PDA

Pogledaj cijelu verziju : Savjet za kupnju graficke i jos po nest... :ppp



goran90
18-08-2008, 22:31
E ovako ljudi ! Na mom old kompu je pre neki dan crklo i napajanje i graficka, napajanje sam odmah zamjenio, ali graficku jos nisam ! Konfiguracija je slijedeca(al star je da znate) :Intel Pentium 3.oGhz (single core), 2x512MB Ram, Asus P4C800, i bivsa graficka Radeon9600SE 256MB ... E pa sada kada imam sansu da KAO nesto malo poboljsam, samo mi recite koju graficku da uzmem AGP, do 60-70 evra maximalno ???? Et, nadam se da ima neka graficka i za mene tamo negdje u ovom surovom svijetu za te pare :ppp i nadam se da cu bar starije igrice moci tjerati (?) (?)... hvala unaprijed :rambo:

CHOLIK
18-08-2008, 22:34
Pogledaj koju iz serije 7xxx geforce nvidia,cijene nažalost neznam,ali dosta jeftino

Fireblade
18-08-2008, 22:37
ja imam 7600 gs sad ti je nekih 400-600

goran90
18-08-2008, 23:09
E ovako, malo sam razgledao po drugim forumima, ima jedan lik isti problem kao i ja, pa su komentarisali neke graficke za te pare pa sam nasao slijedece, pa sta mislite o njima i jesu li stvarno njihove cijene izmedju 50 - 70 evra ???

1. Ati 2600XT AGP
2. AGP Sapphire HD2600PRO
3. AGP 512MB ATI Radeon HD AH3650 DDR2 128bit

Ova druga mi se cini nekako najbolji izbor, treca je malo skuplja al je najbolja ja mislim... Pa eto sta vi predlazete ili ako imate kakvo bolje rijesenje?
I jos nesto... Ne planiram ih kupovati ovdje, nego ce mi stari kupiti u Svajcarskoj, ne bi trebalo da bude razlika u cijenama.

CHOLIK
18-08-2008, 23:19
3 definitivno,iako bih ti ja radije preporučio da uzmeš koju nvdiu

Blacky_123
19-08-2008, 01:40
3 uzmi
Neces pozalit za te pare

zoky
19-08-2008, 08:17
Ako imaš dovoljno novaca svakako uzmi HD3650; samo još sada reci koje si napajanje uzeo!
Jer ako si uzeo neko "no name" i takve slične, mogao bi se pripremiti na još jedno mijenjanje napajanja!

C
19-08-2008, 23:21
Uzmi tu treću! Ja je imam ali prerađenu od strane Asus-a, i perfektna je. Jedino, zbog ATI-a s njom je nastao problem prije tri mjeseca, a nVidia je taj problem riješila prije 6 mjeseci. Radi se o problemu s Driverima. Naime, driveri su OK, ali imaju greške sa radom u 3D programima (ne u igrama), i moguće je da ti se u normalnom radu tupa Windows-a, ili DOS-a pregrijava. Kod mene kada PC pokrenem, baci temperaturu odmah na 90 °C, pa kasnije padne u igrama na 50 °C (passivni hladnjak). Taj problem može riješiti ATI samo izradom novijih Drivera za "tu i tu" grafičku karticu, ali se ne zna koja će to biti verzija Drivera, koja će funkcionirati 100% dobro, jer im trebaju ljudi javljati koje sve imaju probleme. Takvi problemi nastaju svakodnevno novijim grafičkim karticama i novijim Driverima za te iste grafičke kartice.

Ja sam takav problem otkrio na Asus AH3650 i ATI Radeon X1050. Mnoge grafe imaju takve probleme, no riješiti će se kad'-tad', uz pomoć korisnika "tih i tih" grafulja.

Uzmi treću, odlična je za AGP utor.

goran90
20-08-2008, 13:30
pa evo ovako da budem iskren, ne mogu bas zahtjevati koju cu graficku, samo sam pitao da znam koja je kakva !
Ja sam starom dao spisak svih ovih sto sam napisao i dodao sam GF7600GT, i rekao sam mu, kupi onu koja bude dostupna i koja ti je najpovoljnija ! e pa sad, od ovih cu jednu dobiti, sad koja ce biti ne znam... Al recimo bilo koju da dobijem, interesuje me hocu li moci bar goniti FEAR, DOOM3, PREY, NFS:CARBON - sto se tice tih starijih naslova, hocu li moci u nekoj 1024 rez i nekim high detaljima ? i interesuje me, hocu li moci ikaaakoo pokrenuti novi prince of persia sto izlazi, on mi je vazan skroz, eto ! :P

C
20-08-2008, 17:53
Mislim da bi mogao, ako ne, malo OC grafe i biti će dobro, i ovisi kakav ti je procesor, naravno.

Mjutant
21-08-2008, 19:20
ja imam 7600 gs sad ti je nekih 400-600


Da,dobra grafa


frend mi ju je imo prije,dobro je radila svoj posao,sam je malo iso kemijat a nije znao OC-at pa ju je sprzio :wink:

Filip_k
21-08-2008, 20:08
moja preporuka :VGA PCI-E CLUB 3D, GEFORCE 8500GT, 256 MB,TV-OUT, DVI --- otprilike oko 400 kn.

sad će se neki tuči u glavu i reci da nisam normalan, ali ja sam ponosni vlasnik ove grafičke i mogu reči sve najbolje o njoj. Do sada sve igre tjeram na high na rezi 1024*768(izuzetak crysis na kojem je 90% toga na high). Naravno preporučujem ju samo ako ju misliš overclokati, jer ona ima iznimne sposobnosti provonavedenog.

nečeš požalit

zoky
21-08-2008, 20:54
Inače govorimo u AGP grafi! :rotfl:

C
21-08-2008, 22:19
@zoky - Dobro došao na temu, otkrio si toplu vodu i Ameriku istovremeno....

Lord Jambrek
22-08-2008, 07:30
Ako imaš dovoljno novaca svakako uzmi HD3650; samo još sada reci koje si napajanje uzeo!
Jer ako si uzeo neko "no name" i takve slične, mogao bi se pripremiti na još jedno mijenjanje napajanja!

da da da da, Ja koristim MS napajanje na dual core-u, HD4850, 1gb RAM, 2 harda u kompu. Na istoj utičnici mi je ukopčan komp, monitor, sorround, printer 1, printer 2, ventilator, lampa, router i punjač od miša. Ni jednom pao sistem, ni jednom nije ništa zajebavalo, grmilo je hrpu puta, kompu nikad niš.

zoky
22-08-2008, 10:13
@C-ono...mislim koji ti je? daj se nađi! MAlo bolje čitaj

Kao prvo pročitaj post iznad mene koji je napisao filip_k
Kao drugo onda pročitaj kaj sam ja rekao
A kao treće pogledaj da sudjelujem u temi,a ne samo da postaš bezveze da sam otkrio toplu vodu i ameriku!

@jambrek ,valjda si jedan od srećkovića što se tiće napajanja! Malo čitaj po forumu, situacije s takvim "no name" napajanjima mogu kobno završiti, ako slučajno nisi znao!
Daj mi samo još reci kakve veze ima utičnica i kaj je sve u njoj zaštekano s napajanjem?!

Filip_k
22-08-2008, 10:46
Inače govorimo u AGP grafi! :rotfl:

e to mi je zato kad ne čitam do kraja rečenicu :thumbs2:

C
22-08-2008, 10:51
Nope. Ti prvo pročitaj prvi post, pa onda postaj glupe postove. Čovjek traži AGP-ovku, a ti kažeš, govorimo o AGP-ovki.... Teško za skontati. :| Ako čovjek ne čita, a posta (Filip_k), pusti ga, makar je rekao nešto dobro za PCI, ako ne za AGP.
Ja se ne trebam snaći, nego me puca živac zbog ne čitanja, a postanja, pa još postanje glupih postova koji mi liče na +1 post. Ne radi se samo o tebi zoky.

zoky
22-08-2008, 10:54
Nisam ovdje radio +1 post, niti to radim! Ja sam filipu_k samo napomenuo da čovjek pita za AGP grafu a on mu je ponudio PCI-e...

Filip_k
22-08-2008, 10:56
ajmo se sad tuči!!!!

Ok. ja sam priznao pogrešku i nemorate tu više spamat!!!