PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kile



Stranica : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9

Niko Bellic
17-02-2011, 09:46
Posto se vec neko vrijeme gazim sa sklekovima evo vam par savjeta iz osobnog iskustva. Ne zamarajte se onim spikama "radi 3 serije po 10 komada" i slicnim glupostima. Radite koliko god sklekova mozete u jednoj seriji sve dok ne pomislite da cete kod iduceg skleka propasti i nosom zaorati pod. Kod podizanja idite skroz do kraja da vam ruke u laktu budu pod kutem od skoro 180 stupnjeva, ali nemojte ih potpuno ispraviti. Spustajte se lagano i skroz do poda, a misice nogu i guzice kompletno ukocite tj. pazite da vam donji dio trupa bude u fiksnom polozaju cijelo vrijeme. Zapamtite da isljucivo ruke rade vjezbu i da su vam prsti na nogama samo oslonac. Da di odredili pravilan hvat za prsa stanite uza zid i probajte napraviti gore navedeno. Dlanove drzite paralelno s ramenima, a ruke razmaknite u sirinu ovisno o tome na koji dio prsa ciljate. Najuzi hvat zahvaca unutarnji dio prsa, a najsiri vanjski dio prsa. Za donji dio prsa radite sve navedeno uz ruke na povisenom polozaju, a za gornji dio prsa radite s nogama na povisenom polozaju.

Alternativa trbusnjacima? Moze!

Spustite se unazad kao da se spustate u most i idite dolje dokle god mozete bez pomoci ruku. Nakon toga se polako vracajte u uspravan stav i iz njega ispruzenim rukama dotaknite prste na nogama. Kod naginjanja naprijed i nazad obavezno napnite trubusne misice.

Carp
17-02-2011, 10:28
Ajde ljudi trebam savjet. Posto sam naglo izrasto ( trenutno sam 200 cm) trebam savijeta za dobit kile. Imam oko 83 kg, ali to nije ni blizu "idealnog". Pricao sam sa profesorom iz tjelesnog koji zna puno o tome, ali nije mi pomoglo. Nikako nemogu dobit na kilazi, a znam da mi treba od 15 do 20 kila. Jedini nacin koji ja vidim da dobim toliko kila jest da uzmem kantu TransX-a i idem u teretanu, ali zanima me da li postoji jos ijedan nacin, a da nisam probao?

Niko Bellic
17-02-2011, 10:46
Jedi namirnice bogate hranjivim sastojcima u neobicajeno vrijeme, ali ako zelis dobiti na masi onda ces morati i vjezbati. Radije planski nabijaj masu. Klasicno debljanje nije dobro ni zdravo, a ni estetski nece izgledati lijepo. Velika je sansa da se udebljas 20 kila, a da ti pritom 50% i vise kilaze ode u trbuh i struk tj. da dobijes pojas od sala. Manje se kreci, jedi ciljano i vjezbaj s utezima. Tako ces dodatni unos hrane usmjeriti na izgradnju misica.

Pazi sta si zelis da ti se ne ostvari. Mnogi krenu nabijati masu, ali se u medjuvremenu ulijene i zavole prekomjerno zderanje, pa na kraju postanu debeli krmci bez kondicije.

Marvin OCX
17-02-2011, 10:57
Ajde ljudi trebam savjet. Posto sam naglo izrasto ( trenutno sam 200 cm) trebam savijeta za dobit kile. Imam oko 83 kg, ali to nije ni blizu "idealnog". Pricao sam sa profesorom iz tjelesnog koji zna puno o tome, ali nije mi pomoglo. Nikako nemogu dobit na kilazi, a znam da mi treba od 15 do 20 kila. Jedini nacin koji ja vidim da dobim toliko kila jest da uzmem kantu TransX-a i idem u teretanu, ali zanima me da li postoji jos ijedan nacin, a da nisam probao?
Kako ti Niko rece jedi masnu hranu kad stignes :) Mada ti nista nece pomoci ako ti je metabolizam takav,iz licnog iskustva govorim. A proteine i slicno zajebi ako hoces da pozivis duze. Radim u zdravstvu i znam da bilo kakvo ceprkanje po metabolizmu je veeelika greska. Dodatak hrani moze bit samo vitamin a ne kanta proteina. Jedi i budi opusten psihicki i kile ce doc...

Carp
17-02-2011, 10:59
Prehrana mi nikad nije bila problem. Jedem vise od 5 puta dnevno, i u neobicajeno vrijeme, pola sata prije spavanja uglavnom. A sto se tice kretanja to bi mi bio najveci problem, posto se bavim biciklizmom, i na nogometu sam svaki drugi dan. Vijezbat mi nije problem, samo trebam vidit napredak u kilazi.

Marvin OCX
17-02-2011, 11:07
Kretanje je plus veliki,zdravije ces se debljat. A mozes jesti i 10 puta dnevno ako ti je mebolizam takav. Vjerovatno kad se pocnes debljat da ce se to desiti naglo kao kod mene pa budi oprezan da ne odvalis stomacinu i napravis novi problem :)

Niko Bellic
17-02-2011, 11:18
Kretanje u njegovom slucaju nije plus, jer spada po aerobne vjezbe koje ne radis da dobijes na masi, nego upravo suprotno. Ako pocnes vjezbati i nastavis s aktivnostima dobit ces eventualno par kila i izdefinirati se, ali tesko da ces dobiti na masi. Kvalitetna prehrana je skupa i bas zato sam predlozio da privremeno smanjis fizicke aktivnost koje pola toga samo crpe iz tebe.

Gu$ht3r
17-02-2011, 11:24
Ajde ljudi trebam savjet. Posto sam naglo izrasto ( trenutno sam 200 cm) trebam savijeta za dobit kile. Imam oko 83 kg, ali to nije ni blizu "idealnog". Pricao sam sa profesorom iz tjelesnog koji zna puno o tome, ali nije mi pomoglo. Nikako nemogu dobit na kilazi, a znam da mi treba od 15 do 20 kila. Jedini nacin koji ja vidim da dobim toliko kila jest da uzmem kantu TransX-a i idem u teretanu, ali zanima me da li postoji jos ijedan nacin, a da nisam probao?
Kako ti Niko rece jedi masnu hranu kad stignes :) Mada ti nista nece pomoci ako ti je metabolizam takav,iz licnog iskustva govorim. A proteine i slicno zajebi ako hoces da pozivis duze. Radim u zdravstvu i znam da bilo kakvo ceprkanje po metabolizmu je veeelika greska. Dodatak hrani moze bit samo vitamin a ne kanta proteina. Jedi i budi opusten psihicki i kile ce doc...

ne pricaj gluposti, kako to molim te proteinski shake kao DODATAK prehrani moze bit stetan za zdravlje??

Niko Bellic
17-02-2011, 11:40
Svi ti dodatci su dobri samo dok ih uzimas na redovnoj bazi uz pravilnu prehranu. Cim prestanes s tim organizmu to fali i misicna masa propada. Zato je puno bolje dobijati na masi kroz bolji odabir hrane nego kroz razne praskove i slicnu kemiju. Lakse je popiti shake, nego pojesti (karikiram) hrpu bijelog mesa i posnog sira, ali to sto je brze, lakse i jednostavnije ne znaci da je i bolje. Da je to tako super svaki bi ti nutricionist preporucio praskove, ali...

Forengner
17-02-2011, 11:56
Šopi se sa Winstrolom i Testosteronom, + dodaš Ephedrine + Clembuterole + T3 kuru i da vidiš kad ode 15 kila u mjesec dana
Te svoje otrove baci u djubre. :oops:

Bartuc
17-02-2011, 12:12
Da je to tako super svaki bi ti nutricionist preporucio praskove, ali...

Pa svaki nutricionist ti i preporuči te praškove ukoliko ih kontaktiraš u vezi mršavljenja/definicije ili debljanja/mase :D Prijateljica je promijenila 4 nutricionista do danas i svaki joj je u prehranu ubacio l-karnitin, kreatin i whey. Problem je u tome što su ljudi neupućeni i misle da je protein isto što i steroidi. Recimo whey je prirodni extrakt proteina iz sirutke, kreatin se prirodno proizvodi u našem tijelu pomoću jetre, gušterače i bubrega itd.


Nisu svi suplementi zlo, ali svakako se slažem da je pametnije ići naturalnim putem ukoliko se ne baviš profesionalno BB-om. Prije ili poslije ćeš doći na isto, samo što bez suplemenata imaš višestruko više posla. Jedini problem je što naturalnim putem prije naiđeš na zid, pa ako želiš daljnji napredak, onda se ljudi okreću AAS-u i sl. No to je nešto što vjerujem nikoga od nas ne zanima pošto nitko normalan ne želi biti "napuhani pajcek". Svi bi mi beachboy izgled :D

Gu$ht3r
17-02-2011, 13:14
Svi ti dodatci su dobri samo dok ih uzimas na redovnoj bazi uz pravilnu prehranu. Cim prestanes s tim organizmu to fali i misicna masa propada. Zato je puno bolje dobijati na masi kroz bolji odabir hrane nego kroz razne praskove i slicnu kemiju. Lakse je popiti shake, nego pojesti (karikiram) hrpu bijelog mesa i posnog sira, ali to sto je brze, lakse i jednostavnije ne znaci da je i bolje. Da je to tako super svaki bi ti nutricionist preporucio praskove, ali...

naravno zato se i zovu dodatci, a za propadanje misicne mase to je cista glupost, prestanak uzimanja proteinskih shakeova nece uzrokovat nikakakvo propadanje misicne mase, prestanak uzimanja kreatina ce uzrokovat gubitak vode iz misica sto se cini kao gubitak misicne mase ali zapravo samo voda ode van.

LD
17-02-2011, 14:19
Izuzev par ljudi ovdje, vecina njih pricaju gluposti (cisto da upozorim nekoga tko planira od ovuda preuzimati teorije i slicno).

Niko Bellic
17-02-2011, 14:21
Joj sorry, pa ipak sam ja ovo sve izmislio i uopce ne znam par ljudi kojima je teretana dio zivota kao nekima ovdje obavljanje nuzde i uopce ne znam par ljudi koji su prolazili pripreme za natjecanja i ostvarili neke rezultate. To da je prasak privremeni boost uopce nije istina i kad taj boost izbacis iz prehrane to nimalo, ali bas nimalo ne utjece na masu. Mozes opet jesti po 3 bureka dnevno do kraja zivota i bit ces postojan poput kipa u parku. Misici egzistiraju od svjezeg zraka i od ljubavi se zivi. Ne znam zasto da uopce jedemo kvalitetne stvari ako je dosta jedno vrijeme konzumirati prasak i onda si nakon toga godinama miran i boli te uvo?

Gu$ht3r
17-02-2011, 16:53
Joj sorry, pa ipak sam ja ovo sve izmislio i uopce ne znam par ljudi kojima je teretana dio zivota kao nekima ovdje obavljanje nuzde i uopce ne znam par ljudi koji su prolazili pripreme za natjecanja i ostvarili neke rezultate. To da je prasak privremeni boost uopce nije istina i kad taj boost izbacis iz prehrane to nimalo, ali bas nimalo ne utjece na masu. Mozes opet jesti po 3 bureka dnevno do kraja zivota i bit ces postojan poput kipa u parku. Misici egzistiraju od svjezeg zraka i od ljubavi se zivi. Ne znam zasto da uopce jedemo kvalitetne stvari ako je dosta jedno vrijeme konzumirati prasak i onda si nakon toga godinama miran i boli te uvo?

brate neces dobit misicnu masu od praska nego od zeljeza, i opet ponavljam prasak je samo DODATAK prehrani a ne zamjena za obrok

Carp
17-02-2011, 19:38
Svi bi mi beachboy izgled :D

Ne bas. Svi mi uvjek govore da se premrsav, krzljav itd itd. Samo zelim dobit kile, vjezbanje mi nije strano, nista mi nije strano, samo jos nisam uspio pronaci nacin da dobijem puno kila (mase w/e), i to traje vec godina. Cak i kad se odlucim prezderavat, kao sto je slucaj svakih zimskih praznika, dobijem MOZDA 3 kile. Uglavnom tada jedem pecenku i sarmu (:D) i pun kufer kolaca itd itd, ali jednostavno nista ne ostaje.

Bartuc
17-02-2011, 19:49
Pod beachboy look mislim na ovako nešto, a ne na kržljavo-mršavo tijelo :D

http://www.bollysingh.com/wp-content/uploads/2010/06/john25.jpg

Marvin OCX
17-02-2011, 20:55
[quote=Carp]Ajde ljudi trebam savjet. Posto sam naglo izrasto ( trenutno sam 200 cm) trebam savijeta za dobit kile. Imam oko 83 kg, ali to nije ni blizu "idealnog". Pricao sam sa profesorom iz tjelesnog koji zna puno o tome, ali nije mi pomoglo. Nikako nemogu dobit na kilazi, a znam da mi treba od 15 do 20 kila. Jedini nacin koji ja vidim da dobim toliko kila jest da uzmem kantu TransX-a i idem u teretanu, ali zanima me da li postoji jos ijedan nacin, a da nisam probao?
Kako ti Niko rece jedi masnu hranu kad stignes :) Mada ti nista nece pomoci ako ti je metabolizam takav,iz licnog iskustva govorim. A proteine i slicno zajebi ako hoces da pozivis duze. Radim u zdravstvu i znam da bilo kakvo ceprkanje po metabolizmu je veeelika greska. Dodatak hrani moze bit samo vitamin a ne kanta proteina. Jedi i budi opusten psihicki i kile ce doc...

ne pricaj gluposti, kako to molim te proteinski shake kao DODATAK prehrani moze bit stetan za zdravlje??[/quote:1n6v772r]
Gluposti? Koliko ti imas godina? 15? To sto ti zoves dodatkom prehrani te utvari napuse obicnom fizioloskom vodom,koja nestaje onog momenta kad prestanes sa tim a prije toga ti optereti bubrege i pluca do te mjere da ne bi vjerovao. Govorim momku iz nabolje namjere da se kani praskova i tableta vec da zdravo zivi. Udebljat ce se kvalitenijom hranom!

