PDA

Pogledaj cijelu verziju : FPS problem



Sgt. Bull
17-08-2008, 16:13
Daklem imam stalne probleme sa fpsom, naime u WoWu su frejmovi od 75 pa do 10 i manje, većinom se zadržavaju na 20tak što je veoma frustrirajuće, probao sam sve, smanjiti sve opcije, ugasiti vsync, upaliti, ama baš sve i ništa ne pomaže. Najnoviji cc driveri su skinuti i opet isti problem. Pokušavam već neko vrijeme da to popravim ali neće,što god da uradim ono je baš kao krepano, molim vas ljudi pomagajte :(
eda evo konfiguracije, onog vaznog dijela
2gb transcend rama
eax1600pro 512mb 128 bit
intel pentium 930 neko dual core smeće
160 gb hdd itd...19" monitor, reza je 1440x900 ali u igrama koristim 1024x640(koliko li već :D )

C
17-08-2008, 19:19
Novije grafičke, i noviji Driveri imaju svakakve probleme. Probaj staviti starije drivere. Ako neće opet, tj. ako opet bude ista stvar, očisti PC, software-ski.

Sgt. Bull
17-08-2008, 22:18
Ni novi ni stari driveri neće, pc je skeniran (ako to misliš) i sve je kay nema ničega, zaista ne znam što da radim više... ovo inače nije samo jedna igra u pitanju već sve igre, CS je kada je vsync zaključan na 60 fps a kada je isključen vs onda fps leti...u wowu stalno pada, danas sat i pol sam igrao na 14 do 20 framova u zul'faraku, kako god da povećam ili smanjim, upalim ili ugsaim rezultat je uvijek isti... ffs

Durin
17-08-2008, 22:21
Probaj malo očistiti hard i defragmentirati disk, ako nisi.

Sgt. Bull
17-08-2008, 23:15
Been there done that...waste of time... next one :(

C
18-08-2008, 00:29
Ako imaš viška particije, instaliraj na njega novi Windows, pa vidi dali radi, ako je opet isto, možda si negdje softwareski pogriješio ili je grafička na putu za vječna lovišta.

Sgt. Bull
18-08-2008, 01:08
Nažalost biti će da je grafička na putu za vječna lovišta... mogao bih možda i nabaciti cooler novi jer ovaj imam neki osjećaj da tandrlači pravo? pa ako može kakva preporuka za ovu grafu (ne razumijem se baš u te stvari) da je dobar a da cijena nije neka, pa eto, nekih 500tinjak kuna, eda neki za proc još ako nije problem (da znam, saka oboje no moram se držati toga što imam a kada već imam taj jad, barem da ne slušam dok tandrlači a i kažu da ponekada se tako riješava problem) ty!

C
18-08-2008, 05:46
Pogledaj na http://www.protis.hrScijene, dosta su jeftini, a nije fuš.
Ponuda>Komponente>Grafičke Kartice (VGA)>AGP/PCI Express

Arbiter of Change
18-08-2008, 08:25
Meni se to isto bilo počelo odjedanput događati kod WoW-a (prosječni gubitak FPS mi je bio od 10 do 30 framesa) i jedino je reinstall sredio stvar (naravno, backup Addonsa). Nije bilo do hardverije. Barem probaj prije nego što se baciš u trošak.

Sgt. Bull
18-08-2008, 08:41
Meni se to isto bilo počelo odjedanput događati kod WoW-a (prosječni gubitak FPS mi je bio od 10 do 30 framesa) i jedino je reinstall sredio stvar (naravno, backup Addonsa). Nije bilo do hardverije. Barem probaj prije nego što se baciš u trošak.
Nadao sam se da to nećete reći :D Ok, budem probao, ako to ne uspije, onda slijedi ova gore opcija. Javim večeras radi li...

Sgt. Bull
18-08-2008, 22:04
[quote="Arbiter of Change":22zkb5n6]Meni se to isto bilo počelo odjedanput događati kod WoW-a (prosječni gubitak FPS mi je bio od 10 do 30 framesa) i jedino je reinstall sredio stvar (naravno, backup Addonsa). Nije bilo do hardverije. Barem probaj prije nego što se baciš u trošak.
Nadao sam se da to nećete reći :D Ok, budem probao, ako to ne uspije, onda slijedi ova gore opcija. Javim večeras radi li...[/quote:22zkb5n6]
ev sorry na double postu, neće ni to, probao i opet ista stvar... :(

Blacky_123
19-08-2008, 01:44
Ja rjesavam te probleme s kompresorom :D
Svaki put kad neka igra pocne stekat, iscupam grafulju,proc i sve moguce ventilatore, ispusem ih s kompresorom,vratim i sve je normalno
Zakljucak: imam prasnjavu sobu :D

C
19-08-2008, 10:23
Kompresor ti baca i vodu, možeš napraviti samo još gore kratkim spojem preko vode.

Sgt. Bull
25-08-2008, 23:21
Pokušao sam sve što ste rekli, i nove i stare drivere, ama baš sve i ništa ne pomaže, ima itko još kakav prijedlog?

C
25-08-2008, 23:30
Jesi probao izvaditi grafičku, propuhati je malo ovako s ustima, utiknuti nazad, pa na neku particiju na novo staviti Windows i Drivere, pa vidjeti ako radi/ne radi. Ili je odnijeti nekome tko ima OK status PC-a, pa utiknuti je tamo i probati. Ako bude opet pad FPS-a, 15 oče naša i još par molitvi, pa viči "dat' će Bog", vidjeti ćeš da ti neće ništa dati. :D
Onda je garant jednom nogom...ovaj...jednim čipom....u grobu.

Sgt. Bull
25-08-2008, 23:36
Ma ona je već u grobu odavno... pokušati je dići sa nekim coolerom, možda je do zagrijavanja... ko će ga znat... ako to ne uspije onda moliti Boga da mi nekako dođe neka nova grafulja... :( hvala na pomoći enivejz... :(

C
26-08-2008, 09:37
Možda nije do pregrjavanja, jesi pratio temperaturu?

Moja sućut. :(