PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gaming zakoni



The-Borg
01-05-2006, 15:19
Kina ima vise od 2 miljuna World of Warcraft igraca i sve skupa 20 miljuna online gamera...

I sada government in Beijing uvodi zakon o zabrani igranja vise od 3 sata na dan.. kao zakon ce biti gotov u 10 mjesecu..
Kao da se bore protiv ovisnosti role-playing games such as World of Warcraft and Lineage II ...
Sad neznam koji k.. sad kina izvodi gluposti a Koreja koja je vec godinama prijestolnica eSporta niti ne pokusava zabranit gaming..dapace podupire ga..

E da sad zamislite da nama uvedu zabrane da mozemo igrat samo 3 sata..

Ali naravno mozda imamo srece sto je gaming jos uvjek glupost i ne shvaca se ozbiljno i to su "igrice" u Hrv pa necemo nadrljat...

gamer4life
01-05-2006, 15:23
Slažem se s tobom da gaming treba podupirat a ne zabranjivat.



P.S. Je li bolje da igramo igre,razgovaramo i međusobno si pomažemo ili da se drogiramo,pijemo alkohol i propadamo.

v4MP1r3
01-05-2006, 15:25
P.S. Je li bolje da igramo igre,razgovaramo i međusobno si pomažemo ili da se drogiramo,pijemo alkohol i propadamo.

ja se slazem ovim ^^

TOTALKA

jer znam likove koji idu van samo "piti" i "napijati se" i to bez razloga... doh ^^

Prince
01-05-2006, 15:33
P.S. Je li bolje da igramo igre,razgovaramo i međusobno si pomažemo ili da se drogiramo,pijemo alkohol i propadamo.

ja se slazem ovim ^^

TOTALKA

jer znam likove koji idu van samo "piti" i "napijati se" i to bez razloga... doh ^^
i takvih likova ima puno,puno :yuck:

GrannyKiller
01-05-2006, 15:36
i takvih likova ima puno,puno :yuck:

nažalost, previše...i svaki dan ih je sve više :|

v4MP1r3
01-05-2006, 15:39
i takvih likova ima puno,puno :yuck:

nažalost, previše...i svaki dan ih je sve više :|

i opcenito slusaju narodnjake...il je to samo pretpostavka...stereotip?

Prince
01-05-2006, 15:41
i takvih likova ima puno,puno :yuck:

nažalost, previše...i svaki dan ih je sve više :|

i opcenito slusaju narodnjake...il je to samo pretpostavka...stereotip?
NIJE PREPOSTAVKA

The-Borg
01-05-2006, 15:42
Btw tema je bila zakon o igranju samo 3 sata na dan...
A ne o tipovima koji idu piti...


I da piti na ljeto sa curama na plazi i nije tako lose :wink: :wink:

v4MP1r3
01-05-2006, 15:46
Btw tema je bila zakon o igranju samo 3 sata na dan...

ZAKON SUXXXXXA!
Nema sanse, daj molim te...koji su to kreteni, ja bi sve koji to kazu objesio cim bi zakon bio u uporabi!




I da piti na ljeto sa curama na plazi i nije tako lose :wink: :wink:
Ne ovo nije lose :wink: :wink:

Prince
01-05-2006, 15:48
[quote=The-Borg]Btw tema je bila zakon o igranju samo 3 sata na dan...

ZAKON SUXXXXXA!
Nema sanse, daj molim te...koji su to kreteni, ja bi sve koji to kazu objesio cim bi zakon bio u uporabi!




I da piti na ljeto sa curama na plazi i nije tako lose :wink: :wink:
Ne ovo nije lose :wink: :wink:[/quote:i7p1lkxs]
singed

POSA
01-05-2006, 15:56
zabranili su hackere - serveri se provaljuju iz dana u dan
zabranili su crackere - mi svejedno skidamo crackove
zabranili su pirate - biznis cvjeta

ako nas gamere zakonom zabrane - bit će nas više, bit ćemo jači

Maloki
01-05-2006, 16:00
zabranili su hackere - serveri se provaljuju iz dana u dan
zabranili su crackere - mi svejedno skidamo crackove
zabranili su pirate - biznis cvjeta

ako nas gamere zakonom zabrane - bit će nas više, bit ćemo jači
Istina je! :pray:

v4MP1r3
01-05-2006, 16:04
zabranili su hackere - serveri se provaljuju iz dana u dan
zabranili su crackere - mi svejedno skidamo crackove
zabranili su pirate - biznis cvjeta

ako nas gamere zakonom zabrane - bit će nas više, bit ćemo jači
Istina je! :pray:

sign to that...al istina je, isto tako kako ce stikla biti hit na eurosongu zbog sevinog filma, bite ce sve vise gamera zbog reklame ^^

Prince
01-05-2006, 16:05
zabranili su hackere - serveri se provaljuju iz dana u dan
zabranili su crackere - mi svejedno skidamo crackove
zabranili su pirate - biznis cvjeta

ako nas gamere zakonom zabrane - bit će nas više, bit ćemo jači
Istina je! :pray:

sign to that...al istina je, isto tako kako ce stikla biti hit na eurosongu zbog sevinog filma, bite ce sve vise gamera zbog reklame ^^
tako je lipo će u pozadini pustit njen film...

The-Borg
01-05-2006, 16:10
We all gamers from the world..will unite and rebel against gowerments...

E decki idemo Podrska Kineskim gamerima...

gamer4life
01-05-2006, 16:27
We all gamers from the world..will unite and rebel against gowerments...

E decki idemo Podrska Kineskim gamerima...








Ja sam za :fof:

Glass
01-05-2006, 16:28
Kina ima vise od 2 miljuna World of Warcraft igraca i sve skupa 20 miljuna online gamera...

I sada government in Beijing uvodi zakon o zabrani igranja vise od 3 sata na dan.. kao zakon ce biti gotov u 10 mjesecu..
Kao da se bore protiv ovisnosti role-playing games such as World of Warcraft and Lineage II ...
Sad neznam koji k.. sad kina izvodi gluposti a Koreja koja je vec godinama prijestolnica eSporta niti ne pokusava zabranit gaming..dapace podupire ga..

E da sad zamislite da nama uvedu zabrane da mozemo igrat samo 3 sata..

Ali naravno mozda imamo srece sto je gaming jos uvjek glupost i ne shvaca se ozbiljno i to su "igrice" u Hrv pa necemo nadrljat...

A kako oni misle kontrolirat koliko tko igra?

MindReader
01-05-2006, 16:28
kineskim gamerima da
kineskim trgovcima NES:D

v4MP1r3
01-05-2006, 16:30
kineskim gamerima da
kineskim trgovcima NES:D

potpisujem

MADE IN CHINA SUXXX
(gore od t-com-a)

T.N.T.
01-05-2006, 16:34
ja se slažem sa ovim zakonom, ali volio bih da se provodi u Koreji i sličnim zemljama, jer tamo ima stvarno previše ovisnika...

W3DR4N
01-05-2006, 16:47
Zapravo, ta vijest uopće nije nova. O tome se puno pričalo kad je ona djevojčica umrla igrajući WoW do iznemoglosti. Čini mi se da je tada na istoku prvi puta izglasan zakon o ograničenom igranju. Pošto oni igraju uglavnom online RPG naslove, serveri ih izbacuju nakon 3 sata igre bez mogućnosti ponovnog spajanja na server slijedećih 5 sati... ili tako nešto. Nisam 100% siguran da li je proveden, ali broj Koreanaca se znatno smanjio na serverima.

I da, podržavam zakon. Za razliku od "naših" gamera, Kinezi kad se priča o gamerskoj zabavi nemaju granice. Dobro, nekim je Kinezima popularno "farmanje" kruh na stolu, ali sjediti više od 12 sati nije normalno, tako da su taj zakon zapravo sami izglasali. Gledajte, da ljudi puno umiru od droge, država bi pooštrila zakone, kazne, policijske provjere... Kad umiru od igara, i to treba spriječiti. Već ima velik broj "računalnih" žrtava. Dobro, mogu oni igrati, no zar je normalno od toga umirati?

Uostalom, nitko ti ne može zabraniti igranje offline igara. Kako? Isključit će ti struju u kući nakon tri sata korištenja. Šta oni znaju jel ti igraš ili jednostavno imaš priključene aparate poput perilice ili hladnjaka. To zabranjuju samo i jedino online igre i to jednostavnom metodom koju sam već ranije opisao.

Wizard
01-05-2006, 16:50
Pa to je sigurno dobra stvar iako je 3h nekako prekratko, bolje bi bilo da je 5h ili nes tako, ali taj zakonima puno rupa, igras doma, izbaci te, odes u igranu i igras ponovno :?

T.N.T.
01-05-2006, 16:50
sve je rečeno... :pray:

v4MP1r3
01-05-2006, 16:55
Pa to je sigurno dobra stvar iako je 3h nekako prekratko, bolje bi bilo da je 5h ili nes tako, ali taj zakonima puno rupa, igras doma, izbaci te, odes u igranu i igras ponovno :?

NEMA TOGA UOPCE

pa igranje za kompom je tvoja stvar, neiko ti ne moze zabraniti to,
ma to ti je ko da ti ne zna...(banalan primjer) zabrane da jedes brzu hranu ili ides u kino, GLUPI ZAKON!

Wizard
01-05-2006, 16:59
To bi bilo dobro, treba to suzbit u korjenju, gameing nesmije biti ovisnost, nego relaksacija i uzivanje

hacker
01-05-2006, 17:13
A kak bi oni znali da li igramo tri ili pet sati dnevno???

little_alien
01-05-2006, 17:20
Oni koji ne mogu izdržat 12h ne moraju igrat, oni koji mogu nek izvole, jednostavno!

Osiru$
01-05-2006, 17:23
Bilo bi još najbolje da se zabrani i SP igranje, pa da u svakoj kući u kojoj je registriran (razmišam globalnije :) ) PC, bude jedan lik koji će to nadgledati : )).

GrannyKiller
01-05-2006, 18:08
Bilo bi još najbolje da se zabrani i SP igranje, pa da u svakoj kući u kojoj je registriran (razmišam globalnije :) ) PC, bude jedan lik koji će to nadgledati : )).

to bi smanjilo nezaposlenost u Kini :rotfl:

Cr@zy R1d3r
01-05-2006, 18:54
To bi bilo dobro, treba to suzbit u korjenju, gameing nesmije biti ovisnost, nego relaksacija i uzivanje

potpisujem

Sonic_Moronic
01-05-2006, 20:34
Ma dajte ljudi razmislite. OVO JE TOTALNA GLUPOST. Znači, sada nas ograničavaju i u zabavi ha? Boli mene što neki budale igraju 3 dana zaredom i crknu. Zar nije ovo glupo, ono npr. odeš na more na 10 dana, vratiš se i željan si kompa, a moš igrat 3 sata, i onda ti pop****. Dajte razmislite o ovom šta sam rekao.

Sonic_Moronic
01-05-2006, 20:35
OOps link u potpisu mi nije uspio :-x

hacker
01-05-2006, 20:37
He,he sad znamo da je to bitefight :) :) :)

Sonic_Moronic
01-05-2006, 20:45
He,he sad znamo da je to bitefight :) :) :)

Kamuflaža otpala :rotfl:

kulamasta
01-05-2006, 21:48
Osobno, ao netko igra WOW ili Oblivion vise od tri sata u komadu, njega ne da treba kickat sa servera, vec mu treba i pomoc... na takve igre toliko vremena trosit? dajte...

Ali ako se igra nesto onako pravo muski, recimo, HoMM 3 i to sa kalkulatorom u ruci na tezini od 200 %... to podrzavam i da se igra 48 sati u komadu!!!

Eddie9
01-05-2006, 21:50
He,he sad znamo da je to bitefight :) :) :)

Kamuflaža otpala :rotfl:

spamer 8)

jel ti tolko vazan pc?

dex
01-05-2006, 21:56
Osobno, ao netko igra WOW ili Oblivion vise od tri sata u komadu, njega ne da treba kickat sa servera, vec mu treba i pomoc... na takve igre toliko vremena trosit? dajte...

Ali ako se igra nesto onako pravo muski, recimo, HoMM 3 i to sa kalkulatorom u ruci na tezini od 200 %... to podrzavam i da se igra 48 sati u komadu!!!

to shto je za tebe homm3 za mene je wow... a za nekog treceg je tetris ili simsi :rotfl:
al globalno gaming sve vishe postaje ovisnost a ne zabava... i ti ljudi u kini su to shvatili i zele to zaustaviti... al nevjerujem da ce uspjet.... 8)

Wizard
02-05-2006, 13:19
Pa gameing nesmije prerast u ovisnost, nitko to ne zeli, ja sam par puta igra WoW po 14-15 sati bez prestanka, isto tako i FM i HL2

dabl eM
02-05-2006, 13:46
Osobno, ao netko igra WOW ili Oblivion vise od tri sata u komadu, njega ne da treba kickat sa servera, vec mu treba i pomoc... na takve igre toliko vremena trosit? dajte...

