PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mjesečarenje



Constantine
07-08-2008, 16:08
Jeste li ikad mjesečarili?Ja jesam,više puta.Dok sam bio mali,često bi zaspao na jednom krevetu,a probudio se na drugom ili bi grebao ili lupao po vratima.Dok mjesečarim,imam otvorene oči(tako su mi rekli svjedoci),ali uopće se nesjećam dotičnog događaja.Najgori slučaj mjesečarenja mi se dogodio prije godinu dana.Tada sam normalno zaspao u prizemlju svoje kuće,a probudio se na katu u sasvim drugoj sobi.Znači,ustao sam se iz kreveta,popeo stepenicama i ušao u drugu sobu.Normalno sam se probudio,kad ono potpuno druga soba,nisam se ničeka sjećao.I ne samo to,iste te večeri mi je nestao bicikl,neznam jeli to slučajnost ili nije,ali ga nikad više nisam vidio.

King tiger
07-08-2008, 16:12
neko te je silovao i potom ti otudjio bicikl.

R@pt0r
07-08-2008, 16:18
neko te je silovao i potom ti otudjio bicikl.
LoL, tko zna...

Human m0nst3r
07-08-2008, 16:19
Ova tema ima nekog smisla ....

SkunK
07-08-2008, 17:19
Nisam, ali bi volio probati

bornathepicek
07-08-2008, 17:24
Jooj meni kad sam bio mali su starci stalno pricali da sam mjesecario...
Kao digo sam se u 3 sata u noci i igro se s legicima, palio i igro komp, citao usred noci po mrklom mraku...Al moj buraz je najzesci, kao digne se iz kreveta i ni rijeci ne prozbori nego se obuce i ide van kupit kruh(to je sanjao kao al dok je sanjao to je i nesvjesno radio) otkljucao je vrata naseg stana i izaso na stubiste al ga je sva sreca moj stari uhvatio i probudio dok se penjao po stubistu... :rotfl:

Flippy
07-08-2008, 17:26
Jooj meni kad sam bio mali su starci stalno pricali da sam mjesecario...
Kao digo sam se u 3 sata u noci i igro se s legicima, palio i igro komp, citao usred noci po mrklom mraku...Al moj buraz je najzesci, kao digne se iz kreveta i ni rijeci ne prozbori nego se obuce i ide van kupit kruh(to je sanjao kao al dok je sanjao to je i nesvjesno radio) otkljucao je vrata naseg stana i izaso na stubiste al ga je sva sreca moj stari uhvatio i probudioSdok se penjao po stubistu... :rotfl:


Buđenje mjesečara ti inače nije pametno

kikl0p
07-08-2008, 17:53
jednom sam se digo ugasio monitor na gumb i zaspo
tek drugi dan kad sam skuzio da je monitor ugasen sam se sjetio

la50
07-08-2008, 17:59
hm(neznam) al moj stariji brat je prije znao mjesečarit
evo bilo mi je jedanput ovako,bilo je ljeto i on pošto je bio umoran išo je spavat a ja sam osto gledat neš na tv u,i tako nakon nekog vremena i meni se spavalo i ošo ja spavat i kako spavamo u istoj sobi ja ušo u sobu i majstor me uhvatio za nogu,povukao i lupio(a majstor je mjesečario)
a jednom je bilo da se majstor digo(mjesečario cilo vrime) i počeo pišat po sobi(kakav urnebes)
a eto ja se sad sjetio jednom sam mjesečario kad sam bio mlađi-valjda sam mjesečario do kante za smeće u kuhinji i kad sam krenuo pišat sam se probudio(nakon toga sam se pitao wtf radim u kuhinji a ne u krevetu)
a možda ako se ovo može nazvat mjesečarenjem,ružno sam sanjo,tj sanjo sam da me neki drogeraš uhvatio i drogiro me(a pošto mrzim drokseve i toga se na neki način plašim) lupo sam glavom od zid(al ne slabo več jako) i probudio sam se nakon 4-5 puta(bilo je to bolno iskustvo:(

