PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ubojstvo zbog igre...



R@pt0r
05-08-2008, 12:17
New Era Interactive Media, tajlandski distributer hita Grand Theft Auto IV, odlučio je zatražiti od svih dućana na Tajlandu da povuku kopije spomenute igre iz prodaje zbog nedavnog ubojstva taksista. Naime, osamnaestogodišnji mladić je na smrt izbo vozača taksija tijekom pljačke nakon što se nesretnik počeo opirati.

Prema policijskoj istrazi, budala je željela vidjeti da li je pljačkanje taksista tako lako kao u igri Grand Theft Auto IV, a tajlandsko Ministarstvo kulture iskoristit će ovaj slučaj kako bi reguliralo prodaju nasilnih igara. Ubojicu čeka suđenje i moguće smaknuće smrtonosnom injekcijom.

GamesMaster, Bug.hr

Kron
05-08-2008, 12:19
napravio bi on to i da nije igrao

B4j4
05-08-2008, 12:23
napravio bi on to i da nije igrao
u rid maj majnd...
psihopati i ubojice su psihopati i ubojice od rodenja.... nijedna igra nece NORMALNOG covjeka pretvorit u psihopata i / ili ubojicu

R@pt0r
05-08-2008, 12:24
To i ja kažem. Čista glupost! Prešao sam Splinter Cell, idem nekom slomit vrat da vidim kako je to...

B4j4
05-08-2008, 12:39
To i ja kažem. Čista glupost! Prešao sam Splinter Cell, idem nekom slomit vrat da vidim kako je to...
igram wow... idem vidjet kak je to doci nekome iza leda i zabit mu noz u vrat... ovaj maznut ga buzdovanom po glavi... hemmo daggarzzz FTL !!!!11oneelevensixninefour >.<

Maloki
05-08-2008, 12:43
New Era Interactive Media, tajlandski distributer hita Grand Theft Auto IV, odlučio je zatražiti od svih dućana na Tajlandu da povuku kopije spomenute igre iz prodaje zbog nedavnog ubojstva taksista. Naime, osamnaestogodišnji mladić je na smrt izbo vozača taksija tijekom pljačke nakon što se nesretnik počeo opirati.

Prema policijskoj istrazi, budala je željela vidjeti da li je pljačkanje taksista tako lako kao u igri Grand Theft Auto IV, a tajlandsko Ministarstvo kulture iskoristit će ovaj slučaj kako bi reguliralo prodaju nasilnih igara. Ubojicu čeka suđenje i moguće smaknuće smrtonosnom injekcijom.

GamesMaster, Bug.hr
Dam se kladit da je dokaz taj što su GTA 4 našli među njegovim pr0nom. :(

la50
05-08-2008, 13:34
ma daj,ko je rođen ko luđak on će ubojstva i radit(jbt wtf svi krive igre matere im,i zaš povuć GTA IV,mogo je kupit šta ja znam Total Overdose i ufurat se i ić pokušat kako je to skočit i u skoku sa bulett tajmom ubit nekog,a mogo je sve to vidjet i u filmu pa onda pitam,Koji burek svi krive igre???)

Arbiter of Change
05-08-2008, 13:44
Lako mi je sada pametovati, ali kad bi vidio da mi netko ispred nosa skupi MGS4 tek izašao za PC (pustite me da sanjam, molim vas).... argh, /nerd rage. :P

Raoul Duke
05-08-2008, 14:15
ma ovo je cista glupost i onda nekima starci pizde nemoj igrat prenasilne igre,blabla,a ovi koji ubijaju to su ludaci i to,nijedan normalan covik to nemore...kao ono igram manhunt,ne ide me ljubav (primjer) i uzmem nozinu iz ladice i iden hardcore kill napravit na svakoj curi koja u parku smauje..po meni BULLSHIT!

Snake
05-08-2008, 15:43
koji je to lik... mentalno defektiran nema se što drugo reći, koliko samo ljudi igraju gta pa im ne pada na pamet ić ubit taksista. sramota što se i mentalni bolesnici igraju. bolje bi bilo da zabrane igranje takvim subjektima nego da zabrane samu igru.

