PDA

Pogledaj cijelu verziju : ja uistinu mrzim svoju grafu :(



Izgubljeni
20-08-2008, 10:08
u zadnje vrijeme imam problema s grafom... kad igram neke zahtjevnije igre grafa se pregrijava da je to strasno... npr igram source po ure i izbaci me pise display driver stop responding, ja pogledam temp a ona bude ono 115-126!!!! kako kada... to mi se događa na graficke nabrijanije igre npr na cod4 ili css, dok na nba03 duze igram ali se isto zagrije grafa do kojih 100... kada sam kupio tek grafu odlicno je radila 5 mjeseci, a zadnja 3 mjeseca imam ovaj problem koji nemogu nikako rjesti probao sam reinstlirat drivere i opet isto... nemogu igrat zahtjevnije igre sada dok sam prije bioshock, source, pa cak i crysis vrtio na high/maximum... sada nemozem :( pomagajte :( u zamalo zaboravia rec da je grafa ati radeon 1950 pro 256mb..

ivan
20-08-2008, 10:14
ili na garanciju ili novi cooler gore ;)

vex
20-08-2008, 10:21
http://www.nabava.net/zalman-vga-hladnj ... 9598_p.php (http://www.nabava.net/zalman-vga-hladnjak-vf700-aluminij-bakar__19598_p.php)

Ovo tebi treba.

zoky
20-08-2008, 10:43
Prvo pogledaj grafu. Dal se ventilator normalno vrti, dal možda nije dobro pričvršćen?! Onda počisti cooler od prašine (ako ima) i zamjeni pastu i stavi novu i "frišku"...
Ako niti to ne pomogne bojim se da ćeš morati mjenajti cooler na grafi, al ako imaš garanciju ljepo odnesi u servis i reci koji je problem na grafi! ;)

str33t6l0w
20-08-2008, 12:07
ista stvar je i kod mene.... imam hd3870... ventilator se vrti... sve super.. nova pasta na hladnjaku.... ma sve sve.... i pregrijava se... stavio 12049278q'570 ventilatora u komp i opet... smeće pokvareno :D...

Bartuc
20-08-2008, 12:10
Ja sam danas istestirao grafu na Stock cooleru, pa kada kupim VF900Cu (danas vjerojatno), budem ih usporedio u par rečenica tak da se vidi razlika.

PS: Temperature su tajnost dok god ne dođe VF900, tak da ne kvarim iznenađenje :P :D

vex
20-08-2008, 12:45
Bartuc , club 80c+ ?
:rotfl:

Btw , neznam koliko se isplati kupovati vf900 , ovaj moj vf700cu drži clockanu 8800gs u full loadu na 53c , dok je sa stock coolerom išla i preko 75.
Idle je 45 dok je prije bio 52

Bartuc
20-08-2008, 12:49
Kupujem VF900Cu (mislim da je LED model) za 140 kuna.

I da, nije club 80c+, već je club 90c+ :D

vex
20-08-2008, 12:54
Gdje si samo našao tako jeftino (korišteni?)
Na nabavi oko 240kn :(
VF700 dođe oko 140kn

Bartuc
20-08-2008, 13:07
Da, polovnoga kupujem.

Izgubljeni
20-08-2008, 14:12
zanimljivo... idem na garanciju ja xd

str33t6l0w
20-08-2008, 15:34
ja sam isto u klubu 90+°C :D

btw.... imam peak radeon.. dali da uzmem Vf700cu ili vf900cu? razlika u cjeni je velika ali dali je toliko opravdana?

vex
20-08-2008, 16:45
Pročitaj moj post ponovno , neznam koliko je dobar vf900 ali vf700 ohladi oc`anu 8800gs sa 75+ na 50~ u full loadu.

Ljudi stavljaju vf700 na hd4870 :D

kikl0p
20-08-2008, 18:10
i meni se to dogada u nekim igrama onak mi se smrzne i ugasi se monitor onda se nekon minute upali i igra nastavi a nekad se crasha
a imam zalman cooler i nije mi opce velka temp oko 60 :S

20-08-2008, 18:29
BTW onaj tko misli da si bude rušenja u igrama i artefakte riješil boljim hladnjakom grdo se vara.Jedino ak je temp zbilja na visokim vrijednostima.

