PDA

Pogledaj cijelu verziju : nero illegal disc problem [REŠENO]



WoW Fan
13-08-2008, 16:49
Imam problem sa burningom u nero programu. Naime, kod samog procesa dobijem poruku kako koristim illegal disc. DVD biva izbacen te proces zavrsava errorom. probao sam sa maxell, sony, verbatim dvd-r, medjutim sa svakim medijem pokazuje isti error. ono sto mi je cudno je to sto burning radi normalno sa CD-r bilo kojim. prije je sve normalno radilo te sam mogao prziti sve. ako ko zna rjesenje molio bih da mi pomogne jer mi je hitno. hvala unaprijed.

seahawk37
13-08-2008, 16:52
jel CD prazan?

WoW Fan
13-08-2008, 17:30
svaki koji sam probao je prazan tek ga otpakovao :P

croat1gamer
13-08-2008, 18:21
jesi li pomislio da ono sto kopiras ima zastitu od kopiranja?

Kenyi
13-08-2008, 18:30
sigurno nema, jerbo kako bi radio sopstveni back up ?

WoW Fan
13-08-2008, 21:05
kopiram normalne fajlove .jpg .mp3 i tako te stvari, radio sam to i prije ali nije bilo ovih problema :

C
13-08-2008, 21:35
Probaj s Complex Evolution-om koji je veći od verzije 4.0.7, on nema takvih problema. Inače košta, no uzmi neku trialnu verziju pa probaj, ja sam prešao na njega i bolji mi je od cijelog Nero-ta!

WoW Fan
13-08-2008, 22:03
probao sa evolutionom ista stvar :S

C
13-08-2008, 22:05
Onda vjerojatno imaš nešto zaštićeno.

Sickmanno1
13-08-2008, 23:00
Imam problem sa burningom u nero programu. Naime, kod samog procesa dobijem poruku kako koristim illegal disc. DVD biva izbacen te proces zavrsava errorom. probao sam sa maxell, sony, verbatim dvd-r, medjutim sa svakim medijem pokazuje isti error. ono sto mi je cudno je to sto burning radi normalno sa CD-r bilo kojim. prije je sve normalno radilo te sam mogao prziti sve. ako ko zna rjesenje molio bih da mi pomogne jer mi je hitno. hvala unaprijed.

Meni se cini da ti pokusavas snimiti DVD, a to nemres jer skoro svaki noviji DVD film ima zastitu, kao i sve veci broj Audio CD-a...

Rijesenje ti je evenutalno ripanje DVD-a....zapravo nemoras ga ni ripati, ali mozes ga na taj nacin prekopirati u nekom od programa (DVD Shrinker npr...)

EDIT: Tulav sam i tek sad vidim da si napisao da kopiras jpg i mp3 :(

Eh stvarno onda neznam....

WoW Fan
13-08-2008, 23:26
evo malo sam gledao, pa ima ljudi sa istim problemom, kazu da im burner jednostavno ne prepoznaje medije te ih stavlja ka illegal, te da treba skinuti nekakav firmware za sony dvd-r. a zamislio sam se oko toga jer na starijim medijima je sve radilo savrseno. pa ako neko zna odakle skinuti firmware neka napise jer sto se ove teme tice sam poprilicni laik.

p.s probao sam google i to ali nema nista slicno tome :S

Sickmanno1
13-08-2008, 23:43
Napisi tocno koji model DVD-RW-a imas...znaci marku i model...

WoW Fan
15-08-2008, 14:15
moze lock problem sam rijesio, naime kupio sam nove medije ali dvd+r umjesto dvd-r te na njima sve normalno radi, hvala za pomoc.