PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hard disk zvuk



Constantine
11-08-2008, 22:39
Dakle,prije par mjeseci sam kupio novi samsungov spinpoint disk od 500 giga,mene zanima je li normalno da se čuje zvuk kao da nešto struže po nečemu dok zapisuje podatke.Sad mi to uopće nesmeta(naviko sam se),ali čim sam zamijenio stari 80 gigabajtni seagateov sa samsungovim,osjetio sam veliku promjenu kod zvuka.Je li to normalno,čudi me da ima takav zvuk,a puno je napredniji od mog starog koji je bio nečujan.

Sickmanno1
12-08-2008, 02:46
Zapravo tehnologija se i nije promijenila nista od tvog starog seagata...

Bucni hardovi su i dan danas normala...

Constantine
12-08-2008, 02:52
Znam,ali razlika je zbilja velika,ima onaj zvuk kao kad pokreneš neku krntiju od kompa.

Sickmanno1
12-08-2008, 02:54
lol :D

A neznam koliko bi trebao zvucati taj Samsung posto ga nemam, ali koliko me pamcenje sluzi spinpoint serija je dosta tiha...tak da se mozda nesto shebalo sa hardom...

Kazes tak ti je bucan otkad si ga kupio?

Constantine
12-08-2008, 02:55
Od kad sam ga stavio u komp.

Sickmanno1
12-08-2008, 02:56
A probaj ga lupit sakom da se pozlozi malo ^^

Ili odi tam gdje si ga kupil i reci im da nemres spavat od harda...

Constantine
12-08-2008, 03:02
Preživjet ću uz buku.

Snake
12-08-2008, 08:59
ti hard diskovi koji zvuče kao da stružu stvarno mi idu na živce. vidio tj. čuo sam to kod nekoliko ljudi i sretan sam što ja nemam problema s tim.

sn4zni
12-08-2008, 12:40
moj struže vec 2 godine :rotfl: , ide mi na zivce, ali bar radi

Blacky_123
12-08-2008, 12:46
Pa nije bas to pametno da tak jako struze
Meni se jedan tako jaaako cuo i mislio sam da je normalno
Jednog dana sam pokrenuo komp i kad ono fali jedan fajl u windowsima i nece mi pokrenut
Otidem ja dignut nove winse al uopce mi nije bilo particija
Sve je bilo shebano i izgubio grooo podataka

C
13-08-2008, 09:09
Svaki HDD buči. Ta buka se prikriva željezom kojim je obložen HDD. To željezo ponekad na gornjoj plohi ima dva sloja, kako bi se što bolje pritužio zvuk. To je sve OK, no najlakši način da zvuk dopre do vana je kroz gumu koja je u krugu gornjeg poklopca, i samo je jedan sloj. Dovoljno je da te gume malo nestane na nekon području, prilikom izrade, jer se lijeva polu-rastopljena ta guma, te kroz malenu rupičicu zvuk može izlaziti van, jako bučan, kakav je inače.
Inače je zvuk HDD-a t-t-t-t, kao da lupa brzo, ali samim prigušivanjem, mi ga čujemo kao kr-kr-kr-kr, jako tiho. Međutim, najmanji prolaz zvuka van, možete čuti tupkanje glave unutar HDD-a.

Ja sam prije pola godine prešao sa HDD-a Hitachi 80 GB na Seagate 250 GB. Ovaj Seagate-ov je tiši, ali drugačiji, kao da ima više pokretača motorića. Recimo, upalim PC, ide "ksss", "tr-tr", i radi. nakon što ugasim PC, ide mi zvuk "S-S-S-SS-ssss-sssssss-sssssssssssss" (kao da se vrti sve sporije i sporije), i kada je PC ugašen kojih 30 sekundi, čuje se "ksssssssssssssssssss", kao da pušta zrak. Ja sam mislio da je to kvar, no nisam ništa poduzeo, i radi tako normalno, pa mislim da mu je to normala.

Ako tvoj jako zeza, odnesi ga tamo gdje si ga kupio, i pitaj, vjerojatno će ti reći. Ako imaju svoj servis, neka uzmu jedan isti takav HDD i neka ga samo spoje na struju, da se počne vrtiti i par puta će pomaknuti glavu, što je dovoljno da čuješ zvuk, i ako je isti kao na tvom, onda je to OK, a ako nije, neka ti ga zamjene za taj isti.

Constantine
13-08-2008, 09:20
Ma neda mi se,to je mala trgovina koja nema servis i taj disk su naručili iz Zagreba.,

C
13-08-2008, 20:28
Aha, to je već drugo.
Šta da ti kažem, trpi, ako imaš garanciju 12 mjeseci i ako ne crkne u tih 12 mjeseci, očito je da je OK, a ako crkne, nosi im ga nazad, da ne ostaneš zakinut.

Blacky_123
13-08-2008, 22:25
I kad onda crkne nakon 12 mjeseci :lol:

C
14-08-2008, 00:16
Nije valjda takve sreće. :)

Ubizec Corporation
14-08-2008, 00:57
malo ga obljepi izolir trakom okolo gornjeg lima i nebu se culo nis :rotfl: