PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kuler na chipsetu



Joco
03-08-2008, 08:44
Od dole napisane ploce mi se olabavio kuler na chipsetu, tj. ne vrti se normalnom brzinom , vec veoma usporeno i glupavo se cuje :( verovatno treba da se podmazu oni magnetici ili tako nesto unutra :D (nije od prasine, komp izduvan i duva ventilator u njega.
Upro sam veliki ventilator da mi duva u kuciste...inace mi tako stoji preko leta jer je pakleno u sobi.
Zanima me da li moze da ispadne neko njesra, crke ploca, ili nesto... :( i da li taj ventilator (veliki) moze da odlozi na neko vreme menjanje malog?
Posto mi komp jako treba i mora biti ukljucen...
hvala
:(

nick praskaton
03-08-2008, 08:59
moj savjet ti je da maknes tu zujalicu i stavis :

ZALMAN ZM-47J
http://www.links.hr/index.php?naziv=Hla ... 50.909.012 (http://www.links.hr/index.php?naziv=Hladnjak+ZALMAN+ZM-47J%2C+pasivni%2C+Northbridge+hladnjak&option=artikl&id_kategorija=05090915&id_artikl=050.909.012)

ili

THERMALRIGHT HR-05 IFX
http://www.links.hr/index.php?naziv=Hla ... 50.909.117 (http://www.links.hr/index.php?naziv=Hladnjak+THERMALRIGHT+HR-05+IFX%2C+pasivni%2C+Northbridge+hladnjak&option=artikl&id_kategorija=05090915&id_artikl=050.909.117)

vex
03-08-2008, 11:16
Kupi si ovog pasivnog zalmana pa se neceš morati brinuti oko ventilatora.
Moja matična također imas pasivni , u kombinaciji sa 8700cu na procesoru , temperatura je 35 c

Joco
03-08-2008, 20:27
ima li jos predloga koji pasivni bi odgovarao na moju plocu, posto se ne kontam bas u te dimenzije i to :)
hvala

zoky
03-08-2008, 20:35
Sve ti je nick praskaton rekao!
Taj Zalman je dobar izbor, no ako misliš raditi neki dobar OC uzmi Thermalrighta...

PS: i ja sam mjenjao taj mali kulerčić za tog Zalmana, i mogu reći da je dobar :)

Joco
03-08-2008, 20:55
Sve ti je nick praskaton rekao!
Taj Zalman je dobar izbor, no ako misliš raditi neki dobar OC uzmi Thermalrighta...

PS: i ja sam mjenjao taj mali kulerčić za tog Zalmana, i mogu reći da je dobar :)
hvala :thumbs2:

samo me jos zanima ono sto sam pitao u prvom postu, oko velikog kulera...koliko sme tako da radi, jel mze nesto crknuti...a taj mali kuler je neki sa hladnjakom oko njega(bakrom valjda).

zoky
03-08-2008, 21:02
Sory, al ne razumijem 50% toga kaj si napisal...lol...daj književni!

Edit:Neznam dal sam dobro shvatio al ti rekao da si stavio neki ventilator da upuhuje zrak u kučište?!
Nema tu nikaj lošega! btw, to je i dobro! niže temperature ;)

Pippin
03-08-2008, 21:27
kupi HERMALRIGHT HR-05 IFX, ali SLI verziju (nekih 20 kn skuplje) - radi cega? Pa jer obicno non sli verzija zna smetati grafama jer je chipset obicno u istoj ravnini pa da nebi kupovao badava (pogotovo ako su malo poduze, a 7600 ne spada bash u klasu pci grafa iz starog doba), a sli verziju imash isto u linksu. Doduse, mozda je dobro proguglati prije dal pashe i obicna verzija.
Sam pasivac je sposoban drzati chipset pod kontrolom ako imash neke ventove u kucistu - medjutim ako nemas nema veze, jer dolazi s kopcama i mogucnoscu "kacenja" 80mm venta na sebe, pa kupi i taj jedan najjeftiniji ako ga vec nemas. Temp ce ti biti zahvalne, a uho josh zahvalnije.

nick praskaton
03-08-2008, 22:06
kupi HERMALRIGHT HR-05 IFX, ali SLI verziju (nekih 20 kn skuplje) - radi cega? Pa jer obicno non sli verzija zna smetati grafama jer je chipset obicno u istoj ravnini pa da nebi kupovao badava (pogotovo ako su malo poduze, a 7600 ne spada bash u klasu pci grafa iz starog doba), a sli verziju imash isto u linksu. Doduse, mozda je dobro proguglati prije dal pashe i obicna verzija.
Sam pasivac je sposoban drzati chipset pod kontrolom ako imash neke ventove u kucistu - medjutim ako nemas nema veze, jer dolazi s kopcama i mogucnoscu "kacenja" 80mm venta na sebe, pa kupi i taj jedan najjeftiniji ako ga vec nemas. Temp ce ti biti zahvalne, a uho josh zahvalnije.

evo uzeo si neki dan bas tog TR-a IFX verziju, i mozes ga doslovno okretat kako oces...

Joco
04-08-2008, 00:10
Hmmm, malo sam skeptik sto se tice ZALMAN ZM-47J-a , nekako mi se cini da nece moci stati (reklo bi se po slici), jer mi ovaj sada mali ventilator od graficke deli jedno cm ili 2 (bas su blizu jedno drugog :( )
Ako je situacija sa THERMALRIGHT HR-05 IF da se moze ona budza gore :) pomerati onda bi moglo stati.

@ Zoky :D da stavio sam ventilator koji rashladjuje sobu da pushe u kuciste, a zanimalo me da li bi moglo doci do crkavanja ploce ili necega zbog kvara na kuleru chipseta koji se ne vrti kako treba, a i u sobi mi je pakleno vruce :(

GeForce
04-08-2008, 00:29
napuni kadu vode i baci komp u kadu..to ti ohladi da boli glava.

nick praskaton
04-08-2008, 05:34
Hmmm, malo sam skeptik sto se tice ZALMAN ZM-47J-a , nekako mi se cini da nece moci stati (reklo bi se po slici), jer mi ovaj sada mali ventilator od graficke deli jedno cm ili 2 (bas su blizu jedno drugog :( )
Ako je situacija sa THERMALRIGHT HR-05 IF da se moze ona budza gore :) pomerati onda bi moglo stati.

@ Zoky :D da stavio sam ventilator koji rashladjuje sobu da pushe u kuciste, a zanimalo me da li bi moglo doci do crkavanja ploce ili necega zbog kvara na kuleru chipseta koji se ne vrti kako treba, a i u sobi mi je pakleno vruce :(


ne, u najgorem slucaju izgasit/restartat će se mašina...u ostalom, cemu ovoliko mudrolije, neš ti 23kn...uzmi pa probaj

Pippin
04-08-2008, 08:30
evo uzeo si neki dan bas tog TR-a IFX verziju, i mozes ga doslovno okretat kako oces...

kakve to veze ima ako danasnje grafe idu PREKO te stock zujalice? IFX verzija ( i sli je IFX, ali dodatak sli :P), ide u visinu i lijepo grafe nemogu proci oko njega/pored njega (a taj chipset di je zujalica je odmah do slota za grafe).

SLi verzija to sprjecava, isti hladnjak sve isto, samo je malo tvornicki izduljen, lijepo se na googlu ili na linksovom linku moze vidjeti o cemu se radi. I onda se taj moze bash svugdje okretati, nesto sasvim drugacije od obicne verzije

Karlo_from_Bjelovar
04-08-2008, 08:53
ili drugim rijecima, ako kupujes tog thermalrighta, kupi ovu "verziju":
http://www.links.hr/index.php?naziv=Hla ... 50.909.120 (http://www.links.hr/index.php?naziv=Hladnjak+THERMALRIGHT+HR-05+SLI%2FIFX%2C+pasivni%2C+Northbridge+hladnjak&option=artikl&id_kategorija=05090915&id_artikl=050.909.120)

Joco
04-08-2008, 16:36
Hvala svima na savetima, pokusacu nabaviti taj Sli edition pa ce valjda biti sve ok.
Pozz :thumbs2: