PDA

Pogledaj cijelu verziju : race driver grid ruši cijelo računalo-windows plavi ekran



g0rk1
09-08-2008, 13:28
dakle,
imam toshiba p200-1ba laptop, Intel Core2Duo 2.2 Ghz, 2gb DDR2 RAM(667), ATI Mobillity Radeon HD2600 256mb (dx10) (do 1gb s HyperTechnology), VIsta Home Premium... i to je to što mislim da jebitno za sada.
Igrajući Race Driver Grid nakon nekog vremena se slika smrzne i odmah iskoči PLAVI ekran s porukom Windowsa da je nastala hardverska ili softverska greška i nesto tipa: multiple_irp_requests i jos puno toga sto ne stignem procitati jer u dnu pocne odbrojavanje do 100% nekakvo moving...registry...dump nesto i bok, ode na restart. nakon ponovnog dizanja sustava ide poruka da je nastala greška opisana u .dmp, .xml i .txt fileu koje sam spremio ali ih ne kužim. Nekad se to dogodi nakon par min nekad sat vremena, ne mogu reproducirati.
ovo sam probao: naci drivere nove kojih NEMA na ATI stranicama nego upucuju na u ovom slučaju Toshibu gdje također nisam nasao, mozda nisam dobro potrazio ne znam..
očistio sam registry programom RegitryBoost2 i optimizirao RAM i skenirao na viruse (NOD32), spyware.. sve ok ali nisam stigao testirati te promjene.
sad mi je jedan frend rekao da je problem u pregrijavanju grafičke tj sigurno hardverski jer je laptop, i iskreno ukenjo sam se jer je lap nov, 6mj i ako rikne grafa poludit cu. a da ne spominjem 350kn za igru i 200 za Rumblepad2 i želju za igranjem....
Ako netko zna nesto o ovom problemu molim za savjet, sve su mi druge igre (Crysis, COD4, FEAR npr) radile bez beda. Cuo sam da ima programa koji prate temp GPU-a?
Unaprijed hvala!

C
09-08-2008, 17:55
Pokušaj srediti sa Glary Utilities programom. Besplatan je i otklanja plave ekrane smrti.

Ako ne radi, pokušaj sa; desni klik na My Computer>Properties>Advanced>Startup and Recovery;Settings>Write debugging information;Complete memory dump. I natjeraj ga da opet pojavi BSOD. Pri tome prati temperature CPU-a, GPU-a, i sl.

g0rk1
10-08-2008, 09:47
hvala za savjet,
jučer sam igrao sat vremena i sve je bilo ok (najduže do sada), možda se nakon čišćenja registry-ja unormalilo. inače taj Glary je koliko mi se čini ful sličan Registry Boostu koji sam koristio. stavio sam Everest Ultimate gore i pratio temp: CPU 60C, oko 70-75C za vrijeme igranja, GPU oko 35C do 45C u igri, jesu to normalne temp za Intel Core2Duo 2.2 i ATI Mobility R. HD2600? meni se čini da su ok... inače Blue Screen Of Death koliko sam nasao na netu su jedan od gorih, problema za korisnika, tako da se nadam da ih necu vise vidjeti. sve u svemu igrat cu dalje pa ako se ponovi se javim, tako da nemojte lockat temu jos malo.
pozdrav!

g0rk1
10-08-2008, 11:40
uglavnom, koliko sam shvatio multiple_irp_request znači da citiram:
"This indicates that a driver has tried to requested an IRP be completed that is already complete."
tj:
"two separate drivers each believe that they own the packet, and each has attempted to complete it. The first request succeeds, and the second fails, resulting in this bug check."

problem je očito u driverima a naci točan izvor problema nemoguće, ali barem znam da nije hardver u pitanju fala bogu.

zna li netko nešto o tome?

C
10-08-2008, 12:56
Glary ti je u biti skup programa za čišćenje, optimiziranje, itd., sve u jednom. Otiđi u folder gdje si ga instalirao i naći ćeš hrpetinu raznih programa za čišćenje i optimiziranje svega i svačega. Registry Boost je malo ograničeniji, ali zato Glary košta, no glavne funkcije su besplatne i najbolje, a one koje hoćeš kupiti su po meni bez veze, poput update-a, koji možeš izvršiti sam, skinuvši noviju verziju.
Temperature mi se čine normalnim, s obzirom da je ljeto i da je Intel-ov CPU. GPU je također OK.

Ako ti je Glary popravio to sve, skupa s Complete Dump-om i ne pojavljuje ti se više, onda je sve OK, dok se opet ne zezne, ako se zezne. A ako ti se i dalje još pojavljuje, možeš pokušati sa reinstallom drivera.

g0rk1
10-08-2008, 16:00
koristio sam registry boost tak da nisam probao Glary, samo sam ga pogledao sta ima u njemu. vjerujem ti da je dobar...
veceras cu igrat do besvijesti pa ak komp prezivi ja zadovoljan. 8)

C
10-08-2008, 19:02
Dakle, riješeno?

g0rk1
10-08-2008, 22:15
:shock: pas mu mater, evo ga opet... probat cu taj program
pustio sam igru u pozadini s alt+tabom sat vremena jer sam telefonirao i buljio u temp... znaci nisam nista stiskao i bum...BSOD multiple_irp_requests...

g0rk1
14-08-2008, 20:24
no uglavnom, grid je sigurno izvor problema jer sam probao bez njega i sve sljaka bez frke, a otkad sam ga procistio glaryem nisam imao niti jedan BSOD u igri, zivi bili pa vidili!! :D

C
14-08-2008, 20:47
Happy end. :)