PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nemogu instalirati glacialtech (AM2 socket) [Riješeno]



Mirogamemasta
17-08-2008, 15:11
Evo moj frend je kupio glacialtech 5750 pwm.Ima gigabyte maticnu sa AM2+ socketom i ne moze staviti cooler na procesor.Ja sam pogledao i izgleda kao da mu djelovi nedostaju.Nemam pojma kako to cudo pricvrstiti na maticnu.Na intelov bi se lako dalo instalirat a na AMD ne iako pise da ima podrsku za AM2 socket.

zoky
17-08-2008, 15:20
Neka pogleda na starnicu od proizvođaća koji su dijelovi morali doći s coolerom( usput pogledaj kako se montira), pa ako nije dobio odgovarajuću opremu lijepo odnesti(te) natrag gdje ste kupili i recite što je na stvari....

Mirogamemasta
17-08-2008, 15:35
na njihov stranici nismo nista nasli!na kutiji su svi djelovi prikazani koje smo dobili!!
stoga sumljam da ce garancija pokrit ista! jel imo ko iskustva na am2 platformi s ovim coolerom

C
17-08-2008, 19:23
Treba imati dva šarafića, "rebarca" kao najveći dio i jedan lim koji je na krajevima savijen.
Limić stavi ispod rebarca i rebarca stavi na procesor. Zatim šarafićima pričvrsti ova kraja limića.
BTW Stavi termalnu pastu na CPU prije toga.

Jeli to to?
Moguće da nije, jer postoji više različitih takvih komponenti, koje se stavljaju na drugačiji princip. Ja sam rekao za ovaj najjednostavniji.

Mirogamemasta
17-08-2008, 22:08
To nije to.Koliko mi se cini ti si objasnio kako se clipovi stavljaju na cooler.To sam napravio. Problem je kako clipove pricvrstiti na maticnu. Kad cooler stavim na proc tiple strse dobrih 5 mm, sto automatski znaci da su serafici prekratki, i da nisu prekratki nemam ih za sta pricvrstit jer NISAM dobio drugu plasticnu plocu koja ide iza maticne.

C
18-08-2008, 00:32
Aha. Kužim te, vjerojatno fali taj djelić. Možeš pokušati gumicama svezati ga, ali teško.
Probaj još malo na netu naći sve djelove, ako nema, idi u servis i samo ih pitaj, to ti neće naplatiti. :)

Mirogamemasta
19-08-2008, 17:40
Uglavnom lik na PC forumu nam je sve reko.Jednostavno ne dobijes sve djelove koji ti trebaju za AM2 socket.Moras ih kupiti odvojeno.Zao mi je jedino sto to nemogu nac pa da paste-am Ja sam uspio frendu nesto improvizirati sa plasticnim tiplama i "starom" plasticnom plocicom koju je vec dobio uz maticnu.Ja osobno nevolim bas iprovizacije ali njemu se svidjela i rekao je da ce tako stavit cooler na proc.Jos ce ucvrstit tiple sa superljepilom..Nadam se da ce mu to dovoljno dugo drzat.Jos jedno pitanje.Um... kako napisat (rjeseno) na naslov? Hvala.

C
19-08-2008, 23:01
[Riješeno]S- To rade admini i moderatori, poput mene, s time da autor teme mora reći da je riješeno kako bi mi editirali.