Sickmanno1
20-08-2008, 18:35
BTW onaj tko misli da si bude rušenja u igrama i artefakte riješil boljim hladnjakom grdo se vara.Jedino ak je temp zbilja na visokim vrijednostima.

Aha...slazem se...rijesenje je u smanjivanju taktova grafike...

Bartuc
20-08-2008, 18:53
Mda...

Meni su artefakti iskakali zbog čega? Zbog toga kaj su mi temperature u manje od dvije minute naraste preko 90 celzija, a ja sam igrao hvala bogu nekoliko sati. Čim sam zgasio komp i ohladio grafu, sve je radilo kako spada. Artefakti mogu iskakati i zbog taktova kao primaran razlog, ali definitivno i zbog temperature. Čudi me kak možeš izvaliti takvu glupost, a znam da znaš koliko su temperature važne. Isto je sa procesorom, kod pregrijavanja, prvo počne abnormalno trzanje igre, a tek onda rušenje sustava i pregaranje (ukoliko je zaštita isključena).

Uostalom, pogledajte mi u sig na kojim taktovima mi je grafa... default. I nije problem u driverima, driveri ne rade takva sranja, a u ostalom, trenutno su u toj fazi da su gotovo bug free za 38xx seriju kartica.

Sickmanno1
20-08-2008, 18:56
Pa lol, i rekao je:

Jedino ak je temp zbilja na visokim vrijednostima.

^^

Bartuc
20-08-2008, 18:57
Znam, ali ovaj dio je pre loš kad se uzme u obzir da svi pišemo kak imamo ogromne temperature...

"BTW onaj tko misli da si bude rušenja u igrama i artefakte riješil boljim hladnjakom grdo se vara"

20-08-2008, 20:16
Znam, ali ovaj dio je pre loš kad se uzme u obzir da svi pišemo kak imamo ogromne temperature...

"BTW onaj tko misli da si bude rušenja u igrama i artefakte riješil boljim hladnjakom grdo se vara"


Pa da jer je onda očito da ti je grafa smeće ak ti na 90c dobivaš artefakte a ljudi mogu 8800gt pasivku terati na 115c i ništ joj ne bude.

I kak ti imaš 90c na toj grafi???Očito da nekaj ne vAlja...jer ja još nisam naišel na test 3850 grafe koja je sa stock hladnjakom imala takve temp.No očito su se svi testovi odvijali na balkonima po zimi uključujući i test 3850 grafe koju sam i osobno posjedovao.

bezimeni
20-08-2008, 20:26
Osobno ,nema šanse da bi taknuo grafu dok je pod garancijom a kamoli da ulažem u dodatno hlađenje.Fino bi ona meni radila tako kao bi radila pa ako treba riknuti neka rikne.Ima da daju novu.Još bi joj i isključio hladnjak pa neka rikne pošteno.

vex
20-08-2008, 20:35
Temperatura je jedno , ali neki ljudi "moraju" promjeniti stock hlađenje , ne toliko zbog pregrijavalja koliko zbog buke.
Neznam koliko bi ja još izdržao sa onim stock usisavačem kojeg je xfx stavio na 8800gs :)
Zalman :pray:

bezimeni
20-08-2008, 20:37
Pa kaj nisi mogao sa rivom spustiti broj okretaja na ventu i time smanjiti buku ? Znam da bi se temperatura povisila ali valjda bi se dalo složiti nešto optimalno da nije preglasno i da se ne grije puno.

Bartuc
20-08-2008, 20:44
I kak ti imaš 90c na toj grafi???Očito da nekaj ne vAlja...jer ja još nisam naišel na test 3850 grafe koja je sa stock hladnjakom imala takve temp.No očito su se svi testovi odvijali na balkonima po zimi uključujući i test 3850 grafe koju sam i osobno posjedovao.