Gu$ht3r
17-02-2011, 21:05
ti si reko a proteine zajebi ako zelis da pozivis dulje, jadno zdrastvo gdje si ti zdrastveni radnik

Marvin OCX
17-02-2011, 21:07
Nemoj da citiram Duke Nukema :)

Carp
17-02-2011, 21:16
Pod beachboy look mislim na ovako nešto, a ne na kržljavo-mršavo tijelo :D

Ma znam sta si mislio, ali ne ciljam ja na to. :D

loo
17-02-2011, 22:12
Jadni ljudi nemaju pojma :(

Whey protein je ekstrakt (ili izolat) sirutke (whey=sirutka na eng.) i pije se zato da bi se mišići brže oporavili nakon vježbanja. Puno brže djeluju proteini u tekućem obliku kao npr. šejk (još staviš unutra glukoze) i brže ulazi u mišiće nego u krutom obliku, kao npr. bijelo meso.
Samo još da se osvrnem na ono što je Niko reko. Ako prestaneš uzimat whey proteine, prestaneš vježbati i počneš se "normalno" (čitaj: nezdravo kao 99% ljudi) hraniti, normalno da će ti mišići S VREMENOM propasti. Ako prestaneš uzimat whey proteine, ali nastaviš s zdravom prehranom i vježbanjem, mišići neće propasti. Pogotovo ne tako dramatičko kao što ti to kažeš. Nisu to steroidi pa da ti samo mišiće napune s vodom. Proteini služe za obnavljanje mišićnog tkiva i pomažu rastu mišića. Ništa tu nije umjetno...
I da, posni sir ima SPORE proteine u sebi i zato se jede prije spavanja, da se spriječi katabolizam po noći a ne kao PWM(post workout meal) za koji trebaju BRZI proteini. I da, ljudi koji piju whey također jedu i bijelo meso i sir. Whey se koristi kao DODATAK prehrani, kao što je već nekoliko ljudi to već istaknulo, a ne umjesto bijelog mesa i posnog sira i tune i zobenih i tako dalje i tako dalje.

Uostalom, nedamise više baš pisat, pročitajte si sve o whey ovdje... http://www.building-body.com/Whey-Protein-koji-je-najbolji.html

kikl0p
18-02-2011, 03:59
lol, whey protein uništava bubrege kakve se gluposti necu procitat. Znaci svi ljudi koji se bave BB su ubiti debili i nisu svjesni da si uništavaju organizam?

@loo Vezano uz posni sir ja sam pročito da on nije dobra opcija prije spavanja jer sadrzi sporo razgradive proteine koji se sintenziraju najbrze nakon 8h pa nije dobar izbor za jedenje prije spavanja, bolja je tuna ili bjelo meso....

Bartuc
18-02-2011, 08:26
Posni je odlican za na vecer, ali dobro ga je malo ubrzati kvalitetnim mastima, recimo orasastim plodovima.

Marvin OCX
18-02-2011, 18:44
Svi koji ne znaju znacenje rijeci METABOLIZAM pravac Google! Proteine niti jedan doktor na svijetu nece preporuciti nekome ko zeli da se udeblja,bar ne normalan dr koji nema profita od prodaje toga. Prije par dana mi kolega koji se 4 godine bavio time kaze da je znao za mjesec dana udebljati se 15 kilograma i to fino uobliciti u misice aktivnim vjezbanjem ali i sve to izgubiti za mjesec dana kada je zbog loma noge bio prisiljen prestati. To je 30 kilograma mase tj vode i hiljadu metabolickih sokova koje je njegov organizam pretrpio za tako malo vremena... Sad je to manje vise neprimjetno jer mu je 24 god i nema neke izrazenije tegobe ali mu je laboratorijski nalaz urina i rtg pluca katastrofalan za nekoga te dobi ko ne pusi,niti pije. Glavni doktor, tj sef mog odjela mu je rekao da ce zavrsiti na dijalizi i jebenoj transplantaciji bubrega ako ne prestane sa tim !!! Nismo svi isti naravno,neko ce to lakse podnijeti al da je uzimanje bilo kakvog proteina nista drugo do VISAK istog u organizmu i kao takav izrazito stetan po ogranizam. Toliko.

Bartuc
18-02-2011, 18:54
Frend ti je bio na AAS-u, a ne na proteinima. 15kg je nemoguće dobiti u mjesec dana uz pomoć proteina, pa da se na trepavice postaviš. I slušaj što ti loo kaže, protein potpomaže regeneraciju mišićnih vlakana, nema veze sa vodom u mišićima. Čudi me da radiš u zdravstvu i spominješ metabolizam, a ne znaš svrhu pojedinih makronutrijenata u prehrani :(

LD
18-02-2011, 19:09
what Bartuc said^^

Nije ti neko znanje za zdravstvenog radnika :(

Marvin OCX
18-02-2011, 19:13
Sve sto uneses u sebe, Bartuce,ide preko digestivnog trakta i krvi do misica, znam ja tacno sta pricam. I kolega je uzimao proteine. Metabolizam hranjivih materija, konktetno u ovom slucaju, je nesto sto se ne smije poremetiti. Ja vjerujem onome sto vidim i cujem,a na kongresu o "modernoj prehrani" na kojem sam bio prije 2 godine se pricalo o bijelom brasnu i kristalnom seceru kao o otrovima po metabolizam jer nisu izolovani prirodnim metabolickim procesima iz namirnica,proteine nema potrebe ni spominjati,nadam se. Znam da je tada jedan slovenac,docent nutricizma,takve "gotove" proteine nazvao kerozinom u obicnom autu,il ni on ne zna sta prica? :wink:

LD
18-02-2011, 19:35
Ja to prvi put cujem.

Marvin OCX
18-02-2011, 19:47
Ne radim ja dugo,4 godine al sam to cuo x puta od visoko skolovanih ljudi. Proteini su dodatak ishrani koliko su plazmidi iz Bioshocka dodatak evoluciji :)

Bartuc
18-02-2011, 19:48
Taj docent je možda komentirao prastare praške koji nemaju veze sa wheyom. Još jednom... Whey je prirodni extrakt proteina iz sirutke i kao takav jedino štetno što sadrži je povećana doza laktoze koja nije problem ljudima koji su tolerantni na nju. Drugim riječima, ako ne dobiješ proljev od mlijeka, vjerojatno nećeš niti od wheya.

I metabolizam se MORA mijenjati, a ne da se ne smije promijeniti. Debeli si žele svoj spori metabolizam ubrzati, mršavi ga žele usporiti. Tako da ne znam od kuda si izvukao da je metabolizam "nesto sto se ne smije poremetiti"?


EDIT: Isprike, tek sad vidim da piše poremetiti, a ne promijeniti :( Sorry.

Marvin OCX
18-02-2011, 19:53
Vjerujem ja da za whey tako pise na ambalazi :) Metabolizam se mora mijenjati to je tacno al na to ne uticemo mi i to se mora desiti prirodno i polako,ne praskovima,na fazon blitzkriega i svojevoljno. Ja govorim sto kaze medicina,ispravljaj nju onda.

Bartuc
18-02-2011, 19:56
Mi direktno utječemo na metabolizam, prvo prilagodimo prehranu da popravimo inzulinsku osjeljivost, drugo, bavimo se sportom koji automatski ubrzava metabolizam!?

Marvin OCX
18-02-2011, 20:02
Direktno i prirodno :)

Carp
19-02-2011, 02:33
Ja jos uvijek nisam nista korisno pronasao. :(
Morat cu jos 1 sve procitat, s razumijevanjem xD

Tsaя
19-02-2011, 12:09
Budes se vec razvio, ne trpaj se time.
Za par godina kad se pocne hvatat za tebe ces htjet smrsavit.

Carp
19-02-2011, 13:34
Hope so.

loo
21-02-2011, 09:28
Ja jos uvijek nisam nista korisno pronasao. :(
Morat cu jos 1 sve procitat, s razumijevanjem xD
http://www.building-body.com/Ektomorfska-krizaljka.html


Pročitaj si ovaj dio o ektomorfima. Lijepo piše sve o tvom tipu tijela i ispod toga imaš neke savjete kako da dobiješ na masi ako si ektomorf (a očito je da jesi).

Carp
21-02-2011, 10:40
Ektomorf, sounds cool!

Kostolomac
21-02-2011, 17:15
Drugi stupanj evolucije ti je Gyarados, potrudi se!

Maja
27-03-2011, 12:15
Ja jos uvijek nisam nista korisno pronasao. :(
Morat cu jos 1 sve procitat, s razumijevanjem xD
http://www.building-body.com/Ektomorfska-krizaljka.html


Pročitaj si ovaj dio o ektomorfima. Lijepo piše sve o tvom tipu tijela i ispod toga imaš neke savjete kako da dobiješ na masi ako si ektomorf (a očito je da jesi).
Probably a stupid question but.. Navedeni savjeti prehrane vrijede za oba spola? o_o Ja bi se udebljala, ali ne želim u teretanu i te muške fore :(
Pitam zato što sam već na internetu gledala neke navike prehrane, tj. visokokalorične dijete itd. i vrijede posebno za cure i posebno za dečke :(
Osjećam se prozvano među ektomorfima :cry:

FaTaL_mRkvA
27-03-2011, 17:52
Pa nisu teretane baš "muške fore", hrpa cura ide u teretanu...

No ako ti se neda, to je druga stvar. :P

Niko Bellic
28-03-2011, 07:34
Nije mi jasno zasto se zelis udebljati? Vecina muskih voli krhke i slabasne curke.

bezimeni
28-03-2011, 11:28
Eto ja već mjesec dana držim istu kilažu .Od početka godine do danas nisam pojeo ni šnitu kruha .Jedem sve ostalo s time da ugljikohidrate jedem minimalno .Tu i tamo riža ili krumpir.Večinom jedem meso , povrće , voće , ribu pa i slatko.Sa 113 došao na 105 i više ni jedna kila da padne već mjesec dana :( .Na svojih 197 volio bih izgubiti još 5 kila ali za to ću se izgleda morati početi znojiti trčeći ko budala po naselju :( .

Sgt. Bull
28-03-2011, 12:36
Ne mora značiti. Može se desiti da gubiš kilažu u intervalima. Izgubiš par kila pa onda staneš mjesec-dva (iako pratiš i dalje isti način ishrane i svega ostaloga) pa onda opet počneš gubiti kile. Tako se meni dešava, i na taj način sam izgubio više od 15 kg tokom cca. dvije godine. Nije neka velika brojka (sa 117 na 101-2, sada ganjam dvocifren broj) ali je velika razlika fizički a i psihički.
Inače pitanje za ove što vježbaju, počeo sam sa trbušnjacima (~50 dnevno, ponekada i manje jer ne mogu, brat koji ih redovno radi kaže da ću ući u fazon za mjesec dana i da će se i tada početi osječati da radim?) i sada me zanima neka lagana vježbica za stvaranje mišića kod sisa. Rekoše mi da počnem sa sklekovima ali trenutno ne mogu ni pola uraditi a kamoli koliko bi trebalo :(

Kostolomac
28-03-2011, 13:19
Počneš onda prvo sklekove sa povišenjem. Staviš ruke na stol ili slično, i pumpaj. I onda postepeno, tokom nekoliko dana/tjedana, snižavaš visinu sve dok ne dođeš do poda.

Niko Bellic
28-03-2011, 15:52
Fali ti zadnji stage. Kod njega stavis noge na stepenice i pumpas sklekove, a na kraju kad ojacas poput zvjeri napravis stoj na rukama uz zid i tako s nogicama u zraku pumpas sklekove i uzasavas baku.

Gu$ht3r
28-03-2011, 17:58
pogledaj ovaj video:

S990kHLMVFg

Bartuc
28-03-2011, 18:11
Rekoše mi da počnem sa sklekovima ali trenutno ne mogu ni pola uraditi a kamoli koliko bi trebalo :(

Radi prvih par tjedana ženske sklekove. Oni ti se izvode isto kao normalni, ali sa koljenima na podu. Na taj način si makneš dosta kilaže iz skleka i morao bi ih moći napraviti 5+ komada, ako ne i desetak (+). Kasnije kreneš na muške sklekove.

Ovo što Kostolomac kaže, poslušaj savjet. Ovo što Niko kaže, nemoj slušati. Na jednoj ili dvije stepenici je još OK za gornji dio prsa, ali iznad toga rade prednja ramena, a ne prsa.

FaTaL_mRkvA
28-03-2011, 19:14
Napravio sam hiljade sklekova ali još uvijek nemogu napraviti nijedan s pljeskom, pa može netko malo pojasniti jel tu postoji neka posebna tehnika ili sam ja preslab još? (99,99% sam siguran da je ovo drugo, al ipak -.-)

Da se samo odgurnem od poda i pljesnem? Jel bolje ruke držat bliže ili što šire ili normalno?

hacker
28-03-2011, 20:20
To što ti radiš je vježba izdržljivosti. Sklek s pljeskom je vježba eksplozivnosti. Mislim da ti daljne pumpanje sklekove neće toliko pomoći u eksplozivnosti. Za eksplozivnost, probaj uzet uteg od par kila, legnut se na pod, stavit ruke na prsa i dizati gore dolje što brže. To možeš raditi i stojećki ali po meni je ovo bolje zato što nema pritiska na leđa.

LD
28-03-2011, 22:22
Fatal tko si ti? Mislim vidim broj postova al te nemogu povezat, mijenjo si nick?

Uglavnom za eksplozivnost probaj radit sklekove tako da se odguravas sto brze; kada vec budes mogao odskakivat pocnes vjezbat i pljeskanje. Pazi na zglobove.

PS: nadam se da svi bi koji pumpate skelekove radite i zgibove


Eto ja već mjesec dana držim istu kilažu .Od početka godine do danas nisam pojeo ni šnitu kruha .Jedem sve ostalo s time da ugljikohidrate jedem minimalno .Tu i tamo riža ili krumpir.Večinom jedem meso , povrće , voće , ribu pa i slatko.Sa 113 došao na 105 i više ni jedna kila da padne već mjesec dana :( .Na svojih 197 volio bih izgubiti još 5 kila ali za to ću se izgleda morati početi znojiti trčeći ko budala po naselju :( .

Guglaj cikliranje ugljikohidratima, nisam skroz siguran da li funkcionira bez napora, ali svakako probaj, dosta jednostavan nacin gubljenja kila.

Assasin`s
29-03-2011, 01:53
Meni kile neidu nikako dole. Svaki dan vježbam bar 10-15min,svaki vikend na igralištu igram nogomet/košarku, i kada je lijepo vrijeme uvijek sam na bajku. Ali škemba ostaje :? Prehrana mi je izgleda minus,trebam to sredit pa će dole kile ić,ali čudno mi je da imam tolko kondicije za svoju težinu.

loo
29-03-2011, 07:02
Eto ja već mjesec dana držim istu kilažu .Od početka godine do danas nisam pojeo ni šnitu kruha .Jedem sve ostalo s time da ugljikohidrate jedem minimalno .Tu i tamo riža ili krumpir.Večinom jedem meso , povrće , voće , ribu pa i slatko.Sa 113 došao na 105 i više ni jedna kila da padne već mjesec dana :( .Na svojih 197 volio bih izgubiti još 5 kila ali za to ću se izgleda morati početi znojiti trčeći ko budala po naselju :( .

To je zato što ti se organizam navikne na to da jedeš manje tako da mu to postane normalno. Evo ti par savjeta:

1. Jesti 5-6 manjih obroka dnevno da ti se ubrza metabolizam. Ako jedeš 2-3 velika obroka, često si gladan, a kada si gladan tijelo počinje stvarati zalihe sala. I nakon što se izgladniš velika je vjerojatnost da ćeš se slijedeći obrok prežderat
2. Ne smiješ se izgladnjivati premalim porcijama zbog već navedenog. Moraš jesti dovoljno hrane, ali kvalitetne. Možda nisi znao, ali povrće i voće i su ti isto ugljikohidrati.
3. Trebaš imati dane "punjenja". Kao što sam već rekao, tijelo ti se s vremenom navikne na to da "manje" jedeš tako da s vremenom to "manje" nije "manje" nego normalno. Svakih recimo 7 dana jedeš puno više nego ostatak tjedna.
4. Definiraj ovo slatko :) Slatko nikako nije dobro za mršavljenje. Tako da bi i to trebao izbacit. Već sam negdje rekao da jedna milka ima 500-600 kcal, a da potrošiš toliko kalorija trebaš jako puno raditi
5. Napravi plan prehrane. Tako je najlakše paziti šta jedeš i kada jedeš i koliko jedeš i manje je vjerojatno da ćeš varati i jesti nešto što ne smiješ.
6. VJEŽBAJ.

Ima tu još puno stvari koje možeš napraviti, ali nedamise više pisat.
Valjda nisam nigdje pogriješio, tek sam se digo...

K4ciga
29-03-2011, 11:10
Da se samo odgurnem od poda i pljesnem? Jel bolje ruke držat bliže ili što šire ili normalno?
Uski ciljaju više na tricepse, širi na ramena. Kombiniraj

Maja
29-03-2011, 14:40
Nije mi jasno zasto se zelis udebljati? Vecina muskih voli krhke i slabasne curke.
46 kila na 168cm visine je premalo, valjda. I ne volim to tako, imam poduže noge pa su mršave i izgledam kao kostur :cry:

Pa nisu teretane baš "muške fore", hrpa cura ide u teretanu...

No ako ti se neda, to je druga stvar. :P
Ma de sramota me tamo dizat željezo među wannabe-bilederima :roll: >_<

Niko Bellic
29-03-2011, 19:46
[quote=Niko Bellic]Nije mi jasno zasto se zelis udebljati? Vecina muskih voli krhke i slabasne curke.
46 kila na 168cm visine je premalo, valjda. I ne volim to tako, imam poduže noge pa su mršave i izgledam kao kostur :cry:

Pa nisu teretane baš "muške fore", hrpa cura ide u teretanu...

No ako ti se neda, to je druga stvar. :P
Ma de sramota me tamo dizat željezo među wannabe-bilederima :roll: >_<[/quote:3cjrn3fi]
Sestra mi je isto tak negdje kg/cm i ne buni se uopće. Dapače, čak brije i da sam ja predebel, a baš sam si taman ugodno popunjen da to nije nimalo neugodno i tak. Možda bi ti samo htjela da ti nabujaju obline, a sram te reći. Kod tog ti teretana može puno pomoći. Rokaj vježbe za prsa i da vidiš. Kad god ti dodje bed zbog premale kilaže, sjeti se onih debelih salastih cura koje nikad neće skinuti svoj masni špek, a kad ga i skinu visit će im koža kao pimpek Joža. xD

Gu$ht3r
30-03-2011, 15:00
Dapače, čak brije i da sam ja predebel, a baš sam si taman ugodno popunjen da to nije nimalo neugodno i tak.

to svi debeli kazu :)

Niko Bellic
30-03-2011, 16:19
Skoro svaki dan vidim bar tisucu razlicitih ljudi, a nekad i po par tisuca. Kad vidis toliko razlicitih ljudi skuzis kako je tek mali broj njih uistinu super gradeno i da je 90% ekipe predebelo ili premrsavo. Pogotovo se razalostis kad shvatis da su i zgodne zene totalno u manjini i da ces najvjerojatnije jednog dana svrsiti s nekom koja spada u teski prosjek (ili zgleda jos gore) i imati istu takvu djecu. Da 90% njih vidim bez fensi obleke, par tona sminke i raznih push up pomagala strefil bi me herc garantirano ili bi umro od tuge.

Ako se hocete osjecati dobro u svojoj kozi budite stalno okruzeni hrpom razlicitih ljudi i spoznat cete svu svoju krasnost, krasnost za koju mozda niste ni znali da postoji...

Maja
30-03-2011, 18:51
Sestra mi je isto tak negdje kg/cm i ne buni se uopće. Dapače, čak brije i da sam ja predebel, a baš sam si taman ugodno popunjen da to nije nimalo neugodno i tak. Možda bi ti samo htjela da ti nabujaju obline, a sram te reći. Kod tog ti teretana može puno pomoći. Rokaj vježbe za prsa i da vidiš. Kad god ti dodje bed zbog premale kilaže, sjeti se onih debelih salastih cura koje nikad neće skinuti svoj masni špek, a kad ga i skinu visit će im koža kao pimpek Joža. xD
:rotfl:
A dobro, nisam ja tvoja sestra :roll:
I po pitanju oblina, preko drame s tim sam prešla davno, u redu sam sad s tim jer je napredovalo baš lijepo :oops: :D
Dobar savjet, kad se osjećam lejm jer sam mršava, gledat ću slike debelih cura :O :D

Bartuc
31-03-2011, 14:07
E, kako nemam ništa kondicije. Danas sam se tako iskilavio na biciklu, pre strašno. Pauza od skoro godinu dana bez treninga mi je valjda skratila život za 30% :( Moram opet krenuti sa aktivnostima, totalno sam se ulijenio i uopće nemam motivacije za ničime :(

Moram si pod hitno naći neki motivacijski youtube :D

MILF hunter
31-03-2011, 14:30
OUmS_co46IY

JdmHOOVpATw

Ne bih imao ništa protiv da mi je ona trener :)

Bartuc
31-03-2011, 14:47
Bome da :D Kako žena uzdiše u prvom videu dok vježba, sve mi bilo neugodno da mi stara ne uleti u sobu i kaže da porniće gledam :D

Necto
31-03-2011, 18:46
lol :D a imala je kada ispraksirati uzdisanje :P

... Susana Spears ...

sickpetey
02-04-2011, 14:12
Neznam mislim da ti je ona radila samo stiptease ili ja jos nisam naso te ostale uratke :D

Chupacabra
02-04-2011, 15:14
Ja sam mrsav. Vrlo. Ja sam debeli etiopljanjin.

Kako da brzo nabacim + 6 kila?

Kostolomac
04-04-2011, 23:09
Jedi puno kruva i špeka! I kapule!
Kidding aside, ne znam baš koliko je zdravo brzo debljanje, kao ni mršavljenje. Take your time.
Polako kroz sport, vježbu i pravilnu ishranu natuci kilažu koju želiš. Ništa na silu.

FaTaL_mRkvA
09-04-2011, 23:32
Evo pošto je tema tu i dosta je popularna i nema ankete, bi li neki mod ili admin mogao ubaciti anketu (ako je moguće) u vezi kilaže, ili još bolje BMI-a (body mass index, indeks tjelesne težine) pošto bi bilo super da uključimo i visinu i npr. da budu ponuđeni odgovori 15-17, 17-20, 20-23, 23-25, 25-27, 27-30, 30-33, 33-35 ili ako je to previše odgovora onda stavite samo 15-20, 20-25, 25-30, 30-35 iako je ono prvo malo preciznije...


Pa da vidimo kolko teži forum. :D


Inače ako nekog zanima kako se računa:
http://en.wikipedia.org/wiki/Body_mass_index


Masa/visina^2 (u metrima)

croat1gamer
09-04-2011, 23:35
BMI zapravo nije najbolji zbog "zdravih" kila jer on racuna direktno masu, a ne uracunava kakvog je podrijetla- mast ili misici.

Azer
09-04-2011, 23:35
Calculator http://www.nhlbisupport.com/bmi/bmi-m.htm
Samo odite na metric.

Moj je 23.9

FaTaL_mRkvA
09-04-2011, 23:45
BMI zapravo nije najbolji zbog "zdravih" kila jer on racuna direktno masu, a ne uracunava kakvog je podrijetla- mast ili misici.
Što je onda bolje?

Jedino što mi pada napamet je nešto tipa "jeste li predebeli? DA/NE" :(


Inače 19,1...
A nekad sam u ovoj temi pitao kako smršaviti :hangin:


EDIT: al uglavnom dajte neku anketu stavite, ankete su fora. :D

Bartuc
10-04-2011, 09:49
Bolje staviti BF nego BMI.

LorlonWarrior
14-04-2011, 11:35
Aj da se javim i ja malo :?

Ugl long time no hear - pa da apdejtam status.

Aj ne znam odakle da počnem. Ugl aj ovako. Otkako sam izgubio cca 17 kila kroz cijelo ljeto 2010 (pao s 96 na 78), krenuo faks u 10. mjesecu. I tako se ja odselio u Osijek bla bla ovo ono posto student i idem na taj faks drkavi, i svaki puta mi sve teže i teže ustajat se ujutro, stalno zujim, stalno sam umoran, neispavan, spavam po 15 sati, kad se najedem spava mi se, teško dišem, umoran, umoran, umoran...

I jedan dan odem u teretanu i odradim mrtvo dizanje sa 100 kila, dignem 6 puta u seriji fino i odjednom me svlada neki umor, ko da sam potrošio sav glikogen bokte. I ošo kući, nisam mogo izdržat. I onda odlučim reko idem se najest prije treninga da me malo ugljikohidrati šope. I tako ja odspavam 10 sati, naručim Grand pizzu (ne, to nije Jumbo, to je još veća, dođe 98 kn :D ) i pojedem ju sam prije treninga. I kontam si ima sad da se ispucam ko svinja u teretani ali ne, mene odjednom neka vrtoglavica uvati i samo sam zalego i zaspo.

Ugl aj da skratim - odem kod doktora jer sam skonto da definitivno neš ne valja - i imam šta vidjeti. Željezo mi opalo na 7 umo/l (ili koja je već mjera) a za muškarce koji su aktivni je preporučeno od 22-27. Dijagnosticirana mi Sideropenična Anemija.

E sad, dobio neko željezo (Heferol) da pijem i nakon par mjeseci, umjesto da mi bude bolje, meni još gore. Odem ponovo na pretragu i ugl ustanovi se da imam hipotireozu. TSH mi ošo u nebesa a T3 i T4 se iz mjeseca u mjesec smanjuju a i ja tako polako trunem.

Znači trenutno mi je stanje ovakvo:

Spavam po 20 sati dnevno (vjerovali ili ne, evo neki dan sam zaspo u 12 i probudio se sutra u 10 naveče), jedem jednom do dva puta dnevno oko 1000-1500 kalorija i debljam se, stalno sam umoran ko da sam oro njivu cijeli dan, opadaju mi obrve, kosa, srce u stanju mirovanja 52 otkucaja/minuta, imam problema na faksu zbog izostanaka tako da ću jedno 95% zamrznuti godinu na osnovu zdravstvenih problema...

Što se kila tiče, imam 78-79 ali izgledam ko onda kad sam imo 96 (mišići se malo omlohavili jer 6 mjeseci ne mogu trenirat a navlačim vodurinu ko Ilija)...

I et, krenuo sam sad ponovo u teretanu da probam ubrzati metabolizam prirodnim putem pa tako i štitnjaču drkavu, al ono, mučim se na kosom benču sa 60 kila ( :rotfl: ) 8x4 odraditi... Odradim kardio od sat vremena i padnem u trans kolko mi pritisak ode u glavu i onda izgledam ko da sam duha vidio i tako...

Ugl kontam si da sam doživio totalku i da ću se teško vratiti osim ako mi doktorica ne prepiše da pijem T4 ili T3 umjetne hormone (do kraja života :? ) ali trenutno me samo šalje na pretrage jer ni sama ne vjeruje šta mi je i ne želi me JOŠ osuditi na doživotno lječenje.

Ugl što se tiče anemije, mislim da je u pitanju nagli gubitak od 17 kila dok što se tiče štitnjače, kontam si da je genetski jer mi je stara imala isti šit negdje kad je krenula u srednju pa je zato i odustala od nje.

Et, tolko od mene za sad :?

EDIT: Jedina dobra stvar je što se mogu napiti ko svinja od 3 piva :D

Gu$ht3r
14-04-2011, 11:55
jebiga, steta, mozda si imo pre rigoroznu dijetu :P, bolje da si godinu dana duze skido te kile nego sada imo tako zajebane probleme

LorlonWarrior
14-04-2011, 12:08
jebiga, steta, mozda si imo pre rigoroznu dijetu :P, bolje da si godinu dana duze skido te kile nego sada imo tako zajebane probleme

Pa da eto ukratko, za sve ostale i jedna poanta - pazite šta radite, nemojte nejest ugljikohidrate po 2 tjedna da bi smršavili, najebat ćete ko ja :rotfl:

Niko Bellic
14-04-2011, 12:11
Da nisi mozda konzumirao drogu? Droga zna unistit mladog covjeka. Stetna je za zdravlje i nije preporucljiva ako imas normalan mozak.

LorlonWarrior
14-04-2011, 12:31
Da nisi mozda konzumirao drogu? Droga zna unistit mladog covjeka. Stetna je za zdravlje i nije preporucljiva ako imas normalan mozak.

Radije bi se drogiro nego da sam u ovakvom stanju u kakvom sam sad :?

Ljudi puše po 30 godina pa im ništa nije, a ja tek krenuo na faks pa već kirbaj a nikad zapalio nisam :?

Maja
14-04-2011, 14:15
A jadan, takvi problemi... :(

Bartuc
14-04-2011, 16:16
Kupi si pivski kvasac u pilulama i pojačaj B vitamine općenito. Možda pomogne.

LorlonWarrior
14-04-2011, 16:27
Kupi si pivski kvasac u pilulama i pojačaj B vitamine općenito. Možda pomogne.

Hmm moguće i to jer je to povezano s anemijom, a još kad uzmem u obzir da kruh uopoće ne jedem, svašta može biti. Ugl dobro da si me podsjetio sad, imam neki dodatak prehrani s glukozaminom i B vitaminom iz DM-a, idem sad popiti to :D

Sova
26-04-2011, 18:53
A jadan, takvi problemi... :(Bartuc da te mozda ne znam sa forum.teretana?

Maja
28-04-2011, 11:35
Zašto kvoutaš mene, nisam ja Bartuc :o

sickpetey
28-04-2011, 11:40
Si sigurna?

Feanor
28-04-2011, 13:11
Si sigurna?

Ona se Bar tuca http://www.hcl.hr/forum/Smileys/Alpha/facepalm.gif

Loše, znam.

Maja
28-04-2011, 13:59
Made me giggle :D

Sova
28-04-2011, 14:34
Sry, slucajno. :kill:

Bartuc
28-04-2011, 14:36
Bartuc da te mozda ne znam sa forum.teretana?

Ne. Probao sam se par puta registrirati, ali nikada ne dobijem aktivacijski mail, tak da sam odustao.


PS: Inače, ako itko želi naučiti nešto o prehrani, treninzima i bilo čemu sličnom, taj forum vam je možda i najbolje mjesto. Definitivna preporuka.

Sova
28-04-2011, 14:39
Bartuc da te mozda ne znam sa forum.teretana?

Ne. Probao sam se par puta registrirati, ali nikada ne dobijem aktivacijski mail, tak da sam odustao.


PS: Inače, ako itko želi naučiti nešto o prehrani, treninzima i bilo čemu sličnom, taj forum vam je možda i najbolje mjesto. Definitivna preporuka.To je i mene zajebalo. Moras odgovoriti na oni prvi mail, pa ti tek onda aktiviraju.

Bartuc
28-04-2011, 14:44
E jebiga, ja sam kreirao valjda 3-4 različita e-maila, mislio sam da ne prihvaćaju google i sl. mailove pa sam i iskonove službene koristio, ali ništa :( Na kraju joke on me :D

Sad više niti nije bitno, znam sve što moram znati tak da mi više nije interesantno. Mada odem jednom mjesečno na forum, više motivacijski pošto brzo izgubim volju za vježbanjem (soliram pa me nitko ne tjera).

MasaKrisT
26-06-2011, 20:22
Ok nakon duze pauze vratio sam se trcanju i imam onu poznatu bol ispod rebara, u desnom dijelu tijela. Ako se ne varam u srednjoj mi se to dogadjalo na lijevoj strani. Malo sam googlao i sto razlicitih savjeta i uzroka navode tako da nista od toga. Bol se javlja nakon 4 kruga atletske staze recimo. Napominjem da mi je tesko udisati kroz nos ,izdisati kroz usta, jer deset godina zbog trube vec udisem na usta i isto tako izdisem.

Profa iz tjelesnog je u srednjoj nesto pricao o "zalihosti zraka" koja se moze stvoriti kod nepravilnog disanja. Je li to mozda to, ili moze biti neki organ?

Kenyi
26-06-2011, 20:36
A ne znam, sa desne strane ti je jetra i slijepo crijevo.
Eh sad ne znam da li si imao problema sa slijepim crijevom. Ne vjerujem da je jetra u pitanju jer je njen primarni cilj da prociscava krv i bude lager za rezervnu.
Možda je neki misic tu koji je ostecen.
Da je zbog disanja slezena bi te uhvatila.

MasaKrisT
26-06-2011, 20:39
Nisam sa slijepim crijevom nikakvih problema imao. Hm sad nisam siguran dal da budem sretan sto nije zbog disanja ili da se zabrinem da nije nesto sjebano?

Kenyi
26-06-2011, 20:41
Ma vjerovatno je neki misic, nemaš frke tu.
Da je jetra u pitanu drugacije bi se manifestiralo i ne bi imalo efekta kada trcis.
Ono što ti opisuješ između četvrtog rebra, tu je jetra ali i misici.
Vjerovatno je neki sjeban.

Gu$ht3r
26-06-2011, 20:46
ja bi reko da je zbog kondicije, sto tocno ne bih znao, treba malo da dodjes u formu i bit ce sve u redu

croat1gamer
26-06-2011, 20:56
Otprilike ovo. Misici dijafragme. (http://www.runnersrescue.com/Side_Stiches_Running.htm)

Al poznavajuci tebe, provjeri i jetra. Sigurno ih je alkohol unistio.

MasaKrisT
26-06-2011, 21:02
Poznavajuci mene?: ))))))
Moguce da je to, ne vjezbam vise trubu ko prije(prokleti fax) ali eto ljeta ,jos tjedan dana i bit ce sve ok:)

Viper33
26-06-2011, 21:03
Da nije mozda jednostavno slezena?

Kenyi
26-06-2011, 21:04
Slezena je sa lijeve strane tijela.

croat1gamer
26-06-2011, 21:06
Poznavajuci mene?: ))))))
Moguce da je to, ne vjezbam vise trubu ko prije(prokleti fax) ali eto ljeta ,jos tjedan dana i bit ce sve ok:)
Osim jetre, that is. :)))))

MasaKrisT
26-06-2011, 21:07
Tocno ovo sto je croati stavio pod linkom. Malo sam zbunjen jer je dijafragma ono sto vjezbam cijeli zivot, ali kao sto kazem zadnjih mjeseci sam van forme. Nista, drilat natrag:)

Gu$ht3r
26-06-2011, 21:18
mozda bas zbog toga, jer je sada mjesec dana mirovala i onda bum, šok, po meni svaki sljedeci put ce bit sve bolje, tj lakse.

Marvin OCX
27-06-2011, 00:02
Tocno ovo sto je croati stavio pod linkom. Malo sam zbunjen jer je dijafragma ono sto vjezbam cijeli zivot, ali kao sto kazem zadnjih mjeseci sam van forme. Nista, drilat natrag:)
Al ipak ti i jetru provjeri kako ti je i savjetovano gore,jer uvecana jetra zna biti bolna (rijetko doduse) dok je to cesce kod fizicke aktivacije i ne mora imati veze sa kondicijom.

Lord Ragnarok
27-06-2011, 19:45
Ok nakon duze pauze vratio sam se trcanju i imam onu poznatu bol ispod rebara, u desnom dijelu tijela. Ako se ne varam u srednjoj mi se to dogadjalo na lijevoj strani. Malo sam googlao i sto razlicitih savjeta i uzroka navode tako da nista od toga. Bol se javlja nakon 4 kruga atletske staze recimo. Napominjem da mi je tesko udisati kroz nos ,izdisati kroz usta, jer deset godina zbog trube vec udisem na usta i isto tako izdisem.

Profa iz tjelesnog je u srednjoj nesto pricao o "zalihosti zraka" koja se moze stvoriti kod nepravilnog disanja. Je li to mozda to, ili moze biti neki organ?

mrvicu kasnim ali ako se dobro sijecam sto mi jetrener iz hrvanja i trener iz veslanja pricao, ta se bol javlja pri neujednacenom disanju prilikom vjezbi i 100% sam siguran da sam se (dok sam trenirao jelte) te boli rjesavao tak da sam pravilno disao. znaci udisaj-izdisaj-udisaj-izdisaj-udisaj-izdisaj... itd a ne udisaj-izdisaj mali-izdisaj ostatak zraka-udisaj-izdisaj mali-izdisaj ostatak zraka-udisaj.. itd

sada to je jedino sto je mene bolilo ispod rebara (kako kada s koje strane, ak se dobro sijecam bila je s lijeve strane). also to je slezena sto te boli kada ti fali kisika u krvotoku.

TeraBajt
06-07-2011, 15:42
diste bilderi, mjesec dana dobio 4 kg, sad samo da se ljeti dizem u normalno vrijeme za zobene bilo bi vgg. na 60 kg sam sad, cilj do kraja ljeta mi je 64, a godine 72. ne pijem whey jos (no money), u gymu sam mjesec i pol, benc 45 kg, DL 30 kg cucanj 30 (picka sam da radim sa vecim kilazama jos :<).
plan vjezbi mi je ovakav

day 1 - prsa triceps
- benc, zagrijavanje 5 4 3 pa max tezina pa drop. sva 3 benca
- crossover sa kablom
- french press
- triceps extension (ono iza glave)
- dipsi

uglavnom tu puno tricepsa odradim sa bencom

day 2 - ledja(tu mi je i trapez) biceps
- zgibovi, siroki i uski hvat, 10x3
- dumbell shrug
- deadlift
- lat masine
- pregibi bucicama
- hammer bucicama
- pregibi ez sipkom na scottovoj klupi
- stojeci pregibi normalnom sipkom

day 3 - noge(kvadriceps i listovi) i ramena
- cucanj, na smitu (nisam jos toliko samouvjeren da radim bez smita:D)
- sprave za gornji dio nogu (kurac im znam imena)
- masina za listove
- oni raskoraci (lunge) sa bucicama
- millitary press bucicama (sjedeci)
- millitary press sipkom (sjedeci, sad ne znam jel to jos uvijek millitary il shoulder)
- dumbell fly
- upright row.

ne radim trbusnjake posto mi je to beskorisna vjezba. u treningu noga i ramena znam ubaciti 3 serije cruncha.

prehranu pokusavam odrzavati u 6-8 obroka - za dorucak 100g zobenih, ako se rano probudim, jos jedan (polu)obrok prije rucka tipa slanci i pizdarije, rucak sta stara spremi, 2 h poslje rucka ili ostatke rucka ili sendvic, pa onda 1 h prije treninga zobene ako stignem, pa trening, poslje treninga jaja, meso i cokolada ( sto mi dodje kao vecera), pa onda prije spavanja sendvic i mlijeko. uglavnom sve skupa izadje na nekih 2300 kcal i trebo bi rast jos na kilazi (do sad je islo, dalje cemo vidit).
krajem ljeta mislim krenut na whey + laneno ulje.


i to bi bilo to. napredak gg za sad, ak iko ima neke prijedloge i slicno pucajte, pogotovo LD, lorlon i slicna garda koji se vec duze bave time

Niko Bellic
06-07-2011, 15:58
Koliko si visok kad imas 60 kila?

TeraBajt
06-07-2011, 16:14
173 cm. opseg bicepsa 29 cm, lista 37 i vrata 35

Lord Ragnarok
06-07-2011, 16:31
jes jak sad

TeraBajt
06-07-2011, 16:35
ne dok sve ne bude isto (H)
tj. preko 35

LD
06-07-2011, 16:39
Svakako ne odajes dojam nekoga tko bi kročio u teretanu =)

Uglavnom, početničke greške, previše tricepsa, bicepsa i inih pizdarija, neujednacavanje potisaka i povlacenja, prehrana bez glavne gradivne jedinice (bjelancevine).

Evo moj prijedlog:

čučanj 5x5
kosi benč 4x6
lat pulldown 4x10
ramena-potisak buč 4x10
bic po želji 4x10
tric po želji 4x10

benč 5x5
military press 4x6
seated row 4x10
iskorak 4x8
srednje rame 4x12
zadnje rame 4x15

dl 5x5
front squat 4x8-10
dips 4x8-10
jednručn veslanje 4x12
trbušnjaci
face pulls
listovi


Dakle fokus je na 3 glavne vjezbe: mrtvo dizanje, čučanj te potisak šipkom (bench press). Vjeruj mi tu ne zelis kolutat ocima i sranja, jer od te tri stvari se raste. Svakako pažnja na formi pri izvođenju (bacit cu link).
Čučanj na smithu odmah zaboravi, to'e kurac, ne rade stabilizatori niti je to ista vježba kao čučanj vulgaris. Paziš da koljena ne idu ispred prstiju i zapravo "prčiš" guzicu na iza i sjedas na iza (slicna brija kao na wc školjki), uglavnom ako pravilno radiš uz noge češ osjetit mišiće koji će ti dati snagu, famozne erektore. Znaci cucanj ti prilicno dobro uradi i leđa. Deadlift je čista egzibicija snage koja je prenosiva na rl situacije (dl-aš auto i sranja ^^) i isto je bitna forma.
Benč bi također savjetovao da radiš na powerlifiting način (lopatice spojene, luk u leđima, lagani leg drive) čisto jer je to vježba na koje najvise ljudi sjebe ramena (a pl način to pokusava ispravit). To bi ti bile 3 glavne vježbe na kojima nabijaš snagu (a s njom, kao početnik osobito, također i rasteš). Ove izolacije otrpilike znaš kako izvodit i bit je u tom mind-muscle „osjećaju“ (da ti osjetis šta ti radi, i da znas potaknut da određeni mišić radi).

How to deadlift 2rKvoLu5Isk
How to squat: j-T6nXPBxCU
How to powersquat: ZTd2XGXpla8&NR=1


Prehrana:

Glavno sta sam vidio da ti fali su proteini, dakle kombinacija proteini-uh je nes od cega se raste, naravno pametnim korištenjem. Ne želiš jest previse stvari kao sta su pekarski proizvodi i slicno, neces navuc misice od toga. Povrće. Koliko god naporno zvucalo, bitno je. Pomaze u IS osjetljivosti, obroci sa povrcem ce manje provocirat inzulin, mirko nutrijenti...

