PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem s windowsima, instalacijom i s čim sve ne...



Imok
19-08-2008, 10:13
dakle... neki dan si mu windowsi otkazali poslušnost sami od sebe. ušao bih u njih i jedino što bi se vidlo je wallpaper. ništa ne radi osim kombinacije Ctrl+Alt+Del. Čak ni miš. Nakon nekoliko sati zezancije s tim odlučio sam formatirati. Stavim u Bios-u "first boot device" CD-rom i ubacim cd od windowsa i prilikom bootanja piše "Boot from CD-rom", "pres any key to boot from cd-rom". E sad, ja klikam ko budala ali tipkovnica uopće ne radi. i naravno, on nastavlja bootati s harad windowse koje ne rade. Zatim sam odlučio formatirati hard na drugom kompu iz windowsa pa će ga morati bootati s cd-a jer nema što drugo. i napravio sam to samo što mi sad piše prilikom bootanja s cd-a "NTLDR is missing", "press ctrl+alt+del to restart". Zatim sam napravio nekekav bootabilni USB stick s tim fajlom i uspio pokrenuti instalaciju windowsa. formatiram, instaliram, sve super. i tad počinju problemi. svaka .exe dadoteka koju pokušam pokrenuti mi izbacuje upozrenje "file is corrupted" ili "run-time error '76', wrong file path". ali svaka. i ne samo . exe, već i rar i zip fajlovi. sve što pokušam kliknuti... E sad, da li netko zna jel to do windowsa,(da nabavim nove) iako ih koristim već 2 god bez ijednog problema. Iako imam kod kuće još dvije različite verzije windowsa koje komp prilikom bootanja s cd-a. naravno pogodili ste, ne prepoznaje... Možda do harda? još je pod garancijom pa da ga zamjenim. Ali neznam što da im kažem, da mi ne rade fajlovi na njemu...jer vjerovatno nije mehanički kvar. Inače hard je kupljen u Vemilu. I da, zaboravio sam napomenuti da imam najnovije verzije nod32 i spybota tako da sumnjam da je virus ili tako nešto...iako, sve je moguće...

Luka
19-08-2008, 10:32
vjerojatno je do harda ako radi probleme i nakon reinstalacije winsa

inače, ono kad ti se pojavi samo wallpaper, pokreni explorer (crtl+alt+del, new task, explorer, ok)