R@pt0r
07-08-2008, 19:01
Jooj meni kad sam bio mali su starci stalno pricali da sam mjesecario...
Kao digo sam se u 3 sata u noci i igro se s legicima, palio i igro komp, citao usred noci po mrklom mraku...Al moj buraz je najzesci, kao digne se iz kreveta i ni rijeci ne prozbori nego se obuce i ide van kupit kruh(to je sanjao kao al dok je sanjao to je i nesvjesno radio) otkljucao je vrata naseg stana i izaso na stubiste al ga je sva sreca moj stari uhvatio i probudioSdok se penjao po stubistu... :rotfl:


Buđenje mjesečara ti inače nije pametno
Buđenje je pametno, al treba pazit kako probudit čovjeka koj mjesečari.

Evo neš o mjesečarenju:
"Mjesečarenje (somnambulizam) je složeni oblik poremećaja spavanja a karekterizira ga ponašanje koje rezultira velikim nemirom u krevetu ili hodanjem tijekom spavanja. Obično se pojavljuje u 2-14% djece te 1.6-2.4% odraslih. Povremene epizode mjesečarenja se mogu tretirati konzervativno, no ukoliko se radi o učestalom mjesečarenju sa velikim rizikom od povrede, kako sebe teko i drugih, potrebno je započeti farmakoterapijom. Najčešće korišteni lijekovi su iz skupine benzodiazepina, djelomično klonazepam, zatim triciklički antidepresivi te antidepresivi iz skupine SSRI-a. No najbolji pristup liječenju je tretirati uzročne faktore kao što su poremećaj disanja tijekom spavanja ili sindrom nemirnih nogu koji karakterizira neodoljiv poriv za pomicanjem nogu te napadaje straha koji su često uzrok mjesečarenja kod djece, ali i mogu se javljati i kod odraslih..“ (preuzeto sa interneta)

Ja bih rekla da je mjesečarenje i poremećaj spavanja i poremećaj sanjanja.....iz nekog razloga motorički sustav ne zna da osoba spava i autonomno i dalje radi po svome. Manifestira se kao: noćno hodanje, epizode smetene slike, (a izgled pacijenta ukazuje da ovaj spava), sjedenje u krevetu, uz vikanje i neutješno plakanje i ridanje (a pri tom, da dramatična slika bude još prisutnija, dolazi do ubrzanog rada srca te izrazito ubrzanog disanja a često i nedostatak zraka) ili, odjednom vidimo izuzetno neobično, čudnovato ponašanje.Najgore od svega je što se mjesečar kad se probudi ne sjeća ničega...

Uzroci mogu biti razni (umor, nemir i hiperaktivnost, preobilna i prekasna, preteška večera itd.), strahovi se navode kao najčešći uzrok, no zapravo se pravi uzrok mjesečarenju ne zna.Nije uputno osobu koja mjesečari naglo buditi, može je se blagim glasom pitati kuda je krenula i jednako blagim tonom je navesti da se vrati u krevet.I glasno sanjanje je neka vrsta mjesečarenja, a poznato je da ako glasnom sanjaču normalnim glasom postavljate pitanja, svaki put ćete dobiti i odgovor, jednako treba postupiti i s hodajućim mjesečarom..."

magicus.info

Outmind
07-08-2008, 19:11
Moj brat je prije jako mnogo mjesečario. Jednom je tako ušao u lift, odvezao se kat niže i sam od sebe se probudio pred susjedovim vratima...

