PDA

Pogledaj cijelu verziju : HD3870x2 & Driveri



SiNO22
16-08-2008, 09:36
Ljudi pozdraf,

javlja mi se problem vec duze vrijeme.... imam vistu i kad izadem iz bilo koje igre, probat cu sto jasnije objasniti....

"kao da slika nije upotpunosti po cijelome ekranu, hocu reci kad idem misom uz rub lijeve strane ekrana tamo di se nalazi
mis je vodoravna malo tamnija crta debljine od 1-2cm pa cijelom ekranu. ako vucem mis dolje gore po lijevom rubu i ta crta ide pokretom misa"

"a onda kad udem u bilo koju igru, npr. Bioshock, onda kad micem misom mjenja se grafika tj. tamne boje se ispreplicu..., javljaju se sijene itd."

nadam se da sam bio dovoljno jasan i zanima me jos jedno, kad dodu novi driveri, sto je boolje:
nasnimati na postojece, npr. 8.7 na 8.8 ili izbrisati postojece i staviti samo nove???


Hvala

IGoR_2803
16-08-2008, 09:56
nadam se da sam bio dovoljno jasan i zanima me jos jedno, kad dodu novi driveri, sto je boolje:
nasnimati na postojece, npr. 8.7 na 8.8 ili izbrisati postojece i staviti samo nove???


add/remove drivers u control panelu, uninstaliraj stare drivere od grafe iz windowsa, skini ovaj (http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745)Sprogram, odi u safe mod i njime dodatno ocisti stare drivere, i onda instaliraj najnovije...

Karlo_from_Bjelovar
16-08-2008, 10:25
a sto ako se driveri ne ociste iz safe moda, moze li to uzrokovat BSODove? :killyou:

SiNO22
16-08-2008, 10:31
Igor a kako da udem u safe mod i garantiras da nebu nikakve frke zbog toga???

IGoR_2803
16-08-2008, 11:06
Igor a kako da udem u safe mod i garantiras da nebu nikakve frke zbog toga???

u safe mode udjes da prilikom bootanja kod prikaza one tabele stisnes F8 i odaberes 'safe mode'. i ne, ne mogu garantirati da ce biti ok, ali prvo to probaj da vidis da li nije neki konflikt sa driverima...

16-08-2008, 11:42
nadam se da sam bio dovoljno jasan i zanima me jos jedno, kad dodu novi driveri, sto je boolje:
nasnimati na postojece, npr. 8.7 na 8.8 ili izbrisati postojece i staviti samo nove???


add/remove drivers u control panelu, uninstaliraj stare drivere od grafe iz windowsa, skini ovaj (http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745)Sprogram, odi u safe mod i njime dodatno ocisti stare drivere, i onda instaliraj najnovije...

Nema potrebe ići u save mode... :wink:

IGoR_2803
16-08-2008, 11:52
Nema potrebe ići u save mode... :wink:

a ne? nisam to znao, ja uvijek radim to iz safe modea, neznam zakaj, mozda sam negdje procitao pa mi ostalo... :) uglavnom, samo je bitno da sa uz standardni add/remove pocistis drivere i nekim od tih driver cleanera jer zna se dogoditi da ostanu neke datoteke od starih drivera koje mogu izazvati konfilkte sa novima...

@ sino: ako budes imao probleme i nakon sto ovo napravis, javi se ovdje, neko ce ti pomoci... :wink:

16-08-2008, 11:53
[quote="amd freak":r9n1nztl]Nema potrebe ići u save mode... :wink:

a ne? nisam to znao, ja uvijek radim to iz safe modea, neznam zakaj, mozda sam negdje procitao pa mi ostalo... :) uglavnom, samo je bitno da sa uz standardni add/remove pocistis drivere i nekim od tih driver cleanera jer zna se dogoditi da ostanu neke datoteke od starih drivera koje mogu izazvati konfilkte sa novima...

