PDA

Pogledaj cijelu verziju : "Anti-tehnosi"



RayDX
18-08-2008, 18:28
...ova tema za raspravu je ujedno i poruka za vas. Mnogi se spajaju na Svemrežje sa idejom (da seru) da tehnologija kvari ljude, razlog ljudske nesreće, da je sve bilo bolje prije kad nije bilo računala, električne energije, znanosti. Dobro, da vas ja pitam... Koja je vama <censored> <censored>? Ja veće licemjere nikad nisam vidio... Najjače kad dolaze tako i propagiraju protiv znanosti, a njihov "alat" i "oružje" za borbu je upravo to, znanost. Najviše mi idu na živce stara generacija, sa njihovim predumišljajem da je na nebu Bog i te gluposti. Nisam ja protiv vjere, ni najmanje, ali nebo je iz naše perspektive čisto jebena atmosfera, "mjesto" gdje se okupljaju najlakše molekule. Iza toga je naš zvjezdani sustav, pa dolazi naš zvjezdani cluster, pa galaksija u cjelini... Pa ostatak svemira. I tamo ćemo doći i dolazimo jedino razvijanjem znanosti i tehnologije, a tamo nema nikakvog Boga. Ljudi toliko se ufaju u svoje vjere, a ni sami ih ne shvaćaju. Kako možete vjerovati u nešto što ne shvaćate ni najmanje i ako nemate sposobnost razumijevanja i prihvaćanja? No dosta o tim glupostima. Dalje je naša današnja mladež... Tvrdite kako je istraživanje glupo, kada dođe do nekog znanstvenog otkrića, NASA ovo one, zavjere, <censored> <censored>... Zašto serete kad nema o čemu srati? A najbolje kada nekada narod sprda i ismijava ljude koji zanima znanost, jer oni su svi mačo, a jednostavno su čobani koji će se u budućnosti koristiti tehnologijama koje ti isti ljudi razviju. Ovog sam vidio napretek na PCPu, zaprepašten sam koliko ima... Glupih... Ne, ne... Ne glupih, nego ljudi koji su nesposobni progledati dalje od nosa i razumijeti više, ograničeni su mentalno. Neću nikog imenovati. A ja vam mogu garantirati da danas 30% od vas ne bi bilo živo u jednom ili drugom trenutku da nije bilo tehnologije. To što su ljudi sposobni raditi sve bez tehnologije i biti farmeri, ne znam što je tu vama privlačno. Tehnologija je tu da pomogne svima koji su ju spremni prihvatiti. Mi nismo žrtve tehnologije i nismo zaboravili što znači biti čovjek.

Za sve anti-tehnose, fundamentaliste i šta već ne:
Možete me poljubiti u binarno dupe kontrolirano pozitronskim mozgom koje vam je upravo... Prdnulo u facu.

Zašto sam otvorio ovu temu? Vidio sam hrpu postova koji su me poprilično iživciralo, no eto, bez da ikog imenujem, možemo se malo i raspraviti ko ljudi. Bez psovke, argumentirano i civilizirano.

streetrace777
18-08-2008, 18:30
Danas ne mos biti ni farmer bez tehnologije, barem ne da od toga mozes zivit

croat1gamer
18-08-2008, 19:38
osobno, te anti tehnose ne podnosim, jer neznaju uopce o cemu govore jer nisu niti probali, i jer sve svoje podupiru s onime protiv cega su

ovo za vjeru se moze najlakse objasniti prainstinktima covjeka da je nesto neobjasnjivo odma nadnaravno, i najvaznija je osnovica smrt, ljudi hoce vjerovati u nesto da ima nakon smrti, ne da je to kraj, gotova prica, nema te vise tu, jer sama pomisao na to covjeka ispuni jezom da ce sve nestati, samo tako, odjednom

ali mene zivcira kada naprave nekakav "uber galakticki pomak" u tehnologiji, i svi to hvale, a zapravo su samo stavili jos tonu necega nepotrebnog, uzet cu na primjer moja dva printera, epson star 4 godine, i neki noviji hp (serija 2200), na epsonu samo stavim print, i to mi se isprina, dok na hp-u moram 1 sat namjestati jednu prokletu sliku sa svim mogucim glupostima da bih dobio nesto trece, i tako svaki put, problem je sto se stavlja nesto kao lako, dok je samo stavljeno nesto softversko, i kompjicirano, kad je stari nacin bio bolji
znam da se po ovome na neki nacin svrstavam u anti tehnose, ali kada je nesto dobro i lagano, nemojte to "popravljati" da ispadne blesavo i tesko

e, i jos nesto, mozda nismo zaboravili sto znaci biti covjek, niti smo zrtve tehnologije, ali trebamo se nauciti i zivjeti samostalno, jer je u posljednje vrijeme sve vise ljudi koji su razmazeni, i stalno hoce da nesto umjesto njih napravi, a jedan klik, ili pritisak na tipku nemogu rijesiti sve probleme, jer sto ako nestane to? samo jedna svemirska nepogoda i padne strujna mreza, i sve sto se koristilo do tada u jednome trenutku je nepotrebno, a mjeseci, ako ne i godine trebaju da se to obnovi

i sada cu ovaj tekst zavrsiti jednim citatom iz southparka, koji naprvo zvuci glupo i smijesno, ali ima dublji smisao
"nemijemo zivjeti za tehnologiju, moramo nauciti zivjeti sa tehnologijom"- randy marsh (epizoda over logging, 1206)

narf
18-08-2008, 19:47
...ova tema za raspravu je ujedno i poruka za vas. Mnogi se spajaju na Svemrežje sa idejom (da seru) da tehnologija kvari ljude, razlog ljudske nesreće, da je sve bilo bolje prije kad nije bilo računala, električne energije, znanosti. Dobro, da vas ja pitam... Koja je vama <censored> <censored>? Ja veće licemjere nikad nisam vidio... Najjače kad dolaze tako i propagiraju protiv znanosti, a njihov "alat" i "oružje" za borbu je upravo to, znanost. Najviše mi idu na živce stara generacija, sa njihovim predumišljajem da je na nebu Bog i te gluposti. Nisam ja protiv vjere, ni najmanje, ali nebo je iz naše perspektive čisto jebena atmosfera, "mjesto" gdje se okupljaju najlakše molekule. Iza toga je naš zvjezdani sustav, pa dolazi naš zvjezdani cluster, pa galaksija u cjelini... Pa ostatak svemira. I tamo ćemo doći i dolazimo jedino razvijanjem znanosti i tehnologije, a tamo nema nikakvog Boga. Ljudi toliko se ufaju u svoje vjere, a ni sami ih ne shvaćaju. Kako možete vjerovati u nešto što ne shvaćate ni najmanje i ako nemate sposobnost razumijevanja i prihvaćanja? No dosta o tim glupostima. Dalje je naša današnja mladež... Tvrdite kako je istraživanje glupo, kada dođe do nekog znanstvenog otkrića, NASA ovo one, zavjere, <censored> <censored>... Zašto serete kad nema o čemu srati? A najbolje kada nekada narod sprda i ismijava ljude koji zanima znanost, jer oni su svi mačo, a jednostavno su čobani koji će se u budućnosti koristiti tehnologijama koje ti isti ljudi razviju. Ovog sam vidio napretek na PCPu, zaprepašten sam koliko ima... Glupih... Ne, ne... Ne glupih, nego ljudi koji su nesposobni progledati dalje od nosa i razumijeti više, ograničeni su mentalno. Neću nikog imenovati. A ja vam mogu garantirati da danas 30% od vas ne bi bilo živo u jednom ili drugom trenutku da nije bilo tehnologije. To što su ljudi sposobni raditi sve bez tehnologije i biti farmeri, ne znam što je tu vama privlačno. Tehnologija je tu da pomogne svima koji su ju spremni prihvatiti. Mi nismo žrtve tehnologije i nismo zaboravili što znači biti čovjek.

Za sve anti-tehnose, fundamentaliste i šta već ne:
Možete me poljubiti u binarno dupe kontrolirano pozitronskim mozgom koje vam je upravo... Prdnulo u facu.

Zašto sam otvorio ovu temu? Vidio sam hrpu postova koji su me poprilično iživciralo, no eto, bez da ikog imenujem, možemo se malo i raspraviti ko ljudi. Bez psovke, argumentirano i civilizirano.

Nije pravi vjernik onaj koji vjeruje u nešto što nije doživio ;) vjera je nešto što je individualno za svakog od nas, nije vjerovanje kad ti kažeš npr. ja vjerujem u Isusa, tak su me učili, već kad ti osjetiš da on stvarno postoji. Možda i je licemjerno što ja pišem o takvom iskustvu, a nisam ga doživio, al ti želim objasniti što je za mene pravi vjernik.
Jer nisu vjernici one ovce koje idu u crkvu slušati propovijed, a da se nijednom nisu upitali što je Bog ili slično pitanje, a bome mi nisu jasni ni ateisti poput tebe koji sve negiraju... jer sva ljudska bića bi na nekom intuitivnom nivou trebala shvaćati da "nešto" veće od nas sigurno postoji :)

Kaj se posta tiče, slažem se da nije u redu pljuvati po tehnologiji, jer ona je nešto najbolje što se dogodilo čovječanstvu, a mi smo krivi što je koristimo na krivi način :)
Razloge nezadovoljstva treba tražiti prvo u sebi, a tek onda napadati nešto izvana, a trenutno ljudi prolaze kroz dosta zaebano vrijeme, svijet doista je u banani, ne samo što se tiče energenata, ratova, već su i sami ljudi sve više nezadovoljniji, moral pada, sve je više zločina i sličnog, ali za to nikako nije kriva tehnologija, niti itko drugi - već mi sami.

###DK###
18-08-2008, 20:34
Protiv sam anti-tehnosa ali RayDX ne mogu se složiti s tvojim komentarima o vjeri.
Religiozna sam osoba a na svijetu je oko 80% religioznih ljudi.
Osim toga nisam čuo ni za jednu religiju koja ima nešto protiv tehnologije.
Odnosno ne znam za ostale religije ali kršćanstvo sigurno podržava tehnologiju. :D

narf
18-08-2008, 20:47
Protiv sam anti-tehnosa ali RayDX ne mogu se složiti s tvojim komentarima o vjeri.
Religiozna sam osoba a na svijetu je oko 80% religioznih ljudi.
Osim toga nisam čuo ni za jednu religiju koja ima nešto protiv tehnologije.
Odnosno ne znam za ostale religije ali kršćanstvo sigurno podržava tehnologiju. :D

nisi čuo? :D pa imaš razne sekte, evo primjera.. ne mogu se točno sjetiti imena, al jedna židovska sekta ( ispravite me ako griješim ) ti često izaziva pažnju medija jer toliko mrze tehnologiju da su na jednom letu kad se tv upalio, pokušali napasti pilote.. ili u svojoj četvrti napadaju dućane koji prodaju mp4 playere. Jako se boje bilo čega digitalnog što prikazuje sliku :D ( nisam siguran pod koju religiju sekta spada, al ovi postupci iste koje sam naveo su istiniti )

###DK###
18-08-2008, 20:49
Protiv sam anti-tehnosa ali RayDX ne mogu se složiti s tvojim komentarima o vjeri.
Religiozna sam osoba a na svijetu je oko 80% religioznih ljudi.
Osim toga nisam čuo ni za jednu religiju koja ima nešto protiv tehnologije.
Odnosno ne znam za ostale religije ali kršćanstvo sigurno podržava tehnologiju. :D

nisi čuo? :D pa imaš razne sekte, evo primjera.. ne mogu se točno sjetiti imena, al jedna židovska sekta ( ispravite me ako griješim ) ti često izaziva pažnju medija jer toliko mrze tehnologiju da su na jednom letu kad se tv upalio, pokušali napasti pilote.. ili u svojoj četvrti napadaju dućane koji prodaju mp4 playere. Jako se boje bilo čega digitalnog što prikazuje sliku :D ( nisam siguran pod koju religiju sekta spada, al ovi postupci iste koje sam naveo su istiniti )

Sekte i religije su ti nešto posve drukčije.
Sekte su proizašle iz religija.
Znam jer sam učio na vjeronauku. :D

mronki
18-08-2008, 21:09
Religiozna sam osoba a na svijetu je oko 80% religioznih ljudi.


:rotfl: Od kud ti to?

Možda ima toliko ljudi koji pripadaju nekoj vjeri, ali to ne znači da su svi religiozni

Herr Schnitzel
18-08-2008, 21:10
Nemaju nista protiv tehnologije, ali se groze kondoma. Khm, da... GG.

I da, prije nego sto me pocnete napadati, ja sam vjernik, ali za vjeru mi ne treba religija. Hvala.

###DK###
18-08-2008, 21:12
Religiozna sam osoba a na svijetu je oko 80% religioznih ljudi.


:rotfl: Od kud ti to?

Možda ima toliko ljudi koji pripadaju nekoj vjeri, ali to ne znači da su svi religiozni

To ti je statistika. :D
Ta neće ljudi valjda ići u crkvu ako nisu vjernici.
I kako misliš pripadaju nekoj vjeri a nisu religiozni?

narf
18-08-2008, 21:15
[quote="###DK###":11wk3j22]Protiv sam anti-tehnosa ali RayDX ne mogu se složiti s tvojim komentarima o vjeri.
Religiozna sam osoba a na svijetu je oko 80% religioznih ljudi.
Osim toga nisam čuo ni za jednu religiju koja ima nešto protiv tehnologije.
Odnosno ne znam za ostale religije ali kršćanstvo sigurno podržava tehnologiju. :D

nisi čuo? :D pa imaš razne sekte, evo primjera.. ne mogu se točno sjetiti imena, al jedna židovska sekta ( ispravite me ako griješim ) ti često izaziva pažnju medija jer toliko mrze tehnologiju da su na jednom letu kad se tv upalio, pokušali napasti pilote.. ili u svojoj četvrti napadaju dućane koji prodaju mp4 playere. Jako se boje bilo čega digitalnog što prikazuje sliku :D ( nisam siguran pod koju religiju sekta spada, al ovi postupci iste koje sam naveo su istiniti )

Sekte i religije su ti nešto posve drukčije.
Sekte su proizašle iz religija.
Znam jer sam učio na vjeronauku. :D[/quote:11wk3j22]

istina, al kolko religija na svijetu postoji, sigurno negdje ima neka koja mrzi tehnologiju :D

Herr Schnitzel
18-08-2008, 21:15
To ti je statistika. :D
Ta neće ljudi valjda ići u crkvu ako nisu vjernici.
I kako misliš pripadaju nekoj vjeri a nisu religiozni?


Krsten, obrezan, ima bar micvu, wateva, ali ne prakticira vjeru.
Ili pak, ovi su jos bolji, idu u crkvu svake nedjelje i znaju sve molitve i psalme napamet, a cim koraknu iz crkve opet su gnjide i pokvarenjaci k'o i svaki drugi dan. Ta me vrsta zapravo i odbila od Katolicke CrkveTM.

mronki
18-08-2008, 21:17
I kako misliš pripadaju nekoj vjeri a nisu religiozni?


Evo ti primjer mene. Kršten sam, a boli me k za išta što ima veze s vjerom, na misi nisam bio od krizme, u školi nejdem na vjeronauk itd.

###DK###
18-08-2008, 21:21
[quote="###DK###":1teu7mlb]To ti je statistika. :D
Ta neće ljudi valjda ići u crkvu ako nisu vjernici.
I kako misliš pripadaju nekoj vjeri a nisu religiozni?


Krsten, obrezan, ima bar micvu, wateva, ali ne prakticira vjeru.
Ili pak, ovi su jos bolji, idu u crkvu svake nedjelje i znaju sve molitve i psalme napamet, a cim koraknu iz crkve opet su gnjide i pokvarenjaci k'o i svaki drugi dan. Ta me vrsta zapravo i odbila od Katolicke CrkveTM.[/quote:1teu7mlb]

Postoji i nešto što se zove ispovijed.
Osim toga brkaš ljude sa svecima.
Čovjek da nije vjernik ne bi išao u crkvu. On je vjernik bio on lopov ili bilo šta drugo.
@ mronki, to ti se zove propali katolik. O oni se ne ubrajaju u religiozne osobe.

mronki
18-08-2008, 21:23
Pa jesam ti rekao da nisam religiozan, ali pripadam vjeri. Što ti odgovara na ovo pitanje: I kako misliš pripadaju nekoj vjeri a nisu religiozni?

Necto
18-08-2008, 21:25
istina, al kolko religija na svijetu postoji, sigurno negdje ima neka koja mrzi tehnologiju :D

Amisi

Herr Schnitzel
18-08-2008, 21:27
[quote="Herr Schnitzel":3a7dbf4x][quote="###DK###":3a7dbf4x]To ti je statistika. :D
Ta neće ljudi valjda ići u crkvu ako nisu vjernici.
I kako misliš pripadaju nekoj vjeri a nisu religiozni?


Krsten, obrezan, ima bar micvu, wateva, ali ne prakticira vjeru.
Ili pak, ovi su jos bolji, idu u crkvu svake nedjelje i znaju sve molitve i psalme napamet, a cim koraknu iz crkve opet su gnjide i pokvarenjaci k'o i svaki drugi dan. Ta me vrsta zapravo i odbila od Katolicke CrkveTM.[/quote:3a7dbf4x]

Postoji i nešto što se zove ispovijed.
Osim toga brkaš ljude sa svecima.
Čovjek da nije vjernik ne bi išao u crkvu. On je vjernik bio on lopov ili bilo šta drugo.
@ mronki, to ti se zove propali katolik. O oni se ne ubrajaju u religiozne osobe.[/quote:3a7dbf4x]

Oprosti, ali ne mogu a da se ne roflam na ovo.
Postoji i nesto sto se zove hipokrizija (poznato i kao dvolicnost), i zar nije smisao religije (medju ostalim), da nas pomogne poboljsati kao osobe? E pa, ovi ljudi idu u crkvu samo da bi ih se tamo vidjelo/obaveze koju usadjuju roditelji, a ne zbog potrebe da "popricaju" s Bogom.

I da, 7. zapovijed: "Ne ukradi".


Inženjeri hipokrizije, osobe koje se vjerom služe kao alatom za sve moguće ovozemaljse probitke

mronki
18-08-2008, 21:31
Ja sam jedne cijele godine išao svake nedjelje na misu (u 8. razredu) samo da bi dobio poklone i novce.
Jesam li zato zla osoba?

Herr Schnitzel
18-08-2008, 21:32
Ja sam jedne cijele godine išao svake nedjelje na misu (u 8. razredu) samo da bi dobio poklone i novce.
Jesam li zato zla osoba?

Nisi zao jer to nije neko zlo, ali bavis se inzinjeringom :)

###DK###
18-08-2008, 21:33
Pa jesam ti rekao da nisam religiozan, ali pripadam vjeri. Što ti odgovara na ovo pitanje: I kako misliš pripadaju nekoj vjeri a nisu religiozni?

Ne možeš pripadati nekoj vjeri ako nisi vjernik. Jesi kršten i to ali nisi vjernik.
Ako ne vjeruješ znači ateist si.

@ Herr Schnitzel iznad toga što si podebljao napisao sam nešto i o ispovijedi.
Ako nešto ukradeš i ispovijediš se oprošteno ti je.

Herr Schnitzel
18-08-2008, 21:36
Pa jesam ti rekao da nisam religiozan, ali pripadam vjeri. Što ti odgovara na ovo pitanje: I kako misliš pripadaju nekoj vjeri a nisu religiozni?

Ne možeš pripadati nekoj vjeri ako nisi vjernik. Jesi kršten i to ali nisi vjernik.
Ako ne vjeruješ znači ateist si.

@ Herr Schnitzel iznad toga što si podebljao napisao sam nešto i o ispovijedi.
Ako nešto ukradeš i ispovijediš se oprošteno ti je.

I onda izadjes van, ukrades nesto, odes na ispovijed i tako u krug. O tome govorim.
Kao kad mafijasi govore o vjeri i Bogu. Ma daj molim te.


Ja sam veliki vjernik!!!111 [vadi pistolj i ubija O'Baniona]

Neven <R>
18-08-2008, 21:38
Tema je anti tehnosi, a ne definicije vjernika, religija itd.

Vratite se na temu plz.

mronki
18-08-2008, 21:39
@ Herr Schnitzel U onda fora. Znači nisam zao nego sam samo jako pametan :D

@###DK### i ateizam je vjera, vjera u to da nema boga


EDIT:
Tema je anti tehnosi, a ne definicije vjernika, religija itd.

Vratite se na temu plz.

Ovo nisam vidio u vrijeme postanja

Herr Schnitzel
18-08-2008, 21:40
@ Herr Schnitzel U onda fora. Znači nisam zao nego sam samo jako pametan :D

@###DK### i ateizam je vjera, vjera u to da nema boga


Ne kuzis ti poantu, ha?

unknown
18-08-2008, 21:42
1. - te sve sekte su loše....
2. - većina današnjih religija promiče poštivanje prava svakog pojedinca.... te sve knjige (poput biblije) su samo smjernice
po kojima učimo djecu što je loše, a što dobro(kako ćeš petogodišnjem djetetu objasniti drukčije nego metaforom) bog
je isto metafora(ljudi u prošlosti skoro ništa mogli objasniti i morali su se tješili da poslje silnih muka(kuga, glad, ratovi,
roblje) da postoji nešto gdje će živjeti bez briga i gdje će im biti savršeno)
3. - to da je tehnologija je zla trube ljudi koji su siti, zdravi i koji su odrastali sa svim pogodnostima(kao hipiji,borba protiv
rata im je bila izlika da se j.... i drogiraju(većina tih likova je sada konzervativna)
4. - neka žive malo u africi bez tehnologije pa bi vidjeli(pomoću GMO bi mogli pom0ći africi), ali njihovo fino dupe uživa u blagodatima teh. i prosvjeduje....

mronki
18-08-2008, 21:42
Ne kuzis ti poantu, ha?

Kužim. Ja nisam dobra osoba

RayDX
18-08-2008, 22:16
joj, pa rekao sam to samo primjer, nije ovo rasprava o vjeri :(

CHOLIK
18-08-2008, 22:20
Kako bi Maja rekla

ontopic,pls

Koga briga za anti-tehnose,dok tebi izravno ne smetaju.

croat1gamer
19-08-2008, 07:27
nisi čuo? :D pa imaš razne sekte, evo primjera.. ne mogu se točno sjetiti imena, al jedna židovska sekta ( ispravite me ako griješim ) ti često izaziva pažnju medija jer toliko mrze tehnologiju da su na jednom letu kad se tv upalio, pokušali napasti pilote.. ili u svojoj četvrti napadaju dućane koji prodaju mp4 playere. Jako se boje bilo čega digitalnog što prikazuje sliku :D ( nisam siguran pod koju religiju sekta spada, al ovi postupci iste koje sam naveo su istiniti )
cekaj, oni bili na avionu (koji je i sam hrpa tehnologije) i naljutili se tek kada su upalili tv :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Hellboy
19-08-2008, 09:45
Kako bi Maja rekla

ontopic,pls

Koga briga za anti-tehnose,dok tebi izravno ne smetaju.
utječu na moju staru koja mi onda tupi kako je sjedenje za računalom izrazito štetno za moje oči i kako ću oslijepiti prije dvadesete ako budem bio za računalom više od 2 sata dnevno...ta baba koja mojoj staroj puni glavu tim sranjem ima fejsbuk...mater joj arhaičnu...

narf
19-08-2008, 10:35
nisi čuo? :D pa imaš razne sekte, evo primjera.. ne mogu se točno sjetiti imena, al jedna židovska sekta ( ispravite me ako griješim ) ti često izaziva pažnju medija jer toliko mrze tehnologiju da su na jednom letu kad se tv upalio, pokušali napasti pilote.. ili u svojoj četvrti napadaju dućane koji prodaju mp4 playere. Jako se boje bilo čega digitalnog što prikazuje sliku :D ( nisam siguran pod koju religiju sekta spada, al ovi postupci iste koje sam naveo su istiniti )
cekaj, oni bili na avionu (koji je i sam hrpa tehnologije) i naljutili se tek kada su upalili tv :rotfl: :rotfl: :rotfl:

a da, to sam u Jutarnjem čitao.. mislim da im ne smeta sama tehnologija, koliko televizori, monitori, mp4 playeri i bilo što s displayem :rotfl:

narf
19-08-2008, 10:37
btw. koji narod ima prosječno najstarije i najzdravije stanovnike? I još jedno s istim odgovorom, koji narod je poznat po uporabi tehnologije gdje god stignu? Japanci :pray:

RayDX
19-08-2008, 11:30
Ja svaki dan žalim što nisam Japanac. Ne vjerujem u one glupe teorije zavjera, ali ne bih se čudio kad bi otkrili da su Japanci alieni.

K4ciga
19-08-2008, 12:53
Najviše mi idu na živce stara generacija, sa njihovim predumišljajem da je na nebu Bog i te gluposti.
Ja isto u to vjerujem,i neznam zašto te to toliko ljuti.Nemam za to apsolutno nikakvih dokaza,matematika je jednostavna.Ili vjeruješ,ili ne vjeruješ.

Nisam ja protiv vjere, ni najmanje, ali nebo je iz naše perspektive čisto jebena atmosfera, "mjesto" gdje se okupljaju najlakše molekule. Iza toga je naš zvjezdani sustav, pa dolazi naš zvjezdani cluster, pa galaksija u cjelini... Pa ostatak svemira.
A iz naše prespektive nebo je mjesto gdje idu dobre duše,Raj.


I tamo ćemo doći i dolazimo jedino razvijanjem znanosti i tehnologije, a tamo nema nikakvog Boga.
A ti mi dokaži.


Ljudi toliko se ufaju u svoje vjere, a ni sami ih ne shvaćaju. Kako možete vjerovati u nešto što ne shvaćate ni najmanje i ako nemate sposobnost razumijevanja i prihvaćanja?
Rekao sam ti,matematika je jednostavna - ili vjeruješ,ili ne vjeruješ.Uvjeravam te da je moja sposobnost shvaćanja,prihvaćanja,i razumijevanja
na visokoj razini,samim time što nisam odmah krenio kao ti i nazivao tehnologiju "tim glupostima".


SNo dosta o tim glupostima. Dalje je naša današnja mladež... Tvrdite kako je istraživanje glupo, kada dođe do nekog znanstvenog otkrića, NASA ovo one, zavjere, <censored> <censored>...
"Samo budala generalizira".


A najbolje kada nekada narod sprda i ismijava ljude koji zanima znanost, jer oni su svi mačo, a jednostavno su čobani koji će se u budućnosti koristiti tehnologijama koje ti isti ljudi razviju.
Nažalost,tako je.Opet,zajebi ti tehnologiju kada ta ista tehnologija istražuje i razvija stvari poput kloniranja,ili određivanja gena djeteta.Koja notorna glupost,priroda je sve savršeno napravila,a neki ljudi i dalje smatraju da to trebaju mijenjati,sve da bi se obogatili i našli se u enciklopediji.Protiv svih moralnih i etičkih vrijednosti...


SOvog sam vidio napretek na PCPu, zaprepašten sam koliko ima... Glupih... Ne, ne... Ne glupih, nego ljudi koji su nesposobni progledati dalje od nosa i razumijeti više, ograničeni su mentalno.
Ja sam ograničen mentalno ako sam protiv nekih vrsta tehnologije?


Za sve anti-tehnose, fundamentaliste i šta već ne:
Možete me poljubiti u binarno dupe kontrolirano pozitronskim mozgom koje vam je upravo... Prdnulo u facu.
Hehe,prdiš ljudima u facu jer imaju drugačije mišljenje od tebe.Bravo!


Zašto sam otvorio ovu temu? Vidio sam hrpu postova koji su me poprilično iživciralo, no eto, bez da ikog imenujem, možemo se malo i raspraviti ko ljudi. Bez psovke, argumentirano i civilizirano.
Nadam se da sam sada iznio svoje mišljenje,ako ništa drugo,barem civilizirano.

narf
19-08-2008, 13:06
...ova tema za raspravu je ujedno i poruka za vas. Mnogi se spajaju na Svemrežje sa idejom (da seru) da tehnologija kvari ljude, razlog ljudske nesreće, da je sve bilo bolje prije kad nije bilo računala, električne energije, znanosti. Dobro, da vas ja pitam... Koja je vama <censored> <censored>? Ja veće licemjere nikad nisam vidio... Najjače kad dolaze tako i propagiraju protiv znanosti, a njihov "alat" i "oružje" za borbu je upravo to, znanost. Najviše mi idu na živce stara generacija, sa njihovim predumišljajem da je na nebu Bog i te gluposti. Nisam ja protiv vjere, ni najmanje, ali nebo je iz naše perspektive čisto jebena atmosfera, "mjesto" gdje se okupljaju najlakše molekule. Iza toga je naš zvjezdani sustav, pa dolazi naš zvjezdani cluster, pa galaksija u cjelini... Pa ostatak svemira. I tamo ćemo doći i dolazimo jedino razvijanjem znanosti i tehnologije, a tamo nema nikakvog Boga. Ljudi toliko se ufaju u svoje vjere, a ni sami ih ne shvaćaju. Kako možete vjerovati u nešto što ne shvaćate ni najmanje i ako nemate sposobnost razumijevanja i prihvaćanja? No dosta o tim glupostima. Dalje je naša današnja mladež... Tvrdite kako je istraživanje glupo, kada dođe do nekog znanstvenog otkrića, NASA ovo one, zavjere, <censored> <censored>... Zašto serete kad nema o čemu srati? A najbolje kada nekada narod sprda i ismijava ljude koji zanima znanost, jer oni su svi mačo, a jednostavno su čobani koji će se u budućnosti koristiti tehnologijama koje ti isti ljudi razviju. Ovog sam vidio napretek na PCPu, zaprepašten sam koliko ima... Glupih... Ne, ne... Ne glupih, nego ljudi koji su nesposobni progledati dalje od nosa i razumijeti više, ograničeni su mentalno. Neću nikog imenovati. A ja vam mogu garantirati da danas 30% od vas ne bi bilo živo u jednom ili drugom trenutku da nije bilo tehnologije. To što su ljudi sposobni raditi sve bez tehnologije i biti farmeri, ne znam što je tu vama privlačno. Tehnologija je tu da pomogne svima koji su ju spremni prihvatiti. Mi nismo žrtve tehnologije i nismo zaboravili što znači biti čovjek.

Za sve anti-tehnose, fundamentaliste i šta već ne:
Možete me poljubiti u binarno dupe kontrolirano pozitronskim mozgom koje vam je upravo... Prdnulo u facu.

Zašto sam otvorio ovu temu? Vidio sam hrpu postova koji su me poprilično iživciralo, no eto, bez da ikog imenujem, možemo se malo i raspraviti ko ljudi. Bez psovke, argumentirano i civilizirano.

Čitajući tvoj post još jednom moram nešto nadodati.. otvorio si temu u duhu dobre komunikacije i argumentiranja pro et contra, a u biti si u postu popljuvao svakog vjernika rečenicama tipa da je na nebu Bog i "te gluposti" čime samog eventualnog Boga nazivaš glupošću. Dalje govoriš o nebu "iz naše perspektive", a kakva je to točno tvoja perspektiva? Ne vjeruješ u postojanje ičeg nadnaravnog?
Isto tako čovjeka kojem tehnologija nije draga nazivaš glupim, daje li to onda i pravo takvim ljudima da tebi vrate istom mjerom? Moraš proraditi na odabiru riječi ;) Govoriš kako su takvi ljudi mentalno ograničeni, a opet, ti sam si ograničen sa svojim uskim pogledom na svijet kroz oči materijalista. I zadnja rečenica ti je jako upitna, jer što se danas događa s tehnologijom i gdje se ona sve upliće.. to nikako ne vodi napretku. Barem ne onome napretku koji ja zamišljam.. jer što će mi masa robota, razni gadgeti u odjeći, kad su to sve stvari koje me privremeno čine zadovoljnim.. a ona prava sreća dolazi iznutra.

RayDX
19-08-2008, 13:15
Ne ljuti me, jednostavno je glupo. Tvoja perspektiva je neispravna. Raj nije mjesto. Raj nije destinacija. To je stanje uma, nevjerojatan vjernik poput tebe bi to trebao shvatiti. Vjera ne bi trebala biti ograničena vremenom i prostorom.

Dokazati tebi? Kako da išta dokažem čovjeku koji je zatvoren i konzervativan, štogod ti mislio, milijun puta si dokazao svoju perceptivnu superiornost na ovom forumu.

Svaki znanstvenik/programer generalizira i onda radi na osnovi toga. // Više u osnovama OO programiranja ili matematike...

U ljudskoj prirodi je istraživati... Tvoj problem ako to nisi spreman prihvatiti. Samim time što ne shvaćaš tehnologiju, ne znači da je tvoj protivnost istoj opravdana? Sve se može upotrijebiti u zlobne svrhe. Ponajviše religije i vjere, no i tehnologija je jednako opasna.

Civilizirano. Carry on.

@narf - Ja ne vjerujem u nadnaravno kao većina ljudi. Ja ne vjerujem u Isusa, Marije, Alaha, Jahvea i ekipu. Postoji itekako viša sila koja je zaslužna za stvaranje svemira, no u nijednom trenutku nisam pomislio da je ona neobjašnjiva. To što ljudi ne shvaćaju vrijeme i prostor kako treba sada, ne znači da nećemo sa vremenom. Ta sila postoji iznad svega i nije ograničena niti vremenom niti prostorom. Ne vjerujem u ljudske koncepte raja i pakla i svega što je izašlo iz pripovjedanja ljudskog. Kao što postoji onakva verzija Isusa, također može postojati i mogućnost da su napredniji alieni željeli malo zabave. Nije ovo Star Trek, nema tu prime directivea. Napredna tehnologija ljudima na tom stupnju razvoja može izgledati kao čarolija.

###DK###
19-08-2008, 13:23
Ne ljuti me, jednostavno je glupo. Tvoja perspektiva je neispravna. Raj nije mjesto. Raj nije destinacija. To je stanje uma, nevjerojatan vjernik poput tebe bi to trebao shvatiti. Vjera ne bi trebala biti ograničena vremenom i prostorom.

Dokazati tebi? Kako da išta dokažem čovjeku koji je zatvoren i konzervativan, štogod ti mislio, milijun puta si dokazao svoju perceptivnu superiornost na ovom forumu.

Svaki znanstvenik/programer generalizira i onda radi na osnovi toga. // Više u osnovama OO programiranja ili matematike...

U ljudskoj prirodi je istraživati... Tvoj problem ako to nisi spreman prihvatiti. Samim time što ne shvaćaš tehnologiju, ne znači da je tvoj protivnost istoj opravdana? Sve se može upotrijebiti u zlobne svrhe. Ponajviše religije i vjere, no i tehnologija je jednako opasna.

Civilizirano. Carry on.

Ne možeš vrijeđati sve vjernike na ovom forumu bez razloga.
Na svijetu je tri puta više vjernika nego ateista a kad si rekao "Bog i te gluposti" uvrijedio si svakog vjernika.
I ako malo bolje pogledaš statistiku vidjet ćeš da su ateisti u manjini.
Ne možeš reći kako je 80% ljudi glupo jer vjeruju, a ti si kao pametan sa svojih 20%.

narf
19-08-2008, 13:24
znači ti misliš da se to nadnaravno s vremenom ( u budućnosti ) može objasniti znanošću?

narf
19-08-2008, 13:25
Ne ljuti me, jednostavno je glupo. Tvoja perspektiva je neispravna. Raj nije mjesto. Raj nije destinacija. To je stanje uma, nevjerojatan vjernik poput tebe bi to trebao shvatiti. Vjera ne bi trebala biti ograničena vremenom i prostorom.

Dokazati tebi? Kako da išta dokažem čovjeku koji je zatvoren i konzervativan, štogod ti mislio, milijun puta si dokazao svoju perceptivnu superiornost na ovom forumu.

Svaki znanstvenik/programer generalizira i onda radi na osnovi toga. // Više u osnovama OO programiranja ili matematike...

U ljudskoj prirodi je istraživati... Tvoj problem ako to nisi spreman prihvatiti. Samim time što ne shvaćaš tehnologiju, ne znači da je tvoj protivnost istoj opravdana? Sve se može upotrijebiti u zlobne svrhe. Ponajviše religije i vjere, no i tehnologija je jednako opasna.

Civilizirano. Carry on.

Ne možeš vrijeđati sve vjernike na ovom forumu bez razloga.
Na svijetu je tri puta više vjernika nego ateista a kad si rekao "Bog i te gluposti" uvrijedio si svakog vjernika.
I ako malo bolje pogledaš statistiku vidjet ćeš da su ateisti u manjini.
Ne možeš reći kako je 80% ljudi glupo jer vjeruju, a ti si kao pametan sa svojih 20%.

upravo tako, mora naučiti poštovati tuđe mišljenje.

RayDX
19-08-2008, 13:25
Ne ljuti me, jednostavno je glupo. Tvoja perspektiva je neispravna. Raj nije mjesto. Raj nije destinacija. To je stanje uma, nevjerojatan vjernik poput tebe bi to trebao shvatiti. Vjera ne bi trebala biti ograničena vremenom i prostorom.

Dokazati tebi? Kako da išta dokažem čovjeku koji je zatvoren i konzervativan, štogod ti mislio, milijun puta si dokazao svoju perceptivnu superiornost na ovom forumu.

Svaki znanstvenik/programer generalizira i onda radi na osnovi toga. // Više u osnovama OO programiranja ili matematike...

U ljudskoj prirodi je istraživati... Tvoj problem ako to nisi spreman prihvatiti. Samim time što ne shvaćaš tehnologiju, ne znači da je tvoj protivnost istoj opravdana? Sve se može upotrijebiti u zlobne svrhe. Ponajviše religije i vjere, no i tehnologija je jednako opasna.

Civilizirano. Carry on.

Ne možeš vrijeđati sve vjernike na ovom forumu bez razloga.
Na svijetu je tri puta više vjernika nego ateista a kad si rekao "Bog i te gluposti" uvrijedio si svakog vjernika.
I ako malo bolje pogledaš statistiku vidjet ćeš da su ateisti u manjini.
Ne možeš reći kako je 80% ljudi glupo jer vjeruju, a ti si kao pametan sa svojih 20%.

Po čemu ti zaključuješ da sam ja ateist? I da, narf... Znanost sve može objasniti. A ljude je strah to prihvatiti. Ja ne vjerujem da život završava nakon smrti. Sumnjam da uopće postoji istinska smrt. Ja nisam rekao da je vjera glupost ičija... To je vaša stvar... Ja se odnosim na neke stavove ljudi.. Nebo je nebo... Ono što vidimo sa Zemlje, fizička forma... Nikakav raj. Nadam se da vidite da je ova rasprava beznadna... Jednom će netko pobijediti, a dotad svakom svoje. Molim vas vratite se na temu, a radi se o anti-tehnosima. Ispričavam se svima koji misle da vrijeđam njihovu vjeru. Vaša stvar, vaš problem.

###DK###
19-08-2008, 13:28
Ne ljuti me, jednostavno je glupo. Tvoja perspektiva je neispravna. Raj nije mjesto. Raj nije destinacija. To je stanje uma, nevjerojatan vjernik poput tebe bi to trebao shvatiti. Vjera ne bi trebala biti ograničena vremenom i prostorom.

Dokazati tebi? Kako da išta dokažem čovjeku koji je zatvoren i konzervativan, štogod ti mislio, milijun puta si dokazao svoju perceptivnu superiornost na ovom forumu.

Svaki znanstvenik/programer generalizira i onda radi na osnovi toga. // Više u osnovama OO programiranja ili matematike...

U ljudskoj prirodi je istraživati... Tvoj problem ako to nisi spreman prihvatiti. Samim time što ne shvaćaš tehnologiju, ne znači da je tvoj protivnost istoj opravdana? Sve se može upotrijebiti u zlobne svrhe. Ponajviše religije i vjere, no i tehnologija je jednako opasna.

Civilizirano. Carry on.

Ne možeš vrijeđati sve vjernike na ovom forumu bez razloga.
Na svijetu je tri puta više vjernika nego ateista a kad si rekao "Bog i te gluposti" uvrijedio si svakog vjernika.
I ako malo bolje pogledaš statistiku vidjet ćeš da su ateisti u manjini.
Ne možeš reći kako je 80% ljudi glupo jer vjeruju, a ti si kao pametan sa svojih 20%.

Po čemu ti zaključuješ da sam ja ateist? I da, narf... Znanost sve može objasniti. A ljude je strah to prihvatiti. Ja ne vjerujem da život završava nakon smrti. Sumnjam da uopće postoji istinska smrt. Ja nisam rekao da je vjera glupost ičija... To je vaša stvar... Ja se odnosim na neke stavove ljudi.. Nebo je nebo... Ono što vidimo sa Zemlje, fizička forma... Nikakav raj.

Po tome što si rekao "Bog i te gluposti".
Tu jasno iskazuješ kako ne vjeruješ u Boga a to se naziva ateizam.

RayDX
19-08-2008, 13:30
Bog je ljudski pojam, loše shvaćanje tog entiteta. Ja nisam ateist samim time što sam rekao da mislim da je taj koncept glup.

narf
19-08-2008, 13:30
Ne ljuti me, jednostavno je glupo. Tvoja perspektiva je neispravna. Raj nije mjesto. Raj nije destinacija. To je stanje uma, nevjerojatan vjernik poput tebe bi to trebao shvatiti. Vjera ne bi trebala biti ograničena vremenom i prostorom.

Dokazati tebi? Kako da išta dokažem čovjeku koji je zatvoren i konzervativan, štogod ti mislio, milijun puta si dokazao svoju perceptivnu superiornost na ovom forumu.

Svaki znanstvenik/programer generalizira i onda radi na osnovi toga. // Više u osnovama OO programiranja ili matematike...

U ljudskoj prirodi je istraživati... Tvoj problem ako to nisi spreman prihvatiti. Samim time što ne shvaćaš tehnologiju, ne znači da je tvoj protivnost istoj opravdana? Sve se može upotrijebiti u zlobne svrhe. Ponajviše religije i vjere, no i tehnologija je jednako opasna.

Civilizirano. Carry on.

Ne možeš vrijeđati sve vjernike na ovom forumu bez razloga.
Na svijetu je tri puta više vjernika nego ateista a kad si rekao "Bog i te gluposti" uvrijedio si svakog vjernika.
I ako malo bolje pogledaš statistiku vidjet ćeš da su ateisti u manjini.
Ne možeš reći kako je 80% ljudi glupo jer vjeruju, a ti si kao pametan sa svojih 20%.

Po čemu ti zaključuješ da sam ja ateist? I da, narf... Znanost sve može objasniti. A ljude je strah to prihvatiti. Ja ne vjerujem da život završava nakon smrti. Sumnjam da uopće postoji istinska smrt. Ja nisam rekao da je vjera glupost ičija... To je vaša stvar... Ja se odnosim na neke stavove ljudi.. Nebo je nebo... Ono što vidimo sa Zemlje, fizička forma... Nikakav raj. Nadam se da vidite da je ova rasprava beznadna... Jednom će netko pobijediti, a dotad svakom svoje. Molim vas vratite se na temu, a radi se o anti-tehnosima. Ispričavam se svima koji misle da vrijeđam njihovu vjeru. Vaša stvar, vaš problem.

opet pokušavaš biti pristojan, i na kraju uništiš kad kažeš problem.. jbg.

Dosta offtopica :D, narf over and out.

Herr Schnitzel
19-08-2008, 13:31
Po tome što si rekao "Bog i te gluposti".
Tu jasno iskazuješ kako ne vjeruješ u Boga a to se naziva ateizam.

Mislim da je Ray mislio na klasicno vidjenje Boga s nase strane koje traje vec tisucljecima,
to jest: sijedi starac koji sjedi na oblaku, vidi i cuje sve.

Takvo vidjenje Boga je zastarjelo, da ne kazem djetinjasto.

RayDX
19-08-2008, 13:32
Pa vaša stvar... Problem, oprosti brate... Ali to je stvarno vaš problem, vaše mišljenje... Moj problem je moje mišljenje. No hard feelings. Kako ja uvijek odaberem loš primjer :(

narf
19-08-2008, 13:36
Pa vaša stvar... Problem, oprosti brate... Ali to je stvarno vaš problem, vaše mišljenje... Moj problem je moje mišljenje. No hard feelings. Kako ja uvijek odaberem loš primjer :(

jbg, ja shvaćam što želiš reći, al odabereš krivu riječ i dođe do offtopica bijesnih vjernika ;)

RayDX
19-08-2008, 13:42
Baš sam jutros gledao DS9 epizodu "Paradise"... Slaže se s temom donekle... Luda ženska je došla na ideju da bi bilo dobro živjeti bez tehnologije, kao ona kvari pojam čovjeka i svega... Pa je srušila svoj brod prije 10 godina i aktivirala duonetičko polje koje blokira svu tehnologiju da bi gonila filozofiju svoju... Sličnu onoj kakvu neki ljudi ovdje imaju. A samu svoju filozofiju forsirala je umjetno, koristeći tehnologiju. To je meni osobno licemjerno. A ako je netko gledao tu epizodu, mene možete zamisliti kao Siska, i nećete me izvući iz moje uniforme. :D

###DK###
19-08-2008, 13:48
Baš sam jutros gledao DS9 epizodu "Paradise"... Slaže se s temom donekle... Luda ženska je došla na ideju da bi bilo dobro živjeti bez tehnologije, kao ona kvari pojam čovjeka i svega... Pa je srušila svoj brod prije 10 godina i aktivirala duonetičko polje koje blokira svu tehnologiju da bi gonila filozofiju svoju... Sličnu onoj kakvu neki ljudi ovdje imaju. A samu svoju filozofiju forsirala je umjetno, koristeći tehnologiju. To je meni osobno licemjerno. A ako je netko gledao tu epizodu, mene možete zamisliti kao Siska, i nećete me izvući iz moje uniforme. :D

Takvi ljudi mi jednostavno nisu jasni.
Mislim tko danas može bez tehnologije?
Jedno je boriti se protiv napredovanja oružja i slično ali ovo... :D

RayDX
19-08-2008, 13:53
Žalosno je što za svaki veći znanstveni napredak potreban hladni rat i razvoj ubojitih naoružanja. Ljudi bi istraživali svemir, a ne znaju naći mira međusobno i zajedno se ujediniti. No, ipak... Imam osjećaj da će nam trebati moćno naoružanje čak i ako se ujedinimo. Svemir je ispunjen različitim rasama, no to ne znači da su svi poput dobrog duha Caspera...

unknown
19-08-2008, 13:58
Žalosno je što za svaki veći znanstveni napredak potreban hladni rat i razvoj ubojitih naoružanja. Ljudi bi istraživali svemir, a ne znaju naći mira međusobno i zajedno se ujediniti. No, ipak... Imam osjećaj da će nam trebati moćno naoružanje čak i ako se ujedinimo. Svemir je ispunjen različitim rasama, no to ne znači da su svi poput dobrog duha Caspera...

poslje prvog kontakta.... izbiti će rat između nas i aliena oko teritorija

RayDX
19-08-2008, 14:06
Žalosno je što za svaki veći znanstveni napredak potreban hladni rat i razvoj ubojitih naoružanja. Ljudi bi istraživali svemir, a ne znaju naći mira međusobno i zajedno se ujediniti. No, ipak... Imam osjećaj da će nam trebati moćno naoružanje čak i ako se ujedinimo. Svemir je ispunjen različitim rasama, no to ne znači da su svi poput dobrog duha Caspera...

poslje prvog kontakta.... izbiti će rat između nas i aliena oko teritorija

Sa našom inferiornom tehnologijom, taj rat će trajati... Erm... 2 minute... Tri u vrh glave...

unknown
19-08-2008, 14:12
Žalosno je što za svaki veći znanstveni napredak potreban hladni rat i razvoj ubojitih naoružanja. Ljudi bi istraživali svemir, a ne znaju naći mira međusobno i zajedno se ujediniti. No, ipak... Imam osjećaj da će nam trebati moćno naoružanje čak i ako se ujedinimo. Svemir je ispunjen različitim rasama, no to ne znači da su svi poput dobrog duha Caspera...

poslje prvog kontakta.... izbiti će rat između nas i aliena oko teritorija

Sa našom inferiornom tehnologijom, taj rat će trajati... Erm... 2 minute... Tri u vrh glave...


zašto uvijek smatrate da ćemo mi imati inferiornu tehnologiju... Možda ćemo mi kod prvog kontakta biti razvijeniji... Možda smo mi u ovom djelu galaksije civilizacija na najvećem stupnju razvoja

narf
19-08-2008, 14:17
Baš sam jutros gledao DS9 epizodu "Paradise"... Slaže se s temom donekle... Luda ženska je došla na ideju da bi bilo dobro živjeti bez tehnologije, kao ona kvari pojam čovjeka i svega... Pa je srušila svoj brod prije 10 godina i aktivirala duonetičko polje koje blokira svu tehnologiju da bi gonila filozofiju svoju... Sličnu onoj kakvu neki ljudi ovdje imaju. A samu svoju filozofiju forsirala je umjetno, koristeći tehnologiju. To je meni osobno licemjerno. A ako je netko gledao tu epizodu, mene možete zamisliti kao Siska, i nećete me izvući iz moje uniforme. :D

hehe, dobro se sjećam epizode.. Sisko je skoro nadrapao u njoj, jelda? :D

narf
19-08-2008, 14:18
Žalosno je što za svaki veći znanstveni napredak potreban hladni rat i razvoj ubojitih naoružanja. Ljudi bi istraživali svemir, a ne znaju naći mira međusobno i zajedno se ujediniti. No, ipak... Imam osjećaj da će nam trebati moćno naoružanje čak i ako se ujedinimo. Svemir je ispunjen različitim rasama, no to ne znači da su svi poput dobrog duha Caspera...

poslje prvog kontakta.... izbiti će rat između nas i aliena oko teritorija

a alieni ( ako postoje ) su na istom tehnološkom nivou kao i mi.

RayDX
19-08-2008, 14:22
Da, to je ta epizoda ^^
Alieni definitivno postoje, samo je pitanje vremena. A bilo bi sebično misliti da je svemir samo za nas.
A ja se toplo nadam da će biti prijateljski nastrojeni te da im neće biti namjera pokolj za resurse.
Moguće je da će biti tehnološki inferiorni naspram nas, ali to je teško šansa, jer ako uspiju doći do nas... Morali bi savladati FTL pogone, samim time bi i trebali donekle znati što traže pa će imati neka napredna naoružanja za obranu.. Dakle, ako oni dođu do nas, definitivno su napredniji : )

unknown
19-08-2008, 15:02
Da, to je ta epizoda ^^
Alieni definitivno postoje, samo je pitanje vremena. A bilo bi sebično misliti da je svemir samo za nas.
A ja se toplo nadam da će biti prijateljski nastrojeni te da im neće biti namjera pokolj za resurse.
Moguće je da će biti tehnološki inferiorni naspram nas, ali to je teško šansa, jer ako uspiju doći do nas... Morali bi savladati FTL pogone, samim time bi i trebali donekle znati što traže pa će imati neka napredna naoružanja za obranu.. Dakle, ako oni dođu do nas, definitivno su napredniji : )


a tko kaže da ih nećemo mi prvi kontaktirati

K4ciga
19-08-2008, 15:24
A gdje su dokazi da vanzemaljci uopće postoje?

Constantine
19-08-2008, 15:28
http://hr.wikipedia.org/wiki/Drakeova_jednad%C5%BEbaS^^

unknown
19-08-2008, 15:35
Jučer sam gledao national geographicov specijal na tv-u zove se Extraterrestrial i preporučam da ga pogledate

Aurelia and Blue Moon are hypothetical examples of a planet and a moon on which extraterrestrial life could evolve. They are the outcome of a collaboration between television company Blue Wave Productions Ltd. and a group of American and British scientists who were collectively commissioned by National Geographic. The team used a combination of accretion theory, climatology and xenobiology to imagine the most likely locations for extraterrestrial life and most probable evolutionary path such life would take

RayDX
19-08-2008, 15:35
A gdje su dokazi da vanzemaljci uopće postoje?

Ništa neću reći samo :pray:

Postoje milijarde zvijezda u svemiru, mi se nalazimo u solarnom sustavu. Naša zvijezda Sunce je izvor života u našem sustavu, a takvih ima na milijarde kao što sam rekao. Svemir je beskonačan i stalno se širi. A ako 60% od tih ne podržava život, onda... :pray:

Nas nije stvorio nikakav katolički Jahve kakav je opisan u knjigama, niti Alah... Nešto puno više i iznad našeg shvaćanja zasad. Rekao sam već, ne budi sebičan i budi otvorena uma.

K4ciga
19-08-2008, 15:42
Oprosti,ali ja neću vjerovati u vanzemaljce dok vidim nešto uvjerljivije od slika na kojima se vidi nešto zelenkasto na nebu.Meni ništa ne znače te nekakve teorije i jednadžbe,Constantine.

Constantine
19-08-2008, 15:44
Nemožemo biti jedini u tako ogromnom svemiru.To bi bilo bezveze.

RayDX
19-08-2008, 15:44
Oprosti,ali ja neću vjerovati u vanzemaljce dok vidim nešto uvjerljivije od slika na kojima se vidi nešto zelenkasto na nebu.Meni ništa ne znače te nekakve teorije i jednadžbe,Constantine.

I ti kažeš da si čovjek od vjere sa visokim stupnjem razumijevanja, prihvaćanja i logike. Možda si se zabunio s nekim?

unknown
19-08-2008, 16:04
Oprosti,ali ja neću vjerovati u vanzemaljce dok vidim nešto uvjerljivije od slika na kojima se vidi nešto zelenkasto na nebu.Meni ništa ne znače te nekakve teorije i jednadžbe,Constantine.

I ti kažeš da si čovjek od vjere sa visokim stupnjem razumijevanja, prihvaćanja i logike. Možda si se zabunio s nekim?

nevjeruje dok ne dobije dokaze a vjeruje u boga :|

croat1gamer
19-08-2008, 16:15
idem i ja oponasati maju
ne spemajte

i imate temu u mravljoj kiselini, koja bi se i mogla premjestiti u alt+f4

ot: najbolje ya opisati anti tehnose je selfpwn, jer sami sebe ownaju, i pokopaju u gluposti (NE MISLIM NA VJERU! da se ne flejmate opet)

K4ciga
19-08-2008, 16:36
@Svi,

Da,vjerujem u Boga,i,da,ne postoji apsolutno nikakav dokaz da postoji.Međutim,ne vjerujem da postoje vanzemaljci,međutim zbog toga neću pljuvati po drugima samo zato što imaju drugačije mišljenje od mene.I,da,vi biste se trebali zapitati o vašem stupnju razumijevanja i prihvaćanja tuđih mišljenja.Ok,vi vjerujete da postoje vanzemaljci,super,vjerujte,nećete mi zbog toga biti manji u očima.

Mirko L
19-08-2008, 16:42
A gdje su dokazi da vanzemaljci uopće postoje?

Ništa neću reći samo :pray:

Postoje milijarde zvijezda u svemiru, mi se nalazimo u solarnom sustavu. Naša zvijezda Sunce je izvor života u našem sustavu, a takvih ima na milijarde kao što sam rekao. Svemir je beskonačan i stalno se širi. A ako 60% od tih ne podržava život, onda... :pray:

Nas nije stvorio nikakav katolički Jahve kakav je opisan u knjigama, niti Alah... Nešto puno više i iznad našeg shvaćanja zasad. Rekao sam već, ne budi sebičan i budi otvorena uma.

haha,čoviče,ovo je za sig....ne ozbiljno:
svemir je BESKONAČAN i stalno se širi :rotfl:
i btw,nema samo milijarde zvizda u svemiru
EDIT:btw,potpuno se slažem sa kacigom,uostalon,ka i uvik-on i reiko su po meni najpametniji članovi foruma

Fireblade
19-08-2008, 17:02
aj sutite i odite gledat dosjee x :D
zekam se
ja vjerujem u vanzemaljce jer :zamislite to ovako
buha-zemlja,zemlja kao planetje svemir i ona nonstop raste
sranje je da smo jedini u svemiru

###DK###
19-08-2008, 17:06
A gdje su dokazi da vanzemaljci uopće postoje?

Ništa neću reći samo :pray:

Postoje milijarde zvijezda u svemiru, mi se nalazimo u solarnom sustavu. Naša zvijezda Sunce je izvor života u našem sustavu, a takvih ima na milijarde kao što sam rekao. Svemir je beskonačan i stalno se širi. A ako 60% od tih ne podržava život, onda... :pray:

Nas nije stvorio nikakav katolički Jahve kakav je opisan u knjigama, niti Alah... Nešto puno više i iznad našeg shvaćanja zasad. Rekao sam već, ne budi sebičan i budi otvorena uma.

haha,čoviče,ovo je za sig....ne ozbiljno:
svemir je BESKONAČAN i stalno se širiS:rotfl:
i btw,nema samo milijarde zvizda u svemiru
EDIT:btw,potpuno se slažem sa kacigom,uostalon,ka i uvik-on i reiko su po meni najpametniji članovi foruma

To ti je definicija svemira. Znam i meni je bila nevjerovatno glupa kad sam je čuo ali tako ti je. :D
A s kacigom se i ja slažem. (kao i uvijek)
Osim što se tiče života u svemiru. Mislim da postoji. :D

RayDX
19-08-2008, 17:24
Nije nimalo glupo... Svemir jest beskonačan. I sve je veći i veći... Svake sekunde njegova ekspanzija ubrzava do neodređene točke kada će najvjerojatnije stati i urušiti se u početno stanje opisano prije 13.7 milijardi godina... Efekt hidrogenske bombe. Mirko, molim te... Nemoj se blamirati više. Milijarde zvijezda je samo "figure of speech", a i sam to znaš. "The cycle cannot be broken"... To će vjerojatno biti veličanstveni "smak svijeta", no za tih par milijardi godina, na stupnju evolucije kojem će te rase biti sumnjam da će im to predstavljati bilo kakvu prepreku. Jedna od stvari koja mene najviše fascinira je beskonačna brzina, tako bi mogli doći do područja gdje svemir kakvim ga mi poznajemo ne postoji... Jao, kako ne shvaćate ljepotu znanosti, žalim vas do neke mjere.

http://en.wikipedia.org/wiki/Metric_expansion_of_space
http://en.wikipedia.org/wiki/Big_bang
http://en.wikipedia.org/wiki/Age_of_the_universe
http://en.wikipedia.org/wiki/Spacetime

Malo čitaj. Definitivno ti neće škoditi. (Mirko, je l'.)

Mirko L
19-08-2008, 17:36
ja znan sve to...kako bi trebalo završit i sve to šta se toga tiče...ali ne čoviče
di si čua da je beskonačan svemir?znan da su meni to pričali ka ditetu...nije beskonačan nego je jednostavno velik.
neviruj ti meni ako nečeš...i da znaš-vjerojatno će završit za više godina nego šta ga sad ima,jer jedi znanstvenici su išli otkrit kkoliko je svemir usporija širenje u odnosu na prije,pa su svatili da se zapravo širi još više nego za vrime ''big banga''

###DK###
19-08-2008, 17:41
ja znan sve to...kako bi trebalo završit i sve to šta se toga tiče...ali ne čoviče
di si čua da je beskonačan svemir?znan da su meni to pričali ka ditetu...nije beskonačan nego je jednostavno velik.
neviruj ti meni ako nečeš...i da znaš-vjerojatno će završit za više godina nego šta ga sad ima,jer jedi znanstvenici su išli otkrit kkoliko je svemir usporija širenje u odnosu na prije,pa su svatili da se zapravo širi još više nego za vrime ''big banga''

Beskonačan je.
Koji si razred?
Ja sam to učio u prvom gimnazije.
Zapravo i prije ali u prvom gimnazije detaljno.

RayDX
19-08-2008, 17:44
ja znan sve to...kako bi trebalo završit i sve to šta se toga tiče...ali ne čoviče
di si čua da je beskonačan svemir?znan da su meni to pričali ka ditetu...nije beskonačan nego je jednostavno velik.
neviruj ti meni ako nečeš...i da znaš-vjerojatno će završit za više godina nego šta ga sad ima,jer jedi znanstvenici su išli otkrit kkoliko je svemir usporija širenje u odnosu na prije,pa su svatili da se zapravo širi još više nego za vrime ''big banga''

Još ne shvaćaš? Svemir je ono što ljudi pretpostavljaju da je ispunjeno planetima, zvjezdanim sustavima, asteroidima, svemirskom prašino, ultimativno galaksijama... Space == prostor... Da nema tog prostora, svemir se ne bi imao gdje širiti, taj prostor je beskonačan... A to je zapravo svemir, "timeless boundaries and infinite horizons"... Golema, beskonačna praznina. Svemir jest beskonačan. Kako ne shvaćaš?

Mirko L
19-08-2008, 17:46
dobro onda,kako to oni znaju?
i čita san negdi da je za vrime big bangatemperatura bila BESKONAČNA....zvuči još bolesnije

###DK###
19-08-2008, 17:47
dobro onda,kako to oni znaju?
i čita san negdi da je za vrime big bangatemperatura bila BESKONAČNA....zvuči još bolesnije

To su teorije. Nije to ništa dokazano.

RayDX
19-08-2008, 17:48
Big Bang nije dokazan (iako je vrlo dobra teorija), ali širenje svemira, i naše poimanje istog da je beskonačan, jest... Proučavanjem mehanike svjetlosti te uvođenjem kvantne mehanike. Najviše računajući udaljavanje galaksija...

###DK###
19-08-2008, 17:52
Big Bang nije dokazan, ali širenje svemira, i naše poimanje istog da je beskonačan, jest... Proučavanjem mehanike svjetlosti te uvođenjem kvantne mehanike. Najviše računajući udaljavanje galaksija...

Da, istina.
A Big Bang je teorija. Premda bilo je na RTL teletekstu da je i to dokazano ali mislim da pametuju. Davno je to pisalo.

Sonic_Moronic
19-08-2008, 17:56
Destroy the hellish machines! The Butlerian Jihad is at hand!!111

Mirko L
19-08-2008, 18:06
uffff,više se ni nesičan o čemu je ova tema....tolko smo dugo offtopic

Maloki
19-08-2008, 18:44
Nažalost,tako je.Opet,zajebi ti tehnologiju kada ta ista tehnologija istražuje i razvija stvari poput kloniranja,ili određivanja gena djeteta.Koja notorna glupost,priroda je sve savršeno napravila
Prava svrha kloniranja je kloniranje pojedinih organa, a ne cijelih ljudi. To što će se na kraju koristit za "pravljenje" vojske je opet rezultat jer su ljudi glupi i moral im je upitan, nikakva tehnologija (koja se razvija sa dobrim namjerama).
Priroda je možda savršena u 99% slučajeva, ali taj 1% posto je i dalje velika brojka. Zamisli sad situaciju u kojoj si oženjen i žena ti je trudna. Idete na ultrazvuk i otkrije se da se dijete nepravilno razvija i da će mu falit neki ud ili nešto. I sad ti ponude da genetskim inžinjeringom ili nekom drugačijom tehnologijom riješe taj problem, ti ćeš odbit i uskratit svom djetetu sve čari života koje svako drugo normalno dijete tijekom svog boravka među živima okusi? Ako da, onda ne znam više što bih rekao...

Po tome što si rekao "Bog i te gluposti".
Tu jasno iskazuješ kako ne vjeruješ u Boga a to se naziva ateizam.
Joj e, ubij ga, kako ga nije sram zamišljati Boga kao ogromnog golog dedeka koji sjedi na oblaku i gleda nas dok se tuširamo. Stvarno, odmah u 9. krug pakla s njim.

A gdje su dokazi da vanzemaljci uopće postoje?
Gdje su dokazi da ne postoje?
Gdje su dokazi da Bog postoji?
Gdje su dokazi da Bog ne postoji?
Na kraju se sve svodi na ta pitanja i na pojedincu je da sam izvuče neki logični zaključak i odluči u što vjeruje.

Fireblade
19-08-2008, 18:58
pametno

Death By Sexy
19-08-2008, 19:03
E,gdje su dokazi da Bog postoji?
Nema ih?
Sto ce ti onda dokazi da ne postoji?

mislim ono wtš??!
ako nema dokaza da bog postoji što će ti da ne postoji?!
o čem ti trabunjaš?

RayDX
19-08-2008, 19:07
Back on topix :(

Death By Sexy
19-08-2008, 19:26
E,izvini ako si vjernik i ako sam te uvrijedio,to je samo moje misljenje :(

vjerujem u logiku a ne u boga :wink:

K4ciga
20-08-2008, 00:56
Prava svrha kloniranja je kloniranje pojedinih organa, a ne cijelih ljudi. To što će se na kraju koristit za "pravljenje" vojske je opet rezultat jer su ljudi glupi i moral im je upitan, nikakva tehnologija (koja se razvija sa dobrim namjerama).
Priroda je možda savršena u 99% slučajeva, ali taj 1% posto je i dalje velika brojka. Zamisli sad situaciju u kojoj si oženjen i žena ti je trudna. Idete na ultrazvuk i otkrije se da se dijete nepravilno razvija i da će mu falit neki ud ili nešto. I sad ti ponude da genetskim inžinjeringom ili nekom drugačijom tehnologijom riješe taj problem, ti ćeš odbit i uskratit svom djetetu sve čari života koje svako drugo normalno dijete tijekom svog boravka među živima okusi? Ako da, onda ne znam više što bih rekao...
Krivo sam se izrazio,smatram kako su takvi vidovi znanosti humani i plemeniti.Ako se može olakšati djetetov život,zašto ne pokušati?
Međutim,ima i onih koji smatraju da će biti zabavno ako,primjerice,pomiješaju gene koze i čovjeka.Mislim,stravično.Ili,vuka i slona,etc,etc.Jesi li i za taj vîd manipuliranja gena?


Gdje su dokazi da ne postoje?
Gdje su dokazi da Bog postoji?
Gdje su dokazi da Bog ne postoji?
Na kraju se sve svodi na ta pitanja i na pojedincu je da sam izvuče neki logični zaključak i odluči u što vjeruje.
Slažem se sa tvojom zadnjom rečenicom,sve se svodi na to što su te u djetinjstvu učili.Jer,što dijete zna?

unknown
20-08-2008, 10:47
Prava svrha kloniranja je kloniranje pojedinih organa, a ne cijelih ljudi. To što će se na kraju koristit za "pravljenje" vojske je opet rezultat jer su ljudi glupi i moral im je upitan, nikakva tehnologija (koja se razvija sa dobrim namjerama).
Priroda je možda savršena u 99% slučajeva, ali taj 1% posto je i dalje velika brojka. Zamisli sad situaciju u kojoj si oženjen i žena ti je trudna. Idete na ultrazvuk i otkrije se da se dijete nepravilno razvija i da će mu falit neki ud ili nešto. I sad ti ponude da genetskim inžinjeringom ili nekom drugačijom tehnologijom riješe taj problem, ti ćeš odbit i uskratit svom djetetu sve čari života koje svako drugo normalno dijete tijekom svog boravka među živima okusi? Ako da, onda ne znam više što bih rekao...
Krivo sam se izrazio,smatram kako su takvi vidovi znanosti humani i plemeniti.Ako se može olakšati djetetov život,zašto ne pokušati?
Međutim,ima i onih koji smatraju da će biti zabavno ako,primjerice,pomiješaju gene koze i čovjeka.Mislim,stravično.Ili,vuka i slona,etc,etc.Jesi li i za taj vîd manipuliranja gena?


