PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kile



Stranica : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Jerry
12-08-2008, 10:32
OK,bliži se škola ovo ono,a ja 165 cm i 65 KG,i sad bi htjeo malo skinit kile,e sad,već 2-3 tj ne jedem ujutro i rijetko večeram,za ručak imam obavezno juhu i neka jela....,e sad,ima ko kakve prijedloge,btw,svaki dan preveče vozam bicikl,od donjeg grada pa po cijeloj promenadi :D

flander
12-08-2008, 10:37
ma nemoš skinut kile u toj dobi

ako se izgladnjuješ opet nije dobro,

mlad je još, kakav si takav si za sad

kaj ja znam ja isto želim dobit koju kilu više, jer sam malo mršav za svoju visinu pa nikako da se udebljam

a jedem non stop, sve kaj mi dojde po nož :D

tako da se strpi dok ne odrasteš i dok te pubertet ne prođe

to tek poslije 19-20 godine možeš počet formirat tijelo

sad si još u razvoju

iznogud1515
12-08-2008, 10:45
kak ne bi mogo. ja sam počeo prije 2-3 tjedna isto ko i Jerry (ne jedem ujutro, za ručak nešt malo, za večeru ništa) i sad sam zadnji tjedan počeo radit trbušnjake, sklekove i dizat utege, skinuo sam negdje 4-5 kila.

Hellboy
12-08-2008, 10:47
Radije razmišljaj o razvlačenju...skidanje viška kilograma ne mora biti jedina opcija...uvijek su tu sprave iz top-shopa poput:
http://www.presenttruthmag.com/graphics/torture_rack.bmp
Get-higher-a-tron
ili
http://www.visualstatistics.net/east-west/Witch%20Trials/Rack.jpg
Portable verzije istog...
Zabava je zajamčena...

iznogud1515
12-08-2008, 10:49
da, ali vidiš da su ovdje svi mršavi. misliš da bi prodali jednu od ovih lijepih sprava da stave na razvlačenje debele ljude?

Hellboy
12-08-2008, 10:51
Takve sprave uvijek mršavi ljudi i reklamiraju... Oni predstavljaju end-result uporabe dotičnih...

Jerry
12-08-2008, 10:55
da, ali vidiš da su ovdje svi mršavi. misliš da bi prodali jednu od ovih lijepih sprava da stave na razvlačenje debele ljude?
ma nisam ja puno al ono,tu je visak :D

iznogud1515
12-08-2008, 10:58
nisam ni reko da si ti debel

sn4zni
12-08-2008, 11:13
OK,bliži se škola ovo ono,a ja 165 cm i 65 KG,i sad bi htjeo malo skinit kile,e sad,već 2-3 tj ne jedem ujutro i rijetko večeram,za ručak imam obavezno juhu i neka jela....,e sad,ima ko kakve prijedloge,btw,svaki dan preveče vozam bicikl,od donjeg grada pa po cijeloj promenadi :D


Endomorf Ziva jebada Smile! Teske kosti, siroki bokovi, dosta masti. Metabolizam spor te je sklon debljanju, ali ima i prednost u odnosu na ekto-a: moze izgraditi relativno brzo kvalitetne misice!

Prehrana: ubrzati metabolizam uzimanjem vise manjih obroka tijekom dana. Paziti na kalorije koje unosi i vrstu hrane. Ugljikohidrati 30% i masti do 15%, a sve ostalo moraju biti proteini. Uzimati puno svježeg povrć�a u kojima ima vlakana. Manjkom ugljikohidrata nastojati potaknuti koristenje masnih naslaga kao gorivo. Jesti 6-8 obroka dnevno.

THUNDER_DINIX
12-08-2008, 11:16
ma jedi ti sve normalno, ali idi svaki dan trcat i past ce ti kile

Guber
12-08-2008, 11:20
Najbolje ti je, osim trbušnjaka, sklekova, etc., trčanje. Ono je i zabavno i efikasno, osim što ćeš izgubiti kile bit ćeš i u dobroj formi. Samo pazi da na trčanje poneseš vode, i da nikako ne pretjeraš, moraš slušatr svoje tijelo. Moraš nositi dobre tenisice, inače si možeš ozlijediti zglobove i koljena (to kažem iz iskustva).

THUNDER_DINIX
12-08-2008, 11:22
ma kakve tenisice, brate ak treba i bos trci

Falus
12-08-2008, 11:22
trci svako jutro i za 2 tjedna ces vidit rezultate

iznogud1515
12-08-2008, 11:23
meni bi se ljudi smijali da počnem po popovači trčat.

THUNDER_DINIX
12-08-2008, 11:25
meni bi se ljudi smijali da počnem po popovači trčat.
ti onda sigurno tak sta nisu vidjeli... jel hodat bar znaju?

iznogud1515
12-08-2008, 11:33
a možda ja samo mislim da bi mi se smijali

Jerry
12-08-2008, 11:34
i meni da tu po kvartu trčim LOL :D
ma ono,jedem povrča dosta,ujutro kao što sam reko nejedem,možda pahuljice nekad,i onda navečer pojedem malo pomfrita ponekad..

Falus
12-08-2008, 11:34
obavezno nabij mp3 na usi, bez mjuze se duplo brze umoris...

EDIT: Jerry to sta ne jedes ujutro ti je ogromna greska, dorucak ti je najvazniji obrok, mos ti nastavit jest normalno samo svako jutro trci 30-40 min i radi serije trbusnjaka svaki dan i bit ces uber fit :wink:

THUNDER_DINIX
12-08-2008, 11:42
a možda ja samo mislim da bi mi se smijali
ma cini ti se samo

Jerry
12-08-2008, 11:56
znači obavezno doručkovat,ručat,a večerat netrebam?

Rang€r
12-08-2008, 12:26
gle probudi se u 12h tak da odma zajedno moš ručat i doručkovat, dve muhe jednim udarcem :D e al trebaš pazit šta češ jest do/ručak, meni najbolje 5 šnita dukatele pred kompom, imam isto nekih 165 cm i valjd 40 kg :D

blood4me
12-08-2008, 12:29
cut
kaj ja znam ja isto želim dobit koju kilu više, jer sam malo mršav za svoju visinu pa nikako da se udebljam

a jedem non stop, sve kaj mi dojde po nož :D
I ja tako :(
edit: ako te sram trcati odi igrat nogomet s frendovima, to je isto neka vrsta trcanja( osim ak nisi golman xP)

K4ciga
12-08-2008, 12:53
Gledaj,Jerry.Najgore što možeš napraviti jest da odbijaš hranu.Ok,skinit ćeš 10 kg u kratkom vremenu,međutim,kada opet počneš jesti,ti kilogrami koje si izgubio će ti se dvostruko vratiti.Dakle,štrajk glađu nema smisla.

Nadalje,najefikasniji način mršavljenja ti je trčanje.Za trčanje nemoraš biti bogat,eventualno si nabavi neke dobre tenisice,dakle nemoj baš trčati u Vansicama.Prvi dan trči 10 minuta.Trči laganim tempom,dakle bez umaranja,jer ako počneš šprintati,u najboljem slučaju ćeš stati za 50-80 metara.Ako se i umoriš,hodaj,udahni,i nastavi.Bitno je 10 minuta prvi dan.Kada dođeš kući,laganini čašu mlijeka,malo na komp,i aj' spavat.Ujutro,pojedi pahuljice,za ručak se najedi,još jedan obrok između večere,večeraj.Nastavi jesti normalno!STo je jako bitno ako gledaš na dugoročno mršavljenje.

Ako te sram trčati pred svima,onda oko 11-12h ( neznam dokle možeš biti vani ) odi na neko zabačeno mjesto,gdje nikog nema.Siguran sam da u Osijeku ima u blizini neko igralište? Bilo kako bilo,opet 10 minuta.I tako trči 10 minuta dok ne budeš mogao trčati svojim tempom 10 minuta bez stajanja,tj. hodanja.

Sretno!

Kron
12-08-2008, 13:36
thread ko stvoren za mene

vako jerryzore. ne zajebaji se puno. Ujutro moras jesti bilo sto osim kruvine mutave, to izbaci iz zivota, mozes bez toga vjeruj mi. ako moras, jedi mavrovicev kruh, ne jedi sendviče i ine pizdarije. Pij dosta vode, sokove IZBACI!!!. Nema vise kole, sprajta, pive (!!!), vina, rakije niti jedan sok nije dobar osim eventualno gusti (Maraska i tako to, ovi strani su jos gori). Ujutro se lijepo najedi i za ručak isto. odmori se nako obroka. kasnije od šest sati pa nadalje samo voće. I ne brini za kile, je da ce biti tesko ali morati ces promijeniti nacin zivota, jer ovo nije dijeta "samo za par dana". nije stvar izgubit kile nego salo, to zapamti. Biti ce trenutaka kad ces se probuditi cak i kilo tezi, ali to nema veze. Sve to ovisi i mjesečevim mjenama tj postotku tekucine, nista se ne brini. Vazno je da takav nacin prehrane zadrzavas sto duze.Naravno, uvijek se tu zna zaletit neka večera i tako te fore, ali okej, pojedi, uzivaj u tome al ne prežderavaj se. I jos jednom, izbaci kruh kompletno. sto se tice vjezbanja, svako vjezbanje ispod 20 minuta nema koristi. Mislim da nitko nije tolko nesposoban za vozit biciklu ili lagano trcati pola sata. ako krepavas, uspori tempo ali nikako stati. Malo se istegni, trebati ce ti u tvojim godinama. izbaci majonezu i takve gluposti. Evo recimo kako je jucer moj dan izgledao, digao se i pojeo mesni doručak uz malo kruha. al MALO, jer nisam imao vremena nista drugo spremati. Za ručak, jedno 20 min prije pojedes neku voćku ili popiješ čašu gustog soka. Za ručak se najedes (al nemoj da nemozes disati) i lagano se odmoris pola sata na krevetu, ovisi kako ti treba i pase. Da nisi slucajno sija za komp ili TV nakon jela, to ti je smrt. Ja sam taj dan jeo pečenog mesa i kumpira (iz pećnice, pečeno u ulju, znači niej toliki bed sve to). jedi salatu, travine i te vlaknaste stvarčice. nakon toga sam otisao biciklom 15 minuta, okupao se i nazad. Ako nemas mora, trci, ili hodaj kojih uru vrimena. I da, ako bas oces, vazi se ujutro, nakon velike i male nužde :D te nemoj nista ni piti ni jesto, i važi se samo u mudantama, jer ti roba koji put zna ujebat mjeru. Čisto usporedbe radi, ja sam tako smršavio 12 kila.

Herr Schnitzel
12-08-2008, 14:22
ne jedi sendviče i ine pizdarije.
Nema vise vina, rakije niti jedan sok nije dobar osim eventualno gusti
jedi salatu, travine i te vlaknaste stvarčice.
izbaci majonezu i takve gluposti.
Da nisi slucajno sija za komp ili TV nakon jela, to ti je smrt

Dobrodosli u fitness-nacizam.

K4ciga
12-08-2008, 14:27
Kron,izbacivanje ugljikohidrata i masnoća iz prehrane u svrhu mršavljenja je ravno samoubojstvu,i glupost.Sve treba jesti umjereno,eventualno smanjiti unos ugljikohidrata i drastično smanjiti unos masnoća ( što nikako ne znači da treba potpuno izbaciti čokoladice,ili sl.! ).

Uz to,ni jedna dijeta nema smisla bez redovite fizičke aktivnosti.

Jerry
12-08-2008, 15:30
@kron
neam more ali imam bajer :D
ovako,kruh jedem samo za doručak (pošto jedem sendviče...),ugl to izbacujem iz prehrane i prelazim na pahuljice i to,to "lagano"
2)znaći,smijem jesti ali umjreneo,bez večere,ionako ne večeram
3)što se tiče bicikla,vozim ga podosta,a plivam svaki dan po 2-3 h na bajeru
gazirane sokove i to dost asam pio,ok,prelazim na guste sokove & vodu

fala svima

Constantine
12-08-2008, 16:26
OK,bliži se škola ovo ono,a ja 165 cm i 65 KG,i sad bi htjeo malo skinit kile,e sad,već 2-3 tj ne jedem ujutro i rijetko večeram,za ručak imam obavezno juhu i neka jela....,e sad,ima ko kakve prijedloge,btw,svaki dan preveče vozam bicikl,od donjeg grada pa po cijeloj promenadi :D
Svaki dan 20km biciklom.

Frky
12-08-2008, 17:08
@kron
neam more ali imam bajer :D
ovako,kruh jedem samo za doručak (pošto jedem sendviče...),ugl to izbacujem iz prehrane i prelazim na pahuljice i to,to "lagano"
2)znaći,smijem jesti ali umjreneo,bez večere,ionako ne večeram
3)što se tiče bicikla,vozim ga podosta,a plivam svaki dan po 2-3 h na bajeru
gazirane sokove i to dost asam pio,ok,prelazim na guste sokove & vodu

fala svima

Ja bih ti preporučio (pošto si mlad) da redovito jedeš doručak (ali ne sendviće) i ručak! Ali nemoj poslije 19 sai ništa jesti osim voća! Dakle, može jesti večeru, ali neka to bude voće (breskve, banane, jabuke....)! I, naravno, vozi biciklu, igraj se skrivača, autićima .... vani i sve će biti u redu!

Jerry
12-08-2008, 17:25
autićima :D

Nodakim
12-08-2008, 17:30
ja sam shvatio da kada mi je vruće i onda pojedem neki slatkiš da ne mogu nista jesti cijeli dan....

Guber
12-08-2008, 17:32
Samo nemoj jesti odmah prije trčanja, to ti je ravno samoubojstvu.

SkunK
12-08-2008, 17:41
Baš naprotiv, ako želiš sačuvati mišićnu masu (onu koju imaš i ako imaš) poželjno je pojesti prije (cardio trčanja srednjeg inteziteta) složene ugljikohidrate ( zobene pahuljice) s nekim izvorom proteina (bjelanci, ili jogurt (osim ako dobro čovjek ne trpi laktozu)).

Trčat ko na prazan želudac se preporuča samo stvarno debelima, i to ujutro, i prije toga popiti kavu bez ičeg radi lakše razgradnje masti, a u drugim slučajevima se mora konzumirati obrok pošto dolazi do katabolizma (propadanja mišića).

King tiger
12-08-2008, 18:32
kava bez ičega prije ?
ja bi proveo probebli 1 sat u wc-u poslije toga :(

SkunK
12-08-2008, 19:39
Nescaffe classic, 1 žličica i kipuća voda.

Kron
12-08-2008, 19:48
@kaciga

mozes li mi pojasniti di sam ja to rekao?

@jerry

Nemoj mi se sada nalivati gustog soka, to pij samo ako bas moras i ako ti je bas gust. E da, i voće za desert nikako, tek pola sata nakon jela. I nikakav fizički trening 2 sata nakon jela (mislim, ručak i tako to) te 1 h prije jela. Znači, ručaš, odmoriš se 2h lagano i onda napravis nekakav trening i kad se vratis (ajmo reci nakon 45 min) onda se otusiras i odmoris 1h i tek onda jedes. Naravno, neces umrijeti ako pojedes nekakvu voćku i odeš nakon pola sata trenirati. Samo se opusti i sve to lagano prilagodi sebi, a ne da dođeš doma pa štopaš 1h kad ćeš jesti. I jos kojih 5 godina smijes raditi samo aerobne treninge, znači sve bez vanjskih opterećenja (trčanje, bike, sklekovi, čučnjevi, vratilo). i da, radi pravilno, nemoj raditi brzo i lomit kičmu. napravi dva ali napravi pravilno, kad jednom naučiš biti će ti puno lakše i zdravije.

SkunK
12-08-2008, 20:32
thread ko stvoren za mene

vako jerryzore. ne zajebaji se puno. Ujutro moras jesti bilo sto osim kruvine mutave, to izbaci iz zivota, mozes bez toga vjeruj mi. ako moras, jedi mavrovicev kruh, ne jedi sendviče i ine pizdarije. Pij dosta vode, sokove IZBACI!!!. Nema vise kole, sprajta, pive (!!!), vina, rakije niti jedan sok nije dobar osim eventualno gusti (Maraska i tako to, ovi strani su jos gori). Ujutro se lijepo najedi i za ručak isto. odmori se nako obroka. kasnije od šest sati pa nadalje samo voće. I ne brini za kile, je da ce biti tesko ali morati ces promijeniti nacin zivota, jer ovo nije dijeta "samo za par dana". nije stvar izgubit kile nego salo, to zapamti. Biti ce trenutaka kad ces se probuditi cak i kilo tezi, ali to nema veze. Sve to ovisi i mjesečevim mjenama tj postotku tekucine, nista se ne brini. Vazno je da takav nacin prehrane zadrzavas sto duze.Naravno, uvijek se tu zna zaletit neka večera i tako te fore, ali okej, pojedi, uzivaj u tome al ne prežderavaj se. I jos jednom, izbaci kruh kompletno. sto se tice vjezbanja, svako vjezbanje ispod 20 minuta nema koristi. Mislim da nitko nije tolko nesposoban za vozit biciklu ili lagano trcati pola sata. ako krepavas, uspori tempo ali nikako stati. Malo se istegni, trebati ce ti u tvojim godinama. izbaci majonezu i takve gluposti. Evo recimo kako je jucer moj dan izgledao, digao se i pojeo mesni doručak uz malo kruha. al MALO, jer nisam imao vremena nista drugo spremati. Za ručak, jedno 20 min prije pojedes neku voćku ili popiješ čašu gustog soka. Za ručak se najedes (al nemoj da nemozes disati) i lagano se odmoris pola sata na krevetu, ovisi kako ti treba i pase. Da nisi slucajno sija za komp ili TV nakon jela, to ti je smrt. Ja sam taj dan jeo pečenog mesa i kumpira (iz pećnice, pečeno u ulju, znači niej toliki bed sve to). jedi salatu, travine i te vlaknaste stvarčice. nakon toga sam otisao biciklom 15 minuta, okupao se i nazad. Ako nemas mora, trci, ili hodaj kojih uru vrimena. I da, ako bas oces, vazi se ujutro, nakon velike i male nužde :D te nemoj nista ni piti ni jesto, i važi se samo u mudantama, jer ti roba koji put zna ujebat mjeru. Čisto usporedbe radi, ja sam tako smršavio 12 kila.


Nemoj davat krive savjete plz. Vidi se da nemaš pojma o temi, a dečka ćeš dobro zeznuti pošto je endomorf.

Znači, trebaš složit prehranu u 6 obroka na dan (iako ja još smatram da si premlad za takve stvari, mozes popraviti prehranu, ne jest junk al napisat cu ti svejedno). Voće ako vec skidas kile nemoj jesti, pošto sadrži fruktoze previše, ne mješaj ugljikohidrate i masti u jednom obroku, znači nema sendviča (uh) i šunke (masti) i takvih pizdarija (ako pogledaš sve što jedu debeli ljudi je zapravo kombinacije UH + P).

Ujutro jedi UH+P, a ostatak dana samo P+M. Znači, ujutro zobene pahuljice i malomasni jogurt kao doručak, drugi obrok neka ti bude za 2 i pol sata, najbolje da je sastavljen solo od proteina ali mozes ubaciti i izvor dobrih masti (bademi,orasi,kikiriki (ali neoljušteni - znači u ljuski), treći obrok ručak, najbolje : pečena ili kuhana pileća prsa,pureća prsa,ili teletina + povrće (ali ne ono koje ima visok GI (glikemijski indeks, necu ti puno objasnjavati ali on je odgovoran za povišenje šećera u krvi i iritira pankreus te zna zeznut inzulin ) znači za ručak bi bilo super neko lisnato povrće, zelena salata,kelj,kupus budi kreativan, zasad pošto si endomorf bez krumpira jer ima visok GI i mrkva koja ima visok GI.

Navečer bi preporučio ili posni sir + dobre masti (bademi , kikiriki ,lješnjaci) ili meso + povrće (opet lisnato) - prije spavanja posni sir.

Od pića samo voda, zeleni čaj, i kava bez šećera ili dodataka.

Ovo je samo ovako od oka, mogao bi još tri strane napisati, ali kad vidim da netko ide pisati o ovakvim temama nema blage veze onda bolje da se napiše nešto pametno nego da zaglibiš.

Ako budeš imao još pitanja, P.M. iako smatram da ovo ne da nije za tebe, nego nije u narednih 4-5 godina.

....

Voće poslje 19 sati, ne jesti večeru,pečenje u ulju nije bed... kakvih sve gluposti nećeš čuti.
Mora se jesti puno ali treba znati kada i što jesti, treba svaku namirnicu u srž znati (njezin GI,P/UH/M, kcal, postotak vode) a spominjati gluposti kao što su mjesečeve mjene.

Jerry
12-08-2008, 20:51
ma ujutro jedem pahuljice to je ono,novi dio prehrane,ručak večinom bude juha (kokošja) i neko pečeno meso + zelena salata,večera bude neko pečenje u ulju (krumpir,evo sad langošice 2 sam pojeo...)
znači salamu moram izbjegavat?

Guber
12-08-2008, 20:52
Pa ja jesam mišićav no prije trčanja ne jedem. Stvar je u tome da kad trčiš s punim želtcom nemaš baš kisika koji treba za razgradnju te hrane, umoriš se brzo i želudac te boli za poluditi.
edit: Jery pa izbjegava jsve sto misliš da nije zdravo, nemoj samo ono sta deblja sta ne, jedi zdravo i sve je ok.

SkunK
12-08-2008, 21:02
Sve imaš u mom postu, pečenje ne, rafirirana ulja ne, peci meso bez ulja, tako ja radim ili stavi maslinovo , žlicu. Koje pahuljice jedeš? Sigurno neke cornflakes s 2121214 šećera u sebi i GI-om do neba, što se događa? E pa sve što pojedeš u tom obroku, kombinirano s visokim GI-om koji ti dize šećer u nebesa i nalaže tvarima da se skladište u salo.

Jerry
12-08-2008, 21:08
lagnosice su sad pecene u maslonovom ulju,samo u tom
2)pahuljice su neke "no name",pis enes na njima brunco brunico ugl bratove neki cokoladni medvjedici ...

Guber
12-08-2008, 21:09
Što više domaće hrane.

SkunK
12-08-2008, 21:56
Da, cokoladni medvjedici... bolje da nisi jeo doručak nego taj junk, samo ćeš deblji postat od toga.
Kupi si zobene pahuljice i skuhaj si ih, ovo što ti jedeš je ravno čokoladi i ostalom junku, em provocira inzulin, em pomješan s mljekom tjera masti u skladište, em ima visok GI, em nema niti V od vitamina potrebnih za život... ma katastrofa.

Kupi zobene pahuljice,skuhaj si svako jutro i jedi s malomasnim jogurtom. To je obrok.
btw. vidio sam što su lagnošice, isto teži junk...ali opet ti kazem, premlad si da bi se opterećivao s time.

Ivan_87
13-08-2008, 01:05
što više voća i povrća,što manje kruha,hamburgera,pomfritesa,kinder buenna i ostalih pizdarija

ugledaj se na mene 1.92m-82kg :)

K4ciga
13-08-2008, 01:08
Hm,Jerry,a da probaš Nesquik? ReiKo,jel' Nesquik išta valja?

Kron
13-08-2008, 06:00
Gledaj Reiko, znam ja otprilike to sve sto si ti rekao, i ja sam sve to jedno vrijeme radio, ali jednostavno nema smisla dečka preopterećivati s tim stvarima, zato sam u rekao da ide ovako jer se izgubiti najmanje zivaca. 2 veća obroka i između toga se nabacas voća. Mislim, ako on moze dnevno sebi organizirati 6 obroka uz školu i ine obaveze, svaka mu čast, ali nevjerujem da ce to tako ici

SkunK
13-08-2008, 10:52
@ Kron
Ne, neznaš jer mu daješ krive savjete.

@Kaciga

kolega neznam jel to sarkazam, al ne Nesquick ne valja, posebno za one koji su na posebnom režimu prehrane i koji žele izgubiti par kila. Treba čitati deklacraciju, a kad vidite koliko UH i šećera sadrži Nesquick + mljeko koje ćete staviti , dobivate tipični UH + M obrok = skladištenje sala 50% za ektomorfe i mezomorfe i 99% za endomorfe, tj. Jerry-a.

Ako se netko nemože suzdržati da popije barem nešto slatko(iako mi to neide u glavu, ako zelis izgubit kile budi musko do kraja a ne radit gluposti) - uzmi malomasno mljeko (iako opet naglašavam, laktoza smrt za debele) + voda + običan kakao kojeg mozes kupit na trznici (ako ga nadjes) , rafinirano je smrt.

Ja sam mezo-endo , evo ti moj raspored :

9:30 - 50 g zobenih + malomasni jogurt
aktivnost
12:30 - 3 bjelanca + 1 cjelo jaje
sjedit na PC-u
14:30
150 g pilećih prsa + povrće
sjedit na PC-u ili aktivnost
17:30
100g posnog sira
20:00
Piletina/puretina, kuhana pečena + povće (obavezno vlaknasto, ništa škrobasto poput krumpira,leće,graška itd - tjelo pogotovo u endomorfa loše reagira na škrob poslje 17 sati).

prije spavanja 100 g posnog sira.


I nisam debel, trebao bi još nabaciti 3-4 kvalitetnih kila na sebe.

od suplimenata zasada samo Multitabs twinlab(200kn) vitamini i minerali (konjska tableta) za svaki slučaj da se ne zagubi vitamin koji.

Ti, pošto si tako mlad, nebi trebao toliko trusiti po mesu, ali probaj umjereno i izbaci pečenjare, crveno meso 2 puta tjedno, puno ribe i puno bjelog mesa(bjela riba, oslić i probaj lososa) - losos izvor dobrih visokokvalitetnih masti.

Pošto si endomorf očito (iako si premlad da bi još skužili šta si uopće) voće ti ne daje ništa, fruktoza ti provocira inzulin i to ti je to, babe i ostale tkz. "nutricionistice" koje tako vole voće i ostaju "fit" - ostaju fit jer jedu ptičije obroke, i naravno ostat ćeš fit ako kupiš njihovu knjigu od 200 kn "kako se dobro hraniti". Sranje, vježba + 60% proteini + 20 dobre masti (bademi,lješnjaci,neoljušteni kikiriki) + dobri složeni UH (zobene,leća) i to je to.

Herr Schnitzel
13-08-2008, 11:26
Ja sam klasican ektomorf i bas mi je kul...

Jerry
13-08-2008, 11:51
uf,reiko ak sam te enst skuzio sad :D ,btw danas ili sutra kad stara ide u soping reci cu nek mi uzme zobenih pahuljica pa to ce biti dorucak,btw,nemogu imati vise obroka jednostavno mi vrijeme to ne dozvoljava 2-3 max obroka,znaci ujutro budim se oko 9 inace - pol deset - zobene pahuljice,rucak oko 3 - juha,neko meso,zelena salata,vecera posni sir,teta mi radi domaci kozji sir i kravlji sir ta kda nije problem :D

Silver_Wolf
13-08-2008, 12:08
Ja nisam mnogo jeo u Engleskoj i nakon 20 dana 4 kg...

Vjerujem ti imaju ogavnu hranu

SkunK
13-08-2008, 12:30
uf,reiko ak sam te enst skuzio sad :D ,btw danas ili sutra kad stara ide u soping reci cu nek mi uzme zobenih pahuljica pa to ce biti dorucak,btw,nemogu imati vise obroka jednostavno mi vrijeme to ne dozvoljava 2-3 max obroka,znaci ujutro budim se oko 9 inace - pol deset - zobene pahuljice,rucak oko 3 - juha,neko meso,zelena salata,vecera posni sir,teta mi radi domaci kozji sir i kravlji sir ta kda nije problem :D

Taj domaci koziji i kravlji sir nemaju deklaraciju, znaci nemas pojma sto je unutra znaci = 0 bodova. Prevelik razmak izmedju dorucka i rucka.

Jerry
13-08-2008, 12:41
moze onda dorucak 11 ?

SkunK
13-08-2008, 13:03
Tvoja stvar kad ces doruckovati, necu ti ja govorit kad ces jesti imas gore smjernice pa si odredi, napravio sam ti jos neke stvari koje bi ti neki masno naplatili, jer ti nitko nece džabe radit raspored i jelovnik.

Kron
13-08-2008, 13:26
Reiko moras uzeti u obzir da kolko god se on trudio to mu nije praktično. I jos bi bilo korisno kad bi Jerry nama rekao jel zeli smrsat jer je genetski debel ili je to posljedica žderanja gluposti i tovljenja pred kompjuterom/TV-om.

Btw jerry kad probas zobene pahuljice reci mi kakvog su okusa :P

Anarion.Umarth
13-08-2008, 13:31
ma glavno je da se radi, baviti se fizičkim aktivnostima
nije problem pojesti pečeno janje ako se zalomi koji put, bitno je da ti sve to izgoriš
mlad si i nećeš sad biti neki pro atleta, o prehrani ljudi ode očito znaju masu više od mene, ali ti to nije presudno

ja imam 195 cm i 82 kg, taman san
svaki dan na poslu uzmen mortadele, pola kruva i malo majoneze
ništa to ne smeta (bar u toj mjeri da se puno osjeti) ako izgoriš kalorije

+upozorenjeSčesto vaganje je ženska navada(s razlogon)
tebi samo treba da izgubiš to malo sala i imaš mišiće, bez obzira na kilažu

SkunK
13-08-2008, 13:59
ma glavno je da se radi, baviti se fizičkim aktivnostima
nije problem pojesti pečeno janje ako se zalomi koji put, bitno je da ti sve to izgoriš
mlad si i nećeš sad biti neki pro atleta, o prehrani ljudi ode očito znaju masu više od mene, ali ti to nije presudno

ja imam 195 cm i 82 kg, taman san
svaki dan na poslu uzmen mortadele, pola kruva i malo majoneze
ništa to ne smeta (bar u toj mjeri da se puno osjeti) ako izgoriš kalorije

+upozorenjeSčesto vaganje je ženska navada(s razlogon)
tebi samo treba da izgubiš to malo sala i imaš mišiće, bez obzira na kilažu

Normalno da je presudno, znanje = dobar savjet, neznaje = loš savjet.
Pa možeš to jesti jer si :
-ektomorf najvjerovatnije
- dosta si visok pa trebaš više kcal

ali vjerovatno ti je BF i veći, da si kad već moraš jest sendvič, uzeo raženi kruh i dimcek u istoj mjeri, bilo bi bolje.

iznogud1515
13-08-2008, 14:56
savršeno

smartass
13-08-2008, 16:18
pih, ja pojma nemam koliko težim, a niti me ne zanima, ja mislim oko 60 kila :shock:

SkunK
13-08-2008, 16:51
savršeno

A godine te ne zanimaju? Kako mozes tvrditi da je savrseno kad neznas koliko godina ima, da bi uopce odredili BMI osobe trebamo znati koliko ima godina.

@soblonde koliko godina imas?

Inače, generalno gledajući, 170 cm i 55 kg je na granici normale, odi 2-3 kile dole i ugrožavaš si zdravlje pothranjenošću.

m777
13-08-2008, 16:58
Ja sam pothranjen već godinama i ne osjećam se ugroženo.

Je li to normalno? Imam li možda neke prikrivene emocionalne probleme?

smartass
13-08-2008, 17:14
ljudi ja nisam opsjednuta kilima, ma da ne bi samo da završim kao bulimičarka ili anoreksičarka

Fireblade
13-08-2008, 17:15
58

SkunK
13-08-2008, 17:49
Ja sam pothranjen već godinama i ne osjećam se ugroženo.

Je li to normalno? Imam li možda neke prikrivene emocionalne probleme?

Ako se ne osjećaš loše onda je sve ok, pitanje samo što ti smatraš pod pothranjenost, nisi naveo niti god/kilažu/visinu, ali zato se voliš praviti pametan :)

Tko je uopće spomenuo emocionalne probleme, jedini tvoj problem je što želiš u normalnu diskusiju ubaciti flame war i svađu.

iznogud1515
13-08-2008, 17:53
savršeno

A godine te ne zanimaju? Kako mozes tvrditi da je savrseno kad neznas koliko godina ima, da bi uopce odredili BMI osobe trebamo znati koliko ima godina.

@soblonde koliko godina imas?

Inače, generalno gledajući, 170 cm i 55 kg je na granici normale, odi 2-3 kile dole i ugrožavaš si zdravlje pothranjenošću.

ima 14, rekla je već

m777
13-08-2008, 17:59
ali zato se voliš praviti pametan :)
Haha, istina.


Tko je uopće spomenuo emocionalne probleme, jedini tvoj problem je što želiš u normalnu diskusiju ubaciti flame war i svađu.
Samo sam želio reći da nije nužno da netko ugrožava svoje zdravlje ako je "pothranjen".

A i još nešto - pot kettle black. Nisi ni ti baš blag u izražavanju kritike.

SkunK
13-08-2008, 18:13
Razumijemo se mi, ja ovdje nisam nikog kritizirao. U temi gdje sam tata dajem savjete, u temi gdje nemam pojma slušam savjete i to je to.


@Iznogud

Nebi joj škodilo još 2-3 kile, baš zbog razvoja...ako je zadovoljna onda ok, najgore je kad nisi zadovoljan.

Electromaster
13-08-2008, 18:34
ljudi ja nisam opsjednuta kilima, ma da ne bi samo da završim kao bulimičarka ili anoreksičarka

Ajde bar jedna pametna... :wink:

Ja sam se baš jučer izmjerio i izvagao, imam 175 cm i 69 kg, što spada u preporučenu težinu...jest da je na granici, ali... :wink:

Frky
13-08-2008, 18:37
Kako mozes tvrditi da je savrseno kad neznas koliko godina ima, da bi uopce odredili BMI osobe trebamo znati koliko ima godina.



Kako se to mjeri??
Ja znam da ja imam 2-3, ma zaokružimo na 10 kila viška, ali isto me zanima da mogu govoriti mami kako sam pametan!

iznogud1515
13-08-2008, 18:46
ljudi ja nisam opsjednuta kilima, ma da ne bi samo da završim kao bulimičarka ili anoreksičarka

Ajde bar jedna pametna... :wink:

Ja sam se baš jučer izmjerio i izvagao, imam 175 cm i 69 kg, što spada u preporučenu težinu...jest da je na granici, ali... :wink:


isto ko i ja

SkunK
13-08-2008, 18:52
Kako mozes tvrditi da je savrseno kad neznas koliko godina ima, da bi uopce odredili BMI osobe trebamo znati koliko ima godina.



Kako se to mjeri??
Ja znam da ja imam 2-3, ma zaokružimo na 10 kila viška, ali isto me zanima da mogu govoriti mami kako sam pametan!

Pa ima ti online kalkulator ali bolje se informirati kod ljudi koji znaju malo više o tome.
http://www.plivazdravlje.hr/?section=bmi

Constantine
13-08-2008, 18:55
Moj je idealan.

kikl0p
13-08-2008, 19:24
190
60kg
:P

Nodakim
13-08-2008, 19:26
Kako mozes tvrditi da je savrseno kad neznas koliko godina ima, da bi uopce odredili BMI osobe trebamo znati koliko ima godina.



Kako se to mjeri??
Ja znam da ja imam 2-3, ma zaokružimo na 10 kila viška, ali isto me zanima da mogu govoriti mami kako sam pametan!

Pa ima ti online kalkulator ali bolje se informirati kod ljudi koji znaju malo više o tome.
http://www.plivazdravlje.hr/?section=bmi


a da..ja sa 173 cm i 78 kila sam idealna tezina
right

m777
13-08-2008, 20:02
Taj kalkulator nije nepristran. Napravili su ga debeli ljudi kako bi se bolje osjećali.

iznogud1515
13-08-2008, 20:12
i ja mislim da je ''preblag''. ovak računa da sam skoro na granici između pothranjenosti i idealne težine

SkunK
13-08-2008, 20:13
Mozes ti biti 180 cm i imati 81-82 kg i ne biti debel.

Kron
13-08-2008, 20:42
Da, isto kao sto je uber super doktorica rekla mom tati da mora smrsati 25 kila, a da ga iscjedis ne bi 5 kg bilo izaslo. I ne bi joj bog objasnia da je čovik vojnik i sve to.

Frky
13-08-2008, 21:09
ja iam 14 god
vecina ih je reklo da mi neb skodilo nabacit koju kilu
al jedostavno nejde
brzi imunitet
jbg
ja zadovoljna takva kakva jesam

Misliš probava!

Ništa, ništa! Netrebaš zahvaljivati!

smartass
13-08-2008, 21:12
ja imam 60 kila a visoka sam 166. :|

SkunK
13-08-2008, 21:20
ja iam 14 god
vecina ih je reklo da mi neb skodilo nabacit koju kilu
al jedostavno nejde
brzi imunitet
jbg
ja zadovoljna takva kakva jesam

Misliš probava!

Ništa, ništa! Netrebaš zahvaljivati!


Misliš Smetabolizam


ah, što čovjek neće sve pročitati

Sonic_Moronic
13-08-2008, 21:25
Metabolism's a bitch. Znam likove koji ne izlaze iz kuće a opako su mršavi. Genes r evil.

smartass
13-08-2008, 21:25
pa to je dobro kolko imas god

ja imam 17 god :D

Frky
13-08-2008, 21:26
Misliš Smetabolizam


ah, što čovjek neće sve pročitati

A to kao nije isto???


Ako nije molio bih objašnjenje da ne ispadnem glup, opet! Nevolim biti stalno glup u ekipi :(

SkunK
13-08-2008, 21:30
Misliš Smetabolizam


ah, što čovjek neće sve pročitati

A to kao nije isto???


Ako nije molio bih objašnjenje da ne ispadnem glup, opet! Nevolim biti stalno glup u ekipi :(

Imaš google za to, stvarno nije teško, ko želi znati naći će načina da nauči.

Metabolizam i probava su potpuno različite tvari.

iznogud1515
13-08-2008, 21:31
kolko ja znam (možda griješim) da metabolizam sudjeluje u sustavu probave, znači da je metabolizam samo dio probavnog sustava, što znači da nije isto

SkunK
13-08-2008, 21:35
Ok, dosta s glupostima.
Nastavimo di smo stali, a o metabolismu čitajte na t-nationu ili koristite google.

SkunK
13-08-2008, 21:39
BMI.

iznogud1515
13-08-2008, 21:42
mislim da smo sve riješili, btw. ovo je bila tema kako da Jerry skine kile

Frky
13-08-2008, 21:47
/cut/cut

Imaš google za to, stvarno nije teško, ko želi znati naći će načina da nauči.

Metabolizam i probava su potpuno različite tvari.

Evo, vidio na wikipediji i kaže za prbavu da je to probavljanje hrane (od unošenja u organizam do izbacivanja), dok za metabolizam kaže da su to sve biokemijske reakcije u našem tijelu!

Ja i dalje nerazumijem zašto sam ja bio u krivu!

SkunK
13-08-2008, 21:47
Krvlju, znojom , pravilnom prehranom i suzama.

Electromaster
13-08-2008, 21:48
Ja i dalje nerazumijem zašto sam ja bio u krivu!

Jednostavno, nisi u pravu zato što si u krivu. :wink:

Frky
13-08-2008, 21:54
A jebemu miša, idem se pokriti dekom i plakati!

SkunK
13-08-2008, 22:07
Tako je produži agoniju, rekao si da ne želiš više ispast glup... jel ti stvarno ne zelis vise ispast glup ili samo provociras događaj da ispadneš glup?

Opet ti kazem, trk na sajtove tipa t-nation,posjeti i nutrition data, wikipedia loše objašnjava takve pojmove, a kad baš radiš ono što najgore mrzim (provokativni razgovor) ja ću ti reći par stvari a za sve ostalo koristi net plz.

Probava nema veze s metabolizmom. Metabolizam je razmjena tvari u organizmu. Probava je mehaničko djelovanje na hranu. Znači, žvakanjem, kroz usta pa sve do želudca gdje se prožvakane tvari djele i odlaze u krvotok, a ostale u debelo i tanko crijevo i onda ...van.

I sad ideš pametovat o metabolizmu a probava nema veze s njime.
Metabolizam je kod svakog čovjeka drukčiji. Ovisi o dobi,spolu, mišićnoj masi, sadašnjem stanju te o prehrani.

Recimo :

18 godina, muškarac, solidne mišićne mase, i sadašnje stanje mu je da jede 6 manjih obroka na dan i većina mu je sastavljenja od proteina ( proteinima treba više energije da se iskoriste u našem organizmu, te to znači da će se metabolizam u nekoj mjeri ubrzati).

Sve to čini = BMR = Basal Metabolic Rate = onoliko kcal koliko moramo pojesti da bi odrzali nasu kilazu, tj. kako je nas metabolizam brz i spreman.
Za BMR ti postoji neka računica ali da bi ubrzao metabolizam, te tako odrzao lakse vitkost ( recimo ljudi pojedu 2 mala obroka na dan, i opet su debeli, a netko 7 obroka na dan pa je opet vitak, to je zato jer ovaj drugi ima brz i zdrav metabolizam, a to je pretezno zato jer ovaj prvi je upropastio svoj metabolizam, jer samo sjedi i ne bavi se ničime, 0 mišićne mase, samo 2 obroka na dan mu je dovelo tjelo u izgladnjavanje status i sad sve što dobije ono taloži u rezervu jer se boji da ce opet biti gladi).

Kako ubrzat metabolizam :

- Prehrana sastavljena od 70% proteini, sve ostalo dobre masti i kompleksni UH

- HIIT treninzi (google is your friend), te lagani cardio treninzi ali ne previše

- Vjezbe s utezima

- 7 manjih obroka na dan

- Dobro tempiranje obroka kroz dan

- Kvalitetan san


Jel sad jasnije ?

Frky
13-08-2008, 22:35
Jest! Hvala! No mogao si to napisati i par postova prije!

SkunK
13-08-2008, 22:46
Nisam, jer sam ja to isto morao trazit i truditi se da skuzim, zato se ti nebi potrudio i malo pročitao o tome, ima još puno toga, ima stvari koje niti ja neznam ali ću ih pohvatati kad stignem.

Electromaster
13-08-2008, 22:47
Jest! Hvala! No mogao si to napisati i par postova prije!

Si čuo ti za onu ''Poklonjenom konju se negleda u zube'' :P :D

Frky
13-08-2008, 22:58
Jest! Hvala! No mogao si to napisati i par postova prije!

Si čuo ti za onu ''Poklonjenom konju se negleda u zube'' :P :D

Hoćeš reći da je ReiKo konj!
Cccc, sram te bilo!

Sickmanno1
13-08-2008, 23:06
Imam 115kg na 186cm visine, nedavno sam hodao pjesice iz fore sa frendom iz Bjelovara do Vrbovca (40km)...zadnji put sam kod doktora bio prije 4-5 godina...Osjecam se odlicno....

Jel mi moze tko reci 3 dobra razloga zasto bi isao mrsavit? Medu ta 3 razloga neka nebude neki lame zdravstveni razlog jel prije ce me ubiti alkohol i droga nego masnoca u krvi...

Electromaster
13-08-2008, 23:09
Da budeš više sexy :rotfl:
Da se možeš provlačit kroz uske prolaze?
Da se ugledamo u tebe :D

Nodakim
13-08-2008, 23:12
da kada postas sliku u slike forumaša i kada te obraduju u photoshoup da staneš u odijelo terran vojinika iz starcrafta

Sickmanno1
13-08-2008, 23:27
Da budeš više sexy :rotfl:
Da se možeš provlačit kroz uske prolaze?
Da se ugledamo u tebe :D

Nemam problema sa pripadnicama lijepseg spola...decki sve je u spiki...
Ajd drugu prihvacam :D
Trecu ne, jer vec sad se ljudi ugledavaju u mene :P

@ Nodakim

Malo te hebe inspiracija, ha? :(

Electromaster
13-08-2008, 23:33
:D Što se spike tiče, to znam. Za ugledanje isto znam. Ali barem si mi ovo drugo prihvatio, dakle sad je 1 down, 2 to go...

Kad smršaviš, možda te budu tražili da se slikaš za, recimo Men's Health (yeah, that's gonna happen :rotfl: )
Moći ćeš postizati bolje rezultate u nekim sportovima?
Izgledat ćeš bolje u lateksu? :P

Sickmanno1
13-08-2008, 23:42
:D Što se spike tiče, to znam. Za ugledanje isto znam. Ali barem si mi ovo drugo prihvatio, dakle sad je 1 down, 2 to go...

Kad smršaviš, možda te budu tražili da se slikaš za, recimo Men's Health (yeah, that's gonna happen :rotfl: )
Moći ćeš postizati bolje rezultate u nekim sportovima?
Izgledat ćeš bolje u lateksu? :P

Prvo je glupo, to i sam znas :D
Drugo je ovisno o kojem je sportu rijec...posto se nebavim niti sa jednim...znam da sam u srednjoj i skakao i sprintao bolje od polovice razreda a bio sam najtezi u razredu ^^...
Trece prihvacam :D

Znaci imamo za sad, ova dva razloga za mrsavljanje:

Bolje izgledalje u leteksu...
Laksi prolazak kroz uske prolaze...

OMG :D

Herr Schnitzel
13-08-2008, 23:42
e to sam htjela rec pa se nisam mogla sjetit..... :(


http://www.terminally-incoherent.com/blog/wp-content/uploads/2008/05/facepalm.jpg

Morao sam...

Electromaster
13-08-2008, 23:43
Što? :P

BTW


:D Što se spike tiče, to znam. Za ugledanje isto znam. Ali barem si mi ovo drugo prihvatio, dakle sad je 1 down, 2 to go...

Kad smršaviš, možda te budu tražili da se slikaš za, recimo Men's Health (yeah, that's gonna happen :rotfl: )
Moći ćeš postizati bolje rezultate u nekim sportovima?
Izgledat ćeš bolje u lateksu? :P

Prvo je glupo, to i sam znas :D
Drugo je ovisno o kojem je sportu rijec...posto se nebavim niti sa jednim...znam da sam u srednjoj i skakao i sprintao bolje od polovice razreda a bio sam najtezi u razredu ^^...
Trece prihvacam :D

Znaci imamo za sad, ova dva razloga za mrsavljanje:

Bolje izgledalje u leteksu...
Laksi prolazak kroz uske prolaze...

OMG :D
Sad je 2 down, 1 to go :rotfl:

Constantine
13-08-2008, 23:45
Ja ne vidim sliku.

Electromaster
13-08-2008, 23:53
sick, evo ti još par razloga...

Prijatelji te neće iza leđa zvati ''buco debeljuco'' :rotfl:
Kad si mršaviji, samim time manju težinu nosiš dok stojiš, hodaš, etc...
Bit će ti mama ponosna :D

Constantine
13-08-2008, 23:56
Evo par mana,morat ćeš kupit novu odjeću zato što će ti stara biti prevelika i nećeš plutat kao nekad.

Electromaster
13-08-2008, 23:58
Ne kvari mi poso :?

Constantine
13-08-2008, 23:59
I bude ti hladnije za vrijeme zime,te nećeš dugo preživjeti ako zaglaviš na pustom otoku.

Nodakim
14-08-2008, 00:07
Da budeš više sexy :rotfl:
Da se možeš provlačit kroz uske prolaze?
Da se ugledamo u tebe :D

Nemam problema sa pripadnicama lijepseg spola...decki sve je u spiki...
Ajd drugu prihvacam :D
Trecu ne, jer vec sad se ljudi ugledavaju u mene :P

@ Nodakim

Malo te hebe inspiracija, ha? :(


nevjerovatno koliko me jebe
ali jbga
trudim se,još malo pa ću pistai u bojama

Sickmanno1
14-08-2008, 00:59
sick, evo ti još par razloga...

Prijatelji te neće iza leđa zvati ''buco debeljuco'' :rotfl:
Kad si mršaviji, samim time manju težinu nosiš dok stojiš, hodaš, etc...
Bit će ti mama ponosna :D

Zapravo prijatelji me iza leda nezovu buco debeljuco, vec cisto debeli...sto mi ni malo nesmeta i stvarno nekuzim ljude kojima smeta...onak neg sta sam neg debel...wtf? A najjace mi je sto sam citao u novinama da po novom zakonu debeli smatra uvrijedom i samim time mogu nekoga tuziti ako me nazove debelim....hahahahaha...
Drugo nekuzim ni malo...
Mama je ponosna i bit ce ponosna na svog sina jedinca makar taj spomenuti postao serijski ubojica :D

@Constantine

Dobro si krenuo...ima masa razloga zasto je i dobro biti debel, a meni najdrazi i najkorisni je:

Dok sjedim zavaljen u fotelji mogu pivo drzati na trbuhu...

Constantine
14-08-2008, 01:04
Nešto slično kao što J.Lo može držat pivu na guzici.

Electromaster
14-08-2008, 09:10
@sickmanno...

Ovaj drugi razlog...ako si mršaviji, imaš manje kila, ako imaš manje kila, manju težinu svog tijela moraš cijelo vrijeme nosit, te se samim time manje umaraš... :P

Ivan_87
14-08-2008, 09:36
omg sickmano 115kg na 1,86 ???? :shock:

ako tako nastaviš postat ćeš srčani bolesnik (šećer,masnoća...)

piči dva puta tjedno u teretanu po 1-2h i srozaj ti na 100kg s malo mišića :)

najbitnije je ovo ako se želi tko podebljat :

želiš se podebljat: svaki dan popi litru punomasnog mljeka (3,8%mm),uz to cca šaku oraha ili malo meda po želji ..
odi bar jednom tjedno po cca 1,1,30h u teretanu ili doma vježbaj sklekove,trbušnjeka čučnejeve..
jedi puno kruha,puno mesa voća i povrća,jogurta,slatkog ...
uz to čim osjetiš priliku jedi ..
prije spavanja obavezno nešto slatko ..

za 2 mj dobit ćeš na kilama sigurno,glavno je da imaš neku fizičku aktivnost jer sa masnim prežderavanjem nećeš dobit ništa,kad se mišići razvijaju i kad samo jedeš vidiš rezultat

tako sam se bar ja udebljo 10kg :wink:

SkunK
14-08-2008, 10:15
omg sickmano 115kg na 1,86 ???? :shock:

ako tako nastaviš postat ćeš srčani bolesnik (šećer,masnoća...)

piči dva puta tjedno u teretanu po 1-2h i srozaj ti na 100kg s malo mišića :)

najbitnije je ovo ako se želi tko podebljat :

želiš se podebljat: svaki dan popi litru punomasnog mljeka (3,8%mm),uz to cca šaku oraha ili malo meda po želji ..
odi bar jednom tjedno po cca 1,1,30h u teretanu ili doma vježbaj sklekove,trbušnjeka čučnejeve..
jedi puno kruha,puno mesa voća i povrća,jogurta,slatkog ...
uz to čim osjetiš priliku jedi ..
prije spavanja obavezno nešto slatko ..

za 2 mj dobit ćeš na kilama sigurno,glavno je da imaš neku fizičku aktivnost jer sa masnim prežderavanjem nećeš dobit ništa,kad se mišići razvijaju i kad samo jedeš vidiš rezultat

tako sam se bar ja udebljo 10kg :wink:

Opet krivi i glupi savjeti.

Ovo me podsjeca na jednog lika koji je prvi dan došao pitat razliku između ponavljanja i serija, a drugi dan je išao djeliti savjete tipa :
"Ako se hoces udebljat jedi puno kruha, puno hamburgera i junk fooda, tako sam ja dignuo 15 kg".

Drugo je kad se "udebljaš" tako da povećaš mišićnu masu, a drugo je kad nabacaš hrpu sala na sebe, kao šta rade ti ljudi koji pojma nemaju o prehrani. I imaju obraza djeliti tako glupe savjete koje druge ljude mogu sjebati ako ih poslušaju.

Savjeti tipa "puno kruha, punomasno mljeko" nema veze s vezom, i s time ćeš svoj napredak samo poništiti, mislim sve mogu podjeti ali kad sam vidio "jedi slatko" to je ono, dno svakog dna.


@sickmanoo

Ok, ljepo je od tebe što se osjećaš dobro u svom tjelu, recimo ja osjećam zadovoljstvo kad se bavim sportom i više manje se zdravo hranim, eto tebe to ne opterećuje ali ako te sadašnje stanje čini sretnim, zašto ne? Važno je na kraju krajeva da si zadovoljan sam sa sobom.

Ivan_87
14-08-2008, 11:40
omg sickmano 115kg na 1,86 ???? :shock:

ako tako nastaviš postat ćeš srčani bolesnik (šećer,masnoća...)

piči dva puta tjedno u teretanu po 1-2h i srozaj ti na 100kg s malo mišića :)

najbitnije je ovo ako se želi tko podebljat :

želiš se podebljat: svaki dan popi litru punomasnog mljeka (3,8%mm),uz to cca šaku oraha ili malo meda po želji ..
odi bar jednom tjedno po cca 1,1,30h u teretanu ili doma vježbaj sklekove,trbušnjeka čučnejeve..
jedi puno kruha,puno mesa voća i povrća,jogurta,slatkog ...
uz to čim osjetiš priliku jedi ..
prije spavanja obavezno nešto slatko ..

za 2 mj dobit ćeš na kilama sigurno,glavno je da imaš neku fizičku aktivnost jer sa masnim prežderavanjem nećeš dobit ništa,kad se mišići razvijaju i kad samo jedeš vidiš rezultat

tako sam se bar ja udebljo 10kg :wink:

Opet krivi i glupi savjeti.

Ovo me podsjeca na jednog lika koji je prvi dan došao pitat razliku između ponavljanja i serija, a drugi dan je išao djeliti savjete tipa :
"Ako se hoces udebljat jedi puno kruha, puno hamburgera i junk fooda, tako sam ja dignuo 15 kg".

Drugo je kad se "udebljaš" tako da povećaš mišićnu masu, a drugo je kad nabacaš hrpu sala na sebe, kao šta rade ti ljudi koji pojma nemaju o prehrani. I imaju obraza djeliti tako glupe savjete koje druge ljude mogu sjebati ako ih poslušaju.

Savjeti tipa "puno kruha, punomasno mljeko" nema veze s vezom, i s time ćeš svoj napredak samo poništiti, mislim sve mogu podjeti ali kad sam vidio "jedi slatko" to je ono, dno svakog dna.


@sickmanoo

Ok, ljepo je od tebe što se osjećaš dobro u svom tjelu, recimo ja osjećam zadovoljstvo kad se bavim sportom i više manje se zdravo hranim, eto tebe to ne opterećuje ali ako te sadašnje stanje čini sretnim, zašto ne? Važno je na kraju krajeva da si zadovoljan sam sa sobom.

a slušaj ja sam u kratkom vremenu tim postupkom dobi 10kg a prije toga sam isto puno jeo al bez kruha mljeka i vježbe pa kurac..
kod mene je upalilo kao i kod 1000 drugih ljudi,ima ljudi koji se nikako nemogu podebljat,tebi je to glupo,meni nije ja sam iskušo to i upalilo je,a sad ti pričaj i seri što got hoćeš

i misli sam na to,vježba i teža prehrana = kile +

SkunK
14-08-2008, 12:30
Ali to nije prava prehrana za dobitak mišićne mase, kako ne kuzis da nije stvar u tome koliko jedeš nego Sšto jedeš .
Zašto se petljaš oko nečeg oko čega nemaš stvarno pojma, a ja ću ti Sgot S( lol :D ) srat dok znam više o tome od tebe. Ne zelim da nekom dajes krive savjete, ako netko zeli dobiti na masi, onda će učiti o tome a ne raditi gluposti, trpati se junk foodom i slušati savjete tipa "puno slatkiša,kruha itd.".

Čovjeku koji ide na masu , i zeli dobititi Skvalitetnu Sce napraviti plan i program, od toga da prvo otkrije svoj tip tjela : mezomorf,endomorf,ektomorf te će onda krenuti u slaganje dnevnog jelovnika i raspored vjezbi. Inače se u svakom slučaju pojača unos ugljikohidrata (ali dobrih i kompleksnih ugljikohidrata, a ne slatkiši i bjeli kruh od kojeg mozes dobit samo škembu i ništa više).
Mislim pobijaš sam sebe, jebeš ti te vježbe ako ćes se trpati lošom hranom. Glupo je svakom tko malo više zna o tome i barem je uzeo vremena da pročita nešto o tome.

Bilo bi jos fora da navedes tih "1000" ljudi koji su jeli junk food da bi dobili "10 kg" vjerujem da su dobili više, i da to nije mišićna masa nego škembara i masne zalihe, jer je sve suprotno nemoguće a to ti mogu potvrditi momci s http://forum.teretana.net/Skoji znaju puno više od mene, zapravo da takve gluposti tamo pišeš odma bi ti zapičili ban, pogotovo kad netko za tebe "sere".

Guber
14-08-2008, 13:59
Reiko u veezi onoga što si rekao da treba jest odmah prije trčanja, e pa malo sam guglo o tome i našao da preporučuju jesti dva sata,(ne prije) prije trčanja. Te preporučuju zobene pahuljice i banane. Eto ja ih poslušao i jučer sam otrčao 10 kilometara. Dok mi je dosada rutini bila 6 km.

Kron
14-08-2008, 14:06
jer su zob i banane dosta dobre energetska kombinacija a ne ubiju ti želudac ;)

što mislis zasto se konjima daje zob dok oru?

SkunK
14-08-2008, 14:55
"Preporučuju", Guber, na netu ćeš pročitat svašta, ali moraš malo razmišljat sam, zato i postoje činjenice i znanje, da sam zakljucis stvari.

Ujutro ti trebaju kompleksni uh za energiju (zobene) + proteini (bjelanci, whey) i to je super kombinacija prije trčanja, a ne banana .Bananu je dobro pojesti poslje treninga s proteinima, u shake-u jer ima visok GI i tjera brzo hranjive sastojke u krv.

B4j4
14-08-2008, 17:16
sta nebi kardio trebao ici na prazan zeludac ? :S

Worthaur
14-08-2008, 17:34
Visina oko 2m, neznam tocno
83kg
Mislim da trebam dobit koju kilu

B4j4
14-08-2008, 17:40
Visina oko 2m, neznam tocno
83kg
Mislim da trebam dobit koju kilu
O_o
jel ti zivis u etiopiji ?

SkunK
14-08-2008, 17:54
sta nebi kardio trebao ici na prazan zeludac ? :S

Cardio = trcanje slabog do srednjeg inteziteta, ili neke druge vjezbe aerobnog tipa.
Ako zelis dobit na kondiciji a ne gubit misicnu masu normalno da neces ici na prazan zeludac.
Ako imas 90 KG na 180 normalno da ces radit bilokakvu cardio vjezbu na prazan zeludac.

K4ciga
14-08-2008, 18:33
ReiKo,nisam neki stručnjak za mršavljenje,ali zar nebi bilo dobro da u međuvremenu nabaci i trčanje? Od svih tvojih postova ovdje - doista su bili korisni - nigdje nisam vidio nekakvu fizičku aktivnost,a zar to nebi bilo presudno za mršavljenje?

SkunK
14-08-2008, 19:15
Eh, pa nitko mu nece pisat plan i program vjezbi, za to se mora sam angazirati. Nije nam niti dao report, mislim prvo mora detaljno sredit prehranu, kad vidimo da on ima 6 manjih obroka na dan i to kvalitetnih onda moze krenut na vjezbe, jedno bez drugog ne ide nazalost.

SkunK
14-08-2008, 20:09
pa moze on jest normalno svu hranu koju oce al sam u umjerenoj kolicini oni jelovnici mu nis nece pomoc
a sad neznam bas dal bi mu se dalo trcat al ak je na moru nek ljepo pliva al bas pliva ono sto na sat il vozit bjsu il nes

Ako hoce smrsaviti onda nema "umjerene kolicine" jedi puno, kao pravi covjek koliko ti tjelo trazi, ali jedi zdravo.
Gluposti tipa :

Komadić kruha, pa komadić kolača... i takve spike o "umjerenosti" ne vode nigdje, njemu treba zdrava i balansirana prehrana, da jede kao zdravi čovjek, pravu hranu i to koliko mu tjelo trazi a ne da mora određivati "mjeru" slatkog ili junk fooda. Nek si učini uslugu i krene na pravi put sada, a ne poslje.

SkunK
14-08-2008, 20:53
pa nisam ja ni misla na prehranu tog tipa
neg tu neke brijacine o nekim jelovnicima ko neka pileca prsa i ta cuda
zdrava hrana ti nece bas puno pomoc da smrsavis neg ce ti dat vitamine i to umjesto druge hrane koju si inace jeo (sad sam sama sebi u usta skocila) ovaj visak kila jedino vjezbom ja mislim.....

Ti misliš, (sama sebi si u usta uskocila), zdrava hrana ce ti dati vitamine( osim p/uh/m to joj je i svrha, ja mislim), ali da,... sve u svemu zdrava hrana i dobra i kvalitetna prehrana ti nece pomoci da smrsavis.... :roll:

nemoj više. :thumbs1:

Kenyi
14-08-2008, 20:59
Eda, reiko jel istina ovaj kurac za kokice da su zdrave i to?

Nodakim
14-08-2008, 21:24
wupi!!1
imamo novog food gurua!

SkunK
14-08-2008, 21:37
Eda, reiko jel istina ovaj prozor za kokice da su zdrave i to?

Prozor?

Inače, kokice imaju niza GI(vrlo čudno ali istinito) što znači da ne zezaju previše inzulin tj. ne dizu previse secer i glukoza ostaje ne izlucena ili vrlo malo.

Ali su dosta kalorične, i to prazne kalorije, znači pojedeš ih puno ali ne dobiješ nikakvih koristi iz njih, a i tu je taj ne dobar odnos P/UH/M što se te namirnice tiče, junk food, izbjegavati.

Nodakim
14-08-2008, 21:45
forum ima cenzuru na kura.c i mjenja se riječ u prozor..kenyi je bio prost po jezicima ovoga foruma
kurac

iznogud1515
14-08-2008, 21:52
a možda je stvarno napisao prozor da bi ispalo ko da je napiso k.urac

Nodakim
14-08-2008, 22:22
pa i je...

Kron
14-08-2008, 23:11
jel govorimo o kokicama kao kokicama ili kokicama kao kokošama n pilićima?

B4j4
14-08-2008, 23:57
jel govorimo o kokicama kao kokicama ili kokicama kao kokošama n pilićima?
kokice kao kuruza

McPingvin_v2.0
15-08-2008, 01:42
neg tu neke brijacine o nekim jelovnicima ko neka pileca prsa i ta cuda
Pileća prsa (bijelo meso) su nisko- kalorično meso bogato bjelančevinama i neizostavan su obrok svakog iole ozbiljnijeg bildera. Koliko me pamćenje služi, mesina najbogatija proteinima (osnova izgradnje mišića) je pileće i pureće bijelo meso te teletina. Nemasni svinjski but isto tako može proći.

Pih, pomalo mi fali slušati spike o prehrani i kemijama prije i poslje treninga :)

SkunK
15-08-2008, 08:18
Proteine mozes zamisliti kao gradivni materijal, masti i UH kao energiju ( masti isto tako potpomazu ocuvanju te izgradnji novih stanica). Većina ljudi koja je debela upotrebljava high-protein djetu baš da bi ostavila natjerala tjelo da koristi masti koje su se nataložile kao glavni izvor energije.

Mirko L
18-08-2008, 17:14
ma nemoš skinut kile u toj dobi

ako se izgladnjuješ opet nije dobro,

mlad je još, kakav si takav si za sad

kaj ja znam ja isto želim dobit koju kilu više, jer sam malo mršav za svoju visinu pa nikako da se udebljam

a jedem non stop, sve kaj mi dojde po nož :D

tako da se strpi dok ne odrasteš i dok te pubertet ne prođe

to tek poslije 19-20 godine možeš počet formirat tijelo



sad si još u razvoju
isto tako i ja

SkunK
18-08-2008, 20:28
Odkud ti ta glupa ideja? Imas izbor i biti normalan.

SkunK
18-08-2008, 21:57
Pa dobro je rekao, kolega Flander je vjerovatno mislio na "oblikovanje" kroz vjezbu, tj. dobivanje kvalitetne misicne mase, ali to ne znaci da imas 2 opcije kad si mlađi, imaš i opciju da se zdravo hraniš i da si koliko toliko fizički aktivan, i budeš normalan.

Mjutant
23-08-2008, 22:33
ja sam 1.60cm(cm vise manje) a 57 kila.. :(

CHOLIK
24-08-2008, 15:45
Ti si ili dosta mlad,ili zaosta u rastu,Reci da je prvo.

OT:ReiKo,ja se nezdravo hranim,treniram dosta,ali zadnja 3 mjeseca ništa,i opet sam u top formi.Jesam li fenomen ili čudak? :rotfl:

SkunK
24-08-2008, 16:51
Ti si ili dosta mlad,ili zaosta u rastu,Reci da je prvo.

OT:ReiKo,ja se nezdravo hranim,treniram dosta,ali zadnja 3 mjeseca ništa,i opet sam u top formi.Jesam li fenomen ili čudak? :rotfl:

Ni jedno ni drugo

CHOLIK
24-08-2008, 16:53
Nego?

lizard
24-08-2008, 17:09
bravo ... znas lijepo vrijedjat clanove foruma i to otvoreno ... jos par dana i bit ces Mod ...

SkunK
24-08-2008, 17:16
Nego?

Ni jedno nit drugo, neznam što ti nije jasno?
Ono rečenica "jedem puno,al nezdravo,ali u top formi sam,ali zadnja 3 mjeseca ništa"? lol šta si ti htio uopće reći?

Jedeš puno, ok i? Jedeš nezdravo (ovisi što je za tebe "nezdravo"), u top formi si (ovisi što je za tebe top forma), 3 mjeseca ništa čega??

Norther
24-08-2008, 18:58
problem sa kilama ti je u jastuku.
kupi novi jastuk.
anatomski po mogucnosti.

K4ciga
24-08-2008, 23:50
A ti si iz Top Shopa,dakle?

Mjutant
25-08-2008, 21:38
Ti si ili dosta mlad,ili zaosta u rastu,Reci da je prvo.

OT:ReiKo,ja se nezdravo hranim,treniram dosta,ali zadnja 3 mjeseca ništa,i opet sam u top formi.Jesam li fenomen ili čudak? :rotfl:

Mlad sam :D

A i starci su mi niski dost :yuck:

El Klinjo
26-08-2008, 09:45
Imam 188 i 78. Brijem da je to ok?(14,5 g)

McPingvin_v2.0
26-08-2008, 09:52
Za nekog high- skill ET playera i nije.

CHOLIK
26-08-2008, 10:34
Pa da.Svi High-skill trebaju biti niži i deblji,tek tad su pravi high-rolleri.

W1k1n6
26-08-2008, 11:12
Važno je da su ruke debele, mekane od sala i teške, jer onda miš ne poskakuje previše i lakše se aima u vugla.

Blek_Stena
26-08-2008, 11:31
Za nekog high- skill ET playera i nije.

Nije to taj kamikaza :D

McPingvin_v2.0
26-08-2008, 13:04
A daj :(

B4j4
29-08-2008, 15:41
Imam 188 i 78. Brijem da je to ok?(14,5 g)
omg kaj ste svi tak visoki :(
ja imam samo 171 :cry:

v4MP1r3
30-08-2008, 02:22
195. s platformama.
XD
inace...hm. 70 kila, I hink.
nije bed, plocice su za kupaonu - pogotovo one koje gledas i razmisljas WTF PA TU NEMA MISHICA.
ponekada mrzim photoshop >___>

B4j4
30-08-2008, 12:27
ko sve ima plocice ovde ?
osim sove, njega ne brojimo :rotfl: :rotfl:

Sickmanno1
30-08-2008, 12:33
Ja imam plocice :D

B4j4
30-08-2008, 12:37
Ja imam plocice :D
imam i ja... uu znas kak su dobre... opal mi je na njih cepterov lonac, onaj najveci i nisu pukle ^^
ma znas na kakve plocice mislim... one kaj nemas ak loces puno pive :(

SkunK
30-08-2008, 12:43
Imam plocice al nemam six pack, a i za to malo plocica sam se jako puno mucio :(

B4j4
30-08-2008, 12:43
Imam plocice al nemam six pack, a i za to malo plocica sam se jako puno mucio :(
sad mi se piva pije -.-
btw reiko jel mozda znas kaloricnu vrijednost pive, kolko UH ima n stuff :?

Sickmanno1
30-08-2008, 13:01
Imam plocice al nemam six pack, a i za to malo plocica sam se jako puno mucio :(

Pa zasto? :(...mislim zasto si se mucio za to....zbog sebe ili zbog zena :P ? XD

v4MP1r3
30-08-2008, 13:13
Imam plocice al nemam six pack, a i za to malo plocica sam se jako puno mucio :(

zapravo svatko ima plocice ispod sala. mislim i meni ispod ovo nes pivskog trbuha kaj ja imam su plocice. samo se mor odrec pive i alkohola i cigareta i kave i vidjet ce te, plocice su tu.
LOL odreci se kave XD
moja se ne zali sta nemam plocice. s I dont care 8)

B4j4
30-08-2008, 13:54
Imam plocice al nemam six pack, a i za to malo plocica sam se jako puno mucio :(

zapravo svatko ima plocice ispod sala. mislim i meni ispod ovo nes pivskog trbuhaSkaj ja imam su plocice. samo se mor odrec pive i alkohola i cigareta i kave i vidjet ce te, plocice su tu.
LOL odreci se kave XD
moja se ne zali sta nemam plocice. s I dont care 8)

medo FTW ^^

Lord Jambrek
30-08-2008, 15:25
Nisam znao da kava goji :(

kava s mlijekom je bomba od kalorija

Guber
30-08-2008, 15:33
ko sve ima plocice ovde ?
osim sove, njega ne brojimo :rotfl: :rotfl:
Ja imam. 8)

B4j4
30-08-2008, 16:15
ko sve ima plocice ovde ?
osim sove, njega ne brojimo :rotfl: :rotfl:
Ja imam. 8)
me dun believez.. gief picz ^^

SkunK
30-08-2008, 17:30
Imam plocice al nemam six pack, a i za to malo plocica sam se jako puno mucio :(

Pa zasto? :(...mislim zasto si se mucio za to....zbog sebe ili zbog zena :P ? XD


Zasto? Hm, a neznam to me zadovoljava, volim se bavit takvim stvarima tipa jačanje mišića i tako, ispunjava me kao osobu. Radi mene.


@Vampire

Normalno da ne, sad imas masne naslage, i od njih ti se ne vide misici, ali i da nemas masne naslage, trebao bi :

vjezbati kao ja da se nešto počme viditi
ili biti ekto-mezomorf i biti genetski jako dobre građe što se tiče absa.

El Klinjo
30-08-2008, 18:32
Trčiš svaki dan ili bolje počneš se bavit nekim sportom(košarka, nogomet ili tak nešto).
Radiš trbušnjake i svaki dan povećavaš broj, zdravo se hraniš i ako ćeš bit ustrajan u tome neće ti bit problem dobit pločice

SkunK
30-08-2008, 20:31
Trčiš svaki dan ili bolje počneš se bavit nekim sportom(košarka, nogomet ili tak nešto).
Radiš trbušnjake i svaki dan povećavaš broj, zdravo se hraniš i ako ćeš bit ustrajan u tome neće ti bit problem dobit pločice


Da je barem tako uvjek, je u vecini slucajeva, ali neki jednostavno abse nemogu dobro istaknut pa makar se zrtvovali i namucili ohoho

CHOLIK
30-08-2008, 21:00
ko sve ima plocice ovde ?
osim sove, njega ne brojimo :rotfl: :rotfl:

Ja imam.Jučer sam ih sa čikom Zidarom stavljao u WC :rotfl:
Ma šalim se.

Imam pločice jer treniram košarku,bildam,bacam kuglu u dalj,i treniram šah!Da,dobro ste čuli,ŠAH!!I čak imam 3 zlatne medalje.

Nodakim
30-08-2008, 21:35
I ne možeš napisati smisleni post.....

Svinjoguz
30-08-2008, 21:37
evo moja 2 buraza su na dijeti (jedan 180cm, 101kg a druid 192cm i 108kg) tak da sam sad dosta educiran u vezi dijete

najvaznije je da se nastavi unesavati sve vrste hrane, ne odbijati hranu vec umjesto velikih obroka jesti 5-6 malih obroka na dan jer se tako puni zeludac i vazno je piti puno vode jer voda puno zeludac i stvara osjecaj sitosti...
vazno je fizicki bit aktivan, najbolje je upisat neki sport tipa nogomet, veslanje il trcat ujutro i navecer...
smanjit unos ugljikohidrata i mesa(ali ne ih potpuno eliminirat, jer bi moglo bit opasno za zdravlje), prestani jest slatkise a umjesto njih pojedi neko fino voce(oprez! u medu i bananama ima mnogo nezdravih secera!)

i to ti je to :D

SkunK
30-08-2008, 21:44
Eliminirati voce, pojacati meso misliš.
Med i banana nezdravi šećeri? ... dobra... nemoj pisati molimte o onome o čemu nemaš pojma, ako se hoces informirati bolje okreni 4-5 stranica unazad pisao sam dosta o tome.
Voce sta manje jesti, fruktoza + slozeni uh = no-no situacija...

btw. *ebeš ti vodu ako je piješ radi "osjećaja sitosti", osjećat se sit trebaš kad nešto pojedeš a ne kad popijes 10 litara vode...

pozdravi druida, gl.


I da, netko je pitao za "kaloricnost" piva, pa :

Pivo od svih alkohola ima najmanje kalorija, ali greška 90% ljudi je da gledaju te kalorije, umjesto da nauče malo o hrani općenito i o kemiju.
Kalorije u tom pivu ne igraju nikakvu ulogu, nego sam proces dobivanja piva :hmelj,voda,škorob = velika škemba, neovisno o kalorijama.

I da, pošto dezurne pivopije piju pivu poslje obroka, samo pogoršaju situaciju, pošto kad se konzumira alkohol, onda se on prvi i troši, znači pojedeš ručak i popiješ 2 pive, prvo će se one trošiti a za to vrijeme masni ručak će se taložiti u salo, a kad se piva potroši već će večera i biti će kasno...

Svinjoguz
30-08-2008, 21:49
Eliminirati voce, pojacati meso misliš.
Med i banana nezdravi šećeri?S... dobra... nemoj pisati molimte o onome o čemu nemaš pojma, ako se hoces informirati bolje okreni 4-5 stranica unazad pisao sam dosta o tome.
Voce sta manje jesti, fruktoza + slozeni uh = no-no situacija...

btw. dragaš ti vodu ako je piješ radi "osjećaja sitosti", osjećat se sit trebaš kad nešto pojedeš a ne kad popijes 10 litara vode...

pozdravi druida, gl.

med i banana su puni "prikrivenih" secera te su namirnice sa visokim glikemijskim indeksom, pojacan unos vode ispunjava zeludac te pojacava osjecaj sitosti

###DK###
30-08-2008, 21:54
Imam plocice al nemam six pack, a i za to malo plocica sam se jako puno mucio :(

Pa zasto? :(...mislim zasto si se mucio za to....zbog sebe ili zbog zena :P ? XD


Zasto? Hm, a neznam to me zadovoljava, volim se bavit takvim stvarima tipa jačanje mišića i tako, ispunjava me kao osobu. Radi mene.


@Vampire

Normalno da ne, sad imas masne naslage, i od njih ti se ne vide misici, ali i da nemas masne naslage, trebao bi :

vjezbati kao ja da se nešto počme viditi
ili biti ekto-mezomorf i biti genetski jako dobre građe što se tiče absa.

Također. :thumbs2:
Donedavno sam trenirao karate i stvarno je odlično. Pomaže osobi da se riješi pritiska kako od škole tako i od svega drugog.
Jednostavno kad završi trening kao da si potpuno slobodan.

SkunK
30-08-2008, 22:51
Eliminirati voce, pojacati meso misliš.
Med i banana nezdravi šećeri?S... dobra... nemoj pisati molimte o onome o čemu nemaš pojma, ako se hoces informirati bolje okreni 4-5 stranica unazad pisao sam dosta o tome.
Voce sta manje jesti, fruktoza + slozeni uh = no-no situacija...

btw. dragaš ti vodu ako je piješ radi "osjećaja sitosti", osjećat se sit trebaš kad nešto pojedeš a ne kad popijes 10 litara vode...

pozdravi druida, gl.

med i banana su puni "prikrivenih" secera te su namirnice sa visokim glikemijskim indeksom, pojacan unos vode ispunjava zeludac te pojacava osjecaj sitosti


Pa ti si rekao da su to "nezdravi" šećeri, a sad kazes da su prikriveni...odluči se.

Osim toga, poslje treninga je korisno konzumirati namirnice visokog GI-a, osobito skupa s proteinima, ali jedino i samo striktno poslje treninga.

Što se tiče vode, opet ti kazem *ebeš ako piješ puno vode da se osjećaš "sitim" to ne vodi ničem. Mozda ti moze pomoci pri djeti, da lakse prebrodis, ali kad si gladan i napiješ se vode, zapravo "varaš" samog sebe, još uvjek si gladan ali si zavarao želudac, a to što radiš je izgladanjavanje.

B4j4
31-08-2008, 01:23
Eliminirati voce, pojacati meso misliš.
Med i banana nezdravi šećeri? ... dobra... nemoj pisati molimte o onome o čemu nemaš pojma, ako se hoces informirati bolje okreni 4-5 stranica unazad pisao sam dosta o tome.
Voce sta manje jesti, fruktoza + slozeni uh = no-no situacija...

btw. *ebeš ti vodu ako je piješ radi "osjećaja sitosti", osjećat se sit trebaš kad nešto pojedeš a ne kad popijes 10 litara vode...

pozdravi druida, gl.


I da, netko je pitao za "kaloricnost" piva, pa :

Pivo od svih alkohola ima najmanje kalorija, ali greška 90% ljudi je da gledaju te kalorije, umjesto da nauče malo o hrani općenito i o kemiju.
Kalorije u tom pivu ne igraju nikakvu ulogu, nego sam proces dobivanja piva :hmelj,voda,škorob = velika škemba, neovisno o kalorijama.

I da, pošto dezurne pivopije piju pivu poslje obroka, samo pogoršaju situaciju, pošto kad se konzumira alkohol, onda se on prvi i troši, znači pojedeš ručak i popiješ 2 pive, prvo će se one trošiti a za to vrijeme masni ručak će se taložiti u salo, a kad se piva potroši već će večera i biti će kasno...

ja sam pito za kaloricnost piva, al ne samo za kalorije neg i za opcenito prehrambenu vrijednost...
posto se piva radi od hmelja ( zitarice ) i mislil sam si da ima pun kurac ugljikohidrata...
znaci piva mi dojde ko zobene za dorucak ^^
ae danas nisam pivu rokal neg vino... :)
nis.. idem malo za komp pa abse radit ko i svaki dan...

SkunK
31-08-2008, 08:16
Hmelj žitarica? Ovo ce ici u quote :)
A št o je prehrambena vrijednost nego kcal? Ti si prakticki sam sebe smotao pogledaj ovo :

"pitao si za kaloricnost piva, al ne samo za kalorije(iako si napisao samo za kalorije) nego i za prehrambenu vrijednot ( = kalorije) :D


Piva nema puno UH , nego it napominjem, zbog svojeg sastava(puno škroba, te hmelj i voda i općenito kemijske reakcije potrebne za proizvodnju piva) ne odrazuju se najbolje na linju čovjeka = pivska škemba.

Inače kad te već zanimaju te famozne kalorije(samo se moraš naučiti pravilno izraziti što hoces reci jer si dosta nelogičnih gluposti rekao) ti je :

tamno pivo (najmanje kcal) = 11

a najviše (ono sta se najcesce pije kod nas, ali to moze varirati zbog dodataka ) hranjivo pivo = 40 kcal.

B4j4
31-08-2008, 10:17
Hmelj žitarica? Ovo ce ici u quote :)
A št o je prehrambena vrijednost nego kcal? Ti si prakticki sam sebe smotao pogledaj ovo :

"pitao si za kaloricnost piva, al ne samo za kalorije(iako si napisao samo za kalorije) nego i za prehrambenu vrijednot ( = kalorije) :D


Piva nema puno UH , nego it napominjem, zbog svojeg sastava(puno škroba, te hmelj i voda i općenito kemijske reakcije potrebne za proizvodnju piva) ne odrazuju se najbolje na linju čovjeka = pivska škemba.

Inače kad te već zanimaju te famozne kalorije(samo se moraš naučiti pravilno izraziti što hoces reci jer si dosta nelogičnih gluposti rekao) ti je :

tamno pivo (najmanje kcal) = 11

a najviše (ono sta se najcesce pije kod nas, ali to moze varirati zbog dodataka ) hranjivo pivo = 40 kcal.
ee aj nemoj mi se smijat... to sam pisal kad sam iz grada dosel... a nisam ti bil bas svoj... venus vino FTW >.<

SkunK
31-08-2008, 10:22
A sto cu nego ti se smijati kad si smjesan :D

vidim da bas nije ftw, prije bi rekao ftl :D

B4j4
31-08-2008, 11:19
A sto cu nego ti se smijati kad si smjesan :D

vidim da bas nije ftw, prije bi rekao ftl :D

dobro je dobro... nis glava nije boljela >.<

Sickmanno1
31-08-2008, 15:21
Piva nema puno UH , nego it napominjem, zbog svojeg sastava(puno škroba, te hmelj i voda i općenito kemijske reakcije potrebne za proizvodnju piva) ne odrazuju se najbolje na linju čovjeka = pivska škemba.

Znanstveno je dokazano da piva nema veze sa skembom... :D

Majke mi...bila vjest prije godinu dve u novinama...

SkunK
31-08-2008, 17:50
Puno stvari bude u novinama :)

B4j4
31-08-2008, 20:15
Puno stvari bude u novinama :)

kak bi moja stara rekla: ''pisalo na tarabi ( ogradi ) picqa pa se mujo naspranjio''

LorlonWarrior
01-09-2008, 02:41
već 2-3 tj ne jedem ujutro i rijetko večeram,za ručak imam obavezno juhu i neka jela

Jao nemoj too radit... :(
Ja se bavim Bodybuildingom i znam o čem pričam... Nemoj nejest, nije zdravo!
1) Gubiš salo, sa svakih 5 kila ode kila mišića!
2) Nije nikako zdravo, imunitet će ti otpast, boljke će na tebe ko muve na govno (nemoj me tu krivo shvatit)

Jedi proteine
Od njih mišići rastu, sagorjevaju brže salo, i grade ti tijelo
U litri jogurta imaš oko 40g proteina, za tebe i previše dnevno. Popiješ po jogurta svaki dan i amen :D

Eto valda sam ti pomogo :D

SkunK
01-09-2008, 07:56
već 2-3 tj ne jedem ujutro i rijetko večeram,za ručak imam obavezno juhu i neka jela

Jao nemoj too radit... :(
Ja se bavim Bodybuildingom i znam o čem pričam... Nemoj nejest, nije zdravo!
1) Gubiš salo, sa svakih 5 kila ode kila mišića!
2) Nije nikako zdravo, imunitet će ti otpast, boljke će na tebe ko muve na govno (nemoj me tu krivo shvatit)

Jedi proteine
Od njih mišići rastu, sagorjevaju brže salo, i grade ti tijelo
U litri jogurta imaš oko 40g proteina, za tebe i previše dnevno. Popiješ po jogurta svaki dan i amen :D

Eto valda sam ti pomogo :D

Da, jako dobar savjet? A treninzi? A tempiranje hrane? Nije jogurt neki cudomix pa ga popiješ i postaneš Mr. Olimpia, osim toga jogurt se ne preporučava endomorfima. Ako zeli povecati proteine u ishrani nek se drzi : bjele ribe,bjelog mesa,tune,bjelanjaka, posnog sira i whey-a. Nemoj davat više "ovakve" savjete.

Jerry
01-09-2008, 09:13
padaju kile polako :D

SkunK
01-09-2008, 10:14
Daj nam svoj dnevni jelovnik : sat - jelo i kolicinu cega jedeš npr :

10 : 00 100g purecih prsa + 200 g posnog sira + 1 rajčica

12 : 00 200g pilećeg mesa + kuhani krumpir (100g)

itd. itd.


i kakve treninge radiš.

Jerry
01-09-2008, 10:18
treninzi - trcanje,voznja biciklom i redovan rad s starim (dizanje razlicitih blokvoa,rigpis ploca,i ostalog gradjevinskog materijala)

Guber
01-09-2008, 11:55
ko sve ima plocice ovde ?
osim sove, njega ne brojimo :rotfl: :rotfl:
Ja imam. 8)
me dun believez.. gief picz ^^

Baš ću se sad za tebe slikat, moš se mislit. Zašto bih lago.

SkunK
01-09-2008, 12:03
treninzi - trcanje,voznja biciklom i redovan rad s starim (dizanje razlicitih blokvoa,rigpis ploca,i ostalog gradjevinskog materijala)


Jelo me zanima, onako napravi raspored tj. napiši kako sam ti dao primjer.
"Rad sa starim" to je neki novi trening:D
A i bolje to nego ništa, ali ja bi radje odradio 5-6 serija 20x crucncheva ili klasičnih trbušnjaka, i po 5 serija 20 sklekova za početak.

Jerry
01-09-2008, 12:18
ujutro
zobene pahuljice
rucak
juha,meso (puretina i piletina najcesce)
vecera
sir ili zobene pahuljice

LorlonWarrior
01-09-2008, 12:34
@ReiKo

Ma da, bilo je 3 ujutro kad sam stavio post i stvarno mi se nije dalo objašnjavat :S
A jadan savjet sam dao

Al za jogurt sam mislio kao najpristupačniji izvor proteina... Imaš ga di oš... A ribe i mesa baš nema bilo gdje a i nije tolko jeftino...
A što se tiče treninga pa čovijek nije naglasio da želi trenirati. Ako želi mršaviti, neka radi definiju mišića i neka trči na steperima i trakama za trčanje. Inaće u slučaju ako ne znate, definicija se sastoji od vježbi s puno ponavljanja sa malo kila da bi se mišić "trošio, odnosno definiro i nabijo izdržljivost na duge radnje.
Masa se sastoji od dizanja puno kila od 6 do 12 puta. Tako mišićne stanice pucaju, dođeš kući, naždereš se proteina da bi se to popunilo i zacijelilo... A ako želiš u 5 dana bit Mr. Olimpia, samo pukneš neki Syntethic Testosteron u guzu i da vidiš kako rasteš :D

PS: ReiKo, ti si baš sklon izazivat na svađe ili? Kad čitam tvoje postove nekako sam steko takav dojam... :cry:

SkunK
01-09-2008, 12:55
@LorlonWarrior Ma nisam sklon izazivat svađe ali ne volim kad se pišu gluposti...moraš provjerit informacije prije nego napišeš nešto. Jogurt je jedan od najgorih "izvora" proteina, jer moras puno popiti za toliko malo, + za endomorfe nije dobar, i neki dizu inzulin previše. Bolje se drzat bjelanjaka,tune,posnog sira, mesa koje je isto tako isplativo i lako za nabaviti(kao da je teze pojesti 250g posnog umjesto jogurta).


Uglavnom @ Jerry koji genije ti je rekao da jedeš navečer zobene? To ne, to su UH i trebao bi to izbjegavat poslje 17 sati (bilokakve škrobaste UH tipa zobene,integralni kruh,riza,krumpir itd).
Ja škrobaste UH jedem samo poslje treninga i ujutro do 12 sati.

Daj nam po gramima koliko jedeš, to ti je kao da napišeš : "za ručak imam meso". To moze znaciti 100g a moze znaciti i 1 kg. Iskreno,ako mislis da je nemoguce pojest 1KG mesa, javi se meni.
Zobene jedeš s čime??
3 obroka su premalo, minimalno 5 manjih. Ovo ti je jadna prehrana i prehrana za logoraša, još nisi napisao gramažu ( kao da neznaš čitati vec sam ti par puta napisao) pa neznam tocno koliko je to kcal, ali za tvoje godine, nedaj boze da ideš ispod 1800 Kcal na dan, pa bio ti na djeti ili ne.

LorlonWarrior
01-09-2008, 12:58
SMa nisam sklon izazivat svađe ali ne volim kad se pišu gluposti...moraš provjerit informacije prije nego napišeš nešto.

OK, drago mi je to za čuti :D

A neam pojma, ja kad se naprašim u teretani, ja odem kući i pojedem 2 konzerve tune, crni kruh, pureća prsa, i popijem litru jogurta. I onda još svoje Whey proteine u prahu. I kolko znam mišići mi rastu. Evo sad sam počeo dobijat strije na području Triceps / Pektoralis :D

Jerry
01-09-2008, 13:05
@reiko
zobene s mlijekom :S
nego ne ejdem puno,sta ja znam kolko je to grama ko da vazem,pojedem jednu manju sniclu i tanjur juhe za rucak,ujutro zdjelica manja pahuljica i ovo za veceru cu promjenit i izbacit zobene i sam sir ostavit ?

SkunK
01-09-2008, 13:42
Citaj : premalo hrane, premalo i za bebu od 2 godine. Probaj bez mljeka, zamješaj zobene s malokmasnim jogurtom al ako ti mljeko pase ok. Dodaj jos 2-3 obroka. Pojacaj rucak, nikakve snicle, meso-bjelo-puno.

Jerry
01-09-2008, 13:56
pa bjelo meso kad piletinu onda bjelo meso navjise jedem a najvise je pietina ja jelovniku

SkunK
01-09-2008, 13:57
Umm...što si ti upravo rekao?:?

Jerry
01-09-2008, 13:57
pa napiso si meso-bjelo
pa jedem bjelo meso najvise....
btw vec sam reko skidaju se kile vec sam skinio 3 kile :D

Nodakim
01-09-2008, 14:21
Meh...bodybuilding....izgledaš zdravo ali si bolestan jako....

LorlonWarrior
01-09-2008, 14:38
Meh...bodybuilding....izgledaš zdravo ali si bolestan jako....

Ne bi reko. To što ti nemaš volje otići u teretanu par puta tjedno, tvoja stvar... Nije to bolest... To je ljubomora
Al vdit će mo na plaži kad se skinemo ko se brine o tijelu a ko ne :D
I BTW, kad te neko dira onda mu pokažeš s kim se kači :D

Nodakim
01-09-2008, 14:46
Dobro...vecina tih pro buildera umre prije 70....(a cesto je da umru u 50-ima)

SkunK
01-09-2008, 14:52
@Nodakim gluposti pricas, znam vjerovatno si pod utjecajem ljudi koji bb smatraju "steroidima i zlocestim proteinima" ali to nema veze s vezom, to je stereotip i neda mi se sad to objasnjavati ali daleko si od istine, bb je zdrava prehrana i vjezbanje, a ne biti mrcina od 200kg i bicepsima od 1m20cm (mozda USA natjecatelje koji i jesu pomalo bolesni ali to jer idu u krajnost) - drugo je poremeceni bb zbog love i slave a drugo je radi zdravlja, sebe i ljepog izgleda.

@LorlonWarrior

bb su ljudi koji nemaju pojma o tuci, i pokupit ce svaki put batine kad se nadju s nekim koji ima malo vise znanja o tuci ili uci neki material arts.

LorlonWarrior
01-09-2008, 15:09
Slažem se u potpunosti :D
Ali na svu sreću tu nema di ja živim nikog ko se zna tući a ja sam čak malo iz zajebancije i trenito ta sranja... I bogami jedan je pado u nesvjest čitavo veče poslje bliskog susreta s mojom nogom.
Čuj, a ima jedan mali koji trenira karate... I sad ko će kog izlemat? Ja od 183 cm i 87 kila ili on od 162 cm i 55 kila? :?

I družim se sa prvakom Hrvatske i Srbije u bb (bio treći u svijetu na Mr. Universe) i mogu ti reći da ti tu mrcinu da ga pukneš a ma ne znam kako, nemoš ga pomaknit. On ti lupi šamar i ti se 54 puta okreneš i padneš na pod...

ReiKo ne znam dal si probo, al probaj sparing sa nekom mrcinom pa ćeš vidit da nije 100% sve u tehnici :D
Đabe tehnika kad njega tvoj udarac ne može ni pomaknit...
Al naravno ima i tehnike tu... Ja bi reko 55:45 omjer za snagu i izdržljivost naprema tehnici:D

SkunK
01-09-2008, 15:19
Slažem se u potpunosti :D
Ali na svu sreću tu nema di ja živim nikog ko se zna tući a ja sam čak malo iz zajebancije i trenito ta sranja... I bogami jedan je pado u nesvjest čitavo veče poslje bliskog susreta s mojom nogom.
Čuj, a ima jedan mali koji trenira karate... I sad ko će kog izlemat? Ja od 183 cm i 87 kila ili on od 162 cm i 55 kila? :?

I družim se sa prvakom Hrvatske i Srbije u bb (bio treći u svijetu na Mr. Universe) i mogu ti reći da ti tu mrcinu da ga pukneš a ma ne znam kako, nemoš ga pomaknit. On ti lupi šamar i ti se 54 puta okreneš i padneš na pod...

ReiKo ne znam dal si probo, al probaj sparing sa nekom mrcinom pa ćeš vidit da nije 100% sve u tehnici :D
Đabe tehnika kad njega tvoj udarac ne može ni pomaknit...
Al naravno ima i tehnike tu... Ja bi reko 55:45 omjer za snagu i izdržljivost naprema tehnici:D

Nemozes uspoređivati "nekog malog" sa sobom, to je pomalo glupo...
To s "mrcinom" moze biti vrlo diskutabilno, kakav šamar, pa netko tko se zna tuci nece mu niti dat sansu da mu "opali šamar", vecina "mrcina" koji su bb se ne tuku, a oni koji izazivaju fajt samo zato jer su "jaki" idu naprijed ko sivonje pa popiju dobre batine od nekog tko se zna tuci

Sparing bi radio da se bavim nekim borilackim vjestinama, a i bb likovi nisu za sparing jer nemaju pojma o tuci, a kad se tuces nije sparing nego najviše stand up fight, tko ce se danas valjati po parteru osim nekog zadrtog dziju-dzicu majstora:D

LorlonWarrior
01-09-2008, 15:27
A dobro... Pogledaj boxače :D
Oni su svi odvaljeni i znaju se tučiS:D

A dobro, ajmo mi zatvorit ovu mini temu o tučama i bilderima :D

SkunK
01-09-2008, 15:58
bb i boksač su totalno dva različita pojma, trening,prehrana,sport,natjecanja...sve je razlicito, kako to mozes uopce usporedjivati.

LorlonWarrior
01-09-2008, 16:01
A dobro dobro dobro, ajde pusti boxače... :D

Eh KILE

Sickmanno1
01-09-2008, 16:28
LorlonWarrior

Os se kladit da taj tvoj bb nebi stajao na nogama da ga ja potegnem :D

SkunK
01-09-2008, 17:14
Čime? Flašom :D?

Sickmanno1
01-09-2008, 17:35
Čime? Flašom :D?

Obicnom pesnicom :D

B4j4
01-09-2008, 20:21
hijackam ti thread jerry ^^
ugl..
mislio sam si uplatit teretanu ( makar ne znam jel cu moci zbog tetiva na zglobovima ruku koje sam sjebo prije dosta vremena a jos uvjek znaju boljeti kad dizem nesto tesko )
neko vrijeme sam radio doma... znaci sklekovi, trbusnjaci, zgibovi...
sklekove cak radim sa povisenog da bio bar kolko tolko dobio trening za masu ( vece tezine, manje ponavljanja ), zgibove sirokog hvata, nesto sire od ramena...
citao sam neke stvari na teretana.net forumu al me neke stvari jos zanimaju:
misic treba odmora, kolko sam procitao treba mu 2 dana, dali ce misicu stetiti ako ima odmor samo jedan dan tj dali ce vise rasti ako ce imati taj 1 dan odmora vise ?
naravno, mislil sam radit suprotne skupine misica ( ko sto i pise na forumu ^^ ) ali u svakom treningu ubacit vjezbe za prsa i ledja obavezno...
jos par stvari:
odkad sam izgubio kile primjetio sam da imam nejednake misice... i to ne samo na rukama... vec i prsne misice, trapeziuse i latse O_o
nebi se nista cudio da je u tome samo jedna strana jaca ali ovako...
posebno me znaima za prsne misice... ljeva sisa ( >.< ) mi je nekak veca i spljostenija i ima onu ko rupu kaj se zna videt izmedu sisa a na desnoj je nema, ujedno je desna sisa manja i cvrsca.... o kakvim ja stvarima pricam isuse :rotfl: :rotfl:
kak to rjesit ? ak nebum mogel u teretanu ne zna kak bm rjesil a ak pem jel da odradim svaki put 2-3 ponavljanja vise s tom stranom ili ?

Bartuc
01-09-2008, 20:34
To ti je tak kad doma vježbaš. U teretani imaš profesionalne sprave na kojima možeš pravilno izvoditi vježbe, tako da ti se i mišići pravilno razvijaju. Nemoj nikakve drastične mjere raditi zato kaj nisi u proporciji, nakon par mjeseci teretane bu se sve izjednačilo.

Vježbaj si ovako u teretani:

1. Dan -> Ruke i ramena

2. Dan -> Prsa, leđa i vrat

3. Dan -> Noge i trbuh

4. Dan -> ponoviš 1. Dan

itd. u krug. Na taj način imaš odmor od 2 dana između pojedinih skupina mišića. Važan je taj odmor pošto mišiću treba da se odmori i regenerira, a tim regeneriranjem mišičnih vlakana dobivaš na masi i vitalnosti mišiča. Naravno, moraš uzimati i odgovarajuče vitamine/minerale/proteine nakon treninga kako bi pospješio tu regeneraciju.

Nemoj svaki dan prsa, moraju se oni odmoriti inače buš ih forsirao, a napredak nebu nikakav.

B4j4
01-09-2008, 20:49
To ti je tak kad doma vježbaš. U teretani imaš profesionalne sprave na kojima možeš pravilno izvoditi vježbe, tako da ti se i mišići pravilno razvijaju. Nemoj nikakve drastične mjere raditi zato kaj nisi u proporciji, nakon par mjeseci teretane bu se sve izjednačilo.

Vježbaj si ovako u teretani:

1. Dan -> Ruke i ramena

2. Dan -> Prsa, leđa i vrat

3. Dan -> Noge i trbuh

4. Dan -> ponoviš 1. Dan

itd. u krug. Na taj način imaš odmor od 2 dana između pojedinih skupina mišića. Važan je taj odmor pošto mišiću treba da se odmori i regenerira, a tim regeneriranjem mišičnih vlakana dobivaš na masi i vitalnosti mišiča. Naravno, moraš uzimati i odgovarajuče vitamine/minerale/proteine nakon treninga kako bi pospješio tu regeneraciju.

Nemoj svaki dan prsa, moraju se oni odmoriti inače buš ih forsirao, a napredak nebu nikakav.
kk...
neg meni se cini da si ti dobio dojam da ja imam ne znam kak velku razliku >.<
jos reika cekam ^^
e jos kad ja nebi bil pajcek pa kad bi ubacil kardio... eeee... :)

Bartuc
01-09-2008, 21:05
Od frenda frend je smršavio 30 kila u godini dana :pray: Lik je bio fakat debel, ogroman, a sada je tvigi :D Malo je pripazio na prehranu i svaki dan je brzo hodao oko jaruna.

Trčanje je zakon, ali iz gore navedenog primjera se vidi da niti hodanje nije loša alternativa ukoliko imaš zdravstvenih problema i nemreš trčati.

SkunK
01-09-2008, 21:06
@baja

Neznam, vrlo vjerovatno da su ti neki mišići jači nego drugi, to je normalno, ali ništa mi neznamo bez slika, to moze biti tvoja fiks ideja a mozda stvarno, uglavnom u svakom slučaju ako ti je teretana blizu, odi, uplati i šibaj, ako ne nastavi s kućnim vježbama ali prati da svaki dan radiš vježbe samo jedne grupe mišića znači jeda dan ruke,jedan dan noge,jedan dan torzo...nešto tako kako ti je Bartuc napisao.

Mišići trebaju 1. dan odmora minimalno, iako su absi diskutabilni jer prema nekima oni ne trebaju odmor, a prema nekima trebaju, ali bolje uzmi jedan dan odmora, radi psihe i radi njih...neće škoditi.
Prehrana ti je 60% svega, trbušnjaci se rade u kuhinji, pa bi bilo dobro da i prehranu napišeš da nju mozem probati iskorigirati.

Probaj svaki dio tjela ravnomjerno vjezbati i nece biti problema, ovo s sisom prvi put čujem i nebi se čudio da je nekakva deformacija osim ako ti se to nije pojavilo neposredno prije vežbanja.

B4j4
01-09-2008, 21:21
@baja

Neznam, vrlo vjerovatno da su ti neki mišići jači nego drugi, to je normalno, ali ništa mi neznamo bez slika, to moze biti tvoja fiks ideja a mozda stvarno, uglavnom u svakom slučaju ako ti je teretana blizu, odi, uplati i šibaj, ako ne nastavi s kućnim vježbama ali prati da svaki dan radiš vježbe samo jedne grupe mišića znači jeda dan ruke,jedan dan noge,jedan dan torzo...nešto tako kako ti je Bartuc napisao.

Mišići trebaju 1. dan odmora minimalno, iako su absi diskutabilni jer prema nekima oni ne trebaju odmor, a prema nekima trebaju, ali bolje uzmi jedan dan odmora, radi psihe i radi njih...neće škoditi.
Prehrana ti je 60% svega, trbušnjaci se rade u kuhinji, pa bi bilo dobro da i prehranu napišeš da nju mozem probati iskorigirati.

Probaj svaki dio tjela ravnomjerno vjezbati i nece biti problema, ovo s sisom prvi put čujem i nebi se čudio da je nekakva deformacija osim ako ti se to nije pojavilo neposredno prije vežbanja.

rly ? prvi put cujes ? :rotfl:
al ne fakat ljeva sisa ko da je veca al je densa manja i cvrsca >.<
proal bum neke slike nabacit :rotfl:
kaj se absa tice... u relax pozi m ise ne vide, jedni se malo rubovi ocrtavaju, al kad ih stisnem vidi se 6 komada ( 3 para ) pocevsi odozgora ^^ nisu to onakvi da te ubodu u oci kolko iskoce van al za razliku od onog kak sam ja zgledal proslo ljeto... decko moj...

prehrana ?
obicno bude ovako:

jutro: pahuljice s mljekom ( ono 2.8 %, znam nije dobro al ova ostala mi jednostavno nius fina >.< )
meduobrok: kaj vlovim... ugl bude to neko voce, povrce
rucak: kaj stara skuha... jbg nemam jos ni punih 16, jedem kaj stara skuha... obicno je to neka juha / cujspajz, povrce i meso... pomfri izbjegavam i opcenito malo krumpira jedem a ak ga jedem to je kuhani ( s persinom ^^ )
jedino je prob kaj moja stara nekad tak zna zauljit...
meduobrok: jbg sad je skola pocela, tesko mi je za taj meduobrok... ugl ga znam preskocit, jer ili to ili da se nakljukam sa sendvicem ( yay ugljikohirdati -.- ) al cim dodem iz skole obicno pozderem meso il nekaj...
vecera: jos mesa, nekad tunu ( tesko mi je nabavit ovu u vodi zat kaj nema kod nas.. sad je konzum dosel yay pa ima u vodi tune ^^ ), posni kad ga ma doma, inace povrce ak sam bas jako gladan ugl paradajz...
i da, jako volim mljeko i jogurt ^^ znam da mljeko nije bas najbolje zbog masti n stuff, ko ni jogurt... al ih jednostavno obozavam....
btw stara je danas donesla 5 kila kobasica... yay -.-

edit:
nemoj me sad klat da pisem u gramima :rotfl:
sad sam prije 2 vure pozderal onak jedno... 400 grama mesine... i bas mi je pasalo jer danas nisam nis jel cjel idan skoro... od 12 pa do 20 nisam nist pojel O_o a najvise me cudi to kaj nisam bil gladan

edit2

http://img297.imageshack.us/img297/9218/dsc00430pu9.th.jpg (http://img297.imageshack.us/my.php?image=dsc00430pu9.jpg)

slika nije neke kvalitete.... a i nisam mogel dobro ''izpozirat'' posto sam se sam slikal :rotfl:

i da, nemoj mi se smijat skembi :(

SkunK
01-09-2008, 22:37
Ujutro : kakve pahuljice, mljeko je no-no osim ako nisi zagriženi ektomorf. Ali vidim da nisi endo 100% .

1 medjuobrok : mora bit protein neki, nemoš samo povrće voće, zapravo voće niti nemoj, niti povrće solo, kakva korist od toga? Smaži 250g posnog i šaku badema.

Ručak : znaš i sam probaj, bjelo meso,bjela riba, puno povrća ili škrobastih UH (krumpir,leća,grašak)

2 međuobrok : kakvi ludi sendvići, ako si zagriženi ekto, onda u tom slučaju najbliže sendviču bi ti bila opcija : raženi/integralni kruh + tuna, ili dimcek salama (iako sam protiv svih vrsta salama).

Večera ok, neka bude sastavljena proteini + kvalitetne masti.

Prije spavanja, 150-200g posnog , riblje ili laneno ulje u usta i u krpe.


Isto kad si vec zapeo za te abse, onda reci kako ih treniraš(koje vježbe izvodiš i koliko često).


btw. ako ne "važeš u gramima" kako si siguran da si pojeo 400 g mesa? Tvrdiš stvari bezveze.
I da, ona fora "nemojte mi se smijati škembi " je glupa, i namjerno tjeraš da komentiramo "tvoje" abse, tko zna uopce jesu li tvoji, zadrži takve komentare, napiši prehranu, što želiš postić, tjelesni tip (endo-mezo-ekto), zelis definiciju ili masu, i vjezbe + sto jedes. Drugo netrebas nista pisati, samo izazivaš podsmjeh kod nekog iskusnijeg.

K4ciga
01-09-2008, 23:08
Haha,pogledaj mu škembu.

Bartuc
01-09-2008, 23:10
Ne slažem se da je mlijeko no-no. Je no-no, AKO se pije na većer pošto ne dopušta pravilno izgaranje sala tokom spavanja, ali tokom dana se smije piti mlijeka bez problema. Zapravo je mlijeko jedan od najboljih prirodnih izvora vitamina i proteina, naglasak na vitamine, koji se gube tokom vježbanja pošto se organizam ispire od potrebnih vitamina i minerala putem znojenja i konzumacije tekučine/vode.


EDIT:

@Baja, imaš ok trbušne, ali ručice i ramena ti nisu u proporcijama sa ostatkom tjela :D Pre slabe su.

v4MP1r3
02-09-2008, 00:05
kajgod.

ja sam inace freak zbog hrane.
pahuljice zitarice mlijecni proizvodi. minimalan unos masnoga mesa. piletina i riba. mozda malo na makrobiotiku.
salatu rađe pojedem nego šnicl.

to vam sve ovisi isto tako o vašem metabolizmu. znam osobe koje se prežderavaju i užasno su mršave, gotovo anoreksične na prvi pogled. a znam osobe koje paze na ono što jedu i nemogu ništa učiniti, jer se još uvijek debljaju i debljaju i debljaju.

probava, ftw, je glavna stvar kod kila

B4j4
02-09-2008, 08:15
@ reiko
tnx na savjetima... neg svaki put kad citam tvoje postove ko da si ljut il nekaj >.< da pricam s tobom IRL imam osjecaj da bi bio gori od moje stare kad napravim neko sranje...
kaj se tice vaganja... znam otprirlike kolko sam pojel mesa zato kaj je stara u mesnici kupila kilu mesa i videl sam kolko fali... tak da -.-
kaj se skembe tice: ne, ja nikoga ne tjeram da komentira moje abse ( kojih ni nema bas nesto >.< ) vec sam samo reko da mi se ne smijete skembi :( ( koja je jos u zimu prosle godine bila poveca, i to tolko da sam na bokovima imal salo koje je ''visilo'' )
absi su moji, ne vidim nikakvu zabavu u postanju tudih slika a da kazem da su moje...
kaj se tice tipa tjela mislim da si i sam vidio da nisam ekto a bogme ni cisti endo... nesto iznedu meza i enda
i preferiram masu prije definicije

@bartuc

znam doc iz skole ( biciklom ) ili iz sume / grada / wtv otvorit litru mljeka i strusit na eks... i onda se jos vode nakljukat i bas mi pase ^^
i da, znam da imam malene rucice kad gledas ramena... al slicnu gradu ima i moj stari.. ramena > ruke ^^

@ vampire
imam par frendova koji pojedu jedno 2-3 puta vise od mene a lika otpuse vjetar kad malo jace puse... doso ja kod frenda i zove nas stara na rucak. kad sam ja vidio kolko je ovaj nagrabio na tanjur oci su mi ispale ^^

SkunK
02-09-2008, 09:33
Ne slažem se da je mlijeko no-no. Je no-no, AKO se pije na većer pošto ne dopušta pravilno izgaranje sala tokom spavanja, ali tokom dana se smije piti mlijeka bez problema. Zapravo je mlijeko jedan od najboljih prirodnih izvora vitamina i proteina, naglasak na vitamine, koji se gube tokom vježbanja pošto se organizam ispire od potrebnih vitamina i minerala putem znojenja i konzumacije tekučine/vode.


EDIT:

@Baja, imaš ok trbušne, ali ručice i ramena ti nisu u proporcijama sa ostatkom tjela :D Pre slabe su.


Aha, a što ćeš reći na utjecaj laktoze? I kazes da ga se smije ujutro? Ok, pomješaj ga s zobenima, što dobiješ? Relativan srednji GI ali visoki udio laktoze i mlječnog šećera + UH = salo za sve endomorfe. Naglasio sam, ektomorfi još mogu, ali zašto kad ima toliko boljih riješenja nego mljeko?

Mljeko je dobar izvor kalcija, ali proteina? Vecu glupost stvarno nisam čuo, aminokiselinski sastav mljeka nije toliko dobar koliko meso,riba,posni sir...
Isto tako mljeko i proteini iz njega su iskoristivi do 75% jer dolaze u tekućem obliku, ostatak moraš prosrat ili popišati, jedini kojeg se još drže unatoč svemu mljeka su old skool zagriženi bb iz 77' koji nisu čuli za nova istraživanja, ili im se neda staviti whey i posni u blender i popiti.

Znači mljeko samo - malomasno,i ako ga se baš nemozes odreci popi ga bez UH-a, čistog ili s zdravim mastima u obliku badema, i to prije treninga, jer jedina funkcija takve formule moze biti da se zaštiti mišićno tkivo.

@vampire

Ma nisam ljut, opet ti naglašavam ja sam jako priateljski raspolozen, hocu pomoci svima i zato ne dopuštam gluposti, jer ne zelim da se netko zajebe, ja sam se par puta zajebo i ne zelim da se to dogodi drugome, svatko tko me pozna u RL ce ti reci da sam ja daleko od nekog ljutitog momka koji stalno prigovara, dapače....


Što se tiče "škembe" nemaš škembu, ali svi ljudi koji sebe slikaju, inače uzmu komad papira i napišu nešto tipa "pozdrav pcp forumu" ili nešto da ljudi znaju da su oni, jer je bilo fake-ra na raznim bb forumima koji su stavljali tuđe slike, pa tako ako se budeš još slikao daj znak u takvom obliku (pozdrav reiko,bartuc, ili pcp forum tak neš).

Što se tiče mase, bilo bi super kad bi napisao svoj dnevni jelovnik ali uredno, znači točno sati i otprilike gramaža kad nemozes vec vagati, ako zelis masu mogu ti pomoci oko toga ali moras mi to prvo napisati, i moras mi napisati trening za abse (točne vjezbe) da ti znam to uskladiti ako ih zelis zadrzati(da ne dodje salo ili da ih ne izgubis zbog propadanja mišića ako premalo jedeš).

pozz.

Bartuc
02-09-2008, 10:14
Aha, a što ćeš reći na utjecaj laktoze? I kazes da ga se smije ujutro? Ok, pomješaj ga s zobenima, što dobiješ? Relativan srednji GI ali visoki udio laktoze i mlječnog šećera + UH = salo za sve endomorfe. Naglasio sam, ektomorfi još mogu, ali zašto kad ima toliko boljih riješenja nego mljeko?

Ajde, ti si član forum teretana koliko sam skužio... Nađi jednog od tih dečki koji ne savjetuje za doručak zobene+mlijeko+whey ili integralni kruh sa posnim sirom.

Ujutro je bitno pojesti zadovoljavajuču količinu ugljikohidrata. To je temelj dana, u jutro su ugljikohidrati bitni, kasnije se izbjegavaju te se jede proteinska hrana. Normalno, nećeš piti punomasno mlijeko, ali niti jedan BB ili fitness trener ti neće reč da je mlijeko loše. Samo će ti iskusni napomenuti da se NE smije piti nakon treninga ili prije spavanja.

SkunK
02-09-2008, 11:07
Pa upravo potvrđuješ što ti ja kazem cjelo vrijeme ali to pokušavaš sad izvrćati, rekao sam ti i probaj pročitati :

Endomorfi nebi trebali jesti zobene i mljeko, većina endomorfa ne trpi dobro laktozu, a mljeko + zobene što zbog mješanja i dobivanja GI-a što zbog UH-a koji će se zbog mljeka drukčije manifestirati nego skupa s proteinima = debljanje za endomorfe.U jutarnjem obroku nisu samo važni UH - tu mora biti i proteina, a ima puno boljih proteina za pomješati s zobenima nego što je mljeko, te jako dobro surađuju s kompleksnim UH kao što su zobene. Tko voli nek izvoli, samo da niste endo.

Čitaj,čitaj,čitaj... ja nigdje nisam rekao da je mljeko "loše" nego sam rekao da ima puno boljih izbora, zašto se zamarati s nečime ako mozes zamjeniti s nečim boljim i kvalitetnijim, naravno ako baš voliš mljeko i nisi endomorf, nitko ti ne brani, jedi ga sa zobenima.

Zato ako si mozda i vidio, iako sumljam jer ne čitaš očito moje postove, preporučio sam mu prije treninga ako baš voli mljeko, neka popije prije treninga ali s nekim dobrim mastima(bademi,orasi) radi očuvanja mišićnog tkiva te rezistencije prema naporu.

Isto tako za integralni kruh, držat će ga se onaj ko voli kruh, ja ne jedem ni integralni, ni razeni ni nikakvi, nego se držim UH-a koji se najmanje obrađuju (to što je nešto integralno,raženo kao kruh ne znači da nije prošlo obradu, dapače da bi se dobio kruh mora se zrno obraditi) pa se držim, zobi,leće,krumpira-....sve što je više manje izvorno.

Bartuc
02-09-2008, 11:19
Onda sam te krivo skužio, mislio sam da si zagovornik protiv mlijeka općenito.

Nego, kako prepoznati da li si endomorf ili ektomorf? I što bi sa zobenima bilo bolje mješati od mlijeka, jogurt?

SkunK
02-09-2008, 11:35
Iako je to teško ovak "odoka" odrediti (čitaj :utječe više stvari,geni,tvoj metabolisam, struktura tjela i kostiju općenito i još puno stvari koje niti sam neznam) al imaju neki testovi a i ljudi mogu "od oka" probati reći koji si tip. Većinom su ljudi mješani tipovi tj. endo/meso ili eko/meso.

Al evo iskopao sam jedan test :

http://www.bodybuilding.com/fun/becker3.htm

Ja prakticiram s zobenima malomasni jogurt iako je i on tema polemika i lome se koplja, zasad mi odgovara... najbolja bi opcija bila whey+voda+zobene. Svaki organizam je poseban i unikatan sam za sebe , to je zlatno pravilo, sve moraš sam sebi naštimati kako ti odgovara.

Bartuc
02-09-2008, 11:40
Uf, nebi mogao jesti zobene sa vodom :D Mlijeko ih još napravi jestivim i finim, ali s vodom mi se gade :(

Budem pogledao taj test, baš me zanima što sam.



EDIT:

Kaže da sam najbliže Mesomorphu. Mislim da sam zadovoljan tom procijenom. Lako se debljam, lako mršavim, i lako dobivam mišičnu masu, ali sam lijen vježbati.

SkunK
02-09-2008, 11:56
To i ja dobijem.

Bartuc
02-09-2008, 12:03
Znači da bi trebao imati prehranu slićnu tvojoj.

Ne znam da li si pisao svoju prehranu pošto sam tu tek od 15. stranice. Pa ako ti nije teško dati link na svoj post gdje si napisao ili ako nisi, zamolio bih te da napišeš što točno (TI) jedeš doručak/ručak/većera/međuobroci. Hvala.

Lord Jambrek
02-09-2008, 12:31
Ja sam endomorf :( pasmater.


Ujutro : kakve pahuljice, mljeko je no-no osim ako nisi zagriženi ektomorf. Ali vidim da nisi endo 100% .

1 medjuobrok : mora bit protein neki, nemoš samo povrće voće, zapravo voće niti nemoj, niti povrće solo, kakva korist od toga? Smaži 250g posnog i šaku badema.

Ručak : znaš i sam probaj, bjelo meso,bjela riba, puno povrća ili škrobastih UH (krumpir,leća,grašak)

2 međuobrok : kakvi ludi sendvići, ako si zagriženi ekto, onda u tom slučaju najbliže sendviču bi ti bila opcija : raženi/integralni kruh + tuna, ili dimcek salama (iako sam protiv svih vrsta salama).

Večera ok, neka bude sastavljena proteini + kvalitetne masti.

Prije spavanja, 150-200g posnog , riblje ili laneno ulje u usta i u krpe.


Isto kad si vec zapeo za te abse, onda reci kako ih treniraš(koje vježbe izvodiš i koliko često).


btw. ako ne "važeš u gramima" kako si siguran da si pojeo 400 g mesa? Tvrdiš stvari bezveze.
I da, ona fora "nemojte mi se smijati škembi " je glupa, i namjerno tjeraš da komentiramo "tvoje" abse, tko zna uopce jesu li tvoji, zadrži takve komentare, napiši prehranu, što želiš postić, tjelesni tip (endo-mezo-ekto), zelis definiciju ili masu, i vjezbe + sto jedes. Drugo netrebas nista pisati, samo izazivaš podsmjeh kod nekog iskusnijeg.

Na koji način bijelo meso pripremat? Pečeno? Na naglo? Pohano?...

Postoji li ika alternativa tim uljima tipa riblje ili kaj već jer ja to ništa ne podnosim, ni maslinovo, ni normalno.
El može kukuruzni umjesto raženog ili integralnog? Ne podnosim organski ni jedno ni drugo, povraća mi se.

SkunK
02-09-2008, 12:36
Šta sad svi hoće biti fit odjednom... nije to ako danas pojedeš komad piletine da si sutra fit...to su mjeseci i godine rada i odricanja :)

@ Jambrek

Pohano?? Pa to je najgore što mozes napraviti, mislim da to i logički mozes zakljuciti. Ja pečem piletinu na tavi, bez ulja samo je ispečem.

Kukuruzni nemoze, skoro isti kao i bijeli... ulje maslinovo ili laneno, drugu opciju ne vidim, jebiga treba stisnut zube, ja sam tako otvrdnuo da bi pokvareni posni sir mogao bez problema smazat:D

B4j4
02-09-2008, 16:54
juhu...
sjebo sam si leda.. ni ne znam kako... samo su se ukocila :| a boli pun kurac
na onom tesust mi je ispalo ko i bartucu, mezo...
kaj se pahuljica tice, mogu ja njih i s jogurtom smazat.. jogurt obozavam jest ^^

v4MP1r3
02-09-2008, 16:58
Nisam znao da kava goji :(

kava s mlijekom je bomba od kalorija

razlog vishe zasto je caj bolji, a i ima vishe kofeina :)

LorlonWarrior
02-09-2008, 20:55
Ma probaj Ephedrine paš vidit šta je energija (ja nisam nikad al znam neke koji jesu - jebote bili budni 36 sati) :D

Lord Jambrek
04-09-2008, 18:40
Ma probaj Ephedrine paš vidit šta je energija (ja nisam nikad al znam neke koji jesu - jebote bili budni 36 sati) :D

Uzmi speed i ecstasy pa ne buš 2 dana spaval ni da oćeš.

LorlonWarrior
04-09-2008, 19:08
Hahaha a dobro sad... Uzmi 5 litara crnog Ruskog čaja, 2 Ephedrina, 3 Ectasyja i 5 Speeda pa ćeš vidit kako je život zapravo dugačak :D

iznogud1515
04-09-2008, 19:10
ne, zapravo bi umro od toga. :(

LorlonWarrior
04-09-2008, 19:12
Ma to sam ja mislio "dugačak" kao, a zapravo nije jel crkneš hihi... :D :? :?

NITROS
04-09-2008, 20:52
ma kakve tenisice, brate ak treba i bos trci

Ajd ne pricaj gluposti. Kvalitetne tenisice su jako vazne. Zbog koljena, pogotovo ako se trci na betonu, a ne na atletskoj stazi. Nadalje u dobroj tenisici noga je sigurna i ne mice se. Nemoj trcati u starkama ili skate tenisicama.

Radi serije vjezba svaki drugi dan. Znaci ponedjeljak radis vjezbe, utorak odmor, srijeda vjezba, cetvrtak odmor.
Tako ces kontrolirati tijelo i neces ga preforsirati. Ako ga preforsiras nije sve samo u fizickoj strani vec i u psihickoj. Tijelo koje je preforsirano ti bude slalo impulse sljedeci put da je umorno (makar bio ti odmoren) i da mu se neda. I ti neces poci na trening.
Radi redovito vjezbe i rezultati za mjesec dva su tu :)
Em ces dobiti misicnu masu, em ces smrsaviti itd.

Od vjezba radi trbusnjake, sklekove. Prije vjezbe zagrij tijelo i zglobove. Nemoj odmah raditi mrcinske serije od 30-60 trbusnjaka. Pocni sa 10 i sa 10 sklekova. Svaka serija imas minutu odmora i onda ponovo. S vremenom radis sve vece i vece serije i to ti je to.

SkunK
04-09-2008, 21:10
30-60 mrcine?
Ja svaki dan radim 300, tako vec par godina i sad cu pokusat pomalo ubacit u 310,320,330...

Inače drugi savjeti su sasvim ok Nitros

NITROS
04-09-2008, 23:24
30-60 za nekoga tko se ne bavi sportom i ne vjezba redovito (a po prilozenom to je ta osoba) je to mrcina.

Ja ne govorim o svakom danu, nego o jednom vjezbanju. Ja radim serije trbusnjaka po 60, a sklekova po 40.
Iako bih trebao trbusnjaka vise raditi.

I da, radim brzinske trbusnjake, znaci kao ono kolko ih mozes u minuti :)

I treniram tenis, prije parkour i kosarku.

SkunK
05-09-2008, 08:31
Kvaliteta > kvantiteta, ali brzinski trbušnjaci baš "ne pogađaću" abdominilis, pošto ljudi često kad rade brzo - ne koncentriraju se dovoljno na vježbu nego na vrijeme.

NITROS
05-09-2008, 13:04
Potpuno se slazem ovo za kvalitetu i kvantitetu.


Btw. evo link na neke vjezbe
http://www.netfit.co.uk/training/articl ... cises5.htm (http://www.netfit.co.uk/training/articles/abdominal-exercises5.htm)

Lord Jambrek
05-09-2008, 14:04
Šta sad svi hoće biti fit odjednom... nije to ako danas pojedeš komad piletine da si sutra fit...to su mjeseci i godine rada i odricanja :)

@ Jambrek

Pohano?? Pa to je najgore što mozes napraviti, mislim da to i logički mozes zakljuciti. Ja pečem piletinu na tavi, bez ulja samo je ispečem.

Kukuruzni nemoze, skoro isti kao i bijeli... ulje maslinovo ili laneno, drugu opciju ne vidim, jebiga treba stisnut zube, ja sam tako otvrdnuo da bi pokvareni posni sir mogao bez problema smazat:D

Zato sam i pitao, dakle na naglo :D

Ne fkt ja maslinovo ni ikakva ta ulja organski ne podnosim, sir bilo koji mogu jest, ali ta ulja me ubijaju, isto kao i riba iz konzerve, odma mi se digne želudac i izbacim.