@ sino: ako budes imao probleme i nakon sto ovo napravis, javi se ovdje, neko ce ti pomoci... :wink:[/quote:r9n1nztl]


To je točno...no nema potrebe ić u save mode. :wink:

SiNO22
17-08-2008, 12:27
Igore, za sada se vise to ne pojavljuje, bio si u pravu.......zahvaljujem na pomoci

Pozdrav

IGoR_2803
17-08-2008, 21:51
Igore, za sada se vise to ne pojavljuje, bio si u pravu.......zahvaljujem na pomoci

Pozdrav

ajde, nadam se da se niti nece ponovo pojaviti problem... :wink:

SiNO22
27-08-2008, 11:51
ponavlja se ista stvar...tako dugo je u redu do onog trenutka kad pocnem igrat neku igru iz prvog lica, npr. bopshock, alone in the dark...itd.

u igrama kak okrecem misom tak se mi boje prelijevaju tj. negdje je tamno negdje svjetlo, katkad se zna i grafika gubiti... a kad izadem iz igre onda se opet pojavi ono na desktopu kad idem uz rub lijeve strane po ekranu je vodoravna tamna crta.......

fakat vise ne kuzim u cemu je problem


p.s. ne vjerujem da bi bio problem u tome sta je monitor 21.6" a ne 22" ???!!!

SiNO22
28-08-2008, 09:57
nma nitko nikakvu ideju o cemu je problem????

je moguce da je problem u windowsima?? ponekad mi zablokira kad sam na netu, a danas kroz noc mi ga je sam od sebe rastartal....

gore je vista SP1 x32

bezimeni
28-08-2008, 10:03
Nadogradi bios od matične ako ima noviji,formatiraj particiju sa Vistom i instaliraj ju na novo i koristi zadnje drivere za sve konponente ,izvrti mem test da vidš ima li kakve nekomptibilnosti i ako ništa ne pomogne reklamiraj grafičku karticu.Tj. primi se posla jer nitko ovdje nema čarobni štapić da mahne i prognozira točno di ti je problem.

Karlo_from_Bjelovar
28-08-2008, 10:06
nma nitko nikakvu ideju o cemu je problem????

je moguce da je problem u windowsima?? ponekad mi zablokira kad sam na netu, a danas kroz noc mi ga je sam od sebe rastartal....

gore je vista SP1 x32

sad malo citam i ISTI problem sam imao...

bezimeni ti je rekao... flashaj bios na najnoviji od maticne... meni je fixalo problem 100%... :wink:

SiNO22
28-08-2008, 10:43
A moze pomoc oko toga kak da nadogradim bios od maticne, odnosno kak da flasham....

hvala vam

SiNO22
28-08-2008, 11:26
ili je problem u tome sta imam u device manager-u zuti usklicnik na SM BUS Controller??? A nemogu ga s ni jednim cd-om updejtati a ni preko neta....

bezimeni
28-08-2008, 11:29
Ne...jer ako sam ne skužiš onda radije daj nekome iskusnijem da ti to napravi (nadogradnju biosa). Ako napraviš nešto pogrešno ode matična pa pa.

Karlo_from_Bjelovar
28-08-2008, 16:24
http://www.asrock.com/mb/download.asp?M ... -P35&s=775 (http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=4Core1600Twins-P35&s=775)

jedina razilka u flashanju XP<>Vista ti je sto kod viste AFUWIN.exe moras stisnut na njega desna tipka>>>run as admin...
ovdje mos iz DOSa i iz Windowsa... ja ti preporucam Windowse... :wink:
takoder, iskljuci se s neta i pogasi raznorazne firewalle, hijackere i antiviruse, kao i msn i slicno... :wink:

SiNO22
29-08-2008, 15:12
skinul sam....i napravil sve kak ste napisali, kad mi se restartal komp imal sam dvije mogucnosti....

1. da podesim setup
2. odabrati setup kako "njemu" odgovara (default setup)


odabrao sam ovo drugo i sve mi je isto....javljaju mi se problemi oko programa, al ne uvijek...izbaci me iz TuneUp-a, mns-a i dr. i pise mi close program ili slati problem preko net-a....
i sad imam umjesto particije D, imam F.

ne kuzim u cemu je problem...

tu maticnu koju ja imam, dal to uopce valja, tj. je to kvalitetna maticna, ili???

bezimeni
29-08-2008, 15:20
Sada kreni na korak broj 2....skini mem test (http://www.memtest.org/)Szaprži iso na cd i stavi ga u komp.Nakon restarta pokrenuti će se sam i testirati kolpletnu memoriju.Traje dosta dugo tako da se ne brineš.Mora ti proći sve testove i mora ti biti 0 grešaka ako je sve u redu.Ako je sve u redu tada kreni na korak 3 i instalaciju windowsa na novo.Ako imaš priliku mogao bi probati i Vistu jer zna podignuti stabilnost kod novijeg hardvera.

SiNO22
29-08-2008, 15:35
znaci napravim korak dva i obavezno moram snimat nanovo windowse?!

imam gore vistu ultimate sp1 x32

Karlo_from_Bjelovar
29-08-2008, 17:05
skini cpuz i provjeri dali si uopce flashao bios...

narf
29-08-2008, 18:41
skini cpuz i provjeri dali si uopce flashao bios...

jesi ti flashao svoju karticu? + jel znaš di naći neki bios koji dopušta veći overclock?

SiNO22
29-08-2008, 23:04
ne...

Karlo_from_Bjelovar
30-08-2008, 11:10
@sinno: si provjerio cpuz? [u njemu mos vidjeti koju verziju biosa imas]

SiNO22
30-08-2008, 11:41
sta sad iscitam iz toga cpu-z????

ima mnogo podataka

pod MAINBOARD:

BIOS:

Brand: American Megatrends Inc.
Version: P1.40
Date: 06/26/2008

Karlo_from_Bjelovar
30-08-2008, 15:32
znaci bios je najnoviji... a ne znam stvarno onda...

SiNO22
03-09-2008, 21:00
bil sam u vemilu i rekli su mi da je najvjerojatnije grafa u banani, pa bum je odnesel i dobil na garanciju novu.....al su mi rekli kaj napravim test u 3d mark-u...

kak to funkcionira?? ja sam stavil i u jenom trenutku mi se ugasil monitor, kao npr. stand by i tak je bilo 2 sata i sad sam ga restartal a rezultate nikakve nisam vidde....to sam moral duze ostaviti onak??? budem onda kroz noc stavil....

SiNO22
03-09-2008, 23:25
dobil sam neke rezultate...pa tko se razumije u ovo da mi malo objasni

3dmark score: H5045
GPU score: 4712
CPU score: 8413

GPU test 1: 14.19 FPS
GPU test 2: 13.41 FPS

CPU test 1: 1141.55 PLANS/S
CPU test 2: 11.72 STEPS/S

FEATURE test 1: 732.60 GTEXELS/S
............ test 2: 5.30 GPIXELS/S
............ test 3: 18.77 FPS
.....................: 13.30 FPS
.....................: 17.45 FPS
FEATURE test 6: 50.81 FPS

Karlo_from_Bjelovar
04-09-2008, 06:34
el imas najnoviji directx?
june2008 je atm najnoviji brijem...

zoky
04-09-2008, 08:37
August2008 :D

Link ako trebaš....http://www.softwarepatch.com/windows/directx.html

SiNO22
04-09-2008, 10:35
nece mi nasnimati...moram odabrati folder gdje da snimim i javi neki error....

SiNO22
04-09-2008, 11:33
nista...nasnimal sam najnoviji dx....sutra cu je odnjeti imam jos garanciju, tj tek je imam 3mjeseca

pozdraf

SiNO22
10-09-2008, 22:17
ljudi, problem je u grafi...odnesel sam je na reklamaciju....stavil sam od buraza hd3870 i ne javlja nikakve probleme i one "kerefeke" po ekranu....zahvaljujem vam na bilo kakvoj pomoci i sorry kaj sam vs malo gnjavil...

pozdraf...

narf
10-09-2008, 22:23
nma nitko nikakvu ideju o cemu je problem????

je moguce da je problem u windowsima?? ponekad mi zablokira kad sam na netu, a danas kroz noc mi ga je sam od sebe rastartal....

gore je vista SP1 x32

sad malo citam i ISTI problem sam imao...

bezimeni ti je rekao... flashaj bios na najnoviji od maticne... meni je fixalo problem 100%... :wink:

+1, imao isti problem, ista solucija :)

SiNO22
16-09-2008, 08:11
pa imam bios 1.40 i vele da je to najnoviji pa nece fiksati problem,

narf objasni mi malo....

SiNO22
28-09-2008, 23:26
konacno fiksiral problem...al di bi bio ja te srece kad se mi pojavi novi problem...

rfactor uzasno zaustavlja...

dal postoje kakvi dodaci ati-ju....za poboljsanje grafike i performanci...

imam vistu, kad odem u control panel-problem reports and solutions = tu mi javi 3 problema:
1. solution for driver software instalation
2. problem caused by ATI Catalyst
3. Problem caused by ATI Radeon HD 3870 X2

kako da rjesim taj problem??

probal sam snimiti drivere preko cd-a, nista, pa nove 8.9 nista....vise neznam kaj napravit...

pozdrav...

p.s. grafa je bila na reklamaciji i sasvim je u redu

kripton32000
28-09-2008, 23:41
covjece pa to je ATi, kod njih su greske sa driverima normalna stvar XD, kad se samo sjetim koliko sam sati instaliro drivere na Radeonu 9200 i 9550 lol
Prijatelju odma riknila neka radeonka nakon 4 dana, dodo para i kupio 6600GT AGP, eno jos radi vec 4 godine XD

Srecom ti imas garanciju pa si se izvuko ;) - ili nisi?

A da probas vratit XP? Mozda se driveri kolju sa Vistom...? Ako vec nisi probao...?

SiNO22
29-09-2008, 06:58
probo sam...imao i xp onda sam imal stari problem....jos gori....

a ati nema nikakvih grafickih dodataka kao nvidia....

jedio kaj je sad gore je dx 9.0c i vista dx 10, te ati 8.9 vista driver & catalyst control...

IGoR_2803
29-09-2008, 09:08
pa ako su ti u trgovini rekli da je s grafom sve ok, a tebe i dalje zajebava, a vidim da ne možeš nikako to rješiti, možda bi ti najjednostavnije bilo da nanovo pukneš winse, znači format i bok... osim ako imaš puno podataka kojima nemaš back up...

SiNO22
29-09-2008, 18:38
jesam..i uspel sam nekak fiksirat prvi problem...sve radi hvala bogu dobro....al mi i dalje javlja ta dva problema koje prepoznaje vista!!!

dajte mi recite dal ageia physx dodatak grafiki ima kakvu ulogu, i cital sam negdje da driver cleaner pro ima problema na visti sa ciscenjem nekih file-ova, te da je jako dobra zamjena Driver Sweeper koji cisti sve drivere ???

pozdrav

vex
29-09-2008, 18:55
Stavi nove windowse.
Kladim se da bi ti to riješilo sve probleme.
A ako imaš "kerefeke" po ekranu , to nije dobto. Grafa ti se ili pregrijava ili su memorijski čipovi otišli na vječni san.
Probaj pobrzati vent preko riva tunera.
Ako ne pomogne , nosi na reklamaciju , naravno ako još imaš garanciju.

IGoR_2803
29-09-2008, 18:59
Stavi nove windowse.
Kladim se da bi ti to riješilo sve probleme.
A ako imaš "kerefeke" po ekranu , to nije dobto. Grafa ti se ili pregrijava ili su memorijski čipovi otišli na vječni san.
Probaj pobrzati vent preko riva tunera.
Ako ne pomogne , nosi na reklamaciju , naravno ako još imaš garanciju.

citati malo topic, vec je reklamirao grafu i ona je ispravna... :wink: :)

vex
29-09-2008, 19:08
Ako mu baca artifacts ona nije grafa ok :(

IGoR_2803
29-09-2008, 19:24
konacno fiksiral problem...al di bi bio ja te srece kad se mi pojavi novi problem...

...

p.s. grafa je bila na reklamaciji i sasvim je u redu

SiNO22
29-09-2008, 20:37
evo opet..nest driveri zajebavaju...sad mi je uploadal drivere za grafu i opet stari problem....sad idem sve ispocetka...formatirat i snimat...mozda budem imao vise srece...do tada mi stavite neki faking link sa dobrim driverima za HD3870x2 powercolor

hvala, pozdrav

SiNO22
29-09-2008, 20:53
evo..otisao u safe mod sve obrisao ati drivere sa driver clenerom i driver sweperom...i nasnima ati 8.9 sad je opet u redu al vista javila odma problem kad udem u windowse...

CATALYST CONTROL CENTRE: Host application has stopped working
......i neki tekstic...

al sad je u redu....

IGoR_2803
29-09-2008, 22:30
evo..otisao u safe mod sve obrisao ati drivere sa driver clenerom i driver sweperom...i nasnima ati 8.9 sad je opet u redu al vista javila odma problem kad udem u windowse...

CATALYST CONTROL CENTRE: Host application has stopped working
......i neki tekstic...

al sad je u redu....

ma taj CCC ti je u biti totalno nepotreban... možeš ga slobodno maknuti, a ubuduće kada skidaš nove drivere skini "display driver only" :wink:

narf
30-09-2008, 00:21
a koja je uopće svrha tog čuda, osim da zauzima ram i usporava boot? :D

vex
30-09-2008, 05:59
Za namještanje opcija koje ne možeš namjestiti u igri.
Kao što je force-anje aa i af , v-sync.
Neznam točno jel ati contorl center to može , ali u nvidijinom control panelu možeš namještati opcije za svaku igru zasebno.

SiNO22
03-10-2008, 13:45
instaliram bilo koje drivere nemam rezoluciju 1850x1050 za moj monitor...i u display setingsu imam 3 ekrana ponudena....

dal ima tko kakvu ideju u cemu je problem???

vex
03-10-2008, 13:49
Imao si malo previše problema u vezi tih drivera , predlažem da poskidaš najnovije drivere s neta na neki usb , formatiraš hard i snimiš friške winse , te nakon toga najnovije drivere.
Problemi bi trebali nestati.

SiNO22
03-10-2008, 21:59
izvadil sam iz maticne bateriju da mi se bios vrati na pocetni...formatirel diskove, sa viste (x64) presel na vistu(x32)...nassnimal drivere...i sta mislite....

vec mi je pun kur....tog pc-a, dao sam brdo love i sad mejebe u zdrav mozak....

nemogu fucing rezoluciju podesiti,jednu jeb....rezoluciju...

SiNO22
03-10-2008, 22:34
ovo su dva problema koja nisam mogao rijeciti ni prije...tj. kad je bila rezolucija



1. Problem caused by video card

This problem was caused by a compatibility issue between this version of Windows and your video card.

Recommendation

--------------------------------------------------------------------------------


To find out if a solution or an updated version of your video card is available, contact your device or computer manufacturer.

How do I find my computer manufacturer (OEM)?

Click the Start button , type msinfo32 in the Search box, and then press ENTER. Your computer OEM is listed as the System Manufacturer in the right pane of the System Information window.

Click to go online to see contact information for most computer manufacturers


Notes
This product is usually distributed by the company that manufactured your device or computer.
If you bought your video card from a retailer and installed it yourself, you will need to contact the manufacturer of the video card.

About your video card

The model name of your video card is ATI Radeon HD 3870 X2. This device is distributed by many different computer manufacturers.




2. Download and install the driver for your onborad chipset

This problem was caused by your onborad chipset, which was created by Intel Corporation.

Solution

--------------------------------------------------------------------------------


The model name of your onborad chipset is Intel(R) ICH9 Family SMBus Controller.

To download and install the driver for your onborad chipset, go online and follow the instructions on the manufacturer's website:
Intel Corporation

What is a driver?

A driver is software that allows your computer to communicate with hardware or devices. Without drivers, the hardware you connect to your computer (for example, a video card or a webcam) will not work properly.

kripton32000
03-10-2008, 22:40
A jesi mozda probao tu graficku kod nekog drugog ugurat da vidis kako radi kod nekog drugog? (neznam jesi li da ne vrtim po cijeloj temi)

Mozda ti se kolju neke komponente?

SiNO22
03-10-2008, 22:42
imam ovdje dvije pogreske

OS Name Microsoft® Windows Vista™ Ultimate
Version 6.0.6001 Service Pack 1 Build 6001
Other OS Description Not Available
OS Manufacturer Microsoft Corporation
System Name SINO-PC
System Manufacturer To Be Filled By O.E.M.
System Model To Be Filled By O.E.M.
System Type X86-based PC
Processor Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz, 2400 Mhz, 4 Core(s), 4 Logical Processor(s)
BIOS Version/Date American Megatrends Inc. P1.40, 26.6.2008
SMBIOS Version 2.4
Windows Directory C:\Windows
System Directory C:\Windows\system32
Boot Device \Device\HarddiskVolume2
Locale Hrvatska
Hardware Abstraction Layer Version = "6.0.6001.18000"
User Name SiNO-PC\SiNO
Time Zone Central European Daylight Time
Installed Physical Memory (RAM) 4,00 GB
Total Physical Memory 2,94 GB
Available Physical Memory 2,21 GB
Total Virtual Memory 6,07 GB
Available Virtual Memory 5,42 GB
Page File Space 3,23 GB
Page File C:\pagefile.sys

SiNO22
03-10-2008, 23:44
vram je memorija racunala??? pise mi 512mb a trebalo bi biti 1gb...
ili??

SiNO22
11-11-2008, 00:47
sad vi meni recite tko je pametan tko glup...

dobil novu maticnu, drugu... (neku biostar)

javili da maticna pivce i cvili, dali mi novu....

snimim winse (xp ili vista) svejedno...nasnimim sve drivere i lijepo stavim rezoluciju na preporucenu za 22" monitor (1680x1050) javi se okomita linija po lijevom rubu ekrana i tamne crte, udem u igre prelijevaju se tamne boje....

izadem stavim bilo koju drugu rezoluciju 1440x900 na manje....pc radi bez ikakve greske!!!??

dali je itko kad imao nekakvo slicno iskustvo...?!

hvala, pozdrav

BINUX
14-11-2008, 21:12
Čudan problem stavarno da nevalja grafa onda nebi valjala na bilo kojoj rezoluciji.
Inače promjenio sam oko 11grafa od 1997g i prvi put čujem za ovako nešto.Vrlo vjerovatno da s monitorom nešto nevalja.

IGoR_2803
14-11-2008, 21:17
ajde ti lijepo probaj tu grafu kod frenda... ovo je vrlo cudno, ko zna, mozda se jednostavno "ne slaze" s ostalim komponentama... i kad si vec kod toga, nek ti frend posudi svoju grafu, pa je probaj na svom kompu...

ffrreennkkii
27-05-2009, 19:18
eee...mani se na kompu pojavio neki problem slican ovome imam istu tu grafu hd 3870x2 pa sam iso malo po netu gledo i vidio ovo i htio sam pitat jesi ikako rijesio taj svoj problem...ja sam isto pokusavo dosta toga i nista...ja kad upalim komp radi on nekako 5-10 min ali poslje ili kad pokrenem recimo film ili igricu ili tako nesto samo nestane slika sve pocrni a komp i dalje radi tak da ne znam vise sta da radim ak znate sta je to molio bi da pomognete...hvala....