PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kile



Stranica : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

SkunK
28-07-2010, 11:16
:D
U svakom slucaju, nisam zadovoljan svojom kilazom. Zelim se malo udebljati, a znam da necu moci[


Utopija. Samo ti treba novca i volje. Možeš izabrati put, "zdravog jačanja" ili "debljanja kroz junk". Obadvije solucije rade 99%. Nema tog metabolizma koji može provariti 500g UH, 200g P i 100g M u 6000Kcal na dan.

@Angels Eyes

Kako znaš da unosiš sve što ti je potrebno? Dali imaš neku kalorijsku računicu koju si, kao što sam ti već rekao - trebala napraviti? Na osnovu svojeg spola, kilaže i visine moraš unjeti točno određeni broj kcal da bi se održale vitalne funkcije bubrege, jetre, pluća itd.? To što ti sada prividno misliš da ti "ne treba" je zapravo osjećaj sitosti, barem blaže jer tjelo uzima dio energije iz masnih zaliha. No to ne znači da ti opskrbljavaš svoje tijelo dovoljnim brojem minerala, vitamina i najvažnije - proteinima.

Tako da zapravo kroz tu čestu pogrešku mnogih ljudi varaš samu sebe i može doći do zdravstvenih posljedica ukoliko je ta prehrana stvarno svedena na minimum.

Deadwalker
28-07-2010, 11:20
stvar je u tome sta ja ne mogu sebe prisilit da se trpam s necim ili jedem previse kaloricnu hranu.

Niko Bellic
28-07-2010, 11:24
Moj može. Nikako da nabacim još koju kilu, a stalno žderem bajadere i one Lindt okruglice punjene karamelom.

angel eye
28-07-2010, 11:24
Utopija. Samo ti treba novca i volje. Možeš izabrati put, "zdravog jačanja" ili "debljanja kroz junk". Obadvije solucije rade 99%. Nema tog metabolizma koji može provariti 500g UH, 200g P i 100g M u 6000Kcal na dan.
De Reiko pusti ga , dobar je ovakav :D


@Angels Eyes

Kako znaš da unosiš sve što ti je potrebno? Dali imaš neku kalorijsku računicu koju si, kao što sam ti već rekao - trebala napraviti? Na osnovu svojeg spola, kilaže i visine moraš unjeti točno određeni broj kcal da bi se održale vitalne funkcije bubrege, jetre, pluća itd.? To što ti sada prividno misliš da ti "ne treba" je zapravo osjećaj sitosti, barem blaže jer tjelo uzima dio energije iz masnih zaliha. No to ne znači da ti opskrbljavaš svoje tijelo dovoljnim brojem minerala, vitamina i najvažnije - proteinima.

Tako da zapravo kroz tu čestu pogrešku mnogih ljudi varaš samu sebe i može doći do zdravstvenih posljedica ukoliko je ta prehrana stvarno svedena na minimum.
Oke, nemam kalorijsku računicu,neda se to meni računat, ne pijem alokhol,pa se ne brinem za jetru xD , pijem cajeve, i minerale. A vitamine iz voća povrća lalala

Dania
28-07-2010, 11:26
kontam te dead.....stvar je i u tome što ja (kao mršava) uopće ne doživljavam finim okuse koji su namočeni u hrpu umjetnih stvari ili previše ulja...(maslinovo ne ubrajam :P ) , pa kad nemam dovoljno ukusnih stvari oko sebe, onda sebacim na tai chi i hrpu vode :D I jako dobro kuham,
sad mogu slobodno priznati jer je potvrđeno od: paziteee, 17 ljudi!!!! 8)

SkunK
28-07-2010, 11:33
stvar je u tome sta ja ne mogu sebe prisilit da se trpam s necim ili jedem previse kaloricnu hranu.

Možeš sve kad hoćeš. Uzmeš si omiljeni film ili igru i samo dereš.


@Angel eye

Pa rekao je da se želi udebljati, sad kakav je on - dobar ili loš, to je iz moje muške perspektive relativno :P


Jetra može propadati i zbog manjka tvari koje su joj potrebne za normalno funkcioniranje, npr. omega 3 masti i esencijalnih aminokiselina. Svako voće i svako povrće ima svoju dozu određenog "vitamina". Prema tome nema šanse da uneseš "kvalitetnu i dovoljnu" količinu kroz šta ja znam - jabuku. Vidim da te ovo baš ne tangira ali kažem samo za tvoje dobro.

Dania
28-07-2010, 11:35
Ma, Angel, ispleši se par dana/noći i bit' će sve pet :D

angel eye
28-07-2010, 11:40
Jetra može propadati i zbog manjka tvari koje su joj potrebne za normalno funkcioniranje, npr. omega 3 masti i esencijalnih aminokiselina. Svako voće i svako povrće ima svoju dozu određenog "vitamina". Prema tome nema šanse da uneseš "kvalitetnu i dovoljnu" količinu kroz šta ja znam - jabuku. Vidim da te ovo baš ne tangira ali kažem samo za tvoje dobro.
Jedem ja jabuke. I ribe, a tamo ima omega 3..

Nego, sve to meni stoji sta ti kazes Reiko, i thx. Samo se ne zelim jako opterećivati sta da jedem, koliko sam unijela kcal, a koliko nisam. Ono, ako mi dođe da pojedem ćevape, sry pojest ću ih, jednom se živi :friends: Znam da je to masno i neznam ja šta, ali je gušt, a to mi je bitnije od tog hoće se ulovit ili neće...

@Dania_ Budem :D

McPingvin_v2.0
28-07-2010, 11:53
zato ja imam savrsenu liniju oduvijek 8)
Park.

SkunK
28-07-2010, 12:02
Ne postoji sivo, postoji samo crno ili bijelo. Ili si in ili si out. Eto samo ću ti to reći :)

McPingvin_v2.0
28-07-2010, 12:07
Jedino područje gdje ne postoji sivo, nego samo crno ili bijelo, je digitalna elektronika :)

angel eye
28-07-2010, 12:10
E dosta! :D

Nemojte opet počet, znamo kako se to završi. EOD.

LorlonWarrior
28-07-2010, 13:34
@angel eye

Odi na ketozu :D

Da vidiš fino 1-2 kile u 2 tjedna dole :D

A da znaš kako ćeš se veseliti samo ta 2 tjedna :D

Meni sutra dan punjenja, ajmeeeee, nisam jeo UH 2 tjedna, sutra cirkus za mene :D

K4ciga
29-07-2010, 22:13
Jebote mirko, njegova poanta je bila da se sa tvojim stavom čovjek zadovolji sa sredinom, dok isti uvijek treba težiti za nečim boljim.

Raz
29-07-2010, 22:16
Zar baš moram i moderatorima govoriti da se drže topica :<

Tema je "Kile", za raspravu o bojama si otvorite drugi topic. Hvala.

Mirko L
29-07-2010, 22:16
Težit ću za boljim ako mogu.
Dok ne uspijem, ostat ću sivi igrač, zar ne?

SkunK
29-07-2010, 22:22
Jebote mirko, njegova poanta je bila da se sa tvojim stavom čovjek zadovolji sa sredinom, dok isti uvijek treba težiti za nečim boljim.


Kako mene ovaj čovjek čita pa to je nevjerovatno :bravo:

Mirko L
09-08-2010, 11:36
Jebote, kako sam srmšao ovih zadnjih nekoliko dana.
Stvarno sam izgubio apetit dok sam bio bolestan (pojeo sam kesu štapića u dva dana, lol).
Sad mi je bolje, mogu sve jest, al nemam uopće onoliku želju za jelom.

Srmšao sam dosta, morat ću se natjerat da se vratim u ritam.
Prije ne bih mogao prestat tražit jest.
Kad bi dovršio jednu stvar, otišao bih po drugu.

Niko Bellic
09-08-2010, 11:46
Imaš gliste vjerojatno. Da li si se igrao u pijesku nedavno?

LorlonWarrior
14-08-2010, 01:14
Imaš gliste vjerojatno. Da li si se igrao u pijesku nedavno?

:rotfl:

Enivejs ajde da apdejtam sebe

Imam 84.5 kg trenutno i ide polako dole. Vene na podlaktici su već odavno počele iskakati. 2 dana jedem 180g kuvane riže pa 2 dana 90g kuvane riže. To je što se tiče UH naravno. A za protein, tu si kupim za 10kn po kile mljevene piletine koju si onda svaki dan kuvam i dijelim na 3 obroka (to je sve skupa oko 120g proteina više-manje) I tako ^^

Masti ne doživljavam, eventualno ako sam žešće iscrpljen onda se šurnem s 5-10 grama maslinovog ulja ili malo mljevenih oraha prije treninga. Bio sam također na vađenju krvne slike i ispada da mi je kreatinin povišen isto ko i HDL. Kreatinin je povišen jer je to otpadni materijal koji nastaje razgradnjom proteina (jebiga kad ih trpam ko Ilija u sebe) a HDL je čisto zato što ako uzimam masti, to su onda s Omega 3 bogate masti tipa maslinovo ulje, riblje ulje, orašasti plodovi...

Što se tiče snage, stagiram :(

Radim serije na benčulji sa 75 kila po 8 puta ako već radim prsa. Kilažu niti mrdam gore, niti dole. Ali to je super. Očekivo sam da će biti i gore :D

Lord Ragnarok
14-08-2010, 01:53
ajd, sad si mos otici pojest nest za promjenu. a i ak oos mozes skakati sa 10 (il kolko vec) metara visine u rubu. samo pazi da si ne natuces zglobove

gothic45
14-08-2010, 02:10
Negdje u 9. mjesecu prošle godine sam imao 108 kila, zatim sam se prihvatio posla i skinuo 10 kila do 5. mjeseca ove godine. Planiram doći do 85, to bi bilo ok s obzirom na visinu (178 cm), onda bi po onom dijagramu imao 7 kila viška.

Inače, napravio sam sljedeće:

izbacio iz prehrane: gomilu slatkiša (rafinirani šećer=smrt), sokove, kečap, salame, tjesteninu što je više moguće i sl. gadosti

ubacio u prehranu: puno više voća i povrća (preko zime sam se praktički hranio mandarinama), kuhane hrane

Išao redovito na treninge (pon, sri, pet) a između tih dana vježbao doma, i voila!
Sad se ne mogu prepoznat u ogledalu, pola me fali. :D

Niko Bellic
14-08-2010, 07:03
Sjećam se one slike s turnira u košarci i ti si jednostavno takve nabijene građe. Po meni je ultra glupo da ideš ispod 88 kila. Izgledat ćeš blesavo.

LorlonWarrior
14-08-2010, 12:21
ajd, sad si mos otici pojest nest za promjenu. a i ak oos mozes skakati sa 10 (il kolko vec) metara visine u rubu. samo pazi da si ne natuces zglobove

Prošla su ta vremena... Vidi se da te dugo nije bilo.

LD
14-08-2010, 15:46
@Lorlon: koliki ti je čučanj, mrtvo?

Lord Ragnarok
14-08-2010, 16:11
ajd, sad si mos otici pojest nest za promjenu. a i ak oos mozes skakati sa 10 (il kolko vec) metara visine u rubu. samo pazi da si ne natuces zglobove

Prošla su ta vremena... Vidi se da te dugo nije bilo.

nah, samo sam preskako ovaj topic. onda vidjeh "lorlon" tamo desno pa reko da skoknem i pogledam o cem sad trabunjas

LorlonWarrior
15-08-2010, 08:47
@Lorlon: koliki ti je čučanj, mrtvo?

Čučanj radim onaj najnajnajmogući dublji, znači svaki puta mi vrh guzice dotakne pod kad se spustim i izgledam ko da me poklopila šipka - 65 kila

Možda ti se čini malo ali zajebi, to je jako puno za takav čučanj di dupetom dotakneš pod a ne ko oni gej di se svi do pola spuste. Probaj:

y7cRyhkKuP0

A mrtvo dizanje radim s 80 kila i možda bi mogo još malo povećati al neću zasad, ipak sam na dijeti i režem UH tak da se neću opterećivati :D

A evo da se pohvalim, juče sam po prvi puta podigo na benču troznamenkasti broj :D

Izbacio sam ravno 100 kila. Prošli puta sam uspio 95 i to na jedvite jade a eto sad sam digo stotku puno lakše nego tih 95kg ^^

McPingvin_v2.0
15-08-2010, 10:33
Možda ti se čini malo ali zajebi, to je jako puno za takav čučanj di dupetom dotakneš pod a ne ko oni gej di se svi do pola spuste.
Ovaj gej je zdraviji za koljena :)

SkunK
15-08-2010, 11:01
@Lorlon: koliki ti je čučanj, mrtvo?

Izbacio sam ravno 100 kila. Prošli puta sam uspio 95 i to na jedvite jade a eto sad sam digo stotku puno lakše nego tih 95kg ^^



Uh, ja sam mislio da barem dižeš 120kg. Koliko se već baviš s time? Mislim trebao bi bez problema dizati toliko, možda si zapustio previše bench press? Pitam te to jer znam da sam ja stotku mogao bez problema dignuti i kad par mjeseci nisam bio aktivan ali zna se to dogoditi kad se prioritiziraš na neke druge vježbe.

LorlonWarrior
15-08-2010, 13:20
@Lorlon: koliki ti je čučanj, mrtvo?

Izbacio sam ravno 100 kila. Prošli puta sam uspio 95 i to na jedvite jade a eto sad sam digo stotku puno lakše nego tih 95kg ^^



Uh, ja sam mislio da barem dižeš 120kg. Koliko se već baviš s time? Mislim trebao bi bez problema dizati toliko, možda si zapustio previše bench press? Pitam te to jer znam da sam ja stotku mogao bez problema dignuti i kad par mjeseci nisam bio aktivan ali zna se to dogoditi kad se prioritiziraš na neke druge vježbe.

Pa ajde ovako da ti ja ispričam moju povijest cijelu :D

Znači krenuo sam prvi puta u teretanu prije 4 godine i išo možda mjesec dana. Pa mi se nije dalo. Pa iduće godine ponovo krenuo pa išo samo 2 mjeseca na ljeto. To je bilo onako čisto druženje s bratom/ekipm. Brat se bome toga primio ozbiljnije (http://www.teretana.ba/forum/viewtopic.php?f=18&t=4722)

E sad. ja kada sam s treningomS(znači ne prehranom) krenuo raditi normalno i malo konstantije od ovog gore (napominjem da sam bio sjebo ramena u tom razdbolju pa jedno godinu ipo dvije nisam niš radio) to je bilo 2008. u osmom mjesecu. Onda sam počo trenirat kako treba do nove godine gdje sam pauziro mjesec. Onda sam od nove godine treniro do 3. mjeseca 2009. gdje se dogodio moj epski pad iz orbite Zemlje tako da tu nisam do ljeta išo i krenuo ponovo na ljeto 2009. Onda sam se fino izrezo do kraja 8. mjeseca i treniro do početka zahlađenja. Onda nisam imo para, imo 2 smrti u obitelji bla bla i nisam jesnotavno išo sve do 4. mjeseca ove godine. I sad od 4. mjeseca sam treniro do 6. gdje sam cijeli 6. pauziro zbog mature(putovanja na prijemne i od 7. evo opet dan danas treniram konstanto. Napoimnjam da sam tek u zadnje vrijeme steko neko žešće znanje o svemu tako da računaš da sve ovo gore treniranje nije bilo baš pokriveno dobrom prehranom (ždero sam ja proteine i sve, ali nisam znao šta treba jesti kada, i kako treba s UH baratati).

Tako da eto, to je sve skupa možda godinu ipo dana razvučeno kroz 4 godine s tim da prehrana ušla u obzir tek sada od 4. mjeseca gdje sam imo 96 kila i spalio se na sada trenutnih 84 i još idem dole.

A ovo za benč... Hmm pa nije malo 100 kilaa dignut jeba. Prvi puta kad sam došo, mogo sam 65 kila jednom izbaciti i to bi se savrnio. Sad eto radim serije sa 80 kila po 6-7 puta. Ali računaj da mi je trenutno dnevni unos UH na dane anaerobnog treninga 100g (50 prije, 50 poslje treninga) a na aerobne dane samo 50 poslje treninga tako da po tom pitanju imam malo manjka snage.

Ne znam šta više da rečem :D

EDIT: E da,

Inače genetksi, prsa i trapez mi najviše zaostaju i koliko god se trudio, ne mogu nikako popuniti gornji dio prsa do ključne kosti. Mislim ide to sve, ali jako polako. Radim benč samo kosi (baš zbog popunjavanja gore) a ovo sam sada čisto zbog slučajnosti (frend radio na ravnom) pa reko aj da probam dignuti maks kolko mogu i eto digo stotku.

Ima jedan dečko godinu ipo mlađi od mene pa je u stanju raditi serije s 90 kila na ravnom benču (4-5-6 ponavljanja, kako kad može) ali đaba mu to kad imam noge 98 754,76 puta jače od njega isto ko i latove i cijela leđa. Jebiga, prsa su mi slaba točka :(

Sad se zato režem da više mogu krenuti ko čovjek s masom (nabavio si glukozu i whey) i samo čekam više da to počnem koristiti :D

Nije ni čudo što sam prije sporo rasto kad bi ja poslje treninga došo kod bake i pojeo 5 pečenih jaja i konzervu tune. Onak, 0 grama UH poslje treninga. Bravo ja :fejspalm:

LD
15-08-2010, 16:50
Trebas dizat onda cucanj.

Ja sam trenutno vec 6sti tjedan u stagnaciji, trebao bi opet krenut. Uglavnom čučanj(ass to grass) mi je 90, mrtvo isto 90(mada za to imam osjecaj da bi mogo povuc 110-120, ali me strah :/ ); a bench radim slabo na šipci, bio je 70 kila, ali cešće radim sa bućicama (28 ili 30 kila, kako kada).

@Pingvin/mcpingvin: brijem da si pomjeso, cucanj do poda je dobar za koljena, ovaj do pola bi se trebao sa klupicom radit.

Niko Bellic
15-08-2010, 16:59
TKg_cdwq9l4&NR=1&feature=fvwp

Don't let the TV ads convince you to buy some bulky contraption that will gather dust in your closet, crunches are safe and effective! This video clip shows how to do crunches with varying degrees of difficulty based on your ability. Remember that ab exercises alone will not give you abs! If you have the best abs in the world they will be completely invisible if you are overweight. Aerobic exercise and proper diet are even more important than ab exercises in getting that sought after 6-pack.

Form is very important in crunches, many people do them incorrectly and end up working out their neck or hips more than their abs. Use slow movements and only use the abs. Concentrate on trying to raise your shoulders straight up towards the ceiling. Don't worry about how many reps you do but focus on using perfect form. No whipping the head around or flapping your arms! This is not a sit-up either, the hips are stationary. Also important is to minimize any tension in the neck, I do this by very lightly supporting my head with my hands or the weight plate

The main reason to workout abs is because strong abs stabilize your lower back and shield you from injury but as a side benefit a 6-pack looks great!

LorlonWarrior
15-08-2010, 17:31
Trebas dizat onda cucanj.

Ja sam trenutno vec 6sti tjedan u stagnaciji, trebao bi opet krenut. Uglavnom čučanj(ass to grass) mi je 90, mrtvo isto 90(mada za to imam osjecaj da bi mogo povuc 110-120, ali me strah :/ ); a bench radim slabo na šipci, bio je 70 kila, ali cešće radim sa bućicama (28 ili 30 kila, kako kada).

@Krmenadl/mcpingvin: brijem da si pomjeso, cucanj do poda je dobar za koljena, ovaj do pola bi se trebao sa klupicom radit.

Pa mogo bi povečati čučanj. Probat ću s 75 ili 80 idući puta ajde. Al ajde drago mi je da ste svi vi mrcine vamo odvaljenje i jake ^^

Zašto ne postaš neku sliku pa da te vidimo kako izgledaš, vjerujem da nas sve zanima? ^^

Pripazi samo da smanjiš rezoluciju slike da cijeli staneš na ekran :D

LD
15-08-2010, 18:33
osjecam neki sarkastican ton

LorlonWarrior
16-08-2010, 15:57
osjecam neki sarkastican ton


Moram priznati da je istina. S diznjem takvih težina, sigurno si velik i jak. Sigurno imaš i znanja zbog kojeg si postao takav. Zašto onda ne postaš malo čečće vamo pa da se družiš s nas nekoliko koji se još time bavimo i pošalješ nam slike ko što smo ja i MTF već bili pa da te vidimo, ja bi volio vidjeti kako izgledaš? :D

Ovako mi je malo smiješno kad odjednom dođeš iz sjene (gotovoS[naglasak na riječ "gotovo"]Snikad prije postavši u ovu temu) i kažeš kolko dižeš (i to ogromne kilaže). Ne znam kako tebi, ali meni to djeluje onak... Ne uvjerljivo baš.

Niko Bellic
16-08-2010, 19:54
Nitko te ne tjera da mu vjeruješ, a i što on ima od toga da ti laže? :?

LorlonWarrior
16-08-2010, 20:26
Nitko te ne tjera da mu vjeruješ, a i što on ima od toga da ti laže? :?

Hraniti svoj e-penis. Al dobro. Nije vrijedno rasprave i svađica :D

Ja sam samo izrazio kako ja to vidim.

McPingvin_v2.0
16-08-2010, 20:29
Sređeno :)

LD
16-08-2010, 20:32
osjecam neki sarkastican ton


Moram priznati da je istina. S diznjem takvih težina, sigurno si velik i jak. Sigurno imaš i znanja zbog kojeg si postao takav. Zašto onda ne postaš malo čečće vamo pa da se družiš s nas nekoliko koji se još time bavimo i pošalješ nam slike ko što smo ja i MTF već bili pa da te vidimo, ja bi volio vidjeti kako izgledaš? :D

Ovako mi je malo smiješno kad odjednom dođeš iz sjene (gotovoS[naglasak na riječ "gotovo"]Snikad prije postavši u ovu temu) i kažeš kolko dižeš (i to ogromne kilaže). Ne znam kako tebi, ali meni to djeluje onak... Ne uvjerljivo baš.


stavim slike, a vjeruj mi da je ovo jako daleko od velikih kilaža. Uglavnom ne pisem toliko tuda zato sa meni nije cilj neki kvazi bodybuilding nego idem u teretanu cisto radi snage, meni je primarni cilj rast snage. prilicno sam siguran da izbacis neke banalne izolacijske vjezbe (samo bacam bzvz, posto po teretani vidim da ima masu takvih likova) i forsas vjezbe koje ukljucuju dosta grupa mišica vidio bi i ti napredak. i opravdano smatram sa mi ne vjerujes, ali jednostavno si mog'o napisat stavi slike ili te ne smatram relavatnim.

LorlonWarrior
16-08-2010, 20:46
Sređeno :)

Zahvaljujem :D

@ LD

A što se tiče izolacijskih vježbi, pa njih ni ne radim toliko puno. Ugl za svaku skupinu odradim jednu izolacijsku nakon svih slobodnih (npr prsa šta ja znam, odradim kosi benč, bučice rastezanje i onda propadanje). Al znam ja šta je razlog mog ne napretka, nemoj se ti ništa plašiti :D

Al opet kažem neam pojma. Smiješno mi je da neko ko ide u teretanu "reda radi" radi s takvim težinama. Mora da si onda genetski freak od 195 cm i 100 kila i zato imaš jake noge/leđa na prsima se zezaš sa 70 kila na benču kako kažeš. Ili žešće griješim.

Ali kako god okrenem, ne znam još nikog ko ide iz zajebancije u tertanu i radi s takvim kilama. Zapravo ja sam idem zbog rekreacije jer se ne bavim nikakim drugim sportom + volim to jednostavno. Nadam se da si svjestan da netko nakon godnu dana treniranja nije sposoban raditi čučanj s 90 kila (i to još kako kažeš "ass to grass"). Ali i za taj čučanj sam uvjeren da ga ne radiš ko ja :D

Ja kažem da DOSLOVCESmi dupe dotakne parket u teretani i svaki puta ostavim znojavu mrlju u obliku svog dupeta ispod sebe. Danas mi je jedan dečko pričo kako on isto radi duboki čučanj i kad mi je pokazo, malte ne sam šok doživio šta on smatra "dubokim". Ja sam lijepo jasno i glasno reko "NAJdublji mogući" znači ideš najniže što možeš. A eo danas sam baš radio mortus dizanje s 80 kila i fino ide. Mogo bi možda povisiti na 90 kila. Noge radim u srijedu, pa ću vidjeti kako baratam sa čučnjem. Sutra kardio :D

LD
16-08-2010, 23:41
gledaj cucanj do 100 kila je kurac, ja gledam likove koji vuku 150 u serijama od 10 ponavljanja, neznam zasto si tako opterecen time, i nisam reko da se zezam sa bencom, 70 kila u serijama mi je najveca tezina..

LorlonWarrior
17-08-2010, 01:36
gledaj cucanj do 100 kila je prozor, ja gledam likove koji vuku 150 u serijama od 10 ponavljanja, neznam zasto si tako opterecen time, i nisam reko da se zezam sa bencom, 70 kila u serijama mi je najveca tezina..

A po čem si ti zaključio da je čučanj do 100 kila prozor? Zato što gledaš likove koji vuku po 150 kila u serijama? Haha a nije ti palo na pamet da se oni šilje Sustaononom i Boldenonom i ko zna čime sve ne?

I šta sada, ja koji sam danas Milanu Kresojeviću pomago na kosom benču što je radio sa 120 kila po 10 ponavljanja u seriji trebam reći da je sve ispod 100 kila na kosom benču prozor?

Bojim se da ova rapsrava neće dovesti nigdje tako da ću stati vamo.

I samo me zanima kakve si ti to proporcije kad radiš čučanj s 30 kila više nego ja a na benču dižeš 10 manje nego ja. I'm just sayin ^^

Gu$ht3r
18-08-2010, 10:34
jebiga lorlon ko ti kriv kad ti majka priroda nije dala svoje

LorlonWarrior
18-08-2010, 19:56
jebiga lorlon ko ti kriv kad ti majka priroda nije dala svoje

Istina :(

Niko Bellic
18-08-2010, 20:12
Thread :pray:

bezimeni
20-08-2010, 11:09
Ja baš krenuo u proces gladovanja pa dokle izdržim :(

Jučer sam cijeli dan pojeo jedan pošteni tanjur graha bez kruha i do danas još ništa nisam jeo .Danas za ručak imam ribu i to ću bez kruha i nadam se da ništa ne jedem do sutra .Idući tjedan mi prestaje godišnji pa će mi na poslu vrijeme brže teći i manje ću misliti na hranu.Samo da se onda kad dođem s posla ne ubijem u hrani .

Prije 15 godina sam imao 92 kg na 198 cm visine.Danas imam 112 kila i povišene trigliceride :( .Vrijeme je da nešto poduzmem jer ću za deset godina imati 122 kile .Inače nikada nisam bio na nikakvoj dijeti .

Doctor Freak
20-08-2010, 11:20
Ja baš krenuo u proces gladovanja pa dokle izdržim :(

Jučer sam cijeli dan pojeo jedan pošteni tanjur graha bez kruha i do danas još ništa nisam jeo .Danas za ručak imam ribu i to ću bez kruha i nadam se da ništa ne jedem do sutra .Idući tjedan mi prestaje godišnji pa će mi na poslu vrijeme brže teći i manje ću misliti na hranu.Samo da se onda kad dođem s posla ne ubijem u hrani .

Prije 15 godina sam imao 92 kg na 198 cm visine.Danas imam 112 kila i povišene trigliceride :( .Vrijeme je da nešto poduzmem jer ću za deset godina imati 122 kile .Inače nikada nisam bio na nikakvoj dijeti .


WRONG.

Najgluplje je kad netko ko nikada nije bio na dijeti radi to što radiš ti. Izgladnjivanjem samo radiš štetu sam sebi, a ne samo salu i kilama.

Ionako najčešće ispada da oni koji gladuju kao ti nakon nekog vremena puknu i najedu se ko svinje, a kada jednom tako popustiš, gotovo je, opet si u banani.

Pravi recept ti je da trebaš jesti više puta na dan, nekih 7-8 puta ali u malim količinama, a ne 2-3 puta puno. Uz to jest čim više laganog voća i piti puno vode.

Također preporučeno da se baviš nekom aktivnošću, makar vožnjom na biciklu podvečer.

I garantirano češ iz mjeseca u mjesec mršavit, nečeš biti gladan, i bolje češ se osjecati.

Aral
20-08-2010, 11:25
Super, ja jedem ko vuk i još sam u zadnjih mjesec dana izgubio kilu i pol :o

bezimeni
20-08-2010, 11:31
A što ako ne puknem i izdržim .Pa ako kile padnu nastavim jesti umjereno tj. prepolovim količinu . Naravno to je samo u teoriji .Ali pošto sam prestao pušiti prije deset godina i nisam ni jednom pokleknuo do sada baš me zanima kakav karter imam po pitanju hrane .

Što se aktivnosti tiče možda i to dođe na red.Trčanje i vožnja biciklom ne dolazi u obzir.Nikada nisam volio trčati te sam zbog toga i napustio košarku u mlađim danima .Bicikl nisam vozio dvadeset godina i brijem da sam ga i zaboravio voziti .

Jedino što mi je zanimljivo je jedan mini boksački klub u blizini.Otišla je i jedna poznanica pa lupa po vreći .To mi je nekako najinteresantnije :D .

Doctor Freak
20-08-2010, 11:42
hahahha poznanica : )))

Eto i ja ne pušim sad ce 5 mjeseci i ide mi...samo što sam nagrabio 12 kila do sad :)

Pa ču morat i ja mršavit.

Ma gle nije stvar hočeš izdržat ili ne, ali zašto se mucit kad mozes normalno jest u razumnim količinama a istovremeno i mršavit? Trčanje je i meni smrt, ali zato je bajk super, jest da kada sjedneš na njega nakon nekoliko godina prvih 2 km ti se već vrti, ali nakon tjedan do dva lagane vožnje već možeš i na maleni maraton :)


@Aral: Pa ako si aktivan ništa čudno. Ili ako si često pod stresom. Zasigurno ne sjediš doma na stolcu 8+ sati i piješ colu i jedeš čips.

bezimeni
20-08-2010, 11:53
Ja sam se baš odlučio kazniti :D .Zaslužio sam kaznu nakon višegodišnjeg sjedenja ispred monitora , vožnje automobilom i sveopćeg hedonističkog ljenčarenja :twisted: .

Niko Bellic
20-08-2010, 11:57
Super, ja jedem ko vuk i još sam u zadnjih mjesec dana izgubio kilu i pol :o
Možda imaš gliste? Kad si se zadnji put igrao u pijesku?

bezimeni
20-08-2010, 12:02
Nema gliste nego je u tim godinama .Čujemo se ovdje kada pređe 35-tu .Iza tridesete uz umjereno jelo i slabu aktivnost svake godine dobiješ kilu-dvije pa se kroz desetak godina nakupi ...tako je barem kod većine. Jedini lijek je konstantna aktivnost ali meni je to mazohizam.Jednom se živi .

angel eye
20-08-2010, 12:43
Na ljetovanju natukla 3 kile :cry:

LorlonWarrior
20-08-2010, 13:31
Joj de ajde nemojte trambonjati. Imaš nešto što se zove bazalni metabolizam (broj kalorija koje tvoje tijelo [rad organa]Stroši kad bi SPAVAO 24 sata). Tome dodaš koeficijent svoje aktivnosti i dobiješ potpuni bazalni metabolizam.

I sad kratko i jasno:

Ako unosiš više kalorija od toga, dobivaš na težni

Ako unosiš manje kalorija od toga, gubiš na težini

Kratko i jasno. Aj sad ti što jedeš ko vuk, reci ti nama šta ti to jedeš u danu :D

Kad budeš u stanju otići u MC u pojesti ovolko, onda jedeš ko vuk:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs167.snc4/37697_1511323111921_1499673261_1324046_7863966_n.j pg

EDIT: Na slici se ne vide još 2 Cheeseburgera i još jedna Cibata + 2 velika pomfrija

Također za kolegu gore koji ima puno triglicerida. To znači da imaš puno kolesterola u sebi. Jedeš previše masnog. Ako već jedeš masno, onda jedi samo maslinovo ulje ili riblje ulje ili si kupi kapsule s Omega-3 masnim kiselinama. One ti povisuju HDL koji pročišćava i riješava se LDL-a u tijelu koji je uzročnik začepljenja vena, infarkta, moždanog udara i bla bla bla

I također ti preporučujem da režeš kalorije tako što ćeš povečati aktivnost, a ne smanjiti unos hrane jer ćeš tako osakatiti metabolizam. Kreni trčati laganim intezitetom (može čak i brzo hodanje) (do 70% više od normalnog rada srca [otkucaja]) jer tako pretežito trošiš masti iz zaliha a ne glikogen iz mišića. Svaki dan se prošetaj fino tako sat vremena i nek ti postane navika. Počni vodit računa o unosu UH, i postepeno ih samnjuj. Masti uveliko trebaš izbjegavati ako su ti trigliceridi visoki. Jedino ovo gore od masti što sam reko. :D

hansi
20-08-2010, 13:51
/kat
sad sam gladan bemti :(

bezimeni
20-08-2010, 14:07
Kolesterol je u normali samo su trigliceridi duplo veći .Omega 3 pripravke smatram prijevarom a to smatra i veliki broj liječnika.Jedem relativno masno a ono što doktori preporučaju se svodi po mojim standardima na rigoroznou dijetu .Totalno izbacivanje bijelog kruha , brašna i prpravaka.Crni kruh i to u umjerenim količinama 2-3 šnite dnevno .Totalno izbacivanje šećera ..čak i gustih sokova a ne samo kola i sl. Od voća čak ni lubenica nije dozvoljena :thumbs1: .Što se hodanja tiće nahodam se na poslu ali to očito nije dovoljno.Trebao bih valjda hodati cijeli dan .

Ma definitivno nešto moram poduzeti .Hebe me genetika.Sa mamine strane svi su imali povišene masnoće u krvi .Ima to preko 50% ljudi samo se ne kontroliraju .Šopaju nas slatkim pićima , slatkišima stotina vrsta , masnim čipsom , pomfrijem , prženim mesom ...a jako malo ljudi radi neki fizički posao i svi bi se vozili jer nemaju vremena živjeti .

Treba piti vodu sa dva/tri deci vina dnevno , izbaciti sol kompletno , jesti male količine crnog kruha , puno voća i povrća te kuhano meso i to samo pileća prsa .I onda umreš u devedesetoj sa kateterima koji vire iz svih tjelesnih šupljina umjesto u sedamdesetoj od infarkta ko čovjek :D .

Mirko L
20-08-2010, 14:15
Super, ja jedem ko vuk i još sam u zadnjih mjesec dana izgubio kilu i pol :o
Ane, ja nemogu prestat jest, uglavnom čipse, smokkije, kokice i ostale grickalice i nikako se udebljat, stojim na istome.

A onda sam dobio proljev, nisam kao čovjek jeo 3 dana i smršao 5 kila :(


SZasigurno ne sjediš doma na stolcu 8+ sati i piješ colu i jedeš čips.

Ja jesam :P

MasaKrisT
20-08-2010, 14:50
Samo da kazem da 6-7big macova ne vrijedi kao dva postena hamburgera u pozegi.

LorlonWarrior
20-08-2010, 15:31
Kolesterol je u normali samo su trigliceridi duplo veći .Omega 3 pripravke smatram prijevarom a to smatra i veliki broj liječnika.Jedem relativno masno a ono što doktori preporučaju se svodi po mojim standardima na rigoroznou dijetu .Totalno izbacivanje bijelog kruha , brašna i prpravaka.Crni kruh i to u umjerenim količinama 2-3 šnite dnevno .Totalno izbacivanje šećera ..čak i gustih sokova a ne samo kola i sl. Od voća čak ni lubenica nije dozvoljena :thumbs1: .Što se hodanja tiće nahodam se na poslu ali to očito nije dovoljno.Trebao bih valjda hodati cijeli dan .

Ma definitivno nešto moram poduzeti .Hebe me genetika.Sa mamine strane svi su imali povišene masnoće u krvi .Ima to preko 50% ljudi samo se ne kontroliraju .Šopaju nas slatkim pićima , slatkišima stotina vrsta , masnim čipsom , pomfrijem , prženim mesom ...a jako malo ljudi radi neki fizički posao i svi bi se vozili jer nemaju vremena živjeti .

Treba piti vodu sa dva/tri deci vina dnevno , izbaciti sol kompletno , jesti male količine crnog kruha , puno voća i povrća te kuhano meso i to samo pileća prsa .I onda umreš u devedesetoj sa kateterima koji vire iz svih tjelesnih šupljina umjesto u sedamdesetoj od infarkta ko čovjek :D .


Kratko i jasno, ja bi reko da si ti jedan endomorf koji ima slabu inzulinsku osjetljivost i sve UH što pojedeš idu fino na zalihe za kasnije :D

Onda još kraće i još jasnije: Mrš na ketozu!

Šala naravno, ne na ketozu veći unosi jako malo UH na dan. Saharozu nemoj ni u ludilu konzumirati (čitaj: sve sokove). Možeš piti kolu ziro ali ona pak ima drugik k*raca koji ne valjaju. Ili si kupiš sokove s umjetnim sladilima. Bijeli kruh je onak 80% UH ko i svaka žitarica tako da izbjegavaj. Ne znam šta dalje da kažem :D

Ugl trebaš obavezno povećavati aktivnost i unos proteina isto kako i smanjivati masti i UH. To je moja procjena. ^^

Forengner
20-08-2010, 15:33
Meh,bavis se sportom i ne mislis o hrani.

LorlonWarrior
20-08-2010, 15:41
Meh,bavis se sportom i ne mislis o hrani.

Nemoj da te Rejko vidi, banat će te :D

Ne, ovo nikako jbte jer 50% uspijeha u sportu ti je pravilna prehrana. Velika je greška ovo što si reko :(

Ne može onaj biciklist koji vozi 100 kilometara po Francuskoj tamo jesti 50 grama UH na dan. Njegovo je tijelo izloženo jakoj aktivnosti a aktivnost troši kcal - znači treba fino u sebe unjeti kvalitetnih kcalova da bi imo snage za obaviti to šta god radi.

Forengner
20-08-2010, 15:45
Jedes meso,proteine,mlecne proizvode,ribu,-bavis se sportom.
Nema tu neke filozofije.

Niko Bellic
20-08-2010, 15:46
Postoji li jeftina hrana koja je zdrava i koja nije bogata ugljikohidratima kao npr. sendviči, cornflakes i slično, te da li je istina da nije dobro da odrasli unose puno mlijeka (više od 0.5l dnevno) u organizam? Mlijeko i žitarice su IMO najjeftinija vrsta zasitne hrane...

Kad sam god gledao dobra i zdrava hrana je bila uglavnom ekstremno skupa i nezasitna. Žao mi je trošiti puno na hranu koja mi nije fina i od koje nisam sit. Dajte mi neki prijedlog što je zdravo, fino i jeftino tj. postoji li uopće tako nešto?

Bilo bi zgodno da napravimo nekakav popis dobrih, zdravih i zasitnih namirnica koje se mogu kupiti u lokalnom Konzumu. Uvijek kad i pomislim kupiti nešto dobro i zdravo većinom kupim nezdravo, jer neznam što bi od zdravih namirnica kupio, a ne želim eksperimentirati.

Lorlon pomagaj brate! :(

LorlonWarrior
20-08-2010, 15:48
Postoji li jeftina hrana koja je zdrava i koja nije bogata ugljikohidratima kao npr. sendviči, cornflakes i slično, te da li je istina da nije dobro da odrasli unose puno mlijeka (više od 0.5l dnevno) u organizam? Mlijeko i žitarice su IMO najjeftinija vrsta zasitne hrane...

Kad sam god gledao dobra i zdrava hrana je bila uglavnom ekstremno skupa i nezasitna. Žao mi je trošiti puno na hranu koja mi nije fina i od koje nisam sit. Dajte mi neki prijedlog što je zdravo, fino i jeftino tj. postoji li uopće tako nešto?

Bilo bi zgodno da napravimo nekakav popis dobrih, zdravih i zasitnih namirnica koje se mogu kupiti u lokalnom Konzumu. Uvijek kad i pomislim kupiti nešto dobro i zdravo većinom kupim nezdravo, jer neznam što bi od zdravih namirnica kupio, a ne želim eksperimentirati.

Lorlon pomagaj brate! :(


A gle nijedna hrana nije "nezdrava" dokle god je unosiš u normalnim količinama. Ja recimo loše reagiram na laktozu iz mlijeka tako da ako popijem po litre mlijeka odjednom, napušem se i dobijem sraćku :?

Napiso bi sad još štošta ali ajde kad se vratim s treninga, moram u 5 biti u teretani :D

SkunK
20-08-2010, 15:55
Postoji li jeftina hrana koja je zdrava i koja nije bogata ugljikohidratima kao npr. sendviči, cornflakes i slično, te da li je istina da nije dobro da odrasli unose puno mlijeka (više od 0.5l dnevno) u organizam? Mlijeko i žitarice su IMO najjeftinija vrsta zasitne hrane...

Kad sam god gledao dobra i zdrava hrana je bila uglavnom ekstremno skupa i nezasitna. Žao mi je trošiti puno na hranu koja mi nije fina i od koje nisam sit. Dajte mi neki prijedlog što je zdravo, fino i jeftino tj. postoji li uopće tako nešto?

Bilo bi zgodno da napravimo nekakav popis dobrih, zdravih i zasitnih namirnica koje se mogu kupiti u lokalnom Konzumu. Uvijek kad i pomislim kupiti nešto dobro i zdravo većinom kupim nezdravo, jer neznam što bi od zdravih namirnica kupio, a ne želim eksperimentirati.

Lorlon pomagaj brate! :(


U navedenoj hrani upravo ima najviše ugljikohidrata.

Niko Bellic
20-08-2010, 16:02
Nisi pročitao BITNO. Traži se nešto ovim redoslijedom...

1.) Fino i jeftino
3.) Zasitno
3.) Zdravo
4.) Dostupno
5.) Da ne zahtjeva dugotrajnu pripremu ili da ne zahtjeva pripremu uopće

Banane?

SkunK
20-08-2010, 16:09
Čitao sam.

Dakle ovo si rekao:

"koja nije bogata ugljikohidratima kao npr. sendviči, cornflakes i slično"

Ta hrana je bogata UH.

btw. nemoj koristiti termin "zdravo" jer i čokolada je zdrava ali "deblja".

Aral
20-08-2010, 16:13
Nema gliste nego je u tim godinama .Čujemo se ovdje kada pređe 35-tu .Iza tridesete uz umjereno jelo i slabu aktivnost svake godine dobiješ kilu-dvije pa se kroz desetak godina nakupi ...tako je barem kod većine. Jedini lijek je konstantna aktivnost ali meni je to mazohizam.Jednom se živi .
Znači za jedno 10 godina, do 35...ok :)

Niko Bellic
20-08-2010, 16:16
Da, rekao sam koja nije bogata ugljikohidratimaSkao navedeno. Znači svjestan sam da je navedena hrana bogata ugljikohidratima i pitam za nešto što nije. Ok?

SkunK
20-08-2010, 19:12
Dva dana nisam spavao, sorry ako je stvarno tako nisam uhvatio ono "nije".

Dakle:

Od UH-a: Zobene pahuljice, grašak, leća, ječam, svo listano povrće.

Ali ipak, moja preporuka je da se 80% prehrane svede na proteine koji su glavni graditelji svih bioloških procesa koji dolaze uz simbiozu hrane i organizma. Dakle, posni sir, bijelo meso (piletina, puretina pa čak i teletina), bjelanci i slično.

Voće bi u "debelom" stanju trebalo u tom trenutku izbjegavati jer ima visoki GI koji olakšava stvaranje masnih naslaga. Banane baš imaju visok GI, što misliš zašto ih tenisači jedu na treningu? Brzo uđe u krvotok i daje "brzu energiju" i sadrži dosta prirodnog šećera koji je sam po sebi stimulans. Vitamina i minerala ima i više nego što je potrebno u povrću i mesu, a ako te baš strah - drmi si jednu kuru DualTabs vitamina. Kod povrća bi trebalo paziti na krumpir koji isto ima dosta visok GI no za to Googleaj GI tablicu. Što manji GI to bolje. Jedino poslje treninga su dobri UH sa visokim GI da šiknu sve u mišiće i potaknu stvaranje mišićnog tkiva (ako treniraš ali neka te to ne zamara). Traje oko tri mjeseca i odlični su ako si baš "paranoičan" u vezi toga.

Što se "slasnog jela" i "lakoće spremanja" tiče, e to su stvari koje ćeš prika morati pregristi. Zato jer da bi imao ukusno jelo moraš se potruditi spremiti ga, a slasno...ovisi što ti je slasno...može i ovo biti ako se privikneš.

Niko Bellic
20-08-2010, 19:33
To za posni sir, dimcek i slične stvari znam od prije, ali kako da jedem samo to i kako da pobogu od toga budem sit. Budan sam cca 18 sati dnevno i često budem gladan u tom periodu, a da krkam samo gore navedeno svaki bi dan na prehranu potrošio oko 100 kuna...

SkunK
20-08-2010, 19:37
Jesi pokušao? Osim toga nije sve svedeno na to, treba biti kreativan.

LorlonWarrior
20-08-2010, 19:39
Upravo to što je Rejko reko.

Poslje treninga ciljaj na glukozu, rižu, krumpir neku drugu namirnicu s vioskim GI i to obavezno pojedeš s nekim proteinom da fino kad uđe u krvotok inzulin lijepo to protjera u mišiće i popuni potošeni glikogen. Najidealnije bi bilo ono klasika, Glukoza + Whey jer je Whey izolat mliječne sirutke i ima najkvalitetniji profil aminokiselina i najvišu moguću biološku vrijednost isto ko što je i Glukoza jedan od najbržih (ako se ne varam čak i najbrži) ugljikohidrat.

Što se tiče ako ne treniraš (ne trošiš glikogen), ciljaš na hranu s niskim GI da ti ne tjera te nutrijente u mišiće da popuni glikogen jer šta se dogodi kad ti je glikogen pun a pojedeš nešta s visokim GI?

Gušterača popizdi i stvori se inzulin koji ti te nutrijente tjera u mišiće koju su već puni. I naravno, pošto su puni, njima to ne treba i to se onda skladišti okolo mišića kao masna naslaga nama svima poznata kao salo (energija za kasnije). Samo žalosno što onda moraš duplo više raditi jer jedan gram sala (masti) je 9 kalorija dok je gram UH (neki kažu 4, neki 4.5 kalorija).

Znači proguglaš GI tablicu i onda kupuješ od UH ono što ima niski GI a jeftino je :D

EDIT: Eto recimo ja poslje treninga sada smazo 50 grama riže (dijeta jebga) + konzerva tune u vodi + 80 grama govedine

Tek tolko da malo popunim potrošeni glikogen za sutra za kardio jer su danas prsa i biceps odradili svoje dobrano ^^

Eo ti vamo neš kroisno o GI pa gledaj:

http://www.coolinarika.com/clanak/glikemicni-indeks

LorlonWarrior
21-08-2010, 21:52
Btw provjerio sam koji šećer (UH) ima najveći GI. To bi bila maltoza ili ti ga slad. E sad kolko kontam, toga imaš oko 15-ak grama u po litre bezalkoholnog piva isto kao i 3-4 grama proteina i 0 masti tako da ono... Bezalkoholno pivo je donekle i super maznti poslje treninga. Ako se ne varam, sam Švarceneger je roko pivo poslije treninga :D

Jedino što je loše što ima dosta B vitamina od kojeg se moš napuhati :(


EDIT: Ima dosta članaka o tome:

http://www.24sata.info/zabava/zanimljiv ... ninga.html (http://www.24sata.info/zabava/zanimljivosti/11589-Naucnici-dokazali-Piva-odlicna-nakon-napornih-treninga.html)


Ali naravno, ovo se odnosi na obično pivo. Ja bi ipak preferiro bezalkoholno jer ne želim unositi Alkohol (7kcal/gram) od kojeg ne dobiješ nikakve energije a odmah ide na zalihe (salo). U bezalkoholnom pivu ima maks 0.6% Alc. što bi bilo oko 6 grama na litru ili manje ili jednako 3 grama u pola litre. Maks 21 nepotrebna kalorija ali ajde, to dok se prošetaš 200 metara potrošiš tako da nije strašno :D

bezimeni
21-08-2010, 22:12
UF...bez uvrede ali daj živi malo . Nije sve u mišićavom izgledu :D .

LorlonWarrior
21-08-2010, 22:36
UF...bez uvrede ali daj živi malo . Nije sve u mišićavom izgledu :D .

Po tvome je Reiko onda mrtav zombi :D

Živim ja neboj se ti, samo volim se brinuti o svom tijelu i to je to :D

A ne ko moja glumpava baka koja svaki dan ima zacrtano da pojede jedan jogurt, buhtlu s orasima, puding i pola kile sladoleda. Došla na krvnu sliku, LDL kolesterol skočio s maks dopuštenih 3 na 5.80. HDL-a ni nema. A samo sere kako joj nije dobro ovo ono. Pa normalno da joj nije dobro kad su joj vene zaštopane mastima i cirkulacija joj u banani. Ja joj uporno govorim da jede malsinovo ulje, i što više mesa (ribe zbog ribljeg ulja) i orašastih plodva, sve zbog Omega-3, ali ne, ona to ne možeeeeeeeee, onda nema zube da to žvaaaaaćeeeeee, ona nema apetitttttttttt :-x

Ne da popizdim kad to čujem nego bi je radije odma ubijo sam nego da mi krepava polako tu 2 godine da je moram paziti i maziti. Stoka jedna tvrdoglava, pokušavam je spasiti a ona uporno meni kako je nju njena mama učila da ona tako jede i neke babsko-matorske pizdarije od kojih mi se digne kosa na glavi.

Doro aj sad sam i ja malo pretjero al ono, nije normalna đizs.

Ona mi je samo jedan razlog više da se brinem o sebi ^^

Zato je kod mene fino kolesterol nizak a jedino mi je HDL povišen (što je super). HDL pročišćava LDL iz vena i omogućava siguran protok krvi kroz vene ^^

E pa nek gleda moju krvnu sliku i zavidi mi ^^

K4ciga
21-08-2010, 22:39
Lorlon ošišaj se, bit ćeš više badass-mofo :D

Niko Bellic
21-08-2010, 22:39
Svako ima svoje poroke. Neko nosi dva laptopa na ljetovanje, a neko broji kalorije...

E Lorlon, moja baka svaki dan mazne po pivu dvije. Ima ogroman vrt i hrpu cvijeća, pa kad se zgazi od posla sjede pred TV gledat sapunicu i Žuja je zakon...

LorlonWarrior
21-08-2010, 22:42
Lorlon ošišaj se, bit ćeš više badass-mofo :D

Jesam, al samo skratio vrhove :P

EDIT: Ipak ne smijem jer sviram Jacksona :P

@ Niko

A dobro, pivo valja nakon aktivnosti jer ima očito najviši GI koji ti kad se izluči inzulin tjera sve u mišiće u energiju. A naravno ako nisi ništa radio, energije si već pun i to se onda skladiši oko mišića kao salo :D

Eto usput kratkog objašnjenja odakle pivska škemba i zašto pivo deblja ako se pretjera/pije bez neke aktivnosti :D

Treba znati ŠTA jesti/piti i KADA

Niko Bellic
21-08-2010, 22:54
Kada treba jesti masne šiš-ćevape, piti Coca Colu i onda smazati Mini Quattro Italiano za desert?

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQzFg5IyUDWEZRmpU81T7OUw6fOrpB3h-K6crVhktw8m99gNKI&t=1&usg=__Qd-YWZdW3OCl4IUYL0YdaFC6KT8=Shttp://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS0ceFuTrEjtb-aHM6_SLRPUXOq2cxJQWHqQwH8kxc1MDa4aYY&t=1&h=167&w=167&usg=__OpkxtvXFIwUie4a15kwX_ogRb-0=Shttp://www.ledo.hr/logistic/thumb.aspx?f=upload/tbl_proizvodi/087590_mini_quattro_italiano2.png&w=200&h=200

LorlonWarrior
21-08-2010, 23:01
Inače bi ti odgovorio "nikada" ali aj probaću se tehničko-znanstveni izraziti:

Poslje treninga jer sve ima GI inzad 50 znači brzi UH ^^

Samo naravno imaš puno (onak ogromno puno) boljih i kvalitetnijih obroka od toga tak da ako to već MORAŠ jest, pojedi malo i to poslje aktivnosti ili neposredno prije neke žestoke aktivnosti

Đizs i de nemoj me zajebavati :? :nonono:

:D

Niko Bellic
21-08-2010, 23:09
Ne ozbiljno. To sam jedan dan na poslu srokao za gablec pošto sam bio pod stresom, a nisam htio pušit. Nakon toga kao da sam se rokao u venu. Osmjeh od uha do uha. Ipak hrana usrećuje ljude...

Aral
22-08-2010, 00:18
HLHgdFbaBHM

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Niko Bellic
22-08-2010, 01:53
On nije Bilder,nikad ne kaze r na kraju on je Bilde-->Debil kuzite pjesma govori o tome kak je frajer debil...

MTF*
23-08-2010, 18:22
reiko kak ti napredujes?
imas koju sliku?
evo nes moje:
http://img818.imageshack.us/img818/7783/16082010020.jpg

SkunK
23-08-2010, 18:29
Ja bi morao na masu krenuti, žešću ali tretno mi se neda previše. Znaš kako je, cura, poso, cura, poso, pijanka, napušavanje, cura, poso, pijanka, poso, napušavanje, cura, poso :D. Ostalo je dosta mišićne mase no moram prije nove kure dignut barem na 80kg ako išta mislim postići. Budem vidio.

Vidim da si ti dosta popravio, pogotovo ramena, struk se čini fora-okej, možda malo još poraditi na trbušnim i na rukama, pogotovo na tricepsu, biceps je dosta dobro izražen. Ali svakako si dosta napredovao, odličan posao, samo tako naprijed :thumbs2:

MTF*
23-08-2010, 18:31
sretno s tim, krecem i ja na masu...
i da, kad si tolko s curom, ne zaboravi na PreWM, DWM i PWM oko nas kojih aktivnosti :D

SkunK
23-08-2010, 18:33
Ma kada je tako onda je samo điha, điha sve četiri noge su tu :D Ako stvarno zapneš za BB onda ti on nemože biti sporedna stvar, barem meni jer ako idem nešto ozbiljno raditi onda uvijek dajem 120% sebe, a trenutno to nemogu, tj. nije mi prioritet. btw. thx. :)

Bartuc
23-08-2010, 18:35
MTF, odlično to izgleda, samo mi se šija ne sviđa. Da ide mrvu više u širinu bilo bi do jaja :D Svaka čast.


PS: Mene strašno jebu leđa već gotovo godinu dana, tako da ove godine praktični nisam niti bio u teretani. Osam mjeseci sala sam nakupio :D Ne znam kaj ću sa leđima napraviti :(

MTF*
23-08-2010, 18:42
hmm, jos nikad nisam cuo da su mi trapez dirali, uzet cu u obzir to, hvala ;)

reiko, triceps mi je puno puno jaci od bicepsa, cak mi biceps ne prati triceps... ovdje to nije izrazeno... mozda nabacim koju fotku di se bolje vidi...
za trbuh se slazem, al nemam namjere spustat bf, idem na masu

Aral
23-08-2010, 18:43
Jel ima tko kakav savjet kak nabit kilažu? Imam metabolizam prema kojem je warp brzina spora, probavljam sve i svašta i niš se ne prima na mene :) Ako tko ima kakav recept u vezi prehrane...moram nabacit barem 10 kila.

Imam 190 i trenutno 78kg.

Constantine
23-08-2010, 18:43
@topic
imam nekih 193-4cm i 89 kila,previse,meni bi idealno bilo kad bi imao 85.

MTF*
23-08-2010, 18:46
Jel ima tko kakav savjet kak nabit kilažu? Imam metabolizam prema kojem je warp brzina spora, probavljam sve i svašta i niš se ne prima na mene :) Ako tko ima kakav recept u vezi prehrane...moram nabacit barem 10 kila.

Imam 190 i trenutno 78kg.

stavi prehranu na papir pa ces vidit da ne jedes dosta, pogotovo ak si extreme ekto... znam ekipu kaj im defka pocinje sa 5000 kalorija, na masi su na 10 000 kalorija... tako da, vilicu u ruke i deri...

MTF*
23-08-2010, 18:47
@topic
imam nekih 193-4cm i 89 kila,previse,meni bi idealno bilo kad bi imao 85.

ja sam 180cm i 87kg... pustite vagu, mjerite se prema ogledalu...

hacker
23-08-2010, 18:47
@Aral
Ak oćeš nezdravo, odeš OVDJE (http://calculators.hpathy.com/calories-need.asp), izračunaš si kolko ti kalorija treba dnevno, onda odeš OVDJE (http://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Tablica-kalorija.aspx), i nađeš hranu koja ima više kalorija i sam to ždereš. Tak sam ja dobio par kila :D

Aral
23-08-2010, 18:48
Istina, može bit. Damn, ubija me to, gledam par frendova, debljaju se ko ludi a svi smo zajedno gurmani, jedino sam ja takav xD

Da, vaga je tak tak, ogledalo je bitno, kako kod koga naravno.

@hacker: Tnx, bum pogledao ;)

Constantine
23-08-2010, 19:34
@topic
imam nekih 193-4cm i 89 kila,previse,meni bi idealno bilo kad bi imao 85.

ja sam 180cm i 87kg... pustite vagu, mjerite se prema ogledalu...
prema ogledalo bi trebao dobit malo misicne mase,radim one 8 minute abs i arms vjezbe svakodnevno od proslog tjedna.

MTF*
23-08-2010, 19:50
to su gluposti, primi se kompleksnih vjezbi i hrane... sretno

Bartuc
23-08-2010, 22:06
hmm, jos nikad nisam cuo da su mi trapez dirali, uzet cu u obzir to, hvala ;)

Može biti da je do slike, odnosno pozicije tijela. Tako da se nemoj zamarati mojim riječima :D Brutalan si, to je bitno :D

LorlonWarrior
27-08-2010, 19:11
http://slike.hr/slike/i/ijaoooooxd_91b32.png

:D

Nodakim
27-08-2010, 19:25
Osim sto si nam dao do znanja da vjerovatno voliš dečke,koji je smisao tvog posta?

hacker
27-08-2010, 19:34
Copycat, bila je ta fora već negdje :D. I kaj je ženska odgovorila?

LorlonWarrior
27-08-2010, 19:39
Copycat, bila je ta fora već negdje :D. I kaj je ženska odgovorila?

A rekla mi je da sam lud i da dođem u centar u 10 naveče na što sam ja reko da neću jer idem na trening :D


@ Nodakim

Da, volim dečke.

EDIT: Nije ti možda pala varijanta napamet da sam zauzet pa se ne želim naći ili je ženska gabor pa me ne zanima?

Niko Bellic
27-08-2010, 19:58
gabor

Otkud ovaj izraz? Jel to turcizam? :o

LorlonWarrior
27-08-2010, 21:15
gabor

Otkud ovaj izraz? Jel to turcizam? :o

Prije bi reko švabizam ali kako god, nikako nije kopliment kad ti neko kaže da si gabor :D

Carp
27-08-2010, 21:23
ima tko ikakvih ideja ili solucija kako da nabacim 20-25 kila? :D

Nodakim
27-08-2010, 21:28
@ Nodakim

Da, volim dečke.

Jel to poziv?
*shy*


Pa ne ono,samo zajebavam jer stil na koji si je odjebao.
Onak,kontradiktoran.

loo
27-08-2010, 22:24
Počeo sam s onom p90 vježbom. Za mjesec dana ću se prebacit na p90x/insanity hibrid jer mi ovo nije baš nešto.
Nego, imam pitanje što se tiče prehrane. Visok sam ~175cm i imam ~68kg i 17 godina. Hoću malo smanjit salo jer mi se nakupilo oko struka, tako da si pokušavam sastavit neku prehranu. Dosta sam ograničen s tajmingom obroka i samim sadržajem zbog škole (jedan tjedan ujutro, drugi popodne) tako da nemogu stavit baš 5 obroka dnevno ni pravit si neznam kakva jela. Zasad sam si napravio ovo iako mi se čini premalo. Počeo sam se pridržavat toga prije par dana, ali navečer uvijek ogladnim i pojedem nešto bezveze xD
Jel' imate nekih savjeta kako da popravim?


Doručak
3-4 bjelanjka +1 žumanjak (na oko, bez ulja), komad raženog kruha(50g), komad svježeg povrća, komad voća

Ručak
150g bijelog pilećeg mesa (na teflon tavi bez ulja), komad raženog kruha, komad svježeg povrća

Večera
150g bijelog pilećeg mesa (na teflon tavi bez ulja), komad raženog kruha, komad svježeg povrća

Međuobrok (u toku dana, ovisno o mogućnostima)
100g posnog sira/ konzerva tune u salamuri


Vježbanje sam si isplanirao tako da kad idem ujutro u školu vježbam čim se vratim kuć, prije ručka, a kad idem poslijepodne u školu, čim se vratim kuć, prije večere.

Bartuc
27-08-2010, 23:25
U večeri izbaci raženi kruh i ubaci salatu na bučinom ulju. A u međuobroke dodaj po šaku orašastih plodova. I/ili imaj još jendu kasnu večeru sa posnim sirom i recimo bademima/orasima.


PS: Cilj ti je smanjiti UH kako se bliži kraj dana, tako da ciljaj na P+M kombo od sredine dana pa na dalje. UH jedino u PWM-u nakon treninga, ali u obliku glukoze...

LorlonWarrior
27-08-2010, 23:45
U večeri izbaci raženi kruh i ubaci salatu na bučinom ulju. A u međuobroke dodaj po šaku orašastih plodova. I/ili imaj još jendu kasnu večeru sa posnim sirom i recimo bademima/orasima.


PS: Cilj ti je smanjiti UH kako se bliži kraj dana, tako da ciljaj na P+M kombo od sredine dana pa na dalje. UH jedino u PWM-u nakon treninga, ali u obliku glukoze...


Također nek kuha jaja (bjelanjke) jer jaja gube na nutricionističkoj vrijednosti termalnom obradom (pečenjem) dok kuhanjem cijelo vrijeme budu u ljusci i tako zadržavaju sve hranjive tvari :D

EDIT:

@ Bartuc

Ne mora biti glukoza. Neki studiji su pokazali da može biti bilokakav UH visokog GI. Može čak i obična saharoza (kuhinjski šećer) jedino bi ga trebao uzeti na 3/4 treninga jer se nešto sporije razrađuje na glukozu zbog malo složenijeg molekularnog sastava. Također može biti Maltoza (koja čak ima veći GI od Glukoze) ili riža, kuhani krumpir...

Ali da, glukoza je klasika i bez obzira na ovo što sam ja sad napiso, poslušaj samo savjet Bartuca :D

A ako baš nemaš DM u blizini, onda se možeš i slobodno saharozom koristiti samo malo prije ju trebaš uzeti iz gore navedenih razloga. Naravno i količina je bitna. Tako da po tome ispada da možeš uzeti i namirnicu s niskim GI ali u obilnim količinama npr bubam sad, po kile raženog kruha. Tako da ti dođe npr bubam opet 50 grama glukoze jednako podigne razinu šećera u krvi ko npr (po treći puta) 350 grama raženog.

Nešto više o tome, točnije o GLIKEMIJSKOM TERETU vamo:

http://www.bodybuildingboard.net/index. ... 460.0.html (http://www.bodybuildingboard.net/index.php/topic,10460.0.html)

Sickmanno1
27-08-2010, 23:48
meni je ovo najlol tema :rotfl:

FAT-MAN IN THE BUILDING!!!!

loo
27-08-2010, 23:59
Dobri savjeti.
Imam još jedno pitanje. Kao što sam rekao, namjestio sam si vježbanje tako da mi PWM budu ručak ili večera ovisno kada idem u školu. Dali to valja? Možda bih mogao, npr. odmah nakon vježbe popit par grama proteina (neki šejk) i onda pola sata kasnije ručak/večeru ali bez kruha?
I jel' imate neki savjet za međuobrok? Ni posni ni tunu baš ne volim, ali ako nema baš druge opcije morat ću to...

LorlonWarrior
28-08-2010, 00:33
Dobri savjeti.
Imam još jedno pitanje. Kao što sam rekao, namjestio sam si vježbanje tako da mi PWM budu ručak ili večera ovisno kada idem u školu. Dali to valja? Možda bih mogao, npr. odmah nakon vježbe popit par grama proteina (neki šejk) i onda pola sata kasnije ručak/večeru ali bez kruha?
I jel' imate neki savjet za međuobrok? Ni posni ni tunu baš ne volim, ali ako nema baš druge opcije morat ću to...


Daj nek neko da burek i pivo sicku da se makne odavde :D

Nego trebaš prvo znati da kad se baviš takvim stvarima da ti je primarni cilj zadovoljiti potrebe tijela i organizma a ne svoj ukus. Nema tu fino/gadno, oću/neću, ako tako razmišljaš, možeš odma i odustati :D

Aj neda mi se sad konkretno o namirnicama pričati, ali da ti probam ukratko dočarati

Trebo bi imati 4-6 obroka u danu (ovisno koji si tip tijela)

U svakom obroku bi trebo imati oko 30 grama proteina

Ujutro bi trebo smazati neki UH s niskim GI koji će se polako razraditi i malo podići glukozu u krvi da nebi gušterača morala inzulin tjerati (zapamti, ne želiš izazivati lučenje inzulina kad ti ne treba). To će ti osigurati jedan dio dana dovoljno energije i da se fino osjećaš. Mislim da bi zobene bile idealne.

Prije treninga neki UH s osrednjim GI tako da ti osigura dovoljno energije tijekom treninga (mislim da je tjestenina dobar primjer). Možeš i glukozu + whey prije treninga. To će izazvati lučenje inzulina i bit ćeš fino prokrvljen tijekom treninga što je dodatna snaga ali jedino ako će trening kraće trajati i vrlo je jakog inteziteta jer glukoza brzo digne šećer u krvi i isto tako ga brzo i spusti.

Poslje treninga smo skontali OBAVEZNO (PWM je najvažniji obrok, to zapamti. Ako nemoš jesi odma poslje treninga, nemoj ni trenirati da se upropastiš). Kratko i jasno. P + UH s visokim GI. Primjer klasika: Glukoza + Whey (također bi bilo idealno dodati kreatina, glutamina i BCCA ali to je sad žešće kemijanje i financije tako da nek ostane samo na tekstu ovo u ovoj zagradi). To naravno sve podigne razinu šećera u krvi dobrano, inzulin dođe i otjera to fino lijepo prvo u stanice, onda neš sitno popuni glikogen u jetri i onda u mišiće. To želiš jer tada je tijelo doživjelo šok i nastoji svim silama vratiti izgubljeni glikogen u mišiće i ti fino s tim proteinom i UH koji pozovu inzulin sve fino otjeraš u mišiće koji zbog šoka uvijek malo više spakiraju u sebe nego što im treba. Time uskladištiš u mišiće više energije=više snage=rast mišića. Proteinima fino zakrpaš popucala vlakna i fino ih obnoviš da budu spremni i svježi za novi trening.

Prije spavanja bi trebo šuznuti neki sporo otpuštajući protein (posni sir izvrstan primjer) da ti fino opskrbi tijelo proteinima tijekom noći da nebi upo u katabolično stanje da za tih 12 sati spavanja u tijelu nema nikakvih nutrijenata.

Ovo bi bile neke osnove, po meni 4 bitna obroka koja nebi trebo preskakati i između ubaciš još 2 međuobroka i do jaja.

Umoran sam trenutno jako tako da ako sam nešta fejlo dok sam napiso, nek me neko ispravi a ne da me napdane da serendam, molio bih :D

Odo spavati sad, smazati neki spori protein i vozdra ^^

loo
28-08-2010, 18:05
Lijepi odgovor, hvala :D
Jedino što nemam obrok prije treninga... možda ću uzet malo whey-a prije i poslije treninga kad kupim i onda pol sata nakon wheya piletinu.

LorlonWarrior
28-08-2010, 21:52
Lijepi odgovor, hvala :D
Jedino što nemam obrok prije treninga... možda ću uzet malo whey-a prije i poslije treninga kad kupim i onda pol sata nakon wheya piletinu.

Nemoj pola sata. Pričekaj sat, sat ipo, nigdje se ne žuri :D

Po sata, možda i više treba da se sami Whey + Glukoza poslje treninga abosorbiraju tako da ipak treba pričekati malo više

K4ciga
28-08-2010, 21:59
E svaka vam čast na tolikoj predanosti i disciplini :D

MILF hunter
28-08-2010, 22:14
Ja bih se prije ubio nego tako živio. Bez uvrede ikome.

LorlonWarrior
28-08-2010, 22:18
E svaka vam čast na tolikoj predanosti i disciplini :D


Iskreno, prije nisam bio uopće. Znalo se sve "otprilike" kako i šta ali sada sam se ozbiljno uvatio. Sad sam se uvatio for real motherfucka i eo, sve fino ide ^^

Imam sliku za stavit kao apdejt, samo trebam nači naćina da je prebacim na komp. Pokušavam si s mobitela mejlom poslati na mejl ali nešta serenda :?

@ MILF hunter

Vjerujem da i ti voliš raditi neke stvari u životu zbog kojih bi se drugi ubili da moraju to isto raditi

MILF hunter
28-08-2010, 22:20
Nitko ne mora ništa.

loo
28-08-2010, 22:21
Meni to baš i nije tako teško. Inače skoro ništa nejedem, a ako jedem onda su to neka sranja. Ovako jedem redovito i hranu koja mi odgovara (svaki dan imam piletinu za večeru i ručak što mi je super. prije sam svaka 2-3 dana imo kuhan obrok. ostalo sve neš bezveze ko paštete i hrenovke).

LorlonWarrior
28-08-2010, 22:30
Meni to baš i nije tako teško. Inače skoro ništa nejedem, a ako jedem onda su to neka sranja. Ovako jedem redovito i hranu koja mi odgovara (svaki dan imam piletinu za večeru i ručak što mi je super. prije sam svaka 2-3 dana imo kuhan obrok. ostalo sve neš bezveze ko paštete i hrenovke).


Moj dan ti ovako izgleda, eo primjer kad radim kardio (napoemena da mi je prioritet gubljenje kila tako da su mi masti i UH dobrano srezani):

Dignem se ujutro, skuvam si vode, napravim si kombo zelenog/crnog čaja s vitaminom C (unosim 2 grama/dan da smanjim kortizol), sve to uz konzervu tune iscijeđene iz ulja.

Metnem si odmrzavati po kile pilećeg mesa. Kad se za 2-3 sata odmrzne, fino uzmem trećinu toga (od oka) i skuvam si pileće meso (kakvih 120-150 grama).

Prije treninga ponovim istu stvar sa čajevima i C vitaminom + opet kuhana piletina ko obrok 2. Tu ponekad, ovisno kako se osjećam, dodam neki UH s niskim GI, ali jako malo (maks 25 grama). Skuvam si 75 grama riže (ako nisam unio onih 25 nekog drugog UH, ako jesam, onda samo 50 grama riže) i to si ponesem sa sobom u teretanu u nekoj posudi.

Poslje treninga odletim do bake i njoj sad ovisno šta ima, uzmem ili (opet) piletinu/tunu/govedinu/neku ribu i pojedem s tom rižom

Nakon sat-dva, kuvam si ostatak one trećine od po kile piletine i jedem to.

Na kraju prije spavanja 200-300 grama posnog sira i fajront

To je sve skupa približno oko 200 grama proteina, što me samo to i zanima. Masti i UH totalno režem. Masti što unesem unesem, ali uopće ih ne unosim kao obrok. Uh samo ili poslije treninga ili podijelim prije i poslije.

Naravno da tu ubacim i povrća jer ima vlakana i svačega još ali mi se neda o tome tako da ako neko misli samo to da jedem, NE :D

To sam naveo ono od BITNIJIH stvari koje jedem ^^

loo
29-08-2010, 10:10
Uh. Jedeš puno više od mene xD
Mene je u isto vrijeme strah da jedem previše (moram bit u kcal deficitu) i da jedem premalo (možda mi se uspori metabolizam ili mišići uništavaju ili tak neš).
Jel' normalno osjećat glad dok čekam slijedeći obrok? Npr. Ručao sam piletinu u 1, pa imam neki međuobrok u 5, a ja sam gladan u 4.

LorlonWarrior
29-08-2010, 16:55
Ne jedem puno za sebe, za moju kilažu, brzinu mog metabolizma i raziu aktivnosti dnevno - meni taman :D


A jeli normalno da si gladan?

- je

Glad je samo "nepopunjenost želuca". Možeš ti opskrbiti tijelo s više neg dovoljnjo nutrijenata a da i dalje budeš gladan :D

To znači samo da je hrana koju si pojeo već ošla u tanko crijevo (sve zbog brzine metabolizma nagađam) i želudac je prazan. Ali da, bilo bi dobro jesti čim osjetiš glad bez obzira da vrijeme. Što više manjih obroka imaš dnenvo, tijelo se navikava na kontinuirani ulazak hrane u želudac i tim se mora više truditi da bi brže razrađivao tu hranu + shvati da ima stalni dotok eneregije (kcal) tako da više ne forsira stvaranje zaliha (sala) u slučaju kao što je spor metabolizam. Ubrzavanjem metabolizma ubrzava se probava i rad organa što znači da tvoje tijelo u stanju mirovanja troši puno više kcal nego inače=povišeni bazalni metabolizam. Što ti tijelo troši više kalorija, mislim da ti je jasno šta se onda događa :D

K4ciga
29-08-2010, 17:10
Inače, dehidracija se često brka sa osjećajem gladi.

LorlonWarrior
29-08-2010, 17:20
Inače, dehidracija se često brka sa osjećajem gladi.


Da. Također ako uzmeš UH s visokim GI, visoko ti povisi razinu šećera u krvi (npr pojedeš neku oveću pizzu) i imaš osjećaj zasićenosti. Nakon sat-dva (osvisno o samom metabolizmu) kad iznulin otjera taj šećer ugl na zalihe (ako nisi nikakve aktivnosti imo), tebi šećer naglo opadne u krvi što se očituje kao "potreba za UH" ili ta ga ponovna glad. I eto ti začaranog kruga :D

Sjećam se ja bome. Pojedem 400 grama tjestenine ( :? , don't ask) i najedem se ko Ilija i nakon 2-3 sata me ponovo uvati glad.

Zlo, živo zlo ^^

K4ciga
29-08-2010, 17:34
Lorlon aj' napiši objašnjenje za kratice koje koristiš, bilo bi mi mnogo razumljivije čitati postove u ovoj temi :)

LorlonWarrior
29-08-2010, 17:49
Lorlon aj' napiši objašnjenje za kratice koje koristiš, bilo bi mi mnogo razumljivije čitati postove u ovoj temi :)

Hm, neda mi se čitati šta sam piso ali ako jesam, evo objašnjenja :D

GI - Glikemijski Indeks
UH - Ugljikohidrat(i)
GL - Glikemijski teret
M - Mast(i)
P - Protein(i)
PWM - Post Workout Meal

To mi ovog trena pada na pamet :evil:

Magnus
04-09-2010, 12:43
Pazit na ishranu i bit aktivan i održavat kondiciju, to je definitivno potrebno. Posebno za gejmersku elitu koja se skuplja na PCPlay forumu, jer vjerojatno svi ovde provodimo dosta vremena pred kompom :D

Ali da bi podredio život ishrani, to nema šanse. Nema te sile da bi jeo nešto što mi se osobno gadi, ili imao tako striktni raspored, samo da se izbildam i nabijem masu. Formu treba održavat definitivno, ali treba i uživat malo u životu...

S druge strane, neki baš uživaju u tom konstantom režimu za bildanje mišića, a to je nešto što je meni osobno strano i nikad mi neće bit jasno. Meni je ipak bolji ležerniji pristup takvim stvarima... Al ima nas svakakvih :wink:

LorlonWarrior
04-09-2010, 15:15
Pazit na ishranu

Ne nužno kod ektomorfa na masi ali ugl da ^^


Nema te sile da bi jeo nešto što mi se osobno gadi, ili imao tako striktni raspored, samo da se izbildam i nabijem masu.

No Pain, no Gain


...ali treba i uživat malo u životu...

Ja sasvim dovoljno uživam i imam života. To što jedem drugačije i imam puno aktivnosti ne znači da ja ne uživam.


S druge strane, neki baš uživaju u tom konstantom režimu za bildanje mišića

Tako je ;)


...a to je nešto što je meni osobno strano i nikad mi neće bit jasno.

Nisi nikad ni probo :)

Magnus
04-09-2010, 21:07
Ma kad kažem uživat u životu, mislio sam zapravo reć uživat u svim vrstama hrane (što ću kad sam gurman :D)... Pojest nešto šta znaš da ti šteti, ali ebemu, predobro je da to propuštaš :P

A jedino se ne slažem s tim šta kažeš da ne mogu znat ako nisam probao... Pa ne moram probat da mogu procijenit jeli bi me to privuklo ili ne, dovoljno o tome i čitam i vidim... Kao što ne moram probat ić na medicinski faks jer znam da na kraju ne želim bit doktor (za usporedbu)... Briga o tijelu -da, pretvarat to u glavni životni cilj- ne. To je moj stav :wink:

LorlonWarrior
05-09-2010, 15:34
Pa ja ti na svome primjeru govorim da nije tako :D

Nikada u životu nisam volio posni sir. Zobene pahuljice nikada nisam ni tako. Povrće mi se gadilo, pogotovo salata. I eto sada kad se navikneš nakon nekog vremena na tu prehranu, sasvim mi je normalno i zapravo mogu reći da skoro pa i volim to jesti. I btw, ne znam dali znaš ali kad si na dijeti i treniraš, svakih 7 (neodređeno, ali kod mene je tako. Moš i svakih 10 dana ali nije preporučljivo duže od 2 tjedna) imaš nešto što se zove cheat day. Taj dan jedeš ono što ti smatraš "normalno" i puniš se ugljikohidratima iz raznih izvora znači jedeš normalno iz razloga da uneseš broj kalorija koji ti treba da održavaš težinu tako da nebi usporio metabolizam jer tijelo kad vidi da mu skratiš energente (UH i masti), ono počne nakon nekog vremena shvaćati da mu fali to i forsira pretvaranje većinu UH koje uneseš u masti. Zato ljudi fejlaju kad odu na dijete s drastičnim rezanjem kalorija. Izgube par kila i onda naglo stanu, baš iz gore navedenog razloga :D

Niko Bellic
05-09-2010, 15:43
Jel to ona slika kad si bio u McDonaldsu, a ispred tebe prepun stol?

LorlonWarrior
05-09-2010, 22:39
Jel to ona slika kad si bio u McDonaldsu, a ispred tebe prepun stol?

Vidiš kako ljudi dobro zaključuju :D ;)

Niko Bellic
05-09-2010, 22:42
Jesi to s kuponima kupovao da ostvariš popust? ...ili je bilo daj meze šta košta da košta!

LorlonWarrior
05-09-2010, 22:44
Jesi to s kuponima kupovao da ostvariš popust? ...ili je bilo daj meze šta košta da košta!

To je jedan frend s prilično dubokim džepom reko da ne mogu pojesti tolko puno (kad sam ja reko da mogu) i reko da će plaćati sve dok ne pojedem sve to. Mislim da je požalio. Mogo si je tih 200+ kuna bolje potrošiti ^^

EDIT: Nešta tipa ko oklada

Niko Bellic
05-09-2010, 23:00
Why I don't have a friend like this. I love junk food... <3

LorlonWarrior
07-09-2010, 02:43
Why I don't have a friend like this. I love junk food... <3

A ko ne :D

Eo danas (juče, prošlo 12 sat) mi baka došla i kupila 2 bureka s mesom. Iskreno, predomišljo sam se dal da ih reznem pa da pojačam trening taj dan da ih spalim ali fak det, snaga voljei disciplina ftw!

Tako da sad moram gledati kako brat jede moja dva bjureks ali ajde... Šta me briga, neću umrijeti ^^

Niko Bellic
07-09-2010, 03:19
:bravo:

Gu$ht3r
07-09-2010, 12:17
Why I don't have a friend like this. I love junk food... <3

A ko ne :D

Eo danas (juče, prošlo 12 sat) mi baka došla i kupila 2 bureka s mesom. Iskreno, predomišljo sam se dal da ih reznem pa da pojačam trening taj dan da ih spalim ali fak det, snaga voljei disciplina ftw!

Tako da sad moram gledati kako brat jede moja dva bjureks ali ajde... Šta me briga, neću umrijeti ^^

a umro bi da ih pojedes? daj molim te, pretjerivanje, nisi ti profesionalni bodybuilder jebote.

Sickmanno1
07-09-2010, 12:21
On misli da time pokazuje karakter :D

LorlonWarrior
07-09-2010, 12:48
a umro bi da ih pojedes? daj molim te, pretjerivanje, nisi ti profesionalni bodybuilder jebote.

Nisam. Al radije ću da moje tijelo tih 1000 kalorija sebi uzme sa zaliha sala nego da ih unesem kroz ogavnu mast i tijesto. U ostalom kake veze što nisam profesionalac ololol? To znači da moram jesti burek kad imam priliku don Jay Cutler ne smije? :rotfl:

Iz dana gledam sve čudnije izjave u ovoj temi :/

U ostalom, i dijete od 7 godina bi shvatilo da se burek ne uklapa u ama baš nijednu vrstu dijete tako da ono... Đizsfakinkrajst :?

@ Sicko

Ne pokazujem karakter, ali imam dobro istreniranu snagu volje i disciplinu ^^

To je ko da džankiju staviš pred nos malo heorina a on ne uzme ^^

U ostalom @ Gušter, ja sam doasd izgubio ravno 14 kila (radim svaku kilu screenshot sebe tako da se sada već vidi razlika ogromna i mislim da će biti vrlo zanimljivo kad dođem do određenog cilja pa sve to poredam u neki slajd šou ^^). Izgubio sam tolko iz razloga zato što sam previše jeo takvih gluposti i sada plaćam cijenu. Anyways, uvijek imam nedjelju kao cheat day tako da... :D

K4ciga
07-09-2010, 12:53
A zašto si se uopće počeo baviti sa BB? Bio si debel ili?

Niko Bellic
07-09-2010, 13:28
Neki ljudi vole kad su "zategnuti", dobar je to osjećaj. Prije sam i ja prakticirao teretanu, a sad imam doma komplet bučica, pa se malo razmašem s njima kad me uhvati nostalgija.

LorlonWarrior
07-09-2010, 13:32
A zašto si se uopće počeo baviti sa BB? Bio si debel ili?

Ne mogu jebeno vjerovati. Napiso sam mega extra mambo jambo post u kojem sam sve objasnio i drkavi error mi izbaci i evo sad ga popušim. O jebem ti sve :-x

Ne, neću ga nikako ponvaljati iako sam napiso SVE što je ikoga zanimalo ali ću zato staviti mali apdejt:

http://slike.hr/slike/p/pedorile_4bc34.png

EDIT: Cenzura due to retardirana faca koju sam složio u tom trenu :?

Karlo_from_Bjelovar
07-09-2010, 18:51
185 visok, 79 tezak... a imam beer belly.. :D
jebiga, tanasan sam u rukama... ^^

za 3-4 mjeseca cu 16...

Niko Bellic
07-09-2010, 20:42
Jesi se javio Maji za onu kavu? 8)

hansi
07-09-2010, 20:43
A zašto si se uopće počeo baviti sa BB? Bio si debel ili?

Ne mogu jebeno vjerovati. Napiso sam mega extra mambo jambo post u kojem sam sve objasnio i drkavi error mi izbaci i evo sad ga popušim. O jebem ti sve :-x

Ne, neću ga nikako ponvaljati iako sam napiso SVE što je ikoga zanimalo ali ću zato staviti mali apdejt:

http://slike.hr/slike/p/pedorile_4bc34.png

EDIT: Cenzura due to retardirana faca koju sam složio u tom trenu :?
koja slika :pray: :pray: :pray: :pray:

Forengner
07-09-2010, 21:17
189 cm 76kg.
:( Treba mi kalorija.

LorlonWarrior
07-09-2010, 21:38
189 cm 76kg.
:( Treba mi kalorija.

Onda meni serendaju kad ne jedem burek i da nemam život zato što pazim šta jedem a imate upravo sliku gore :wink:

Sickmanno1
07-09-2010, 21:50
lol

Da_killah
07-09-2010, 22:18
lol

MTF*
09-09-2010, 13:57
lorlon, sredi prsa, pogotovo gornji dio, zadnje rame ne postoji, predje previse prednjace, srednje isto ko zadnje... podlaktica ne prati nadlakticu, biceps prednjaci tricepsu, takodjer, sredi trapez...
;)

K4ciga
09-09-2010, 15:03
http://slike.hr/slike/p/pedorile_4bc34.png

http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-sex016.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

Karlo_from_Bjelovar
09-09-2010, 15:15
Jesi se javio Maji za onu kavu? 8)
nisam, imam ja svoju metu... :D

LorlonWarrior
10-09-2010, 12:44
lorlon, sredi prsa, pogotovo gornji dio, zadnje rame ne postoji, predje previse prednjace, srednje isto ko zadnje... podlaktica ne prati nadlakticu, biceps prednjaci tricepsu, takodjer, sredi trapez...
;)

Ramena nisam radio sve do sada nikada isto ko i trapeze. Imam problema s ramenima jer di god da ih mrdam pucketaju tako da me boli onda kad to radim s težinom. Ima par vježbi koje mogu raditi za ramena i to radim. Isto tako i trapezi jbga. Svjestan sam toga da je tako kako je, pogotovo trapez i stražnje rame sa srednjim. Taj pokret me navjiše i boli ali eto, trudim se :D

Gornji dio prsa isto tako. Genetski jednostavno ne ide da ga fukaš. Kosi benč jedino i radim ali eto, tako je kako je. Trapeze isto razvaljujem svaki puta ali opet, tako je kako je. Jest imam i tu laganih problema kad njih mrdam ali radim nekako :D

A što se tiče podlaktice, e pa tu si se zeznuo :D. Slika je takva de stvarno sad kad gledam i ja izgleda ko da imam čačkalice ali nije tako, imam podlaktice normalne i u skladu s biceps/triceps jer uzmem svako malo pa i njih posebno radim :D. Ali ozbiljno, zbog slike se čini ko da su tanke.

Ne znam ugl, sad sam ja trenutno na gubitku od 14 kila tako da mi je to veliki šok i dosta sam se smanjio ali idem još 8 kila dolje tak da ono... Tek sam na 3/5 puta i onda idem radit masu :(

Al eto kad bi se sam kritiziro, srao bi si zbog ramena, trapeza i gornjeg dijela prsa baš kao štos reko ali ruke mi ne diraj :D

Jebiga, nisu svi mezomorfi... Ja sam jedan tipični uber primjer endomorfa sa uber sporim metabolizmom tako da se trenutno borim s mastima svojima i nisam narasto grama već godinu dana. Samo sam bezve kad sam presto trenirati navuko 16 kila i sada sam izgubio 14 i trenutno imam 82-83. Idem do 75 kila i to mi je cilj, prije toga ne planiram na masu. Ali eto kad već spominjem to, imam i tu problem. Naglo sam stao s gubljenjem kila i već sam tjedan ipo na 82-83. I nikako da krene dolje. Sad sam odlučio ubaciti poslje anaerobnog treninga kardio i počeo s dodatnim rezanjem UH. Idući tjedan planiram na Protein + Mast dijetu ba budem vidio kako ide...

Nee Joe
02-10-2010, 17:44
Vidim da nije dugo postano u ovoj temi pa ću ju sad ponovno pokrenut. Ljeto je doba provođenja, dobrih izlazaka, ženski, pića, jela itd. U mom slučaju PUNO jela i nešto više pića. Svaka nepromišljenost u vezi tih stvari dovodi do neugodnih posljedica, znani kao kile i kožni dodaci znani kao "šalufčeki". E sad. Prvo, nisam kao svoj avatar. Visok i bogat tako da bi se mogao nabrijati steroidima i što više vježbati. Visok sam (nažalost) samo 176 cm i imam neugodnih 90 kila. Međutim, nisu kile te koje me brinu. Nek bude i sto :D. Stvar je u tome što se želim riješiti ove viseće kože i nabiti nekakvu snagu u ruke. Pa sad ovdje tražim (vidim da ima dosta bildera i slično) vaše preporuke za neke dobre vježbe koje su vezane uz trčanje, vožnju bicikla, ali i utege (koje, hvala bogu, imam). Utezi nisu preteški, imaju solidnih 8.5 kila max. Nemam previše vremena i novaca za teretanu, svako jutro od ponedjeljka do petka provozim se biciklom 12 km (6 naprijed, 6 natrag), te mi to pomaže sa kilama (koji mi, zapravo, i ne smetaju), ali slabo sa mišićima i kožom, pa ako netko zna neke dobre vježbe za razvijanje mišića i oblikovanje tijela, molio bih da napišete tu ili PP-om.

Niko Bellic
02-10-2010, 18:03
Za ruke radi vježbe za biceps i triceps. Njih je stvarno hrpa, pa proguglaj koje ti odgovaraju. Također, fokusiraj se na pravilno izvođenje, a ne na što više ponavljanja i velike težine. Sklekovi, čučnjevi (s petama uz pod), spuštanje u most i zadržavanje koliko možeš izdržati, ma ima toga more...

http://www.youtube.com/results?search_q ... bells&aq=2 (http://www.youtube.com/results?search_query=biceps+workout+with+dumbells&aq=2)
http://www.youtube.com/results?search_q ... bells&aq=f (http://www.youtube.com/results?search_query=triceps+workout+with+dumbells&aq=f)

K4ciga
02-10-2010, 19:13
20 squat program. GO,GO,GO!

Babitz
02-10-2010, 19:41
Jel postoje vježbe za bicepse koje ne traže utege?

Delirium
02-10-2010, 19:57
Sklekovi / Zgibovi...ne treba ti nista osim poda

Babitz
02-10-2010, 20:26
Naradio sam se sklekova i još uvijek imam štapiće od ruku. :(

SharpDressedChevap
02-10-2010, 20:46
Mene zanimaju vježbe za ruke i trbušinu, da to malo pretvorim u mišiće.

BTW imam malo "jače" noge što se debljine tiče, jel dobro za to vježbat bicikl/trčanje ili neka posebna vježba?

Nee Joe
02-10-2010, 21:07
Hvala NIko! Vježbe su zakon! Genetically different, babY!

Interceptor
02-10-2010, 21:11
trči trči trči i bićeš super

Nee Joe
02-10-2010, 21:13
trči trči trči i bićeš super

to mi je za noge i kile, Niko mi je dao pomoć za ruke i torzo, što mi je malo bitnije :D

Nee Joe
03-10-2010, 20:47
Preporučujem vježbe Brada Aubrya, vježbe su jednostavne, nisu preiscrpljujuće, a savršene su za razvijanje mišićne strukture torza, bicepsa, tricepsa, leđa i nogu te zatezanje viška kože. Tip je legenda, svakako ga pogledajte.

Babitz
03-10-2010, 21:23
Mogao si ostavit link il nešto.

Paran0a
03-10-2010, 21:27
Za trbusne hodaj/trci/vozi bicikl.:D

Bartuc
03-10-2010, 21:38
Naradio sam se sklekova i još uvijek imam štapiće od ruku. :(

Široki sklekovi su za prsa, uski za triceps. Biceps gotovo niti ne radi kod sklekova. Zgibovi su uglavnom za leđa (latove), ali ima i položaj ruku za bicepse, no opet ćeš uz bicepse masno pogađati leđa.

Bućice su majka bicepsa, s time da uzmi u obzir da je triceps taj koji čini ruku masivnom. Tako da spoji ruke i udri po sklekovima, uz pravilnu prehranu i odmore naravno :D

Interceptor
03-10-2010, 21:40
Utezi zapravo nisu potrebni ni za jedan dio tijela.

hacker
03-10-2010, 21:43
Nego, kad smo već kod toga, jel tko čuo za Ross Enamait-a i možda radio po njegovom programu? Vidio sam neke vježbe koje radi, lik nije normalan.

Btw, njegov sajt http://rosstraining.com/blog/

Bartuc
04-10-2010, 08:25
Utezi zapravo nisu potrebni ni za jedan dio tijela.

Da, progooglaj si "bodyweight workout", možeš vježbati apsolutno čitavo tijelo samo sa svojom težinom i gravitacijom. S time da za bicepse ima najmanje vježbi pošto ih samo određeni zgibovi zahvate.

K4ciga
04-10-2010, 13:03
Koliko dana treba proći da se mišići nogu oporave nakon vježbe? Jedni mi govore jedan dan pošto se oni relativno brzo oporavljaju, drugi me opet vuku na dva dana pošto su to najveći mišići. Neznam kome da vjerujem, pogotovo jer su svi laici kao i ja, pa bih cijenio odgovor :)

hacker
04-10-2010, 13:35
Nisam neki stručnjak, ali ja to osjetim. U smislu da imam manje performanse ako se nisam dovoljno odmorio :)

Nee Joe
04-10-2010, 14:37
Mogao si ostavit link il nešto.

Moj bed. Evo jedan link na jutjubu, sa strane imate desetak njegovih videa za osnovne i jednostavne vježbe koje su dovoljne za razvijanje željene mase

unVOElrQTQY

Interceptor
05-10-2010, 12:50
Utezi zapravo nisu potrebni ni za jedan dio tijela.

Da, progooglaj si "bodyweight workout", možeš vježbati apsolutno čitavo tijelo samo sa svojom težinom i gravitacijom. S time da za bicepse ima najmanje vježbi pošto ih samo određeni zgibovi zahvate.

Napisao sam da nisu potrebni,ne da ne služe ničemu

Niko Bellic
05-10-2010, 13:41
Masa ti se ne razvija iz sala Niđo. Masa se nabija ispod sala. Da bi ti mišići bili vidljivi treba skinut salo, tak da ti je puno bolje definicija, a tek onda masa. Evo npr. ja ispod škembe imam pločice, ali šta mi to vrijedi kad se ne vide. Najbitnije ti je JESTI KVALITETNO, ZDRAVO i baviti se nekom fizičkom aktivnosti poput cijepanja drva i dostave namještaja ili razbijanja pregradnih zidova gumenim maljem. Od tog ćeš nabiti jebačku kondiciju i istovremeno biti koristan. Također, ako živiš u zgradi vježbaj bučicama dok se penješ uz stepenice, a dolje dok silaziš samo ih drži u rukama, ruke opusti i podiži ramena. Po želi možeš staviti i ruksak pun flaša vode ili enciklopedija na leđa i cijelo vrijeme dok vježbaš biceps i ramena držati se uspravno poput svijeće. Kad završiš bit ćeš zapet k'o puška!

Nee Joe
05-10-2010, 14:00
Masa ti se ne razvija iz sala Niđo. Masa se nabija ispod sala. Da bi ti mišići bili vidljivi treba skinut salo, tak da ti je puno bolje definicija, a tek onda masa. Evo npr. ja ispod škembe imam pločice, ali šta mi to vrijedi kad se ne vide. Najbitnije ti je JESTI KVALITETNO, ZDRAVO i baviti se nekom fizičkom aktivnosti poput cijepanja drva i dostave namještaja ili razbijanja pregradnih zidova gumenim maljem. Od tog ćeš nabiti jebačku kondiciju i istovremeno biti koristan. Također, ako živiš u zgradi vježbaj bučicama dok se penješ uz stepenice, a dolje dok silaziš samo ih drži u rukama, ruke opusti i podiži ramena. Po želi možeš staviti i ruksak pun flaša vode ili enciklopedija na leđa i cijelo vrijeme dok vježbaš biceps i ramena držati se uspravno poput svijeće. Kad završiš bit ćeš zapet k'o puška!

Da znaš da znam već to :D.... Zadnjih tjedan dana imam strogu rutinu. Ja se inače vozim biciklom svako jutro 6 km naprijed pa nazad, skoro svaki dan (subotom i nedjeljom rijetko, ali i tad isto znam). Nije ta vožnja bezveze, osim što nosim ruksak pun knjiga, tempiram si da prođem što brže tih 6km (cca mi treba prosječno nekih 11 minuta, ne prebrzo, ali bez prestanka), i tako se već vozim zadnjih 7 godina tako da nemam prevelikih problema sa salom. Također, svaki dan cijepam drva. Iako sam sa starim istrpao 14 metrica hrastovine, siguran sam da sam nacijepao barem već 3 metrice. Utezi su tu za nabijanje mase, svaki dan odvojim nekih 2-3 sata samo za polagano vježbanje sa njima. Jedini problem mi je trenutno prehrana, za koju bi još uvijek trebao tvoj savjet (pošto znam da se baviš nekim bodybuildingom, il sam barem tako čuo). Slatko (koji je bio moj najveći porok zadnja dva mjeseca :D ) sam skratio praktički na nulu, ali minimalno jedanput dnevno pojedem dvije kockice čokolade ili popijem neki sok (ne gazirani) kako mi šećer ne bi naglo pao pa da se još onesvijestim :D..... Ajde, daj neki savjet za prehranu i u narednih par mjeseci rezultat će biti itekako vidljiv :D

Interceptor
05-10-2010, 14:17
Moja ruta biciklom zadnja dva vikenda:

http://img442.imageshack.us/img442/1003/mojaruta.jpg

I nazad,naravno :)

Niko Bellic
05-10-2010, 14:37
Evo da ti dam ideju koliko pravilna prehrana košta. Računao sam koliko bi mene s 180+ cm i 85+ kg koštala kvalitetna pravilna prehrana. Cifra je ispala nekih 2000+ kn i to SAMO HRANA bez dodataka prehrani i vitamina. Uz takvu prehranu i redovito vježbanje za 6 do 12 mjeseci (ovisno o genetici) postići ćeš super masu, solidnu definiciju i poprilično povećati snagu i izdržljivost...

Ja nažalost trenutno nemam volje ni para za takvo što, a i previše volim Pringles...

Povremeno se malo razmašem bučicama i pumpam sklekove, tek toliko da se bolje osjećam u vlastitoj koži...

Nee Joe
05-10-2010, 14:44
Evo da ti dam ideju koliko pravilna prehrana košta. Računao sam koliko bi mene s 180+ cm i 85+ kg koštala kvalitetna pravilna prehrana. Cifra je ispala nekih 2000+ kn i to SAMO HRANA bez dodataka prehrani i vitamina. Uz takvu prehranu i redovito vježbanje za 6 do 12 mjeseci (ovisno o genetici) postići ćeš super masu, solidnu definiciju i poprilično povećati snagu i izdržljivost...

Ja nažalost trenutno nemam volje ni para za takvo što, a i previše volim Pringles...

Povremeno se malo razmašem bučicama i pumpam sklekove, tek toliko da se bolje osjećam u vlastitoj koži...

Ma lol ja ne želim sad nabit neku masu tipa Švarcika, Aubry ili Brucie Kibuc :D..... Samo želim malo redefinirati tijelo, da liči na trokut opanačke, a ne na piramidu :D..... Što se tiče prehrane, slatko, tjestenina i masno minimalac, črleno meso, kuhano povrće, voće, što više :D

Inače, nije mi ovo dnevna ruta, ali također kao i Interceptor, zadnja tri tjedna 4 dana u tjednu sa frendom se vozikam ovako
http://img215.imageshack.us/img215/2128/srhydsh.jpg

Napred und nazad :D

LD
05-10-2010, 14:59
Kakva su o nebuloze da prvo definicija a onda masa?? Logika nalaze da prvo ides na masu (rastu misici ali i salo) a onda kasnije ti ide defka, na kojoj ces mozda skinut salo ali i jedan dio misica, ali to o skidanju misica nek te ne zabrinjava. Ostat ce ih dovoljno, ako se kolko tolko hranis oke ^^


A i vjeruj mi za nabit masu 2 puta manju od svarcija bi ti trebalo puno vremena i volje.

Lord Ragnarok
05-10-2010, 15:00
kolko vam vremenski treba za taj put? (oba smjera, tam i nazad)

Niko Bellic
05-10-2010, 15:51
Kakva su o nebuloze da prvo definicija a onda masa?? Logika nalaze da prvo ides na masu (rastu misici ali i salo) a onda kasnije ti ide defka, na kojoj ces mozda skinut salo ali i jedan dio misica, ali to o skidanju misica nek te ne zabrinjava. Ostat ce ih dovoljno, ako se kolko tolko hranis oke ^^


A i vjeruj mi za nabit masu 2 puta manju od svarcija bi ti trebalo puno vremena i volje.Nebuloze?

Organizam prvo troši energiju iz mišića, a tek onda iz sala. Onak, znam lika koji ide po natjecanjima. Prvo se ispuhao, a onda napuhao, jer to je i jedini način da ti se koža nategne prek mišića i da ti zile poiskaču. Da se napumpao i išao skidat kasnije bi se opet morao pumpat i umjesto dvije faze imao bi tri. Čovjek od sala teško može kontrolirano nabijati masu, jer zbog sala ne vidi rezultate, pa su i oni upitni...

Gu$ht3r
05-10-2010, 15:57
Kakva su o nebuloze da prvo definicija a onda masa?? Logika nalaze da prvo ides na masu (rastu misici ali i salo) a onda kasnije ti ide defka, na kojoj ces mozda skinut salo ali i jedan dio misica, ali to o skidanju misica nek te ne zabrinjava. Ostat ce ih dovoljno, ako se kolko tolko hranis oke ^^


A i vjeruj mi za nabit masu 2 puta manju od svarcija bi ti trebalo puno vremena i volje.Nebuloze?

Organizam prvo troši energiju iz mišića, a tek onda iz sala. Onak, znam lika koji ide po natjecanjima. Prvo se ispuhao, a onda napuhao, jer to je i jedini način da ti se koža nategne prek mišića i da ti zile poiskaču. Da se napumpao i išao skidat kasnije bi se opet morao pumpat i umjesto dvije faze imao bi tri. Čovjek od sala teško može kontrolirano nabijati masu, jer zbog sala ne vidi rezultate, pa su i oni upitni...

pozdravi mi ga i poljubi mu bic

LD
05-10-2010, 15:59
"Napuhivanje" ti znaci dobivanje sala i misica, takozvani period dobivanja mase. Defka ide pred natjecanje. ne razumijem cija logika faila, moja ili tvoja?

Niko Bellic
05-10-2010, 16:51
Helou? Lik se skreše negdje na građu nogometaša (primjer) i onda kontrolirano nabija masu u grupe mišića koje vježba bez da dobija dodatno salo tj. ono malo što dobije predstavlja tek minimum minimuma zbog stroge prehrane i lako se kontrolira. Da je išao tvojim principom morao bi dvaput pumpat masu, jer bi ga defka ispuhala. Ne kažem ja da je tvoj način loš, ali takav put do cilja puno duže traje i više iscrpi/šokira organizam...

LD
05-10-2010, 17:16
odi citat po netu, u krivu si, on mozda nabija masu u kojoj skoro ni nedobiva sala, nagalsak na skoro, kada je on na 130 kila moras znat da ga ima...

Konj
05-10-2010, 17:33
Eh ljudi...ja poceo citat pocetak ovog topica...i meni palo na pamet....
16 godina mi je 171 visok i 54 kile....To je malo...Bar izgleda tako kad me vidis xD
Kondicija (forma whatever) mi je nikakva...
Triba bi nabacit koju kilu,i eventualno ojacat i za promjenu doc u formu...
Ako iko ima kaki savjet,molia bi da ga podijeli :D

Niko Bellic
05-10-2010, 17:50
Kako da ti objasnim ono što sam vidio vlastitim očima. Tip od oko 100 kila, škemba, lagano u godinama. Jednog dana poludi i zabrije na teretanu. Ode i skine nekih 30 kila uz vježbu, onak šok, ljudi ne vjeruju. No eto ga opet u teretani, kroz šest mjeseci do godinu dana nabaci 20 kila mišića. Dakle moguće je. Da je istovremeno jačao škembu i špek i radio definiciju izgledao bi tek malo mršavije i nabijeno, ali ovak izgleda (kad je obučen) sportski kao da ima 80, a kad ga srede za natjecanje sve mu se pozna brutalno. Taj ako sad ima sala, onda sam ja marijanovic. Čovjek radi jednadžbe od prehrane, pomladio se u faci za bar jedno 5 godina...

Nee Joe
05-10-2010, 20:21
kolko vam vremenski treba za taj put? (oba smjera, tam i nazad)

12km- 22 minute
30km- 46 minuta

Y u ask? Ako askaš za to uopšte

SharpDressedChevap
05-10-2010, 20:22
93 kile, 190 cm, 14 godina. Šta bi trebao sad napravit od sebe da izgledam pristojno? :|

Nee Joe
05-10-2010, 20:23
93 kile, 190 cm, 14 godina. Šta bi trebao sad napravit od sebe da izgledam pristojno? :|

Mnogo lepog momka :D

SharpDressedChevap
05-10-2010, 20:24
Mislim na mišiće, kondiciju i to :)

LD
05-10-2010, 21:10
Kako da ti objasnim ono što sam vidio vlastitim očima. Tip od oko 100 kila, škemba, lagano u godinama. Jednog dana poludi i zabrije na teretanu. Ode i skine nekih 30 kila uz vježbu, onak šok, ljudi ne vjeruju. No eto ga opet u teretani, kroz šest mjeseci do godinu dana nabaci 20 kila mišića. Dakle moguće je. Da je istovremeno jačao škembu i špek i radio definiciju izgledao bi tek malo mršavije i nabijeno, ali ovak izgleda (kad je obučen) sportski kao da ima 80, a kad ga srede za natjecanje sve mu se pozna brutalno. Taj ako sad ima sala, onda sam ja marijanovic. Čovjek radi jednadžbe od prehrane, pomladio se u faci za bar jedno 5 godina...

Ti ocito vodis raspravu sa samim sobom. Ocit proces ide ovim slijedom; prvo se nabija masa (jer bez mase nemas sa definirat) i onda kada se nabaci lijepa kolicina misica, ide se na definiciju i skida se salo da tijelo izgleda utegnuto jel, esteteski lijepo. Ovo je osnovna stvar, a u kontekstu tvoga teksta ja se pomalo gubim.

Niko Bellic
05-10-2010, 22:37
Riječ je o tome da je lik prvo skinuo salo kroz vježbu utezima (i ostalo), pa je tek onda kad je već bio fit i blago mišićav nabio mišićnu masu...

http://img839.imageshack.us/img839/5650/slikat.jpg

LD
05-10-2010, 22:40
Riječ je o tome da je lik prvo skinuo salo kroz vježbu utezima (i ostalo), pa je tek onda kad je već bio fit i blago mišićav nabio mišićnu masu...

da i onda kada je nabio misicnu masu moro je opet na definiciju, pa pogledaj ga, ovako se ne izgleda poslije mase

Interceptor
05-10-2010, 22:44
Riječ je o tome da je lik prvo skinuo salo kroz vježbu utezima (i ostalo), pa je tek onda kad je već bio fit i blago mišićav nabio mišićnu masu...

http://img839.imageshack.us/img839/5650/slikat.jpg

Je ružan,dobro da je facu izrezao,povratio bih :(

Niko Bellic
05-10-2010, 23:05
93 kile, 190 cm, 14 godina. Šta bi trebao sad napravit od sebe da izgledam pristojno?S :|
Naći neku mladu za bacit pod jaja jeden tag. 8)

Lord Ragnarok
06-10-2010, 00:07
[quote="Lord Ragnarok":1v8whc16]kolko vam vremenski treba za taj put? (oba smjera, tam i nazad)

12km- 22 minute
30km- 46 minuta

Y u ask? Ako askaš za to uopšte[/quote:1v8whc16]


da vidim kolko bi mi otprilike trebalo do karlovca biciklom po staroj karlovackoj cim se proljepasa (prode zima) planiram to nabaciti jedan dan

Interceptor
06-10-2010, 00:12
Pa sad je idealno vrijeme,ovaj vikend,kakva zima šta?

Lord Ragnarok
06-10-2010, 10:37
imam druge planove

Nee Joe
06-10-2010, 13:46
Jedanput u par mjeseci sa frendom nabijem gel u gume na drugom bicu i nabacimo utrku 60km do Ivanić Grada, čisto iz zabave. Jedan dan planiramo i za Zagreb. Taman veselja :D

Niko Bellic
06-10-2010, 15:46
...nabijem gel u gumeSna drugom bicu...WTF? :o

Nee Joe
06-10-2010, 19:14
[quote="Nee Joe Hendrix":2yvi7ncp]...nabijem gel u gumeSna drugom bicu...WTF? :o[/quote:2yvi7ncp]

Imaš spešl gel za bicikle koji umjesto zraka utisneš u gume pa se on stvrdne, bolje od zraka

Niko Bellic
06-10-2010, 20:08
Daj link! :P

Nee Joe
06-10-2010, 20:16
Daj link! :P

Ovo je za motore, ima i za bicikle
GScWPb8qcng&feature=related

LD
18-10-2010, 14:35
Eo samo da se nes pokusam ispravit. Jednom sam u u ovoj temi rekao da je duboki cucanj dobar za koljena. Sada sam neutralan, posto sam od vise ljudi cuo razne odgovore.

LorlonWarrior
07-02-2011, 01:56
Eo samo da se nes pokusam ispravit. Jednom sam u u ovoj temi rekao da je duboki cucanj dobar za koljena. Sada sam neutralan, posto sam od vise ljudi cuo razne odgovore.

Mislim da je bilo samnom nešta kad smo raspravljali :D

Al ja iskreno više neam pojma. Svi tolko govore različitih stvari da sam jednostavno odusto imati svoje mišljenje :(

LD
07-02-2011, 21:58
Ja sam trenutno na power cucnju, koljena se drze zasada ^^

Zeko149
07-02-2011, 22:05
ja zivin na kili :D

LorlonWarrior
07-02-2011, 22:36
http://img844.imageshack.us/img844/22/pagesu.jpg

Pa ko se usudi ovo pokazivati uopće :o

Niko Bellic
07-02-2011, 22:44
Pa mršav je tip. Tim prca debele i želi da budu ljubomorni na njega LOL.

Nee Joe
07-02-2011, 22:45
Pa mršav je tip. Tim prca debele i želi da budu ljubomorni na njega LOL.

+1

Nek kupi proteina i hrpu kokošjih jaja, pa nek trpa masu....

Niko Bellic
07-02-2011, 22:46
Daj šuti. Možda je s Kosova. :(

Nee Joe
07-02-2011, 22:48
Daj šuti. Možda je s Kosova. :(
:oops: :oops:

LorlonWarrior
07-02-2011, 22:52
Mršav? MRŠAV? XD

O ma nemoj me zezat da je mršav :rotfl:

Zanimljivo da slika stoji kao "3 tjedna kasnije" i trebo bi se navodno vidjeti neki napredak... Jesam ja čorav ili stvarno niš ne vidim? :rotfl:

Nee Joe
07-02-2011, 22:58
Mršav? MRŠAV? XD

O ma nemoj me zezat da je mršav :rotfl:

Zanimljivo da slika stoji kao "3 tjedna kasnije" i trebo bi se navodno vidjeti neki napredak... Jesam ja čorav ili stvarno niš ne vidim? :rotfl:

možda mu je malo nabrekla koža na bicepsima.... Inače ništa konkretno ne možeš u 3 tjedna postići.....

Zeko149
07-02-2011, 23:03
dosta je narasta u 3 tjedna...

LorlonWarrior
07-02-2011, 23:13
dosta je narasta u 3 tjedna...

??

EDIT:

Oh da, zaboravih totalno na sarkazam :rotfl:

Kenyi
16-02-2011, 19:05
Ajde, treba mi vaša pomoc, ovih posljednjih mjeseci sam se vecinom samo izležavao jeo i alkoholisao se što je utjecalo na moju kilažu. Ono jebote imam nekakvu škembu, nije ništa ekstremno ali bih se rado riješio toga, nervira me i ne osjecam se baš ugodno. Sad mi nabacite preporuke savjete, vježbe šta već da skinem to i da mogu živjeti normalno :(

Paran0a
16-02-2011, 19:07
Trci, hodaj, vozi bic.
Za topljenje tog masnog tkiva ti nema druge.

Forengner
16-02-2011, 19:08
Iz ishrane izbaci masno,hleb,mnogo soli. (umesto...cevapa uzmi belo meso ;p)
Ne preteruj u alkoholu.
Trci,budi aktivan,vezbaj.

Kenyi
16-02-2011, 19:10
Ne vozim bic, ali mogu hodati, za trcanje je još prehladno a i pada kiša. Ima neka indoor varijanta ?
Ili još par konstruktivnih savjeta ?

Forengner
16-02-2011, 19:13
Izbegavaj kasno veceravanje.Jedi pomalo i cesto,umesto da se za rucak ili veceru ubijes od hrane.Probaj doruckovati,moze i musli.
Izbegavaj gazirano,izbegavaj slatko.
Sto se vezbe tice,radi trbusnjake,sklekove,budimo realni,nema bas mnogo in-door varijanti.(osim ako nemas neku spravu)

Kenyi
16-02-2011, 19:17
Ishranu šta da pazim i to ?

Forengner
16-02-2011, 19:20
Izbegavaj-
Slatko.
Masno.
Gazirano.
Hleb.
Previse soli.
Prezacinjene stvari.

Sto vise konzumiraj povrce,voce,belo meso,ribu (ako ne volis kosti,jedi file) Jedi i gore pomenute stvari,samo u manjim kolicinama.

Kenyi
16-02-2011, 19:21
Ražev hljeb dolazi u obzir ?
Mogu li tunjevinu jesti u izobilju ?
Vježbe kako da rasporedim ?

Forengner
16-02-2011, 19:24
Slobodno jedi razev hleb,nemoj beli.
Tunjevinu jedi u normalnim kolicinama,ne preteruj,ako hoces,mos' salatu praviti.
Vezbaj kad ti odgovara,naravno,ne preteruj.

Kenyi
16-02-2011, 19:39
Koja je neka normalna serija ?

Forengner
16-02-2011, 19:43
5x10.U pocetku,to zavisi i od kondicije,jednostavno,kad se umoris,prestani sa vezbanjem,ne treba se muciti,vec lagano vezbati,sto vise i duze vezbas to ce ti vezbe biti lakse i to ces duze moci u kontinuitetu da radis.

Kenyi
16-02-2011, 19:55
Tek oko 30 u cugu osjecam da bih trebao prestati pa cu povecati tu seriju

Forengner
16-02-2011, 19:57
Odmaraj,pij vodu.Polako vezbaj,ne treba preterivati.

Tsaя
16-02-2011, 20:03
Preporučam ti trčanje čim zatopli.
Što se tiče hranjenja, Forengner ti je dobro reko.

Kenyi
16-02-2011, 20:04
Evo, u ovih petnaestak minuta odradih nekih 50 trbušnjaka i 20 sklekova, koliko puta to dnevno da odradim ?

Tsaя
16-02-2011, 20:06
Trbušnjaka probaj napraviti 100 a sklekova 50. Naravno ne odjednom, jer vjerovatno trenutno nemožeš.
Probaj to u 2-3 puta. Ubrzo bi trebao to moći raditi odjednom, pa si sam povećavaj kriterije.
Ti najbolje znaš koliko ih možeš napravit, pa se po tome ravnaj, nemoj pretjerivat.

Paran0a
16-02-2011, 20:13
Napravis koliko mozes trbusnjaka. Pa prebacis na sklekove. Pa koliko njih mozes. Pa se vratis na trbusnjake. Ali ovo ti je za jacanje misica.
Kardio vjezbe su ti glavne za gubit masno tkivo.Ja uvijek odradim oko 20 min trcanja prije nego krenem vjezbat.

bezimeni
16-02-2011, 20:16
Moram se pohvaliti da sam u zadnjih 45 dana pao sa 113 kila na 105 :thumbs2: . Planiram još koju kilu spustiti "gladovanjem" do proljeća (više i ne osjećam glad ) pa onda na laganini trčanje u prirodu .Kad dođem na nekih idalnih 95 kila ( visok cc 195 ) namjeravam se hraniti i dalje umjereno , bez prejedanja i trapanja slatkim kao da nema sutra .

Aral
16-02-2011, 20:29
Blago tebi, meni je pak cilj doć do 90kg negdje...sa 80. Počet ću lagano sa proteinima i glutaminom a krećem i u invite only teretanu, valjda će bit nešto.

Kenyi
16-02-2011, 21:18
Šta bih mogao jesti tokom velikog odmora ?

LD
16-02-2011, 21:36
Ubaci aktivnost. Izbaci fast food, gazirane i razne sokove(sve je to samo secer), malo smanji na kruhu (ili kupuj razeni),jedi povrca!, masnoce nemoras dirat jer ne deblja se bas od toga(bilo bi dobro da na dan pojedes pola sake badema ili ljesnjaka), ugljikohidrati su tvoj problem, njih malo smiri. E da, skoro najvaznije, razbij si ta 2-3 obroka po danu u njih 6-7.

"Šta bih mogao jesti tokom velikog odmora ?" - ja jedem integralno pecivo sa dimcekom (pureca,pileca salama) i ubacim si gaude 4-5 feta. Uglavnom nemoj bas jest burgere i slicne stvari.

Kenyi
16-02-2011, 21:41
Ne jedem burgere i fast food baš rijeeeeeetko kada jedem.
Za koliko vremena bih mogao vidjeti rezultate ?

LD
16-02-2011, 21:45
nisam ziher al za neka 3-4 mjeseca bi se nazirala razlika

Tsaя
16-02-2011, 22:18
Ak budes trcao pomalo 4 puta tjedno, rezultate ces vidit za mjesec dana.

Gu$ht3r
16-02-2011, 22:36
Ne jedem burgere i fast food baš rijeeeeeetko kada jedem.
Za koliko vremena bih mogao vidjeti rezultate ?

Znaci mleko,znaci plazma, znaci sincla, znaci krompir, znaci steroidi (steroidi su ti najbolji za pocetak).
A zajebi trcanje, sklekove, trbusnjake, nego nabavi jedne rukavice i guraj kontenjere do Miljacke i nazad (Sava ti je predaleko).

wildje
16-02-2011, 22:49
Steroidi? Kakve točno oni imaju veze s mršavljenjem?

Ja bih ti preporučio da pokušaš smanjiti unos ugljikohidrata i da trčiš, trčiš i trčiš. Može i vijača.

Sklekovi i trbušnjaci definitivno nisu najbolje vježbe za mršavljenje.

Duke of Earl
16-02-2011, 22:53
Mislim da je ono s steroidima bio pokušaj humora. Ali samo pokušaj.

Gu$ht3r
16-02-2011, 23:05
Mislim da je ono s steroidima bio pokušaj humora. Ali samo pokušaj.

to je bio citat kmetu jedan neupuceni.

LorlonWarrior
16-02-2011, 23:30
Steroidi? Kakve točno oni imaju veze s mršavljenjem?


Kako da ne?

Šopi se sa Winstrolom i Testosteronom, + dodaš Ephedrine + Clembuterole + T3 kuru i da vidiš kad ode 15 kila u mjesec dana :D