PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ogroman problem..



vex
15-08-2008, 17:14
Prije 3 dana mi se dogodilo nešto jako čudno..

Nemogu se više konektirati na internet , u device manageru i sound opcijama u control panelu mi pokazuje da nemam zvučnu katicu , u nework opcijama da nemam hardware za internet, kompu je trebalo 10 minuta da se upali explorer.exe , boot je 10x duži nego što je bio.

Onda sam samo ponovno snimio winse i sve je radilo do sada , opet mi se to dogodilo..
Neznam razlog , ali smrdi mi na matičnu.
Trebam komp što prije , ako netko zna što je ovo izazvalo ili kako popraviti , riješite me muka :thumbs1:

Ako vam pomaže , konfa je:
Intel E6550 + Arctic cooling freezer 7 pro , nikad clockan
XFX 8800GS XXX + Zalman vf700cu
2x 1gb rama
chieftec 450w
Asrock 1333-d667 r1 matična , najnoviji bios

W3DR4N
15-08-2008, 17:32
formatiraj i opet digni sustav
uzmi produženi vikend i sustav je do ponedjeljka bebica
ići to popravljati će oduzeti više vremena i živaca, a rezultat neće biti ravan "čistom" kompu

vex
15-08-2008, 17:37
stvar je u tome što ovo nije prvi put..nego drugi
nakon prvog sam napravio format i evo nema 2 dana , opet problemi.. :|

W3DR4N
15-08-2008, 17:46
Operativni sistem?

vex
15-08-2008, 17:49
32bitni xp pro , original

15-08-2008, 21:26
stvar je u tome što ovo nije prvi put..nego drugi
nakon prvog sam napravio format i evo nema 2 dana , opet problemi.. :|


Kad staviš frišku verzija winsa sa popratnim sadržajem kojeg koristiš...(najbitnije igre)...i taj sistem goniš tih dan dva...uz mučenje hardwera putem igara to ti dovoljno govori da bi hardware trebao biti ispravan.Očito je da s vremenom staviš/instaliraš/promjeniš/izmjeniš nešto što jako utječe na tvoju stabilnost/funkcionalnost računala.

vex
16-08-2008, 06:29
Meni se čini da se oba puta to dogodilo kada sam čistio komp ; napravio automatski redosljed po kojem se komp čisti sam - ccleaner , abexo registy cleaner , ad-aware , avast pa defragment.
I u oba slučaja je završio sa registy cleanerom , pokazivao neke greške u adware-e a avast nije ni htio pokrenuti.
Jel moguće da abexo registy cleaner radi taj problem?

16-08-2008, 11:35
Meni se čini da se oba puta to dogodilo kada sam čistio komp ; napravio automatski redosljed po kojem se komp čisti sam - ccleaner , abexo registy cleaner , ad-aware , avast pa defragment.
I u oba slučaja je završio sa registy cleanerom , pokazivao neke greške u adware-e a avast nije ni htio pokrenuti.
Jel moguće da abexo registy cleaner radi taj problem?

Mnogo puta sam rekao da su ti registry čitaći loši koliko su i dobri.Jedna mala greška i sve krene u krivom smjeru.

Nemojte se igrati sa tim programima.

Ja ti preporučam http://www.ccleaner.com/S koji je ujedino besplatan...i radi svoj posao izuzetno dobro.

ad-aware je ništa.Avast može poslužiti za sve.Pa tako i za spyware...

Dakle ccleaner+avast+defragmenter i to je to.

Karlo_from_Bjelovar
16-08-2008, 11:42
ja koristim tuneup (uvijek najnovija verzija)+avast pro+spyware doctor (bez "antivirus enginea")+diskeeper...

tuneup mi "optimizira" neke stvari koje ja ne znam "rucno" napravit, tipa ubrza mi prikaz izbornika i slicno...

16-08-2008, 11:46
Ja sam testirao brdo tog softwera...i vjerovao ili ne zna se dogoditi da baš tuneup nakon nakon vremena shebe winse.

U globalu avast dosta "surfa" po diskova što mi se nikako ne sviđa.No da je dobar...hmm odličan je...spyware doctor je po meni najbolji za spyware i takvu gamad...ali opet spor je i puno meme jede...

Inače globalno gledajući nije dobro kad npr imaš uključen spyware doctor za spyware i avast...jer ujedino i avast traži štetočine kao i doctor...pa se zna dogoditi da se oni "kolju"..nešto slično kao i dva različita rama.

Karlo_from_Bjelovar
16-08-2008, 11:56
hmmm thanks na savjetu...

znaci neka ostavim avast "ukljucen" ("on-guard"), a sa doktorom samo neka (recimo) jednom tjedno pokrenem scan?

@u vezi tuneupa: utilitije koje najvise koristim od tuneupa su startup manager, reg defrag, internet optimization (to iskoristim jednom, nakon sto metnem OS i firefox, te slozim da mi ubrza "otvaranje" onih side izbornika, opcenito u winsima) te registry cleaner (cirka jednom mjesecno), iako ja ne stisnem scan pa odma clean, nego pogledam sta je on sve to meni "nasao"... a ovaj put probably diskeeper necu ni metnut, zato sto vec imam defrager u tuneupu...

16-08-2008, 12:04
Sve ovisi kaj percipiraš i kaj želiš.

Ukoliko puno surfaš po xxx stranicama koje nisu baš provjerene tada čak razmisli i o dobrom firewallu....nešti tipa zone alarm...ako pak puno skidaš...dakle razne torrente koji nisu provjereni od usera...ili čudne fajlove...tada je najbolje imati upaljen Avast...

A ako radiš i jedno i drugo...tada si staviš zonealarm kao firewall...ali na njemu isključiš antivirus....te aktiviraš avast...na kojem isto tako isključiš ono da ti cijelo vrijeme traži po diskovima...a uključiš samo skeniranje datoteka koje si tek skinuo...e i onda si na konju...zaštićen preko 95%...a to ti ja osobno mogu garantirati....

Te eventualno svaka 2-3 tjedna uključiti spyware doctor...i pretražiti štetoćine jer avast najčešće "lagane" spyware štetoćine ne prepoznaje kao napasnike...pa ti tako npr novi bsplayer koji u sebi ima laganog nametnika avast neće ni prepoznati....

Isto tako svakog tjedna možeš i uključiti ccleaner te očistiti disk od nepotrebnih fajlova...no registry bolje nemoj mjenjati...jer nekakve turbo veće performanse nebudeš dobio a time si možeš samo napraviti niz grešaka ili nedaj Bog BSOD-ove...

Eto nadam se da če ti ovo koristiti. ;)

Karlo_from_Bjelovar
16-08-2008, 12:59
a dali je moguce da dobivam BSODove (evo, sad asm ostavio upaljen vamp the masq bloodlines i otisao nesto rijesiti, kada sam se vratio sustav je bio resetiran i vista mi je izbacila kao da se dogodio "bluescreen") zbog "lose" instalacije windowsa? (ciljam na onu shemu da se nesto slucajno sheb**o za vrijeme instalacije, iako je to rijetko)

edit: sad malo razmisljam i kazes tuneup zna sje**t winse, a da tweakan registry zna izazvat BSODove... meni je tuneup tweako registry, znaci li to format c? :D (ako ce mi to pomoc da se rijesim bsodova)

16-08-2008, 13:05
a dali je moguce da dobivam BSODove (evo, sad asm ostavio upaljen vamp the masq bloodlines i otisao nesto rijesiti, kada sam se vratio sustav je bio resetiran i vista mi je izbacila kao da se dogodio "bluescreen") zbog "lose" instalacije windowsa? (ciljam na onu shemu da se nesto slucajno sheb**o za vrijeme instalacije, iako je to rijetko)

Vista je nažalost vista...Stavi xp i biti će ti sve ok...vjerujem u to...

No neki puta Microsoft nije jedini krivac u cijeloj priči...pa tako npr Gigabyte za pojedine modele ploča još dan danas nemože napraviti adekvatne drivere za vistu za neke svoje ploče.Pa tako npr na mojoj ploči ne radi LAN čak sa svim vistinim updejtsima i najnovijim driverima gigabyta...jednostavno riješenje je ne instalirati drivere za ploču....pa pojedini problemi sa creative driverima za zvučne kartice itd itd....

Imaj na umu da je grafa koju imaš ipak nova...i driveri još nisu ispelgani kako spada...nažalost ATI je poznat po tim stvarima...no s vremenom vjerujem da će sve doći na svoje.

Svakako isprobaj winse XP...ako zbog nićeg drugog barem zato da se uvjeriš da su problemi softwerske prirode. :wink:

Karlo_from_Bjelovar
16-08-2008, 13:20
kad sam tako ljennn...

to znaci da bi trebao poskidat sve drivere za xp, pfff...

a el znas mozda kad stizu catalysti 8.8, mozda ce oni rijesiti stvar?

jednom mi je javio spyware doktor da u instalaciji drivera za LAN (skinuo sam ga sa sluzbene gigabytove stranice) pronasao "maliciuzni software" (ne znam kak da to gramaticki ispravno napisem), i sad sam pokrenuo custom scan, i pogledajte sto mi javlja:

http://img174.imagevenue.com/loc1011/th_89070_yay_mrzim_te_yay_122_1011lo.jpg (http://img174.imagevenue.com/img.php?image=89070_yay_mrzim_te_yay_122_1011lo.jp g)

sad sam slucajno upro delete u avastu tak da ga nemrem skenat sa spywareom do kraja (iskljucio sam intelliguard protection u doktoru, sada sam radio custom scan)...

mozda bi stvarno trebao nazad na provjerenu instalaciju XPa? :?

16-08-2008, 13:23
Da svakako se vrati na XP...kaj se tiče drivera ništa čudno...mada ja mislim da ga on prepoznaje kao trojana zbog toga jer vjerovatno driveri imaju mogučnost traženja nove verzije preko neta...pa ga doctor smatra trojanom u nepoznato :)

Velim ti gigabyte me nije nimalo oduševio na visti...