Flippy
07-08-2008, 19:30
[quote=bornathepicek]Jooj meni kad sam bio mali su starci stalno pricali da sam mjesecario...
Kao digo sam se u 3 sata u noci i igro se s legicima, palio i igro komp, citao usred noci po mrklom mraku...Al moj buraz je najzesci, kao digne se iz kreveta i ni rijeci ne prozbori nego se obuce i ide van kupit kruh(to je sanjao kao al dok je sanjao to je i nesvjesno radio) otkljucao je vrata naseg stana i izaso na stubiste al ga je sva sreca moj stari uhvatio i probudioSdok se penjao po stubistu... :rotfl:


Buđenje mjesečara ti inače nije pametno
Buđenje je pametno, al treba pazit kako probudit čovjeka koj mjesečari.

Evo neš o mjesečarenju:
"Mjesečarenje (somnambulizam) je složeni oblik poremećaja spavanja a karekterizira ga ponašanje koje rezultira velikim nemirom u krevetu ili hodanjem tijekom spavanja. Obično se pojavljuje u 2-14% djece te 1.6-2.4% odraslih. Povremene epizode mjesečarenja se mogu tretirati konzervativno, no ukoliko se radi o učestalom mjesečarenju sa velikim rizikom od povrede, kako sebe teko i drugih, potrebno je započeti farmakoterapijom. Najčešće korišteni lijekovi su iz skupine benzodiazepina, djelomično klonazepam, zatim triciklički antidepresivi te antidepresivi iz skupine SSRI-a. No najbolji pristup liječenju je tretirati uzročne faktore kao što su poremećaj disanja tijekom spavanja ili sindrom nemirnih nogu koji karakterizira neodoljiv poriv za pomicanjem nogu te napadaje straha koji su često uzrok mjesečarenja kod djece, ali i mogu se javljati i kod odraslih..“ (preuzeto sa interneta)

Ja bih rekla da je mjesečarenje i poremećaj spavanja i poremećaj sanjanja.....iz nekog razloga motorički sustav ne zna da osoba spava i autonomno i dalje radi po svome. Manifestira se kao: noćno hodanje, epizode smetene slike, (a izgled pacijenta ukazuje da ovaj spava), sjedenje u krevetu, uz vikanje i neutješno plakanje i ridanje (a pri tom, da dramatična slika bude još prisutnija, dolazi do ubrzanog rada srca te izrazito ubrzanog disanja a često i nedostatak zraka) ili, odjednom vidimo izuzetno neobično, čudnovato ponašanje.Najgore od svega je što se mjesečar kad se probudi ne sjeća ničega...

Uzroci mogu biti razni (umor, nemir i hiperaktivnost, preobilna i prekasna, preteška večera itd.), strahovi se navode kao najčešći uzrok, no zapravo se pravi uzrok mjesečarenju ne zna.Nije uputno osobu koja mjesečari naglo buditi, može je se blagim glasom pitati kuda je krenula i jednako blagim tonom je navesti da se vrati u krevet.I glasno sanjanje je neka vrsta mjesečarenja, a poznato je da ako glasnom sanjaču normalnim glasom postavljate pitanja, svaki put ćete dobiti i odgovor, jednako treba postupiti i s hodajućim mjesečarom..."

magicus.info[/quote:3n1668b0]

Najbolji način za saznanje nečijih tajni.

Kenyi
07-08-2008, 20:12
rijetko kad mjesecarim, vecinom mi jastuk zavrsi u dnevnoj sobi, ili se obucem u snu i legnem spavat i probudim se u pantalonama i majici :(

KI KI
07-08-2008, 21:18
neznam dal sam mjesečaro ikada makar par puta mi se znalo dogoditi da mi rane preko noci nastanu! navecer legnem a uutro imam krastu na ruci ili negdje! a neznam od kuda mi...

###DK###
07-08-2008, 21:26
Ja sam jednom iz kuće izašao kad sam mjesečario.
Stari me čuo i vratio u krevet. :D

Maloki
07-08-2008, 21:42
rijetko kad mjesecarim, vecinom mi jastuk zavrsi u dnevnoj sobi, ili se obucem u snu i legnem spavat i probudim se u pantalonama i majici :(
Meni se par puta desilo da sam se skinuo i tako spavo :(

Paran0a
07-08-2008, 21:48
Desilo mi se da secem po kuci i tako,al samo ako imam temperaturu.Jer onda krenem halucinirat i to.

eddie2142
07-08-2008, 22:31
ne, ali puno govorim stvari koje nemaju smisla

RIPtheREAPER
08-08-2008, 01:12
ko klinac sam valjda nekaj sanjao na glas i stara me isla probudit a se se poceo derat cudoviste aaa cudovise xDD. tek nakon nekog vremena sam skuzio da mi je to stara. cak je stari morao intervenirat

valjda sam halucinirao :D neznam dal bi se to moglo nazvat mjesecarenjem

K1f7a
08-08-2008, 09:34
Ja kada sam bio mali sam mjesecario ali cudno , brat mi kaze da sam se digo iz kreveta oso u kuhinju izvadio lubenicu narezo pojeo otiso u sobu otvorio prozor i piso kroz njega onda oso van crijevom za vodu opro ruke vratio se u sobu i nastavio spavat, ja ga pitam zas me nisi probudio on kaze pa vidim da si uzivo :? .Sada vise ne mjesecarim ali ponekad govorim u snu ko npr. "Kupit cu banane, jabuke , ogulit cu krumpire....zzzzzzzzzz..........."

Death By Sexy
10-08-2008, 00:09
mjesečarim podosta... a i buncam

Raoul Duke
10-08-2008, 07:51
ja jesan jedamput (valjda)..i to kad mi se sestra udavala,noc prije,spavan ja i sutra se probudim i kaze mater da san usred noci probudio i lupao sakama od ormar..lol

narf
10-08-2008, 09:10
kao dijete sam mjesečario svaku noć, ali sada ništa.. čak se ni snova ne sjećam..

ber0
10-08-2008, 10:28
nisam nijednom (kolko znam) :D

McPingvin_v2.0
10-08-2008, 11:47
Ne mjesečarim, ali mrmljam u snu u jako sam nemiran.

nosferatu25
10-08-2008, 13:15
u snu sam udario druga šamarom kad smo bili na ekskurziji :(

Human m0nst3r
10-08-2008, 13:32
Ja hrcem ponekad :(

C
12-08-2008, 01:12
Ja uvijek danju spavam, a preko noći radim, jedem, uživam, pospremam, itd.
Meni je dan zamjenjen za noć, od kada sam se rodio. Kažu da mi je to urođeno, no zbog problema s vidom, se smijem na sunce puno, jer ne vidim. Osim astigmatizma, imam i cilindrično oko (iz svakog kuta svog pogleda, slika mi je drugačija, kao na udubljenom zrcalu), što ujedno povećava svu svjetlost koja mi dopire do oka, neovisno dali je oko u mraku pa gledam u svjetlo. I, zjenice mi obično ne reagiraju na svjetlost (trebale bi se na svjetlosti skupiti, a meni ostanu otvorene). Da stvar bude bolja, nekakva mrežica koja inače prekriva cijelo oko i štiti od sunčevih svjetlosti, vjetra, propuha, prašine, itd., ja je nemam, rodio sam se bez nje, pa mi sve moguće smeta očima.
Danju mogu samo oslijepiti, ali mi se većinom na suncu zadrijema, jer ne mogu gledati, jednostavno mi se počne spavati. Za razliku od sunca koje nikako ne podnosim, tehničku svjetlost još i mogu podnjeti. Nosio bih leće, ali zbog cilindričnosti oka, leće ne mogu stojati na oku.

Prošle godine sam riskirao i upropastio si vid. Prije godinu dana (10 mjeseci), imao sam dioptriju na lijevom oku +0.10 i -0.75, a na desnom oku sam imao +0.20 i -0.25. Da, imao sam dvije dioptrije na oba oka, i sada, nakon nepune godine dana (10 mjeseci), dioptrija mi je otišla na minus, dibidus. Lijevo oko -2.50, a desno -2.75, moguće je još pogoršanja, možda i za duplo. Sada je kasno za prepravljati i razmišljati. To je kao da legnete preko noći spavati, u jutro ustanete i osjetno slabije vidite.

