proguglaj, ima pin layout negdje za to sigurno

Ivan_87
22-08-2008, 09:59
na matičnoj postoji F audio panel (to su onih 10 iglica ) na drugoj slici koju sam posto ,tamo di počinje utor PCI EXPRESS pa odma do toga i na to treba spojit te dvije spojnice da bi bilo zvuka ili spojit kablove od kućišta na to,a pošto ja nemam kablove ostaju mi samo te dvije spojnice,nebi bilo problema da je osjenčano di ih treba upiknut na koje točno iglice

na mojoj dfi ploči sve ljepo piše i nema ovakve zajebancije,već mi ide na živce taj gigabyte di im pola tog o ploči nepiše .. |
|

http://www.hardwarezone.com/img/data/articles/2005/1753/K8N51GMF_expansion.jpg

C
22-08-2008, 10:46
Aha, misliš na jumper(e).
Ja ti to ne bih znao, pa bi ti rekao gađaj na čisto, prvo horizontalno, pa vertikalno, po redu. Dok se ne upali zvuk, naravno, svaki put isključi PC, da ih ne spajaš na živo.

Ivan_87
22-08-2008, 11:51
Aha, misliš na jumper(e).
Ja ti to ne bih znao, pa bi ti rekao gađaj na čisto, prvo horizontalno, pa vertikalno, po redu. Dok se ne upali zvuk, naravno, svaki put isključi PC, da ih ne spajaš na živo.


to me ubija,probo sam na google tražit slike od te matične kad ono od 500 slika nijedna sa jumperima ,a pošto sestri najviše za mjuzu to treba ...

koma,nema druge nego kad budem išo kod sister pokušavat napamet spojit

izgubit ću živce i sve će letit kroz balkon u vrt :-x

:P

Čux
22-08-2008, 12:57
ak kvaliteta nije tolko bitna, kupi zvučnu za 25kn, manje buš se napatio

C
22-08-2008, 20:59
Iskesi 25 kn ili 25 puta pokušaj spojiti različite iglice sa jumperom. Možeš birati. :D

Ivan_87
23-08-2008, 21:26
Iskesi 25 kn ili 25 puta pokušaj spojiti različite iglice sa jumperom. Možeš birati. :D

nova zvučna za 69kn je u kompu,sad može sate i sate slušat mp3 i i doser :)

hvala vam svima na pomoći,nije mi se dalo zajebvat stim opet,nisam čovjek od živaca

:pray: