PDA

Pogledaj cijelu verziju : kupnja preko eBay-a?????



red_bull
12-08-2008, 12:58
ako postoji neka tema sa ovom tematikom molim moderatore i ostale njuske da ovo izbrisu ili lock-aju :toilet:
ovako. zanima me kako kupit nesto na e bayu tj koju cijenu u konacnici placam kad mi stigne doma.. npr: zelim kupit graficku imkaj dalje ? i najbitnije sto je sa carinom? koliko se placa i dal se placa i ako je moguce kako ju izbjeci? 8)

RIDER32
13-08-2008, 03:51
To i mene zanima...
Bartuc se pohvalio da ga je frend upoznao sa zarima eBaya pa ga uputi u ovu temu. :thumbs2:

Constantine
13-08-2008, 06:38
To mi je životna želja,da mogu kupovat i prodavat stvari na ebay-u.Treba samo registrirat karticu na paypal-u.Samo je kod mene problem što nemogu registrirat svoju karticu zato što kaže da je već u bazi :cry:.

RIDER32
13-08-2008, 10:56
A jel se ti znas koristit PayPal?
Ako znas...pa napisi nesto da se i mi naucimo.

Constantine
13-08-2008, 11:00
Znam vraga,jedino što znam je da imam debitnu visa electron karticu koja ima cvv broj i da mi je samo to potrebno za kupovanje preko interneta,a kako sve to složit nemam pojma.Sa kreditnom je sve to 10 puta lakše,ali ja nemam prokletu kreditnu karticu :mad:

red_bull
13-08-2008, 11:10
koliko sam ja upoznat nama je prakticki nemoguce prodavat na ebay-u jer pay-pal nema otvoren servis u hrvatskoj. znaci moze se kupovat da ti placas pay-palom ali da primas novce tj. da prodajes nemoze... za sad.. jedino kaj je moguce je da ti netko na tvoj tekuci racun uplati svotu unaprijed za stvar koju prodajes,ali tko tebi moze vjerovat da bus mu isporucil ono kaj je on tebi unaprijed uplatil.. mene zanima ako je netko koristio e-bay kako funkcionira carina i placanje carine i dal je moguca fora da se smanji vrijednost paketa i da se na kao takav ne placa carina? mislim da je to negde oko 300kn,je tak? :shock:

streetrace777
13-08-2008, 11:43
koliko sam ja upoznat nama je prakticki nemoguce prodavat na ebay-u jer pay-pal nema otvoren servis u hrvatskoj. znaci moze se kupovat da ti placas pay-palom ali da primas novce tj. da prodajes nemoze... za sad.. jedino kaj je moguce je da ti netko na tvoj tekuci racun uplati svotu unaprijed za stvar koju prodajes,ali tko tebi moze vjerovat da bus mu isporucil ono kaj je on tebi unaprijed uplatil.. mene zanima ako je netko koristio e-bay kako funkcionira carina i placanje carine i dal je moguca fora da se smanji vrijednost paketa i da se na kao takav ne placa carina? mislim da je to negde oko 300kn,je tak? :shock:

Kolko znam moze reci da je poklon i ond ane placas skoro nista :)

Sickmanno1
13-08-2008, 12:26
Sve vam fino izracuna ebay automatski, prije nego sto stisnete zavrsi narudzbu...

red_bull
13-08-2008, 12:38
da sick ali kao sto street kaze moze se .bsr ja mislim, navest da je poklon samo me zanima dal to nasi na carini prakticiraju ili naplacuju svima :scared:

Raoul Duke
13-08-2008, 15:31
da i ja mislim kupiti robu preko ebaya-al me zanima koliko bi me cairna dosla ako dode dosta skuplje mi se rade ispolati kupit u zadru...pa kad saznate jeli se moze sto smanjit carina javite xD

Constantine
13-08-2008, 17:04
Mene najviše zanima kako da složim karticu da bude registrirana na paypal-u,ako to napravim onda mogu bez problema kupovat preko ebay-a.

red_bull
13-08-2008, 20:03
ajde jel netko ima iskustva?? :shock:

Raoul Duke
13-08-2008, 20:08
meni stari najvjerovatnije kupuje pa nema beda,smao me zanima carina xD

red_bull
15-08-2008, 07:54
daj stvarno nitko nezna? :roll:

Raoul Duke
16-08-2008, 19:40
e samo pitanje, npr u nazivu pise broj velicine gace 36 ali u americi i jel to isto ko i meni ode npr meni je 36,da nije slucajno ko obuca..pls help

IGoR_2803
16-08-2008, 23:19
kao prvo za paypal morate imate otvoreni devizni račun u svojoj banci... znaci moze i debitna kartica, ali devizni racun... i onda prilikom registracije na paypal unesete svoje podatke (ime, prezime, br. kartice, expiration date, cvv broj)... tada vam se s vašeg deviznog racuna na paypal account prebaci oko 1.60 USD, i nakon par dana na izvadku racuna mozete vidjeti 4-znamenkasti pin koji vam je potreban da bi završili registraciju... i onda kupujete do mile volje... na ovome (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=34&t=25431)Stopicu sam kolegi forumašu objasnio par stvari, pa ako ko hoce neka pogleda...