Gdje su dokazi da ne postoje?
Gdje su dokazi da Bog postoji?
Gdje su dokazi da Bog ne postoji?
Na kraju se sve svodi na ta pitanja i na pojedincu je da sam izvuče neki logični zaključak i odluči u što vjeruje.
Slažem se sa tvojom zadnjom rečenicom,sve se svodi na to što su te u djetinjstvu učili.Jer,što dijete zna?

zašto si ne ubaciti pojedini gen od životinje, možemo si povećati životni vjek, biti otporniji na bolesti i slično....

Maloki
20-08-2008, 11:09
Krivo sam se izrazio,smatram kako su takvi vidovi znanosti humani i plemeniti.Ako se može olakšati djetetov život,zašto ne pokušati?
Međutim,ima i onih koji smatraju da će biti zabavno ako,primjerice,pomiješaju gene koze i čovjeka.Mislim,stravično.Ili,vuka i slona,etc,etc.Jesi li i za taj vîd manipuliranja gena?
Za taj vid nisam, ali dokle god se manipuliranjem gena mogu korigirati neke "greške" koje je majka priroda napravila (neke genetski prenosive bolesti), ja sam za.

@Unknown - vjerujem da se to može poboljšati i bez ubicavanja gena nekih životinja.

K4ciga
20-08-2008, 12:25
@Unknown,odlična ideja,hoćemo na tvom djetetu to isprobati?

croat1gamer
20-08-2008, 12:56
malo sam razmisljao, i anti tehnosi su u pravu donekle, jer moramo prvo razumjeti ono sto radimo, a idioti (bogatasi koji zele zaraditi jos novaca) bi to napravili samo da naprave, jer sto ako naprave umjesto genetski modificiranog lijeka protiv hiv-a virus koji modificira hiv kao virozu da se prenosi zrakom?

@ unknown- si ikada razmisljao o negativnim poljedicama za domacina tih stanica, i ako je nerodeno dijete o nositelju domacina?

RayDX
20-08-2008, 13:08
malo sam razmisljao, i anti tehnosi su u pravu donekle, jer moramo prvo razumjeti ono sto radimo, a idioti (bogatasi koji zele zaraditi jos novaca) bi to napravili samo da naprave, jer sto ako naprave umjesto genetski modificiranog lijeka protiv hiv-a virus koji modificira hiv kao virozu da se prenosi zrakom?

@ unknown- si ikada razmisljao o negativnim poljedicama za domacina tih stanica, i ako je nerodeno dijete o nositelju domacina?

To što ti govoriš je ljudska glupost, ne krivnja tehnologije.

croat1gamer
20-08-2008, 13:17
pa i moze sve biti bez problema, ali priroda je shebana stvar, jer ljudi se ulecu u svari o kojima niti sami neznaju mnogo
npr. am. vojska hoce stroj za citanje misli, iako su oni koji to rade jako obrazovani u tome podrucju, nebi mogli to desifrirati u 50 godina, jer mozak je zapravo tajanstven i kompliciran kao svemir (mozda je istrazeno samo 0.5% mogucnosti ljudskog mozga), ali i dalje rade, i kada (ne ako, jer je sigurno da ce kad tad uspijeti) uspiju ce tehnologija dopasti u ruke am. vojske, nastavak sami znate- velika hrpa sranja ce nastati

Nodakim
20-08-2008, 23:21
A gdje su dokazi da vanzemaljci uopće postoje?

Ništa neću reći samo :pray:

Postoje milijarde zvijezda u svemiru, mi se nalazimo u solarnom sustavu. Naša zvijezda Sunce je izvor života u našem sustavu, a takvih ima na milijarde kao što sam rekao. Svemir je beskonačan i stalno se širi. A ako 60% od tih ne podržava život, onda... :pray:

Nas nije stvorio nikakav katolički Jahve kakav je opisan u knjigama, niti Alah... Nešto puno više i iznad našeg shvaćanja zasad. Rekao sam već, ne budi sebičan i budi otvorena uma.

haha,čoviče,ovo je za sig....ne ozbiljno:
svemir je BESKONAČAN i stalno se širi :rotfl:
i btw,nema samo milijarde zvizda u svemiru
EDIT:btw,potpuno se slažem sa kacigom,uostalon,ka i uvik-on i reiko su po meni najpametniji članovi foruma


beskonaćan=stalno se širi...ako se stalno širi onda je beskonaćan jer mu nema kraja
iskoristio je 2 pojma isto značenja
deal with it
btw.ajmo ovu teoriju testirati ako je tehnologija napravio čovjek i ako je tehnologija zlo onda je i čovjek zlo...sto daje unistis tehnologiju moraš i covjeka a kako je covjek po "takvim ljudima" napravljen po uzoru boga...moras i boga ubiti
el nema logike

###DK###
21-08-2008, 09:29
"Beskonačan" se misli na prostor, a s tim "stalno se širi" misli se na zvijezde i planete koje se rasprostranjuju sve dalje u taj prostor.

RayDX
21-08-2008, 12:20
Dobro narode, ne raspravljamo ovdje o astrofizici. Back on topic :(

Sickmanno1
25-08-2008, 22:44
EDIT:btw,potpuno se slažem sa kacigom,uostalon,ka i uvik-on i reiko su po meni najpametniji članovi foruma

http://eppsnet.com/images/omg-wtf.jpg

Constantine
25-08-2008, 22:57
Koji vrag se događa da uopće ne vidim slike na forumu?

Hellboy
26-08-2008, 08:17
EDIT:btw,potpuno se slažem sa kacigom,uostalon,ka i uvik-on i reiko su po meni najpametniji članovi foruma

http://eppsnet.com/images/omg-wtf.jpg

You step in the stream,

But the water has moved on.

The file is not here.

:rotfl:
ali slažem se...

Sickmanno1
26-08-2008, 11:58
Uglavnom na slici je pisalo OMG WTF...

Gwin
28-08-2008, 19:33
nisam u temi od početka, ali vidim ovdje nekoliko gluposti na koje jednostavno moram regirati

koja notorna glupost,priroda je sve savršeno napravila,a neki ljudi i dalje smatraju da to trebaju mijenjati,sve da bi se obogatili i našli se u enciklopediji.Protiv svih moralnih i etičkih vrijednosti...
priroda je SVE savršeno napravila?? zanimljiva konstatacija.. osim što govori o ultimativnom egoizmu dok iskazuješ stav da je čovjek savršeno biće, totalno je kriva..

zašto muškarac ima bradavice? zašto ljudi općenito imaju slijepo crijevo?? zašto se u svakom stopalu ne koristi vanjska strana kostiju (npr, V metatarzalna kost koja često puca kod košarkaša i režu je van jer nema nikakvu bitnu funkciju)
zašto čovjek pri maksimalnom mentalnom naporu koristi samo 10% mozga? haloo. bacanje resursa..

da je priroda nepogrešiva onda bi evolucija stala na prvoj stepenici.. tamo negdje kod ameba.. ili hoćeš reći da su naknadni oblici života, beskralježnjaci, vodozemci, sisavci i svi ostali u stvari samo čudna mutacija, a da je ameba savršeno stvorenje?
život je proces konstante evolucije.. ne postoji savršenstvo, bar ne još




Ne možeš vrijeđati sve vjernike na ovom forumu bez razloga.
Na svijetu je tri puta više vjernika nego ateista a kad si rekao "Bog i te gluposti" uvrijedio si svakog vjernika.
I ako malo bolje pogledaš statistiku vidjet ćeš da su ateisti u manjini.
Ne možeš reći kako je 80% ljudi glupo jer vjeruju, a ti si kao pametan sa svojih 20%.

upravo tako, mora naučiti poštovati tuđe mišljenje.
80% vjeruje?? th 80% je vjerovalo da se sunce vrti oko zemlje.. dok im galileo i kopernik koji su bili u manjini nisu objasnili kako stvari stoje.. toliko o NEPOGREŠIVOSTI većine..
ona ista crkva koja je spaljivala ljude jer su rekli da zemlja NIJE centar svemira.. toliko o INTELIGENCIJI većine
samo u primitivnim civilizacijama bi snaga i brojnost trebali odlučivat tko je u pravu a tko nije. to što smo mi u manjini, ne znači da smo u krivu.

e, da..katolička crkva je leglo lopova, pedofila i zatucanih debila..
poštujte moje mišljenje..

Oprosti,ali ja neću vjerovati u vanzemaljce dok vidim nešto uvjerljivije od slika na kojima se vidi nešto zelenkasto na nebu.Meni ništa ne znače te nekakve teorije i jednadžbe,Constantine.
i opet.. arogancija na neviđenoj razini..
statistika i zdrav razum su protiv tebe.. kaj misliš da je svemir stvoren samo za nas?
taj vaš bog neće nikad pobjedit ovu nebesku verziju starcrafta ako se tak razbacuje sa resursima

Ontopic.. antitehnosi kaj se mene tiče mogu srat do sudnjeg dana protiv tehnologije.. ali onaj tren kad dođu po antibiotik za svoje dijete će popit šamarčinu, uz prikladan komentar tipa "Sumamed ne raste na drvetu, budalo!"

Herr Schnitzel
28-08-2008, 19:47
e, da..katolička crkva je leglo lopova, pedofila i zatucanih debila..
poštujte moje mišljenje..

statistika i zdrav razum su protiv tebe.. kaj misliš da je svemir stvoren samo za nas?
taj vaš bog neće nikad pobjedit ovu nebesku verziju starcrafta ako se tak razbacuje sa resursima

Ontopic.. antitehnosi kaj se mene tiče mogu srat do sudnjeg dana protiv tehnologije.. ali onaj tren kad dođu po antibiotik za svoje dijete će popit šamarčinu, uz prikladan komentar tipa "Sumamed ne raste na drvetu, budalo!"


Veliki potpis na cijeli post, ali jos veci na citirano.

###DK###
28-08-2008, 20:20
@ Gwin, Galileo i Kopernik su svoju teoriju dokazali. Aje ti sad dokaži da Bog ne postoji. Ili eto ako ne možeš navedi osobu koja je dokazala.

A svađa u ovoj temi je davno prestala a ti si ponovo započeo.

Maloki
28-08-2008, 20:31
Pa ajd ti onda dokaži da postoji :(

Gwin
28-08-2008, 20:32
nije baš davno, nego prošli tjedan..

ja ne moram ništa dokazivat..jer nisam nigdje rekao da bog ne postoji.. moj problem je sa katoličkom crkvom, ljudima koji misle da su u pravu samo zato što su u većini.. i ljudima koji traže od mene nešta na šta sami nisu spremni..
kao što rekoh.. brojčana nadmoć nije dokaz.. a ako tražite od mene da poštujem vaše mišljenje, onda draga gospodo poštujte i moje pravo na drukčije mišljenje..

###DK###
28-08-2008, 20:36
nije baš davno, nego prošli tjedan..

ja ne moram ništa dokazivat..jer nisam nigdje rekao da bog ne postoji.. moj problem je sa katoličkom crkvom, ljudima koji misle da su u pravu samo zato što su u većini.. i ljudima koji traže od mene nešta na šta sami nisu spremni..
kao što rekoh.. brojčana nadmoć nije dokaz.. a ako tražite od mene da poštujem vaše mišljenje, onda draga gospodo poštujte i moje pravo na drukčije mišljenje..

Poštujem tvoje mišljenje ali samo da još jednu kažem.
Spaljivanje, pedofilija i ostalo nemaju nikakve veze s Bogom. Ti su ljudi grešnici koji koriste svoju vjeru kao izliku sa sranja koja rade.

RayDX
28-08-2008, 20:38
/cut

Napokon čovjek koji procesira podatke mozgom, a ne guzicom.

m777
28-08-2008, 20:44
Aje ti sad dokaži da Bog ne postoji. Ili eto ako ne možeš navedi osobu koja je dokazala.
Nije na skepticima da dokazuju da nešto NE postoji. Na vjernicima je da dokažu da bog postoji.

Da spriječim bilo kakve buduće primjedbe na moj komentar, upotrijebit ću primjer Bertranda Russella (parafraziram, ne citiram doslovno):
Dokaži ti meni da u asteroidnom pojasu između Marsa i Jupitera ne postoji čajnik koji se kreće po svojoj orbiti oko Sunca. Naravno, taj čajnik je premalen da ga se uoči čak i najjačim postojećim teleskopom ili ikakvim drugim nama dostupnim sredstvima. Unatoč tome, taj čajnik nastavlja svoj vječni put oko Sunca.
Dokaži da ne postoji.

###DK###
28-08-2008, 20:54
Aje ti sad dokaži da Bog ne postoji. Ili eto ako ne možeš navedi osobu koja je dokazala.
Nije na skepticima da dokazuju da nešto NE postoji. Na vjernicima je da dokažu da bog postoji.

Da spriječim bilo kakve buduće primjedbe na moj komentar, upotrijebit ću primjer Bertranda Russella (parafraziram, ne citiram doslovno):
Dokaži ti meni da u asteroidnom pojasu između Marsa i Jupitera ne postoji čajnik koji se kreće po svojoj orbiti oko Sunca. Naravno, taj čajnik je premalen da ga se uoči čak i najjačim postojećim teleskopom ili ikakvim drugim nama dostupnim sredstvima. Unatoč tome, taj čajnik nastavlja svoj vječni put oko Sunca.
Dokaži da ne postoji.

Ne mogu ti dokazati jer nikad Ga nisam vidio. Ali mogu ti navesti par primjera:
Kršćanstvo je postalo glavna religija u Rimu zahvaljujući Konstantinu. Čovjek koji je do tada bio politeist odjednom prihvaća kršćanstvo i proglašava ga glavnom religijom u Rimu. Sad mi recite što mislite što može čovjeka natjerati na takvu promjenu?
On je rekao da mu je se tijekom jedne borbe na nebu ukazao križ koji mu je nešto progovorio. (ne sjećam se sad što)
Još jedan primjer:
Pavao koji je do preobraćenja progonio i ubijao kršćane u jednom trenutku postaje vjernik, propovijeda svoju vjeru i čak umire za nju.
Ne može se nikako dokazati da Bog postoji ili ne postoji. Ljudi inače nebi govorili da vjeruju nego da znaju.

Sickmanno1
28-08-2008, 20:55
[Najpametnija izjava 2008]

Da se vjera moze dokazat onda se ne bi zvala vjera ^^...

[/Najpametnija izjava 2008]

###DK###
28-08-2008, 20:58
[Najpametnija izjava 2008]

Da se vjera moze dokazat onda se ne bi zvala vjera ^^...

[/Najpametnija izjava 2008]

:bravo:

m777
28-08-2008, 21:03
Ne mogu ti dokazati jer nikad Ga nisam vidio.
Zar nisi čuo? On je nevidljiv.


Kršćanstvo je postalo glavna religija u Rimu zahvaljujući Konstantinu. Čovjek koji je do tada bio politeist odjednom prihvaća kršćanstvo i proglašava ga glavnom religijom u Rimu. Sad mi recite što mislite što može čovjeka natjerati na takvu promjenu?
Pritisak masa, politika, spekulacije... Ne znam, možda je volio ribu.


On je rekao da mu je se tijekom jedne borbe na nebu ukazao križ koji mu je nešto progovorio. (ne sjećam se sad što)
In hoc signo vinces. Laž ili halucinacija. Osobno iskustvo nije nikakav dokaz.


Još jedan primjer: Pavao koji je do preobraćenja progonio i ubijao kršćane u jednom trenutku postaje vjernik, propovijeda svoju vjeru i čak umire za nju.
Opet, mišljenje jednog čovjeka. Nije dokaz.


Da se vjera moze dokazat onda se ne bi zvala vjera ^^...
Najdraži argument očajnih teista. :.)


Ne može se nikako dokazati da Bog postoji ili ne postoji. Ljudi inače nebi govorili da vjeruju nego da znaju.
Ova prva rečenica zvuči vrlo agnostički, a ne teistički. Već sam rekao da je nemoguće dokazati da ne postoji - dao sam i primjer. A ne može se dokazati da postojiSjer ne postoje dokazi.
I da, mnogi vjernici govore upravo da oni "ne vjeruju, već znaju".

Gwin
28-08-2008, 21:05
On je rekao da mu je se tijekom jedne borbe na nebu ukazao križ koji mu je nešto progovorio. (ne sjećam se sad što)
Još jedan primjer:
Pavao koji je do preobraćenja progonio i ubijao kršćane u jednom trenutku postaje vjernik, propovijeda svoju vjeru i čak umire za nju.
i? s ovime nisi apsolutno ništa dokazao..
netko bi mogao reći: "ovaj prvi je bio mentalni bolesnik sa halucinacijama, a ovaj drugi se okretao kako vjetar puše. jedina sličnost među njima je činjenica da su imali karizmu i znali prodat spiku..."
naravno, ja sam predobar pa to neću reć.. ali netko bi mogao.. jer dokaza nema..


Spaljivanje, pedofilija i ostalo nemaju nikakve veze s Bogom. Ti su ljudi grešnici koji koriste svoju vjeru kao izliku sa sranja koja rade.1. ako ćeš bacit pogled gore, nisam rekao da imam problem s bogom, nego sa katoličkom crkvom..
2. samo još jedan dokaz da priroda (ili bog, same shit) nisu čovjeka napravili savršenim..

ja recimo volim mislit da je čovječanstvo neuspjela beta-verzija idealnog svijeta, te da ju je developer (bog, priroda, slučajne fluktuacije u vrijeme-prostor kontinuumu, štagod) napustio i prešao na neki novi engine :D

###DK###
28-08-2008, 21:11
Ne znam zašto se uopće svađamo. Jednostavno nema smisla.
Očito je da vam ništa ne mogu dokazati a ne možete ni vi meni pa bolje da više ne komentiramo.
@ Gwin, takav primjer nije samo jedan. I treba imati na umu da vjerovatno i nije bio omiljen u društvu nakon toga.
I što ti znači to "okretao se kako vjetar puše"? Znači čovjek je spreman umrijeti za nešto što i sam zna da je laž.

Nodakim
28-08-2008, 21:14
[quote="###DK###":1ejwigha]Aje ti sad dokaži da Bog ne postoji. Ili eto ako ne možeš navedi osobu koja je dokazala.
Nije na skepticima da dokazuju da nešto NE postoji. Na vjernicima je da dokažu da bog postoji.

Da spriječim bilo kakve buduće primjedbe na moj komentar, upotrijebit ću primjer Bertranda Russella (parafraziram, ne citiram doslovno):
Dokaži ti meni da u asteroidnom pojasu između Marsa i Jupitera ne postoji čajnik koji se kreće po svojoj orbiti oko Sunca. Naravno, taj čajnik je premalen da ga se uoči čak i najjačim postojećim teleskopom ili ikakvim drugim nama dostupnim sredstvima. Unatoč tome, taj čajnik nastavlja svoj vječni put oko Sunca.
Dokaži da ne postoji.

Ne mogu ti dokazati jer nikad Ga nisam vidio. Ali mogu ti navesti par primjera:
Kršćanstvo je postalo glavna religija u Rimu zahvaljujući Konstantinu. Čovjek koji je do tada bio politeist odjednom prihvaća kršćanstvo i proglašava ga glavnom religijom u Rimu. Sad mi recite što mislite što može čovjeka natjerati na takvu promjenu?
On je rekao da mu je se tijekom jedne borbe na nebu ukazao križ koji mu je nešto progovorio. (ne sjećam se sad što)
Još jedan primjer:
Pavao koji je do preobraćenja progonio i ubijao kršćane u jednom trenutku postaje vjernik, propovijeda svoju vjeru i čak umire za nju.
Ne može se nikako dokazati da Bog postoji ili ne postoji. Ljudi inače nebi govorili da vjeruju nego da znaju.[/quote:1ejwigha]


Dobro...onako..ovakav stav nikada nije pomogao covjeku...ali zanimljivo vjerujem=mislim....a ipak vas kontrolira crkva i dajete lijepe pare za tu svoju vjeru...da li biste dali 1000 kuna nepoznatome covjeku ako vam on obeća doživotnu srežu?očito da :)
mislim onako...MORAMO SE SVADATI JER TO utječe na mene...da vladavina i manipulacija crkve na mene jako utječe..ako to ne vidite onda ste jedni...i NARAVNO da vas pokusavam odgovoriti od vjere jer sto vas vise odgovorim to ce manja njihova vladavina biti....jebote...da kenyi nije mod i da ima ovakav stav....vjerujte mi :( nitko od vas ne bi bio vjernik :D

m777
28-08-2008, 21:15
Ne znam zašto se uopće svađamo. Jednostavno nema smisla.
Uopće se ne svađamo. Ovo je jedna pristojna rasprava.


Očito je da vam ništa ne mogu dokazati a ne možete ni vi meni pa bolje da više ne komentiramo.
Opet, nije na nama da dokazujemo. Već treći put to ponavljam.


@ Gwin, takav primjer nije samo jedan.
Znači po tebi su to dokazi. Ajde, navedi ih još par. Zanima me.

Gwin
28-08-2008, 21:17
meni ne znači ništa.. ja to nisam rekao, to nije moj stav, ali ostavljam mogućnost da će netko tako nešta izjavit..

još jednom.. daj shvati više.. ovo nije rasprava o religiji.
nemamo problem sa bogom.. samo sa ljudima koji misle da su u pravu samo zato što su u većini.. i koji misle da je čovjek savršen..
crkva je poslužila kao idealan primjer jer su u zadnjih 2000 godina nekoliko puta mijenjali stavove, svaki put drastično. crkva, ne bog. 10 božjih zapovjedi je fantastično.. samo mi nije jasno kako je onda nastala inkvizicija..

enikejs.. kao što rekoh.. antitehnosima šamar čim dođu po antibiotik

###DK###
28-08-2008, 21:20
[quote=###DK###]Ne znam zašto se uopće svađamo. Jednostavno nema smisla.
Uopće se ne svađamo. Ovo je jedna pristojna rasprava.


Očito je da vam ništa ne mogu dokazati a ne možete ni vi meni pa bolje da više ne komentiramo.
Opet, nije na nama da dokazujemo. Već treći put to ponavljam.


@ Gwin, takav primjer nije samo jedan.
Znači po tebi su to dokazi. Ajde, navedi ih još par. Zanima me.[/quote:5vu4lg0b]

Nisu to dokazi ali ako hoćeš da navedem evo:
Svaki svetac mučenik a vjeruj mi puno ih je.
A to "nije na vama da dokazujete" ne razumijem.
Svijet je nekako i nekada nastao a to znanost ne može objasniti. Još jedan od razloga zašto se vjeruje u Boga.

Nodakim
28-08-2008, 21:23
:)
Svijet je nastao prije 4 i pol miljiarde godina...jer mozda nisi znao ali Svijet je samo jos jedan naziv za Zemlju,sry Fail.
I da znamo kako je nastao...

###DK###
28-08-2008, 21:24
:)
Svijet je nastao prije 4 i pol miljiarde godina...jer mozda nisi znao ali Svijet je samo jos jedan naziv za Zemlju,sry Fail.
I da znamo kako je nastao...

Sad mi reci što je bilo prije toga?
Nekakvo objašnjenje mora postojati a kad mi god odgovoriš na pitanje mogu te opet isto pitati.
I kad sam rekao svijet mislio sam na početak svega a ne samo Zemlje.

Gwin
28-08-2008, 21:27
svetac? mučenik? netko može reći da je to sve bila prijevara.. ono isto šta sad crkva govori za stigmatiste koji krvare iz isusovih rana? za jednu relligiju koja polaže puno toga na mističnu magiju, vjeru u boga itd, ponašaju se iznimno čudno..
kužiš kaj hoću reć?? i još jednom.. ovo nije moj stav..

ne postoji dokaz da je bog prisutan. ti nas moraš uvjerit da bog postoji. tako da nije na nama da dokazujem da njega nema.. jer fizički dokazi su neumoljivi.. nema tijelo, ne čuje ga se, nije ostavio pisanog traga..

svijet je nastao prije X milijardi godina. znanost se oko toga slaže.. crkva to odbija prihvatit.

samo mi molim te nemoj prodavat spiku da je bog postavio fosile u zemlju da bi ih adam i eva iskopali i divili se nekakvom kamenju..

###DK###
28-08-2008, 21:31
svetac? mučenik? netko može reći da je to sve bila prijevara.. ono isto šta sad crkva govori za stigmatiste koji krvare iz isusovih rana? za jednu relligiju koja polaže puno toga na mističnu magiju, vjeru u boga itd, ponašaju se iznimno čudno..
kužiš kaj hoću reć?? i još jednom.. ovo nije moj stav..

ne postoji dokaz da je bog prisutan. ti nas moraš uvjerit da bog postoji. tako da nije na nama da dokazujem da njega nema.. jer fizički dokazi su neumoljivi.. nema tijelo, ne čuje ga se, nije ostavio pisanog traga..

svijet je nastao prije 14milijardi godina. znanost se oko toga slaže.. crkva to odbija prihvatit.

Opet isto pitanje. Što je bilo prije toga?
Ništa? Ako nije ništa onda postoji neki uzrok zašto je uopće nastao ako ga prije nije bilo.
I što se tiče mučenika ljudi ne umiru da bi dokazali nešto u što ne vjeruju.

m777
28-08-2008, 21:33
Nisu to dokazi ali ako hoćeš da navedem evo:
Svaki svetac mučenik a vjeruj mi puno ih je.
U pravu si, nije dokaz. Svece stvara sama religija, a ako je religija lažna, onda su lažni i sveci.

Jesi li znao da postoji svetac zaštitnik prodavača oružja? On je sigurno ponosan što je umro za svoju vjeru.


A to "nije na vama da dokazujete" ne razumijem.
Nije na nama ateistima da dokazujemo da bog NE postoji. Već sam dao primjer zašto je nemoguće dokazati da nešto NE postoji.
Na vjernicima je da dokažu da njihov bog postoji.


Još jedan od razloga zašto se vjeruje u Boga.
Nisam rekao da ne postoje razlozi da se vjeruje u boga. Postoje mnogi razlozi - samo što nijedan nije naročito vrijedan, a sigurno nije ni razuman ili plauzibilan.


Svijet je nekako i nekada nastao a to znanost ne može objasniti.
Ako znanost ne može objasniti kako je sve nastalo, to ne znači da nikad neće moći objasniti. Već postoji jedna teorija, zove se antropsko načelo. Prouči ju malo. Mnogo je uvjerljivija od teorije o inteligentnom dizajnu.

Gwin
28-08-2008, 21:37
ti baš odbijaš shvatit..

VJERA postoji. ljudi VJERUJU.. oke.. štima
ali činjenica da drugi ljudi VJERUJU u nešta nije dokaz da to nešta postoji.

a s obzirom da si baš naporan, onda mi odgovori: "ZAŠTO JE MOJA 9-GODIŠNJA SUSJEDA DOBILA LEUKEMIJU?" i "ZAŠTO JE SIN OD MOJEG KOLEGE TRI DANA NAKON ROĐENJA MORAO NA DVOSTRUKU OPERACIJU?"..
kome su oni šta skrivili?? i koga taj bog testira?? trodnevnu bebu?? fuck'im

Herr Schnitzel
28-08-2008, 21:39
Ne mogu ti dokazati jer nikad Ga nisam vidio. Ali mogu ti navesti par primjera:
Kršćanstvo je postalo glavna religija u Rimu zahvaljujući Konstantinu. Čovjek koji je do tada bio politeist odjednom prihvaća kršćanstvo i proglašava ga glavnom religijom u Rimu. Sad mi recite što mislite što može čovjeka natjerati na takvu promjenu?
On je rekao da mu je se tijekom jedne borbe na nebu ukazao križ koji mu je nešto progovorio. (ne sjećam se sad što)

Sto ga moze nagnati? Cinjenica da mu je pola obitelji potajno prihvatilo krscanstvo. A ocito mu nije bilo do bacanja rodjaka pred lavove, pa je malo prilagodio regule. Licemjerje ftw.

Nodakim
28-08-2008, 21:42
svetac? mučenik? netko može reći da je to sve bila prijevara.. ono isto šta sad crkva govori za stigmatiste koji krvare iz isusovih rana? za jednu relligiju koja polaže puno toga na mističnu magiju, vjeru u boga itd, ponašaju se iznimno čudno..
kužiš kaj hoću reć?? i još jednom.. ovo nije moj stav..

ne postoji dokaz da je bog prisutan. ti nas moraš uvjerit da bog postoji. tako da nije na nama da dokazujem da njega nema.. jer fizički dokazi su neumoljivi.. nema tijelo, ne čuje ga se, nije ostavio pisanog traga..

svijet je nastao prije 14milijardi godina. znanost se oko toga slaže.. crkva to odbija prihvatit.

Opet isto pitanje. Što je bilo prije toga?
Ništa? Ako nije ništa onda postoji neki uzrok zašto je uopće nastao ako ga prije nije bilo.
I što se tiče mučenika ljudi ne umiru da bi dokazali nešto u što ne vjeruju.


Zasto samo mi moram odgovarati na tvoja pitanja?
Prije toga je bio odredei prostor vjerovatno jako slican ovome u kojemu se akomulirala neka energija,previse energija i sve je puklo i stvorio se "novi prostor"....dobro nisam neki znanstvenik ali tako nesto...uglavnom zao mi je sto ti to moram reci ali u prirodi,svemiru se sve ponavlja tako da tvoje pitanje sto je bilo prije toga ce uvijek biti odgovoreno ili c/p-ano

Sonic_Moronic
28-08-2008, 21:45
Mainstream religije imaju glavnu knjigu, crno na bijelom. Ljudima je jednostavnije vjerovati u to nego se mučiti, iskorištavati mozak na neka tu lejm istraživanja.

Kk thx bye.

###DK###
28-08-2008, 21:45
U pravu si, nije dokaz. Svece stvara sama religija, a ako je religija lažna, onda su lažni i sveci.

Jesi li znao da postoji svetac zaštitnik prodavača oružja? On je sigurno ponosan što je umro za svoju vjeru.


Nisam znao. Reci mi kako ze zove da vidim.


Nisam rekao da ne postoje razlozi da se vjeruje u boga. Postoje mnogi razlozi - samo što nijedan nije naročito vrijedan, a sigurno nije ni razuman ili plauzibilan.


Milijuni ljudi ne misle tako.


Ako znanost ne može objasniti kako je sve nastalo, to ne znači da nikad neće moći objasniti. Već postoji jedna teorija, zove se antropsko načelo. Prouči ju malo. Mnogo je uvjerljivija od teorije o inteligentnom dizajnu.

U pravu si. Znanost može objasniti kako su nastale galaksije, planete, zvijezde, itd. ali ne može objasniti kako je nastao sav taj beskonačni prostor i kada je nastao. A što se tiče Crkve ona podržava znanost u tom smislu i Crkva nikad nije ponijekala teoriju velikog praska i slično.

@ Gwin, reci gdje sam ja rekao da je to dokaz.
I još jedna stvar. Vas je ovdje 3-4 a ja sam jedan tako da mi i nije baš zgodno odgovarati na svačija pitanja.

Maloki
28-08-2008, 21:46
a s obzirom da si baš naporan, onda mi odgovori: "ZAŠTO JE MOJA 9-GODIŠNJA SUSJEDA DOBILA LEUKEMIJU?" i "ZAŠTO JE SIN OD MOJEG KOLEGE TRI DANA NAKON ROĐENJA MORAO NA DVOSTRUKU OPERACIJU?"..
kome su oni šta skrivili?? i koga taj bog testira?? trodnevnu bebu?? fuck'im
I zašto se Bog ponaša ko tinejđer pa samo zato jer su Adam i Eva bili znatiželjni, svi moramo biti kršteni ako želimo u Raj?
Kad više razmišljam o svemu tome, Bog mi ponekad djeluje kao neki attention freak jer samo želi da gradimo hramove u njegovu čast i da se divimo koliko je on moćan a koliko smo mi jadni. I očito je često paranoičan kad svako malo razori neko mjesto i pokolje pun kufer ljudi u strahu da ga oni ne vole. Podsjeća me na Staljina i Gulag.

Sonic_Moronic
28-08-2008, 21:50
BEWARE THE GODLY AWESOME 1337 UNBEATABLE ARGUMENT!111

"Milijuni ljudi ne misle tako."

:pray:

RUN FOR DA HILLS!

Gwin
28-08-2008, 21:54
:D ne.. znaš šta je najbolje od svega..

bibliju, stari i novi zavjet su pisali LJUDI.. ne bog..
nitko ne može sa sigurnošću tvrditi da su biblijske priče istinite. nitko ne može dokazati da bibliju nisu pisali ljudi kojima je cilj bio jedna velika obmana. pogotov kad se uzme u obzir da je novi zavjet nastao nekih pola stoljeća nakon krista..
ljudi su svakakvi.. dobri, nježni, brižni, ali i opaki, krvoločni, pohlepni..

###DK###
28-08-2008, 21:58
:D ne.. znaš šta je najbolje od svega..

bibliju, stari i novi zavjet su pisali LJUDI.. ne bog..
nitko ne može sa sigurnošću tvrditi da su biblijske priče istinite. nitko ne može dokazati da bibliju nisu pisali ljudi kojima je cilj bio jedna velika obmana. pogotov kad se uzme u obzir da je novi zavjet nastao nekih pola stoljeća nakon krista..
ljudi su svakakvi.. dobri, nježni, brižni, ali i opaki, krvoločni, pohlepni..

Vidiš, mi iz vjeronauka učimo da je te ljude nadahnuo Bog da napišu Bibliju.
Ali vi ćete napisati još komentara na ovo pa bolje da prestanemo.
Ovo je offtopic i ne želim dobiti ban ili upozorenje zbog nečega ovakvog.
Ne mogu vas uvjeriti da Bog postoji i da je kršćanstvo ispravan put ali ne možete ni vi mene u suprotno.
Nastavimo li ovako ovoj raspravi nikad neće doći kraj.

DrunkyDuck
28-08-2008, 21:59
Ah, otvorim ovu temu da bi vidio "napredak" od tehnologije do religije.

http://www.doomwadstation.com/bestiary/comparison/img/boss.JPG

m777
28-08-2008, 22:00
Jesi li znao da postoji svetac zaštitnik prodavača oružja? On je sigurno ponosan što je umro za svoju vjeru.
Nisam znao. Reci mi kako ze zove da vidim.
Ako se dobro sjećam, bio je to sv. Adrian. Trenutno ne mogu naći gdje sam to pročitao.



Nisam rekao da ne postoje razlozi da se vjeruje u boga. Postoje mnogi razlozi - samo što nijedan nije naročito vrijedan, a sigurno nije ni razuman ili plauzibilan.

Milijuni ljudi ne misle tako.
Istina. Teško je povjerovati da su svi oni u zabludi, je li tako? No ipak, svi su bili u zabludi kada je Giordano Bruno gorio na lomači.



Ako znanost ne može objasniti kako je sve nastalo, to ne znači da nikad neće moći objasniti. Već postoji jedna teorija, zove se antropsko načelo. Prouči ju malo. Mnogo je uvjerljivija od teorije o inteligentnom dizajnu.
U pravu si. Znanost može objasniti kako su nastale galaksije, planete, zvijezde, itd. ali ne može objasniti kako je nastao sav taj beskonačni prostor i kada je nastao. A što se tiče Crkve ona podržava znanost u tom smislu i Crkva nikad nije ponijekala teoriju velikog praska i slično.
Tu si u krivu. Zašto znanost ne bi mogla i to objasniti? Štoviše, siguran sam da jednom hoće, pa makar mi to i ne doživjeli. Postoje teorije i o tome, kao što je na primjer teorija o multisvemiru. Prouči to malo, dosta je zanimljivo.

Odnos Crkve i znanosti sad ne bih komentirao, udaljit ćemo se od teme...



I još jedna stvar. Vas je ovdje 3-4 a ja sam jedan tako da mi i nije baš zgodno odgovarati na svačija pitanja.
Slažem se. Malo je gužva.

P.S. Predlažem da se svi offtopic postovi izdvoje i da se otvori nova tema.

Sonic_Moronic
28-08-2008, 22:02
Damn, kad posjetim ovakav topic ne mogu se suzdržati od sudjelovanja.

Odgovori mi zašto misliš da je Kršćanstvo ispravan put. Kako znaš da je tvoja religija prava među svim ostalim? I odgovori mi da li si tako odgojen ili si sam izabrao put i barem malo prostudirao neke druge religije. Molim te.

Gwin
28-08-2008, 22:15
Vidiš, mi iz vjeronauka učimo da je te ljude nadahnuo Bog da napišu Bibliju.

Ne mogu vas uvjeriti da Bog postoji i da je kršćanstvo ispravan put ali ne možete ni vi mene u suprotno.
Nastavimo li ovako ovoj raspravi nikad neće doći kraj.
da, to sam i ja naučio na vjeronauku.. ali mi i dalje nije jasno tko je nadahnuo inkviziciju... jer koliko se ja sjećam božjih zakona, šesti glasi "ne ubij", a ne "ne ubij, ali zapali, lomača nije ubojstvo"

enikejs.. ti si taj koji uporno pokušava dokazat da bog postoji. ja ti uporno tvrdim da imam problem sa ljudima, a ne sa bogom.. jer i ti ljudi koji su rekli "mene je nadahnuo bog" su mogli biti neuračunljivi i pod drogama..

###DK###
28-08-2008, 22:25
Damn, kad posjetim ovakav topic ne mogu se suzdržati od sudjelovanja.

Odgovori mi zašto misliš da je Kršćanstvo ispravan put. Kako znaš da je tvoja religija prava među svim ostalim? I odgovori mi da li si tako odgojen ili si sam izabrao put i barem malo prostudirao neke druge religije. Molim te.

Vjerujem da je ispravan put. Ne znam sa sigurnošću. Zato se to zove vjera.
A druge religije sam prostudirao jer vjerovao ti ili ne na vjeronauku učiš o svim religijama a ne samo o kršćanstvu.
Može čovjek biti odgojen kao kršćanin ali se kasnije odreći svoje religije kao npr. mronki.
Ja da u to ne vjerujem ne bi s vama raspravljao o tome.

@ Gwin, uopće ne dokazujem tebi nego ovim drugima.
A ja sam ti već objasnio to što se tiče te lomače.
To nema veze s Bogom nego s ljudima koji su to počinili. Istina je da su to bili katolici ali Bog je taj koji odlučuje tko će u pakao
a tko će u raj a ti ljudi ako se nisu pokajali idu u pakao. To što su oni bili katolici ne negira kršćanstvo kao religiju.

Sonic_Moronic
28-08-2008, 22:30
Žalim, ali na vjeronauku učiš samo glavne i mainstream religije. Postoje milijuni religija. :(

###DK###
28-08-2008, 22:30
Rasprava na temu ima boga/nema boga je glupa...jednostavno,shvatis ili ne,i gotovo...

I ja kažem. Ne vodi ovo nikamo.

unknown
28-08-2008, 22:52
kako kreacionisti vide evoluciju(obožavam sprdati te likove)

0UjqdLG5 ... re=related (0UjqdLG5RNg&feature=related)

i još jedna

http://www.jibjab.com/view/117034

XD

Nodakim
28-08-2008, 23:26
nećemo ni spomenuti venomgfanX-a...jer on je toliko puta ownan da :(
ah fak ipak sam ga spomenuo...anek :P

unknown
28-08-2008, 23:28
thunderf00t je legenda

Sickmanno1
29-08-2008, 00:36
Da se vjera moze dokazat onda se ne bi zvala vjera ^^...
Najdraži argument očajnih teista. :.)

Ja sam ateist :(...

Inace meni nije jasna jedna stvar...

Navodno Bog voli sve ljude na svijetu...i sad kakva mu je to fora da me salje u pakao ak sam ukruo jednu jabuku jel sam bio gladan...prekrsio sam jedan od smrtnih grijeha...istina, ak odem nekom liku (sveceniku) u neku zgradu (crkvu), i kazem mu sta sam napravio, on ce mi oprostit grijehe...wtf, koji je kujac...

I kak pobodu istu vrijednost moze imati ne ukradi i ne ubi :/

Arbiter of Change
29-08-2008, 09:19
Zanimljivo je to, da, posebno "evolucija" Boga ovisno o vremenu i potrebama naroda (primjeti kako je u početku osvetoljubiv, a kasnije (zgodno popraćeno sve većim razvojem društva i u biti stvaranja temelja crkve kakvu danas znamo) se mijenja u praštajućeg).. ali to je OT.

Sickmanno1
29-08-2008, 09:36
Zanimljivo je to, da, posebno "evolucija" Boga ovisno o vremenu i potrebama naroda (primjeti kako je u početku osvetoljubiv, a kasnije (zgodno popraćeno sve većim razvojem društva i u biti stvaranja temelja crkve kakvu danas znamo) se mijenja u praštajućeg).. ali to je OT.

Da i prije je veliki Bog radio nerede, tipa 7 godina suse itd...danas mu je valjda najveca fora globalno zatopljenje. Vjerujem da tam gore ima dugmic koji samo treba stisnut...ne fak...sad smo ipak pametniji od toga :(