PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa memorijom?



nosferatu25
11-08-2008, 16:44
1. Nikad nisam klokovao računar, i ja idiot pre možda mesec dana povećam frekvenciju procesora (e2180, digao sa 2000 na 2200mhz) a memoriju nisam dirao. I tako je komp radio dobro dok nije počeo da se restartuje (plavi ekran smrti), dok jedan dan uopšte nije hteo da se upali. I ja lepo izvadim jedan modul od 1gb, i računar je počeo da radi, ponovo stavim, neće, ponovo izvadim hoće, tako ja dođem do zaključka da sam sjebao 1gb, i ostade mi samo 1gb (imao sam 2). Posle toga odem u bios, učitam defaultne vrednosti, frekvencije i šta već, a u kompu mi je ostao 1gb koji radi.
a) da li da kupim 1gb ddr2 800mhz, pošto već u računaru imam 1gb ddr2 667mhz (hoće li da rade u dual channelu, zbog različitih frekvencija)?
b) ponovo mi se pojavio plavi ekran. da li je to nagoveštaj da će i ova memorija da se sjebe?

2. Hard (samo particija C:) mi se puni sama od sebe. Dakle jedan dan imam 2gb slobodno, a drugi dan mi je 400mb. I tako mi se samo puni a ja ništa ne smeštam u njega. Jel to virus (nod32 mi ništa nije prijavljivao)?

E sad, hoće li za ove probleme pomoći da reinstaliram Windows? Da li je to moguće a da mi podaci (u particiji D:) ostanu?

Hvala unapred na pomoći. :wink:

nick praskaton
11-08-2008, 16:50
a) mozes kupit modul na 800mhz, ali ce radit na 667 mhz
b) ne mora znacit, ali svakako baci memtest, a ako se ne crveni, onda reinstal windoza

nosferatu25
11-08-2008, 17:28
opet mi se restartovao komp :(

Karlo_from_Bjelovar
11-08-2008, 19:43
ako ti se resetira, ili imas problema s PSUom, ili ti se overheata...

C
11-08-2008, 20:52
Punjenje C:\ particije može biti punjenje od strane pagefile.sys-a ili čak do C:\FOUND.000 i C:\FOUND.001 foldera koji služe za chkdsk. Uđi tamo i obriši sve, foldere kao foldere nećeš moći obrisati, skriveni su, systematski i samo su za čitanje, ali ako znaš u CMD-u raditi nije neki problem.