PDA

Pogledaj cijelu verziju : KNOPPIX 5.3



Guber
11-08-2008, 09:00
Ako niste čuli za Knoppix, to je OS abziran na LINUX-Kernelu 2.6.
Besplatan je, možete ga skinuti i spržiti na dvd(ili cd) s kojega se sam boota, bez ikakve instalacije.
Koristi KDE 3 sučelje i ima jako puno programa (dvd verzija veše od cd), genijalno dođe u ako vam recimo padne sustav, ana hard disku imate vrijednih podataka. Samo bootate KNOPPIX-a s dvd-a i onda možete te fileove spržit, ili šta više hoćete.

Software na disku :
* Linux-Kernel 2.6.x
* KDE V3., K Office, Konqueror browser
* X Multimedia System MPEG-video, MP3, Ogg Vorbis Audio player, xine
* Internet connection software kppp,pppoeconf (DSL) and isdn-config
* GIMP 2
* programi za data recovery i popravak sistema
* programi za network administratore
* OpenOffice.org
*mnogi jezici za programiranje, development programi i dr.
* u biti više od 900 instaliranih paketa programa s više od 2000 korisničkih programa, utilitya i igara

Minimalni requirementsi:
* Intel-kompatibilni CPU (i486 ili bolji),
* 32 MB RAM-a za text mode, minimalno 96 MB za graphics mode sa KDE-om (minimalno 128 MB RAM-a je je preporučeno za korištenje reznih office programa),
* bootabilni CD-ROM drive, ili boot floppy ai standardni CD-ROM (IDE/ATAPI ili SCSI),
* standardna SVGA grafička
* serial ili PS/2 standardni miš ili IMPS/2-kompatibilni USB miš

SCREENSHOTI (http://linux.softpedia.com/progScreenshots/KNOPPIX-Screenshot-2621.html)

R@pt0r
11-08-2008, 09:10
Također preporuka, Ultimate Boot CD (http://www.ultimatebootcd.com/)

http://www.overclockers.com/tips1246/ubcd4win.jpg

streetrace777
11-08-2008, 09:18
Vecina linux distribucija ima i svoju Live verziju. Po meni bolji odabir za kucno racunalo i obicnog korisnika Ubuntu distribucija, jer je jednostavna ali isto tako i jako mocna i osposobljena za korisnike viseg stupnja znanja :)

Burek_fr0m_SPACE
14-08-2008, 17:24
Vecina linux distribucija ima i svoju Live verziju. Po meni bolji odabir za kucno racunalo i obicnog korisnika Ubuntu distribucija, jer je jednostavna ali isto tako i jako mocna i osposobljena za korisnike viseg stupnja znanja :)
Knoppix je ipak optimizovan za pokretanje s CDa, te u svom live izdanju nudi dosta više softwarea i veće performanse. Ubuntu zablista tek kad se instališe na HDD.

streetrace777
14-08-2008, 17:30
Vecina linux distribucija ima i svoju Live verziju. Po meni bolji odabir za kucno racunalo i obicnog korisnika Ubuntu distribucija, jer je jednostavna ali isto tako i jako mocna i osposobljena za korisnike viseg stupnja znanja :)
Knoppix je ipak optimizovan za pokretanje s CDa, te u svom live izdanju nudi dosta više softwarea i veće performanse. Ubuntu zablista tek kad se instališe na HDD.

Slazem se

BLOODdemon
29-08-2008, 16:36
jel mi može neko objasnit kaj trebam napravit da to radi.

Luka
29-08-2008, 17:17
jel mi može neko objasnit kaj trebam napravit da to radi.

Sigurno je već negdje objašnjenjo ali evo...

Skini KNOPPIX 5.3 sa službenih stranica i prebaci ga na neki medij. U BIOSu postavi CD/DVD uređaj kao prvi s kojeg se traže operativni sustavi. Nakon toga restartaj računalo s medijem u uređaju.

BLOODdemon
29-08-2008, 18:08
i jesam ali neradi,spržio sam iso na jedan dvd i fajlove iz isa na drudi dvd i niti jedan ne radi.ono u biosu je već namješteno

Luka
29-08-2008, 18:34
Dobivaš neku grešku ili se uopće ne boota Knoppix?

BLOODdemon
29-08-2008, 21:21
uopće se ne boota

Luka
30-08-2008, 11:51
Moćda je problem sa tvojom pržilicom/nekvalitetnim medijem.

HalF-DeaD
19-09-2008, 21:21
<nvm>

cham3leon
21-11-2008, 16:09
Počeo sam koristit Knoppix na starom kompu jer već instalirani Windowsi 98 ne rade kako treba. Sve je ok, doduše malo sve ide sporo jer ipak je to OS bootan s CD-a, ali često mi se događa da ne mogu prebacivat neke fileove sa HDD-a na memory stick ili Floppy. probao sam i preko terminala ali ista stvar. Ima neko savjet?