PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoc oko iso.filea



Raoul Duke
02-08-2008, 15:44
Zelim staviti na dvd(obicni) jednu igru koja ima 6.5 gb a toliko nestane,da je u rar. fileu rasttavio bih ali je to u iso. fileu kako cu ja to rijesit.?

SkunK
02-08-2008, 15:47
Dual Layer dvd tj. DVD9.

Raoul Duke
02-08-2008, 15:53
oce mi przit na DVD-RW ono. XD

SkunK
02-08-2008, 18:04
:? ???

DVD-RW je tip DVD medija, nije mi jasno sto zelis reci.
Imas obični DVD s 4,7 kapaciteta, tj. DVD+R I DVD-R 2 najpopularnija i imaš DVD9 tj. Dual Layer na kojeg možeš staviti više od 4,7 GB.

streetrace777
02-08-2008, 18:53
ili uzmes HjSplit i razdvojis fajl da ti stane na 2 dvda .

Outmind
02-08-2008, 18:53
Dakle kaj trebaš napraviti:

desni klik na file -> add to archive (pretpostavljam da imaš winrar instaliran) -> u prozoru koji ti se pojavi pod opcijom "split to volumes, bytes" odabereš dvd opciju, i winrar će ti sam napraviti 2 volume-a, jedan težak 4.55gb a drugi kusur. Imaj jedino na umu da to jako dugo traje, računaj pola sata pa na više.

Raoul Duke
02-08-2008, 19:28
fala.pokusat cu.

SkunK
02-08-2008, 20:11
Samo sto onda to nece biti cisti zaprzeni file na DVD-u nego ce biti u kompresiji sto znaci :

Ako pokusa instalirati na komp di nema winrara - epic fail
Neradi autorun.

Meni je to dovoljno da kupim DVD9 i gg.

Raoul Duke
02-08-2008, 20:41
na mom kompu winrar je svetinja!

Outmind
02-08-2008, 20:59
Samo sto onda to nece biti cisti zaprzeni file na DVD-u nego ce biti u kompresiji sto znaci :

Ako pokusa instalirati na komp di nema winrara - epic fail
Neradi autorun.

Meni je to dovoljno da kupim DVD9 i gg.

Ajme ljenčine!

Pa kad odpakira iso image ima ga na disku, a kad ga mounta na daemon tools pokrene mu se autorun... Jedino je bed kaj igru mora otpakirat, ali s obzirom na količinu diskovnih prostora današnjice to nebi trebao biti problem. A kaj se dual layera tiče, radije ću se 2-3 puta u životu mučit sa otpakiravanjem nekog velikog file -a nego platiti 20knn za jedan dldvd, dakle za cijenu 5 običnih dvd-a

Sphinx
02-08-2008, 21:06
ali jednostavije je kupiti jedan dual layer. btw 25 dvd-a kosta 50 kn :D

SkunK
02-08-2008, 21:10
Samo sto onda to nece biti cisti zaprzeni file na DVD-u nego ce biti u kompresiji sto znaci :

Ako pokusa instalirati na komp di nema winrara - epic fail
Neradi autorun.

Meni je to dovoljno da kupim DVD9 i gg.

Ajme ljenčine!

Pa kad odpakira iso image ima ga na disku, a kad ga mounta na daemon tools pokrene mu se autorun... Jedino je bed kaj igru mora otpakirat, ali s obzirom na količinu diskovnih prostora današnjice to nebi trebao biti problem. A kaj se dual layera tiče, radije ću se 2-3 puta u životu mučit sa otpakiravanjem nekog velikog file -a nego platiti 20knn za jedan dldvd, dakle za cijenu 5 običnih dvd-a

S time da ce morat s Daemonom svako malo otvarati ROM kad zeli igrat ili ga pak zatvarati da mu se ne pokrece autorun nakon svakog dizanja Windowsa.
Više neće niti biti igara manjih od 4,7 samo je pitanje vremena...al dobro svatko ima svoj način , meni ovako više odgovara.

Raoul Duke
02-08-2008, 21:11
ma meni je vec u iso fileu...i da stavin na dual layer isti bi mi bog bio...

SkunK
02-08-2008, 21:13
Nebi, vec smo ti naveli razloge... ovisi zelis li image zaprzit na Dual layer pa da ti bude "pun" ili se zazati s rar fajlovima, i spajanjem putem HJ-a, na tebi je.

C
03-08-2008, 16:51
Zelim staviti na dvd(obicni) jednu igru koja ima 6.5 gb a toliko nestane,da je u rar. fileu rasttavio bih ali je to u iso. fileu kako cu ja to rijesit.?
Uzmeš DL-DVD i snimiš pomoću opcije Burn Image (ISO) u svom programu za snimanje.

Ako zbog nekih razloga ne možeš ili nećeš na DL-DVD snimati, imaš dva načina da snimiš na dva DVD-a.

Prvi način bi ti bio da ISO arhivu otpakiraš na HDD, s nekim malo jačim programom za arhive od WinRar-a (npr. TugZip-om), napraviš dva foldera DVD 1 i DVD 2, pa onda u oba foldera staviš najmanje file-ove, ali sve, a one data1.cab, data2.cab, itd. raštrkaš neke na DVD 1, a neke na DVD 2. Tako ćeš dobiti pokretačke aplikacije na oba DVD-a koja snimiš, ali ćeš glavne file-ove koji su inače najveći, jedan DVD će imati jedne, a drugi DVD druge. Pa ćeš prilikom instalacije trebati ubaciti jedan DVD, pa drugi, neovisno koji je prvi.

Drugi način je pomoću Microsoft-ovih programa za rezanje.
Koliko znam imao je mogućnost samo rezanja na 700MB-a, no možda je do sada već i napredovao. Lagan je, odeš da sminiš ISO sliku, i on ti snima 700 po 700 MB-a, ovisno koliko MB-a trebaš snimiti.
Ne bih znao točno kako se zove taj program, ali znam da je od Microsoft-a.

Ja inače koristim ovaj prvi način, i totalno mi je uspješan.

DoctorEvil
03-08-2008, 17:11
možeš ići u WinRar pod Wizard da ti napravi novi arhiv i onda tamo selektaš tu sliku i odabereš da ti ju rascjepa na dijelove od kojih svaki ima 95.7 MB i lijepo staviš na dva obična DVD-a

Outmind
03-08-2008, 21:41
To mi isto nije jasno. Zašto pobogu cijepati na više od 2 dijela, pa ne ide seedat torrent neg si čovjek prži na vlastiti dvd.

SkunK
04-08-2008, 07:34
Ne zeli kupiti dual layer očito.