Znaci smjernice bi ti bile ovo, pokusavas jest sto cisce (pašta, krumpir, riža, zobene, voće, piletina, junetina, malo manje masna svinjetina, posni sir, jaja itd.) i uz svaki obrok pojedes paradajz, kapulu, brokulu, krastavce, zelenu salatu, kupus...). Zelenjava svakakva također, blitva, špinat...

Ako te interesiranju brojke, nastoji unosit nekih 150-200 grama proteina
dnevno, a uh i masti otprilke po osjecaju. Ako nakon nekog vremena vidis da se mastis previse, smanjis malo UH i gledas kako ce tijelo reagirat.

Vagu odjebi, sve sa ti treba je zrcalo. I ako si zabrijo krojacki metar.

Ja sam mišljenja da ako se hoces suplementirat sa necim, omega i vitamin c je dosta. Whey ti moze posluzit da si pomognes dostic odredenu razinu proteina.
Ako sam nesto zaboravio ili ti nije jasno pitaj.


Kad je vec tema nastavila ovim tonom, da se ja javim. 181cm, 87 kg. Iskljucivo treninzi snage.
Zadnji test day: squat 160kg, deadlift 170kg, benc 100kg (:sad:)

Kenyi
06-07-2011, 18:33
Pošto sam se vratio trcanju nakon duže pauze (2 godine) imam malih problema.
Naime osjecam bol u koljenu, kao da je zategnuto i ponekad onako, zabridi, isto to mi se dešava sa stopalom.
To me boli kada se pocnem kretati malo duže ali prestane cim se zagrijem. Cim stanem duže od 15 minuta bol se vraca ali kao i prije u periodicnim naletima.
Kako da rešim ovo ?

TeraBajt
06-07-2011, 19:30
@LD, znaci predlazes da ne radim trening po misicnim skupinama(prsa-triceps itd.) nego po tome koliko visezglobnih vjezba trebam(2 dana benc i slicne stvari)?
DL radim i sa kettlebellom od 25 kg kod buraza, koliko je to dobro naspram DL-a sa sipkom?
Cucanj cu probat slijedeci trening sa najmanjom kilazom, posto mi teretana nema kavez nekako imam filing da se ne bi sjebo i izgubio ravnotezu, zato sam radio na smitu, a burazu bi trebali stic utezi preksutra tako da sam mislio doma radit.
uvezi benca, evo upravo ga radio (doso s treninga prije sat vremena), lopatice mi jesu spojene i ledja uvinuta ali ne kontam ovaj "leg drive", ako mislis na potisak iz nogu, to mi bas i ne sluzi nista:D(osim ako ne radim nesto krivo). I trebam li "odbijat" sipku od prsa pri "vecim" (meni je evo danas PR 45 kg kojeg sam digo 2 puta, to mislim pod "vecim" :D)?

U vezi prehrane, obicno sa piletinom jedem salatu (+tartar i luk i sve u lepinji, jebemise ekto sam :>), evo rizu i paradajz danas uz svinjetinu i tak to, za to se ne brinem previse, al posni sir jednostavno ne mogu u sebe unest da ga jebes, dize mi se zeludac od tog instant. tako da ne znam bas koji bi p+uh obrok stavio na mjesto prije glavnih. Frend mi je prico za kombinaciju tuna+riza tako da bi mogo to isprobat.

Koji je prirodni izvor omega 3 i gdje ima kupit kao suplement (i jel ide u tabletama ili u tekucini). Ima li suplementacija ikakve moguce stetnosti bubrezima? pitam jer sa bubrezima imam problema vec duze vrijeme (kamenac koji je prouzrocio dilataciju i jos uvijek zajebava nekad). Isto pitanje za whey ako znas.

e thx na opseznom odgovoru, svaka informacija mi dobro dodje, dosta sam se u zadnjih mjesec dana nacitao i naslusao i sve mi to pomaze u boljem treningu. tj. "najbolji trening je onaj gdje kombiniras savjete drugih i svoje potrebe":D

LD
06-07-2011, 20:27
@Kenyi: Iskreno nisam bas siguran. Ja bi pokusao sa istezanjem svaki dan i trcanjem po meksoj podlozi. Takoder, pocet trening sa laganim trcanjem 5-10 min, nakon toga napravit dinamicko istezanje i zagrijavanje, odradis trening trcanja kako vec radis te na kraju staticko istezanje.


@Terabajt

Na tvome mjestu radio bi predlozen trening cisto jer ovaj tvoj trening mi ne izgleda predobar za leđa a i previse je tu izolacija. Savjet za pravi trening nema, mnogi seru po splitu, mnogi po upper-loweru, a i sere se po starting strenghtu. Uglavnom bacio sam ti ovo jer su misicne skupine dosta u ravnotezi i ako se dobro radi razvali te ^^. Uglavnom, trebao bi od ovog rasti.

DL sa kettlebetom nije losa stvar. DL koji se navodi u ovom mojem primjeru treningu je onaj koji ce bit tezak. Nemam bas drugog epiteta, mucit ces se s njim, cupat to jedva sa poda i prizeljkivat kraj treninga. U njemu ti radi prakticki cijelo tijelo (aktivno kao i pasivno) te bi takoder tebi osobno trebao brzo rasti (s obzirom da ti je 30kg trenutna radna kilaza ako se ne varam). Takoder, na pocetku ce ti bit tesko uhvatit formu, ali savladat ces. Idealno bi bilo da je blizu tebe netko tko zna tu istu prihvatljivu formu (kao i za cucanj).

Cucanj bez stalka je zajebana stvar, znam iz iskustva. Probaj nac neke stalke od druge vjezbe ili slicno, zna posluzit, čak ako bas nemas izbora probat sa svake strane naslagat neke kutije ili slicno, pa uzimat teg sa toga.

Leg drive kod bencha ima svrhu lakse dizanje tega iz pocetne pozicije, ali ako ti je "neugodno" to izvodit, nemoras. Odbijanac sa prsa drzi pod kontrolom, mali je dopusten (ali mali ^^).

Vidim da si prehranu pohvato otprilike, samo nemoj nakon nekog vremena podbacit sa bjelancevinama, vazne su masu. Koliko god klisej bio, prehrana je u cijeloj prici najvaznija, većina to shvati s vremenom.
Rizu nastoji jest kao pwm (postworkaout meal), dosta provocira inzulin pa je tada idealna za razliku od ostatka dana. Mada jebiga, ako se omakne, nije neki bed (ubijes to sa salatom =) ).
Posni probaj miksat sa sranjim tipa kakao ili aromama za kolace (vanilija, čokolada..), ako ti je svejedno nejestiv, nadi zamjenu (riba, piletina, nes slicno).


Omega3 su ti skupine masnih kiselina i imaju hiljade blagodati na valjda svaki drugi kurac u tijelu ^^ (tipa metabliozam masti, zglobovi, oporavak...). Koliko sam ja upucen neke normalne kolicine niti wheya niti omege nebi trebale jebat bubrege, ali opet nemam tu nekog iskustva tako da probaj pitat nekog upucenijeg.
Najbogatiji prirodni izvor bi ti bile ribe, probaj goglat kako stoje pojedine vrste s tim (navodno su papaline dobar izbor, ali ima ih fakat dosta).


Ako ti se da citat - Link (http://forum.teretana.net/index.php). Fakat ima dosta korisnih stvari.

TeraBajt
06-07-2011, 20:57
e to, thx na savjetima, a na forum.teretana sam vec duze vrijeme:D simetrija topic najjaci savjeti:D.
update za mjesec dana o progresu:D

Gu$ht3r
07-07-2011, 09:36
omega3 mozes kupit riblje ulje u ljekarni, i svaki dan jednu malu(čajnu) žlicicu pojest, koliko znam ne steti bubrezima.

Chupacabra
09-07-2011, 16:14
Kako se računa indeks tjelesne mase?
Visok sam 167 centi, imam 53 kile i imam 14 godina

LD
09-07-2011, 19:03
http://www.coopersguns.com/calculators/bmi-calculator/

Taj indeks ti nista ne govori, neznam zasto se to forsira uopce.

Chupacabra
09-07-2011, 19:14
Ma ovo je da dokažem staroj da nije istina da sam premršav za svoju dob

Carp
09-07-2011, 20:12
Stara te samo trolla.

Kistra
29-07-2011, 14:39
Da vas pitam nesto ali bez zajebancije...posto sam malo ˝tezi˝ da li bi mogao omrsaviti odnosno svoje tijelo oblikovati uz pomoc sklekova,trbusnjaka
(koje bi radio svaki dan) i manjim unosom hrane?Teretana mi trenutno nije u blizini a niti imam puno vremena za to... :(

Arbiter of Change
29-07-2011, 16:13
Trčanje i orbitrekiranje. Najbolje za skidati kile.

Kistra
29-07-2011, 19:53
Trčanje i orbitrekiranje. Najbolje za skidati kile.

Sto ti je ovo drugo? :)

TeraBajt
30-07-2011, 00:38
http://www.bicikli.hr/images/bicikl_big/orbitrek_eliptikal_bike_kp_281_mini.jpg

dovedi prehranu u red i onda pocni razmisljat o treninzima. smanji ugljikohidrate, jedi 8 puta dnevno bla bla, uglavnom imas forum.teretana.net i citaj dosta. trcanje po mogucnosti ne na betonu, bicikl, aktivnosti, bez teretane ti tu nema previse pomoci. ali sa uravnotezenom prehranom i cardio treningom bi trebao imati neke rezultate.

Carp
30-07-2011, 10:35
Trčanje i orbitrekiranje. Najbolje za skidati kile.

Zasto ne sjednes na pravi bajk i napravis ~30 km gradske voznje? Jos bolje ako imas XC stazu u bilizini, pa tamo odvozit kolko se moze.

Umjesto orbitrekiranja jeld.

Sova
30-07-2011, 10:42
Prehrana, trening i spavanje. Za pocetak izbaci junk, vec samo to ce te prepolovit kad ode dosta potkozne vode i drasticno ce ti past kcal unos, podebljaj proteinsku prehranu i low GI ugljikohidrate koje tempiraj oko treninga.

TeraBajt
30-07-2011, 12:21
zasto bi poslje treninga jeo uh sa niskim GI?

Carp
30-07-2011, 12:37
Zato jer je Sova tako reko!!

Sova
30-07-2011, 14:08
zasto bi poslje treninga jeo uh sa niskim GI?Em mislim da nije u pocetnickom stadiju sposoban napravit dovoljno jak trening da bi zauslizija secer, em sto oce teke skinit kile i sta bi s podignutim inzulinom zabranija przenju masti. Samo po sebi P + UH obrok makar low GI ce zaustavit katabolizam i nece usporit potrosnju masti.

Carp
09-08-2011, 13:06
Jel ima načina da se borim protiv OVOGA? (http://hubpages.com/hub/High-Metabolism).

Mislim, pun mi je kurac vise da samo gubim kile, a trpam boga isusa u sebe.

wildje
09-08-2011, 13:29
Jesti još više.

Jebiga, znam da misliš da jedeš ko isus, tako sam i ja razmišljao prije nekih godinu dana. Imao sam 60 kila na 177 cm visine i mislio sam da nema šanse da se može jesti više nego što sam jeo. A eto, sad došao do 75kg.

Ugl, dnevno bi morao imati NAJMANJE 5 obroka. Poželjno bi bilo da dnevna količina unesenih proteina bude nekih 1.5g/kg, a ugljikohidrata 4.5g/kg. Poželjno bi bilo i bavljenje nekim sportom koji iziskuje veći napor mišića, kao što je primjerice teretana kako bi se proteini mogli puno bolje iskoristiti za izgradnju mišićne mase. Ne vjerujem da želiš da ostanu neiskorišteni te odu u masno tkivo, tj. salo. Ako se namjeravaš baviti takvom vrstom sportova unos možeš povisiti i na 2 g/kg proteina, tj. 6-7 g/kg ugljikohidrata.

Ali, zapamti da je najbitnije jesti, jesti, jesti i samo jesti. Ako si teški ektomorf slobodno deri i junk food, ma sve što ti dođe pod ruku. Samo moraš biti uporan i rezultati će doći.

SharpDressedChevap
09-08-2011, 13:58
Negdje oko trećeg mjeseca sam imao max. kilažu od 108 (najviše dosada) a sad u osmom mjesecu imam 97, a prehrana mi je više-manje ista, iako sam polako smanjivao sa unosom loše hrane (3 mala "čipsića" umjesto 4, onda za nekih mjesec dana mi je bilo dosta i dva... onda smanjio žderanje hrenovki, pizze i junk fooda što bih obično jeo vani, a ovako sam uštedio i novac i kile smanjio) i polako povećao unos zdravije hrane (uglavnom blitva i riba, iako mi se riba i dalje ne sviđa iz nekog razloga).

Sad sa 97 kilograma (na metar devedeset i nešto) se osjećam prilično OK, iako salo nije otišlo a znam da neće jer se trebam kretat više. Dakle, hoću samo da smanjim trbušinu i salo na nogama, tu sam najdeblji. Stalo mi je do izdržljivosti, jer iako ovakva velika mrga kakav jesam i dalje nisam dovoljno jak/izdržljiv. Prije sam vozio bicikl ali sad ga nemam još od rastave roditelja, pa sam u nemogućnosti nabavke jednog bar još nekoliko mjeseci. Znači, vježbe za noge?

Imam i neku spravu za trbušnjake (ne pitajte kako sam je dobio), jel to služi čemu?

wildje
09-08-2011, 14:07
Ove sprave za trbušnjake zajebi, jako su loše za donji dio leđa. Ako već hoćeš ojačati trbušne, radije radi cruncheve za gornje trbušne i škarice za donje ( imaš na googleu). Kaj se tiče izdržljivosti, a ne znam, najbolje ti je ojačati kompletnu muskulaturu, ali žilavost je već dosta određena genetički. A kaj se tiče sala, jedini način da ga se riješiš je kardio trening, po mogućnosti trčanje i to trčanje niskog intenziteta kako bi što manje izgubio na mišićnoj masi.

