PDA

Pogledaj cijelu verziju : Output



RayDX
01-08-2008, 05:41
Prošlo je poprilično vremena otkad sam najavio digitalni časopis posvećen programiranju i razvoju igara. Istina je, kuha se već poprilično vrijeme, milijun ideja smo profućkali, sate smo proveli osmišljajući ime, dane stvarajući outline kako bi sadržaj i dizajn trebao izgledati... Sam e-časopis je zamišljen kao dio arhitekture budućih web-stranica o programiranju i razvoju igara na kojima će se povremeno (svaki mjesec -/+) izdati novi broj Outputa. Sam časopis nije zamišljen kao hard-coded tutorial, nego uvod u nove tehnologije koje se koriste u razvoju igara, opće smjernice u razvoja 3D aplikacija, detaljne vijesti o razvoju DirectXa, OpenGLa i drugih biblioteka povezanih uz razvoj igara. Nažalost, ja i kolega Dinko smo se dogovorili da nećemo iznositi detalje dok ne bude gotovo. Ovo je prototip naslovnice nultog broja (da, znam da je pust : ) ):

http://www.imagesforme.com/out.php/i116012_output.jpg

Dizajn stranice i e-časopisa ima razlika, prvenstveno jer smo željeli očuvati jednostavnost pristupa časopisu, bez kričavih boja, specijalnih efekata i inih stvari. Moto je otvoren za prijedloge, to nismo dokučili još uvijek, zasad je "...imagine and create". Dakako, u budućnosti trebat će nam autori koji imaju solidan uvid na koji igre funkcioniraju te imaju nekog iskustva sa programiranjem (igara). Prednost imaju oni koji su pismeni i barataju modernim programskim jezicima poput C/C++a i C#, oba uvelike zastupljena u razvoju 3D aplikacija danas. A sad... Kritičarite : )

DragonSoul
01-08-2008, 09:59
Vrlo lijepa ideja. Mislio sam i ja nešto tako za svoj site, ali pošto su članovi aktivni kao medvjedi u zimi, neće biti ništa od toga. Iako sam već radio (istina, školske) novine, mogu malo i komentirati. No sad kritični dio: (već sad se ispričavam zbog tipfelera, pri kraju mi baterija u tipkovnici)
Onaj gornji dio gdje piše Output; je prevelik, bilo bi ljepše kad bi ga malo srezali, a tako isto i ona bijela, pa neću reči linija, jer nije linja, nego cesta.
Naslovnica časopisa (pa bio i e-časopis) mora imati glavni objekt. Znači panorama baš tu i ne upada. Kako ćete redati headline-e, oko čega? Možda da stavite Nomada ili Psychoa na naslovnicu pa oko njega redati.
Kud baš Crysis? Da, Crysis super izgleda, ali nije ništa drugo nego prosječni shooter, koji je još pri tome loše optimiziran (npr. Na XPu imam solidnih 30FPSa, dok na Visti, pri istim postavkama 10-15). Call of Duty 4 izgleda isto jako dobro, puno je bolje optimiziran, iako je i on "samo" jedan od shootera.
Uzeti ću si slobodu da vam uredim naslovnicu čisto da pokažem što mislim (valjda se nitko neće ljutiti).

DragonSoul
01-08-2008, 10:49
Limitacije foruma :twisted: Nisam mogao poslati edit, pošto mi je isteklo 15 minuta, a ja sve bio napisao u editu. Sorry na dobule postu.

Evo napravio sam nešto, pa da iskomentiram.
http://www.imagesforme.com/out.php/t116105_moddedoutput.png (http://www.imagesforme.com/show.php/116105_moddedoutput.png)
Naslov, tj. njegovu podlogu sam smanjio. Sigurno imaš izvornu datoteku, pa onda jednostavno odreži dio prije nego što pukneš gradijaciju preko toga. Ovo moje je krpano, pa baš i ne izgleda najbolje. Smanjio sam i onaj bjeli prostor, tako da sad postoji lijepa traka s nekim informacijama. Podloga je samo transformana na veće, tako da ne izgleda baš prirodno. Dodao sam glavni motiv, lika iz Crysisa (jel, da paše uz podogu). Ima onaj žuti krug, što bude nekad an novinama kad poklanjaju nešto ili kad je nagradna igra. E, ja sam to dodao da bi sakrio koliko sam zamuljao background ( :rotfl: ). U biti to tamo ne mora biti nego se može još jedan headline tamo zalijepiti. Dodao sam headline-e, tako da je glavni pojam istaknut većim rubom i veličinom. Sve niže na stranici headlinei postaju sve manji. Font podnaslova sam valjda pogodio, a naslov sam samo izrezao.
Evo nadam se da se ne ljutiš što sam ovako unakazio naslovnicu :D

Plexihack
01-08-2008, 11:57
GG xD

Ray,ako treba neka pomoć s graf. dizajnom samo reci,imam preko 3 godine iskustva i radio sam reklame koje su bile tiskane u novinama,časopisima etx.

Koliko ljudi će radit na časopisu sve skupa?

RayDX
01-08-2008, 14:16
Vrlo lijepa ideja. Mislio sam i ja nešto tako za svoj site, ali pošto su članovi aktivni kao medvjedi u zimi, neće biti ništa od toga. Iako sam već radio (istina, školske) novine, mogu malo i komentirati. No sad kritični dio: (već sad se ispričavam zbog tipfelera, pri kraju mi baterija u tipkovnici)
Onaj gornji dio gdje piše Output; je prevelik, bilo bi ljepše kad bi ga malo srezali, a tako isto i ona bijela, pa neću reči linija, jer nije linja, nego cesta.
Naslovnica časopisa (pa bio i e-časopis) mora imati glavni objekt. Znači panorama baš tu i ne upada. Kako ćete redati headline-e, oko čega? Možda da stavite Nomada ili Psychoa na naslovnicu pa oko njega redati.
Kud baš Crysis? Da, Crysis super izgleda, ali nije ništa drugo nego prosječni shooter, koji je još pri tome loše optimiziran (npr. Na XPu imam solidnih 30FPSa, dok na Visti, pri istim postavkama 10-15). Call of Duty 4 izgleda isto jako dobro, puno je bolje optimiziran, iako je i on "samo" jedan od shootera.
Uzeti ću si slobodu da vam uredim naslovnicu čisto da pokažem što mislim (valjda se nitko neće ljutiti).

Smanjivanje "ceste" ću obaviti tijekom današnjeg dana, isto tako i header. Što se tiče Crysis slike environmenta, ona je samo placeholder i neće biti na naslovnici pravog "nultog" broja. Ovisno o temi mijenjati će se, što je razumljivo valjda, ispričavam se što nisam rekao. I još jedan stvar, Crysis je veoma optimizirana igra za ono što nudi,a detaljnije objašnjenje mojoj tvrdnji ima posvuda po forumu, ne da mi se stalno naglašavati. Ovo što si uradio je zapravo generalna ideja kako će izgledati... Ja sam samo pusti outline napravio, ništa specifično.

@Plexi: Ima nas trenutno trojica, časopis će biti malen (naspram PCPa, no neće imati reklame), a izlaziti kako se sadržaj bude rađao.

Tracer
01-08-2008, 18:17
Evo, tu i tamo mogao bi i ja nabaciti nešto o programiranju ;) npr. kako napraviti multiplayer preko mreže i sl..