PDA

Pogledaj cijelu verziju : spajanje na internet



libeg
14-08-2008, 13:00
Neki dan mi je laptop (spojen na Zyxel-ov wireless) poceo praviti probleme prilikom surfanja. Naime, svako malo je pisao "cannot find server". Sad vise uopce nece surfati (iako napise da je snaga signal very good....). Odnesem ga u servis, tamo radi perfektno. Dobro, dodje ,majstor iz t-com, njegov laptop sve otvara, a moj nece----dakle on tvrdi da je problem u laptopu.
E sada, imam ja i staro stolno racunalo i stari Kasda adsl (sve naravno na istom broju)- radi perfektno. Kada probam laptop spojiti mreznim kablom na Kasda, opet napise "cannot fiond server". Sta trebam podesiti na laptopu da vidim dali je stvar u njemu ili modemu? Nebi li username i password trebali biti isti (mislim jesu-valjda?!). Zasto kad ustekam mrezni kabel ne radi? pomoc!!!!!!!

Outmind
14-08-2008, 13:28
Da nije neki problem sa mrežnom karticom, fkt ne znam...

Blacky_123
14-08-2008, 19:52
Jesi probo scan s antivirusom, da ti se nije uvuko neki opaki trojanac :D

C
14-08-2008, 20:59
Wireless....
To je bezžični internet, što znači tvoja konekcija je konekcija na ISP-ov odašiljač vrlo dobra, no ako je kod njih nestalo struje ili imaju neke kvarove, ti ćeš i dalje biti odlično spojen na njihov odašiljač, no oni nisu spojeni na cijeli svijet, tj. zaustavljen im je protok podataka prema van i unutra.

Nazovi svoj ISP i reci kvar, oni će ti ga otkloniti ili reći da trenutno imaju tehničke probleme. Meni se to u ovih mjesec dana tri puta dogodilo, točno to, i nazvao sam ISP i sve je sređeno bilo.

Ne zamaraj se time, neće ti niti rušenje Windows-a pomoći, jer je to sve do tvog ISP-a.