###DK###
05-08-2008, 15:45
Evo šta meni nije jasno. Zašto su za svako ubojstvo krive igre?
Ljudi su se ubijali i prije nastanka igara. Sada za svaki zločin osuđuju igre.

croat1gamer
05-08-2008, 15:47
sada bih mogao napraviti referat o tome kao arbiter, ali cu skratiti u par recenica:

ti ljudi nemaju stabilnu psihu, i lako su utjecani od okoline
oni koji istrazuju nemaju uvid u psihu gore navedene osobe, i potraze prvu nasilniju stvar
roditelji su zabrinuti za djecu i zabranjuju im sve, sto zapravo djecu i "nagovara" da to igraju, a ako nemogu, gledaju videe o tome, a tada su najvise izlozeni utjecajima okoline i tada im se razvija psiha
oni koji optuzuju igre nikada nisu niti odigrali jednu pravilno
slazem se sa ovime za regulaciju ZBILJA nasilnih igara tipa manhunt, ili barem radenje psiholoskih testova, makar da se smanji bacanje krivnje na igre
samo se poznatije igre zabranjuju, dok ove ostale koje su cak i nasilnije i sl. od tih (bilo u nekom pcp-u o tome, 70-i neki broj) se zanemaruju, za primjer psihicki nestabilne osobe:
primjer 1: optuzena igra: manhunt: ubio 1 covjeka, x 50
primjer 2: optuzena igra: neka gdje se uci kako se postane bombas samoubijica, ili sa kalasom ubijati ljude drugih rasa/vjera: 30-40 mrtvih x 15
sada vi meni recite gdje je ovdje razum. manhunt: 50 mrtvih, ova druga igra: 150 mrtvih
i sada jos da se zapitamo: zasto samo igre, filmovi imaju mnogo vise mrtvih, i nasilnijih scena, ili vijesti na tv-u, tamo je 10x puta vise nasilja prikazano, i to u STVARNOME svijetu, a ne gdje to predstavlja samo hrpu pixela

najveci problem kod psihicki nestabilnih osoba je NERASPOZNAVANJE STVARNOSTI I FIKCIJE


ow, ovo nije par recenica xD, mislim da ima tu negdje par dijelova koji se medusobno kolju, ispraviti cu u verziji 2

Windwalker
05-08-2008, 16:33
Pa normalno da za sve osuđuju igre.
Neke budale se žele učiniti jakima, te osuđuju ono što je najlakše.
Normalno da neće ići napadati političare, tajkune i one prave uzroke zla, jer im za to fali k...c.

Tegla Ajvara
05-08-2008, 17:07
odkako sam 1. put zaigro super marija, poceo sam jest gljive.
vidi me kolki sam, u visinu i duzinu! :D

Sickmanno1
05-08-2008, 17:11
napravio bi on to i da nije igrao
u rid maj majnd...
psihopati i ubojice su psihopati i ubojice od rodenja.... nijedna igra nece NORMALNOG covjeka pretvorit u psihopata i / ili ubojicu

A cuj...ako igras GTA4 na tripu, svast ti se moze desit ^^

B4j4
05-08-2008, 17:30
napravio bi on to i da nije igrao
u rid maj majnd...
psihopati i ubojice su psihopati i ubojice od rodenja.... nijedna igra nece NORMALNOG covjeka pretvorit u psihopata i / ili ubojicu

A cuj...ako igras GTA4 na tripu, svast ti se moze desit ^^
moze ti se i bez GTA4 onda nekaj desit ^^
mama vidi me.. ja letiiiiiiiiiimmmmmm *bum*
/pancake

josip_kraš
05-08-2008, 18:48
heh kako su naši preveli grand theft auto-velika krađa auta :rotfl: :pray:

Lord Jambrek
06-08-2008, 00:15
heh kako su naši preveli grand theft auto-velika krađa auta :rotfl: :pray:

Informatika i hrvatski jezik ftw, nemreš prestat vjerovat da postoje veće bedastoće od DVD Rewindera

RIPtheREAPER
06-08-2008, 00:23
onda se onaj avion srusio u more jer je pilot fulao krug -.-
al ima glupih ljudi

Kenyi
06-08-2008, 08:45
http://cad-comic.com/comic.php?d=20080806Stim buckley nam je to ljepo docarao.

B4j4
06-08-2008, 11:31
http://cad-comic.com/comic.php?d=20080806 tim buckley nam je to ljepo docarao.

:rotfl: :rotfl:
koji rofl majketi

K4ciga
07-08-2008, 13:18
Ljudi su se ubijali i prije nastanka igara. Sada za svaki zločin osuđuju igre.
Naravno da osuđuju igre,jer im je to savršena izlika,te se ne moraju baviti mnoštvom zamorne papirologije.Usto,osuđivanjem igara dobivaju veliki plus kod zajednice koja u životu nije uključila igru ( ruku na srce,većina ),jer ljudi koji nisu isprobali igrice obično imaju veoma negativan stav prema istima.Politika,politika,novac..."...it's called Capitalism."

