PDA

Pogledaj cijelu verziju : Warriors igre (Dynasty, Samurai, Orochi, itd)



Wolfwrath
03-08-2008, 13:26
Warriors Orochi is a crossover of two historical action epics, Dynasty Warriors and Samurai Warriors. In the game, Orochi the king of demons has merged together in time the Japan (16.st.) and China (5.st.) periods in an attempt at world domination. The heroes of both Dynasty and Samurai Warriors must now fight together to defeat Orochi and his demon followers.

In addition to generals from both franchises, totalling over 70 playable characters in all, Warriors Orochi adds a new feature to gameplay: team battles with up to three team members. You can switch off between the three members as you take on the hundreds of enemies that line the fields and castles of the strange world created by the Orochi.

Postoji već recenzija u Digital PcPlay-u,mislim da je broj 32 ili 31.

Igra je zanimljiva,zarazna,može se igrati u 2 igrača (split screen).
Loše je to što nema Challenge mode kao u Dynasty Warriors 4 Hyper,i nema nikakvog drugog multiplayera osim splitscreena. :thumbs1:
Ukoliko želite mozak na pašu,igrajte easy ili normal,a ako želite više od igre izvući,onda možete probati i igrati na hard i chaos difficulty. :thumbs2:

Svejedno,toplo preporučam svima,pogotovo onima koji vole brzu akciju. :kill:

SIDE NOTE:Po recenziji u Digital PcPlayu,ispalo je da recenzenti nisu čuli za jedan od prethodnika Warriors Orochija koji je također došao na PC,Dynasty Warriors 4 Hyper. Samo da se zna. :D

Arbiter of Change
03-08-2008, 13:33
Zapravo, WO je spoj Dynasty Warriorsa i Samurai Warriorsa tako da je zapravo 1. nastavak premda je 2. već u izradi. :)

Po meni je vjerojatno najbolji od svih Dynasty/Samurai igara i to ne samo iz razloga jer je došao na PC nego iz više razloga - gomila likova (70+) sa JAKO malo klonova (možda 1-2), makljaža dokle pogled seže, niski hardverski zahtjevi, itd. Ali glavna zamjerka je vjerojatno nekakva čudna, ne bi rekao neoptimizarnost jer to nije slučaj, ne naklonjenost prema PC-u u vidu čudnih brzina/sporosti kad su meniji i sama igra u pitanju i prokleti problemi sa gamepadovima (znam da sam ja s tim imao problema). Nedostatak multiplayera je iskreno vjerojanto najveći problem (ono, dajte bar LAN ako već ne može internet).

Sve u svemu, jako dobra igra za mozak na pašu (nije baš za opuštanje na hard :)) ili ako hoćete sa omiljenim rođakom malo razbijati poligone sve to popraćeno repetativnim one linerima ("Another has fallen to my spear!").

EDIT:
Osobno, ja jedva čekam kad će Dynasty Warriors 6 za PC (tamo negdje na zimu će se prevesti).

kikl0p
03-08-2008, 17:50
laus je recenziro igru
popljuvo ju je

Arbiter of Change
03-08-2008, 17:55
Tako je to sa određenim vrstama igara - neki ih ne mogu podnijeti/mrze ih, a nekima jednostavno "klikne" i pašu im.
Tako je i sa ovim žanrom (ne znam kako bi ga nazvao), isto kao i sa 4X igrama.

ScorpiuS
03-08-2008, 18:28
Ah, glupava mi je igra i slažem se s Laušom, jer je bio u pravu.

Herr Schnitzel
03-08-2008, 20:02
Anime, I suppose?
EDIT: Je li to nesto u rodu sa Dynasty Warriorom?

kikl0p
03-08-2008, 20:21
nije stvar u zanru igre vec u tome da je igra poluproizvod

Wolfwrath
04-08-2008, 12:33
A po čemu je poluproizvod? Meni izgleda sasvim dovršena.
I da,je,to je neka vrsta nastavka dynasty warriorsa i samurai warriorsa (druga igra od istog proizvođaća,Koei).

Iako se vrlo brzo može preći,pruža dovoljno zabave.A ako opet želite malo više uključiti sive stanice,probajte otključati sve likove (meni fale još tri do Orochija,yay!),odnosno,svih 79 likova.

Za razliku od Dynasty warriorsa 4,malo je klonova (opet yay!).

A za one koji ne vole igru,slobodno ostavite 1,ili maksimalno 2 komentara da vam se ne sviđa igra,no nemojte gnjaviti one kojima se sviđa i koji bi voljeli razmijeniti svoja iskustva u vezi nje u dobrom duhu i prijateljstvu. (ovaj komentar bi se mogao koristiti za SVE postove na ovom forumu,no ja trenutačno mislim na Warriors Orochi).

Btw,Arbiter,koji ti je najjači character,a koji ti je najdraži tim?

Herr Schnitzel
04-08-2008, 12:35
U recenziji pise da ima i strateskih elemenata? Kako to funkcionira? Izgleda dobro, makar mi anime sjeda ko pokvarena riba na stomak, ali...

Arbiter of Change
04-08-2008, 12:43
Znam da sada zvučim kao teško fanboy, ali vjerojatno najbolji lik mi je Mitsuhide Akechi (SP?) zahvaljujući tome što je SPEED kategorija, Special mu ne troši Musou bar, ima dobar domet (katana FTW) i općenito dobro izgleda lik.

A tim.... ne znam sada baš napamet (pardon ako izmesarim imena likova), ali obično ga čine: Zhao Yun, Ma Chao i Mitsuhide Akechi iako to nije nužna kombinacija jer ima apsolutna gomila likova od koje možda ne podnosim 3-4 lika ukupno, a ovi navedeni su oni s kojima sam se najudobnije osjećao pri igranju (hebeš ti neke likove ma koliko bili dobri, kao Hanzo, ako ja ne mogu igrati s njim zbog čudnih pokreta oružja ili kao Nobunaga sa onim čudnim Specialom).

Wolfwrath
04-08-2008, 12:46
Pa i nije baš anime.Zapravo uopće i nije anime,barem ja ne primjećujem.Likovi su realni,i jedino orochi (the big bad boss) izgleda malo ekstravagantno,sa onim svoijm divovskim scytheom i nekim serpent armorom...

I da,ima strateških elemenata.Evo primjer.

U jednoj misiji,imaš svoju vojsku u svom dvorcu,a protivnik ima kamp na drugoj strani mape.Postoje još tri manje utvrde u kojima su zalihe hrane tvoje vojske,no neprijatelj ih je zauzeo.E sad,kvaka,tvoja vojska nema hranu,pa će im i moral biti nizak (a ovdje moral vojske igra presudnu ulogu,zato što,ako je moral nizak,čak će i najviše rangirani generali imati problema sa svladavanjem obične grupe od 5 vojnika.S visokim moralom je obrnuto).Moraš dakle zauzeti te utvrde,i zatim sa zadovoljnom vojskom pokrenuti protunapad.

Ovo je samo primjer.Također,skoro da nema mape u kojoj neće te naići na neki ambush (zamku),i slične pojave...

Eh,van mor ting,za razliku od Dynasty warriors 4 Hyper (koja je također izašla na PC-u),u WO se jako rijetko ponavljaju mape u različitim story modovima,skoro da se ni ne ponavljaju.Jedino se zadnja mapa (Koshi Castle,sjedište Orochija) svugdje ponavlja,no i tu su različite startne pozicije,ambushi i ostalo,tako da neće uopće biti jednako igrati kroz sve story modove.

Arbiter of Change
04-08-2008, 12:49
U jednoj misiji,imaš svoju vojsku u svom dvorcu,a protivnik ima kamp na drugoj strani mape.Postoje još tri manje utvrde u kojima su zalihe hrane tvoje vojske,no neprijatelj ih je zauzeo.E sad,kvaka,tvoja vojska nema hranu,pa će im i moral biti nizak (a ovdje moral vojske igra presudnu ulogu,zato što,ako je moral nizak,čak će i najviše rangirani generali imati problema sa svladavanjem obične grupe od 5 vojnika.S visokim moralom je obrnuto).Moraš dakle zauzeti te utvrde,i zatim sa zadovoljnom vojskom pokrenuti protunapad.
Kako sam se ja tu mučio da regrutiram Fummu. :)
Btw, tvoji omiljeni likovi?

Jesi li kojim slučajem probao SW2 ili DW3-H za PC? Ja sam probao i jednostavno mi je bilo neigrivo na kompu.
Neka čudna softverija kad se portalo sa konzola.

Wolfwrath
04-08-2008, 12:54
Arbiter:Mitsuhide je dobar char,Ma chao mi je jedan od omiljenih (level 99, :pray: ),Zhao yun mi je prvi i jedan od omiljenih charova (level 70+).
No ipak,Tadakatsu Honda i Lu bu razaraju.Također,danas sam otključao nekog mitsubishija (lol,šala,neznam kak se točno zove,uhebana su ta japanska imena),lik koristi dva mača,i Tec klase.

Speed characteri,barem većina,ne troši musou za special,no ima nekih koji troše.Meni su najdraži Power,zato što ih ništa ne ometa pri napadu.Speed charove ne koristim baš,nisam neki ljubitelj.

E,btw,koliki ti je najveći combo? Ja sam jedanput igrao udvoje sa bratićem,a on je sam sa svojim likom (mislim da je korisito onu Sun Shang Xiang,onu sa chakramima) napravio 1229 combo,lol...

SW2 nisam igrao,a DW4-H (nije DW3,nego 4) imam.U dw4-h su dobri challenge-i.


EDIT:Fuma je lagan,probaj ti Tadakatsu Hondu otključat.Mogu ti poslat na PM kako ga otključat,ali na engleskom je,ak ti ne smeta.Namučio sam se ali,je vrijedilo...

Arbiter of Change
04-08-2008, 13:20
Meni nekako Honda i Lu Bu nikako nisu sjeli (znam da su najjači iz svojih serijala, ali svejedno), uglavnom zbog svojih oružja i onog nekog... repa (?) što ga Honda poteže za sobom. Taj sa 2 mača (možda Musashi, ne znam) je predobar kad ga malo nabildaš, posebno na hard modu.

Pojma nemam za kombo, ali vjerojatno ni približno tvom jer sam ja igrao solo i krepanim gamepadom zbog kojeg nisam mogao namjestiti switch characters na kontrolama jer bi mi igra spizdila pa sam morao to sa tipkovnicom aka. nisam mogao izvoditi one uber poteze sa 2-3 lika kad im je svima Musou linija puna. Srećom se mogu oslanjati na neke likove koji imaju AoE napade za kombo (kao onaj jedan što ispuca neki plavi plamen u radijusu oko sebe).

Ma kažem ovo za Fumu jer mi je bio među prvima tajnim likovima koje sam otključao pa mi sam ga zapamtio (njega i onog čudnog lika sa nekakvom kožnom loptom), i jer mi je na putu do regrutiranja njega stajalo samo loše skriptiranje u igri i pathfinding. Inače sam sve likove bio skupio bio.

Wolfwrath
04-08-2008, 14:57
Yay,upravo sam Orochija otključao! Razara sve na putu!

E,da,onaj sa dva mača je Musashi Miyamoto.

Koja su ti oružja najdraža?
Ja nekako preferiram spearove,pole bladove,te slične,i od danas,scythe ( :evil: )

Arbiter of Change
05-08-2008, 08:19
Definitivno koplja, ako zbog ničeg drugog onda zbog čistog dometa koji imaju, ali i likovi sa kopljima su ionako najviše zastupljeni.
Orochi je meni lagani "meh" jer je očigledno da je overpowered u usporedbi sa ostalim likovima.

Wolfwrath
05-08-2008, 12:34
Pa je,ali tako su i Lu bu i Honda.

Većina charova se dijeli na one koji su dobri protiv hrpe običnih vojnika (dakle,široke napade imaju),i onih koji su dobri protiv oficira (odnosno,usmjerene napade imaju).

Ova trojica spadaju i u jedne i u druge,pogotovo orochi...

Arbiter of Change
05-08-2008, 13:17
Zato mi vjerojatno i ne paše - više volim izazov, pogotovo ako mogu igrati sa underdog likovima. :D

Cthulhu
05-08-2008, 19:39
nisam pojma imao da je ovo izaslo za pc,necu je ni kupit,svi su je popljuvali.

Wolfwrath
06-08-2008, 12:41
Pa,ova je igra više za one koji su pravi ljubitelji akcijskog hack n slasha.Svim ostalima se neće svidjeti...

Arbiter of Change
06-08-2008, 14:16
Ja ću prvi priznati da je igra repetativna do bola (i ona glazba me ubija), ali svejedno mi je odlična igra.
Kao što sam rekao, ovo je love-hate igra, žanr općenito.

Wolfwrath
07-08-2008, 13:57
Pa,glazba mi ne smeta.

Igra će se svidjeti svima koji vole ovaj žanr,no ostali će ju popljuvati...

I da,jako brzo dosadi nakon što se prijeđe sva 4 story moda.