Chupacabra
09-08-2011, 14:47
Smijesno, ja i SharpDressedChevap smo jednako stari, on ima 97 kila a ja 54. :(

Kenyi
09-08-2011, 15:04
Pa šta, ja sam stariji i opet sam 30 kila lakši od njega

Carp
09-08-2011, 16:05
Jesti još više.

Jebiga, znam da misliš da jedeš ko isus, tako sam i ja razmišljao prije nekih godinu dana. Imao sam 60 kila na 177 cm visine i mislio sam da nema šanse da se može jesti više nego što sam jeo. A eto, sad došao do 75kg.

Ugl, dnevno bi morao imati NAJMANJE 5 obroka. Poželjno bi bilo da dnevna količina unesenih proteina bude nekih 1.5g/kg, a ugljikohidrata 4.5g/kg. Poželjno bi bilo i bavljenje nekim sportom koji iziskuje veći napor mišića, kao što je primjerice teretana kako bi se proteini mogli puno bolje iskoristiti za izgradnju mišićne mase. Ne vjerujem da želiš da ostanu neiskorišteni te odu u masno tkivo, tj. salo. Ako se namjeravaš baviti takvom vrstom sportova unos možeš povisiti i na 2 g/kg proteina, tj. 6-7 g/kg ugljikohidrata.

Ali, zapamti da je najbitnije jesti, jesti, jesti i samo jesti. Ako si teški ektomorf slobodno deri i junk food, ma sve što ti dođe pod ruku. Samo moraš biti uporan i rezultati će doći.

Imam i više od 5 obroka dnevno, i uglavnom je masna i teška slavonska hrana. Bavim se biciklizmom, ako mi to može što pomoći. prijeđem oko 100 km tijekom tjedna po svakakvom terenu.

Trenutno imam oko 77 kga, ali na 201 cm to je prepremalo. :(

Niko Bellic
09-08-2011, 16:13
Ne budi aktivan. Jedi i spavaj, a ako ti to dosadi gledaj filmove i serije lezeci i pritom jedi.

Carp
09-08-2011, 17:25
Been there done that.

To sam napravio na proteklim zimskim praznicima. Dva tjedna šopanja sarmom, pečenkom, kolačima, šta ja znam čime sve ne, da bi vaga pokazala 4 kile manje.

Niko Bellic
09-08-2011, 19:41
Ako je tako onda imas rupu u zelucu iz koje curi...

SharpDressedChevap
09-08-2011, 21:11
Smijesno, ja i SharpDressedChevap smo jednako stari, on ima 97 kila a ja 54. :(

Midget :)

Chupacabra
09-08-2011, 21:13
KOLKO SI VISOK? A? DA TE CUJEM!

SharpDressedChevap
09-08-2011, 21:15
Reko sam već, metar devedeset i nešto, nisam se mjerio ima godina dana. Baš ću sutra provjerit.

Chupacabra
09-08-2011, 21:22
Ja sam dovoljno nizi da te sakom udarim u jaja!

SharpDressedChevap
09-08-2011, 21:28
... uz pomoćni ladder, naravno.

Carp
09-08-2011, 23:54
Ako je tako onda imas rupu u zelucu iz koje curi...

E pa ono, svašta mi je palo na pamet... :D

Razmišljam čak da odem doktoru da vidim što mi može preporučit.

TeraBajt
10-08-2011, 00:05
Negdje oko trećeg mjeseca sam imao max. kilažu od 108 (najviše dosada) a sad u osmom mjesecu imam 97, a prehrana mi je više-manje ista, iako sam polako smanjivao sa unosom loše hrane (3 mala "čipsića" umjesto 4, onda za nekih mjesec dana mi je bilo dosta i dva... onda smanjio žderanje hrenovki, pizze i junk fooda što bih obično jeo vani, a ovako sam uštedio i novac i kile smanjio) i polako povećao unos zdravije hrane (uglavnom blitva i riba, iako mi se riba i dalje ne sviđa iz nekog razloga).

Sad sa 97 kilograma (na metar devedeset i nešto) se osjećam prilično OK, iako salo nije otišlo a znam da neće jer se trebam kretat više. Dakle, hoću samo da smanjim trbušinu i salo na nogama, tu sam najdeblji. Stalo mi je do izdržljivosti, jer iako ovakva velika mrga kakav jesam i dalje nisam dovoljno jak/izdržljiv. Prije sam vozio bicikl ali sad ga nemam još od rastave roditelja, pa sam u nemogućnosti nabavke jednog bar još nekoliko mjeseci. Znači, vježbe za noge?

Imam i neku spravu za trbušnjake (ne pitajte kako sam je dobio), jel to služi čemu?


ne postoji ciljano gubljenje sala tako da trbusnjacima neces istopit salo na trbuhu a bome neces ni nista drugo produktivno napraviti jer u normalnim trbusnjacima rade pregibaci kukova koji nisu pozeljni misic za vjezbanje. vjezbanjem se skracuje misic i ako dovoljno vjezbas pregibace kukova skratit ce ti se i ostat ces pogrbljen cijeli zivot. jebiga sve sto je vec receno vrijedi i za tebe, smanji unos kalorija, gledaj da jedes dovoljno proteina i uh da ne gubis misicnu masu i normalno funkcioniras i pocni se bavit nekim sportom. kada pocnes sa nekim sportom ili teretanom, ako isto ne ukljucuje puno cardia onda jedan dan u tjednu radi to.
sprava za trubsnjake, vjerojatno ona klupica, a gle ne ocekuj puno, trening kod kuce je mukotrpan i nezahvalan, vecina ljudi se razocara.




Jesti još više.

Jebiga, znam da misliš da jedeš ko isus, tako sam i ja razmišljao prije nekih godinu dana. Imao sam 60 kila na 177 cm visine i mislio sam da nema šanse da se može jesti više nego što sam jeo. A eto, sad došao do 75kg.

Ugl, dnevno bi morao imati NAJMANJE 5 obroka. Poželjno bi bilo da dnevna količina unesenih proteina bude nekih 1.5g/kg, a ugljikohidrata 4.5g/kg. Poželjno bi bilo i bavljenje nekim sportom koji iziskuje veći napor mišića, kao što je primjerice teretana kako bi se proteini mogli puno bolje iskoristiti za izgradnju mišićne mase. Ne vjerujem da želiš da ostanu neiskorišteni te odu u masno tkivo, tj. salo. Ako se namjeravaš baviti takvom vrstom sportova unos možeš povisiti i na 2 g/kg proteina, tj. 6-7 g/kg ugljikohidrata.

Ali, zapamti da je najbitnije jesti, jesti, jesti i samo jesti. Ako si teški ektomorf slobodno deri i junk food, ma sve što ti dođe pod ruku. Samo moraš biti uporan i rezultati će doći.

Imam i više od 5 obroka dnevno, i uglavnom je masna i teška slavonska hrana. Bavim se biciklizmom, ako mi to može što pomoći. prijeđem oko 100 km tijekom tjedna po svakakvom terenu.

Trenutno imam oko 77 kga, ali na 201 cm to je prepremalo. :(

imao sam isti problem i organizirao sam si dijetu ovako:

ujutro oko 9 - zobene
10:00 - burek
14:00 - rucak
15:30 - zobene (prije treninga gg)
17:00 - trening
18:30 - PWM(post workout meal) - p+uh obrok, znaci u najvecem slucaju meso ili jaja sa rizom/tjesteninom/grahom/lecama
21:00 - posni sir/sendvic sa integralnim kruhom i prsutom/kulenom/sudzukom + mlijeko (puno mlijeka)
22:00 - mlijeko + sta jos ima u frizideru / zobene (iako nije bas pametno uh prije spavanja)

naravno da nisam karakter da budem dosljedan tome svaki dan al sam se trudio i dobio 7 kg u prvih 3 mj. treniranja. trenutno vise manje stojim na kilazi i malo me to nervira al vratio sam se treningu nakon dvotjedne pauze pa si sredjujem prehranu. uglavnom, puno obroka i iako su savjeti tipa nemoj nista radit lezi tovi se hranom, ja sam u tih 3 mj. svaki drugi dan biciklom isao na probe i ribiciju i dobro se pomucio i tamo i vamo i svejedno napredovao. naravno, svaki je organizam razlicit al nekako kad sjedim doma besciljno izgubim motiv i bas mi je svejedno sta radim i sta jedem. tako da, vidi kako ti pase, tesko se natjerat da jedes puno ali iz dana u dan kad navinkes organizam on ce i trazit vise hrane, vidjet ces da si svakih sat vremena gladan ako cesto jedes i puno. al da, taj biciklizam je kardio do jaja i to te mozda koci, ne znam.


btw update

63 kg
benc - 1x65 kg
deadlift - nisam iso iznad 60 ali 60 kg mogu dic 6 puta
squat - 3x50 kg

slijedio sam LD-ov program sa svojim preinakama (ne puno ali vecinom sam radio vise bodyweight vjezbi + compound, zajebo sam izolacijske gotovo skroz, osim za ruke). dosta sam napredovao i zadovoljan sam, pogotovo u bencu i DL, sa cucnjem sam poceo nesto kasnije ali i to mi ok ide. takodje sam poceo radit stojeci millitary i vise sirokih zigbova, u serijama 10x5. jedini mi je problem sto sam vec napiso da stojim na istoj kilazi 3 tjedna negdje i malo me to zabrinjava.


btw carp nemoj ic doktoru jer ces vjerojatno dobit neke tabletice i droge i svasta a to bi te moglo samo sjebat ako mozes i normalnim putem doc do kilaze

wildje
10-08-2011, 00:46
Ne mora te to niš zabrinjavat. Ja sam već nekih mjesec dana na istoj kilaži kaj se tiče liftanja, a napredka na mišićima itekako ima. Isto tako, na 73 kg težine stojim već dobra 3 tjedna, a kao što sam rekao napredak je ogroman. Zbilja sam zadovoljan.

Zrcalo > vaga

hacker
10-08-2011, 00:54
Tera, ne misliš li da malo previše zobenih uzimaš? Možda bi više proteina poboljšalo kilažu, tuna, posni i tako to.

TeraBajt
10-08-2011, 01:18
pa ne znam, proteinski unos min 200g dnevno, a puno uh je za ektomorfe manje vise ok?

@wildje - u liftanju pokusavam svaki trening pomaknut malo granice, i to mi za sad izvrsno ide al da, i to sto kazes, kilaza je brojka a zrcalo je zapravo ono sta je vazno, no cinjenica je da zelim biti veci za tih 10 kg:D

hacker
10-08-2011, 01:47
Mislim da ćeš najbolji savjet naći ovdje (http://forum.teretana.net/index.php), makar si vjerojatno već bio.

TeraBajt
10-08-2011, 01:54
yup :)

Karlo_from_Bjelovar
17-08-2011, 00:41
ma vi ste svi frikovi, imho. :D
nije da me ekčli boli ku****prozorprozor****rac, al ono. stvarno ne mogu shvatit to bezciljno napumpavanje. x)

TeraBajt
17-08-2011, 01:08
ktj ja sam baja jer sam napravio predobar trening za prsa danas

TeraBajt
23-08-2011, 01:25
bench 1x75
DL 1x80
squat 1x70

Kostolomac
23-08-2011, 09:26
Uuuuu, Tera bilder :O Sad ćeš moći još više vrijeđat ljude jer ćeš bit jak!

Sova
23-08-2011, 10:04
bench 1x75
DL 1x80
squat 1x70Biberce, porasto si, sad si Biber, Bodi Biber.

Carp
23-08-2011, 10:41
Sova neki jeben lik.














Više jeben, nego lik.

LD
23-08-2011, 13:59
:D

DL 9x145kg

Sova
23-08-2011, 16:32
:D

DL 9x145kgGJ, kolko kili imas i kolko si visok.

Bartuc
23-08-2011, 17:40
Ja sam danas straight leg deadlifto 30 kila 8)

Jebemti vježbanje kod kuće xD

LD
23-08-2011, 19:30
@Sova: 85kg i 181cm

Niko Bellic
23-08-2011, 19:36
Jesi uvijek 181 cm ili si ponekad malo viši ili niži? Ja variram između 180 cm i 183 cm. Nikad ne ispadne isto.

Sova
23-08-2011, 23:48
@Sova: 85kg i 181cmE jbg tribas onda doc jos bar na 160 kili 5 - 10 puta.

TeraBajt
24-08-2011, 00:00
bench 1x75
DL 1x80
squat 1x70Biberce, porasto si, sad si Biber, Bodi Biber.
wat. sta je sova, ne vidimo tvoje rezultate : )

LD
24-08-2011, 00:14
@Niko: 181cm :/
@Sova: uskoro

Sova
24-08-2011, 11:06
Sad nzn kolko bi bilo, al prije par tjedana dok sam aktivno trenira: 1 km istrcan sa stitnikom za zube za 3 min 40 sec, BP 100 kg x 4, DL 145 x 5 i SQ 100 x 3
Sta se SQ tice slabo je to zbog problema s kolinima.

TeraBajt
24-08-2011, 13:55
gg. ides u teretanu u sklopu hrvanja ili zasebno?

Sova
24-08-2011, 16:18
gg. ides u teretanu u sklopu hrvanja ili zasebno?U sklopu BJJ, sa hrvanja me izbacija trener zbog BJJ.

Razzarach
24-08-2011, 16:40
bjj je zesce od hrvanja 10 puta :P

Sova
24-08-2011, 16:50
bjj je zesce od hrvanja 10 puta :PHrvanje ima puno bolju fizicku spremu, al je bjj efikasniji.

Feanor
05-09-2011, 23:38
Smršah pun kufer prek ljeta, sa 108 kila prošle zime, na 100-ak prošlo ljeto, da bi se opet digao na 103-104 kile prek ove zime, a sad imam 88 kg. :D Posao + vrućine e+ neredovito hranjenje su odradili svoje. Na svojih 194 cm visine sam totalno zadovoljan, doduše još se gdjegod moze napipat šlauf, ali neda mi se to riješavat treninzima.

Uglavnom 20 kila u godinu i pol mi je čist fajn, nedo bog vise tri brojke na vazi...

Gu$ht3r
06-09-2011, 10:19
sta je covjek bez sto kila, miš.

Niko Bellic
06-09-2011, 10:22
Budem vam postao danas svoj novi plan prehrane by Gastroenterolog. Žasu... :cry:

R@pt0r
06-09-2011, 12:01
Prošlo ljeto sam imao 105 kila, sad imam 82. :)
Do sad sam se uvijek borio izgubit kile, sad kad sam ih izgubio pokušavam dobit, tj. izgradit mišićnu masu.
Tek sad mi je jasno kako je sva ta kontrola prehrane ako bi htio dobre rezultate, zajebana i skupa. xD

Niko Bellic
06-09-2011, 12:36
http://img220.imageshack.us/img220/8826/24349114.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/220/24349114.jpg/)

TeraBajt
06-09-2011, 19:03
aukurac lol :'(
i feel for you bro

Niko Bellic
06-09-2011, 20:02
http://img38.imageshack.us/img38/5458/35972682.gif

Mafioz0r
06-09-2011, 21:15
Imam 66 kila na 181cm i moš me prstom odgurnut.

Sve do prije tjedan-dva sam jeo tri velika obroka dnevno, sada sam prešao na više manjih obroka u razmaku od dva-tri sata. Nikad nisam gladan, nikad pun. Odličan feel. Svaki dan-dva odradim kratki workout doma, a uskoro krećem u teretanu.

Squats and oats bro.

TeraBajt
06-09-2011, 23:02
jos kad skuzis da je svaki od tih manjih obroka u danu veci od onih 3 koje si prije jeo, onda je najjaci feel : )

gl u gymu

TeraBajt
19-09-2011, 22:22
bench 75x1 - i to u danima kad sam jako raspolozen, tj. uspjelo mi 3 puta, zadnji trening nisam uspio, jebiga.
squat 80x1 - definitivno sam se potrudio oko tog i sad i puno bolje idu a i imam bolje rezultate
deadlift 90x1- sljedeci tjedan na stotku:D

danas radio millitary(pravi, stojeci, noge spojene) s 35 kg, ubijacina zestoka:D. najdraza vjezba majke mi:)))

Niko Bellic
20-09-2011, 08:15
Na sto mislis pod military? Prvi put cujem taj naziv za neku vjezbu.

TeraBajt
20-09-2011, 10:24
xDulY9AJc_c

varijacija ovog, ovo je overhead press, a millitary press je sa spojenim nogama u millitary stanceu i manje-vise ravnim ledjima. iako radim i ovo kad se izmorim. usput, ova zenska je jaka ko bik.

i e da, jel iko radio Bill Starr 5x5? Volio bi to probat sljedeci tjedan pa ak neko ima iskustva nek se javi:D.

Insert
20-09-2011, 10:41
bench 75x1 - i to u danima kad sam jako raspolozen, tj. uspjelo mi 3 puta, zadnji trening nisam uspio, jebiga.
squat 80x1 - definitivno sam se potrudio oko tog i sad i puno bolje idu a i imam bolje rezultate
deadlift 90x1- sljedeci tjedan na stotku:D

danas radio millitary(pravi, stojeci, noge spojene) s 35 kg, ubijacina zestoka:D. najdraza vjezba majke mi:)))

glupo pitanje: šta ti znače ti brojevi pored vježbe? npr. 75x1

ssd
20-09-2011, 11:10
bench 75x1 - i to u danima kad sam jako raspolozen, tj. uspjelo mi 3 puta, zadnji trening nisam uspio, jebiga.
squat 80x1 - definitivno sam se potrudio oko tog i sad i puno bolje idu a i imam bolje rezultate
deadlift 90x1- sljedeci tjedan na stotku:D

danas radio millitary(pravi, stojeci, noge spojene) s 35 kg, ubijacina zestoka:D. najdraza vjezba majke mi:)))

glupo pitanje: šta ti znače ti brojevi pored vježbe? npr. 75x1

koliko je puta dignuo tu kilažu

Carp
20-09-2011, 11:29
75 podizanja, 1 serija. ^^

Insert
20-09-2011, 11:36
koliko je puta dignuo tu kilažu
jedan put 75 kila (zvuči glupo) ili 75 puta kilo (ona štanga bez utega je teža, dakle isto glupo)


75 podizanja, 1 serija. ^^
Al onda ne piše koliko kila.

TeraBajt
20-09-2011, 11:56
ispravno bi zapravo bilo ovako

75x1x1

75 kg x 1 serija x 1 ponavljanje
al posto se radi o PR, onda pisem 75x1 as in, 75 kg jedanput

Niko Bellic
20-09-2011, 11:57
Jel ima neki poseban nacin na koji pripremate zobene pahuljice i koje su bolje; one velikog ili malog lista?

TeraBajt
20-09-2011, 12:03
oko 4 deci mlijeka u mikrovalnu na 40 sec. onda sipam zobene, 2 duboke zlice (imam neke posebne zlice, oko 40 g stane u nju) i gore grozdjice ili ako imam one vitalis musli pahuljice od meda, pola zlice (za okus cisto). i ne znam na sta mislis pod veliki/mali list, posto svake zobene koje sam ja vidio isto izgledaju :S

moje su haferflocken iz lidla.

http://db3.stb.s-msn.com/i/AA/DDDDD5F9F6131245070463C706BB9.jpg


btw zaboravio reci da sam kupio 4,5 kg wheya sa frendom za 620 kn. izolat, 26 g p po mjerici, dymatize, cokolada:D. mjesam sa glukozom poslje treninga i gg je zasad.

Niko Bellic
20-09-2011, 14:38
I moje su pahuljice od istog proizvodjaca, ali postoje plave (sitnije) kakve imam doma i zelene (krupnije) koje sam danas kupio da ih zobujem na poslu uz banane.

Kako stojis s bananama? Meni je to najbolje i najdraze voce, a jabuke jedem samo kad ih naribane pobacam na zobene.

Kostolomac
20-09-2011, 14:50
Te sitnije zobene su zapravo velike, samo što su usitnjene (izlomljene). Ako imaš loše zube i to :P
Banane su zakon! Šejk od banane, zobenih i malo Kraš Ekspresa <3

TeraBajt
20-09-2011, 19:10
banane su vgg, po ljeti mi rulaju breskve al banane su inace bog i batina medju vocem.

hacker
20-09-2011, 19:25
Jel ima neki poseban nacin na koji pripremate zobene pahuljice i koje su bolje; one velikog ili malog lista?

Uzmem one malog lista, bacim u mlijeko i jedem nakon 10 min. Navikao sam ih se jesti takve a i najjednostavnije su mi za napraviti, pogotovo kad sam mrtav ujutro.

Niko Bellic
20-09-2011, 20:19
Ja kad radim zobene ugrijem mlijeko skoro do vrenja, pa onda mijesam na manjoj toplini dok ne puste onu njihovu sluz. Ne kuzim ljude koji ih jedu s hladnim mlijekom. Tad mi budu prebrasnaste i nisu mi fine. Probajte si naribat oguljene jabuke gore. Odlicno je!

Ima netko mozda preporuku za neke relativno zdrave kekse? "Grancereale"? Jel se isplati? Meni osobno "Cajni kolutici" by Kras rulaju. Za 20 kuna 800 grama keksa i traju mi najmanje 3 dana. Sve sam ostale slatkise u potpunosti izbacio i uopce mi ne fale. Do Nove Godine ode sav spekec u prapovijest!

SharpDressedChevap
20-09-2011, 20:24
Ja sam gazirane sokove (tj. sve sokove) izbacio, samo vodu pijem :)
Kad si već pričate o hrani, ima li tko kakvu preporuku za ranojutarnji doručak, nešto hranjivo a da nije bljak :)

Bartuc
20-09-2011, 20:40
Ja si zobene večer prije stavim u mlijeko i u frižider, preko noći se skroz napuhnu kao da si ih kuhao, a kasnije ih samo zgrijem u mikrovalki tak da ne jedem hladno. Prije sam kuhao, ali ovako potrošiš punoooo manje vremena, a čak su i finije pošto se napuhnu, ali ne puste "sluz" pa nisu kao kaša.

PS: Kombiniram ih sa žličicom kakaa, odlično je.

TeraBajt
20-09-2011, 20:45
Ja sam gazirane sokove (tj. sve sokove) izbacio, samo vodu pijem :)
Kad si već pričate o hrani, ima li tko kakvu preporuku za ranojutarnji doručak, nešto hranjivo a da nije bljak :)
zobeneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
zobene i zobene
i zobene

samo to.

SharpDressedChevap
20-09-2011, 20:48
Kolko to košta? Bilo koja marka ili neki posebni tip? Hoću to moći kupiti u obližnjem Konzumu? Jel mogu to kombinirat s jogurtom kojeg volim više od mlijeka?

hacker
20-09-2011, 22:00
Zobene su valjda najjeftinija hrana za količinu koju dobiješ, 5-6 kuna za pola kile. U konzumu ima na tone. Možeš.

Bartuc
21-09-2011, 08:22
Možeš miješati sa jogurtom, probao sam ali je odvratno :D Kupi si sitni tip, niti slučajno krupni! Krupni je odvratan, sitni samo jednom ili 2x stisneš sa zubima i gutaš.

Niko Bellic
21-09-2011, 11:27
Svi vi sto klopate zobene i lajkate banane, imate li mozda ovakvih nuspojava?

http://forum.teretana.net/viewtopic.php ... 1351fd1a98 (http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=21890&sid=870a759bc552e74e9dd65f1351fd1a98)

Kostolomac
21-09-2011, 14:10
xD
To mi se događa samo od graha i kupusa.

Što se tiče zobenih i jogurta, meni osobno paše, pogotovo sa voćnim jogurtom.

Bartuc
21-09-2011, 14:25
Ja prdim kaj god da jedem, tak da...

Niko Bellic
21-09-2011, 18:26
Ja prdim kaj god da jedem, tak da...
Znam kako ti je... Jel i podriguješ kao prase ili si neka kultivirana sorta?

TeraBajt
21-09-2011, 18:50
isto ko i bartuc.

Bartuc
21-09-2011, 19:29
Niko, ide na sve strane van :D Popusti siguronosni ventil zbog pre velikog pritiska u želucu i eto vraga.

Gu$ht3r
22-09-2011, 11:19
[youtube]
i e da, jel iko radio Bill Starr 5x5? Volio bi to probat sljedeci tjedan pa ak neko ima iskustva nek se javi:D.

po meni je to malo napredniji program, i prvo bih ti preporucio stronglifts 5x5 (http://stronglifts.com/stronglifts-5x5-beginner-strength-training-program/), informiraj se malo na ovoj stranici,
prouci program i opici.

TeraBajt
22-09-2011, 11:40
vidio sam i rippetov i builtfitov, i 5/3/1 i nekako mi se najvise svidja Bill Starrov, a i sam program je napravljen za pocetnike. liftove sam sve savladao (osim dynamic rowa, tj. trebam jos vjezbe tu), a i programi su dosta slicni. od sljedeceg cu tjedna pocet bs5x5 pa cemo vidit. jedino sto me brine kod svega toga je to sto moram promjenit raspored posto mi je teretana krcata u ponedeljak kad bi trebo imat bp, sq, i dynamic row, tako da se bojim da ne bi cekao izmedju vjezbi. a i nemam rukavice pa ce mi bit tezi liftovi.
Btw da li radis high bar squat il low bar? Ja sam do sad radio high bar, a kod low bara mi se cini kao da mi sipka nema na cemu lezati, tj. kao da bi ju moro gurat u ledja rukama.

Gu$ht3r
22-09-2011, 13:03
radio sam high bar, ali kako sam napredovao sve mi je teze bilo drzat ravnotezu i tada sam presao na low bar. Istina treba imat malo mase po ledjima da sipka sjedne ali s vremenom ce ti bit sve lakse, definitivno bih ti preporucio da ides na low-bar jer sto prije to savladas to bolje. 5/3/1 je jos napredniji program, jer tezine dizes na mjesecnoj bazi, tako da si jos daleko od toga. Preporucio bih ti stronglifts 5x5 jer je jedonstavniji (po meni) za shvatit i nema puno razmisljanja, svaki put kad radis neku vjezbu moras stavit 2kg vise na sipku (deadlift 5kg), nego sto je bilo prosli put. To je izvrsno za pocetnike jer npr. ti radis squat 3 puta tjedno, znaci svaki tjedan bi ga dizo za 6kg (idealno).
Jos jedna stvar je sto bi radio squat 3 puta tjedno 5x5 ( znaci 5 serija 5 ponavljanja ISTA TEZINA), dok je kod bill starr-a 5x5 ali prve 4 serije su postepeno povecavanje tezine, i onda je 5. serija prava tezina. Stvar je u tome sto pocetnici se lakse oporavljaju pa oni mogu podnijet taj intezitet. Nakon nekoliko mjeseci treniranja SL5x5, pređes na advanced SL5x5 gdje tezine dizes na tjednoj bazi, a poslije toga vec sam vidis sto ti najbolje paše. Da se razumijemo neces pogrijesit ni da krenes s BS5x5.

EDIT : evo tu ti je jos bolje objasnjeno, članak Madcow vs SL 5x5 : http://stronglifts.com/madcow-5x5-training-programs/

TeraBajt
22-09-2011, 20:04
nije bas uvijek pomicanje piramidalno, objasnjeno je kad se to radi a kad ne, al uzet cu u obzir sto si reko pa cu vidjet sljedeci tjedan:)
low bar cu definitivno isprobati i kombinirat sa high bar ovisno o tome koliko mi pase. A sto se tice "pocetnik" faze, mislim da sam negdje pri kraju jer mi je ovo 4. mjesec treniranja uskoro gotov, i dosta osjetim da mi je pocetni "push" prosao i da sporije napredujem nego na pocetku.

hrčak
03-10-2011, 22:21
Trebaju mi neke vježbe za smanjenje guzice i butina.

Bartuc
04-10-2011, 07:13
Vozi bicikl (min 40 minuta), brzo hodaj (min 1h) ili lagano trči (min 30 minuta).

Niko Bellic
04-10-2011, 07:53
Moguce je i da si genetski jacih bokova i guzice. Ako je tako, tesko ces nesto promijeniti.

TeraBajt
04-10-2011, 09:20
mrtvo dizanje

Bartuc
09-01-2012, 20:24
E, 2 mjeseca nisam vježbao i danas ponovno krenuo... kao da u životu nisam utega dignuo. Kako čovjek propadne pa to nije za vjerovati :( Izmučio se ko svinja, sad se tresem da jedva pišem po tipkovnici, a sutra (ili prekosutra) ću imati upalu koja će me progoniti sljedećih tjedan dana.


Točno si osuđen vježbati konstantno, inače se pretvoriš u hrpu govana bez kondicije. Svake godine nakon Božića mrzim ektomorfe više nego inače :(

TeraBajt
09-01-2012, 23:15
nisam treniro 3 tjedna, ostao na istoj kilazi:D znam da me mrzis:D

krenuo sam prosli cetvrtak, danas sam imo grceve u nozi od umora, bolesno.

SharpDressedChevap
09-01-2012, 23:22
Ja baš sad krećem trenirat čim nađem optimalnu teretanu i skroz mi je drago, eto. Dopizdilo mi bit lijeni krumpir i idem se dovest u formu, jel! Jedino će malo teže zaboravit neke gluposti što se tiče prehrane ali boli me kurac.

Sad kad vidim šta pišete, kako to održavaš formu? Kad dostigneš neki svoj cilj jel vježbaš da ostaneš na tome ili tijelo i dalje neovisno napreduje?

Niko Bellic
09-01-2012, 23:58
Prehrana ti je jako bitan dio treninga. Kao i kod auta, tako i tebi za najbolje razultate treba najbolje gorivo, a to je: mlijeko sa 0.5mm, zobene pahuljice, posni sir, pileca i pureca prsa, tunjevina, povrce i voce bogato vlaknima, puno vode (da nadoknadis ono sto na treningu izgubis kroz znojenje) i kvalitetan kruh od punog zrna.

Sol, secer, kavu i gazirana pica treba smanjiti na najmanju mogucu mjeru, a ljutu hranu, alkohol i cigarete preporucljivo je u potpunosti izbjegavati.

Aerial
10-01-2012, 00:33
Ja se moram riješiti škembice :(
Sad kad sam se preždro za praznike nema mi druge nego skapavati od gladi i skakti po kući mjesec dana (fuck your gyms) :/

TeraBajt
10-01-2012, 01:46
Prehrana ti je jako bitan dio treninga. Kao i kod auta, tako i tebi za najbolje razultate treba najbolje gorivo, a to je: mlijeko sa 0.5mm, zobene pahuljice, posni sir, pileca i pureca prsa, tunjevina, povrce i voce bogato vlaknima, puno vode (da nadoknadis ono sto na treningu izgubis kroz znojenje) i kvalitetan kruh od punog zrna.

Sol, secer, kavu i gazirana pica treba smanjiti na najmanju mogucu mjeru, a ljutu hranu, alkohol i cigarete preporucljivo je u potpunosti izbjegavati.

da, nemoj se izgladnjavati ni u kojem slucaju, nemoj se iznenadit ako prvi mjesec nakon pravilne prehrane i dobijes koju kilu, ako nastavis sa dobrim jelovnikom i dovoljno treninga doci ces do zeljenih rezultata.

@aerial my gym > your gym 8)

Niko Bellic
10-01-2012, 09:44
Moja preporuka svima je da odvoje malo slobodnog vremena i detaljno prouce kako tijelo reagira na unos hrane, jer kada shvatis kako stvari uistinu funkcioniraju, veca je sansa da ces prestati (precesto) trpati razna smeca (koja marketinski strucnjaci nazivaju hranom) u sebe.

Otkad sam zbog komplikacija sa zdravljem poceo paziti sto jedem, potpuno je nestao i najmanji osjecaj nadutosti. Imam mnogo vise energije i nemam stalni osjecaj gladi, jer jedem kvalitetne i dobro izbalansirane namirnice, a ne isprazna sranja od kojih nikada nisi sit, a da se pritom ne osjecas kao da si pojeo par kila kamenja.

Uz zdravu prehranu definitivno se osjecas bolje i izgledas ljepse i seksnije.

olio
17-01-2012, 10:03
Odlična vježba za doma - vijača. Kupio je neki dan , 50 kn ali nisam pozalio.

Kostolomac
17-01-2012, 16:38
Ja uzeo u Konzumu za 10 KN :P Super dođe za zagrijavanje 2-3 minute skakanja.

Niko Bellic
18-01-2012, 11:33
Ja uzeo u Konzumu za 10 KN :P Super dođe za zagrijavanje 2-3 minute skakanja.
Di u Konzumu? Gdje to stoji, u kojem dijelu ducana?

Kostolomac
18-01-2012, 14:58
U Tovar centru u Rijeci. Bile su kod odjeće ako se ne varam. Preciznije, kod čarapa.

olio
18-01-2012, 18:58
Bolje ti je uzet neku kvalitetniju , gumenu , vjeruj mi.

Kostolomac
18-01-2012, 21:57
Slažem se. Ali bila je fakin 10 KN, nisam mogao odoljeti. Za te pare me dobro služi :D

Cookie monsta
23-01-2012, 22:52
Jel mi može neko reći dal se može voće uzeti kao jedan obrok ? Tipa banana, jabuka i recimo naranču da pojedem ?

nosferatu25
24-01-2012, 03:18
ja mislim da možeš bananu, a da ne možeš jabuku i pomorandžu :D

Cookie monsta
24-01-2012, 15:19
al ako pojedem sve odjednom, jedno za drugim (baš kao jedan obrok)?

loo
24-01-2012, 16:24
A koji ti je smisao toga? To je sve sami šećer i voda. Pretpostavljam da želiš smršavit?

Cookie monsta
24-01-2012, 18:33
Da, jer inače stara baš i ne pravi nekakvu zdravu prehranu pa nemogu tako lagano smršavit. Mislio sam ako se može jedan obrok zamjenit voćem

loo
24-01-2012, 19:09
Ne može, bolje pojedi posnog sira/jaja/bijelog mesa... Voće se izbjegava kad želiš smršavit.
Ukratko pravila za što bolje mršavljenje:
1. neka ti proteini čine što veći udio u prehrani (bijelo meso, jaja, sir, riba, itd.)
2. jedi manje jednostavnih ugljikohidrata (bijeli kruh, tjestenina i to)
3. ne jedi slatkiše ni sokove ni ostali đank (manje voća isto)
4. jedi više manjih obroka dnevno - nemoj se izgladnjivat. kad se izgladnjuješ tijelo misli da imaš ograničen pristup hrani i zato stvara naslage sala kako bi se lakše nosilo s nedostatkom hrane
5. vježbaj... 3xtjedno trening snage, a cardio trening kolko hoćeš, samo ne preintenzivan.

hacker
24-01-2012, 19:49
Zašto se voće izbjegava?

loo
24-01-2012, 23:27
Zbog šećera. Ne da nije zdravo (ima vlakana, vitamina i minerala i takvih stvari), al' nije najbolja opcija ako želiš smršavit...

Cookie monsta
24-01-2012, 23:40
Ok, hvala na uputama. Vježbam kardio i snagu svaki dan jel to predstavlja neki problem ?

TeraBajt
24-01-2012, 23:45
da, ili ces patiti od pretreniranosti ili neces napraviti dovoljno dobar trening. vjeruj mi, sto se tice treninga, manje je vise. trening snage bi ti se trebao sastojati od 2-3 visezglobne vjezbe i ako je stvarno neophodno (tipa zaostaje misicna skupina) 1 izolacijske. za svaku vjezbu do 5 serija, piramidalnom semom do najvece kilaze koju mozes dici, tj. ako kojim slucajem pratis 5x5 program, sto je izvrstan program, do max kilaze koju mozes dici 5 puta.

loo
24-01-2012, 23:54
Ne pretstavlja ako ti je cilj što brže smršavit. Ali ako ne želiš previše gubit na mišićima ne bi trebao vježbat snagu svaki dan, bar ne iste skupine mišića (npr. svaki dan radit sklekove i čučnjeve i zgibove), nego podijelit po danima. Mišići se grade tako da ih prvo uništit vježbanjem, a onda ih obnoviš hranom i odmorom. Ako vježbaš svaki dan iste mišiće gubit ćeš više kila, ali ne sala nego mišića.

LD
24-01-2012, 23:56
Ne može, bolje pojedi posnog sira/jaja/bijelog mesa... Voće se izbjegava kad želiš smršavit.
Ukratko pravila za što bolje mršavljenje:
1. neka ti proteini čine što veći udio u prehrani (bijelo meso, jaja, sir, riba, itd.)
2. jedi manje jednostavnih ugljikohidrata (bijeli kruh, tjestenina i to)
3. ne jedi slatkiše ni sokove ni ostali đank (manje voća isto)
4. jedi više manjih obroka dnevno - nemoj se izgladnjivat. kad se izgladnjuješ tijelo misli da imaš ograničen pristup hrani i zato stvara naslage sala kako bi se lakše nosilo s nedostatkom hrane
5. vježbaj... 3xtjedno trening snage, a cardio trening kolko hoćeš, samo ne preintenzivan.


1. neka ti unos povrca bude barem 1.5 puta veci od proteinskog unosa
2. jedi sve vrste ugljikohidrata (cisto jedenje, ne pizdarijem takoder obrati pozornost sto ti pase, ako od neke namirnice previse prdis ili te previse nadima, ne pase ti), ali ih tempiraj. jednostavniji uh se preferira prije ili poslije treninga. jednadzba je jednostavna, zakon ocuvanja energije -> ako zelis mrsavit jedi manje nego sto trosis.
3. jedi voćke - zakon ocuvanja energije. Kazem vocke, nije bas idealno da jedes dvije kile banana dnevno
4. to ti isto ne drzi previse vodu, razlike izmedu jednog i tri obroka dnevno je dovoljna da jedes tri, ali sve vise nema smisla, tj ima smisla ako se ti tako bolje osjecas, tipa meni tri-cetiri obroka dnevno pasu, najmanje se nadimam i nemam osjecaj da sam pun pa da nemogu niti potrcat. Opet, igras se s kalorijskim unosom, hoces li gubit masu ili dobivat.
5. tri puta tjedno je oke, kardio se prilagodava tegovima, ako vidis da ti smeta u napredku u snazi, mjenjaj

Moja dva centa.

loo
25-01-2012, 00:02
Lako reć da se može jest ugljikohidrata kolko hoćeš, al' nije kod svakog tako. Visokoproteinske dijete su najbolje za većinu ljudi koji žele smršaviti. Povrće nisam uvrstio u to kad sam govorio o "što većem udjelu". Mislio sam na Proteine, UH i masti. Naravno da treba jest povrće (ja ne mogu jest nijedan obrok bez nekog povrća), al' to je missanje pointa. Proteini ubrzavaju metabolizam, grade mišiće i ne pretvaraju se u salo.

LD
25-01-2012, 00:06
Proteini ne ubrzavaju metabolizam (odkud ti to) i ako su takvi uvjeti(rijetko) u tijelu mogu se pretvorit u salo.
Gdje sam ja to rekao da se moze jest uh koliko hoce?

loo
25-01-2012, 00:14
Pa to je općeprihvaćena činjenica. Nisam stručnjak, ali možeš više pročitat o tome ako upišeš u google nešto slično "protein speed up metabolism", ili na ovom linku (i brojnim drugima)http://www.livestrong.com/article/475080-does-protein-speed-up-your-metabolism/
Nisi nigdje to rekao, ali isto tako nisam ni ja rekao da se ne smije jesti voće. Onih mojih 5 koraka je samo što jednostavnije napisano za nekog tko tek počinje sa pravilnom prehranom da otprilike zna oko čega se treba vritit. Stvar je u tome da su ljudi obično u zabludi i misle da ne smiju jesti ni meso ni prave ugljikohidrate i misle da je voće bolji obrok.

LD
25-01-2012, 00:48
Shvatio sam da si pojednostavio stvari, ja sam se samo nadovezao. Zapravo, postoje studije kako je voce jako dobar izvor uh-a, tijelo ga rado prihvaca. (probat cu nac sada studiju opet, ali ako te zanima procesljaj malo pojam paleo dijete). Povrce zato da ubije los ph organizma kada jedemo puno proteina.


Procitah taj clanak sto si linkao i ne drzi mi vodu bas, nema tu nesto previse informacija i nije me bas uvijerio.

"One of the easiest ways to increase your metabolism is by swapping out carbs and fats for proteins that take more energy to digest. While the small increase in metabolism from the additional 25 percent of energy needed to digest proteins does not make a significant difference over the short term, the increase can make a big difference over time."

Siliti tijelo na probavu sto vise proteina nije neka beneficija, ti zelis sto bezbolniju razmjenu tvari.

Worthaur
27-01-2012, 09:17
Oko 195cm, sa 98kg pao na 72.5kg.
Jebem ti Chrona krvavog, cijeli zivot ce bit patnja s jebenom prehranom ; (

Gu$ht3r
27-01-2012, 22:45
sjebano je kad te tako nešto ščepa, drzi se :).

Forengner
28-01-2012, 00:13
Pustite dijete,to su gluposti uzivajte u zivotu,gojite se,budite ljudi!

Gu$ht3r
28-01-2012, 13:56
tako je, covjek bez 100 kila nije covjek.

TeraBajt
28-01-2012, 14:19
for the record, ivano balic ima 96 kg i izgleda jebacki. tako da sa 100 kila nemoras bit prasac:D

Sgt. Bull
28-01-2012, 14:25
Ivano Balić ne provede 10 sati dnevno na faxu i ne hrani se kod mame.

TeraBajt
28-01-2012, 14:27
ne kazem da je to nacin zivota za sve, ali - losers discuss why they can't:D

tako da to 100 kila mora imat pravo musko su mi glupe isprike:D

Sgt. Bull
28-01-2012, 14:34
Nekako sam uvjeren da su se šalili... :D

Niko Bellic
28-01-2012, 23:10
MdY7ldJHh_Y

M4Nz_ln5zHY