Jopax
07-08-2008, 22:46
http://cad-comic.com/comics/Lite20080804.jpg

Ili na ovaj način :D

Anivej taj mali je debil na mentalnom nivou, to je kao da netko vidi silovanje na filmu i nakon što to učini i osude ga on se pravda time da je htio vidjeti jeli lako kao na filmu, nema osnove osuđivati film ili igru ako je to učinio čovjek, bez obzira što je uradio, ako mu igra doslovno govori idi ubij tog i tog i on to uradi tada se treba oko toga zabrinuti, ovo je čisto preseravanje i preuveličavanje od strane medija, čovjek je ubijen, pa što svaki dan gine stotine ljudi u krađama, a ipak oni izvuku onu koja je povezana sa igrama iz te hrpe, nekako pretjerano da bi bila sreća...

m777
07-08-2008, 22:51
Ljudi su se ubijali i prije nastanka igara. Sada za svaki zločin osuđuju igre.
Naravno da osuđuju igre,jer im je to savršena izlika,te se ne moraju baviti mnoštvom zamorne papirologije.Usto,osuđivanjem igara dobivaju veliki plus kod zajednice koja u životu nije uključila igru ( ruku na srce,većina ),jer ljudi koji nisu isprobali igrice obično imaju veoma negativan stav prema istima.Politika,politika,novac..."...it's called Capitalism."
...

Sada osuđuju igre jer su u tim određenim zločinima (kao i u ovome u uvodnom postu) igre i razlog.

Da, ljudi su se ubijali i prije nastanka igara (no shit). Tada su postojali drukčiji razlozi - danas su, uz brojne druge, i igre razlog.

I samo nemojte početi trabunjati o kapitalizmu i zavjerama...

croat1gamer
08-08-2008, 07:28
pa i igre su do neke mjere krive za to, ali ovisi o pojedincima, necemo svi mi sada kad odigramo manhunt otici i ubiti nekog tipa sa maljem?

i drugi je poblem sto se samo negativni dijelovi izvlace iz igara, sto ako sad netko tko igra, hm.. fsx, i sada je u avionu, a pilotu pozli a kopilot se negdje udario s glavom i sada tip nekim cudom uspije upravljati avion na neko vrijeme dok se pilot ne oporavi? (ok, znam, fsx i pilotiranje, mda, ali kuzite) i tada kaze tip da ne letjeti naucio iz igre, zanima me sto bi oni tada komentirali? igre su lose? (znam, zanrovi su drugaciji, nego ovdje fps)
ili sada 3 tipa ulete sa automaticima, prvog ubije zastitar, dok drugi ubije zastitara, i dok drugi pazi na ljudi da nesto ne naprave, treci uzima lovu, neki tip dode sa leda drugome pljackasu i ubije ga (sa oruzjem od prvog) i tesko rani trecega, i sada ga zadrzi dok ne dode policija, i tako spasi taoce, i sto ce sada u novinama komenitarati? tip ubio 2 covjeka i 1 tesko ranio zbog igre, i onda negdje pri kraju, sitno pisano kazu da su ubijeni bili pljackasi i da je tip spasio 15-20 ljudi

Jopax
08-08-2008, 10:31
U vezi fsx, oni bi odma zabranili tu igru i izbrisali je iz postojanja, zbog mogućnosti da "teroristi" iz nje nauče kako letjeti avionom :roll:

Sonic_Moronic
08-08-2008, 10:53
Ljudi su se ubijali i prije nastanka igara. Sada za svaki zločin osuđuju igre.
Naravno da osuđuju igre,jer im je to savršena izlika,te se ne moraju baviti mnoštvom zamorne papirologije.Usto,osuđivanjem igara dobivaju veliki plus kod zajednice koja u životu nije uključila igru ( ruku na srce,većina ),jer ljudi koji nisu isprobali igrice obično imaju veoma negativan stav prema istima.Politika,politika,novac..."...it's called Capitalism."
...

Sada osuđuju igre jer su u tim određenim zločinima (kao i u ovome u uvodnom postu) igre i razlog.

Da, ljudi su se ubijali i prije nastanka igara (no shit). Tada su postojali drukčiji razlozi - danas su, uz brojne druge, i igre razlog.

I samo nemojte početi trabunjati o kapitalizmu i zavjerama...

Psihička nestabilnost se može pokazati kroz sve zamislivo i nezamislivo. Igre kao same nisu dovoljne da budu uzrok gubitka razuma pojedinca, razni drugi utjecaji u njegovom životu vjerojatno jesu. Igre posluže kao "okidač" kad pojedinac, jednostavno, pukne. Ne možeš biti potpuno normalan, najveći uzor u selu kojeg bi svaka majka za zeta htjela, zaigrati GTA i sutradan izvoditi stuntove autom i gaziti starice.

