PDA

Pogledaj cijelu verziju : Watchmen



Dreamer Deceiver
31-07-2008, 15:14
Evo napokon da ekraniziraju i ovaj strip, koji na svu sreću nije bezumna akcija i razvodnjena priča. Watchmen strip je napisao Allan moore ( V for Vendetta ), a redatelj nadolazećeg Watchmen filma je Zack Snyder koji nam je prošle godine donio izvrsnu ekranizaciju 300. Pošto već vidim da će neki kakati o tome da će Snyder napraviti neko nabrijavajući film kojem je cilj samo akcije, meni je jako drago šta on radi taj film jer ne odstupa od stripa i vjern ga prenosi ( ako ne i bolje ) na platno.

E4blSrZvPhU

Frky
31-07-2008, 17:13
Nisam znao za ovaj strip (kao ni moj otac, koji je comic fan) dok nisam vidio ovaj trailler prije par dana! Obećavajuće, bar mi tako izgleda!

Aerial
31-07-2008, 17:27
Smeta mi što je trailer cijeli u slow-mo, valjda neće biti i film :)
Legendary Pictures se do sad pokazao kao jako dobra producentska kuća, pa očekujem i od ovog filma najbolje...

Windwalker
31-07-2008, 17:42
Sve je OK, ali kostimi su im presmješni. :rotfl:

Superman i Spider-Man izgledaju preozbiljno prema njima. A o Batmanu da ne govorim.

Dreamer Deceiver
31-07-2008, 17:55
hehe, zato su watchmen daleko brutalniji od spidermana i supermana ...
ja mislim da su čak tvorci sawa za onu scenu kad trebaju odrezat si stopala s pilom preuzeli iz watchmena

Sickmanno1
31-07-2008, 21:08
Sve je OK, ali kostimi su im presmješni. :rotfl:

Superman i Spider-Man izgledaju preozbiljno prema njima. A o Batmanu da ne govorim.

Pa kad ti je fora kod te grupe iliti Watchmen da nitko nema supermoci osim jednog lika, a nemrem se sad sjetit kak se zove :(

Ja bi volio da dobije barem +17

Windwalker
31-07-2008, 22:36
Sve je OK, ali kostimi su im presmješni. :rotfl:

Superman i Spider-Man izgledaju preozbiljno prema njima. A o Batmanu da ne govorim.

Pa kad ti je fora kod te grupe iliti Watchmen da nitko nema supermoci osim jednog lika, a nemrem se sad sjetit kak se zove :(

Ja bi volio da dobije barem +17

To sam čuo, da nemaju supermoći.
No to nije razlog da imaju tako smiješne kostime.

Usporedi onu žensku s npr. Elektrom, ili onog Sova-tipa s Batmanom, ili onog koji ima shootgun sa Punisherom i reci da nisu smiješni u odnosu na njih.

Sickmanno1
31-07-2008, 23:01
Usporedi onu žensku s npr. Elektrom, ili onog Sova-tipa s Batmanom, ili onog koji ima shootgun sa Punisherom i reci da nisu smiješni u odnosu na njih.

Usporedio sam i nisu smjesni ^^

The Comedian aka onaj koji ima shootgun...

http://media.movieweb.com/img/h/D/D/PHzRJFzFH1FhDD_m.jpg

Nekuzim sta fali njegovom kostimu i nekuzim zasto ti je smijesan...takoder, punisher ima kaput i majcu sa lubanjom i ti to nazivas kostimom? :(

Silk Spectre aka ona zenska

http://img.photobucket.com/albums/v646/bobmitchell/blog%20pics/SilkSpectreFulljpeg.jpg

Meni nista losije od elektre...

Nite Owl

http://i134.photobucket.com/albums/q109/catalyst2_2006/Watchmen/NIteOwlFull.jpg

Ajd priznajem batman je kuliji, al uzmi u obzir da je barman i veci strip i vise je puta adaptiran...mislim pogledaj samo kako je izgledao u 60' batman ^^

Lord Jambrek
01-08-2008, 00:11
mislim pogledaj samo kako je izgledao u 60' batman ^^

Još bolji su mi gadgeti i protivnici :D

X0UJaprpxrk

o ovome da ne pričam:

zBsxqQIu_5s

Dreamer Deceiver
08-08-2008, 10:42
meni su watchmenovi superheroji prejaki :

rorsarch ( kako se već piše ) je desničar koji ce ( citiram iz stripa ) kazniti kriminalce makar to značilo smak svijeta, a pri tome ga nije briga za nevine koje usput nastradaju
onaj veliki plavi zvan dr. manhattan je jedini koji ima super moći ali jedini koji od heroja nema osjećaja i boli ga neka stvar za nas, jer on zna da će preživjeti ako dođe do armageddona
nite owl pati od impotencije te mu se alat digne samo ako je u svom kostimu
evo par njih za sada :D

King tiger
08-08-2008, 17:38
jebo to.
sisate trebe u latexu/kozi
road to victory.

Hellboy
11-08-2008, 09:11
jebo to.
sisate trebe u latexu/kozi
road to victory.
I second that...
http://impudent.blognation.us/Kate%20Beckinsale_Underworld.jpg

The Boz
21-08-2008, 07:52
Slažem se s Bluntyem. I've got no words for Watchmen. I'm so very excited I could pee.

Aerial
01-03-2009, 20:16
5 dana je ostalo do svjetske premjere.
Dao bih si odrezati lijevi testis da i kod nas bude istog dana :D

Prve kritike su izgleda pozitivne, na Rottentomatoes ukupna ocjena oscilira negdje između 80-85%, can't wait...

