PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najezda web shopova



W3DR4N
04-08-2008, 18:00
Osobno su mi vrlo antipatični.
Naime, puno je lakše držati nekonkretan dućan gdje se naručuju stvari s plaćenim avansom, nego li držati robu.
Od tuda i činjenica da drže robu 3-5% jeftiniju. Tim naizgled manjim cijenama dospjevaju pri vrh popisa najjeftinijih ponuđača kod Nabave, većini referentnog sajta pri kupovanju robe.
Osobno mi je puno draže doći, vidjeti robu, po mogućnosti isprobati i tek potom kupiti, radilo se to o nešto većoj cifti.

Kakvo je vaše mišljenje prema novom valu? Naručujete li preko njih ili više volite primopredaju dobara, kako se radi već tisućama godina.

IGoR_2803
04-08-2008, 18:50
osobno isto preferiram doci u ducan i vidjeti kaj kupujem... ipak je to gust, pa makar ne kupujes sebi nego za frenda ili nekom trecem... ali mislim da ce toga biti sve vise, ipak je od elektronicko posl., te konkretno el. trgovina od pocetka tisucljeca i poslije "kraha dot.coma" u porastu... i upravo cinjenica da nije potrebno drzati robu na skladistima bi mogla biti presudna...

nick praskaton
04-08-2008, 21:22
obozavam web shopove...bez njih moj zivot nebi imao smisla ^^

Bartuc
04-08-2008, 22:35
Do prije kojih 2 mjeseca sam isto imao ružno mišljenje o WebShopovima, ali prije 2 mjeseca me je kolega sa faxa upoznao sa čarima eBay-a.

Naručiš i čekaš 2-3 tjedna dostavu, zvuči loše zar ne... ALI, zato stvari koje kod nas koštaju 200 kuna, ti preko eBay-a dobiješ za 50-ak kuna sa poštarinom :o Kupio sam u VeMilu curi MP4 player od Pioneera za cca 450 kuna, player ima 2GB memorije, snimanje glasa, podrška za slike i filmove, 65'000 boja ekran itd. Drugi dan mi kolega na eBayu pokaže MP4, sve iste funkcije kao ovaj iz Vemila, ali još uz to ima tipke osjetljive na dodir, 1" veći ekran, rezoluciju kao na novim mobitelima (320x240 ako se ne varam) i TFT ekran sa 260'000 boja. Marke playera se ne sjećam ali nije bio NoName, bila je neka poznata marka, uglavnom sa poštarinom je cijena bila oko 360 kuna :cry:

Za tak nekaj se po meni isplati čekati 2-3 tjedna. Dobiješ 2-3x bolji proizvod za podosta nižu cijenu.

Sickmanno1
04-08-2008, 22:45
Da kupujem nesto tipa poklon za frenda...onda bi to htio vidjeti...ovako nesto kao sto je cpu ili HDD, vec znam kako izgleda...isprobati ga u trgovini nemogu svejedno, tak da mi tak svejedno bilo preko web trgovine ili "obicne" trgovine...glavno da je sto jeftinije...

vex
05-08-2008, 09:19
Ako već ne mogu isprobati , onda barem vidim kutiju ili sam proc/grafu što već.
Nikad nisam ništa naručivao preko neta , a mislim da ni neću.

nick praskaton
05-08-2008, 09:50
Ako već ne mogu isprobati , onda barem vidim kutiju ili sam proc/grafu što već.
Nikad nisam ništa naručivao preko neta , a mislim da ni neću.


to je isto jedna vrsta primitivizma...

grizli
05-08-2008, 10:40
hmmm.... jedino sam si do sada narucivao makete prek oweb shopa i maketa je dosla za 1 tj ali pakiranje skoro da nije bilo blindirano XD


sada cu komp kupit preko links-a ili ve-mila ovisi.... pa cemo vidjet, ako nesh nebude valjalo doci cu im u HQ i razbit facu :twisted: :roll:


nego, ima neko iskustva sa dostavom iz ve-mil-a ili linksa

Karlo_from_Bjelovar
05-08-2008, 10:41
ja bi drage volje se sluzio ebayom da mi starci ne seru...

vex
05-08-2008, 10:41
Ako već ne mogu isprobati , onda barem vidim kutiju ili sam proc/grafu što već.
Nikad nisam ništa naručivao preko neta , a mislim da ni neću.


to je isto jedna vrsta primitivizma...


Zašto?
Zato što vidim je li kutija oštećena , ili čak sam proizvod?
Kad kupuješ preko neta nikad neznaš što se dogodilo tijekom transporta.

Siguran sam da kad ideš u trgovinu i kad kupuješ recimo kekse , nećeš kupiti onu pokidanu kutiju , nego češ uzeti čitavu.
:roll:

Karlo_from_Bjelovar
05-08-2008, 10:44
dobro, to istina...

ljudi su znali tako narucivat gitare, kad ono gitara dosla u dva dijela - tijelo i vrat... xD
pa si mos jebat tu razliku u cijeni...

Sickmanno1
05-08-2008, 10:47
Ja sam svoj trenutacni komp kupio na "crno" znaci 15-20% jeftinije nego sto bi me inace kostao. Lik mi daje garanciju kao i trgovine, sto sam se i uvjerio. Komp me kostao 2k kuna manje nego sto bi me kostao da sam isao po trgovinama i uzimao dio po dio gdje je sta jeftinije...

Sta vi mislite da li gledanje kutije vrijedi 2000 kuna?

Karlo_from_Bjelovar
05-08-2008, 10:54
ne, ja sam samo dao primjer da nije sve tako "divno i krasno"...

vex
05-08-2008, 10:58
ne, ja sam samo dao primjer da nije sve tako "divno i krasno"...

Točno to.

ber0
05-08-2008, 11:01
aj kad smo već kod web šopova,
jel itko kupovao nešto preko amazona?
vidim da ima dosta igara jeftino
jel se mora još nešto dodatno platit,neka carina ili nešto?

Sickmanno1
05-08-2008, 11:04
aj kad smo već kod web šopova,
jel itko kupovao nešto preko amazona?
vidim da ima dosta igara jeftino
jel se mora još nešto dodatno platit,neka carina ili nešto?

ovisi sta narucujes...

Uglavnom okvirna cijena ce ti pisati na kraju narudzbe....tako da mozes npr. odabrati da ti predmet dode za 5 dana ili 3 tjedna...ovaj ide avionom, ovaj brodom, razlika je naravno u cijeni postarine, a to ti sve lijepo pise dok sklapas narudzbu..

IGoR_2803
05-08-2008, 12:09
Zašto?
Zato što vidim je li kutija oštećena , ili čak sam proizvod?
Kad kupuješ preko neta nikad neznaš što se dogodilo tijekom transporta.

Siguran sam da kad ideš u trgovinu i kad kupuješ recimo kekse , nećeš kupiti onu pokidanu kutiju , nego češ uzeti čitavu.
:roll:

ok, to stoji, ali jesi ikad pomislio kako roba dolazi do trgovina... mislis ti da je kamiondzijama i ovima koji tovare robu stalo do toga da tebi, meni ili njemu stigne citav disk ili grafa? mos mislit... dosta ti je samo da dodjes u hgspot u zagrebackim Utrinama i da vidis kako robu nabacuju po onoj pokretnoj traci po kojoj im roba iz skladista dolazi... ko da rukuju sa vrecama krumpira... :)

kulamasta
05-08-2008, 13:12
Ako dobijes neispravan proizvod, imas garanciju.

Ako dobijes ostecen proizvod uzrokovan transportom, ne preuzmes ga ako ga placas pouzecem, odnosno ako je unaprijed placeno a trgovina se ogradjuje od stete uzrokovane transportom, stetu ti nadoknadjuje kururska sluzba koja je vrsila dostavu

IGoR_2803
06-08-2008, 07:48
Ako dobijes neispravan proizvod, imas garanciju.

Ako dobijes ostecen proizvod uzrokovan transportom, ne preuzmes ga ako ga placas pouzecem, odnosno ako je unaprijed placeno a trgovina se ogradjuje od stete uzrokovane transportom, stetu ti nadoknadjuje kururska sluzba koja je vrsila dostavu

pa dobro, to je jasno, ali ista stvar ako narucujes prek web shopa, ak ti dodje neispravna/ostecena komponenta imas pravo na povrat...

GeForce
06-08-2008, 09:35
web shop je razlog zašto sam se udebljao 10 kila više tokom godine.ne smao da naručujem komponente nego naručujem i lacosta i ostale majce,i sexy shopa naručujem sve :D
čak koristim i onaj konzum dostava da mi na kucnu adresu donesu mljeka povrće voće i ostalo....

web shop je najača stvar koja se dogodila u povijesti čovjeka!za 10 godina više neće ni postojati trgovine.

Karlo_from_Bjelovar
06-08-2008, 10:13
Ako dobijes neispravan proizvod, imas garanciju.