###DK###
08-08-2008, 10:58
Na igrama jasno piše do koje su dobi namjerene. Ako dijete poludi od igre jedini krivci za to su roditelji jer oni su ti koji trebaju voditi brigu o tome što im djeca igraju.

croat1gamer
08-08-2008, 16:11
da, ali u ovome ubojstvu je bio dvadesetogodisnjak, sto sad napraviti? staviti za gta 4 i slicne igre oznaku +40 :rotfl:


Ne možeš biti potpuno normalan, najveći uzor u selu kojeg bi svaka majka za zeta htjela, zaigrati GTA i sutradan izvoditi stuntove autom i gaziti starice
cudno, nisam jos nikoga ubio a igrao sam gta sa dosta dugo, vird

###DK###
08-08-2008, 20:15
da, ali u ovome ubojstvu je bio dvadesetogodisnjak, sto sad napraviti? staviti za gta 4 i slicne igre oznaku +40 :rotfl:

Tu se već radi o psihološkom poremećaju.

Blacky_123
09-08-2008, 09:56
da, ali u ovome ubojstvu je bio dvadesetogodisnjak, sto sad napraviti? staviti za gta 4 i slicne igre oznaku +40 :rotfl:

Tu se već radi o psihološkom poremećaju.

Onda treba stavit da nije za psiholoske poremecene
Daj zabri dolazit kupit igru sa svim papirima od lijecnika,policije i ostalo :D

Electromaster
12-08-2008, 22:14
hehe, koja scena :rotfl:

Ja sam čuo da su na osnovu nekakvog istraživanja ili štoveć zaključili da ''osobe izložene nasilnim sadržajima u igrama postaju manje osjetljive na nasilje u stvarnom životu''
Sad neznam je li to istina ili nije, ali zar ne bi to onda vrijedilo i za filmove?

Ja igram igre skoro cijeli život, i mogu reć da su možda čak i u pravu...nisam nešto pretjerano osjetljiv na nasilje...ali to je vjerojatno do mene i mog stava da me boli k**ac za sve :D
Teško je iz mene osjećaje izvuć... :P

lizard
12-08-2008, 22:24
dada i bolje trpis batine isto ..

croat1gamer
13-08-2008, 07:38
heh, i jos nesto sam se sjetio: kud bas vecina ubojstava dolazi iz razvijenih drzava, recite mi jednu slabije razvijenu drzavu gdje je igra optuzena za ubojstvo- nema je, ispada da su ljudi u razvijenim drzavama gluplji i da su slabije razvijene drzave pametnije u smislu zdravog razuma (donekle, ne skroz!)

Mirko L
19-08-2008, 14:13
nije valjda da hrvatsku smatraš razvijenijon zemljon

croat1gamer
21-08-2008, 07:17
ne, samo nasi idioti rade druge idiotarije, nisu jos otkrili ameriku, a kada uspiju, jao si ga nama

Maja
21-08-2008, 11:46
nisu igre krive što ih igraju poremećeni debili... dobro pa taj lik nije igrao manhunt... btw, onaj strip je bio fora^^

Mirko L
21-08-2008, 13:34
dakako,nisu za većinu stvari,ali jesu za neke,morate priznat.
i naravno,nije takvin igrama bila namjera da ih igraju poremećeni debili,ali nije nikome i uvik ih ima.
ima ih takvih šta ubijaju i zbog kompića i televizije i muzike i svega...uvik će ih bit

Flippy
21-08-2008, 13:39
Ljudi ubijaju i zbog parkirnih mjesta tako da.. deal with it. Nemreš nikako to promijenit.

avr freak
21-08-2008, 15:18
bilo je nešto i zbog GTA San Andreasa u novinama...

CHOLIK
21-08-2008, 17:27
Kako je drug Predator rekao,I dont give a fuck.Btw,ja dobro trpim batine,jer samo kao mali primi milijune udaraca od brata,i sad kad dobijem u bubreg,jedva osjetim.

lizard
21-08-2008, 18:13
ahahha .... koji si ti lovac.... sad jos reci da ni ne osjetis kad ti neko zabije bocu u glavu ...

Jopax
21-08-2008, 18:20
A bi li osjetio da ti neko slamkom kroz anus izvadi bubrege?

CHOLIK
21-08-2008, 18:52
ahahha .... koji si ti lovac.... sad jos reci da ni ne osjetis kad ti neko zabije bocu u glavu ...

To ovisi je boca od plastike ili od stakla. :rotfl:

amirix
22-08-2008, 11:57
u Postal 2 pišo po ljudima__odo to isprobat na živim

Mordor
23-08-2008, 16:12
koji je to debil sad sve zbog takvih budala moraju micat dobre igre iz izloga ducana.