PDA

Pogledaj cijelu verziju : Crče pila [Riješeno]



RIPtheREAPER
17-08-2008, 14:18
Igrao sam wow sve dok mi se komp nije iz cista mira uagsio. Ja gledam i ne kuzim..
Otvorim kuciste i probam ga upalit. Propeleri od napajanja i venta za hladenje procesora se upale i led lampica zasvijeti ali nakon par sekundi se sve ugasi. Nakon toga se komp pocne opet palit.
Dakle, komp se konstantno pali i gasi dok ga ne istekam iz napajanje.
Ja mislim da je napajanje crklo, Čiftek 550W, jer prema ovoj dijagnozi ispada da komp nemoze potegnut dovoljno struje da se komplet upali. Bootanje ne stigne niti do biosa, samo se propeleri zavrte i upali lampica.
Koje je vase misljenje o svemu ovome?

Sgt. Bull
17-08-2008, 16:16
Imao sličan problem sa starim kompom, provjeri kablove odmah, provjeri da nešto nije shebano kao što je u mene bilo, ako vidiš da neće da se upali nemoj više ni pokušavati jer je meni tako umro komp totalno, ispostavilo se da je bio pogrešno utaknut kabal itd... my bad it was...

C
17-08-2008, 19:16
Vjerojatno napajenje ili kablovi, no ako nije niti jedno od toga, vjerojatno se negdje neka žičica zeznula/odpojila.

Chappi
17-08-2008, 22:03
Ja sam imo isti problem i bilo mi je do procesora,ali nemora znacit da je to i tvoj problem :wink:

RIPtheREAPER
18-08-2008, 09:24
Ja cu dat napajanje na servis pa cemo vidjet.

edit: a da nije mozda do maticne?

edit:sjetio sam se da bi mogao uploadat slike maticne pa da netko tko se kuzi u to pogleda i mozda vidi ako se neki kabal otpojio.

C
18-08-2008, 10:23
Moguće da je i do matične. Slike koje slikaš i uploadaš neće ništa značiti, jer se neće moći vidjeti dali je prištekno 100%, tj. dali je sve "leglo" na svoje mjesto.

Možda bi bilo bolje da ne nosiš samo napajenje, nego cijelo kućište, pa neka oni vide gdje je kvar i to sve ustanove, jer ako odneseš napajanje, a ono matična ili CPU pokvaren, to napajanje neće ništa značiti, a napratiti će ti pregled i sl., pa je bolje da cijelo kućište odmah, nego pojedini dio.

Pa, jbte, svi kojima je sada PC u nekom kvaru igrali WoW!!

Fireblade
18-08-2008, 10:30
zato ja kažem fck wow and all that shit :thumbs2:

Čux
18-08-2008, 10:52
koji put i jednostavna rješenja poput otvorit kantu i i "išamarat" komponente i kablove mogu upalit, ak nije do toga vjerojatno je neš riknulo onda, sam je teško ¸ovak skužit o čem se radi.

nekužim zaš bi uploado slike da to neko pogleda kad si ti upravo u najboljoj poziciji da zaključiš jel to valja il ne...

RIPtheREAPER
18-08-2008, 11:21
sve je sredeno, bio se istekao jedan kabal iz maticne kojeg sam ustekao i sad sve radi.
thx na pomoci