Osobno, do prije par mjeseci nisam imao pojma što su Watchmen, i nisam pročitao strip. Sad sam u jebeno jakoj napasti da ga downloadam i pročitam :P

Za one koji nisu vidjeli odlični trailer #2:
2VLA0tg5yI0

flander
01-03-2009, 20:35
jebote, batman sa bajkerskim naočalama

Dreamer Deceiver
01-03-2009, 21:57
5 dana je ostalo do svjetske premjere.
Dao bih si odrezati lijevi testis da i kod nas bude istog dana :D

Prve kritike su izgleda pozitivne, na Rottentomatoes ukupna ocjena oscilira negdje između 80-85%, can't wait...

Osobno, do prije par mjeseci nisam imao pojma što su Watchmen, i nisam pročitao strip. Sad sam u jebeno jakoj napasti da ga downloadam i pročitam :P

Za one koji nisu vidjeli odlični trailer #2:
2VLA0tg5yI0

vjeruj mi, strip je odličan... frend ga ima na engleskom ( kupio u morecomicsima ) i pročitao sam ga u par dana... stvarno zanimljiv pogled na super junake nakon dosadnih deja-vu filmova iste tematike...
inače tvorac Watchmena je napisao i V for Vendetta i League of Extraordinary Gentlema ( koji nije smeće ko film )

Raz
01-03-2009, 22:24
Traileri izgledaju obečavajuće, a do sad nisam ni znao da taj strip postoji. :pray:
Mislim da bude veliki kino hit.

Aerial
01-03-2009, 22:38
Pročitao sam 1. dio novele (jel ima uopće ekvivalent za "graphic novel" u hrvatskom jeziku?), sa http://www.dccomics.com/dcu/graphic_novels/?gn=1462...

Dreamer Deceiver
01-03-2009, 22:41
evo ga strip za naručiti u hrv, ali je na engleskome

http://shop.stripovi.hr/detalji_proizvo ... chmen.aspx (http://shop.stripovi.hr/detalji_proizvoda.dc6cdeac62194c2a99e7635e63cabfa3 .watchmen.aspx)

olio
01-03-2009, 23:01
zašto je u algoritma dvostruko skuplji ?
http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvod ... &id=125596 (http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvod&kat=146&id=125596)

Dreamer Deceiver
02-03-2009, 07:18
neznam, al tako je bilo i prije u morecomicsima...

Aerial
02-03-2009, 08:45
Pogledao katalog knjiga u gradskoj knjižnici ZD, i imaju Watchmen :)
Poslije idem brzo nakon faxa maznuti to...

Death By Sexy
02-03-2009, 11:48
Kad će ovo biti u kinu? Nebi sad negdje trebalo?

Dreamer Deceiver
02-03-2009, 12:03
u čet je premijera u americi... nadam se da će brzo i kod nas pošto je ovo jedan od meni najiščekivanijih filmova

Dreamer Deceiver
02-03-2009, 14:26
evo trilaera koji će izaći na dvdu za par tjedana...
H_s5K55bAz0

inače ovo je strip kojeg čitaju u stripu Watchmena:D

Aerial
03-03-2009, 14:15
Gaddemit, išo u knjžnicu, imaju Watchmen, ali ne može ga ženska naći među stripovima...

ffs, ništa, morati ću ga donwloadati :P

###DK###
03-03-2009, 14:17
Jučer sam pogledao sve trailere odjednom.
Nisam upoznat sa stripom, ali film jedva čekam.

Da_killah
03-03-2009, 14:29
19.3. je navodno u cinestaru

Dreamer Deceiver
03-03-2009, 14:51
čini se da ću morati malo brže posjetiti rijeku :D

Aerial
04-03-2009, 11:36
Pročitah prve 3 epizode (od 12). Definitivno nije svakodnevni tip stripa :)
Nije baš lagan za čitanje, gotovo konstantno se naracija odvija u 2 ili čak 3 paralelna sloja.. Jest da su usko povezani, al svejedno, nije baš neki "Spiderman" :D

Dreamer Deceiver
04-03-2009, 14:49
ali moraš priznati da su rorsarchovi monolozi u dnevniku najbolji :D

Aerial
04-03-2009, 15:41
Dobar mu je onaj vic s Pagliaccijem :)

Dreamer Deceiver
07-03-2009, 12:25
5 dana je ostalo do svjetske premjere.
Dao bih si odrezati lijevi testis da i kod nas bude istog dana :D

Prve kritike su izgleda pozitivne, na Rottentomatoes ukupna ocjena oscilira negdje između 80-85%, can't wait...

Osobno, do prije par mjeseci nisam imao pojma što su Watchmen, i nisam pročitao strip. Sad sam u jebeno jakoj napasti da ga downloadam i pročitam :P

Za one koji nisu vidjeli odlični trailer #2:
2VLA0tg5yI0

sad baš gledam njegovu ocjenu na rotten tomatosima ( 66 % ) i onda idem pogledati kakvi filmovi imaju više od 90%... kad sam vidio kome su sve dali tako niske ocjene, a kojim glupostima visoke dođe mi za plakat... jebote engleski pacijent ima preko 80% a forrest gump 78% :S
Rotten tomatoes su sada definitvno najgora stranica za filmove...
btw, watchmen za sada imaju 8,5 ocjenu na imdbu :)
Neznam ko je zaslužio tu ocjenu, ali ako je film barem upola dobar kao strip, onda definitivno je :)

Da_killah
07-03-2009, 12:40
ja sam sinoć pročitao strip do kraja, i ako je u filmu upropašten kraj, a čuo sam da je nešto izmijenjeno, zaklat ću nekog, ovako baš idealno paše...

Dreamer Deceiver
07-03-2009, 12:51
krraj je izmjenjen... a komentari na kraj su dosta pozitivni jer da nije previše zeznut :)
Znači, ti se sviđao strip ? :D

Da_killah
07-03-2009, 13:12
više i od zagora :) a zagora i dan-danas kupujem

Dreamer Deceiver
07-03-2009, 14:03
http://vids.myspace.com/index.cfm?fusea ... d=53645606 (http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=53645606)

opening credist :pray: :pray: :pray: :pray:

Aerial
07-03-2009, 14:35
sad baš gledam njegovu ocjenu na rotten tomatosima ( 66 % ) i onda idem pogledati kakvi filmovi imaju više od 90%...

U prvih par dana prikazivanja, dakle za oči privilegirane manjine, je imao 80%+ ocjenu.
Kad su počeli hateri i sentimentalci ocjenjivati, onda je ocjena pala :P
Na Community Critics ocjena mu je za sad 77%.


ja sam sinoć pročitao strip do kraja, i ako je u filmu upropašten kraj, a čuo sam da je nešto izmijenjeno, zaklat ću nekog, ovako baš idealno paše...

Da, kraj je izmjenjen, ali dosta ljudi kaže da im se zapravo jako sviđa Snyderov kraj..
Osobno, još nisam pročitao strip do kraja, pa ne znam o čemu se točno radi :)

*Molim vas* oprezno u raspravi, nemojte spojlati :D

Enivej pročitao sam malo prije 6. epizodu "The Abyss Gazes Also", predobra je. Anti-herojstvo kakvo i treba biti :)
Baš me zanima da li su i u filmu ubacili taj background o Rorschachu... Sudeći po vizualizaciji iz "300", Snyder bi mogao vrlo lako u film staviti i onu ogavnu scenu s otetom djevojčicom i psima ..

Dreamer Deceiver
07-03-2009, 14:45
vjerojatno će to biti u dc verziji :D

Dreamer Deceiver
07-03-2009, 15:40
http://www.movieweb.com/play/VIbqAkghfb ... frame=true (http://www.movieweb.com/play/VIbqAkghfbH9eb?KeepThis=true&height=557&width=980&TB_iframe=true)

Aerial
07-03-2009, 15:49
http://www.movieweb.com/play/VIbqAkghfbH9eb?KeepThis=true&height=557&width=980&TB_iframe=true

Jel to dio iz filma ili neki promotivni video? Zakon je :)
Rorschach ko' da je neki silovatelj pa se mota po prozorima :D

Dreamer Deceiver
07-03-2009, 15:52
promotivni video :D
sad još malo gledao neke scene...
kvragu moram prestati si tako kvariti doživljaj filma :(

Aerial
07-03-2009, 16:11
Haha, znam, znam, tako sam i ja s Dark Knightom mrvicu po mrvicu.. :D
Neću ovaj put, must restrain myself.

EDIT:

Što Višnjić radi na Watchmenu? :)
http://www.imdb.com/media/rm3199109888/tt0409459

Dreamer Deceiver
07-03-2009, 16:37
uglavnom u filmu će biti i ona scena silovanja

smartass
08-03-2009, 15:02
soundtrack mi je zakon :D

Hxq-rTGxpyQ
zvGkWEhlHo0

Dreamer Deceiver
08-03-2009, 15:37
maj kemikal romans je najveće sranje na soundtracku i najviše odstupa od soundtracka koji je baziran na starom rockom... nemam pojma gdje je bila glava onome tko je stavio tu pjesmu na soundtrack filma..

olio
08-03-2009, 23:10
slažem se

Raz
10-03-2009, 23:51
Jednostavno se nisam mogao strpjeti do izlaska filma pa sam počeo čitati motion comicse.
Pročitao sam prvi ... prezakon je :pray:

Aerial
11-03-2009, 11:09
Pročitao sam i ja upravo zadnju epizodu.
Sad me zanima kakav je kraj u filmu, pošto je izmjenjen, jel... Pretpostavljam da je poanta ista, samo je realizacija malo drugačija.

whiskey
11-03-2009, 17:21
Bez spojlanja cu ukratko. Kul film 9/10 :D

Aral
12-03-2009, 08:20
Kazes ha...nekako sam mislio da ce film biti cista glupost, tko zna, mozda stvarno bude dobar!

Kenyi
12-03-2009, 09:26
Ajd , barem su donekle potrefili sa Muse - Take a Bow

Dreamer Deceiver
12-03-2009, 14:55
negdje sam pročitao da kritičari poručuju fanovima stripa da odrastu :rotfl:
ako je ovaj film za nadrkane klince, šta su onda spiderman i x-men ? :rotfl:

Da_killah
12-03-2009, 18:15
ako ja ne sanjam, mislim da je na stranici cinestara sutra u ponoć na rasporedu watchmen, što bi značilo da bi danas vrlo lako mogao biti na skrivenoj pretpremijeri. riskirati ili ne? :D

Kostolomac
12-03-2009, 18:50
Idi pa vidi :P

Aerial
13-03-2009, 00:00
ako ja ne sanjam, mislim da je na stranici cinestara sutra u ponoć na rasporedu watchmen, što bi značilo da bi danas vrlo lako mogao biti na skrivenoj pretpremijeri. riskirati ili ne? :D

Da, to sam i ja primjetio, kao ponoćna pretpremjera :shock:

Damnit, u ZG je ima, ali u ZD Cinestaru ne...

Da_killah
13-03-2009, 01:16
uglavnom, nisam bio, pričekat ćemo tih tjedan dana, ne ide mi se ni u petak, ni u subotu :)

Aerial
14-03-2009, 21:25
Weee, idem na pretpremjeru večeras, u ponoć :D
Nadam se da neću zaspati pred kraj filma :D

Raz
14-03-2009, 22:27
Javi dojmove :D

Aerial
15-03-2009, 11:19
Ehm..
Oke, film je a) dobar, b) čudan.
S obzirom na prilično komplicirani izvorni materijal, film je ispao začuđujuće dobar. Naracija je malo problematična, ali ništa ozbiljno.
Ono što je genijalno jest da ako ste več čitali strip imate dojam ko' da gledate oživljene stranice :) Snyder je obavio odličan posao kod prenošenja stripa na film, pogotovo u prvoj polovici filma gdje se radnja odvija skoro doslovno frame-by-frame iz stripa (scene, tekst, čak i poza i pokreti likova su gotovo isti kao i u stripu).

Ne znam kakve dojmove će imati ljudi koji strip nisu pročitali, vjerojatno će biti manje impresionirani jer film nije uobičajeni superhero film... Nema puno akcije, radnja je malo zeznuta za pratiti (ne mogu se ipak sva objašnjenja iz stripa prenijeti, tako da ima hrpa scena koje neće ni shvatiti), a kraj je prilično .. umm.. well, ako kužite poantu onda je kraj dobar, a ako ne kužite onda ćete ostati "wait, what? To je to?" :)

Babitz
15-03-2009, 15:41
Gdje mogu "nabavit" strip?

Aerial
15-03-2009, 15:49
Imaš PM :)

Dreamer Deceiver
15-03-2009, 18:17
http://i19.photobucket.com/albums/b190/darthkoko/128807846443343745-1.png

Aerial
15-03-2009, 18:29
Haha, istina :D

Maloki
15-03-2009, 22:43
I ja želim nabavit Watchmena :(

Duke of Earl
17-03-2009, 20:40
Pročitao strip, mislim da o tome koliko mi se svidio dovoljno govori činjenica da sam ga pročitao u jednom dahu, za samo 8 sati. Jebemu, stvarno nisam očekivao nešto tako ozbiljno i zanimljivo, s nevjerojatnim krajem koji tjera na poduže razmišljanje. Sad me posebno zanima kako će tako kompleksnu i slojevitu priču nagurati u tih 2 i pol sata filma :)

Dreamer Deceiver
17-03-2009, 20:57
pa uspjeli su poprilično dobro :)
a uzmi u obzir da dolazi i director's cut od skoro 4 sata :D

Duke of Earl
17-03-2009, 21:03
a uzmi u obzir da dolazi i director's cut od skoro 4 sata :D
Oh da, to se onda posebno čeka :)

Aerial
17-03-2009, 22:06
Mrzim kad ljudi kažu da film traje predugo ili da je dosadan.
Taj film bi trebao trajati 5 sati najmanje da bude kako treba :)

Raz
17-03-2009, 22:43
Upravo sam pročitao strip dokraja :pray: . Kraj stvarno tjera na razmišljanje.
Jedva čekam vidjeti film, a posebice directors cut :D .

The Boz
21-03-2009, 14:47
Gledah, pa pomislih da nabacim recenziju nekakvu, da podijelim s vama moj doživljaj filma.

Točka prva: Uvodna špica. Je faking savršena. Jednostavno ne mogu izraziti koliko sam oduševljen uvodnom špicom. I soundtrack, odlične stvari.
Evo, sad kad smo se riješili uvodne špice, krenimo dalje. Raw Shark je kao lik castan apsolutno genijalno. Jackie Earle Haley nije glumio Rorschacha, on JE Rorschach. Lik je hodajuća jeza. Sličan je bio i Comedian/Jeffrey Dean Morgan, koji je zračio "humorom". Od ostatka ekipe valja izdvojiti isto tako fantastičnog Jona i Dana. Jon mi je genijalno pogođen jer govori onim HAL 9000 glasom kakvim sam ga zamišljao dok sam čitao strip, ali pokazuje u glasu one male detalje s kojima daje naglasiti da je ipak jednom čovo bio. Ozymandias je bio više-manje OK, ali je u stripu bio malo... ha bio je karizmatičniji, prostupniji, od ovoga u filmu sam imao ponešto drven osjećaj. Malin je u dvije scene pokazala da nije savršena glumica, ali je svoj posao odradila OK, i ne ističe se po lošosti. I da, barem se skinula pa je to plus. BTW, da, skidanje. Zamolio bih sada od cijelog foruma jednu uslugu. Kada ste u kinu i netko je gol, ili se nedaj bože ljubi... NEMOJTE SE CEREKAT ZA IME BOŽJE!
Sve u svemu, film je genijalan. Naravno, sad će uslijediti sto i dvanaest usporedbi sa Dark Knightom, ali se ta dva filma ne mogu baš toliko dobro usporediti. Oba su vrlo zakon, eto.

And now, here be spoilers. Do not read any more. Rants ensue.
Ima par malih promijena u filmu u odnosu na strip, i s većinom njih se slažem, vidim zašto su tu i to. Jedna od tih promijena je i kraj filma, koji je znatno drukčiji od kraja stripa, i znatno bolji. Ali dvije promijene s kojima se ne slažem su u vezi Rorschacha i Dana. Otimač one male klinke je dobio sjekirom u glavu, u 'Schachovom napadu bijesa, što se njemu ne događa. U stripu je ostao cool, čak i mnogo zlokobniji sa svojim potpuno hladnim i glatkim pokretima i radnjama u toj sceni, i naracijom da nitko nije izašao iz vatre. A Dan, iliti Nite Owl II, u sceni sa Laurie u uličici kad prebije one knot-topse u stripu, a tu ih ubije na mrtvo ime... To se nije dogodilo! Cilj je da ih je prvo samo prebio, kako bi kasnije mogao potpuno pošandrcat kad sazna za Hollisa, te izbrutalizira onog knottiea u baru. Nije mi bila jasna ta promijena, i ta brutalnost u toj sceni.

Da_killah
21-03-2009, 15:05
mogući spojleri

pa ipak je to zack snyder, mora malo bit lomljenja ekstermiteta i ubodnih rana... kraj me je pozitivno iznenadio, mislio sam da će biti loše jer je to izmijenjeno, ali jako dobro je ispalo, posebno za one koji nisu čitali strip pa da im nakon 2 i pol sata svega i svačega još i divovsku lignju stave, to je tako treš :D A što se tiče one scene s rorschachom, to je vjerojatno jer je redatelj sawa pokupio onu scenu iz watchmena, pa bi ljudi vjerojatno optužili snydera za plagiranje, pa ju je izmijenio iako je to mogla biti možda i najbolja scena u filmu da je ostavio kako je bilo u stripu, a brutalnost je tu da se još malo pokaže koliki je on zapravo luđak. I, da, jedva čekam tu verziju od 4 sata :)

The Boz
21-03-2009, 15:09
Pa ako je on to pukipio od Moorea, onda je Moore to pokupio iz Mad Maxa. A Mad Max je to pokupio iz jednog vesterna s Clintom Eastwoodom, IIRC...
A da, lignja... koliko god je "pasalo" u comicu(makar vjerujem da bi comic s ovim krajem bio bolji), nadao sam se bar vidjeti ono oko u filmu :p I falila mi je scena na brodu, kada lik nađe bombu i tajmer...

Da_killah
21-03-2009, 15:17
ne sjećam se toga iz mad maxa, al nije ni bitno, većina to pamti iz sawa...fali dosta toga u filmu, iako se neke stvari ni ne mogu staviti, al dočekat ćemo mi te produžene verzije :)

btw, ima li netko link na te opening creditse, nigdje ih ne mogu pronaći, svuda ih miču...

The Boz
21-03-2009, 15:18
Imaš tu (YDDHHrt6l4w).
:D

Aerial
21-03-2009, 16:35
Ah, da, Mad Max scena.. ja sam se isto pitao hoće li je staviti u film iz dva razloga.. Prvo, zbog te neizbježne usporedbe koju će valjda neki proglasiti plagijatom; a drugo, zbog jednostavne činjenice da je to vjerojatno najogavnija scena u cijeloj priči (one kosti i psi.. yuk). Doduše, jako je bitna za Rorschacha kao lika, pa eto, ipak smo dobili barem dio originalne scene :)

E, da, bilo bi je*eno savršeno da su dovršili priču o odnosu Rorschacha i psihijatra. U stripu mi je odlično kako psihijatar s vremenom počne nalikovati na Rorschacha sve dok na kraju ne počne pričati istim monotonim glasom kao i Rorschach (u stripu se koriste bold fontovi za naglašavanje riječi i intonaciju rečenice.. Kod Rorschacha toga nema, a ista stvar se dogodi s psihijatrom na kraju epizode :) ) Još počne razmišljati o ubojstvu žene, eh..

Dreamer Deceiver
21-03-2009, 17:12
ali šta je je, lik je prebrutalan :D

Constantine
23-03-2009, 18:03
Procitao sam najavu od Polimca,izgleda obecavajuce,jel netko gledao film?

Raz
23-03-2009, 19:24
Procitao sam najavu od Polimca,izgleda obecavajuce,jel netko gledao film?

Nope, još čekam da dođe u kino, a u međuvremenu ću još jednom strip pročitat. Btw, zna tko možda kad dolazi u koprivničko kino?

Aerial
24-03-2009, 10:06
Well...nitko nije napisao da je pogledao film..

Osim Boza, mene i Dreamer Decievera? :)

edit: i Da_Killera

edit2: jesam nekog zaboravio? :D

Bartuc
24-03-2009, 10:10
Ja sam sutra u Cinestaru 8) Javim dojmove navečer :P

Frky
24-03-2009, 13:18
Ja sam pogledao strip (motion comic)! Ono, neobično skroz i nadasve brutalno! Gleda sam sve u šutu (oko 6 sati) i osta šokiran krajem! Sad sam pogledao trailer za film i kad usporedim scene iz trailera i stripa, imam neki dojam da je film brutalniji i više nabijen akcijom i svim tim čudima! Sad ću film pogledati, vjerovatno u zd u kinu, pa javim dojmove!

Aerial
24-03-2009, 14:16
:shock:

omg idem se pokopati, ovo je prvi put u životu da nisam skužio sarkazam

Maloki
24-03-2009, 15:30
Sutra bi mi trebala stić papirnata verzija. Živcira me čitanje na kompu, ne mogu se dovoljno udobno postaviti :(

Da_killah
24-03-2009, 17:34
a kamoli čitat na krevetu ili wc-u...

Maloki
24-03-2009, 18:36
A kamoli to :P

Dreamer Deceiver
25-03-2009, 18:53
je pogledao tko onaj dodatni "crtić" o piratima ? :D

Raz
25-03-2009, 19:38
je pogledao tko onaj dodatni "crtić" o piratima ? :D

Ja jesam... predobar je :pray: :pray:

Bartuc
25-03-2009, 23:56
Evo nedavno sam se vratio iz Cinestara, pogledao sam ovaj filmek.


Dojmovi, odlični :pray:


Film ima strašno puno priče koja teče izuzetno laganim ritmom. Svaki lik je fino predstavljen i odvojen je dobar dio filma da se prikaže njegova prošlost te da se gledatelji malo bolje upoznaju sa njime. Jedno dobrih 70-80% filma je priča, ali moram priznati da me nije niti u jednom trenutku umorila pošto zrači vrlo dobrom atmosferom i pračena je veoma čudnim izborom muzike što još pridonosi doživljaju filma.


Akcije nema puno, ali kada je ima, onda je napravljena odlično. Koreografija borbenih scena je odlično napravljena i fajtovi izgledaju vrlo brutalno i u večini slučajeva uvjerljivo. Možda ima malo previše Slow Motion efekata u nekim scenama, ali ništa strašno, ne umanjuje ukupnu kvalitetu filma.


Muzika je posebna u ovom filmu, strašno me ugodno iznenadila. Sve su to već poznate pjesme ali su tako ukomponirane u film da stvarno dižu dozu humora i atmosfere u filmu. Oni koji su gledali, sjetite se pjesme za vrijeme SEX scene, pola kina je umrlo od smjeha :rotfl:


Vizualni efekti su vrhunski, čisti Eye Candy. Jedino je ona beštija od tigra loše animirana, ali nema veze, sitnica. Kostimi junaka su odlični, posebno kada se "Xena" pojavi u svome lateksu sa odlično depiliranim preponama :pray:


Gluma je više manje odlična, čak sam u jednom trenutku rekao "Evo novog Jokera!" pošto je Rorschach po meni bio odličan.


Priča u filmu je sasvim solidna i nije me razočarala.



Jedina zamjerka je onaj plavi pimpek što me progonio kroz čitav film. Jednostavno mi nije jasno kako mu se pimpač nije stisnuo na onoj hladnoči pri kraju filma :shock: Da je meni takav, napustio bi fax i u cirkusu radio 8)



8,5/10

Dreamer Deceiver
26-03-2009, 14:13
lik je bog ( doslovno ), jedini razlog zašto konstantno nema velikog je to da mu ne smeta pri hodanju :D

Death By Sexy
26-03-2009, 15:29
Film je sasvim solidan, no nije mi ispunio očekivanja. To je jedan od onih filmova koji su "za pogledati". Film je odlično napravljen i snimljen. Prikaz prošlosti je genijalan. Roršak je stvarno kul. Premalo je fajtanja možda i premalo mi je događanjan nekak je tanka radnja. Takav sam ja dojam stekao.
Žao mi je što sam prije pogledao Revolver koji me oduševio...
Ima puno kite(plave doduše) i muških dupeta(jedno je plavo doduše) u filmu pa +1 na ocjenu.
7/10

Nisam siguran al mislim da sam vidio Boza... Bilo je kratkog eye-contacta ali nije mi kliknulo odmah da je to vjerojatno Boz.
Boz pozdrav! :D

Maloki
27-03-2009, 00:49
Završio sa čitanjem.
Skoro sam zaplakao zbog crvendača :(

Aerial
02-04-2009, 21:51
Alo, Mr. Ante, ne mogu ti poslati PM jer si blokirao primanje poruka, navodno :D

Bartuc
02-04-2009, 23:10
mi može neko pls poslat na pm strip?

Ajd i meni, onak usput :friends:

Matilda Mother
03-04-2009, 14:27
koja je pjesma bila na sex sceni, ne sjećam se, previše sam bila zaokupljena nečim drugim.


eda, ne bi išla toliko visoko do 8, 5. jedna solidna 6ica, možda 7ica.

Babitz
03-04-2009, 14:31
@Sexan
Plava kita ftw. <333

c/p sa hcla


Gledo VOČMENA sa ženom u kinematoteka. :cry

Razočaran sam pomalo krajem, tj. malo mi saksa. Inače mi prekul i sve, pogotovo scene fajta. Rorschach je kul kad izjebe one u zatvoru. Trgo sam se na scenu kad je ušao u wc.
Eda, i pomalo nervira menhetenov način govora. Kao da skriva da ima proljev :cry
Sad kad gledam, vidim da je zbilja bogata recenzija ovo i da sam to mogao brže ponovno naisat nego tražit post i pisat kvot.
Iz principa ne ocjenjujem filmove jer mi glupo kako je postalo popularno razbacivat se istima. :(

Matilda Mother
03-04-2009, 14:37
ne brini, nisi ni dovoljno kompetentan da bi ih ocjenjivao.:)

Babitz
03-04-2009, 14:37
Zašto? :(

Mogao bi imat kutak u kojem bičam kako filmovi ne valjaju.

Matilda Mother
03-04-2009, 14:39
Zašto? :(

Mogao bi imat kutak u kojem bičam kako filmovi ne valjaju.


u principu sve kaj nije treš:)

Babitz
03-04-2009, 14:43
Da, samo treš i loše akciće gledam. =\

Matilda Mother
03-04-2009, 14:45
meni se svidjela plava kita, a ženska mi uopće nije bila hot u onom kostimu, loša joj guza u tom :/

Da_killah
03-04-2009, 15:44
koja je pjesma bila na sex sceni, ne sjećam se, previše sam bila zaokupljena nečim drugim.


eda, ne bi išla toliko visoko do 8, 5. jedna solidna 6ica, možda 7ica.

hallelujah od leonarda cohena

Sickmanno1
03-04-2009, 22:27
meni se svidjela plava kita

Napokon si vidjela nesto vece od 7cm ? ^^

Matilda Mother
03-04-2009, 22:57
meni se svidjela plava kita

Napokon si vidjela nesto vece od 7cm ? ^^


ne odgovaram na trik pitanja^^

Maloki
03-04-2009, 23:01
A jel Jon obrezan?

Babitz
04-04-2009, 07:51
meni se svidjela plava kita

Napokon si vidjela nesto vece od 7cm ? ^^
Zašto me mrziš? :(

Al nije mi bila finta kad je bio onako ogroman pa je kvazi gaće nosio. Ja bi da je kurcem mlatio Vijetnamce. :(

Aerial
04-04-2009, 12:35
A jel Jon obrezan?

Ofc da nije :)

Btw, autori stripa su rekli da su njegov lik radili po klasičnim antičkim kipovima.

kikl0p
06-04-2009, 01:28
sjedim u kinu i cekam da film pocne... i onda zavrsi :|

Maloki
06-04-2009, 14:32
To je zato jer si sjedio.

kikl0p
06-04-2009, 17:16
jel ti to pokusavas indicirat da se ne pise sjedenje vec sijedenje ako je tako onda si glup
ako ne onda nwm

Milojko
06-04-2009, 17:22
Inače je "nvm", al nvm.


Btw, u ovom filmu je izraz "blue balls" dobio skroz novo značenje.

bezimeni
08-04-2009, 18:49
Baš pogledao.Vizualno fenomenalan film .Ali sve ostalo je njesra.Silovanje usporenih akcijskih scena je postalo debelo pretjerivanje .A ono najgore je što su me likovi ostavili ravnodušnim.Bilo me briga da li će svi odreda pocrkati.Jedini lik koji me malo zainteresirao je Rorschach ...ostali su bogu za palakati.

Preporuka ? Ne .

Aerial
08-04-2009, 20:03
Slow-mo se uopće ne koristi tako puno, a i kad ga koriste, sasvim je ok... Manje ga je nego u 300 definitivno :)

bezimeni
08-04-2009, 20:06
300 je debelo bolji film od ovoga.U 300 osjetiš neki adrenalin dok gledaš a ovdje se pitaš kako neka mala od 45 kila šora mrcine od 120 a da nije nigdje objašnjeno kako i zašto...Mislim , da ju je ugrizao neki radioaktivni pauk nebi niš rekel.

Da_killah
08-04-2009, 20:14
mala je trenirala cijeli život da bude to što je. ali istina, strip definitivno treba pročitati prije gledanja filma

W3DR4N
10-04-2009, 09:18
ali istina, strip definitivno treba pročitati prije gledanja filma

Nije ti baš argument.
Kao da ti meni kažeš da nisi skužio Matrix, a ja te pitam zašto nisi čitao scenarij i workprintove prije gledanja.
Poanta gledanja je da ti objasni sve što treba.

Da_killah
10-04-2009, 12:30
znam da nije, ali ko bi onda gledao film od 4+ sata, a ni film u dijelovima ne bi bio baš dobra ideja

Maloki
11-04-2009, 14:53
Da vas pitam, jel onaj lik koji kupuje novine i nosi plakat "The End is Nigh" Rorschach ili samo netko tko mu je jako sličan? Počeo sam ispočetka čitat i to me jako muči. :(

Raz
11-04-2009, 15:25
Nisam siguran ali mislim da je... koliko se sjećam onaj vlasnik kioska s novinama na jednom dijelu kaže da nemože vjerovat da je rorschach cijelo vrijeme bio njegova mušterija a da on nije ni znao.

Korpse
14-04-2009, 20:38
Nabavio sam film, danas gledam, jedva čekam :D

Kid A
14-04-2009, 20:41
A kako si ga nabavio,reci :P

Bartuc
14-04-2009, 20:45
Posudio ga u videoteci xD

Raz
14-04-2009, 20:47
Dobro, kad će to više u moje kino :cry:

Korpse
15-04-2009, 09:51
Legalnim putem naravno :)

Raz
17-05-2009, 22:13
Napokon sam pogledao film.

Malo su mi nedostajale neke scene koje su bile u stripu te će nadam se biti ubačene u onu dulju verziju filma. Ljudima koji su pročitali strip će se definitivno svidjeti jer je prilično vjeran stripu, a onima koji to nisu uradili bi na trenutke mogao biti neshvatljiv pa možda i malo dosadan, no sve u svemu mislim da ga se isplati pogledati i pružiti mu šansu jer je po meni film stvarno dobar.

Kid A
17-05-2009, 22:18
Ljudi,kakvu ste vi verziju dobili u Hrvatskoj?Znaci,film traje dva i po sata i nikako se ne mogu oteti dojmu da im neke scene BAS nisu trebale.Recimo,ona soft-core pornografija u letjelici,ili problemi s impotencijom jednog superheroja.A tek izbor muzike na trenutke!!!Ulazi Silk Spectre u restoran,romantika i onda krene 99 Luftballons :shock:
Ali mi je zato Rorshach briljirao....nakon Heath Ledgera u Batmanu,jedna od najboljih uloga koju sam vidio ove godine.

Maloki
17-05-2009, 22:26
Ljudi,kakvu ste vi verziju dobili u Hrvatskoj?Znaci,film traje dva i po sata i nikako se ne mogu oteti dojmu da im neke scene BAS nisu trebale.Recimo,ona soft-core pornografija u letjelici,ili problemi s impotencijom jednog superheroja.
Pretpostavljam da nisi čitao strip :)

Raz
17-05-2009, 22:28
Ja jedino malo primjedbu imam na glazbu. Onako, u nekim dijelovima pašu neki stariji hitovi, no u nekim svira prilično vesela pozadinska glazba, a trenutak je iznimno dramatičan.

W3DR4N
04-07-2009, 23:29
Koja je razlika između kino verzije i Directors Cuta?

Constantine
04-07-2009, 23:30
DC verzija je znatno duža,mislim oko 30 minuta.

Macolla
04-07-2009, 23:34
Jedan je os najboljih filmova koje sam pogledao u zadnje vrijeme...

Pharun
05-07-2009, 00:00
Rorschach :pray:

Film je dobar, ali zato je soundtrack užasan i posve kriv.

Dreamer Deceiver
05-07-2009, 01:08
ljudi ili obožavaju soundtrack ili ga mrze, tako je i sa filmom :D

Raz
05-07-2009, 01:15
Soundtrack nije loš, ali pjesme u nekim scenama jednostavno meni nisu pasale. Inače mi je film bio odličan. MC comics su mi ipak još za nijansu bolji :wink:

Maloki
05-07-2009, 11:06
Koja je razlika između kino verzije i Directors Cuta?

An extended edition of the film, with Tales of the Black Freighter interspersed through the main storyline in a manner reminiscent of the comic


@Raz koji su ti MC comicsi?

Raz
05-07-2009, 11:26
@Raz koji su ti MC comicsi?

Motion comicsi su pure awesomness :pray:

To je praktički animiran strip, s voiceactiogom od jedne osobe, a ta osoba radi nevjerojatno dobar posao. Kao da ti netko čita tamnu i uvrnutu priću za laku noć :D

Evo jedan clip iz MC-a, jedan od meni najdražih. Glazba je u MC savršena po meni za razliku od filma.

sUHARIh_RY8

Ako ti se sviđa film i strip, ovo je mustwatch^^

flander
05-07-2009, 11:33
počeo gledat jućer film, nakon pola saa zaspal od dosade, danas bum to nastavil, mada sumnjam da me može iznenadit....

Korpse
05-07-2009, 12:50
Pročitaj i strip, po meni je mnogo bolji od filma.

Raz
05-07-2009, 13:02
Da, ja sam pročitao zasad samo Motion Comics, a uskoro namjeravam i strip. Bolji su od filma, iako nije ni film loš no rađen je tako da samo ljudi koji su pročitali strip ili pogledali MC u potpunosti shvatiti. Ostalima bi mogao biti pomalo dosadan.

###DK###
05-07-2009, 13:11
Danas ću pogledati film, pa ću večeras javiti dojmove. Nadam se da ću biti među onima kojima se svidio. :D

Constantine
05-07-2009, 16:23
pogledao prvih pola sata,meh,koliko god htio,nikako da nastavim,film je ono,cudan i ne bas zanimljiv,ocekivao sam da barem bude zabavan.

The Boz
05-07-2009, 16:32
To je greška, kaj ekipa ide gledat ovo očekivajući Fantastic Four ili X-Men...

###DK###
05-07-2009, 22:46
Pogledao film. Legendarno. Kraj mi je bio totalno legendaran.
Rorschach mi je jedan od najkulnijih likova ikada. Specijalni efekti su odlični, borbe također.
Desetka čista.

mravojed20
05-07-2009, 23:43
Upravo pogledao, jebeno zanimljiv film koji me nasmijao u pravim trenucima kojih ima podosta, začudio u isto toliko, s odličnim soundtrackom i "glavnim likom". Film koji ću jooššš puno puta pogledati definitivno.

guessWhosback
06-07-2009, 01:16
Watchmen mi je posudio frend...pirat...nisam skužio pola filma samo zato što je tom liku koji je snimao film neka budala smetala...U međuvremenu sam ga sam skinuo preko Amazona...Dobar film,bolji od X-Mena,Fantastične Četvorke,Spidermana,Batmana...zato što ima jako zanimljivu priču...Dr.Manhattan mi je najbolji lik,Rorschach mi je isto zakon,ali je malo sheban...Specijalni efekti:10/10
Priča:20/10
Glumci:10/10
sve ostalo:neprocjenjivo...samo videoigra sucksa...

Raz
06-07-2009, 01:19
Mislim da je videoigra okršaj Rorschacha i Nightowla protiv raznih bandi koje su u filmu, stripu i motion comicsima spominjane kao mali osvrt na prošlost. Doduše nisam igrao pa nisam siguran.

guessWhosback
06-07-2009, 01:23
Da,to je tako u toj igri...No igra kopira priču na neki svoj,munjen način,pa je jako loše prihvaćena od recezenta diljem svijeta... :D

Toxic
07-07-2009, 14:17
Pogledao ga sinoc. Poslusao sam ovaj savjet da mu ne pristupim kao X-men-u ili Fantastic 4...i nisam se razocarao. Dobar film, necu pretjerivati ali et'...