Ajde mi nađi reviewe sa nižim temperaturama. Gledao sam i na PCE forumu, gotovo svi korisnici 38xx kartica imaju temperature iznad 90 celzija (osim Powercolor sa Zerothermom). Tak je kartica dizajnirana, tek se iznad 90 celzija povećava brzina ventilatora, tak da je nečujna. Vent radi ako se ne varam na 12% (ili 25, nisam 100% ziher) i normalno da se brzo zagrije. Pa evo i na ovom forumu se svi žale na ogromne temperature...

Sphinx
20-08-2008, 20:46
ja imam powercolor radeon 3850 i normalna tempertura u winsima je od 38 do nekih 42 C. U igrama ide i do 55c sto ne smatram prevelikim temperaturama

Bartuc
20-08-2008, 20:48
Ajde skini AtiTool i istestiraj je na 5 minuta te pukni SS temperatura koje možeš vidjeti u Control Centru...

EDIT: U postu prije sam se zeznuo, nije Peak sa Zerothermom nego je Powercolor sa zerothermom.

bezimeni
20-08-2008, 20:50
Meni moja 3850 nije prelazila 82-83 stupnja ni za najtoplijih dana i to bez editiranja po profilu oko brzine venta.Mislim da se tvoja ipak malo grije više od prosjeka sobzirom da sam ja imao također ati dizajnirani hladnjak.Čak ni moja 4850 sa difoltnim ,tvorničkim postavkama ne prelazi 85 stupnjeva pri punom opterećenju sa također tim istim hladnjakom....Sa hladnjakom na 40% tempereture su 52-75 .

@ Juggernaut_v2.0 siguran sam da na kartici imaš montiran neki bolji hladnjak nego što je kod Bartuca (ati dizajn kartica).

Sphinx
20-08-2008, 20:56
Ajde skini AtiTool i istestiraj je na 5 minuta te pukni SS temperatura koje možeš vidjeti u Control Centru...

EDIT: U postu prije sam se zeznuo, nije Peak sa Zerothermom nego je Powercolor sa zerothermom.

yep, to je moja, zeroterm hladnjak, aj idem skinit ati tool pa vam javim kako je to izgledalo. BTW da testiram vise od 5 min ili je to dovoljno

Bartuc
20-08-2008, 20:56
Dovoljno ti je 5 minuta, ipak ti grafa radi iznad 99%, tak da se brzo zagrije :D

20-08-2008, 22:45
Pa kaj nisi mogao sa rivom spustiti broj okretaja na ventu i time smanjiti buku ? Znam da bi se temperatura povisila ali valjda bi se dalo složiti nešto optimalno da nije preglasno i da se ne grije puno.

Malo informiranja i znati češ da to sa 8800gs grafom nemreš.




I kak ti imaš 90c na toj grafi???Očito da nekaj ne vAlja...jer ja još nisam naišel na test 3850 grafe koja je sa stock hladnjakom imala takve temp.No očito su se svi testovi odvijali na balkonima po zimi uključujući i test 3850 grafe koju sam i osobno posjedovao.

Ajde mi nađi reviewe sa nižim temperaturama. Gledao sam i na PCE forumu, gotovo svi korisnici 38xx kartica imaju temperature iznad 90 celzija (osim Powercolor sa Zerothermom). Tak je kartica dizajnirana, tek se iznad 90 celzija povećava brzina ventilatora, tak da je nečujna. Vent radi ako se ne varam na 12% (ili 25, nisam 100% ziher) i normalno da se brzo zagrije. Pa evo i na ovom forumu se svi žale na ogromne temperature...


Nema potrebe jer sam imao Powercolor model doma i dobro isprobao.Na PCE se može svega naći...

Bartuc
20-08-2008, 22:59
Powercolor je odlična kartica bila, baš kao i Gigabyte prije kad je stavljao Zalmane na svoje kartice. Šteta kaj se svi proizvođači ne ugledaju na to i stave bolje hladnjake. Njih to gotovo nikaj nebi koštalo, a korisnici bi bili zadovoljni.