Ali ako se igra nesto onako pravo muski, recimo, HoMM 3 i to sa kalkulatorom u ruci na tezini od 200 %... to podrzavam i da se igra 48 sati u komadu!!!

e,baš sam si neki dan instaliro armagedon's blade i metnio najvecu mapu s podzemljem i na njih sedam,na kugli,a od njih sedam su dva saveza....igram tu kartu vec dva dana i tj oko 8h i još ih nisam strgo,uvijek mi jedan zbriše i nemogu ga ulovit....igram s solmyerom i level 30 mi je....



znam,znam offtopic...sorry

Cr@zy R1d3r
04-05-2006, 18:27
Sja sam par puta igra WoW po 14-15 sati bez prestanka, isto tako i FM i HL2

Ja još nisam imao to iskustvo,a nebi ni htio.Zašto ovdje govoriš o ovisnosti kad i ti toliko igraš? :)

The-Borg
04-05-2006, 19:34
Ja kad imam priliku igram koliko mogu tj dok se ne srusim sa stolice ili me nesto odvuce sa kompa...

Tako sam igrao Tiberium sun 2 tjedna 0/24 i jeo i pio sam za kompom...wc je bio tocno 4 sec na dan..

A wow tu opalim i po 20 sati bez po frke...

Samo da si udobniju stolicu nadem..hhe

Uglavnom Rpg me najvise drzi za kompom

Wizard
04-05-2006, 20:10
Sja sam par puta igra WoW po 14-15 sati bez prestanka, isto tako i FM i HL2

Ja još nisam imao to iskustvo,a nebi ni htio.Zašto ovdje govoriš o ovisnosti kad i ti toliko igraš? :)Sali ja nisam ovisan, ja neigram 0-24 svaki dan u tjednu, ja volim igrat, ali to mi nije jedino, ali nekad te igra privuce i nemozes prestat, ali ne da igra upravlja tobom :pray:

goGAMERo
04-05-2006, 20:13
Da i ja malo ovdje postam! :) Što se tiče ZAKON-a, vjerujem da na područje balkana neće doći za narednih bar 100 godina, jer ljudi GAMING shvaćaju gluposti, baš kako je nektko prije mene rekao! :wink:

gamer4life
04-05-2006, 21:04
Ja sam najviše sati u komadu igrao gta:sa-4 i pol sata :D


Smatram da gaming treba biti uživancija,a ne ovisnost :fof:

Sonic_Moronic
04-05-2006, 21:13
[quote=hacker]He,he sad znamo da je to bitefight :) :) :)

Kamuflaža otpala :rotfl:

spamer 8)

jel ti tolko vazan pc?[/quote:b1tihtqh]

Ko spama daj ne s***
Stvarno bi bilo glupo to ograničenje, i makar nemam WoW znam da je 3 sata premalo

Prince-Artas
04-05-2006, 21:13
Ja sam najviše sati u komadu igrao gta:sa-4 i pol sata :D


Smatram da gaming treba biti uživancija,a ne ovisnost :fof:

potpis 8)

GrannyKiller
04-05-2006, 22:36
bogte...meni nakon 4 i pol sata svaka igra dosadi, a onda se lijepo legnem i čitam PCP ili B U G 8)

dex
04-05-2006, 22:46
Sja sam par puta igra WoW po 14-15 sati bez prestanka, isto tako i FM i HL2

Ja još nisam imao to iskustvo,a nebi ni htio.Zašto ovdje govoriš o ovisnosti kad i ti toliko igraš? :)Sali ja nisam ovisan, ja neigram 0-24 svaki dan u tjednu, ja volim igrat, ali to mi nije jedino, ali nekad te igra privuce i nemozes prestat, ali ne da igra upravlja tobom :pray:

istina... mnogi od nas bi htjeli da mogu sam tak sjedit po cjeli dan za kompom i playat.. al sva sreca (ili zalost) je to shto mi moramo u skolu pa nas to odvalci... to je jedini razlog zasht neigramo 0/24 i nepostanemo ovisni... jest da mi se desilo par puta da sam gejmo i pogledam na sat a ono pol sata do busa koji me vozi do skole... i spremaj se i u skolu :D

Gothmog
05-05-2006, 09:09
igre su napravljene (osim da se zgrnu pare) da se u njima i uziva,stoga nema potrebe za ikakvim restrikcijama
...mene osobno samo odlicni RPG naslovi mogu zadrzati pred ekranom duze od tri sata...trenutno oblivion :pray: ...prekjucer, 5 i pol sati...kicma mi je nakon te seanse ispastala naredna dva sata...uh!

Cr@zy R1d3r
07-05-2006, 20:33
Sja sam par puta igra WoW po 14-15 sati bez prestanka, isto tako i FM i HL2

Ja još nisam imao to iskustvo,a nebi ni htio.Zašto ovdje govoriš o ovisnosti kad i ti toliko igraš? :)Sali ja nisam ovisan, ja neigram 0-24 svaki dan u tjednu, ja volim igrat, ali to mi nije jedino, ali nekad te igra privuce i nemozes prestat, ali ne da igra upravlja tobom :pray:

A dobro,znam da te igra privuče...Ali opet sve mora biti u granici normale,tako i to.

The-Borg
09-05-2006, 03:46
Da tu ti ovisi sto je kome normala i koliko moze...
Ja znam i po max 20 sati a onda i meni dojadi..

Ali cijeli dan igram na kompu,slusam mjuzu, chatam, gledam tv na njemu, surfam, filmovi itd... pa se skupi vrijeme provedeno za kompom na dan bar 10-20 sati... Naravno sve to sa kratkim prekidima za jest itd ili izac van sa frendovima .. I onda cim izadu pocnu pricat o wow/u... cak i meni dosadi..
A boke igra sam wow cijeli dan i onda izadem van i frendovi mi samo melju wow ono wow ovo ovaj item vamo mc tamo aq20 vamo..

X-Plosiv
09-05-2006, 06:13
Zapravo, ta vijest uopće nije nova. O tome se puno pričalo kad je ona djevojčica umrla igrajući WoW do iznemoglosti. Čini mi se da je tada na istoku prvi puta izglasan zakon o ograničenom igranju. Pošto oni igraju uglavnom online RPG naslove, serveri ih izbacuju nakon 3 sata igre bez mogućnosti ponovnog spajanja na server slijedećih 5 sati... ili tako nešto. Nisam 100% siguran da li je proveden, ali broj Koreanaca se znatno smanjio na serverima.

I da, podržavam zakon. Za razliku od "naših" gamera, Kinezi kad se priča o gamerskoj zabavi nemaju granice. Dobro, nekim je Kinezima popularno "farmanje" kruh na stolu, ali sjediti više od 12 sati nije normalno, tako da su taj zakon zapravo sami izglasali. Gledajte, da ljudi puno umiru od droge, država bi pooštrila zakone, kazne, policijske provjere... Kad umiru od igara, i to treba spriječiti. Već ima velik broj "računalnih" žrtava. Dobro, mogu oni igrati, no zar je normalno od toga umirati?

Uostalom, nitko ti ne može zabraniti igranje offline igara. Kako? Isključit će ti struju u kući nakon tri sata korištenja. Šta oni znaju jel ti igraš ili jednostavno imaš priključene aparate poput perilice ili hladnjaka. To zabranjuju samo i jedino online igre i to jednostavnom metodom koju sam već ranije opisao.

Što se treba još nešto reći više? Izvrsno.

sc0rp10n1
10-05-2006, 11:18
Igranje igara meni pruže nekakvo zadovoljstvo koje se nemože opisati.
Za kompjuterom provedem nekad od 9 ujutro pa do 4 popodne dog neko nedođe po mene.

bolje nego pušiiti ili se drogirati ili slušati NARODNJAKE iako nemam ništa protiv onih koji ih slušaju.
HIP HOP I GAMIN SU ZAKON!!

Maloki
10-05-2006, 11:24
Igranje igara meni pruže nekakvo zadovoljstvo koje se nemože opisati.
Za kompjuterom provedem nekad od 9 ujutro pa do 4 popodne dog neko nedođe po mene.

bolje nego pušiiti ili se drogirati ili slušati NARODNJAKE iako nemam ništa protiv onih koji ih slušaju.
HIP HOP I GAMIN SU ZAKON!!

Gaming je sigurno bolji od droga i tih sranja, al ipak netreba pretjerivat! Ja sam najviše za compom bez prestanka sjedio 4 i pol sata ovu nedjelju! Inače provedem i po 6h dnevno al u razmacima, 2h, pa 1h, pa 1h pa navečer opet 2h. I ono kaj ti kažeš, Borg, kolko ti spavaš čovječe ak si 20h dnevno za compom??!! Kaj ti nemoraš u šoklu ili na posao??!! :shock:

goGAMERo
10-05-2006, 11:27
GAMING je zakon, wko faks Skola, PC rula!

Cr@zy R1d3r
11-05-2006, 19:50
Igranje igara meni pruže nekakvo zadovoljstvo koje se nemože opisati.
Za kompjuterom provedem nekad od 9 ujutro pa do 4 popodne dog neko nedođe po mene.

bolje nego pušiiti ili se drogirati ili slušati NARODNJAKE iako nemam ništa protiv onih koji ih slušaju.
HIP HOP I GAMIN SU ZAKON!!

Gaming je sigurno bolji od droga i tih sranja, al ipak netreba pretjerivat! Ja sam najviše za compom bez prestanka sjedio 4 i pol sata ovu nedjelju! Inače provedem i po 6h dnevno al u razmacima, 2h, pa 1h, pa 1h pa navečer opet 2h. I ono kaj ti kažeš, Borg, kolko ti spavaš čovječe ak si 4h dnevno za compom??!! Kaj ti nemoraš u šoklu ili na posao??!! :shock:

Normalno je da je kompjuter bolji nego droge i ostalog shita,a ja sam najviše za kompom sjedao 6h u komadu ali me nakon toga omela škola :)

unknown
12-05-2006, 13:44
svaka pametna osoba zna kada je dosta i kada treba uzeti stanku od 1-2 koliko je potrebno ???? ljude nijedan zakon ne može spriječiti da budu glupi ja sam gamer do srži ali moraš se nekad i odmoriti, izađi malo prošetaj se. ali ovaj zakon... znam da malo paranoično zvuči ali to bi mogao biti početak totalirizma evo npr. u americi - imaju sve ove zabrane i ako još uvedu i ovaj zakon to je kao da živiš u kavezu shocking isnt it ?

MarkaN
12-05-2006, 23:14
ja sam osjetio što je ovisnost igrajući na prvom PlayStationu... Igara je bilo svakakvih no uglavnom znao sam rokati 3 dana i 3 noći bez prestanka. Ono... totalno si u igri! Ne vidiša apsolutno ništa osim ekrana, ne osjećaš ništa! Glad, žeđ, sila na WC!? Ma jok! I onda tako jednog dana u 6 u jutro ja ugasim konzolu i TeVe, a kad ono... Glava puca ko vrag! Mjehur također puca, ruke otpadaju, koljena klecaju... a u glavi - praznina! Čisti osjećaj zatupljenosti!

Zato djeco slušajte nas iskusne gamere i nemojte igrati više od 10 sati na dan, to jednostavno nije zdravo!

goGAMERo
12-05-2006, 23:59
Ma što se tiče igranja, sasvim doboljno je dnevno igati od 3-4 ili 5 h, ne vidim potrebe za više, malo na forume, malo prosurfati netom, malo izlasci . . ., inače volim guštati u igrama, odnosno lagano ih prelaziti!

Babitz
13-05-2006, 00:08
ja sam za kompom oko 2-4h dnevno u prosjeku
najviše je bilo 8h u komadu kad sam igrao KOTORII i NBA2005, al kad sam skužio kolko je prošlo, odmaknuo sam se, jebo više od 4h u komadu, not good :o


a ovo vedranovo: :pray:

Cr@zy R1d3r
13-05-2006, 06:49
Meni nakon 2 sata svaka igra dosadi,pa otiđem malo van sa prijateljima,surfam ili nešto ...ali jednom sam toliko bio ovisan da nisam mogao se maknuti sa PC a kad sam pogledao na sat :shock: 6 h sam igrao!! :o :o Uhh...