Uvijek nosim plastična stakla, nikada staklena, sa anti-refleksijom i tim sličnim stvarima. Jedina nada mi je u koju vjerujem staračko slijepilo, gdje se minus izjednačava s nulom, te se plus povećava, što znači, da bi mi moglo sve doći na nulu, pa bi se plus mogao povećati, osim ako minus ostane i daljle, kao što sam imao kao mali, dvije dioptrije na oba oka.

Volim noć, tada je sve mirno. Noć prijatelj, dan neprijatelj. Omiljena boja mi je crna, totalni odmor.

King tiger
12-08-2008, 01:23
to, sad imam s kim pricati tokom noci.

C
12-08-2008, 01:25
Yap! :D

Electromaster
12-08-2008, 13:09
neznam dal sam mjesečaro ikada makar par puta mi se znalo dogoditi da mi rane preko noci nastanu! navecer legnem a uutro imam krastu na ruci ili negdje! a neznam od kuda mi...

Otimaju te mali zeleni i rade na tebi pokuse. :rotfl:

Nesjećam se da sam ikad mjesečario, ali sam uvijek nemiran dok spavam, par puta sam se prevrnuo iz kreveta na pod :? ...ponekad pričam u snu, najčešće nešto vičem na brata :D

K1f7a
13-08-2008, 07:35
Zadnjih 2 dana sam imo nocne more zbog toga sto mi je stari zabranio pristup internetu :cry: , pao sam sa kereveta nekih 4 puta u noći, nisam mogo spavat, to se moze rec da je neka ovisnost, ma ne :)

maphantom
14-08-2008, 17:09
jesan jedno i bilo je urnebesno mater je rekla da san izaša iz kreveta i popiša se u ormar

Maloki
14-08-2008, 17:13
/rez
I ja imam po dvije dioptrije na svakom oku :(

C
14-08-2008, 20:45
Hebeno. :(

Nodakim
14-08-2008, 21:27
ja nemam :)
ali

Maloki
14-08-2008, 21:31
Hebeno. :(
Iako, ne kužim u čemu je finta. Pito sam ovu tetu kod koje sam radio cvike, a ona će meni "mi koji imamo tako po 2 dioptrije na jednom oku, kad gledamo televiziju u ležečem položaju moramo posebno postavit glavu da ju vidimo dobro". Puno mi je pomogla :(

Nodakim
14-08-2008, 21:37
aw...right..onda bih po njoj i ja trebao imati 2 dioptrije po oku..ili svaki covjek na svijetu

C
14-08-2008, 23:12
@Maloki - Ma ja na sve to pazim, ali mi je oko cilindrično, pa mi je pogled kao na udubljenom zrcalu, pa zbog toga ne mogu nositi leće, jer ne mogu stojati, a i sunčeva svjetlost se nekako odbija i povećava, pa mi je gledanje na suncu praktički sve bjelo, i oči mi počnu suziti. Ne moram biti na suncu, mogu ja biti u hladu, no ako gledam vani, sve mi bijelo.

Mogu reći da mi je LCD monitor maknuo + dioptriju, jer dok nisam imao LCD, + mi je rasto. No ja se trenirao da mogu gledati na suncu, pa mi se sada već postojeći minus povećao skoro duplo, što je vrlo osjetno kada gledam i kada se sjetim kako sam vidio prije par mjeseci.

Blacky_123
14-08-2008, 23:57
Znam kad je jedanput buraz mjesecario
Jbt tip mi doleti u sobu(blizu wc-a) i pocne i pisat po cd-ima
Ja ono WTF?
Onda sam ga stero i konjko je otiso kod staraca u sobu i tam je poco pisat
Ujutro je bila panika :D