Karlo_from_Bjelovar
16-08-2008, 13:29
joj mrzim te... :D

idem poskidat sad sve drivere za xp, see ya za 3-4 sata...

vex
16-08-2008, 16:10
Meni se svaka treća igra na visti ruši , dok sam koristio 8600gt , skoro u svakoj igri osim u bioshocku sam ima bar 5 fps manje nego na xp-u.Za surfanje , glazbu i filmoe mi je vista bolja , ako ikad kupim laptop stavit ću vistu , no za igre definitivno xp.

Ontopic: Evo , napravio sam reinstall winsa i očistio komp bez registy cleaner , sve radi.
99% da je u tome bio problem..

16-08-2008, 16:13
Ontopic: Evo , napravio sam reinstall winsa i očistio komp bez registy cleaner , sve radi.
99% da je u tome bio problem..

Znao sam :)

narf
16-08-2008, 17:09
joj mrzim te... :D

idem poskidat sad sve drivere za xp, see ya za 3-4 sata...

damn, ovo ne zvuči obećavajuće.. meni Vista stiže s istom matičnom :(

ivan
16-08-2008, 18:05
kod mene isprobana gigabyte ma69g-s3h(znači sa 690g chipsetom) na visti i radila kao podmazana, bez ikakvih errora, bsoda i sličnih stvari gladnih živaca...
razlog zašto sam se vratio na xp su nekoliko starijih programčića koji su mi prijeko potrebni, a na visti se nisu snašli... no, doći će i vrijeme za to.
sorry na offu

Karlo_from_Bjelovar
16-08-2008, 18:10
taman kada sam krenuo u bios da stavim boot priority na cd-rom, mob je zazvonio, a ja sam 10 min kasnije otiso na fudbal i basket... :kill:

i vratio se ja pred sat vremena doma, najeo, napio i sad idem rijesavat windowze... upalim komp, prebacim "vazne" fajlove na drugu particiju, resetiram ga (ne preko gumba, nego ono "start">"itd"), stisnem del, odem u bios, first boot device promjenim sa HDD na CD-ROM, stisnem save, enter, komp se restarta, prode screen od maticne i sad mi pise ono boot from cd/dvd... ja se nesto okrenem i vidim 10 sec kasnije vista mi se boota... ok, restartam komp, prode screen od maticne, dode boot from cd/dvd i vidim da pise press any key to continiue... mkay, stiscem ja po tipkalu kad ono nista, vista se opet boota... i onda se ja sjetim da ni kada sam popio bsod i htio stisnut enter (da ne moram cekat 20sec da "startam windowze normally") tipkalo nije radilo... do sada se nisam igrao s tim problemom, jer nije bilo vazno... pa eto, help, nemrem nokautirat vistu bez vase pomoci...

napominjem da tipkalo radi u BIOSu i windowzima savrseno... ostale hardware podatke imate u sigu, OS je win vista sp1 ultimate...

edit: rijesio sam problem, loadao sam bios i otisao po "intergrated perph***blah" :D , i tamo sam sa "disabled" na "enabled" metnuo opciju USB Keyboard Support... :wink:

narf
16-08-2008, 18:58
taman kada sam krenuo u bios da stavim boot priority na cd-rom, mob je zazvonio, a ja sam 10 min kasnije otiso na fudbal i basket... :kill:

i vratio se ja pred sat vremena doma, najeo, napio i sad idem rijesavat windowze... upalim komp, prebacim "vazne" fajlove na drugu particiju, resetiram ga (ne preko gumba, nego ono "start">"itd"), stisnem del, odem u bios, first boot device promjenim sa HDD na CD-ROM, stisnem save, enter, komp se restarta, prode screen od maticne i sad mi pise ono boot from cd/dvd... ja se nesto okrenem i vidim 10 sec kasnije vista mi se boota... ok, restartam komp, prode screen od maticne, dode boot from cd/dvd i vidim da pise press any key to continiue... mkay, stiscem ja po tipkalu kad ono nista, vista se opet boota... i onda se ja sjetim da ni kada sam popio bsod i htio stisnut enter (da ne moram cekat 20sec da "startam windowze normally") tipkalo nije radilo... do sada se nisam igrao s tim problemom, jer nije bilo vazno... pa eto, help, nemrem nokautirat vistu bez vase pomoci...

napominjem da tipkalo radi u BIOSu i windowzima savrseno... ostale hardware podatke imate u sigu, OS je win vista sp1 ultimate...

edit: rijesio sam problem, loadao sam bios i otisao po "intergrated perph***blah" :D , i tamo sam sa "disabled" na "enabled" metnuo opciju USB Keyboard Support... :wink:

ne da se Vista hehe :D

Blacky_123
17-08-2008, 01:19
Jedva cekam nove windowse 7 koji bi trebali doc za cca 14-18mjeseca
Rekli su da cu popravit bugove koje je imala vista i da ce smanjiti potrosnju proca i rama
Al otom potom, to su rekli i za vistu da ce radit ko podmazana :D
Al do tada ce se vrtit XP :P

Karlo_from_Bjelovar
17-08-2008, 09:20
sad bi jos trebao ponovno igre installat, a ne da mi se... :boohoo: