PDA

Pogledaj cijelu verziju : pomoć oko startupa



Master_of_Soup
12-08-2008, 07:27
Kad upalim komp, uvik mi se pojavi onaj scandisc neki, i neovisno pustim li ga da se skendiska ili ne, uvik mi kad se upali komp (kad dođe na desktop) sve stoji koji minut. Mogu micat mišem i neke stvari radit, al ne mogu u nikoji program uć il nešto tako, al nakon minut - dvi komp se ko ponovo upali tj. pokrenu se svi programi koji bi se inače pokrenuli kod startupa i sve ponovo štima. Dakle - kompjuter mi se upali minut nakon što se upali. :o

la50
12-08-2008, 07:40
odi pod Start/Run i upiši msconfig na kraju će ti bit startup i tu isključi taj scandisk ili šta već(tj najbolje ti je da isključiš i msn il skype ili tako neke stvari koje ti nisu potrebne kad startaš komp i onda će ti sve bit ok)

Sickmanno1
12-08-2008, 11:01
A to se da jednostavno napraviti i u Ace Utilities

Master_of_Soup
13-08-2008, 15:02
neradi ništa, popizdit ću

SkunK
13-08-2008, 16:57
Format C?

C
13-08-2008, 21:38
Opet će me netko formatirati. :(

Pokreni CMD mode i upiši "chkdsk /?", pa će ti izbaciti sve opcije i mogućnosti, poigraj se s njima i isključiti ćeš to.

Master_of_Soup
14-08-2008, 09:15
probat ću poslije, sad sam na poslu, al piše mi da mi chekinga drugu particiju for consistentcy il tak nešto

problem se pojavio u isto vrijeme kada sam i adsl dobio (što ne mora značit da je on uzrok toga)

Master_of_Soup
14-08-2008, 14:23
krasno, reinstalirao sam windowse i opet isto....ne znam u čemu je stvar...a da formatiram drugu particiju?

C
14-08-2008, 20:48
Pa kada ti radi chkdsk piše s kojom particijom radi, tj. na koju particiju izvršuje chkdsk. Ako ti je neka particija u FAT32, moguće je da nju stalno check-a.

Master_of_Soup
07-09-2008, 12:07
Skendisk je netragom nestao kad sam defragmentirao drugu particiju, al komp mi još uvijek kasni s startupom.

Problem je počeo kad sam instalirao drivere za matičnu.

Bartuc
07-09-2008, 12:14
krasno, reinstalirao sam windowse i opet isto....ne znam u čemu je stvar...a da formatiram drugu particiju?

Joj kak ne volim kad netko napiše "reinstalirao" sam windowse. Da li ti to znači da si ih samo reinstalirao ili si prvo formatirao C particiju, pa tek onda instalirao sustav. Uglavnom svi pišu reinstalirao Windowse, a to je nešto najgore kaj im može napraviti. Reinstall bez formata je koma, to nikakve probleme ne rješava, eventualno ako ti fale neki sistemski fajlovi koje je virus obrisao...

Sad, da li si formatirao ili si samo reinstalirao? Izražavanje ljudi, izražavanje :D




PS: Ne napadam, nego samo pitam pošto 90% ljudi ovog foruma radi samo reinstall koji ne valja... :P

C
07-09-2008, 14:00
Dakle, imaš više particija. Pretpostavljam da ti je C particija NTFS, pa prema tome ako ti je druga particija FAT ili FAT32, normalno je da ju PC svaki put skenira. Formatiraj sve particija da budu NTFS i biti će sve OK.

Master_of_Soup
07-09-2008, 22:34
Slušate li vi mene skendisk je nesta, a što se tiče "reinstaliranja", formatirao sam particiju na kojoj su prije bili windowsi pa sam ih opet na tu istu instalirao. Al komp mi opet nešto čeka kad se upali, npr. dođe mi na desktop i tek nakon minut se pokrenu oni programi koji su stavljeni da se pokrenu na startupu ( msn primjerice ). Problem je počeo kad sam instalirao drivere za matičnu za potrebe adsl-a da prepozna mrežnu karticu.

croat1gamer
08-09-2008, 06:27
erm, msn se upali tek kad se loginas na account na kompu, provjeri koliko ti programa opterecuje kompjuter, jer se nemoze sve odjednom pokrenuti, nego ide postepeno, meni je isto tako, prvo je login i paljenje programa (tray lista), onda se pale hamachi, xfire, i msn nakon ostalih programa, ali ne odjednom, nego jedan po jedan, to je vecinom zbog sporije konfiguracije, ali tvoja je sasvim pristojna, pa provjeri dali nije zagusen komp sa zadatcima tada

C
08-09-2008, 11:35
Kada sadi chkdsk, piše s kojom particiom radi. Čitaj, i ako ti piše "D:", formatiraj D: da ti bude NTFS, a ne FAT ili FAT32, jer ti chkdsk radi kada ti je C: NTFS, a neka od ostalih particija FAT/FAT32, pa ti on čita te particije, ne C: particiju.

Čitaj šta ti pišemo.