Ali kaj sad, nema veze. Sutra se nalazim sa čovjekom pa bum stavio rezultate na forum. Trebali smo danas obaviti transakciju ali je čovjek bio zauzet :(


Imam samo jedno pitanje... ili 3 :D

Taj Zalman VF900Cu, kako on regulira brzinu vrtnje venta ako ga spojim drito na napajanje? Kakav on senzor ima i da li dobro funkcionira!? Ili vrti konstantno određenom brzinom?

20-08-2008, 23:02
http://images.anitec.ca/images/zalman/zalman_9543_s.jpg

Dobiš ovakve crne i bijele konektore.Mislim da su bijeli za 6V a crni 12V...a dalje ti je valjda jasno.

Bartuc
20-08-2008, 23:05
Jasno. Hvala. I hvala još jednom na linku za prodaju coolera.

20-08-2008, 23:06
NP...ali nemoj više ATI...jednostavno bolje ne... :)

Ivan_87
20-08-2008, 23:07
http://images.anitec.ca/images/zalman/zalman_9543_s.jpg

Dobiš ovakve crne i bijele konektore.Mislim da su bijeli za 6V a crni 12V...a dalje ti je valjda jasno.


ja imam 2 takva utišivača :) od zalmana tako da mi svi ventovi rade na 6v,super tiho ..

Bartuc
20-08-2008, 23:11
@AMD Freak...

Zašto, u doba kada sam je ja kupovao je bila daleko najbolja i najisplativija solucija. A pošto nisam fanboy, kupujem ono kaj je u tom trenutku najisplativije.

Grafička je odlična, sve mi igre rade odlično, jedini problem je loš hladnjak ali taj problem se javlja na svim ATI i na svim nVidia karticama. Ne postoji nova kartica sa dobrim stock coolerom osim rijetkih koje dolaze tak sa Zerothermom ili Zalmanom. Tak da to i nije mana, pošto bi i na nVidii vjerojatno morao mjenjati cooler pošto nebi bio zadovoljan temperaturama.

Pogledaj svoju karticu, ima možda dobre temperature, ali koliko kužim, cooler ti radi na 100% (ili se varam). Ja već čujem cooler na 55%, na 70% je dosta glasan, na 100% ubija ambijent u kvartu :D Tak da je to opet mana koja se liječi novim coolerom. Zar ne?

20-08-2008, 23:19
Ne ja sam za 700kn dobio grafu s garancijom...zalmanom..i originalnom igrom...

I ne zalman ne vrti na 100% već reagira po temperaturama.I imam bolje drivere xD


Nema tu fanboyizma...ali popišam se po firmi koja ni drivere nezna srediti...sjeti se izlaska 8.1 drivera i famoznog trokutića koji se pojavljivao u više od 70% korisnika...pa se za nekoliko sati odmah pojavio 8.2 BETA verzija.Meni je biljo dovoljno.A to je samo jedan od spomenutih problema atijevih drivera koji se dogodio.Propust?Puno više od toga...čak bih se zapitao jel su uopče isprobali drivere prije stavljanja na web.

Karlo_from_Bjelovar
20-08-2008, 23:23
i ti si imao radeonku dosta dugo, tak da ono... :boohoo:

20-08-2008, 23:26
i ti si imao radeonku dosta dugo, tak da ono... :boohoo:

U to vrijeme su još bili ok...i još sam imal arctic cooling hladnjak pa me ni temp nisu zezale.Ali današnji dirveri...te razni problemi..pogotovo s novim grafama...žalosno...


A baš zato kaj sam bio na atiju dosta dugo dovoljno govori da ništa ne favoriziram.Već kupujem "donekle" pametno...


Mislim gle karlo tješi se...ali ak ti komp ne radi kak spada onda ne radi...a tu ti nebudem ja pomogel ak me nahebeš da ti velim da imaš dobru grafu.Hebiga.

Bartuc
20-08-2008, 23:27
@AMD, kaj nisi imao nVidiu koja je imala stock cooler konstantno na 100% prije nekoliko dana :D

Ja sam zadovoljan sa ATI za sada, a kad dojde vrijeme za novu karticu, onda bum opet kupio ono kaj je najisplativije, pa makar to bio ATI u to doba :P

20-08-2008, 23:28
@AMD, kaj nisi imao nVidiu koja je imala stock cooler konstantno na 100% prije nekoliko dana :D


Pa imal sam...al više neam...s jedne strane je to dobro...i to iz strane XFX-a..jer su se na neki način osigurali od problema sa zagrijavanjem...kolko-tolko...


I kak možeš bit zadovoljan ak ti se pregrijava i imaš artefakte...ajme...

Bartuc
20-08-2008, 23:31
A da, to je bila ona GTS verzija, sad kužim da imaš GT karticu.

Di ima za kupiti onaj mali kablić koji si postao (Molex -> 6V ; 12V) i koji mu je stručan naziv? Ne znam da li bum to dobio sa karticom, pa ako ne dobijem da odmah odem do dučana...

EDIT:

Pa rekel sam da jedino nisam zadovoljan temperaturama :killyou:

Karlo_from_Bjelovar
20-08-2008, 23:31
pa ja ne poricem da meni ovakva situacija suxa, ja sam vise "natuknuo"... :wink:

da me sad pitas uzeo bi si 8800gt i dodao 400kn za ibaneza 72ece, al jbg...

20-08-2008, 23:32
A da, to je bila ona GTS verzija, sad kužim da imaš GT karticu.

Di ima za kupiti onaj mali kablić koji si postao (Molex -> 6V ; 12V) i koji mu je stručan naziv? Ne znam da li bum to dobio sa karticom, pa ako ne dobijem da odmah odem do dučana...

Ne ja sam imal GS model....

Kabel...neda mi se tražit...ali sa grafom ga nebuš dobil...jedino ga moreš dobiti sa hladnjakom. :D



pa ja ne poricem da meni ovakva situacija suxa, ja sam vise "natuknuo"... :wink:

da me sad pitas uzeo bi si 8800gt i dodao 400kn za ibaneza 72ece, al jbg...

Ne nego bi si uzel samo 8800gt...sa zalmanom za soma...i imal ostale novčeke u džepu...i lijepo se igral..i po potrebi kroz neko vrijeme opet uzel nekaj jače...al to ti je kad me nisi slušal..ko ti sad kriv :)

Bartuc
20-08-2008, 23:33
:D Krivo sam se izrazio :D

Budem ga probao nać u VeMilu...

Karlo_from_Bjelovar
20-08-2008, 23:34
el je jaci vf900 ili s1?
(ili ako cemo "ugrubo", koji bi bolje isao na ovu moju stenjalicu? :D )

ps. danas mi se komp nije ni jednom zkrešo... deinstallo sam sve gluposti od creativea, ocistio sa DCP-om, i metnuo drivere s windows updatea... :wink:

Bartuc
20-08-2008, 23:37
S1 ti je par stupnjeva bolji, ali zauzima puno prostora.

PS: Našao sam ga u vemilu ali nije raspoloživ...

To je ovo:

2780015 3-pin na 4-pin kabel za napajanje (sa 4-pin molex na 3-pin za ventilatore) /330411 5,99

bezimeni
20-08-2008, 23:38
Ma nvidiu više nitko ni ne kupuje ( :D ) sobzirom na fijasko mobilnim čipovima....Ati ternutno ima najbržu karticu na tržišu (4870X2) ,najbolji omjer uloženo/dobiveno u višoj srednjoj (4870 ) i srednjoj (4850) kategoriji a bogumi i u nižoj kategoriji (3850/3870) ima jaku ponudu.Uostalom bila je vijest kako su osvojili 40% tržišta a vrlo je vjerovatno i osvanje 50% sobzirom na jako dobru prodaju nove serije...Što se drivera tiće ja nikakvih problema nemam,sve mi radi super stabilno.