Ako dobijes ostecen proizvod uzrokovan transportom, ne preuzmes ga ako ga placas pouzecem, odnosno ako je unaprijed placeno a trgovina se ogradjuje od stete uzrokovane transportom, stetu ti nadoknadjuje kururska sluzba koja je vrsila dostavu

proizvod ce u 99% slucajeva bit omotan necim neprozirnim... kada ga ti odnes "gore", raspakiras i shvatis da je stvar "strgana", "paperboy" ce vec odlelujat svojim putem...

demetrius
06-08-2008, 13:42
malo više je od 3-5 % razlika,uskoro uzimam novu konfu pa gledam po forumima mišljenja o diskontu 24 i adm-u,stavi na papir iste konfe ako je moguće iz linksa,hgspota,ve-mila, i diskonta i adm-a, pa ćeš vidjeti razliku u cjeni.

RIDER32
06-08-2008, 15:18
Dosada nisam nista kupovao preko neta ali nebi se bojo nista naruciti.
Sta kot kupujem odem na Vemilov cijenik na netu i onda se prosetam do trgovine i ljepo sve kupim, dam pare i trc kuci.
Nema ljepseg osijecaja nego kad nesto kupis i onda zuris kuci samo da bi to sto prije ubo u komp.
Iduci komp 100% uzimam preko neta...

Me moze neko upoznati sa carima ebay-a.
Bartuc :pray: :thumbs1:


:D

W3DR4N
06-08-2008, 17:52
I ja prakticiram web shopove, ali pretežno za multimediju (igra/film/knjiga), te za stvari nedostupne u hrvatskoj. Te su stvari nekoliko puta jeftinije.

Možda me od svega najviše u web shopu smeta čekanje. Naime, kad imam lovu, i uplatim proizvod, želio bih ga što prije, a ne da moram čekati 12 tjedana na isporuku. Vrijeme je novac, a ja u tih tri mjeseca zaradim da mi ta razlika (stotinjak kuna) neće predstavaljati nikakav trošak.

Drugo je to da uzimam veći obujam proizvoda, nekoliko njih u zbirnoj cijeni od 15-20 tisuća kuna. Onda bi se razlika osjetila. No za 50-100 kuna kolika je razlika po proizvodu od 1000 kuna naviše, mislim da je web shop nepotrebno kompliciranje.

Gwin
07-08-2008, 13:35
Drugo je to da uzimam veći obujam proizvoda, nekoliko njih u zbirnoj cijeni od 15-20 tisuća kuna. Onda bi se razlika osjetila. No za 50-100 kuna kolika je razlika po proizvodu od 1000 kuna naviše, mislim da je web shop nepotrebno kompliciranje.
moram se složit s ovim..
ne interresira me što je HDD u ve-milu 50kn jeftiniji ako mi je feniks preko ceste. ne da mi se kuhat/kisnut/smrzavat preko cijelog grada zbog 50kn.

ali ako kupujem konfu u kojoj je monitor od 7.000kn, onda ću bogme tražit svaki prokleti postotak nižu cijenu.

Bartuc
07-08-2008, 14:38
Ista fora je sa benzinom, ljudi kažu u VeMilu mi je jeftinije, a žive kod HGSpota :D Taman potrošiš benzina do Vemila tak da ti se ta razlika ne isplati :D

07-08-2008, 14:50
Ista fora je sa benzinom, ljudi kažu u VeMilu mi je jeftinije, a žive kod HGSpota :D Taman potrošiš benzina do Vemila tak da ti se ta razlika ne isplati :D


Meni je pak ve-mil najbliži....

A uz to ja sam pronašao način kako kupovinu još dodatno zasladiti.

Naime svaki puta kada idem za zg u ve-mil po nabavu komponenti autekom,obavezno to javim svojim frendovima.I stalno nas 4-5 idemo skupa.No sad,pošto sam ja taj koji ima auto svako od njih meni dade 10kn....i eto ti za free bengu...

Nadalje uz to što je s frendovima prezakonnn ič u shoping,uz ve-mil je bome i mcdonalds.

Pa nakon mnogo smijeha,zezancije ali i ozbiljnih diskusija u dučanu mcdonalds je mjesto koje se ne propušta.A za 100kn se najedem da jedva pojas stavim :)

Da ne pričam o pustolovinama tijekom putovanja (ženske kod semafora etc) :)

Samo zbog tih čari volim veće pc dučane koji nisu u mojem kraju.

Sickmanno1
07-08-2008, 16:09
Tuzno je ako frendovima uzimas 10kn za benzis :(

07-08-2008, 17:03
Tuzno je ako frendovima uzimas 10kn za benzis :(

Pa ne uzimam već se tako dogovorimo.