Slayer
15-08-2008, 18:01
Pa,ova je igra više za one koji su pravi ljubitelji akcijskog hack n slasha.Svim ostalima se neće svidjeti...

da ja i frend se natjecemo ko ce vise killova dobit pa se kasnije svadamo da je neko bosseve ubijo dok je ovaj klao obicne mobove :D

totalno zarazni mp ali nisam sp igro bezveze mi je sam igrat

Arbiter of Change
15-08-2008, 19:12
Meni bi igra bile legendarna samo da nudi neki multiplayer van hotseata, barem LAN, ali onda opet to je KOEI.

Arbiter of Change
20-08-2008, 12:00
Inače, izgleda da Dynasty Warriors 6 izlazi za PC u 10. mjesecu, bar za Europu.
Samo se nadam da ćemo barem dobiti neki ekstra sadržaj pored standardnog AA i Anisotropic filtera.

Arbiter of Change
07-10-2008, 15:29
Isse, triple post, ali šta ćeš - izašao je PC demo za Dynasty Warriors 6:
http://www.gamershell.com/download_33762.shtml

Arbiter of Change
29-10-2008, 20:16
Argh, idemo quadruple post - izašla je PC inačica Dynasty Warriors 6 na Engleskom.
Koliko sam čuo dosta je promjenila dinamiku tijeka borbe za razliku od WO tako da ću si morati nabaviti nekako i probati.

Herr Schnitzel
29-10-2008, 22:08
Igrah to nedavno s frendom u splitscreenu. Zabavno, ali pitanje je do kada :)

Arbiter of Change
30-10-2008, 16:14
Probao DW6... Isse, ili sam ja ostario i refleksi su mi se totalno usporili ili me ova nova borbena dinamika dosta ometa. Naime, stvar je u tome da su ovaj put potezi dosta sporiji i treba više paziti na timing između njih. Naravno, button mashing je i dalje "name of the game", ali sad treba malo finese uz sve... need moar work.

pc maniac
30-10-2008, 16:57
meni je igra čisto dobra,, a i zarazna,, proveo skoro cijelu noč igrajuči ju

Arbiter of Change
31-07-2012, 17:14
Dynasty Warriors 7 stiže na Steam?
http://cdr.thebronasium.com/sub/14933

http://i.imgur.com/TOCbc.jpg

Arbiter of Change
17-04-2014, 15:16
Revive - Dynasty Warriors 8 Complete Edition potvrđeno stiže i preveden na engleski za PC igrače. Na sveopće veselje vjerojatno dvoje-troje ljudi na forumu. :)
https://twitter.com/tecmokoeieurope/status/456775267302637569/

http://i.imgur.com/gjRGG5L.jpg

W3DR4N
17-04-2014, 15:54
Taj cijeli serijal i spinoffovi imaju već cca 50 nastavaka. I svi su smeće.
Ali yey, ajmo se veseliti što izlazi reizdanje reizdanja osmog nastavka koji je u biti 40-neki.

crnisokol
17-04-2014, 16:29
uzet ću jednom burazu, al na plejki..tak da mi je za Steam svejedno

hmm, pa kaj nije Xtreme Legends Complete Edition?

Arbiter of Change
17-04-2014, 16:43
Xtreme Legends su svojevrsne [standalone] ekspanzije, Complete Edition znači da je i osnovna igra sadržana.

Arbiter of Change
22-04-2014, 13:42
To to to.


https://www.youtube.com/watch?v=qUZCBFfbcFE

crnisokol
22-04-2014, 14:11
samo da nema usranog kvazi-letenja i letećih čarobnjaka kao u Strikeforceu

ako to nabavim mislim da će buraz preselit u moju sobu :)

Dylan11
22-04-2014, 17:46
https://www.youtube.com/watch?v=qUZCBFfbcFE


Ne znam za vas, ali ja sam ovo igrao 2004.

Arbiter of Change
22-04-2014, 18:18
samo da nema usranog kvazi-letenja i letećih čarobnjaka kao u Strikeforceu
A ono. Dynasty Warriors. Nije ludo kao Sengoku Basara, ali ima svega. :)

crnisokol
13-05-2014, 18:31
i Arby jesi već kupio? :D

evo izašlo na Steamu...

Arbiter of Change
13-05-2014, 19:00
Volim DW, ali ne baš za 50€. :)

crnisokol
14-05-2014, 06:04
malo su pretjerali s cijenom...mislim da se za PS3 nađe za 200kn...doduše nije Complete Edition, ak mislim da je on samo igra + svi DLC-i, no oni su ionako kozmetičke prirode

Xero
19-05-2014, 22:21
Lu Bu...