20-08-2008, 23:39
el je jaci vf900 ili s1?
(ili ako cemo "ugrubo", koji bi bolje isao na ovu moju stenjalicu? :D )

ps. danas mi se komp nije ni jednom zkrešo... deinstallo sam sve gluposti od creativea, ocistio sa DCP-om, i metnuo drivere s windows updatea... :wink:

S1 sa 2 x 12 cm fana i deri :)

Thermaltake DuOrb ima isto bolje reze od vf900...al je skup :(

Karlo_from_Bjelovar
20-08-2008, 23:43
[quote="Karlo_from_Bjelovar":368f02k7]el je jaci vf900 ili s1?
(ili ako cemo "ugrubo", koji bi bolje isao na ovu moju stenjalicu? :D )

ps. danas mi se komp nije ni jednom zkrešo... deinstallo sam sve gluposti od creativea, ocistio sa DCP-om, i metnuo drivere s windows updatea... :wink:

S1 sa 2 x 12 cm fana i deri :)

Thermaltake DuOrb ima isto bolje reze od vf900...al je skup :([/quote:368f02k7]

treba ga zatuc da se malo spusti na zemlju... :(

Sickmanno1
20-08-2008, 23:47
Ma nvidiu više nitko ni ne kupuje ( :D ) sobzirom na fijasko mobilnim čipovima....Ati ternutno ima najbržu karticu na tržišu (4870X2) ,najbolji omjer uloženo/dobiveno u višoj srednjoj (4870 ) i srednjoj (4850) kategoriji a bogumi i u nižoj kategoriji (3850/3870) ima jaku ponudu.Uostalom bila je vijest kako su osvojili 40% tržišta a vrlo je vjerovatno i osvanje 50% sobzirom na jako dobru prodaju nove serije...Što se drivera tiće ja nikakvih problema nemam,sve mi radi super stabilno.

Isto kak vise nitko nekupuje AMD ^^...dobro pametni ljudi barem :P

20-08-2008, 23:49
Ma nvidiu više nitko ni ne kupuje ( :D ) sobzirom na fijasko mobilnim čipovima....Ati ternutno ima najbržu karticu na tržišu (4870X2) ,najbolji omjer uloženo/dobiveno u višoj srednjoj (4870 ) i srednjoj (4850) kategoriji a bogumi i u nižoj kategoriji (3850/3870) ima jaku ponudu.Uostalom bila je vijest kako su osvojili 40% tržišta a vrlo je vjerovatno i osvanje 50% sobzirom na jako dobru prodaju nove serije...Što se drivera tiće ja nikakvih problema nemam,sve mi radi super stabilno.

Ubio svoju majku i odmah je loš čovjek...ajoj..

Mobile grafe i grafe za desktop računala nisu jedno te isto.Dakle desktop userima ne smeta.Nvidia je priznala saznanja javnosti.

Nadalje dizanje scorova putem novih drivera za vistu je isto došlo do javnosti...i opet je nvidia priznala.No što je u tome loše?Marketing?Ista stvar je i s političarima.Lažu kolko mogu...jer znaju da od toga imaju koristi.

Nvidiji se barem grafe ne kure koje rade preko 100c (passive) dok se atice muće već na 80c...i onda se još štedi na smeće hladnjacima da se reže cijena...LAME...

I onda se niti driveri ne mogu pošteljat kako spada...

Sve ti je to kolega lova i marketing...bez obzira kaj meni u potpisu piše NVIDIA a tebi ATI...oba gubimo lovu a oni veselo trljaju ruke...a to kaj je netko sretniji od nas je druga stvar...no dok imam bolji pc globalno gledajući ja sam sretniji :) Šalim se :)




Ma nvidiu više nitko ni ne kupuje ( :D ) sobzirom na fijasko mobilnim čipovima....Ati ternutno ima najbržu karticu na tržišu (4870X2) ,najbolji omjer uloženo/dobiveno u višoj srednjoj (4870 ) i srednjoj (4850) kategoriji a bogumi i u nižoj kategoriji (3850/3870) ima jaku ponudu.Uostalom bila je vijest kako su osvojili 40% tržišta a vrlo je vjerovatno i osvanje 50% sobzirom na jako dobru prodaju nove serije...Što se drivera tiće ja nikakvih problema nemam,sve mi radi super stabilno.

Isto kak vise nitko nekupuje AMD ^^...dobro pametni ljudi barem :P

Ma neeeeee...opče je poznato da njegov amd tera sve na full..i da ga niti veće reze ne smetaju...vrhunski primjerak...LOL

Karlo_from_Bjelovar
20-08-2008, 23:51
http://www.index.hr/vijesti/clanak/nvid ... 98153.aspx (http://www.index.hr/vijesti/clanak/nvidia-tone-sve-dublje--problemi-i-sa-stolnom-grafikom/398153.aspx)

:P

bezimeni
21-08-2008, 00:51
Nisam vam ja kriv što ste podlegli marketingu i kupili preskupe procesore...i da sve tjeram na high sa tim procesorom i još dugo ću tjerati.Ako treba zaljepiti sliku iz neke igre slobodno se javite :wink: .

Gwin
21-08-2008, 02:15
Nvidiji se barem grafe ne kure koje rade preko 100c (passive) dok se atice muće već na 80c...i onda se još štedi na smeće hladnjacima da se reže cijena...LAME...
taj isti smeće hladnjak ovih vrućih dana drži moju powercolorku ispod 85C u najgorim uvjetima.. dok je shutdown grafe na 110C.. znači da hladnjak obavlja svoj posao..

bezimeni
21-08-2008, 09:02
Kada smo kod grafa..izašli 8.8 za seriju 48XX KLIK (http://ati.supportcenteronline.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=35298).

Karlo_from_Bjelovar
21-08-2008, 10:41
thanks bezimeni... ^^

evo skida se, budem cijele drivere (za grafu) nanovo stavio (stare ocistit sa DC-Pom itd)...

javljam el mi se popravila situacija... :wink:

Mjutant
21-08-2008, 19:06
Ati je poznat po sjebanim driverima,al mozda je problem i u zagrijavanju. :?

Skini najnovije drivere,zatim provjeri temperaturu..ak je to ok,nadam se da imas garanciju :roll:



offtopic: jel mi moze neko maknut marked? nevolim to a i neznam kak sam ga dobio uopce. Pa bolji sam sad xD

Anarion.Umarth
21-08-2008, 21:05
jel valja 4850 sa novin kuleron
ovo (http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=05180606&id_artikl=051.806.355%20//url)

CrIsIs FuN
21-08-2008, 21:12
dao si link od links web stranice a ne od proizvoda.Pretpostavljam da mislis na ovo VGA PCI-E SAPPHIRE ATI RADEON HD 4850 Dual Slot Fansink, 512MB DDR3, DVI, HDTV.Moj odgovor je ne,ne isplati se jer po istoj cijeni mozes nabavit ovo http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=6029

Mjutant
22-08-2008, 09:40
dao si link od links web stranice a ne od proizvoda.Pretpostavljam da mislis na ovo VGA PCI-E SAPPHIRE ATI RADEON HD 4850 Dual Slot Fansink, 512MB DDR3, DVI, HDTV.Moj odgovor je ne,ne isplati se jer po istoj cijeni mozes nabavit ovo http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=6029


Tak je


Onda bolje si uzmi ovak nest,al ak bas brijes na ultra hlađenje....kupi obicnu i stavi kaj oces

CrIsIs FuN
22-08-2008, 12:54
ova toxic što sam ja dao link ima na sebi http://www.nabava.net/zalman-vga-hladnj ... 9596_p.php (http://www.nabava.net/zalman-vga-hladnjak-vf900-bakar__19596_p.php)Spa joj netreba nikakvo drugo hladenje

Mjutant
22-08-2008, 12:59
ova toxic što sam ja dao link ima na sebi http://www.nabava.net/zalman-vga-hladnj ... 9596_p.php (http://www.nabava.net/zalman-vga-hladnjak-vf900-bakar__19596_p.php)Spa joj netreba nikakvo drugo hladenje


vidio sa,al reko sam ak brije na extreme hlađenje da uzme drugo. al ovo se definitivno isplati uzet

Anarion.Umarth
22-08-2008, 15:35
nisu mi extremi bitni, al u šibeniku je lito vruće+4850 vruća+triba mi tih pc

i adm mi je daleko :(