Na neki način jedan drugima pomažemo.A s druge strane kada drugi frend treba ić u shop opet može računat da ču ja vozit :)

Uz to kod nas je sve bratski...kad neko nema para...uvijek skupimo...i zato su carevi :)

Sickmanno1
07-08-2008, 17:03
Ma zajebavam te amd...daj shvati vise dok te prcam ^^

Bartuc
07-08-2008, 17:40
@AMD, ja sam 2-3 minute autom od tog VeMila, 10 minuta pješice :P

I slažem se da nema većeg gušta nego sa društvom u shoping za komponentama. Šteta kaj nemaju košare kao u Getrou pa da si to zememo i u nabavku :D

Jedino se sa McDonaldsom ne slažem, meni je tam tak odvratna hrana. Jedino kaj im valja su pomfri i sladoled. Prije par mjeseci sam otišao ponovno sa curom u McDonalds pošto je sve drugo bilo zatvoreno, ajme meni, dobiješ hamburger nešto veći od kovanice od 5 kuna, a hambi je živi kiseliš :D A skup za ne povjerovati. Za 12 kuna u FastFoodu dobiješ 3x veći i 10x sočniji hambi nego u McDonaldsu :P Ali jebiga, ja stalno žderem fine stvari pa sam se razmazio što se klope tiče :D


OT: Još jedan + za fizičku kupovinu, lood provod sa društvom. To se nemre preko OnLine kupovine :P

Sickmanno1
07-08-2008, 18:15
OT: Još jedan + za fizičku kupovinu, lood provod sa društvom. To se nemre preko OnLine kupovine :P

Meni je ludi provod sa drustvom pec jebene pecenjake...

Kupovina komponenti je nuzno zlo ^^

Bartuc
07-08-2008, 18:19
Oprosti kolega, ali ti si niži level geeka od nas :P :D

Sickmanno1
07-08-2008, 18:20
Oprosti kolega, ali ti si niži level geeka od nas :P :D

Zapravo ne...mi pravi g33kovi narucujemo online uz konzultaciju prije rasprave kaj je bolje ST ili SW na skypu u multichatu...

Gwin
07-08-2008, 18:22
pih.. SG-1

Sickmanno1
07-08-2008, 18:27
Stargate :bljuv:

Karlo_from_Bjelovar
07-08-2008, 18:52
ok, ja sam jos nizi lvl giika od svih vas... :D :P

wtf ar ju toking abaut? (pingwin i medo)

Gwin
07-08-2008, 19:12
ST = Star Trek
SW= Star Wars
SG-1= Stargate SG-1

Karlo_from_Bjelovar
07-08-2008, 19:14
star wars>star trek

stargate ne znam sta je xD

RIDER32
07-08-2008, 22:49
Ja do HG spota imam 15 min. a do Vemila i ex professa imam 20 min. a stalno idem u vemil i ex jer mi je to usput na putu do skole.

Steta sto kod mene svin neki ljenjivci. Niko se nebi proseto vec svi se naguze na biciklove i nestignemo se ni ispricat.
Al nadam se da kad polozim da ce se onda neko tjet ic malo priovozat do osjeka u nabavku :P

grizli
08-08-2008, 00:10
imam 1 h do zagreba autom, nezelim niti pomisliti koliko pijesice :rotfl: :rotfl: a do određenih trgovina neznam :P

Sickmanno1
08-08-2008, 00:12
Pa imas Vemil u Bjelovaru...to ti blizu...

grizli
08-08-2008, 08:31
istina al u zagrebu je veci dozivljaj :D

Karlo_from_Bjelovar
08-08-2008, 09:44
jedino sta valja u bjelovaru su mikronis i vemil (e, preljepo ureden, mogo bi zivit tamo :P )...
a ovaj iq, kvark (ajde, tu ima jedan ljubazan lik), pa, hmmm, i nisu bas nesta...

W3DR4N
14-08-2008, 18:27
Trebao bih uzeti neke stvari preko Optimuma.
http://www.optimum-online.hr/shop/index.php

Iskustva?

Gwin
14-08-2008, 19:15
sa web shopom ne.. ja odem direktno kod njih jer su mi blizu doma..

ekipa je uslužna, znaju kaj rade, kupio laptop, kupio corsair iz siga, brdo memory cardova.. nikakve pritužbe nemam niti na njih, niti na kvalitetu robe..

W3DR4N
14-08-2008, 21:53
Odlično, reći ćeš mi još par detalja.

Čovjek mi je poslao ponudu. Mogu li to platiti kod njih ili moram preko banke?
Pošto im je dostupno u asortimanu, hoću li podići isporuku odmah ako platim kod njih?
Imaju li izložbeni prostor?
Zatim, koliko ih je teško pronaći, jer ću se izgubiti 12 puta na Borongaju?

Gwin
14-08-2008, 22:42
sad su se preselili u vukomerec..
na kvatrić pa na bus za vukomerec-trnava

robu u principu imaju na licu mjesta.. keš na ruke, roba iz podruma..

a kad ideš tamo, javi, pa odemo na pivu..